Heidebezems. AUTOPIAIVO A. S. J. Dekker fe Goes MOLEST -verzekeringen. „ALFA" MELKSNTRIGiEltS De Kanter en Hordijk's Bank 5 pCt. Pandbrieven, Wij omlijsten Holland Texas Hypotheekbank De Groote C. ïiH EiSTKBEH - 'iiMll, lie Kanter Uovdijk's Bank Safe-Loketten. Brand- en Inbraakvrije Kluis. FIRMA f. SA10IIK - GOES. V fEUlLLETOH. ADVERTENT E N. Lekkere Koekjes Kruidenierswaren No. 53. Trekkingslijst Onder den grond. AANKONDIGING, ingevolge art. 28 W. v. K. prima HEIDEBEZEMS, Kaarsen en Sunlight Zeep Openbare Verkooping op Woensdag 13 Juni 1917, b. Zijkanten van den 'sGra- venpolderschen straatweg, 25 APRIL 1917. Belast zich met het sluiten van Agent: Jb. ROUW, en 200 roeden Bouwland, GOES. Wat de stoom is voor de industrie, is het adverteeren voor den handel: de groote beweegkracht. gevestigd te AMSTERDAM, .i Woensdag 16 Mei 1917. publiek verkoopen: Een Woon- en Winkelhuis en Tuin Uwe Foto's, Plaatwerken, Diploma's enz. Losse Oorlog ■01 kj&ard», dat toen do ruit brak, zij de vrouw van bekl. met baar man hoorde praten, terwijl beide te bed lagen. De Belg A. C. te Philippine stond terecht wegens wederspamiigheid. 'ioen de commies A. Hamelinck be klaagde op minder dan 50 AI. van de grens aantrof en liemv.daar hij onbekend was, voor den burgemeester wilde ge leiden, heeft bij zich daar tegen verzet, tegen Hamelinck en een anderen commies. Ook bleek uit de verklaring van den getuige, dat bekl. wel degelijk Mollandsch verstaat, terwijl hij thans doet of dit niet zoo is en men een tolk in deze zaak had moeten dagvaarden De officier wees hier op ook in zijn requisitoir. Eisch f5 of 10 dagen. De verdediger, mr. Adriaanse, zeide, dat bekl. wel iets van het Vlaamsch heeft gekend, maar den laatsten tijd in het Waalsche deel van België heeft gewoond. Het plegen van het verzet acht pleiter niet bewezen en zeidn, dat bekl. reeds ver oordeeld is wegens het komen binnen den verboden strook en wegens dronken schap. In verzet was gekomen V. uit Bres- kens, die wegens diefstal in v.ereeniging met drie anderen van tarwe uit een schip, tot drie maanden gevangenisstraf was ver oordeeld. De andere drie zjjn vrijge sproken. Beklaagde bekende volledig. Daar bekl. milicien met onbepaald klein verlof is, en de anderen zijn vrijgesproken, vroeg de officier thans, dat de rechtbank zich onbevoegd zal verklaren. De verdediger, mr. Adriaanse, wees er op, dat beklaagde vroeger oppassend was, in den dienst is hij in slecht gezelschap geraakt. Beklaagde is iemand, die bij voor waardelijke veroordeeling zich zekér goed zal houden. Wegens beschadiging van een deur stond terecht P. J. E. G. te Sas van Gent, die ontkende. De eisch luidde f 10 of 20 dagen. Tegen Th. R. uit Sas van Gent luidde de eisch een week gevangenisstraf, wegens wedorspannigheid tegen de commiezen. Wegens het te duur verkoopen van kaas luidde de eisch tegen G. L. te St. Jansteen f 10 of 20 dagen. Wegens het te duur verkoopen van ge zouten varkensvieesch werd tegen F. van E. Jr. te Terneuzen, die zeide zich verre kend te hebben, eenzelfde straf gevorderd en tegen G. R., eveneens te Terneuzen. wegens te duur verkoopen van zuurkool, eenzelfde straf. Wegens oplichting van G. v. Gijs, door van dezen twee K.G. vleesch te koopen, zeggende, dat het ook voor F. de Vos was, hetgeen niet waar bleek te