BINNENLAND. UIT ZEELAND. jajoff zouden verklaard hebben bereid te den eed van trouw aan de voorloopige regeering af te leggen, indien zij daar voor uit de gevangenis worden ontslagen. De regeering heeft hun laten weten, dat over hun voorstel eerst na beëindiging van het tegen hen plaatshebbende gerech telijk onderzoek kan worden beslist. Stürmer heeft voortdurende protesten tot de regeering gericht wegens zijn be handeling in de gevangenis. Hij weigert bestendig zich aan de gevangenisvoor schriften te onderwerpen, waarbij hij zich beroept op zijn hoogen rang en titel. Op verlangen van den arbeider- en soldaten- raad werden de vroegere ministers on derworpen aan een zeer strenge behan deling. Het recht om op eigen kosten in hun onderhoud te voorzien, is hun ont nomen; zij mogen slechts éénmaal per week en onder streng toezicht bezoek ont vangen. Voorts wordt uit Petersburg bericht, dat de voornaamste beschuldiging tegen Stür mer en Soechemlinoff die van landver raad is. Het heet, dat Miljoekoff en de vroegere Russische gezant te Boekarest, Poklofski-Koziell, de bewijsstukken tegen Stürmer zullen leveren. Verdor wordt Stürmer ten laste gelegd den vroegeren vroegeren politiespion Manoeiloff, wiens misdadig verle len hem bekend heeft moe ten zijn, in zijn dienst te hebben be houden. Voorts wordt hij ervan beschul digd uit verscheiden fondsen belangrijke bedragen voor eigen doeleinden te heb ben ve duisterd, en ook een groote cam pagne tot ge dafpersing tegen Petrograd sche banken te hebben gevoerd, die hij ervan heift besc.huld gd verantwoordelijk te zijn voor het gebrek aan levensmid- de e maar die hij teg lijkertijd in het geheim het voorstel heef, doen toekomen om zich door ee.i groote som ge ds van de gerechtelijke vervolging vrij te koo- pen. Het onderzoek tegen Soechomlinoff is thans geëindigd. Zijne vervalschingen betroffen voornamelijk oo.logsleveranties van kanonnen. Er moeien schandalige za ken openbaar zijn geworden. Eene dan seres moet in deze aangelegenheden een voorname rol hebben gespeeld. De torpedeering van de „Donegal" en „Lanfranc". Wij konden in ons vorig nummer nog een kort bericht geven over de torpedee ring van bovengenoemde Engelsche hos pitaalschepen, die, wat in dit geval wel eigenaardig is, behalve Engelsche ook D u i t s c h e gewonden aan boord had den, althans zeker de „Lanfranc". De schepen werden door Engelsche oor logsschepen begeleid maar ze hadden geon tcekenen van het Roode Kruis. „Wegens de gewoonte der Duitschers om hospitaalschepen zonder waarschu wing te torpedeeren en in verband met het feit, dat onderscheidingsteeke nen en verlichting van zulke schepen ze tot een al te opvallend doelwit voor Duitsche duikbooten maken, is het niet langer mogelijk, onze hospitaalschepcn op tie gewone wijze te onderscheiden", zoo verklaart de Engelsche admiraliteit. De „Donegal" vervoerde licht-gewonden, allen Engelse-hen. Van deze worden 29, alsmede 12 leden der bemanning, ver mist; zij zijn vermoedelijk verdronken. Op de „Lanfranc" waren, behalve 234 gewonde Dritsche officieren en manschap pen, 167 gewonde Duitsche gevangenen, een medisch personeel van 52 man en een bemanning van 123 koppen. Do meesten zijn gered, maar een aan tal, waaronder enkele Duitschers, ver dronken. Begrafenis baron Von Bissi g. Zaterdagnamiddag had te Berlijn de be grafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen gouverneur-generaal van Bel gië, baron Von Bissing. De keizer en de keizerin hadden zich laten vertegen woordigen, de kroonprinses was persoon lijk aanwezig, evenals de rijkskanselier. I)e rouwpleohtighcid had plaats in de Gnadenkiroho, de teraardebestelling met groote militaire praal, op het Invaliden- kerkhof. Onmiddellijk achter den lijkwagen volgde do weduwe van den