Berichlen. 413e Staatsloterij. kerknieuws. onde r w ij s Landbouw en Veeteelt posterijen en Telegrafie. SPORT EN SpEL. Burgerlijke Stand. Marktberichten- Rechtszaken. daarvoor moge wel tot 1, dat zy op gebied van taal en literatuur door ar in ons land op dat ge- 3, althans zeker niet over- ,r groote kennis en weten- haar nederigen werkkring d getrouw. ie Sanders, aldus heet zg. .s van den ouden goeden ekt hieruit, dat zij reeds aar bij dezelfde Jamilie in der pretentie. aan de familie, waar ze eheerscht, vraagt, hoe zij enkt, luidt het 'antwoord: 3d, een juweel van eöi> naarze is jjselijk ge- merkwaardige is, dat ize door zelfstudie .in haar bemachtigd. („De Tijd") e? Te Steenderen is een vde vrouw, na een slaap overleden. val. Twee glazenwas- in de Statenzaal van het Groningen op een ladder nemen. Plotseling gleed n stortten de mannen op het treurige gevolg, dat onmiddellijk dood was. e n. De Engelsche stoom- 2" is de vorige week ischip Peregreen" in de -aren en gezonken. De be rdronken. De „Peïegreen" IJmuiden binoengeloopen. de Nederlandsche stoom- if 18" is te Hoek van Hol rd na in aanvaring te zijn een onbekend gebleven dort. Het gebeurde op atige salonbooten van da ;hitterend straalde de zou lauwe lentelucht. Op den gon zich het silhouet van sche stad Dordrecht af te Duitsch staatsburger, diu och van de taal noch van ide van ons land op de iformeerde bij zijn buur- as ist dort. -veneens wijzend): Dat is Ja, dort. htgeraakt): Ja, Dordt. Ich sage, dort reeuwend)En ik zeg, „dort" vlogen zij elkan- il De 'kapitein had alle te leggen, dat beide ge- dt (Z.) n. In hot Nieuwe Ka rden is verdronken gevon- rig dienstmeisje H„ dat eken werd vermist. Te g is een lijk aangespoeld, t koperen plaatje werd op er stond op Kap. Kaart. te Apeldoorn js een nist door den naar Die- len trein overtreden, zoo- lijna geheel van den romp Gisteravond is de :ur Gustaaf Hanke, 24 jaar, tselaar te Tilburg, in een ïg door messteken ge en zekere I. door M. ern st verwond. Het par- iesd vertrokken, teneinde in te stellen naar een kin- lt gepleegd. Het lijkje van kindje is ter gerechtelijke ir Tiel overgebracht. is bij Sittard door rijks- Duitsohe vrouw aange- gewond in de borst weïti hospitaal te Sittard ver- .m uit Dusseldorp en is ir kinderen. Toen Zon- •enboot te Tiel aankwam, ein een zijner zeven kin jarig jongetje schijnt on er te zijn geraakt en ver- \AD VAN MIDDELBURG. kwam de raad van Mid- onder voorzitterschap van ster, aanwezig waren 14 aren de volgende stukken- van B. en W. ingevolge rplichtwet, waarbij tevens gd de rekening van de ndervoeding, die een te- van f 592.14, tegen een 376.53V2 over het. vorige Er werden 115 maal- met 22970 porties, en ideren van scliool B, 46 14 van school K, 20 van school, hoofd den heer 22 van de B. K. School- e rekening van het Mid- :iekkorps. Het jaarverslag ssie van toezicht op het waarin o.a. de kwestie n van de oprichting van O. school. Na verschil lende besprekingen besloot de commis sie die kwestie voorloopig aan te hou den, niaai' er op te staan, dat in ieder geval ook onbemiddelden van het on derwijs zullen kunnen genieten. spaargelden op de scholen voor onvermogenden bedroegen f 1288.65 en op die scholen voor minvermogenden f3050 28 tegen respectievelijk f 1101.021/2 en f2477.35. Het aantal kinderen op de openbare scholen was op 31 December 1915 1606 en op 31 December 1916 1538; op de bijzondere scholen waren die cijfers res pectievelijk 130 en 1133. Bij einde van den cursus voor