Voor eon houtzaagmolen in de missie van Pater Van Haeren. BINNENLAND. UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. Bedrag der vorige lijst f78 "25 H. V. Hoofdplaat, voor de missie van Pater Van Haeren f 2 Totaal f80.25 Wie volgt? Het zal den Pater ver heugen, als hij ziet, dat Zeeuwsch-Ylaan- deren bij de eilanden niet wil achterblij ven in het steunen zijner missie. Hooi, dat Hoofdplaat het voorbeeld geeft. Im mers, in die gemeente aanschouwde de nog levende missiebisschop Mgr. E. Luij- pen, apostolisch vicaris van Batavia, het levenslicht. Dat de andere gemeenten van Zeeuwsch-Vlaanderen nu niet achter blijven. N.B. Eventueele giften voor bovenge meld doel op te zenden aan de Redac tie der „Nieuwe Zeeuwsche Courant", Goes, die ze alle in dit blad verant woordt. Wat op die vergadering voorgevallen en door haar besloten is, vernemen we niet. Wel wordt gemeld, dat gedurende eene schorsing der zitting Miljoekof van het balkon af de enorme menschenmenigte toesprak Hij verklaarde, dat Rusland nooit in een afzonderlijken vrede zou mogen toestemmen, opdat niemand ooit liet recht zou hebben Rusland van trouwbreuk je gens zijne bondgenooten te beschuldigen. De Voorloopige Regeering bestuurt het schip, dat echter niet vooruit komen kan zonder den wind, die het vertrouwen des volks heeft. Vandaar, dat hij oen beroep deed pp de burgerij om vertrouwen te stellen in de regeering. .Men zal nu moeten afwachten of Mil joekof en zijn ambtgenooten den loop der dingen meester kunnen blijven. Vast iii den zadel zitten zij niet, want Donderdag meldde Reuter uit Petersburg: Afdeelingen soldaten verzamelen zich voor het paleis, waarin de voorloopige regee ring zetelt. Zij hebben roode vlaggen hij zich en eischen het aftreden van Miljoekof. Ook blijft het nog woelig, want Zaterdag seinde Reuter uit Petersburg: De aanhan gers van Lenin losten bij tegendemonstra- ties revolverschoten. Sommigen van hen werden gedood of gewond. Het Uitvoerend Comité van werklieden en soldaten heeft aan een toelichting van de regeeringsnota van 1 Mei zijn goedkeuring gehecht en beschouwt het incident als gesloten. Grootvorst Nioolaas wordt op zijn land goed Livadia door twee vertrouwensman nen der voorloopige regeering streng be waakt. Hij imag zijn landgoed niet verlaten. Kort maar krachtig. Toen de Amerikaansche Senaat vorige week de Fransche missie in zijn midden had gezien, en de bezoekers zich gereed maakten om heen te gaan, nadat Viviani een gloeiende speech had gehouden, be gon men van alle kanten te roepen: „Joffrel Joffrel" De maarschalk begreep de beteekenis van dezen kreet, keerde naar het spreekgestoelte terug en riep daar enkel: „Lang leve AmerikaI" Toen ver liet hij, geestdriftig toegejuicht, de zaal. Gezant vertrokken. NEW-YORK, 5 .Mei. De vroegere Oosten- rijksche gezant te Washington vertrok gisteren, vergezeld van 200 diplomaten en consulaire vertegenwoordigers der centrale rijken per s.s. „Rijndam" van bier. Een oordeel over Von Bissing. In het Deeasche blad „Dagens Nyhe- der" wordt over Von Bissing o.m. als volgt geschreven: De benoeming van generaal von Bis sing tot generaal-gouvemeur in Belgié was zeer zeker een groote fout. Hij was een geheel andere persoonlijkheid dan Von der Goltz Pasha, die eveneens hel generaal-gouvemeursc.hap had uitgeoe fend. Von der Golz was behalve een voortreffelijk organisator, tegelijk iemand, die een voldoende mate van buigzaam heid bezat en dientengevolge ook meer voorstander er van was, om met de auto riteiten in het bezette land te onder handelen dan politiek van do harde hand toe te passen. Het spreekt van zelf, dat degene, die de plaats bekleedt van hoog ste autoriteit in een bezet land, geen of weinig kans krijgt, om zich populair te maken, maar Baron van Bissing schijlnt met opzet het