posterijen en Telegrafie. SPORT EH SPEL. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Landbouw en Veeteelt Sociale Berichten. Leger en Vloot. Afloop verkoopingen, aanbestedingen en?. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Rechtszaken. Per Telefoon. PETERSBURG. De commandant der dad Korniloff heeft zijn ontslag genomen. PETERSBURG (Of.) Te Monastirogistro is een luchtschip van 3200 M. hoogte naar Imneden gestort, geheel in Vlammen ge huld. De bemanning, 4 officieren en 1 soldaat, kwam om het leven. Bij Stanislavos is eveneens een lucht schip naar omlaag gestort en zijn alle inzittenden omgekomen. LONDEN. Onze zeestrijdkrachten heb ben hedenmorgen in de Noordzee' den Zeppelin L 22 tot zinken gebracht. BERLIJN. (V.D.) .Wederom zijin 5 atoom schepen, 1 zeilschip en 2 visschersvaar- tuigen tot een gezamenlijken inhoud van 22000 ton tot zinken gebracht. TERSCHELLING. Ten noorden van hel eiland is vanmorgen een Zeppelin ont ploft en in vlammen gehuld in zee ge stort. Tan de bemanning is niets bekend. AMSTERDAM. De toestand van Mgr. Jansen, deken van Amsterdam is achter uitgaande. Er is: weinig hoop op herstel'. EINDHOVEN. In een café te Stratum (voorstad van Eindhoven) ontstond gis teren twist tusschen een Belgisch ge- interneerde en een Hollandsch soldaat. Aan den geinterneerde word eon messteek toegebracht. De Hollandsche soldaat greep een geweer en loste vanaf het tooneel een 150-tal schoten, waardoor aan ven sters, muren en plafond groote schade werd toegebracht. In een ommezien wad hot .café ontruimd. Om 11 uur werd de woesteling overweldigd en zwaar geboeid onder hevig verzet naar de kazieme over gebracht. De toestand van den geinterneer de isl niet levensgevaarlijk. Per post. MIDDELBURG. Gisterenmiddag heb ben tot nu toe onbekende daders de laag hartige baldadigheid uitgehaald aan een koe, die in een weide aan den Schroe- weg graasde, een snede over den hals toe te brengen. VLISSINGEN. De mailboot „Zeeland", die aanvankelijk te half elf verwacht werd, kwam eerst te ruim half twee op de haven met ruim 100 passagiers, allen we der in Engeland gestrande Nederlanders. SCHORE. Toen de heer A. Fraanje Zon dagmorgen in zijn weide kwam had hij het ongeluk te trappen op het halster- touw, dat aan den kop van zijn paard was bevestigd, waardoor het beest zoo danig kwam te vallen, dat het een poot brak. Het beest zal moeten worden af gemaakt, wat voor Fraanje een groote schadepost is, daar het paard niet is verzekerd. Goes Op haar verzoek is aan mej. A. M. Franken alhier, eervol ontslag ver leend als telegrafiste ten telegraafkantore aldaar. (M. Ct.) Voetbal. De wedstrijd Middelburg IBelgische geïnterneerden, welke tegen, gisteren dioor de Middelburgsche sport en Athletiekvër- eeniging wa{s uitgescrevera, en niet door gegaan, daar de Belgen te 's-Hertogen- bosch de aansluiting hadden gemist, zal nu hedenavond! van 79 plaats hebbeh. Goes. Gisterenmiddag speelde aan dén Polderschenweg „Zeeland-Vooruit I" een promotiewedstrijd voor de tweede klas se tegen „Velocitas II" uit Breda. Stand bij de rust, 1---0 in het voordeel van Breda. Stand hij het einde 31 voor Breda. I I „K. 0. 