ovorledeno, begeleid door den commandant der Bran denburger Mark, generaal Von Kessel. Hin denburg had een krans gezonden met de woorden: „Aan mijn trouwen kameraad". („De Tijd".) Het mijnbekken van Lens is door de Engelschen voor een deel op de Duitschers veroverd, maar niet de mijnen is het, naar men weet treurig gesteld. „De .Vlatin" heeft Lamendin, lid. van de Fransche Kamer, die uit het her overde gebied is teruggekeerd, naar den staat der mijnen gevraagd Helaas, heeft Lamendin geantwoord, het land is ver woest. Van 1914 af hebben de Duitseliers, zonder eenige militaire noodzaak, de mij nen van Angres, Liévin en Avion onbruik baar gemaakt. Het onder water zetten van de putten heeft het verwoestingswerk van de daarvoor opzettelijk aangevoerde ka nonnen voltooid. Er zal, zoo meent Lamendin, op zijn minst twee jaar mee heengaan vóór de mijnen weer in bruikbaxen toestand zullen zijn gebracht. De kolenmijnen van Lens vormen een der belangrijkste kolencentra van Noord- Frankrijk. In het laatste exploitatie-ja,ar 1913, hebben zij 3.867.197 ton steenkool en G00.000 ton cokes opgeleverd. Eerste Kamer. De Eerste Kamer heeft Dinsdag j.l. zon der hoofdelijke stemming na een kort de bat de begrooting voor marine voor 1917 aangenomen. Bij de begrootiug voor Buitenlandsche Zaken huldigde dhr Van Kol het beleid vol optreden van Minister Loudon tot handhaving onzer neutraliteit. De Minister van Buitenlandsche Zaken verklaarde, dat de Regeering in buitenlandsche zaken steeds het roer recht zal houden en niet zal uitwijken voor pressie van rechts of links. Elke oorlogvoerende beweert, als hij meent dat wij afwijken van onze neu traliteit, dat dit geschiedt onder pressie van haar tegenstander Ook in de'Neder- landsche persorganen is die bewering ge uit. De Minister wil daar met kracht tegen opkomen. Do Regeering en ik zegt spr. hebben nimmer aan een derge lijke pressie toegegeven (applaus). Do Mi nister meende met een verwijzing naar het Witboek dit wel to kunnen staven. Tweede Kamer. (Zitting van 24 April.) Heffing van een dividend en tantieme belasting. Dhr. Ter Spil meent, dat een principieel bezwaar van een extra of dubbele belas ting voor een bepaling van het inkomen moeilijker is te handhaven nu het ont werp weer deel uitmaakt van het belas tingstelsel, waarin door het opnemen van Effoctenbelasting en verhooging van grondbelasting alle bronnen van Tiikom- sten zwaarder ziillen worden getroffen. Daarom is er ook geen bezwaar tegen het treffen van tantieme naast 3e tot dusver in de inkomstenbelasting alleen getroffen dividenden. Hij had wat de wijze van heffing aangaat liever de heffing van de zuivere opbrengst van het bedrijf gezien. Daardoor zouden veel moeilijkheden wor den voorkomen. De bepaling van het be lastingvrije salaris van den beheerder naar een maatschappelijk kapitaal is practisch en theoretisch onjuist. Spr. wil f 15000 vrij geven. Dhr. Lohman ontwikkelt zijn bezwaren legen dubbele belasting, zoowel ten aan zien van dividenden als tantième. Men moet met de bron en het water heiden treffen. Het heffen van tantième acht spr. te meer onbillijk, daar dit een deel van de salarissen zijn. Hij zal ochler omdat het noodig is hierover kunnen heen stappen als eenige verbetering in de toe passing van het stelsel wordt aangebracht. Besloten wordt tot toelating van het nieuwe lid, dhr. Van Hamel. Dhr. Marchand vraagt verlof tot het houden van interpellaties over de voor genomen inlijving van de militielichting 1918 voor de Lands to rmjaarklasse 1908. Hierover zal vandaag worden beslist. Dan Minister Tak v. Poortvliet getorpedeerd. Het stoomschip „Minister Talc van Poort vliet", van de Stoomvaartmaatschappij Friesland te Amsterdam, is Maandagnacht half een getorpedeerd. De geheele beman ning is