er op aangelegd te hebben naar populariteit in geen geval te willen streven. Zoo nu en dan is men te weten gekomen uit interviews der dagbladcor respondenten met den Belgischen gene- raal-gouverneur, hoe weinig contact von Bissing had met de buitenwereld. Ijc be kende oorlogscorrespondent van de „New York World", mr. Karl Kitchin, bezocht Von Bissing kort na de terechtstelling van Miss Cavell, vooral om eens te Jioo- ren, op welke wijze de generaal-gouver- neur dit rechterlijke vonnis Zou trach ten te verdedigen. Het imponeerde den correspondent het meeste, dat von Bis- sing maar niet scheen te kunnen be grijpen, hoe deze zaak zoo'n opspraak gewekt had. De baron, zoide Kitchin, was er bijna verbaasd over, dat een correspondent van een zoo groot land als Amerika het de moeite waard vond, om naar "Brussel te reizen, voor een zoo'n onbeduidende zaak. „Ik begrijp niet," zeide von Bissing. „dat deze zaak do wereldpers kan in teresseeren, terwijl duizenden onschul dige menschen in den oorlog vallen. Waarvoor zal dan iemand zich druk ma ken over den dood van een enkele, daar enboven schuldige vrouw?" Op de vraag van den correspondent, waarom men geen genoegen had genomen om haar tot gevangenis»,rat te Yer-oordee- len, antwoordde von Bissing, 'dat een paar enkele jaren gevangenisstraf geen voldoende straf zouden wezen voor een vergrijp van dozen aard. liet is loch een bekende zaak, dat dergelijke gevangenen losgelaten worden, zoodra de vrede ge sloten is, en dan was zij er toch te gemakkelijk afgekomen. Men erkent hieruit een onbegrijpelijke verachting voor het oordeel van de bui tenwereld, dn tevens een onhebbelijkheid om deze kwestie, die in October 1915 alle gemoederen in beroering bracht, zoo „du haut en bas" lo behandelen. Keizer Wilhelm had over het geval een andere meening, daar hel volgens hem verstandiger zou zijn geweest, in dien er zachtzinniger tegenover de En- gelsche ziekenverpleegster ware opgetre den geworden. Nooit is tegengesproken geworden, dat het bevel voor haar be genadiging den generaal-gouvemeur te laat in handen is 'gekomen. Geheel üenzelfden indruk van i on Bia sing's beperkten gezichtskring krijgl men, wanneer men let op zijn conflicten met Kard. Morcier en andere bisschoppen. Er bestaat dan ook alle reden om aan lo nemen, dat von Bissing de deporta ties in België met de allergrootste oti- meedoogendheid heeft doorgevoerd. De tijd, dat von Bissing in België 'heelt geregeerd, kan op zich zelf als een van de donkerste hoofdstukken iu de geschie denis van dat land beschreven worden. Hij had zeer zeker dezen tijd (ol een troostvolle voor het land en de verhou ding tusschen overwonnene en verover aar dragelijker gemaakt kunnen hebben. Maar de Duitsche mentaliteit van hoog moedige hardheid, hel militaire systeem bederft in Duitschland de bestbegaafJe menschen. Tweede Kamer. In de zitting van Vrijdag werden de motie-Scheurer, de motie-Duijs en de motie-Ter Laan verworpen. Doch de motie-Marchant, waarhjj de Kamer van oordeel, dat de landstomi- jaarklasse 1908 niet behoort op te komen vóór de militielichting 1918, de regec- ring uitnoodigt de daartoe noodige maat regelen te nemen werd aangenomen. Minister Bosboom verklaarde eerst, dat hij „aan deze motie geen gevolg kan en zal geven" en dat hij bet als een blijk van wantrouwen zou beschouwen, wan neer de Kamer de motie aanvaardde. Dr. Nolens stelde hem gerust, de mi nister kwam terug op zijn verklaring. en de motie werd aangenomen met 39 tegen 21 stemmen. Het is wel een teekenend feit, dat juist deze motie is aangenomen, de andere moties allen verworpen. Men is in de Kamer dan toch wel zeer wel overtuigd, dat het onder de wapenen roepen van de jaarklasse 1908 zeer groote economi sche nadoelen met zich brengt. Bovendien blijkt niet duidelijk, dat