0." ..Belgisch Athenaeum." Zondagmiddag half vijf speelde „K. D. O. 1" een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Belgisch Athenaeum" uit Vlissingen op haar terrein aan den Polderschenweg. De toss wordt gewonnen, door de gas ten; direct na de aftrap stormen zij op het vijandelijk doel aan, doch die aanval wordt gestuit door de hechte verdediging van „K. D'. 0.". Dan komt „K. D. O." ook wat op dreef, de rechtsbuiten breekt door alles heen, geeft een mooie voor zet, die echter niet benut wordt en op een corner uitloopt. Na nog wat heen en weer getrap treedt de rust in mjet blanco stand. Het elftal van „K. D. O." is na de rust eenigszins gewijzigd, de midden-half is .centervoor gaan spelen, wat in de voorhoede zeer goed merkbaar was. Door een plotselinge doorbraak der gasten, weet hun linksbuiten door een mooi schot zijn club de leiding te geven. Daardoor niet ontmoedigd, valt „K. D. O." zeer on stuimig aan, welke aanval echter steeds moet stranden op het zeer verdienstelijk spel van de backs der gasten. „K. D. ^u heslist in de meerderheid, dé voorhoede komt weer geweldig opzetten, de hnkschback redt ten koste van. een hoekschop. De corner die mooi genomen wordt, wordt door de centervoor keihard ingeschoten. (Nauwelijks zijh do K D 0."-supporters uitgejuicht, of de rechts half slaat met zijn hand onwillekeurig tegen den hal, de scheidsrechter wijst naar het beruchte penalty punt, die na tuurlijk m een goal wordt omgezet. Even daarna fluit de scheidsrechter het einldé. Aïs scheidsrechter trad! op de heer H. de Kok, die zeer goed volldéed. Uitslag „K. D. O. II"„Olyiripi.i I" Heinkenszand, 1.-0 in '*t voordeel van „K. D. O." Den 27en dezer zal mgr. W. van der Ven, bisschop' van den Bosch, die Za terdag 83 jaar is geworden, zijn zilve ren jubilée als bisschop' Viérten. Dan zal zijn coadjutor, mgr. Diepen, een ponteficale hoogmis opdragen in de St. huiskerk en zal daar ook een plech tig „Te Deum" gezongen Worden. -Voor het acte examen werden Zater dag 6 mannelijke candidaten geëxami neerd, van wie een werd afgewezen. Ge slaagd zijn de heeran P. A. Borrenbergs, Oostburg; E. A. Verssevel, IJzendijke; H. T. de Smet, Oosthurg, R. Scherf en A. A. Ijpenhowts, beiden te Middelburg. Geslaagd voor 3den stuurman de heer H. Harent, leerling der „De Ruylerschool" te Vlissingen. Zierlkzee. De heer J. Stellingwerf, on derwijzer aan de School voor L. en M. U. L. O. alhier, is benoemd tot onder wijzer aan een der Openb. Scholen te Leeuwarden. CZ. Nwsb.) Bezoekt Zeeland's Proeftuin. Evenals in andere jaren zal er dit jaar weer gelegenheid zijn een bezoek aan den fruitproeftuin te Wilhelminadorp te brengen, op het oogenblik, dat de hoo rnen zich weer in hun bruidskleed heb ben getooid en personen ter inlichting aanwezig zijn. Het is zoowel voor den tuinbouwer als voor den liefhebber altijd weer even boeiend om dit schoone schouwspel gade te slaan, dat niet weinig verhoogd wordt door de nabijheid van den grooten boom gaard van den Wilhelminapolder, direc teur de heer II. A. Hanken. En voor hen, die ook het nieuwste wat betreft aanleg en inrichting van fruit- plantingen wenschen te zien is een be zoek aan proeftuin en boomgaard de moei te overwaard. Zoowel de Rijkstuinbouwleeraar, de heer D. Bloemsma, als de chef van den proeftuin zullen gaarne alle mogelijke in lichtingen verstrekken. Het bezoek voor dezen „bloeidag" is vastgesteld op Woensdag 16 Mei a.s„ des namiddags van 24 uur. Bond van R. K. Kaashandelaren. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft goedgekeurd de statuten van den R. K. Kaashandelaren-Bond in het Bisdom Haar lem, als vakbond van de Hanze. Tot alge meen geestelijk adviseur van deze ver- eeniging in het Haarlemsche diocees be noemde 'Z D. H. den Weleerw. heer B. P'. M. de Jong, kapelaan te Gouda. Voor zitter van den Bond is de heer Henneman te Alkmaar, le secretaris de heer M T. Moons, te Gouda. Pinksterverlof De opperbevelhebber bepaalde, dat in verband met. de aanstaande Pinksterda gen laan ieder militair, die in het tijdvak 22 Mei tot 22 Juni op zijn beurt met alge meen (periodiek) verlof gaat, één maal één dag langer verlof zal worden ver leend, waarbij tevens bepalingen zijn ge maakt, waardoor de verlofsregeling zoo zal zijn, dat het spoorwegverkeer tijdens deze feestdagen en de aansluitende werk dagen eenigszins zal worden ontlast, o. a. door het verlof, dat Zaterdags te voren eindigt of begint, respectievelijk te ver lengen of te vervroegen. 's Heerenhoek. De verbouwing van de R.-K. Pastorie alhier, is opgedragen aan dhr. L. F. Groosman te Ovezand. Biervliet. Donderdag op den Meikoop dag van dhr. Ch. de Jaeger alhier door den deurwaarder den heer Poppe te Hulst was zeer veel volk aanwezig en zijn flinke prijzen bedongen met het oog op de kwaliteit. Er waren geen prijspaar- den aanwezig. Het duurste paard liep tot f 1550. De 14 paarden brachten ruim 12.000 op. De koeien golden f 250f355. De inspan werd goed verkocht. Er werd verkocht op crediet. Wie gekocht vee di rect betaalde, ontving 2 procent korting. (M. Ct.) Goes Vrijdag is ten overstaan van de notarissen J. H. Bosch te 's Gravenhage en E, C. van Dissel te Goes verkocht als volgt 3.21.76 H.A. weiland te Ivapelle aan dhr. iW. F. 'K. Lenshoek te Kloetinge voor f1590 per H.A. of f5115.98; 3.56.90 .IIA, bouwland te Kruiningen aan denzelf de voor f2340 per H.A. of f8351.46;' 2.39.80 H.A. weiland te (Kruiningen aan dhr. C. Sinke te Kruiningen voor f339# per H.A. of f8129.22 0.95.90 bouwland te Kruiningen aan dhr, W. F. K. Lens hoek te Kruiningen voor f2615 per H.A. of f 2507.78 0.13.50 dijk te Kruiningen aan denzelfde voor f70; 4.87.86 H.A. bouwland te Oudelande aan dhr. A. Rijk te Oudelande voor f2610 per H.A. of £12733.15; 2.87.20 H.A. bouwland te Oudelande aan dhr. H. de Jonge te Oude lande voor f2785 per H.A. of f7998.52; 1.08.40 H.A. weiland te Schore aan dhr. H. Glerum te Werkendam voor f2600 per H.A. of f2818.40; 0.61.70 H.A. bouwland te Schore aan dhr. C. Glerum te Schore voor f2750 per H.A. of f 1696.75; 0.76.43 H.A. bouwland te Schore aan dhr. C. Gle rum te Schore voor f2600 per H.A. of f 1987.18. 0.92.00 H.A. bouwland te Schore, aan dhr. P. Leenderts te Hansweerd, voor f2620 per H.A. of f2410.40. 0.22.56 H.A. bouwland te Schore, aan dhr. M. van den Hoek te Schore voor f 2640 per H.A. of f595.58. 0.74.70 H.A. weiland te Schore aan dlir. P. Vermue te Bie- zölinge voor f 1505 per H.A. of f 2629.24. 