Voor eon houtzaagmolen In de missie van Pater Van Haeren. UIT ZEELAND. Bomaanslag op Zierikzee. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Bedrag vorige lijst f76.25 N. N„ Middelburg - 1. J. N„ Kwadendarnme - 1. Totaal f78.25 Wie volgt? N.B. Eventueel© giften voor bovenge meld doel op te zenden aan de Redac- ti© der „Nieuwe Zeeuwsche Courant", Goes, die ze alle in dit blad verant woordt. Dank zij hier volgaarne gebracht aan 'tlid van de Tweede Kamer derStaten- Generaal, den H. E. G. Heer M. C. E. Bongaerts, die zich aanstonds bereid ver klaarde de brochure samen te stellen. Hier toch is alles saamgebracht, wat zjj, die het volgend jaar met het verkie- zingswerk zulleu te maken krijgen dat zijn dus allen, die het volgend jaar kie zer zullen zijn moeten weten. Moge daarom gezorgd worden, dat zeer spoedig zonder eenige uitzondering alle tegenwoordige en toekomstige Ka tholieke kiezers in het bezit zijn van een exemplaar der brochure-Bongaerts. In het prospectus lezen wij Aan Kiesvereenigingen, Propaganda- clubs, Openbare Leeszalen, Voormannen der Katholieke actie en anderen, die de brochure bij minstens 25 tegelijk voor propaganda doeleinden bestellen, leveren wij ze tegen den prqs van 12 cent franco; bij bestelling van minstens 50 tegeljjk aan 10 cent, franco. „Van de eventueele winst komt 50 pet. ten goede aan den Algemeenen Bond var Katholieke Kiesvereenigingen." Welnu, wij vertrouwen, dat aan de uitnoodiging tot bestelling door zeer velen uit alle deelen des lands zal worden voldaan. Onze actie en verschillende politieke vereenigingen zullen daarmede een hoogst nuttig werk verrichten dat voor het welslagen der verkiezingen vcor het volgend jaar van de grootste betee- kenis zal blijken te zijn. En als dan over eenige weken de vergadering van den Algemeenen Bond zal worden gehouden, dan zal het ons een voorrecht zijn, wanneer we mogen meedeelen, dat dank de alom aan den dag gelegde activiteit de eerste oplaag van 100.000 exemplaren is uitverkocht. N..B Zoodra de Eerste Kamer het wetsvoorstel inzake verandering der art. 192 en 80 zal hebben aangenomen en het ontwerp dus wet zal zijn geworden, behoudens bekrachtiging der Koningin, zullen wij in deze courant het Btelsel der Evenredige Vertegenwoordiging voor on Zo lezers ontvouwen. Red. Jhr. Mr. A F. De Savornin Lohman Het lid der Tweede Kamer, jhr. mr. A. F. de Savornin. Lohman, hoopt op 29 Mei a.s. den Ieeftjjd van 80 jaar te bereiken. De heer Lohman, die in Groningen ge boren werd en daar in 1861 promoveerde, was achtereenvolgens rechter te Appin- gedain ('61'66), rechter te 's-Hertogen- bosch ('66'72) en raadsheer te 's-Herto- genbosch ('72'84). Hij was ook hoog leeraar aan de Vrije Universiteit ('83— 90 en '91'96). Zjjn politieke loopbaan begon in 1879, toen de kiezers van Goes hem naar de Tweede Kamer zonden. Hij had zitting tot 1890, werd vervolgens mi nister van Binnenlandsche Zaken in het kabinet-Mackay (tot midden. '91), kreeg toen zitting in de Eerste Kamer ('92 '94), om daarna weer voor Goes in de Tweede te komen. Hij vervulde sinds dien zijn mandaat tot beden. In 1909 w©rd hij benoemd tot minister van Staat. (Z.) De rantsoeneering. In verband met den aanmerkelijken voor raad minder duurzame aardappelen, wordt 't rantsoen van aardappelen verhoogd van 12 tot 20 K.G.. par hoofd en per 4 we ken over de pariode ingaande 16 April ».k. en eindigende 14 Mei d.a.v. In ver band daarmede wordt het rantsoen voor rjjst, gort qn havermout voor de perio de van 16 April e.k. tot 14 Mei d.a.v. bepaald op 0.7 K.G. rijst en 0.3 K.G. gort en havermout per hoofd der be volking. 