f Laatste Berichten. Leger en Vloot Rechtszaken. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Landbouw en Veeteelt liloop verkoopinp, aanbestedingen enz. Ingezonden Stukken. Hootdplaatsche Ooderwijstoestanden. Financieels Mededeelinjen. Wetenschap en Kunst. VISSCHERIJ. Burgerlijke Stand. Marktberichten- i Gemengd Nieuws. waarbij hij van de kar viel en zijn pols brak. 1 Maandagavond ging zijn paard gespan nen voor een sleeper met een eg erop, weer op bol en het liep voor B. weer ongelukkig af, want hij raakte tusschen het gerij en brak zijn voet. Driewegen. De raad vergaderde 21 April. Afwezig h.et lid De Dreu. riet kohier hoofdgeld voor 1917 werd vast- gesteld op f4383, zijnde 4 pet. van f109575 inkomen. In de begrooting voor 1916 had een af- en overschrijving plaats. Een verordening op het Ievens- middelenbedrijf werd vastgesteld. Beslo ten wordt om de Dorpsstraat wat op te knappen, doch niet geheel te ver nieuwen. Eede. De Belgische landbouwers, die land bebouwen op Nederlandsch grond gebied, binnen één uur gaans van de Belgische grens, /.uilen met den aan staanden oogst, alleen dan hunne gewas sen mogen uitvoeren, wanneer ziji kun nen aantoonen, dat zij; de landerijen op 1 Augustus 1914 reeds bebouwden. Aardenburg. Op Donderdag 7 Juni a.s'. zal alhier een geitententoonstelling ge houden worden. "De deelneming is alleen voor hen, die hij de P. V. vereenigingen zijn aangesloten. Er zal f 10-9 aan pre- miën uitgeloofd worden. Door het constructie-atelier alhier kunnen aan motoren die met benzine gedreven worden, door een kleine ver andering, met binnenland:che brandstof werken. Een uitkomst in den benzine- noodl Breskens. Door den gemeenteraad al hier is [het rooken voor kindoren bene den 15 jaar, benevens het verstrekken van rookgeiief aan die kinderen, ver boden. - In de Vrijdag algemeene gehouden vergadering van het Groene Kruis werd de rekening over 1916 goedgeeurd. Er werd ontvangen £270.10 en uitgegeven f 172.871/2, alzoo met een batig saldo van £97.221/2. De begrooling werd vast gesteld op f232. Het jaarverslag, getui gende van een bloeienden toestand, werd goedgekeurd. Waterlandkerkje. Vrijdag 27 April a.si zal Jhr. R. de Muralt, lid van de 2e Kamer der Staten-Generaal voor Oost- I j burg, spreken over de Evenredige Yer- tegenwoordiging eu Partijkeuze in de 3e j Kamer. Schoondijke. Door de kommiezen uit Oostburg weid bekeuring ingesteld tegen Blok te Hansweerd en tot stoker deï tweede klasse bij! den Prov. Stoomboot- dienst op de Wester-Schelde A. M. C. Beenhakker te Terneuzen. De adelborsten le kl. der kon. marine-reserve R. J. Voest en P. Harder, zijn resp. overgeplaatst naar Vlissingen en naar Hellevoetsluis. Per Telefoon. MIDDELBURG, (per telegraaf.) De al gemeene vergadering van den houthandel voorheen Alberts La. en Co. hebben het dividend bepaald op 19 percent. Voor dubieuze vorderingen in oorlogvoerende landen, is ongeveer £100.000 gereser veerd, voor oorlogsrisico en oorlogswinst belasting £80.000. LONDEN. De gevechten waren giste ren buitengewoon hevig, 7 divisies waren er in betrokken. Verschillende belangrijl- ke punten- gingen van de eene hand in de andere hand over, maar ten slotte bleven wijl meester van het terrein, be halve in enkel1 huizen van Roeux. Een Engelsch legerkorps maakte gevan genen, die tot 5 verschillende Duitsche divisies behoorden. Wij kwamen vooruit tusschen de Senseerivier en Moncy-le- Preu, enkele honderden yards van La Fontaine la Croiselle en Cherisy. Sinds gisteren maakten wij iets meer dan 2000 gevangenen. Er komen nog steeds bjj; 15 Duitsche vliegers werden door ons neer geschoten en 24 