her- halingsonderwijs 1915—1916 bedroeg het aantal Jeerlingen 121, begin September 117 en 31 December 1916 111. Vervol gens het' verslag van de huishoudschool, dat reeds gepubliceerd is. Ingekomen was nog een verzoek van Vreemdelingenverkeer om gedurende den zomer langer gebruik van gas en electrisch licht in winkels en café's te maken. Naar aanleiding van het verzoek om een centrale keuken, nader toegelicht door Onderdijk, deelt de Burgemeester medie, dat met 't Rijks Kolendistributiekantoor on derhandelingen gevoerd worden over de mogelijkheid van aanleg van kookgas, waar dit noodig is. Wordt dit toegestaan, dan zal dit te danken zijn aan de hier betrachte zuinigheid en de genomen dia- conische maatregelen. Er zal dan echter wel niet aan Tiet verzoek van Vreem delingenverkeer kunnen worden voldaan. Ten slotte een adres van den Middel- burgschen bestuurdersbond en de afdee ling der S. I). A. P., waarbij wordt aan gedrongen op de oprichting van een centrale keuken van gemeentewege en ievens op het weder mogelijk maken van. het maken van nieuwe of het aanbrengen van veranderingen aan bestaande gaslei dingen, zulks in verband met den petro- leumnood en het gebrek aan steenkolen, opdat vele gezinnen, die nu geen warm maal kunnen koken, dit wel zullen kun nen doen Aan de orde was de benoeming van een onderwijzer aan school J, waarvoor werden aanbevolen de heeren C. M. Roo- zemond te Goes, A. J. de Voldere te 's-Gravendeel en G. J. var) de Kreke te Wolphaarlsdijk. Benoemd werd de heer Roozemond. Het eerste voorstel was dat tot wij ziging der begrooting over 1916 van het bestuur der Godshuizen, waardoor het eind-bedrag f 100056.52V2 wordt. Het voorstel werd aangenomen. Goedgekeurd werd de rekening van den armenraad over 1916. Besloten werd tot het opnieuw uitge ven in erfpacht van enkele perceelen. Vastgesteld werden staten van onin bare posten Hondenbelasting en school geld. Vervolgens kwam ter tafel het voor stel om enkele wijzigingen aan te bren gen in de verordening op het onderwijs aan school G„ maar miet te voldoen aan den wenisch van Ged. Staten om de jaar wedde van het hoofd dezer scliool te brengen op een minimum van f2000 en een maximum van f2200. Het voorstel werd aangenomen. Door B. en W. werd voorgesteld een leening aan te gaan van nominaal f 74.000 rentende ten hoogste 4Vs pet. tegen een koers van minstens 99 pet. B. en W. willen de leening aflossen in 30 jaar, de commissie van finantiön in 37 ii 38 jaar. Het voorstel werd aangenomen. Een niet eerder gepubliceerd voorstel was dat om het bedrag, dat de gemeente op eenig tijdstip ter voorziening in kas geld schuldig mag zijn te verhoogen van f 150.000 tot. f 200,000, waarvan hoog stens f60.000 wegens gelden opgenomen in rekening-courant. Het voorstel werd aangenomen. Het volgend voorstel was dat tot het vaststellen van een bepaald maximum percentage in de verordening op den hoofdelijken omslag. Het bedoelde per centage is 8. Het voorstel werd aangenomen. Het laatste voorstel was dat om de navordering by de belasting op hel in komen mogelijk te maken. Het voorstel werd .aangenomen. Beschikt werd op eenige reclames te gen aanslagen in den hoofdelijken ont slag. Thans werd een langdurige geheime rit ting gehouden. Hier werd in stemming gebracht de vraag of de gemeente in hoo- ger beroep zal gaan inzake beslissing rechtbank over buizenleggen door Sou burg. De stemmen staakten. Vrijdagmiddag komt de raad weer bij een om te stemmen over voorstel pro cedure. Per Telefoon. MAASSLUIS. Aan boord van een hier binnengekomen stoomschip waren de be- ïnanningen van de „Zaandijk," „Noorder- dijk" en „Bandoeng," alle door Duitsche onderzeeërs' verloren gegane schiepen. DEN HAAG. Van de onder waarborg van vrije vaart, behoudens' mijnengevaar, uit Engeland vertrokken schepen, geladen met graan, veevoeder en meststoffen, zijn reids 15 in Nederland aangekomen. 