ongewond Dinsdag te IJmuiden aangebracht. Ze heeft 12 uur op zee in de booten rondgedreven. Onze scheepvaart. Naar het I'ersbureau Vaz Diaz ver neemt bevinden zich de onderhandelingen door onzen Min. van Üuileniandsche Za ken met de Engelsche en Dniosche regeo- ringen gevoerd over enkeie bepaalde, be langrijke pun ei onze scheepvaart betref- fenue, in het laatste stadium. Die met Engeland betreffen het aandoen van Halifax als controle-station, die met de ïegeering te Berlijn den Vlissingschen maildienst en de torpedeering 'der zeven schepen. Van het resultaat valt nog niets te zeggen, ofschoon men in rogeeringskrin- gen goede hoop heeft, dat binnen niet al te langen tijd de scheepvaart op1 onze koloniën en de maildienst op Engeland zal kunnen worden hervat. Een verzuim hersteld. „Do Maasbode" schrijft: Eindelijk is Zaterdag j.l. in de „Staats courant" een, wat wij zouden kunnen noe men, aanvullingslijst verschenen op do onlangs verleende decoraties voor mensch- lievend hulpbetoon bij den Watersnood- 1916. Het zal den lezer zooals ons genoegen hebben gedaan, onder de begiftigden met een watersnood-medaille dit keer ook de namen te hebben opgemerkt van ee.i twee- lal Katholieke geestelijken, den Zeenvrw. Heer M. A. Pieper, pastoor t> Anna-Pau- lowna, en den Weleerw. Hear C. CL A. van Baaren, kapelaan te Volendam. Hiermede is althans eenigszins een ver zuim hersteld, dat als een grievend on recht werd gevoeld, aangezien zooals men zich herinneren zal op de oor spronkelijke voordracht blijkbaar met opv zet alle Katholieken waren gepasseerd. Dat de Regeering termen vond, om haar beslissing op dit stuk te herzien, mag tevens gelden als een gevoelige les voor hare adviseurs, die zich maar al te zeer door partijzucht lieteu leiden. Bekomen] van zaaizaad. Ten gevolge van het slechte weder en den daaruit voortgevloeiden grooten ach terstand in ds landbouwwerkzaamheden., heeft, naar in het „Ned. Landbouw Week blad" wordt medegedeeld, de Rijkscom missie van Toezicht op de Peulvruch- vereeniging besloten, het vervoer van erw ten en bruine boonen, bestemd voor den zaai, toe te staan lot 39 April resp. 31 Mei a.s. Graan, veevoeder en meststoffen Door de s.s. „Noordam" en „Ooster- dijk" van Halifax te Rotterdam binnen gekomen is aangebracht respectievelijk 12200 zakken tarwemeel, 36.500 quarters tarwe, 398 ton lijnkoeken, 12042 zakken tarwemeel, 297227 bushels tarwe en 5658 zakken lijnkoeken. Voorts zjjn te Rotterdam aangekomen het Noorsche stoomschip Svinta, met een lading van 1538 ton superfosfaat, en de Uranus, van de Kon. Nederl. Stoomboot- Maatschappij, uit Halifax, met een lading superfosfaat, nl. 3.177.860 Engelsche pon den superfosfaat, gestort in 't ruim en bovendien in 1310 zakken nog 267.800 Eng. ponden. Den len Mei a. s. worden nog 20 sche pen, die thans in Engelsche havens liggen, thuis verwacht. Onze gezant bij Z. H. den Paus. Onze Nederlandsche gezant bij den H. Stoel, jhr. mr. O. van Nispen tot Se- venaer en zjjn echtgenoote zijn Maan dag naar Rome vertrokken. („De Tijd".) De Algtmeene Bond van R. K. Kiesver- eenigingen in Nederland, die binnenkort, vermoedelijk 9 Juni, te Utrecht vergadert, zal teneinde dé onder linge kameraadschappelijke verstandhou ding der afgevaardigden aan te wakkeren, door het Bestuur worden uitgenoodigd tot een huishoudelijke gezellige bijeenkomst in den avond van 8 Juni. De eigenlijke Bondsvergadering op den 9en begint dan niet, zooals anders des namiddags te 1 uur, maar des voormiddags te 10 ure, teneinde een rustige, gezette bespreking der verschillende aan de orde zijnde vraag stukken mogelijk te maken. Het uitvoerverbod van ruwe tabak. Naar het persbureau Vaz Dias uit goede bron verneemt, is de regeering tot den maatregel om voorloopig allen uitvoer vau ruwe