zijn, luidde de eisch tegen den Belg R. A. v. H. uit Rreskens een week gevangenisstraf. Evenmin ais de vorige beklaagde was verschenen A. P. C. uit Sluis, welke vrouw toen er groote drukte was bij het halen van bons op het stadhuis, den 78-jarigen grijsaard M. Bordin bloedend verwondde. De eisch luidde f 10 of 20 dagen. .Wegens het duur verkoopen van aard appelen luidde de eisch tegen M. R. te Eede f15 of 20 dagen. Wegens het aan een winkelier te Aar denburg, te duur verkoopen van haver mout, luidde de eisch f 10 of 20 dagen tegen A. J. ten H. te Rotterdam; een zelfde straf tegen P. F. K. te Aardenburg, die reuzel te duur verkocht, en f 20 of 40 dagen tegien E. K. aldaar, die regee- ringsboter te duur verkocht; en f 15 of 30 dagen tegen M. T. J. v. d. P. uit St. Kruis, die gort te duur verkocht. Wegens beieediging van den gemeente veldwachter van Hoorn, luidde de eisch tegen P. C. V. uit Wemeldinge f 15 of 30 dagen. De volgende beklaagde was C. S. uit Veere, beklaagd van diefstal van een reep touw ten nadeele van A. Marteijn en M. Meulmeester. Alarteijn herkende de reep beslist als die uit hun schip. Meulmeester was min der beslist in zijn verklaring, wel kwam de reep hem bekend voor. Bekl. ontkende; doch ook getuige AI. van Belgen herkende de reep beslist. De eisch luidde twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf, met drie jaar proeftijd. Hoort gij hem, die ellendeling 1" kreet de helleveeg, hem met do vuist dreigen de, „hij noemt het vermoorden van het volk een plichtl" Op dezen uitroep volgde een uitbar sting van kreten en verwenschingen, twin- ting armen verhieven zich om 'hem te slaan. Een enkele strekte zich uit om hem te verdedigen. „Indien die man werkelijk schuldig is, zijn er rechtbanken om hem te vonnis sen", sprak Schiiitz; „gij kunt hem niet veroordeeien zonder hem te hooren". „Aha! neemt gij ook de partij der moor denaars op", schreeuwde een oude ge decoreerde booswicht van Juli, die 'de uniform van kapitein der nationale garde droeg; „welaan! wij zullen u bij elkan der plaatsen en voor de rechters voeren". „Ja, ja, voor de rechters I" herhaalden honderd stemmen, want de groep werd menigte. „En ik zal er u heen brengen", riep een gemeen uitziende kerel, hem met de Tegen den groentenkoopman J. K. uit St. Laurens, die bij het verkoopen van 1 K.G. uien, een hakje mede woog en daardoor slechts 7 H.G. zou hebben af geleverd, luidde de eisch f 10 of 20 dagen. Bekl. zeide, dat niet bewezen is, dat er van de uien niets is afgenomen. De bakker J. Al. S. te Vlissingen le verde een brood af, dat het gewicht niet had, dat te duur was en waarvoor 900 gram bons van de kaart werd afgenomen, terwijl dit slechts 800 gram mocht zijn. Twee feiten, het te duur verkoopen en het te veel afscheuren der bons acht do officier bewezen en vraagt 'f 10 of 20 Wegens beschadiging van een boom, behoorende tot de gemeente, werd te gen G. S. en J. F. te Middelburg f 10 of 20 dagen gevorderd, en voor hun mede- beklaagde Al. P. V. vrijspraak. Uitspraak 4 Mei. (Bovenstaande moest wegens plaatsge brek tot heden worden uitgesteld. Red.) Dinsdagmorgen werden voor de rechtbank te Middelburg weder een 80- tal zaken behandeld betreffende verboden uitvoer, vervoer of nederiage waar- bjj de hoogs{ geëischte straf 4 maan den gevangenisstraf