5 overige bevinden zich vermoedelijk nog in Engeland. Van het vermoedelijk tijd stip hunner aankomst is niets bekend i B1"-. Het Kon. Nederl. Meteoro logisch Instituut registreerde Dinsdag avond te 6 uur 57 min. een zleer hevige aardbeving op een afstand van 15000 K.M., waarschijnlijk in den Grooten Oceaan, Noordoostelijk van Australië. CONSTANTINOPEL. Aan het Kaukasi- sche front werd de stad Moesj genomen. De Russen trokken in noordelijke richting terug. WASHINGTON. De Zwitsersche gezant heeft een onderhoud gehad met president Wilson bver 'den levensmiddelenaanvoer. De president verzekerde, dat de Unie de voorziening der neutrale staten met levensmiddelen niet zal stop zetten, ten zij in geval van absolute noodzakelijkheid. CHICAGO. De prijs van de tarwe daal de 16 pet. tengevolge van de mededee- lingen van den Zwitserschen gezant in zijn onderhoud met president Wilson en op grond van geruchten over enorm groote werkstakingen in Duitschland. Von Bethmann Hollweg zal Donderdag a.s. nieuwe vredesvoorstellen doen. De markt sloot in gedemoraliseerden toestand. LONDEN. Minister Lloyd George ver trekt heden wegens niet voorziene om standigheden naar het vasteland, naar Frankrijk. LONDEN. Wij namen in April 19343 man en 133 officieren van den vijand gevangen en vermeesterden o.a. 257 ka nonnen en houwitsers, 227 bommenwer pers en 470 mitrailleurs. STOCKHOLM. Het blad „Social-Demo- craten" meldt, dat de socialist Huijs- mans, als kellner op een Hollandsch schip te Gothenburg is aangekomen. Hy omschreef het standpunt van het Inter nationaal Socialistisch Vredescongres als volgt: Vrede zonder annexatie en zóó, dat oorlog in de toekomst wordt ver meden. (Huijsmaus is een Belgisch socialist. Ook de Belgische socialist Van der Velde wordt te Stockholm verwacht, Red.) 4do kl., f 1500: f 1000: f 400: f 200: f 100: f 65: 4do kl., f 6000: f 1500: f 1000: f 200: f 100: f 65: lste lijst. 17943 11485 16324 4939 5337 4779 2753 10998 925 3657 5343 5357 6248 6330 16477 16484 Trekking 30 April. 6657 9881 15602 15680 3945 4015 5312 5366 5389 6206 13706 14244 16451 16491 17783 2de lijst. Trekking 1 Mei. 16644 15701 16036 6268 20148 14855 12126 17381 11970 11419 915 2312 3955 3975 5312 5348 6213 6236 6249 6262 6317 6329 6381 6383 16454 Jubileum „Hageveld". 1817 2 Mei 1917. Het Concilie van Trente schrijft voor, dat in elk bisdom een kweekschool zij ter opleiding der toekomstige priesters. Deze kweekschool, die niet al te ver van de bisschoppelijke zetelstad moet verwij derd zijn bestaat uit twee gedeelten. In het eene, Klein Seminarie genoemd, Wor den do humaniora onderwezen, in het andere, Groot-Seminarie genoemd, de phi losophic en theologie. Van-daag viert het Klein-Seminarie van het Haarlemsche bisdom zijn één-hcunderd- jarig bestaan. Het werd opgericht door Mgr. baron van Wijckersloot en gevestigd op het vroegere landgoed der familie Kalkoen tusschen Santpoort en Velsen. Dat land goed' heette „Hageveld". De eerste regent was de latere bisschop van Luik Mgr. C. R. A. van Bommel; die bij Koning Willem 1 in hooge ach ting stond. Van 1825 tot 1830 