tot dalen gedwongen. LONDEN. In den middag van 23 April hebben 3 Engelsche watervliegtuigen 5 Duitsche torpedojagers nabij- de Belgische kust aangevallen. Een torpedojager werd getroffen en is vermoedelijk gezonken, want 's avonds heeft men 4 torpedojagers de haven van Zeebrugge zien binnen varen. BERLIJN. Naar de bladen mededeelen zal tot voorzitter van de commissie tot herziening waarschijnlijk Scheidemann worden benoemd. MAASTRICHT. Vier mijnwerkeïs zijn gearresteerd in verband met den aanslag op den burgemeester van Heet in diens tijdelijke woning te Maastricht gepleegd. AMSTERDAM. De toestand van den heer De Beaufort, burgemeester van Goes, is vooruitgaande. een vrouw, die een partijl zeep, .zeep poeder en cacao, per fiets, frauduleus M vervoerde; dit alles werd in ^jeslag 'ge- Ti nomen. Ossenlsse. Ofschoon bepaald was, dat -j men zich bier, met uitzondering van de 7 uurwerken, aan den wintertijd zou hour .1 den, bleek bijde toepassing op heden, dat men zich aan die bepaling niet al gemeen hield. De openbare school begon en eindigde volgens de aanwijizing van I den zomertjfl. Dat dit voor de veldar- j beiders een groot ongemak- is, zal ieder begrijpen, daar zjj een uur later thuis l komen om het middagmaal te gebruiken, 1 dan hunne kinderen. De nieuwbenoemde militaire tandarts M. Roest wordt te Middelburg geplaatst. (M. Ct.) Bij resolutie van den Minister van Ko loniën is mr. J. C. van Hasselt, grif fier bij het kantongerecht te Z i e r i k z e e, gesteld ter beschikking van den Gouver neur-generaal, om' te worden benoemd tot advocaat-generaal bij het hof van justi tie in die kolonie. Justitie, waarhjj bovengemelde som wordt uitgeloofd, o. a. aangeplakt aan het bu reau van politie te Goes. Red. De katholieke leer. In een artikel van het Vaderland over de uitwerking der onderwijswetten, wel ke het blad aan een Linksch Kabinet wenscht opgedragen te zien, treffen wij het volgend getuigenis aan: Het Calvinisme is toch niet alleen separatistisch tegenover alle levensbe schouwing die jniet uitgaat van Gods geopenbaard Woord, maar ook tegen die welke in eigen kring van eene andere uitlegging daarvan uitgaat, en zoo is het dan ook onderling hopeloos verdeeld. Bij de Katholieken heeft men voor die verbrokkeling niet te vreezen, omdat hunne kerkleer in waar heid eene algemeene is, dezelfde in Den Haag als in Peking. Het komt niet eiken dag voor, dat aldus in een niet-katholiek orgaan de algemeenheid der katholieke Kerk zoo onomwonden wordt verkondigd. Wij meenden daarom op dit getuigenis vau het Vaderland wel even de aandacht te mogen vestigen. („Centrum") Bekeeringen. Ook te midden van den wereldoorlog blijft de aloude en altjjkl jeugdige Moeder kerk de verforen schapen tot zich trekken. Naar „De Tijd" mededeelt zijd in 1915 in Canada 19000 personen tot het Ka tholiek geloof bekeerd en keerden 700 Zevenburgsche familiën, die in het Griek- sche schisma leefden, tot de Roomsch- Katholieke eenheid terug. Redenen te meer voor ons, om onze gebeden voor de bekeering van onze va- derlandsch© niet-Katholieken te verdub belen. Acte-Examens. Bij de gisteren te Middelburg ge houden acte- examens zijn geëxamineerd 7 mannelijke candidaten, van wie één werd afgewezen. Geslaagd zijn de hee- ren A. P. de Jonge te Goes; A. A. J. Mets, J- JL Moens, A. van Gent, C. van Putten en J. S. Risseeuw, allen te Mid delburg. Goes. Onder voorzitterschap van den heer Jhr. J. van Vredenburch werd Maan dag 23 April' j.l. in het hotel „Centraal" alhier, een vergadering gehouden der Pro vinciale veilingscommissie in Zeeland van den Nederiandschen Tuinbouwraad met afgevaardigden van