0.65.00 H.A. weiland te Schore, aan dhr. J. Pilaar te Goes, voor f 1605 p. H.A., of f1072,50; 0.44.20 H.A. weiland te Schore, aan denzelfde, voor f 1820 p. H.A. of £804.44; 2.60.80 H.A. weiland te Ier seke, aan dhr. W. F. K. Lenshoek te Kloetinge, voor £2070 p. H.A. of f5502.06. Samen voor 64422.66. Westkapelle. Vrijdag werden door no taris Ilioolen te Middelburg publiek ver kocht de volgende perceelen: 48 A. 10 c.A. bouwland voor f 1335, aan Jakobus Verstraate Jakz.; 33 A. 30 c.A. bouwland voor f680, aan Pieter Roelse Jz.34 A. 30 c.A. bouwland voor f624, aan P. A. Bakker, Koudekerke; 36 A. 10 c.A. bouwland voor f 1175, aan Louras Ror- nelis Roelse; 44 A. 70 c.A. bouwland voor f 1.280, aan Jakobus Peene Mz.; 24 A. 70 c.A. bouwland voor f850, aan Ja- kop Minderhoud L.Az.; 34 A. 10 c.A. bouwland voor f 1045, aan Jan Brasser Johs.z.; 33 A. 10 c.A. bouwland voor f971, aan Kornelis Minderhoud Korns.z.; 34 A. 80 C.A. bouwland voor f 1090, aan Johs. Verhulst Noachz.; 42 A. 43 c.A., bouwland te Biggekerke, Voor £955, aan E. Geschiere, Biggekerke; 53 A. 83 c.A. bouwland, voor f 1140, aan J. P. Jansë. De personen hij wian igeen woonplaats is gemeld wonen te Westkapelle. (Z.) Rotterdam, 14 Mei. Eieren. Zeeuwsche f8.a f8.50; Overmaassche f8.a f8.75. Varkens. Aanvoer 1709 stuks. Prijs 106 a 108, 104 en 100, 96 en 90 ct. Lichte 70'a 80 ct. Handel redelijk. Vlas. Aanvoer 3465 st. schoon blauw, f7 a f8.50;-3465 st. vuil blauw, onver kocht 3100 st. half gezw. Gron., f7 a f8.50; 11640 st. Ho-IL geel, f7 a f8; 2100 st. vuil wit, onverkocht; 1752 st. schoon wit, f 5.50 a f 6. 'GOES. Huw. afk.12, Hendrik Sonke, (26 j. jm. te Kattendijke en Blazina Pieter- mella. Schipper, 24 j. jd. te 'sHeer Arends- kerke, onlangs te Goes; Hendrik Mlle- kote, 28 j., jm. te Ka.pelle en Johanna. Cor nelia, 'Nijsse, 23 j. jd. te Heinke.nsza.nid, onlangs te Goes. Huw. laangifte: 11, Jacobus Koppejan, 25 j. jm. en Maria. Pieternella Verburg, 26 j. jd. ■Geboren: 12, Blazina, d v. Lauras de Munck en P'rina Onderdijk. Overleden: 11, Maatje Oele, 75 j., on- geh.; 12, Elizabeth Jacoba, 8 mud., d. v. Jacobus Penne en Cornelia de Blaeij. Van 12—14 Mei. MIDDELBURG. Bevallen: G. J. van der Feltz, geb. de Vries van Doesburgh, d. Overleden: Jac. van Slnijs, 77 jwed. v. Jac. Alewijnse; S, van Hese, 1 j., z.; H. Snoep, 78 j., m. v. M. C. Tamson. Van 8 tot 12 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. A. Kok, 25 j. jm. en 'P. Muilder, 22 j. jd.; J. de Rijke 24 j. jm. en J. Crncq 18 j. j.d.; J. de Nooijer, 22 j. jm. en C. A. Sanders'e 22 j. jd.; P. van Belle, 32 j. wedr. en A. F. Brasher, 26 j. jd.; L. La.ngenaar 23 j. jm. en ;S'. P. Botbijt 21 j. jd.; S. de Bruijne, 23 'j. jm. en C. J. E. de Vos Burchart 22 j. jd.; J. Roos 26 j. jm. en T. Muijiskens 24 j. jd. GetropwdP. J. van der Kuij'l, 20 j. jm. en A. N. Crucq 20 j. jd.; J. Wisse 38 j. jin. en E. M. Goote, 28 j. jd.; J. H. Hutto 24 j. jm. en G. Kruisdijfc 24 j. jd.; J. van Vlaanderen, 19 j. jm. en I. M. E. Voel, 20 j. jd.; A. W. van Hoeij- donck, 29 j. jm. en J. de Nooijer '21 j. jd. Bevallen: J. C. Mudde, geb. van de Wioerdt, d.; S. Dekker, geb. Alewijnse, d. C. van Bessen, geb. Rijkse, d.; T. E. M. van Sprang, go,b, Warger, d.; A. M. Verstraate, geb. van Riel, d.; P. PI. C. Cornelis1, geb. Wisse, z. Overleden: C. van Akkeren, man van W'. J. Janse, 63 j.; C. 'F. E. Hoffmann, man fan 'H. E. Vogelvanger, 62 j.; .1. C. Meijler, d. 6 m. Van 3—10 Mei. KRUININGEN. Ondertrouwd: Francis- cus van Buel', jm. 21 j. en Maria Mag- dalena Breemans, jd. 22 j.Jan Sleu tel; jm'. 