tabak te verbieden, overgegaan, met het oog op den gerin gen tabakvoorraad hier te lande, terwijl er den eersten tijd geen aanvoer wordt verwacht. lit onze koloniën komt niets binnen, uit de Vereenigde Staten, Cuba en de Rhilippijnen evenmin, zoodat de regee ring, voorzichtigheidshalve, en om al thans eenigermate te voorkomen, dat de werkloosheid in de tabaksnijverheid zich spoedig uitbreidt, dit verbod heeft moe ten uitvaardigen. Wat niet wegneemt, dat. ter beoordeeling der regeering, nog wel, en dan op bescheiden 9chaal, consenten voor uitvoer zullen worden gegeven. B ood voor den Zondag. Door den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel is tot de burgemees ters de navolgende circulaire gericht: Ik heb .de eer U mede te deelon dat, indien de laatste dag van het tijdvak waarvoor een broodkaart onder de tegen woordige bepalingen geldig is op een Za terdag valt en op de dan geldende brood kaart niet voldoende bons meer voor komen, de bons der broodkaarten van het daaropvolgende tijdvak door de "bakkers op dien dag zullen mogen worden inge nomen ter verstrekking aan het publiek vair het voor den Zondag bestemde brood. IjDe Rjjksmiddellen. De opbrengst van 's Rijks directe be lastingen over de afgeloopen maand Maart was weer niet ongunstig. Het totaal over treft met ruim twee en een kwart mil joen die van Maart des vorigen jaars. In cijfers bedroeg de opbrengst in Maart van 'tvorig© jaar 115,509,141, 21; en in Maart van dit jaar f 17,821,403,98. De opbrengst van het eerste kwartaal van dit jaar is ruim vijf en een kwart miljoen hooger dan die van het gelijk namige tijdvak in het vorige. Een vrij mooie uitkomst. (Z.) Oud jong. In het kiesdistrict Den Helder zal van daag de stemming plaats hebben van een lid der Tweede Kamer, vacature De Mees ter. Het gaat tusschen den sociaal-demo craat Thomassen en den vrijzinnig-demo craat Oud. Deze laatste zal wel gekozen worden. Hij zal dan het jongste lid der Kamer zijn, want hij is naar de T e 1 e g r. zegt, een jongmensch van even dertig, Schoon hij Oud heet, is hij derhalve wel wat jong voor zijn taak, te meer onidat hij, zegt 't blad, geen andere verdienste heeft dan van propagandist. (Z.) Verstrekking van voedingsmiddelen in restaurants enz. De bepaling dat fruit niet als een gang wordt aangemerkt bij de verstrekking van diners in holels, restaurants en koffie huizen, geldt alleen wanneer versc.h of verduurzaamd fruit wordt verstrekt, in het laatste geval zonder toevoeging van eenige meelspijs. 06 Anti-Revolutionaire Pertij en de Grondwetsherziening In „De Standaard" deelt dr. Kuyper mede, dat ook de anti revolutionaire partij een begin maakte met het onder zoek naar wat haar te doen staat als de revisie van de grondwet doorgaat en in 1918 ook zij voor het nieuwe kiesrecht zal staan. „Moeilijker dan vroeger", schrijft hij, „zal zijn het regelen van wat door ons, in accoord met andere staatspartijen, ineen zal zijn te zetten, doch dit raakt in hoofdzaak slechts twee vraagstukken Ten eerste met hulp van welke partij wij de overschietende stemmen productief zullen maken; en din ten tweede, welke houding onze partij ten slotte in de Staten-Generaal zal hebben aan te ne men Tot bestudeering hiervan is benoemd een comité, bestaande uit de lieeren Beu- mer, de Monté Verloren en Rutgers Het rapport, dat dit comité uit zal brengen, kan worden verwacht voor het linde van Mei. Goes. De heer J. A. J. Bekaar, commies ter secretarie alhier, is met ingang van 1 Juni a s. als zoodanig benoemd te De venter. De berichten over den gezondheids toestand van onzen burgemeester blij ven hij voortduring gunstig luiden. Blijft alles zoo verloopen, dan zal hij de in richting waar hij thans te Amsterdam wordt verpleegd, binnen enkele weken kunnen verlaten. Naar