de toestand zóó Is, dat een dergelijke voel en onherstelbaar nadeel .brengende maatregel gerechtvaar digd is. Nog werd door den minister van oorlog medegedeeld, dat de inschrijving van de 30 tot 40-jarigen alleen geschiedt om ge reed te zijn indien er oorlog mocht komen. Zoolang er vrede blijft, is van oproepen geen sprake. Peen. Dé Minister van L., N. en H. brengt ter kennis, dat tot de peen, waarvoor bij zijn beschikking d d. 3 April maximum prijzen zijn vastgesteld, niet wordt gere kend de zoogenaamde bosjes-poen. Het spoorwegverkeer. Naar „Het Centrum" nader verneemt, zal de nieuwe spoorwogdienstregeling niet op 1 Juni, doch op 1 Juli worden inge voerd. Eenige treinen zullen echter nog uitvallen. Dit is gedeeltelijk toe te schrij ven aan het feit, dat ter besparing van treinkilometers de treinen in hot alge meen over de kortste route zullen worden geleid, dus bijv. de D.-treinen van Am sterdam naar Groningen over Hilversum inplaats van over Utrecht, enz. Petroleum en Graan. Vrijdagmorgen is het tankschip „Ame rican", van de American Petroleum Com pany, uit Amerika te Botterdam aange komen met een lading, welke voor het grootste gedeelte bestaat uit petroleum en voor een klein gedeelte uit benzine Ook is te Rotterdam het s.s. „Beu- kelsdijk" van de Holl. Amerika Lijn met een lading graan gearriveerd, (7890 ion tarwe en 2700 ton meel.) De Zuiderzee. De commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer voor het ontwerp Zui- derzeed-roogmaking komt Dinsdag bijeen. Minister Posthuma heeft, voor den aankoop door gemeenten, een maximum prijs vastgesteld voor klei-aardappelen van f940 per 10.000 K G Goes. Naar wij vernemen is door de Gascommissie alhier op heden het voor stel gedaan om met ingang van 1 Mei j.l. de 1ot heden geldende regeling van de gasprijzen te doen vervallen en den prijs van bot gas voor alle doeleinden te verhoogen met l1/» cent per M8, en alzoo te brengen op 8 cent, welk voor stel spoedig ioor den Baad zal worden behandeld. Naar wij vernemen zullen onze beide Middenstandsvereenigingen alhier pogin gen aanwenden om de wekelijksche Dins- dagsche markt tot grooteren bloei te bren gen en die te maken tol een even druk bezochte markt als die te Middelburg en Bergen op Zoom. De ondervinding iu andere plaatsen heelt bewezen, dat de baten, welke een druk marktbezoek aan de neringdoenden en winkeliers opleveren, verre de enkele schadeposten overtreffen, die geleden wor den, wijl sommige artikelen door de markt venters aan lageren prijs worden verkocht. De R.-K. Middenstandsvereeniging „Do Hanze" alhier, komt in algemeene vergadering bijeen op Donderdag 19 Mei a.s. ter behandeling der navolgende agenda 1. Opening. 2. Notulen, installatie nieuw lid. 3. Ingekomen stukken. 4. Be spreking kolendistributie. Bespreking uitbreiding marktbezoek, (i. Voorkomende zaken. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Middelburg. Zaterdagmiddag heeft de justitie met de politie een inval gedaan in een woning in de lleerenstraat en daar een huiszoeking gedaan. Na afloop van de hui-zoeking werden twee Belgen, G. en P. naar liet politiebureau over gebracht. Zij zijn hedenmorgen aan 'do justitie voorgeleid. Een en ander trok Zaterdag veel Deiangstelling van de zijde van het publiek. - Dat liet de laatste dagen druk is op het politiebureau alhier, bleek giste renavond, toen een dronken man op het bureau "Werd gebracht en wegens plaats gebrek naar do wachtpost op de Markt moest worden overgebracht. Door hel muziekkorps van de Ko ninklijke Nederlandsrihe Weerhaal heids- vereeniging te Amsterdam is in Artis uitgevoerd de Marsch „Hou on Trouw" van Jan Morks 1e Middelburg. Vlissingen. Vrijdagmiddag half drie werd alhier het stoffelijk overschot van wijlen den hoer A Koppejan, in leven directeur der ,B, A. S. en A v. H. en leeraar dpf H. B. S„ naar zijn laatste rustplaats ge bracht. Op het kerkhof bevonden zich. naar we aan do Yliss. C'rt. ontleenen, de burge meester, de wethouder van onderwijs, vele leden der commissie van toezicht op 'het middelbaar onderwijs en vele leeraren. Nadat de kist in de groeve was neerge laten werd het woord gevoerd door den heer 11. C. Beijerman, voorzitter der com missie van toezicht, den heer J Coster, directeur der If B. S., ds A S. Talma, namens bet college van kerkvoogden en notabelen ,der Nod Herv. Gem., en den heer A. L. Gerretsen namens de leeraren. De oudste zoon dankte namens zijn moeder en broer voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. De stoomboo-t „Zeeland" is wegens liet ongunstige weer niet naar Engeland vertrokken Zier'kzee. fn opdracht van If. .U de Koningin heeft Zaterdag om half drie uur onze burgemeester op de graven van de slachtoffers van den bomaanslag een krans gelegd. In een korte toespraak druk te hij de hoop uit, dat dit blijk van Ko- ninklijke deelneming de naastbestaanden to t troost zou strekken. Tevoren, om één uur, was de opperbe velhebber, generaal Snijders, met den Schout bij-nacht Smit en eenige officieren bier aangekomen, om de plaats des on- heils te mspeeteeren. Ook den burge meester werd een bezoek gebracht. Kloetinge. Op initiatief van den land bouwer C. van Iwaarden werd Woens dag j.l. door eenige landbouwers verga derd en besloten om voortaan niet meer volgens zomertijd, maar volgens den ouden tfijd te laten werken. Waar op deze vergadering, die door een 14-tal per sonen was bezocht, alleen waren ge vraagd personen, van wie men zeker wist, dat ze met de meening van dhr. Van Iwaarden sympathiseerden, besloten eenige arbeiders om Vrijdagavond te ver gaderen ter bespreking van dezelfde aan gelegenheid. Onder leiding van den voor zitter der neutrale werkliedenvereeniging, dhr. J. Sfraub, werd het voor en tegen besproken. Met honderd stemmen vóór, en tien tegen, werd de wenschelijkheid uitgesproken in alles den nieuwen tijd te volgen en pogingen aan to wenden om in de schooluren, die op verzoek van dhr. Van Iwaardon en anderen zijn verzet, verandering te krijgen. De vergadering had een zeer kalm en ordelijk verloop. (Z.) Kapelle. Zaterdag had de eerste steen legging plaats van het te stichten vei lingsgebouw. Voordat daartoe overgegaan werd, weid door den voorzitter der Vei- lingsveroeniging ,dhr. A van der Graaft, een gloedvolle rede gehouden inzake het ontstaan der vereeniging en dientenge volge het stichten van een voiling|sgie- bouw, welke met groote moeilijkheden on tegenwerking van sommigen gepaard ging. Aan het bestuur werd hu de gebracht voor de werkzaamheden die ze verricht heb ben om een en ander lot stand te bren gen, ook werd een woord van dank ge bracht aan dhr. Illoemsma, Rijkstuinbouw- leeraar voor zijn in deze zoo gewaar deerde hulp en voorlichting. Dhr. Bloemsma dankte voor de tot hem gesproken woorden, en schetste in een kernachtige rode .wat hij in deze ver- oeniging ziet n.l. een groote vooruitgang in 'tuinbouw en fruitteelt en dientenge volge een g:ooto vooruitgang voor do ge meente. Ook werd een waardeemid woord gesproken lo! den ontwerper van het gebouw, dhr, Bierens, architect, die alles in het werk gesteld heeft een doel matig gebouw (e verkrijgen, zoo ook (ol dhr. A. J. van Liere, directeur der „jam- fabiiek' 'voor den grooten steun. Vervolgens werd overgegaan (ol hel leg gen van den eersten steen, door do jon gejuffrouw Cor. van der Graaft, waarna men nog een poos gezellig bijeen bleef. Heinkenszand, Een paard van de wed. Knuit alhier gaf twee veulens. Beiden; zijn zeer flink gebouwd, Wol een for tuintje bij de zeer hooge prijken welke thans worden besteed. Toen Zondagmorgen de landbouwer C. Lokerse