1JMUIDEN. Door den logger „VI. 24" is hier binnengebracht de uit 12 man bestaande equipage van de Noorsche bark „Telefon" uit Christiania. Het schip was op reis met hout naar Hartlepool en is op 26 April op 70 mijl van Hartlepool door een Duitschen onderzeeër aangehou den en door brandbommen tot zinken gebracht. Verlenging van rjjtijden. Naar het „Centrum' 'verneemt, zal, ter besparing van steenkool, 'niet worden! overgegaan tot nog meerdere inkrimping van het aantal treinen. Om te komen tot minder kolenverbruik zullen de rijtjjden worden verlengd, zoo dat de treinen langzamer zullen gaan loopen, wat een aanmerkelijke besparing van brandstof geeft. Aan deze regeling, vvelke 1 Juni zal ingaan, wordt druk. gewerkt. Steenkoltnvervoer van Dultsohland. Voor het vervoer van steenkolen, co kes en briketten van Duitschland naar Nederland loepen thans gedurende 6 da gen per week 6 beladen en 6 ledige treinen over Zevenaar en 4 beladen en 4 ledige treinen over Gennep. Iedere trein bestaat uit 50 wagons. De verdeeling der geladen wagons over de verschillende stations van bestem ming en geadresseerden geschiedt bij aan komst te Zevenaar en te Gennep door een vertegenwoordiger der Steenkolen- handelsvereeniging. Het plan der regeering om buiten het parlement om geheel onzen uitvoer in de handen als in één Naaml. Vennoot schap te centraliseeren, zoodat zij alleen over uitvoeroonsenten zal kunnen be schikken, heeft in de Vrijdagzitting der Eerste Kamer bij alle ,partijen grooten tegenstand ontmoet, die zich ten slotte vastzette in een motie van den heer v. Houten, uitsprekende, dat de instelling van een uitvoercentrale slechts bij een speciale wet zal kunnen geschieden, waar door het mogelijk wordt, dat de Staten- Generaal zich er over uitspreken. Deze motie werd met algemeene stem men aangenomen. De Eerste Kamer gaf hiermede weel een duchtig lesje aan de Tweede. Ginds laat men maar alles over zijn kant gaan; hier houdt men, naar plicht, contróle en doet men zaken! De Regeering kan de motie naast zich neerleggen, zij zal dit echter wel laten. Ongewenschte inmenging. Het antwoord van onzen minister van Buitenlandsche Zaken, dr. Loudon,"'op de vragen van den heer Knobel betreffende de door de gezanten van Frankrijk en Italië ingebrachte bezwaren over opmer kingen en beschouwingen in het requi sitoir van den procureur-generaal bij het Haagsche Gerechtshof in de zaak-Sehrö der, verraadt den diplomaat, zegt „De Tijd", maar dan in den goeden zins des woords. Het bericht, zooals „De Telegraaf" het bracht, was niet juist. De gezanten hebben niet, zooals het blad meededeelde, gevraagd, welke maat regelen de Regeering dacht te nemen, teneinde den eerbied voor onpartijdig heid en neutraliteit bij de rechtspraak te verzekeren. Dit zou dan ook, gelijk wij vroeger schreven, in hooge mate ongepast zjjn geweest en niet vleiend voor de kennis dezer diplomaten omtrent de verhouding tusschen regeering en rechtspraak, zoo als die in beschaafde landen bestaat. Wel echter werd gevraagd, welke maat regelen onze regeering dacht te nemen naar aanleiding van zekere uitlatingen van den procureur generaal. De heer Loudon heeft laconisch geant woord geene. En volkomen terecht, on- zes inziens. De regeering kan niet krachtig genoeg er tegen waken, dat buitenlandsche mo gendheden zich inlaten met rechtzaken. Onze regeering zelve onthoudt zich daar van, gelijk de gezanten wisten", zeide de heer Loudon a fortiori hebben bij ons Hof geaccrediteerde gezanten zich er buiten te houden. Op grond van de mededeelingen der ge zanten heeft de Minister van Buitenland sche Zaken echter beloofd, hun opmerkin gen ter kennis te brengen van den Mi nister van Justitie, die de Chef is van het Openbaar Ministerie. Doch achteraf is hem gebleken, dat de gewraakte uitlatingen de perken der on zijdigheid niet te buiten gingen, zoodat grond vcor de diplomatieke stappen ont breekt. De gezanten van Frankrijk en Italië hebben een goede gelegenheid om te zwijgen