was. Blijkens akte den 28 April 19l7 voor den ondergeteekende, notaris te Goes, ver leden, is tusschen de heeren KLAAS PIK, JAN G'ORNELIS PIK, en JUHAN PIK, allen steenkolenhandelaren te Goes, aan gegaan een Vennootschap van Kuophindel, onder de firma „H. PIK ZOMEN" gevestigd te Goes, ten doel hebbende den handel In brandstoffen. De vennootschap is aangegaan voor tien jaren, ingegaan den 1 April 1917 en eindigende den 31 Maart 1927, be houdens stilzwijgende verlenging telkens voor 3 jaren. Ieder der vennooten is bevoegd, om ten name der vennootschap te hande len, en gerechtigd tot het teekenen der firma, behoudens, dat voor het accep teeren, endosseeren of voor aval teekenon van wissels of ander handelspapier, voor het aangaan van overeenkomsten, wel ker onderwerp de som o£ waarde van f 5000, t© boven gaat de particuliere hand- teekening of schriftelijke toestemming van minstens twee vennooten vereiseht wordt, terwijl voor dadingen, geldleeningen, in- pandgevingen, borgtochten, het aankoo- pen, huren, verhuren, vervreemden, of bezwaren van onroerende zaken de me dewerking en particuliere handteekenin- gen van alle vennooten worden gevor- der. Goes, 30 April 1917. JOH. PILAAR. Te koop bij elke hoeveelheid. Zich te wenden tot L. A. RAMPAART-MERTENS, Nispenschestraat 15 Roosendaal (N.B.) aan fabrieksprijs. concurreerend. nog voorradig bij hand hij den arm vattende; „ieder op zijn beurt: ik hen Laurier." „Dat niemand mij aanrake", sprak Schiiitz, „ik zaf meegaan". „Dat is wel mogelijk, maar ik houd u liever vast", grijnsde de bandiet. Zonder iets te antwoorden pakte de Stier der Vogezen den arm van den ser geant en drukte. Laurier gaf een gil van pijn en smeekte om genade. Schiiitz open de de hand. De kerel was zoo bleek als een doode; hij voelde zich op het punt van te bezwijmen en maakte zich be schaamd uit Üe voeten. Er liet zich rondom den reus een ge mompel van bewondering hooren. De me nigte is altijd bereid de kracht te bewon deren. Op dit oogenblik had de Stier der Vo gezen kunnen ontsnappen, niemand zou hem weerhouden hebben, maar hjj be schouwde het zijner onwaardig den ge neraal te veriaten in de benarde positie, waarin deze zich bevond, en de armen over de borst kruisende, ging hij naast hem staan. De oproerlingen, die hun gevangene eenige minuten vergeten hadden, begon nen hem weder te beschimpen; onver vaard en overtuigd zijn plicht betracht des morgens te 1Ü uur te Goes, in „de Prins van Oranje" ten overstaan van den Notaris JOH. PILAAR te Goes van: „Altijt Sorg", bestaande uit WOONHUIS, SCHUUR en verdere gebouwen, met ERF, TUIN, BOOM GAARD, BOUW- en WEILANDEN, zeer gunstig gelegen aan den 's Graven- polderschen straatweg, in de gemeenten Kioetfnge, 's Heer Abtskerke en Goes, samen groot 47 H.A. 88 A. 73 c.A. In pacht bij den heer K. Houterman, de gebouwen en erf tot 1 Maart 1918, de weilanden tot 25 November 1917 en de bouwlanden tot na rooven oogst 1917. samen groot 75 A. 32 c.A. in pacht bij den heer J. Labeur tot 1 April 192U. Hoekjes met kaart verkrijgbaar bij ge noemden notaris vanaf 22 Mei a.s. Verloting Veemarkt 's Heerenh.»ek gehouden Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 8 Febr. 1917 rNo. 73). Lotnummer 1467 5279 4737 5768 4089 5186 2985 2153 1481 5201 4915 415 5151 5665 744 1752 5853 5579 4095 1457 2571 2118 1227 128 3260 5695 3244 5262 5451 3352 119 1208 3801 2758 5319 1022 1194 3107 3345 3814 5950 713 1783 221 3095 4992 3094 12 5095 2257 4297 441 1586 5886 2888 5909 3ö09 5257 3615 3292 2899 19 1129 4246 3384 KASTNER'S beroemde (kunstspel) voor Zeeland alleen verkrijgbaar bij GOES. Nieuwste model. ZELFSMERENDE OLIEVOORZIENING. ZELFBALANCEERENDE TROMMEL. Ruim 100O eerste prijzen. VU Millioen reeds verkocht. 