was Hageveld of ficieel gesloten, toen de Koning, door verkeerde raadgevers misleid, de semi- nariën had opgeheven en vereenigd tot één instituut het z.g. „collegium phi- losophiciun", dat echter noodzakelijkerwij ze te niet ging. In 1847 werd bet Klein-Seminarie ver plaatst naar Voorhout op de voormalige buitenplaats „Schoonoord", maar de naam Hageveld bleef bewaard. Meerma len werden de gebouwen uitgebreid. Een groot deel onzer vaderlandsche priesterschap begon op HageVeld zijn studiën. Het feest wordt wegens de tijdsom standigheden in alle stilte herdacht. Goe# Aan de Chr. Normaalschool irijh bevorderd: Van de le naar de 2e kl. de vrouwel'. leerlingen: A. Blok, A. Pot ter, C. de Jonge, L. Smallegange, A. Storm en de mannel. leerlingen-: M. de Borst, B. Elsman, J. v. d. Hell en L Oranje. Van de 2e naar de 3e kl. de vrouwel leerlingenH. de Koning, N. v. d. Wart M. v. Bruggen en de mannel.: J. Holle brands en G. Ruitenbeek. Van de 3e naar de 4e kl. de vrouwel leerl.H. de Jonge, C. Butijn, .0. Barbier, J. Dekker, P. de Waard, M. Pantus en J. Zonnevijlle en de mannel. leerlingen: J. Smit, L. v. d. Boomgaard, S. v. d. Ham, M, Slotboom (zonder examen). (Z.) Geslaagd te 's Gravenhage voor het voorloopig diploma 'voor machinist de lieer J. C. Louwerse te Middelburg. Acte-examens. Dinsdag werden voor de acte-examens te Middelburg 8 vrouwelijke candidaten geëxamineerd, Van wie twee werden af gewezen. Geslaagd zijn de heeren: D. C. Bijl en Chr. N. de Wilde te Tholen,- C. M. Ista te Poortvliet; C. J. Jansen te St. Maartensdijk; S, J. Risseeuw en M. C. Stroo te Vlissingen. Middelburg. Maandag vertrok 'de heer J. Scherders, onderwijzer aan de R.-K. school, naar Arnhem, waar hij benoemd is als onderwijzer aan een der R.-K. jon gensscholen. De leerlingen zijner klas bo den hun vertrekkenden onderwijzer een fraaien wandelstok aan. Tot rijn opvol ger is benoemd de heer H. A. Koppen, tot heden onderwijzer aan de R.-K. school te Eg mond aan Zee. Biervliet. Aan school I in de kom der gemeente rijn tot tijdelijke onderwijzeres sen benoemd .de dames Romeijn te Mid delburg en Baart te "Vlissingen. Zeeuwsche Coöperatieve Kunstmestfabrlek. Sinds de statutenwijziging van 29 De cember 1916 is het aantal aandeelen nog belangryk toegenomen en thans gestegen tot ruim 28400. In de verschillende dis tricten zijn de volgende afgevaardigden aangewezen: 1. Schouwen-DuivelandA. C. de Oude, te Noordwelle; A. N. van Langeraad te OuWerkerk; Jb. Klompe te Schuddebeurs; F. D. Van Vessem' te Brui- nisse; J. H. Boot te Haamstede. 2. Tho len en St. Philipsland: C. H. A. Stout- jesdijk en D. W. Klompe te Tholen. 3. Zuid-BevelandP. Lindenbergh te We- nieldinge; D. van den Dries te 's-Hee- renhoek; A. P. Woutersen te Krabbendijke; H. van IWaarden te Heinkenszand en K. van der Slikke te Wolphaartsdijk. 4. Noord-Beveland: P. de Bruyne te Kats. 5. WalcherenJ. H. Geschiere te Grijps- kerke. 6. W.-Zeeuwsch-VlaanderenR. Sturm te Biervliet en J. D. de Hullu te Nieuwvliet 7. Land van Axel: Jan de Putter Jz, te Axel en M. de Putter te Temeuzeni. 8. Land van Hulst: P. S. van Jole te Hontenisse en C. F. de Dec- kere te Clinge. 9. Noord-Brabant bewes ten Dintel-: P. M. Sneep te Dinteloord; J. Luyke en H. Timmers te Steenbergen en A. Eist te Wouw. 10. Idem beoostenl Dintel: A. Punt te Fylnaart. 