voorbij laten gaan Goes. De gaslevering over de maand April 1916 bedroeg 67880 M3; 65 pet. van dit verbruik is 44122 M3. Het gasdebiet. over de maand April 1917 beliep1 46133 M3., zoodat te weinig is bezuinigd 2011 M3. Ook Maandagnacht werden wij hier opgeschrikt, door hevige schokken. Men vroeg zich ai. of Zierikzee ten tweede male zou worden geteisterd. Gelukkig bleek dat niet zoo te zjjn, maar waren de schokken het gevolg van een vlie gerbombardement op Zeebrugge. Middelburg. Dinsdagavond is weder om een rijwiel, toebehoorende aan een militair van voor een café op de Markt ontvreemd. Hedenmiddag ia de heer A., hoofd der school te St. Laurens bij het over steken der straat in de Noordstraat door een rjjtuig aangereden, waardoor hij zijn been boven den enkel brak en een hoofd wonde bekwam. Na bij een der omwo nenden te zijn binnengebracht, js hij per brancard naar het Gasthuis vervoerd. Vlissingen. De mailboot „Zeeland" van de maatschappij Zeeland meerde Maan dag te ruim 12 uur aan de ponton. Onder de 100 passagiers waren o. a. die van de „Grotins", die nu drie maan den aan „boord van dat schip in Enge land hadden moeten vertoeven; onder h,en was vice-admiraal F. Pinke, voor malig commandant van de zeemacht in Indië, en enkele andere officieren. Ook bevonden zich aan boord de op varenden van het stoomschip „Cesta", dat 14 weken geleden getorpedeerd werd. Zij vertoefden te Londen in het Zeemans huis en zeiden, dat daar nog tal van Nederlandsche zeelieden wachten op de gelegenheid om huiswaarts te keeren. Allen waren verheugd eindelijk den va- derlandschen bodem weder te berieden. Met den trein van 1.27 hebben de reizi gers hun reis voortgezet. Er werden slechts twee postzakken van boord gedragen. Te Southwold ,waar men 's morgens te half vijf vertrok, werden de passagiers door vier marine-trawlers gebracht aan boord va,n de „Zeeland", die op stroom bleef liggen. Donderdag vertrekt de „Zeeland" weder naar Engeland. Het verluidt, dat de boot van de „Zee land" op een gedeelte van haar reis naar Engeland door een zestal Duitsche tor- pedoboolen werd vergezeld. Wij vernemen: Maandag heeft hier een conferentie plaats gehad tusschen Burg. en Weth. en afgevaardigden van de coöperatieve bakkerijen en enkele bak kers, waarin besproken werd de moge lijkheid om te komen tot afschaffing van den nachtarbeid in de bakkerijen. Na onderzoek der stukken is gebleken, dat de op Zierikzee geworpen bommen van Engelsch maaksel zijn. De stukken zijn naar Den Haag opgezonden. H. M. de Koningin heeft direct na het bekend worden van het ongeval van Hare deelneming doen blijken door den burge meester een telegram te zenden. Niet 5 maar 6 bommen zijn in het geheel geworpen. Ook de ruiten der R. K. pastorie zijn gesprongen, maar de kerk bekwam geen schade. In verband met den vliegeraanval op Zeebrugge, die Maandagnacht plaats had en waarvan de schokken en het vuur tot in Zeeland merkbaar waren, heerschte Maandagnacht groote ongerustheid te Zie rikzee. De menschen waren gewekt en hun was gelast zich voor de vlucht gereed te houden en de gaskraan af te sluiten, daar men weer nachtelijke luchtbezoeken en lichtstralen luid waargenomen. Geluk kig bleef alles rustig. Een verslaggever van „De Maasbode" meldt e. a. het volgende; Mr. Polvliet vertelde ons dat omstreeks half drie een bom door het dak viel, op den zolder ontplofte en het dienstboden- kamertje, waarin gelukkig niemand lag. in stukken en brokken over den zolder slin gerde. Vandaar drongen de stukken ijzer de kinderslaapkamer binnen en boorden groote gaten in dekens en matrassen van de bedjes, waarop een 2-jarige en 12- jarige knaap lagen te slapen. Mr. Polvliet liet ons een stuk ijzer zien, waaraan een gedeelte van een der kinder dekens zat vastgekleefd. Zooals reeds ge meld .bekwam het 