alhier, in zijn paardenstal kwam, zag hij, dat een zijner paarden zich tusschen zijn bak en de pui zoodanig had ingewerkt, lat een en ander moest worden afgebroken alvorens het paard uit zijn benarde positie kon worden verlost. Hot dier had evenwel z.ooveel geleden, dat bet lenzelfden dag stierf. Voor den betrokkene een schadepost van ongeveer f 1000. Hulst. Vrijdag, zeer vroeg in den mor gen. waren er boven onze gemeente ver scheidene vliegmachines 1e zien, sommi gen zeggen van 4, anderen van G. Zij kruisten boven het midden der stad, en verdwenen eindelijk in verschillend© rich tingen. De hoogte waarop zij zich bevon den, liet niet toe te onderscheiden, tot welke nationaliteit zij behoorden. Waren de straten een oogenblik tevoren dood en verlaten, nu stonden en liepen overal lal van menschen het geval te bespreken. Zaterdagochtend werden er weer drie ge zien. Met het oog op het te Zierikzeo voorgevallene, wordt de bevolking onge rust Walsoorden. In de haven alhier heeft averij plaats gehad. Een meerpaal, in de haven staande, werd weggetrokken en een vaartuig tusschen een ander schip on den wal geklemd. Later bij liet af- loopen van het water bleef het oen© schip op het andere hangen. Naar een schipper vertelde, bekwam een der sche pen minstens f 400 schade. Cadzand. Door de ambtenaren van hier is een partij harde zeep, die in een wei was verstopt, gevonden. De zeep is bij den burgemeester opgebracht. Oostburg. Aan dhr. J A van Bende- gom is: op zijn verzoek eervol ontslag verleend als voorzitter der plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering alhier. Schoondijke. De verkoop der Emma- bloempjes heeft hier f 44.90 opgebracht. Breskens. In deze gemeente heerscht een ware woningnood. Een gewoon klein burgerwoning voor het uitbreken van den oorlog verhuurd voor f 120 'sjaars, brengt .thans f220 'sjaars op. Een (dj nieuwe woningen in de richting Groede is in aanbouw. De pakhuizen en bergplaatsen óp de haven zijn allen gesloopt, en 'zulks met het oog op hot uitbreiden en ver- grooton der haven. (Jok de monding dei- haven zal verbroed worden, daar het binnenloopon voor de groote schopcn, thans door de smalle monding bezwaar oplevert. Aan de Oostzij Ie der bestaande zal een expresse haven worden gemaakt voor de visschers. Provinciale Bond van R K. Kiesvereenigingen in Zeeland De officieele, tevens eenigszins feeste lijke, oprichting van dezen Bond was eerst bepaald op 13 Februari j.l. Doch dit plan viel door den strengen winter in duigen. Daarna had men het oog op Hemelvaartsdag a.s., doch ook dien datum moest men laten vervallen, wijl op het laatste oogenblik een der sprekers verhinderd bleek te zijn dien dag te komen. Thans is de datum vast gesteld op 29 MEI a.s. (derden Pinkster dag) te Goes. Bij nader inzien bleek der Commissie van voorbereiding, dat het houden van twee vergaderingen '(de oprichtings- en do feestvergadering) op één dag minder raadzaam was. Dientengevolge is besloten, dat DE OP RICHTINGSVERGADERING, waarbij do afgevaardigden der 'bij den Bond aangesloten Centrale R.-K. Kies vereenigingen: HulstHontenisse, Zeeuwsch-Vlaanderen W.D. (Oostburg), Middelburg en Goe-s behooren aanwezig te zijn tot officieele vaststelling der statuten en verkiezing van oen bestuur zal gehouden worden te VLISSINGEN op Hemelvaartsdag (17 Mei), gelijk nader bij advertentie zal worden bekend gemaakt. De f e e s t e 1 ij k e viering van de oprichting van den Bond zal plaats heb ben te Goes op den '2 9 e n .Mei a.s. in eene voor alle belangstellende Katho lieken toegankelijke vergadering, waarin door de Tweede Kamerleden Van Wijn bergen en Van Best hot woord zal wei den gevoerd. Ook dit zal nader by advertentie wor den bekend gemaakt. Besmettelijke ziekten. Van 25 April- -1 Mei zijn de navol gende besmettelijke