22 j. en Elizabeth Wilhelmina de Raad, 25 j. jd. l Gehuwd: Jacobus Marinus Spruit, jm. 20 j. en Cornelia Kuzeo, jd. 22 j.; Antho- nie Adriaan Brandt, jm. 24 j. on Cor nelia Jacomina Machielse, jd. 29 j.Jo zef van den Berge, jm; 23 j. en Doortje Jacomina Polderman, jd. 21 j. Geboren: Adriaan Jacobus, z. v. Jan Blok en Leontina Joanna Vermont; Pie ter, z. v. Marinus Leijs en Adriana Le na Duinkerke. OverledenCatharina Kornoelje, 72 j., echtg. v. Cornelis Maas; Jacobus Levi- nus de Bruijne, 74 j'„ wédn. v. Anna Brakman. (Kr. Crt.) Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: niet beletten dat hond wild opspoort: C. J. d. W. te Schore f2 b. s. 2d. h.pogen met wildstrik wild te bemachtigen: J. M. te Oudelande f3 b. s. 3 d. h„ 2 wildstrikken verbeurd verklaard met bevel tot vernietigenstraat schenderij: P. d. B., G. J. v. R. te Goes, ieder f5 b. s. 2 w. tuchtschool, J. K. te Goes terug aan ouders, J. J. P., B. P. d. M., M. J. V., allen te Goes, ieder f3 b. s. 3 d. h., J. P., A. M. te Goes, beiden terug aan ouders; wederrechtelijk afscheuren van bekendmakingA. W. te Krabbendijke f3 b. s. 3 d. h.; overtreding Hinderwet: H. W. te Kattendijke f2 b. s. 2 d. h.; 's nachts gemeerd liggen zonder licht: J. S. te Dordrecht, '1'. A. V. te Hardinxveld, P. J. v. M., zonder heken- de woonplaats, ieder f5 b. s. 5 d. h.; 'savonds fietsen zonder lantaarn: J. v. W. te 's Gravenpolder, J. K. te Wolphaarts- dijk, I. v. d. B. te Goes, 0. R. te Ier- seke, J. B„ A. J„ zonder bekende woon plaats, allen f2 b. s. 2d. h.dronken schap D. Z. te Biezelinge, J. V. te Co- lijnsplaat, J. 0. wed. J. v. d. R. te Goes, J. d. R. te Ierseke, ieder f2 b. s. 2 d. h„ Ph. B. P. Czn. te Ierseke, O. R. te Kloetinge, ieder f 3 b. s. 3 d, h., J. J. te öoedekenskerke, Wl. C. d. V. te Goes, 'ieder f5 b. s. 5 d. h. Vrijgesproken beklaagd van overtreding straatschenderij'; A. C. P. te Goes, Kantongerecht to Middelburg. Zaterdag werd voor het kantongerecht te Middelburg behandeld de zaak tegen F. C,, Belgisch tandarts, wonende te Ber- chern .(Antwerpen), thans verblijvende te Rotterdam, beklaagd van het zonder daar toe te zijn toegelaten het beroep van tandheelkundige uitoefenen in perceel N 12 aan den Dam te Middelburg. Er wa ren bekl. drie feiten ten laste gelegd; welke door den heer jur. J. F. van Dein- se, die bekl. bijstond Werden erkend. Een tweetal getuigen, Eliza Geschiere en Maria Nieuwenhuize zijn door bekl. respectievelijk 9 en 7 tanden getrokken, eerstgenoemde heeft f 5 betaald, laatst genoemde heeft nog niet afgerekend. Zij is naar bedoeld perceel gegaan, omdat zij vroeger bij mejuffrouw Keizer kwam en dacht ik zal nu maar naar den op volger gaan. De derde getuige, de agent van politie L. M. Moerland, is in burger gekleed naar den in het perceel gevestigden P. Beiier geg'aan, maar heeft b'ekï. aange troffen en deze heeft bij hem tandsteen weggenomen, waarvoor getuige 50 cent moest betalen. Toen het afgeloopen was heeft getuige zich bekend gemaakt. Op een vgaag van den ambtenaar van het 0. M. zegt bekl1., dat hij: in België ook nog te St. Nicolaas zijn beroep heeft uitgeoefend en dat hij' in Nederland ook reeds te Eindhoven werkzaam' was. In zijn requisitoir wees mr. Gombault er op, dat bekl. in Nederland geen the oretisch examen heeft gedaan en dat hiji niet is toegelaten, dus