2-jarig zoontje won der boven wonder slechts enkele lichte kwetsuren. Door den vreeselijken knal, welke door de ontploffing werd teweeggebracht, was het zenuwgestel van mevrouw Polvliet zoodanig geschokt, dat ze op het oogen- blik van den aanslag uitgilde: „Ach, God, heel Zierikzee vernietigd en wij alleen ongelukkig over!" In de slaapkamer van mr. Polvliet was danig huisgehouden. De stukkon ijzer wa ren langs twee kanten de kamer binnen gesist; een der stukken was in het bed terecht gekomen en was door de dekens en matrassen heengewroet. Het is dan ook Onbegrijpelijk, en het mag gerust een won der heeten, dat niet meer slachtoffers gevallen zijn. Iri het huis hing door het ontploffen van de bom nog een door dringende stank. Van den buurman van het zoo jammer lijk om het leven gekomen gezin Leidek kers, den postconducteur J. Boogerd, in de St. Domnsstraat, vernamen we het volgende: Omstreeks kwart over tweeën vernam ik een drietal knallen achter- elkaar. On der het neervallen der pannen en het knappen en het. gerinkel der vallende ruiten renden mijn kinderen in zenuw achtig gegil en geschreeuw naar beneden en drongen zich in razenden angst tegen mij en mijn vrouw aan. Even later hoorde ik een doffe angstschreeuw om hulp. Ach, God, mijnheer, ik wist niet wat te doen. Veer hoorde ik het angstgeschrei om hulp. Ik herkende toen de stem van mijn buurman Smit. In het donker ging ik in de puinhoo- pen met mijn handen aan het wroeten, doch op mijn geroep vernam ik niets meer. Eindelijk zag ik een paar handen. Mynheer, verleide hij met een vreugdevol gelaat, Smit heeft zijn vrouw, zijn 22- jarige dochter en zich zelf uit de ouin- hoopen gered. De weduwe Van Hekken, wier huisje eveneens geheel in puin ligt, was toevallig dien nacht afwezig. Het was al donker, toen we ons een doortocht baanden door de puinhoopen in de Molenstraat, waar het verwoeste huis van den arbeider A. Tromper zich bevond. We vonden den ongelukkigen man met zijn vrouw en eenige kinderen schrei end op de ruïne van zijn huisraad gezeten. Een diep en innig medelijden vervulde onze ziel bij al deze droevige tooneelen en met moeite konden we onze tranen bedwingen. Tusschen het zenuwachtige ge snik door konden we zoo nu en dan eenige woorden uit den man krijgen. Hij verhaalde ons, dat door den schok van een bom, die naast zijn woning was neer gevallen en een schuur in Jjrand had stokem het huis op zijn grondvesten heen en weer werd geschud. We wei-den in ons bed opgelicht. Natuurlijk, vertelde hij ver der, dacht ik het eerst aan mijn acht kinderen, die allen boven sliepen. Een der kleinen, een meisje van acht jaar, vim het onheil onbewust, moest door haar zuster van twee en twintig jaar met ge weld wakker worden gemaakt. Hoe het mogelijk is, mijnheer, we begrijpen het nog niet, maar God moet hier hebben ingegrepen. Bij den eersten schok stortte het dak reeds ineen, en toch zijn mijn acht kinderen heneden gekomen en van een wissen dood gered. Door den dubbelen zolder is het neer vallende puin niet in de huiskamer ge stort, waardoor dit huisgezin is gespaard gebleven. Toch was al het huisraad door de ver schillende schokken, welke de woning te verduren had, vernield, en wie zal nu de aangerichte schade Van al die arme stakkerds vergoeden? Nog meldt liet „Handelsblad": De gareelmaker Leydekker, die zoo on gelukkig aan zijn einde kwam, woonde vroeger in Transvaal en kwam met den Boerenoorlog naar Zierikzee terug, waar hij thans een flink bedrijfje had. Ondanks de Transvaal-geschiedenis roemde de man nog steeds de behandeling door de En gelschen ondervonden, die hem goed be taalden. Ook nu gebruikte hij het liefst nog Engelsche grondstoffen voor zijn be drijf en kon hij geen kwaad van d© En- gelschen hooren. Nader meldt men ons De overblijfselen van den gareelmaker en zijn 3-jarig pleegkind zijn vanmorgen te 9 uur, na een uitvaartdienst in de Kath. kerk, ter aarde besteld. De vrouw is om 10 uur qp het algemeene kerkhof begraven. Deze begrafenissen geschiedden onder groote deelneming der bevolking. Schore. Dinsdagmorgen is bij het uih rijden voor de oefeningen de veldartillerist H. van het paard gevallen en ernstig gewond aan hoofd en beenen. Na voor- loopig verhonden te zijn is hij met den trein naar het hospitaal te Middelburg overgebracht. 