's Heer Hendrikskinderen bij Go s. Op de vet gedrukte nummers is als prijs een beest gevallen. Tegen half Mei a. s. te koop of te huur beplant met bessen, staande onder de gemeente Nisse, te bevragen onder letter A. Bureau dezer Courant. OE BANK GEEFT UIT AFLOSBAAR a PARI BIJ UiTLOTING, TE BEGINNEN IN 1917, in stukken van 11006.en f500.—, tot den koers van 98 pCt .j plus loopende rente. Oe Pandbrieven zijn verkrijgbaar Te Amsterdam: Te haren kantore, Spui 15—18 en bij de heeren VAN MARKEN MIODENOORP, Te Rotterdam: bij den heer C. DE RUYTER. te jiebben, antwoordde hij met kalmte op al hunne beschuldigingen. „Brengt hem voor de rechtbank en dat er een eind aan kome", riep de gede coreerde van Juli. „Naar het Chateau-Rouge", krijschte de helleveeg „dat is de Bastille van het volk". En de menigte die met elke schrede aangloeide, sleurde den ongel ukkigen ge neraal, naast wien rechts en links Schiiitz de brouwer en zijn vriend Wilhelm de stro-oper gingen, in die richting mede. De marketentster ging hen vooruit met loshan gende haren, de kleeren in wanorde, bloote armen, een sabel zwaaiende en tegen den gevangene zedenkwetsende scheldnamen en afgrijselijke bedreigingen uitbrakende. Do heer Schültz was kalm maar treurig; naarmate hij langs de barricades verder kwam, die door gewapende booswichten en soldaten, die nog de kleeding droegen van het regiment, dat zij eerlang ver laten hadden, bewaakt werden, zag hij in, dat hij niet als verdediger maar als medebeschuldigde den generaal Thomas vergezelde. „Ik zal niet om vijf uur te huis zijn", dacht hij. „Margaretha en George zullen ongerust zijn". „Dat alles zal slecht afloopen", prevel de Wilhelm binnensmonds: „wij hadden hier niet moeten komen! maar, helaas! het berouw komt te laat!" Hoofdstuk 11. De plaats, waai- hetgeen de gewapende bandieten hun krijgsraad noemden, zijne zittingen hield, was het recht waardig, dat men er sprak. Het was een dier hui zen van ontucht, de men te Parijs pu blieke hals noemt, de gewone verzamel plaats van het laagste en gemeenste wat zich in de groote stad in het slijk der ondeugd wentelt. De woedende menigte stroomde den tuin binnen, die het huis voorafgaat en vulde dien in een oogwenk. Al die wilde beesten roken zij een terechtstelling, verdrongen) eni beten elkander om het bloed van dichter bij te zien vloeien. Zonder een dubbel gelid van nationale gardes en deserteurs van het 88e, die hunne bondgenooten ge worden waren, zou _het gepeupel de ge vangenen in stukken gescheurd hebben. „Ter dood!' huilden honderd bloedgie rige stemmen. „Ter doodl levert ons de vqanden van het volk uit I ter dood met hênl" He Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des voor middags om 10'/2 uur, te Hein- kenszand, in de herberg van Guus, teu verzoeke van Mej. J. VnN LuUN, te, Helnkenszand, op het dorp, wijk A no. 105, groot 5 A. 99 