besturen der bij „Groenten-Centrale" en „Fruit-Centrale" ingeschreven veilingsvereenigingen in de provincie Zeeland. Besloten werd met ingang van 1 Mei 1917 de veilingskosten voor de groote veiling op 3 pCt. en vo-or de kleine vei ling op 5 pet. te brengen voor alle in geschreven Zeeuwsohe veilingsvereeni gingen. Dit besluit werd genomen in verband met de binnenkort te verwachten heffing van i/a pet. registratierechten van ge veilde hodemvoortbrengselen, zoomede tot dekking van oorlogsrisico. Aan de „Fruit-Centrale" en „Groenten- Centrale" zal' verzocht worden, de vei lingsrayons voor Zuid- en Noord-Beve land te doen vervallen en de telers al daar vrij te laten, bijl welke vereeniging zij wenschen te veilen. Wolfaartsdijk. Zaterdag j 1. hield de N V. Uroentenkweekerij haar eerste jaarvergadering. De voorzitter herdacht bij de opening der vergadering het treurig overlijden van den heer A. Pot, in wien de veree- ging een waardig lid verloor. Als be stuurslid werd gekozen de heer M. L. Smallegange. Uit het jaarverslag bleek dat het eerste begin moeilijk was geweest en dat de voorbereidende werkzaamheden en de uitgaven betrekkelijk groot zijn, zoodat er een tekort was ontstaan. Van alle ge bruikte materialen was 10 pCt afgeschre ven, alzoo ook de oprichtingskosten, zoo dat in totaal f 616,24 '/2 is afgeschreven. In het geheel zijn 76 aandeelen elk groot f 100 geplaatst. Uit is echter nog te wei nig om voldoende gebruikskapitaal te bezitten, zoodat het bestnur machtiging vroeg en verkreeg om te trachten nog eenige aandeelen a pari uit te geven. Staande de vergadering werden door de leden nog eenige aandeelen genomen. (M. fit) 's Heer Arendskerke. Zaterdag hield de ooöp. Boerenleenbank haar eerste jaar vergadering. Blijkens het verslag zijd van 1 Nov. 1916 tot 31 December 1916 aan spaargelden ingebracht £19.026. Bij' de centrale-coöp. raiffeisenbank te Utrecht was op 31 Dec. gedeponeerd f20.938.72. In loopende rekening met de leden be droegen de voorschotten der bank op 31 Dec. 500.95, terwijl door de leden te vorderen was f5902.84. De buitengewone ontvangsten bedroegen f 108.25, de bui tengewone uitgaven f 11.838. De winst en verliesrekening wees een saldo verlies aan van f25.53. Het aantal' leden, dat bij de oprich ting 50 bedroeg, was op 31 Deo. 1916 reesds 71, terwijl' er nu reeds meer dan 90 leden zjjn toegetreden. (M. Ct.) Oostburg. Zondag vergaderde de Maat schappij tot Bevordering van Ooft- en Tuinbouw ïn 't voormalig 4e district van Zeeland. Uit de rekening bleek, dat de maat schappij geldelijk in bloeienden toestand verkeert en dat het aantal' léden ruim' 300 bedroeg. Door den heer I, J. Steenhart werd ontslag genomen als penningmeester we gens vertrek naar elder; de voorzitter, de heer van Zuijen, dankte met'eenige woor den, namens de vereeniging en het be stuur, den scheidende voor het vele, dat hij in 't belang der maatschappij! heeft verricht. In zijn plaats werd gekozen de heer E. H. de Milliano- alhier. (M. Ct.) Afloop openb. verk. gebouwen ten over staan van notaris van Dissel te Goes op 24 April 1917 van een woonhuis en dijkl te Goes a.d. ''s Heer-Hendrikskinde- rendijik, bewoond geweest door wijlen Adr. Jongenengel. Kooper Adr. Holle- stelle te Kloetinge voor f2970, benevens f 35 voor losse goederen. Nieuw-Vosmeer. Alhier werd voor den heer C. Schoutens alhier aanbesteed het sloopen van een woning en de op bouw eener nieuwe, waarvoor niet min der dan 23 inschrijvers van Bergen op Zoom. Steenbergen en Nieuw- en Oud- Vossemeer hun biljetten inleverden; hoogste was f13200, laagste f9650 door A van Beers te Steenbergen. De gunning