ziekten in Zeeland tor kennis van den Centraïen Gezond heidsraad gekomen Roodvonk: 1 geval te Borsselo, Kou,- dekerke, Neuzen en Zoutolandc. Janssens, 19 jaar, wonende te Westdorpe, te Middelburg. Over genoemd tijdvak werden in ons land 18 gevallen van nekkramp gecon stateerd (Z.) De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft het verblijf in zijn gezagsgebiod ontzegd aan do Nederlanders L. J. I,. L. de Bak ker, 22 jaar, arbeider te Hulst en A. aJnssens, 19 jaar, wonende te Westdorp, thans als huzaar in dienst te Amers foort en den Belg J. de Blieck, 28 jaar, wonende te Ode-Rome (B.) vertoevende in het vluchtoord te Nunspeot, allen we gens hel betrokken zijn bij den smok kelhandel Aan de volgende vroeger uitgewezen personen is voorwaardelijk vergunning verleend in liet gebied terug te koeren: C'. Goons te Eede, J. Cambier, Rot run cheanent, August J. 'de "Letter, E Wou ters, Th. do Bouvic, en I'. A. van Foele, allen te Koewacht en H. J Bogaert, te Nieuw-Nawen. Het uitgestelde bezoek door den Commissaris der Koningin op 33 April j.l, aan de gemeenten Kapelle, Klóetin- gé, Hoedekenskerke, Baarland en Oude lande zal thans plaats hebben opi Maan dag 14 dezer en zullen Dinsdag d.a.v. worden bezocht de gemeente Scherpenis- se, St. Maartensdijk en Poortvliet. De provincie Zeeland telde op 1 Jan. j.l. 121462 m. en 122236 vrouwe lijke inwoners; totaal 243.698. Deze cij fers waren voor Vlissingen 10589, 11090 en 21679; en voor Middelburg 8734, 9775 en 18509. (Z.) Laatstleden Donderdag zoo meldt ons een lezer kwam een vrouwtje in volle ernst tot miji met do mede- deeling, dat zij een kaart ontvangen had voor sloffen (de benaming hier voor Bruinkolen briketten), zij vroeg jnij of ik haar een pleizier wilde doen en toen ik haar antwoord lo „als het eenigszins mogelijk is ja", loen antwoordle zij „ach mijnheer geef mij dan een paar nieu we schoenen, want sloffen gebruik ik niet, daar loop ik te lastig op. (Historisch.) Aan een vernietiging o n t- k o m e n. De bemanning van een te IJmui- den binnengekomen stoomtrawler rappor teerde, nauwelijks aan een vernietiging van haar schip te zijn ontkomen. Naai de berichtgever van het „Hbl." aldaar vernam, bevond het vaartuig zich even benoorden Doggersbank lichtschip, toen een Duitsche duikboot den trawler tot stoppen sommeerde. Onmiddellijk werd aan dit. bevel voldaan en werd geroeid naar de U-boot, om den commandant de scheepspapieren ter inzage over te geven. Bij aankomst op de duikboot werden de papieren doorgekeken en deelde de commandant den schipper mede, dat zijn schip zich twintig mijlen Westelijk van de Westgrens van lief rijgegeven gebied ophield en dus lot zinken moet worden gebracht. De schipper protesteerde daar tegen. omdat hij juist eenige oogenblikken voor do aanhouding peiling genomen had en precies lengte en breedte kon opgeven. De door den duikbootoommandant opge geven peiling veischilde nog al aanmerke lijk met die van de visscherlieden zoodat de commandant maar niet kon aannemen, dat de trawler zich op de plaats bevond, door den schipper voor de juiste ge houden. Na verschillende besprekingen gaf de commandant toe, dat het mogelijk zou zijn, dat zijn peiling, wat de Oosterlengte be trof, niet precies met die der visschers ïvereenstemdc en nam het door den schip per opgegeven bestek als bet werkelijke aan. De moord te Paterswoldo. Onder toezicht en op verzoek van de ju stitie te Groningen hebben 100 militairen het bosch opgegraven, waarin een week geleden het lijk werd gevonden van de vermoorde mej. Jansen. Men heeft haar kleeren gevonden in een kuil, waarin vroeger een den had gestaan. De moord op een a.djudant onderofficier. Tot dusver is het nog niet mogen gelukken het spoor le vinden

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2