ook niet den eed heeft gedaan, die bij dit examen hoort. De bepalingen, die voor grensplaatsen is gemaakt, is niet van toepassing op dit geval, daar Middelburg niet als grens plaats kan worden aangemerkt. De vraag is niet zoozeer of er voor de behandelingen betaald is; want bijv. een advocaat, die pro' deO' werkt, zal toch ook niet kunnen beweren, dat hij zijn be roep niet uitoefent. Ook spreekt de wet van noodzaak. Er is echter een subjec tieve noodzaak, die zou kumne'n slaan op de noodzakelijkheid voor bekll omi te trachten in het lévensondérhoud van zichzelf en zfjto gezin te voorzien en een objeCtieVe noodzaak, die slaat op de noodzakelijkheid omi den betrokkene spoe dig te helpen. De Wet bedoelt volgens Spr. het laatste en dit Was in de on derhavige gevallen niet aanWezig. De toe te passen straf besprekenldé, wijst, de amb tenaar erop, dat er aan relatieve en een absolute onbevoegdheid is, Waarmede bij de op te leggen straf rekening kan wor den gehouden, zooals in het geval van beklaagde, die rel'etief bevoegd is. De bedoeling van de politie was op te treden tegen Beiler en zij kan tevreden zijn met het resultaat, dat men deze toch indirect getroffen heeft. Spr. wil' een mil de straf vragen en eistoht 3 maal' f 5 boete subsidiair 3 maal 5 dagen hechtenis. De heer m'r. van Deinse zegt, da.t zoowel' de feiten als de strafbaarheid daarvan Worden erkend. Spr. geeft ook toe, dat de ambtenaar gezien van zijn standpunt een milde straf heeft gevraagd, maar wil er toch nog eens den nadruk opleggen, dat eigenlijk niet bekl; doch Beiler be doeld Was, Bekl. is vluchteling en wordt als zoovele anderen door d*u Nederland- schen Staat onderhouden. De regeerings- commissaris Baron van Tuijll van Se- rooskerke heeft bekl. aangespoord te trachten wat te verdienen en deze heeft het opgevat, dat hij moest trachten zijn kennis als dentist daartoe aan te wen den. Dat men door de tijdsomstandighe den de wetten niet al te streng toepast, blijkt o.a. daaruit, dat men niet gebruik maakt van de vreemdelingenwet om hen, die zonder middel van bestaan zijn over de grens te zetten. Bekl. kon de reis kosten van Rotterdam naar Middelburg niet betalen en daar aan hebben vrien den van hem o.a. advocaat Gevers, die hem1 van vroeger uit Antwerpen kennen, hein geholpen, het zal bekl. ook moei lijk vallen boete te betalen1 en daarom vraagt spr. den kantonrechter hem! zoo clément mogelijk te straffen. De ambtenaar Wees er nog op, dat de vinenden van bekl. hem' moesten helL pen de toelating in Nederland deelach tig te worden, terwijl bekl. op een des betreffende vraag antwoordde, dat hij niet van plan is thans te Rotterdam1 of el ders in Nederland het beroep te gaan uitoefenen, wel1 meent hij als assistent van een bevoegd tandarts te kunnen werk zaam zijn. Een tweede belangrijke zaak was die tegen P. v. L. te Middelburg, beklaagd van overtreding van het spoorWeg-regJé- mient. Uit. de behandeling der zaak bl'eek, dat bekl. de jaarbeurs te Utrecht heeft bezocht en op 7 Maart aan' het station Utrecht heeft geïnformeerd of hij op zijn kaart over Rotterdam naar Middelburg kon r'eizen en in Rotterdam den nacht, kon doorbrengen om! op 8 Maart verde'r te reizen. Door een ambtenaar der staats spoor werd gezegd, dat hiertegen geen bezwaar was, en dat het