11. Noord- Holland: R. Visser te Berkhout, W. Steen te Wydenes en K. Kant te Zijpe. Deze 28 afgevaardigden, overeenkomen de met 1 per 1000 aandeelen, vormen nu de algomeeae vergadering der Z. C. K. Ze kwamen op 16 April j.l. bijeen onv een nieuw bestuur te kiezen. Voor af werd het aantal, dat minstens 7 moet bedragen, op dat getal bepaald. Gekozen werden de heeren P. Lindenbergh, A. C. de Oude, Jan de Putter, R. Visser, C. H. A. Stoutjesdijk, D. van den Dries en A. Punt. Op deze vergadering werd tevens in overweging genomen een nieu we statutenwijziging, noodzakelijk geble ken wegens een vonnis van den Amster- damschen kantonrechter, omdat een coöpe ratieve vereeniging in haar statuten niet opgenomen had een bepaling, aangevende tot welk bedrag de leden boven hun aan deelen aansprakelijk zijn. Hoewel de af gevaardigden gerechtigd waren tot wij ziging over te gaan, werd toch beslo ten een en ander eerst nog aan de ver schillende groepen toe te zenden ter be spreking. Op 26 April' werd een vergadering ge houden van de 2 zustervereenigingen te Utrecht, ten einde te komen tot vorming van een nieuWe coöperatie, de „Eerste Nederlandsche Coöperatieve Kunstrnestfa- briek", die voor gemeenschappelijke re kening een fabriek zal' stichten en explbi- teeren. Van de Z. C. K. waren 24 en van de N. N. C. K. 13 afgevaardigden aanwezig. Statuten werden vastgesteld en verder ook een bestuuir van 7 leden be noemd. Gekozen weiden de navolgende heeren: P. Lindenbergh, A. C. de Oude, R. Visser en P. S. van Jole van de Z. C. K. en D. Kloppenburg, H. D. Ham ming eni W. C. Postma van de N. N. C. K. Omtrent bouw, enz. werd nog geen besluit genomen. Middelburg, Aan het gebouw van het provinciaal' "bestuur in Zeeland te Mid delburg werd heden (Woensdag) morgen aanbesteed a. het aanbrengen en inwalsein van een deklaag van steenen op de wegen op dein westelijken en op den oostelykan dijk van het Kanaal van Terneuzen, op den Noordelijken !djjk van 'het Zijkanaal naar de Axelsche Sassin en op den ver bindingsweg tusschen beide laatstgenoem de dijken, behoorende tot de werken van het Kanaal' van Terneuzen. Inschrijvers de heeren: G. A. van der Straaten, Temevöten f 29.000; 0. Zanen, Axed f28.4467; J. H. van de Ven en L. G. J. van de Ven, beide Koujdekerke, f28.410; H. W|. Jaarsveld, Lichtenvoorde f28.320; J. P. de Vos, Terneuzen f28.200; H. Boezewinkel, Wardingsveld, f28.125 en J- van Drongelen, HoeJr, f27.790. b. De voorziening van den teen vaji bet havenbeloop achter het remming»- werk in de oostgeul Van de Oostbuiten haven te Terneuzen, met bijkomende Wer ken. Raming f 3940. Inschrijvers dhrn. H. Kosten 'Cz., Wemeldinge, f6260; R. Verschelling, Terneuzen, f4990 en G. A. van der Straaten, Terneulzen, f 4500. c. het maken van een boordvoorziening langs de westzyde van het Eiland in het kanaal' van Terneuzen te Terneuzen. Ra ming f4000. Inschrijvers de heeren: H. Kosten, Cz., Wemeldinge, f6300; G. J. Balkenstein Jr, Terneuzen, f 4379M. A. Verschelling, Terneuzen, f4250; P. J. T. Bruggeman, Terneuzen, f4130. d. het uitvoeren van voorzieningen aan den kop van den stroomleidenden dam op de Goudplaat in den benedenmond der Zandkreek, behoorende tot de zee- en oeverwerken in de provincie Zeeland. Raming f9380. Inschrijvers de heeren: H. Kosten Cz., Wemeldinge f9688; J. de Bree Fzn., Terneuzen f9300; H. Jansen Jz., Middelburg f9000; A. van der Straa ten Jr., Hansweerd f8900; J. W. Roeloffs, Papendrecht f8778; J. Roskam Cz., Slie- drecht f 8340 en P. Dekker, Veere f 7840 e. het herstellen van de windwerken van de deuren der schutsluizen te Veere, behoorende tot de werken van het ka naal door Walcheren. Raming f 5200. Eenig