had niet direct plaats. (Met) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Ondergeteekende, X, dezelfde, die in het nummer der „Nieuwe Zeeuwsche Cou rant" van 27 Maart j.l. een door hem op gesteld ingezonden stuk liet plaatsen over „Hoofdplaatsche onderwijstoestanden", is bjj nadere overweging tot de erkenning gekomen, dat hij zich bjjl het opstellen van genoemd stuk heeft laten leiden door een lakenswaardige hekelzucht waardoor de z.g. te laken toestanden door hem on waar, althans zeer overdreven zjjn voor gesteld en een onverdiende blaam is ge worpen op de onderwijskrachten in de scholen dier gemeente, waardoor deze per sonen, al' zijn zjj! ook niet met name in het stuk genoemd, zich met recht en reden gekrenkt mogen achten. Redenen waarvoor ondergeteekende bij kalmer besef der zaak de in genoemd stuk gememoreerde onderwijs-personen, in het bijzonder het geacht hoofd der openbare school' te Hoofdplaat bij dezen „amende honorable" doet voor de onheusche, kras se en krenkende wijze waarop hjj[ zich over hun onderwijsprestatie heeft uitge laten, terwijl hij tevens de redactie der N. Z. Crt. om excuus vraagt, haar door bedriegelijke verzekeringen en verkeerde voorstellingen zijnerzijds van de onder havige zaak, tot plaatsing van het ingezon den stuk te hebben bewogen, hoezeer hij wist, dat zij zulks noode deed en in strijd met hare gewoonte, anonieme stukken te plaatsen, die den goeden naam van an deren te nakomen. Hoofdplaat, April '17. X. N. B. De ondervinding met boven vermeld ingezonden stuk opgedaan heeft ons in ons voornemen versterkt om dergelijke stukken, waarin op de handelingen van personen ook al worden deze niet bij name genoemd - kritiek wordt uitgeoefend, te weigeren zoo zij niet met den vollen naam des schrijvers zijn onderteekend, zij mo gen ons dan onder nog zulke geran- tie van waarheid en vertrouwen op de eerlijkheid des inzenders worden aangeboden. De Redactie. Werf Zeeland te Hansweerd. Bij de uitnoodiging tot inschrijving op de uit te geven 100 aandeelen van de derde serie groot elk f 1000 tegen den koers van 110 pet. merken commissarissen en directie van de N. V. „Werf Zeeland" te Hansweerd o.a. het volgende op: Deze werf, waar oorspronkelijk slechts houten schepen worden gebouwd en ge repareerd, doch later ook ijzeren scheeps bouw mogeljjk werd, is in 1905 gesticht door de firma Gebr. Ribbens te Terneu zen en in 1908 in eeni naamJooze ven nootschap omgezet De zeer gunstige ligging dezer werf na bij de buitenhaven en het kanaal te Hans weerd heeft mede bijgedragen, dat de Werf zich in ,gestadigen bloei mag verheugen. Haar bloei en gezonde groei blijken uit het feit, dat de verwerkte orders bedroe gen in 1910—1911 f70300; 1911—1912 f98223; 1912—1913 f171350; 1913—1914 f163350; 1914—1915 f 238800; 1915— 1916 f 365350; terwjjl over 1917 nog con tracten zijn afgesloten voor f871000; in clusief de te leveren machines en ketels tot een bedrag van f 181300. De uitgekeerde dividenden bedroegen in de jaren 1908--1913 4—0 pot., in 1914 is, niet het oog op de tijdsomstandigheden, geen dividend uitgekeerd, terwijl het di vidend over 1915 en over 1916 telkens 10 pet. bedroeg. (Over 1916 is 5 pot. extra in reserve gehouden). Waar in het begin van het boekjaar 19151916 ook met het bouwen van zee schepen is begonnen, moest tot het ver- grooten van de Werf worden overgegaan. Deze uitbreiding, en de meer moderne inrichting der Werf en Machinegebouwten benevens uitbreiding van het personeel', stelt de vennootschap in staat om zee schepen te bouwen tot 6000 ton, terwijl zij daardoor de productie nog aanmerke lijk kan verhoogen, en grootere