's Heerenhoek. Maandag had in de zaal van Pol. Lippens een vergadering plaats van de Kolenvereeniging. De opkomst was groot, omdat ze allen verlangend waren naar brandstof. De rekening en verant woording was gemakkelijk uiteen te zet ten, want kolen in voorraad waren er niet en bij slot van rekening was tiet dan ook, dat de Kolenvereeniging een batig saldo had van plm. f 600. Nu kon het bestuur de leden ook mededeelen, 'dat men a. s. Maandag kolen kan ontvangen van de distributie, die door beschikking van den burgemeester eerlijk onder de bevolking zullen worden verdeeld; dus wederom een kleine uitkomst. Een beetje bezuiniging en medewerking en dan loopt alles wel van stapel. Daarna sluiting der vergadering. Ovezantl. Aangevoerd pp de voorjaars veemarkt van 30 April 48 stuks hoornvee Handel redelijk vlug. De premie voor aan koop van 't grootste aantal vee werd toege kend aan L. Leijendorf, firma van Oss te Middelburg. De premie voor aanvoer van het grootste aantal vee is gegund aan C. Geus te 's Heerenhoek. Cadzand. Zondag den geheelen namid dag en ook den nacht op Maandag drein de het geschut aanhoudend hoven Vlaan deren. 's Morgens om 3 uur kon men duidelijk waarnemen, dat een vliegtuig brandende naar beneden slortle. Sluiskil. Door de leden der Mariaver- eeniging, werd dezer dagen opgevoerd, het drama: „Het herderinnetje van Lour- des of „Godswegen zijn wonderbaar". Do opvoering had veel succes. IJzendijke. Maandagmiddag derailleerde de locomotief van een personentram in onze gemeente. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het verkeer was ge durende een uur geheel gestremd. Aardenburg. l)e kommiezen alhier be keurden een persoon, wegens ongedek- ten vervoer van 96 stukken harde zeep, welke hij in een gordel onder zijn klee- ren verborgen had. Oostburg. In de vergadering der vrij zinnige kiesvereeniging, welke zich thans bij de Liberale Unie zal aansluiten, werd met 133 stemmen besloten den heer jhr. R. de Muralt bij de a.s. periodieke af treding wederom candidaat te stellen. LM. Ct.) Bij K. B. is benoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Tho- len mr. P. van Sonsbeek, ontvanger der registratie en domeinen te Tholen. Een geleerde keukenmeid. Men schrijft ons: Als een merkwaardig, wel de grootste merkwaardigheid misschien, hiet 'alleen van Nederlan I, maar wellicht van Europa en - wie weet wel van heel de wereld, mag zeker vermeld wor den. dat in pns stadje Eindhoven een ke|ukenmeid woont, die door zelfstudie niet minder dan zeven talen volkomen machtig is. En dat haar gffleerdheid geen halve geleerdheid is, daarvoor moge wel tot bewijs strekken, dat zij op gebied van Scandinavische laai en literatuur door geen hoogleeraar in ons land op clat ge bied geëvenaard, althans zeker niet over troffen wordt. Ondanks haar groote kennis en weten- scliap, blijft zij haar nederigen werkkring van keukenmeid getrouw. En dat Sophie Sanders, aldus heet zij, er nog eene is van den ouden goeder! steanpel, spreekt hieruit, dat zy reeds een-en-twintig jaar hij dezelfde Jamilie in dienst is, zonder pretentie. En als mep. aan de familie, waar ze de keuken beheerscht, vraagt, hoe zij over Sophie denkt, luidt het 'antwoord: „Een toonbeeld, een juweel van eet» keukenmeid, maarze is ijselijk ge leerd!" Het meest merkwaardige