inschrijfster de N. V. Machinefa briek en constructiewerkplaats voorheen van Dorssel en Terhorst te Dordrecht, f6790; f. het maken, leveren en storten van betonblokken 'aan den kop van het weste lijk hoofd van de Wester- of Koopmans haven te Vlissingen, behoorende tot de zee- en oeverwerken in Zeeland. Raming f 10.000. Voor dit perceel waren geen biljetten ingekomen. Bretkens. Zaterdag werd alhier ten ver zoeke van M. Monjé aanbesteed het af breken en verbouwen van een woonhuis. Aan den laagsten inschryver, dhr. L. Roofack, is het werk gegund. Nieuwe telefoonaansluitingen Goes: no. 127, F. van Hoeve, paar denhandel; no. 128, Gebr. D. en M. Mol', in landbouwiartikelen. K a p e 11 eno. 14, A. J. van Hee no. 15, J. van de Vreugde, commissio nair. OVezand: no. 5, Pieter Raas, eier- handel, koopman en commissionair in aardappelen, fruit en groentenno. 6, J. de Winter, boomk'Weekeryl, export in aardappelen, fruit en groenten. Middelburg. Hedenmiddag werd op het Sportterrein op het Molenwater alhier een kindereur&us geopend, uitgaande van den Nederlandschen "Bond voor Lichamelijke Ontwikkeling. Een 40-tal kinderen vaji verschillende lagere scholen hadden zich voor 'deelname aangemeld. De burgemeester had bericht gezonden, verhinderd Te zijn de opening bij te wo nen; de heer Wi. de Graaf, vertegenwoor diger alhier van, genoemden Bond, opende daarom dein cursus met enkele toepasse lijke woorden, waarbij hij op het nut van de lichamelijke ontwikkeling wees). De cursus, die staat onder leiding van den heer de Dreu, die "destijds den cur sus voor spelleider medemaa&te, zal iede- ren Woensidag en Zaterdagmiddag gehou den worden. POLITIE. Gevonden Voorwerpen. Aan het politiebureau alhier rijn inlich tingen ,te bekomen omtrent de voorwer pen, die in de maand April 1917 ge vonden zijn, als volgt: Een zilver Dames-remonitoirhorloge, dirie Sleutels, een Groentenmand, drie Porte- monnaies, waarin eenig geld, een ledige Portemonnaie, een langwerpige Broche, een metalen Ster, een Glassnijder, een witte Dameszak. Goes, 1 Mei 1917. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEJfOORN. GOES. Geboren: 30, Jacobus, z. v. Pieter van Wuijchuijse en Cornelia Geen- sen; 30, Pieternella, d. v. Josephus van Hese en Adriana Johanna de Jonge. Overleden: 29, Johanna Maria Boom, 33 j„ ongeh. Van 12 Mei. MIDDELBURG. Gehuwd: A. M. Hen driks, jm. 25 j. en J. Koster, jd. 24 j.; G. P. Wattez, jm. 42 j. en C. C. de Wagemaker, jd. 34 j. t Bevallen: C. Gideonse, geb. van Liere, d.M. Huijnen, geb. de Meersman, d.; M. S. Carol, geb. de Meijer, d. Over de maand April, OVEZAND. Geboren: 7. Cornelisl, li v. Laurens Smits en Magdalena Vermue. Overleden18, Catharine de Jgpg», 22 j. DRIEWEGEN. Geboren! 5. Cornells Johannes, z. v. Abraham Goeree en Sama Pieternella de Witte. NISSE. Geboren i 16. Jobina, d. v. Af breekt Vette en Jacomina Rykj 20. Kla- rina, d. v. Marinusi Rijk' en Johanri* Boonman- Overleden 12, Hendricus van der Foest Clement, 4 m.j 26, Mariaus Smallegange, 72 j., wednr. van Johanna Vermaire; 27. Ledjn Meyers, 72 j., echtg. van Catharina Sanderse. Hulst, 80 April 1917. Per 100 KG. Tarwe f15.— a frogge f 13.a fwintergerst f 14.— a t zomergerst f a f haver f 18 a f erwten fa f paardenboonen f a f—duivenboonen fa f witteboonen fa f bruineboonen f a f Lijnzaad f a f aardappels f5.— a f6. Koolzaad per zak van 106 L. f Aangevoerd 10 stuks rundvee, verkocht 7, Varkens 27, verkocht 20. Boter per kilo f 1,80 a f 0.