winsten kunnen worden verwacht. Deze uitbreiding van het bedrijf brengt evenwel behoefte aan grooter kapitaal mee en daarom werd tot dje bovengenoemde uitgifte besloten. Wannjeer voor meer dan het uit te geven bedrag wordt ingeschreven, genieten de tegenwoordige aandeelhouders ïecht van voorkeur voor het vol'le bedrag hun ner inschrijvingen, terwijl' voor de overige inschrijvers de toewijzing zooveel' moge lijk pondsgewijze zal geschieden. (Z.) Permanente schilderijententoonstelling te Vlissingen. De permanente tentoonstelling van den Vlissingschen kunstkring, welke in het badpaviljoen aan den Boulevard Evertsen wordt gehouden, is Maandag geopend, met een rede van den heer mr. P. Dieleman uit Middelburg, die het een. uiting van hoog, verfijnd gevoelsleven van hoogen moed en karakter tevens; noemde, dat de exposanten te midden van dezen wereld vernietigenden krijg, toch toonen te ge- looven aan het eeuwig schoone en er naar streven, dat te bereiken. (Z.) Mosselhanddel. De handel in gezouten mosselen voor Duitschland heeft plotseling opgehouden. Die handel geschiedde sedert eenige maanden door tusschenkomst van een Centraal Bureau. De werking dezer in stelling zoo schrijft men ons, schijnt niet naar den zin der Duitsche regeering ge schied te zijn Naar men vernomen heeft, zou dan ook het Centraal Bureau opge heven worden. Ieder zou dan weer mos selen naar Duitschland kunnen zenden en de handel zou als voorheen vrij worden. (M. Ct.) Nieuw-Namen. Alhoewel de mosselen in dezen tijd van het jaar niet meer zoo goed zijn, is er hier toch nog een zeer groote aanvoer om naar België uitgevoerd te worden. Verleden Zaterdag b v. bedroeg deze ruim 500 ton, een hoeveelheid, welke te voren nog nooit bereikt was. (Zei.) GOES. Overleden: 24, Hubrecht Schou wenburg, 76 j., wed. v. Catharina Geer- truida Stokmans. Van 24 en 25 April. MIDDELBURG. Ondertrouwd: R. van de Bunt, jm. 21 j. en P. de Poorte, jd. 25 j.; J. de Looff, jm. 24 j. en M. van den Bosse, jd. 27 j.; M. P. Bogaars, wedn. 43 j. en C. J. van Riet, jd. 41 j.; A. van den Bosse, wedn. 55 j. gn J. van den Bosse, jd. 47 j. Bevallen: A. Marijs, geb. van Doorn, d.; J. lammeling, geb. de Klerk, z.; M. L- Janse, geb. Wisse, z. Overleden: M. Schrijver, 85 j., wed. v. F. H, J. Peetere,D. J. Dietheem, 75 j., wed. v. J. van Zaaien. Van 2124 April'. VLISSINGEN. Ondertrouwd: R. Schrie- ken, wedr. 49 j en A, But, wed., 46' j.; K. C. Vermont, jm. 27 j. en J. Lancel, jd. 20 j.; A. de la Rie, jm. 24 j. en C. Sloos, jd. 19 j. Getrouwd: A. Douw, jm'. 26 j. en P. J. Louwman, jd. 25 j.; J. Lems, jm. 29 j. en A. M. Jasperse, jd. 27 j. Bevallen: J. Leijnse, geb. Beckers, z. C. M. Koper, geb. Lammens, z.; P. Lou- werse, geb. Marijs, z.; A. W. M. Tour- noij, geb. de Reeijër, d. Overleden: G. de Nooijer, wed. van G. Brunke, 80 j.; G. Koopmans, wed. v. A. Fortuin, 67 j.; P. Hendrikse, z. 14 j. Hulst, 23 April 1917. Per 100 KG. Tarwe f15.— a frogge f 13.a fwintergerst f14.— a t zomergerst f a f haver f 13 a f erwten f—.— a f paardenboonen f af-.duivenboonen f a f witteboonen fa f bruineboonen f -a f Lynzaad f 50.— a f aardappels f6.— a f7. Koolzaad per zak van 106 L. f Aangevoerd 8 stuks rundvee, verkocht 3, Varkens 21, verkocht 10. Boter per kilo f 1,75 a f 0.