c.A. Te aanvaarden direct, wat den tuin aangaat, en lat overige vóór ol op 15 Juni 1917. Groote keuze. Billijke prijzen. De gardes drukten zich elleboog aan elleboog pm den aandrang dier moord- lustigen te weerstaan en hielden hunne geweren geveld. De wilde dieren, wier horst hijkans met het staal in aanraking kwam, poogden brullende achteruit te wijken, maar degenen die achteraan kwa men, duwden hen vooruit en hij tusschen- poozen dreigde de golvende zee den be schermenden dam te zullen .overweldi gen. De oude gedecoreerde van Juli, die liet geleide aanvoerde, begreep, dat hem zijne gevangenen, indien lujl daar nog lan ger stand hield, ontrukt zou worden, al vorens het revolutionnaire comité den tijd zou gehad hebben zich te bevestigen dour een wettelijken moord, die gevorderd werd om het in de oogen der overige ban dieten den straalkans der schurkerij te verzekeren. Het moet dan ook gezegd worden, dat dit comité bestond uit persoonlijkheden, die zoo onbekend waren tot zelfs in de laagste klassen van het volk, dat zij edel bloed moesten vergieten om er hunne roode sjerpen in te verven en meer glans te geven aan hun phrygische mutsen. (Wordt vervolgd.) Abonnementsprijs p.L Afzonderlijke numnl Advertentiën worde I half drie en Vrijda| De abonné's op dit di.< ctie uitgereikte daarvoor vastgesteli GRATIS verzekerd In Duitschland is O) R ij k s d a g bijeen. D de de zitting met h< overzicht van den tc is -geworden door het 1 rika tot de Entente. I treden en de houdinj besloot aldus Wanneer niet alles beslissing van den wei onze tot den dood standhouden tegen de val der in aantal sterk duikbooten en hare tende bemanning zulle welk een vergelding D oefenen voor den roe ringsoorlog. (Bijval.) Wij bewezen door b ces der zesde oorlogslei financiëele kracht. (B van alle moeilijkheder ontberingen, die de ver oplegt. Wij in het vad< onwankelbaar vertroui aan de ster van het i (levendige bijval), aa de veiligheid en gelu van het vaderland w en voor altijd. (Storm gen.) Het Huis zet de begrooting voort. De conservatieven di latie in, waarin zij z ee)n vrede zonder am De strijd op het BERLIJN, 3 Mei communiqué meldt: As is een nieuwe Engelscl onder de zwaarste v< vijand mislukt. Aan -de Aisne en Reims voortdurend zv In het Oosten niets LONDEN, 3 jVlei- Het communiqué meldt: He ben plaats lang-s gein Hindenburglinie van te sée-rivier tot den weg Onze troepen make hebben een aantal ster lingen genomen. PARIJS, 3 Mei. Het niqué meldt: Artilleri schermutselingen van de streek van Chemi In Champagne hebl Duitsche overrompeling ten Westen van Mon de hoogten ten Ooste afgeslagen. In laatstgei Franschen zich meeste stelling, die nog tegen bezetting gevangen ge ficieren en 210 man den der Franschen g< Op den linkeroever Franschen Duitsche bosch van Avooourt bi den rechteroever nabi zonvaux patrouille-gev Nu en dan kanonina ten van het 'front, vo van Saint Mihiel. De vrede LONDEN, 3 Mei. de president van het cialistisch bureau, sp bericht tegen, dat hij ris Huysmans gaat conferentie te Stockht De conferentie te de Nederlandsche afg geroepen, welke tijdel aan het uitvoerend c tionale voor den duu Noch de voorzitter naai socialistisch buri andere permanente le< rend comité, Anseele geraadpleegd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 4