—. Eieren per 26 stuks f2. Op de eierveiling der V.P.N. waren aan gevoerd^ ruim 16000 eieren. Prijs f8.45 per 104 stuks. (Zelandia.) Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 1 Mei 1917. Groote Veiling. Ajuin voor over zee f6.70f 16.90, idem over land f 16.10f 17.20, Knolra pen voor de drogerij f 5f 6, Witte raapje» f 2.50, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Court-pendu 5055, Zoete Campagne 3035, Meigroen 3540, Zure Reinetten 4045, Pomtne d'Oranje 3540 ot., al les per K.G. Wijnpeen f3.10 per 100 K.G. Prij 14 cti per K.G. Rhabaiber 11 ct, per bos. Aardappels eigenheimers 4 ct. per K.G. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 1 Mei 1917. Schorseneer 11, KaJoten 7Va, Peen 4 ct., alles per K.G. Kropsla 6—12Va ct. per stuk. Spinazie (oude) 4777, idem (jonge) 47—85, Molsla 72—112, Baksla 36 —78, Veldsla 13—40, Zuring ,28—45 öt„ alles per mandje. SterTekes 4—5, Poste lein 1420 ct., beiden per klein rond mandje. Prei 710, Selderie 811, Rha- barber 1117ya, Radijs 5i/a6, Raap steel 5, Lelies 3Va ot., alles per bos. Goes, 1 Mei 1917. Ten gevolge van Regeeringsmaatregelen voor peulvruchten geen noteering. Kroonerwten 1 0.— a f0.Kookerwten f a f—Bruine Boonen f 0.— a f 0.alles per 100 K.G. Maanzaad f per 50 K.G. Opgaaf van de marktzetters der gemeente Eieren per 100 stuks t 8.60 a f0.—Mid- denprfjs per 25 stuks f2.15. Aan particu lieren f0. Eendeieren ct. Ganzeneieren ct. Poslöiorönct Boter per kilo f 1.80 af 0.— Middenprys per halve kilo 10.90 Particulieren f0.— Afwekende boter f0. Aanvoer boter 319 pond. Aanvoer eieren 720 etuks. Aanvoer Eendeneieren 176 stuk*. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer eieren. 18200 Prt)8 f8.60 a f0.— per 100 stuks. Vlissingen, 1 Mei 1917. Boter per halve kilo f 1.a f 0. Eieren 104 stuks f8.50 a 10. Rotterdam, 1 Mei 1917. Veemarkt. Aangevoerd 88 paarden, 2 veulens, 1583 magere runderen, 820 vette run deren, 164 vette en graskalveren, 1224 nuch tere kalveren, 15 schapen of lam, var ken, 177 biggen, 12 bokken of geiten. De prtJzen warenvette koeien le kw. 124 128 ct., 2e kw. 120 110 ct., 3e kw. 100 a 90 ct., ossen lekw. 122 0126 c., 2e kw. 118 a 108 c., 3e kw 95 a 85 ct., stieren le kw. 106 a 110 ct., 2e kw 100 a 90 3e kw 85 a 80 ct., kalveren le kw. f 1.60 a f 1.70,2e kw. f l.SOa fl.40, 3e kw. fl.16 a f 1.00 alles per K.G. Handel in le kw. redely k, enkele prima kwal. iets boven noteering, 2e en 3e kwal. matig. Pry zen van mager vee warenMelkkoeien f225 a f390, kalf koeien f285 a f 400, stieren 140 a f 485, pinken f 95 a f 135, vaarzen f110 a f 195, werkpaarden 135 a f 400, slacht- paarden f 115 a f 185, hitten f at—, nueh tere kalveren f 9a f 18, fokkalveren f 21 a f32,Biggenf8afl4, graskalveren fa f— Handel in melk- en kalf koeien willig, jong vee en paarden matig, stieren redeiyk. („Maasbode. Oostburg, 2 Mei 1917. Ter graanmarkt van heden geen handel. De eerste zaai was Vrijdag die tegen W. F. R. uit Hulst, die kolen afhaalde, zeggende, dat deze voor het Kantongerecht waren. De Kantonrechter, mr. van Blaricum, verklaarde nooit aan beklaagde order te hebben gegeven kolen te halen. De eisch luidde wegens oplichting twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd. De volgende beklaagde was C. I. te St. Jansteen, beklaagd van vernieling van een ruit. De eisch luidde f 10 of 20 dagen. De verdediger, mr. Adriaanse, wees op de perminanente verklaring van ©en niet gehoorde getuige, die voor de politie rel'-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3