biljet tot 17 Maart geldig was. Ook in Rotterdam maak te men noch des avonds van den 7den, noch den volgenden middag bezwaar te gen de geldigheid van het kaartje. Eerst in den trein werd het door den con ducteur afgenomen en te Middelburg aan den als chef dienstdoenden commies ge geven. Nadat bekl. eenigen tijd had moe ten wachten vroeg de commies hem of hij f4.50 wilde betalen, zijnde de reis tweede klasse Rotterdam^—Middelburg plus 50 cent. Bekl. weigerde dit en toen werd hein eenige dagen later door een stations1 beambte aan huis een kwitan tie van f 3.60 gepresenteerd, zijnde de kosten van de reis van het laatste hoofd station (Goes) tot Middelburg plus f 3 boete. Bekl. weigerde ook dit te beta len, daar hem niet duidelijk was, waar om1 de eene ambtenaar van de maat schappij anders oordeelt over de geldig heid der biljetten dan de andere. Nu stond in het verbaal .gemeld, dat de oommies op 8 Maart f3.60 heeft ge vraagd, wat deze zelf thans als onjuist kwalificeerde, hij zegt echter, dat het voor schrift der maatschappij is, als men weet waar een reiziger vandaan komt den vol len vrachtprijs plus 50 cent te vragen. De processenverbaal zijn gedrukte formu lieren, waarvan niet mag worden afge weken. De ambtenaar' van het 0. M. wees er op, dat die gedrukte verbalen blijkbaar „heilige huisjes" zijn bij de maatschappij) maar het gevolg is, dat men de ambte naren op ambtseed onjuiste Verbalen Iaat. opmaken. Het reglement schrijft voor, dat verhaald kan worden de reis vanaf het laatste hoofdstation plus f3 en zijn dus de voorschriften der maatschappij in strijd met het reglement. Of het biljet, al of niet geldig was, doet nu niets meer ter zake, op dit verbaal kan bekl1. nimmer worden veroordeeld en daarom vraagt de ambtenaar, dat hij zal' worden vrijge sproken. Uitspraak in beide zaken Donderdag a,s. Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak was Vrijdag die tegen Th. O. te Clinge, die terecht stond je gens verwonding van L. Leclerc met een mes na een korten twist. Beklaagde zeide het eerst te zjjn aan gevallen door den zoon van Leclerc. De eisch luidde 6 weken voorwaarde lijke 'gevangenisstraf met 3 jaar proef tijd. De herbergierster, C. de B. uit Koe wacht, die toen zij na het sluitingsuur nog drie man in huis had en de maré- chausseé's binnenkwamen de achterdeur open deed, en zoo aan twee gelegenheid gaf te ontkomen. Beklaagde zeide, dat een andere vrouw de deur open deed. De jïisch luidde f 10 boete of 20 da gen hechtenis. Bij verstek werd tegen J. de K. en J. H. uit Zaamslag wegens diefstal van aardappelen voor ieder twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd gevorderd. Wegens het te duur verkoopen van kaas stond terecht A. B. uit Hontenisse. Eisch f 15 of 30 dagen. Tegen D. M. C., winkelierster te Hoofd plaat, werd wegens eenzelfde overtreding f 10 of 20 dagen gevorderd. Vervolgens werd behandeld de zaak 'te gen M. de W,. uit Zuidzande, beklaagd van bedreiging van W, J. de Groote in, diens woning door hem te zeggen, dat hij f 120 moest hebben en dit kracht heeft bijgezet door met een mes in de hand tot betalen aan te zetten. Beklaagde werd ten laste gelegd afper sing subsidiair bedreiging met doodslag. Getuige De Groote zeide reeds vroe-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3