—. Eieren per 26 stuks f2. Op de eierveiling der V.P.N. waren aan gevoerd ruim 15000 eieren. Pry's f8.40 per 104 stuks. (Zelandia.) Veilingsvereeniging „Walcheren' Middelburg, 24 April 1917. Spinazie (jonge) 31—66, idem (oude) Teraenzen. Maandagavond speelden aan de middensluis, bij het oude brughoofd te Neuzen 2 jongetjes. Op een gegeven oogenblft viel een hunner, het 8 jarig zoontje van den politiagent J. Witte, te water en zonk in de diepte. Zijn speel makkertje snelde ijlings heen, om thuis het gebeurde te vertellen De vader van dit jongetje is toegesneld en met dreg gen begonnen. Het duurde geruimen tijd eer men den drenkeling oppikte, tot groote wanhoop van den inmiddels ter plaatse gekomen vader, die wel begreep, dat redding van zijn kind niet meer mo gelijk was. Hoewel men langen tijd heeft «etracht de levensgeesten op te wekken, bleven die pogingen vruchteloos. („Mid. Ct.") Graauw. Door de vereeniging van veldarbeiders was aan den Boerenbond voorgesteld in het bestaande geschil tus schen de landbouwers en hunne arbei ders de bemiddeling in te roepen van den zeereerw. hooggeleerden prof. L. van Aken van de abdij der Norber tijnen te Heeswjjk, onder bijvoeging, dat indien deze bemiddeling door den Boe renbond werd aanvaard, de dag van den aanvang der staking, welke Maandag zou aanvangen, met acht dagen zou worden verlengd, indien het geschil niet werd bijgelegd. In een Vrijdag gehouden ver gadering van den Boerenbond is door de patroons voorgestelde bemiddeling aanvaard. (Zei.) Clinge. Maandagavond ontstond een begin van brand bij A. A. Door het in aanraking komen met een brandende kaars, was een nabjjs'aande doos met kaarsen in brand geraakt Hierdoor ont wikkelde zich zoo'n groote vlam, dat ook de bedstede waarin men sliep, werd aangetast en die beschadigdeeen en ander en luiers verbrandden. Gelukkig schrok men nog bijtijds wakker, en wist men de vlammen spoedig te dooven, zoodat men verder met den schrik vrij kwam. (Zei.) Door Ged. Staten is met ingang van 1 Mei benoemd tot conducteur bij' den etwmtramdienst Vlake—Hansweerd J. F, en „b randka s-tkr ak e r". Te Neu-Kölln is Zondag een berucht inbre ker Max Ritter (die onder den naam „brandkastkraker" bij zijn vakgenooten be kend stond) na een hevig revolvergevecht tegen 10 politieagenten doodgeschoten. Een agent werd tweemaal gewond. De moord te Paterswolde. De justitie heeft opnieuw door een toeval een draad in handen gekregen, die lei den kan tot de ontdekking van de dader(s) van den afschuwelijken moord op juffrouw Jansen. Met do bedoeling om ook eenig geld te verdienen, dat indertijd was uit geloofd voor het vinden van de vermiste of haar rijwiel', had de arbeider Bonder, dezelfde wiens jongste kinderen een week na de vermissing kwamen vertellen, dat zij hulpgeroep1 hadden gehoord, tot zijn oudsten zoon gezegd: „laat ons ook eens probeeren of wij wat kunnen verdienen". En ze waren Zondagmiddag met hun hei den gaan dreggen, niet in den omtrek der plek waar het lijk begraven had ge legen, maar in het meer aan de andere zijde van den weg. De plassen worden namelijk door den weg in twee deelen gescheiden. Aan den rand van het meer, op meer dan 1000 Meter afstand van het boschje waar Donderdag het lijk werd opgedolven, kreeg de jonge Bonder het rijwiel aan den haak. De toestand, waar in het verkeerde, vestigde niet het ver moeden, dat het daar reeds bijna 7 maan den zou hebben gelegen, zoodat men denkt dat de fiets er eerst later moet zijn in geworpen. Welk een geweldigen indruk deze mis daad op het Groningsch publiek heeft ge maakt, bleek uit de ziekelijke nieuwsgie righeid van honderden, die het dichte bosch binnendrongen om te komen bij de plek waar het arme meisje werd ge vonden. Ingezetenen van Groningen- en Paters wolde hebben f 1000 ter beschikking van den officier van justitie gesteld, om uit te reiken aan hem of haai- die de(n) dader(s) kan aanwijzen. N.B. Wij wonden de bekendmaking der

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3