is, dat zo haar geleerdheid door zelfstudie .in haar vrije uren heeft bemachtigd. („De lijd" Slaapziekte? Te Steenderen is een 26-jarige gehuwde vrouw, na een slaap van 8 dagen, overleden. Doodelijke val. Twee glazenwas- schers stonden in de Statenzaal van het Provinciehuis te Groningen op een ladder do ruiten af te nemen. Plotseling gleed de ladder uit en stortten de mannen op don grond met het treurige gevolg, dat do 69-jarige J. N. onmiddellijk dood was. Aanvaringen. De Engelsche stoom trawler „Martin 2" is de vorige week door 't stoomschip „Peregreen" in de Noordzee overvaren en gezonken. De be manning is verdronken. De „Peregreen" is beschadigd te IJmuiden binnengeloopen. Het uitgaande Nederlandsche stoom schip „Telegraaf 18" is te Hoek van Hol land teruggekeerd na in aanvaring te zjjn geweest, met een onbekend gebleven schip. Dordt en dort. Het gebeurde op een van de statige salonbooten van de firma Smit. Schitterend straalde de zon aan de sterkblauwe lentelucht. Op den achtergrond begon zich het silhouet van de oud-Hollandsche stad Dordrecht af te teekenen. Den Duitsch staatsburger, dio klaarblijkelijk noch van de taal noch van de aardrijkskunde van ons land op de hoogte was, informeerde bjj zijn buur. man (wijlzend): Was ist dort. (antwoord, eveneens wijzend)Dat is Dordt. lichtgeraakt)Ja, dort. eveneens lichtgeraakt): Ja, Dordt. (schreeuwend): Ich sage, dort! (eveneens schreeuwend)En ik zeg, Donltl Bij het derde „dort" vlogen zij elkan der in de haren! De kapitein had alle moeite, hun uit te leggen, dat beide ge- Ijjlk haidden. Dort lag Dordt. (Z.) Ongelukken. In het Nieuwe Ka naal te Leeuwarden is verdronken gevon den het 18-jarig dienstmeisje H„ dat reeds eenige weken werd vermist. Tb Schiermonnikoog is een lijk aangespoeld. Een sleutel met koperen plaatje werd op hem bevonden; er stond op Kap. Kaart. Aan het station te Apeldoorn js een 53-jarige lampenist door den naar Die ren vertrekkenden trein overreden, zoo dat het hoofd bijna geheel van den romp werd gescheiden. Gisteravond is de Duitsche deserteur Gustaaf Hanke, 24 jaar, door P. M„ metselaar te Tilburg, in een woordenwisseling door messteken ge dood. Ook is een zekere I. door M. era stig in de borst verwond. Het par ket is naar Beesd vertrokken, teneinde een onderzoek in te stellen naar een kin dermoord aldaar gepleegd. Het lijkje van het pasgeboren kindje is ter gerechtelijke schouwing naar Tiel overgebracht. Zaterdagnacht is bij Sittard door rijks ambtenaren een Duitsche vrouw aange schoten. Zwaar gewond in de borst weid zij naar het hospitaal te Sittard ver voerd. Zij kwam uit Dusseldorp en is moeder van vier kinderen. Toen Zon dag een goederenboot te Tiel aankwam, miste de kapitein een zijner zeven kin deren. Een 3-jarig jongetje schijnt on gemerkt. te water te zijn geraakt en ver dronken. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG Hedenmiddag kwam de raad van .Mid delburg bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester, aanwezig waren 11 leden. Ingekomen waren de volgende stukken Het verslag van B. en W. ingevolge art. 35 der leerplichtwet, waarbij teven? wordt overgelegd de rekening van dc -i Vereeniging Kindervoeding, die een te kort aanwijst van f592.14, tegen een goed slot van f 376.53V2 over het vorige vereenigingsjaar. Er werden 115 maal tijden verstrekt met 22970 porties, en wel aan 52 kinderen van school B, 46 van school I, 94 van school K, 20 van de Christelijke school, hoofd den heet van Drunen, en 22 van de R. K. School Vervolgens de rekening van het Mid delburgsen muziekkorps. Het jaarverslag van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, waarin o.a. de kwestie wordt, besproken van de oprichting van een M. U. L. O. school Na verschil

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2