verluidt zal hij echter, alvorens naar Goes terug te kee- ren voor volledig herstel eenigen tijd bij zijn familie doorbrengen. De afdeeling „Gces" van het Cen traal Genootschap voor Kin- dervacantie- en herstellings kolonies vergaderde Dinsdagavond on der voorzitterschap van den heer I. D. Fransen v. d. Putte in het hotel „Cen traal" alhier. Ingekomen was een mede- deeling van mej. Siemelinck, dat zij we gens vertrek uit de gemeente als secre taresse bedankt. De voorzitter verbond hieraan een woord van hulde voor de door mej. Siemelinck in die hoedanig heid bewezen diensten. De jaarrekening gaf aan f386.19 aan ontvangsten en f242.83 aan uitgaven, een goed slot al- zoo van f 143.36, voornamelijk te dan ken aan een gift van f 94.80, als op brengst van Emmablocmpjes in 1916 aan dc afdeeling afgestaan. Ook nu werd door het Comité der Emmabloempjes van de opbrengst van den jongsten bloemenver koop f54.30 voor de afdeeling afgestaan. De voorzitter stelde voor het Comité voor die gift vriendelijk dank te zeggen. Het jaarverslag werd uitgebracht door do waarnemende secretaresse inej. Van Tol en ovenals de jaarrekening goedge keurd. Do jaarlijksche contributie aan het Cen traal Genootschap werd bepaald op fö. Besloten werd dezen zomer en wel van 19 "Mei tot 14 Juni een ander tijdvak in dezen zomer staat niet ter be schikking der afdeeling, tenzij men een herfsttjjdvak zou nemen, wat minder ver kieslijk lijkt 5 kinderen plus 1 voor rekening van „Het Groene Kruis" naar het vacantie- on herstellingsoord te Eg- mond aan Zee te zendon, waar ook vo rigen zomer de kinderen hijzonder goed waren ondergebracht. In de vacature mej. Siemelinck, secre taresse, werd voorzien door de verkiezing van mej. A. M. Van der Meulen, die hare benoeming aanvaardde en daarmede door den voorzitter werd gelukgewenseht. Do periodiek aftredende bestuursleden dr. v. d. Harst en mevr. Van Heel wer den eveneens herkozen, waarna de ver gadering door den voorzitter werd ge sloten. Middelburg. Hedenmorgen werd on ze stad meermalen opgevroolijkt door militaire muziek, hetgeen den laatsten tjjd niet veel voorkwam. Een der ge zelschappen voerde zelfs enkele num mers op de tent op het Molenwater uit. Rij het doortrekken der Langedelft hoor den wij de muziek het lied van <ie Zil vervloot spelen en uit de monden der kinderen, die juist uit school kwamen klonk het opgewekt „Piet Hein, Piet Hein, zijn naam is klein". Hierin ligt het bewijs opgesloten wat onze muziekkorpsen, zoowel militaire als burger, kunnen doen tot verheffing van den olkszang. Als de goede, bekende melodieën worden gespeeld, zal de school jeugd wel medezingen en zoo leert zij wel om ook in het openbaar de liede ren, op school geleerd, te zingen in- plaats van de verschillende straatdeuntjes, die niet geschikt zjjn tot verheffing van don zang. Tot agent van politie derde klasse is met ingang van 1 Mei benoemd dhr. K. Voorhans, ambtenaar op het distri butiebureau en sergeant bij den vrijwil- ligen landstorm alhier en met ingang van 15 Mei dhr. Th. van Gemert, werkman te Cortgene. Vereeniging tot bevorde ring van het vreemdelingen verkeer op Walcheren. In do hedenmiddag; gehouden jaarlijksche alge- meene vergadering van de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingen verkeer op Walcheren, werd door den secretaris, den heer F. A. Hiller, jaarverslag over 1916 uitgebracht, waar uit bleek dat Walcheren in het afgeloo pen jaar no-g een zeer druk vreemde lingen bezoek heeft gehad. Aanvang 1916 telde de vereeniging 353 leden, door overlijden, vertrek en bedanken vielen 21 leden af, er kwamen geen nieuwe leden hij, zoodat het aan tal aan het begin van 1917 332 bedroeg. Waar de laatste jaren het ledental steeds afneemt, hoopt de secretaris, dat dit jaar haar aantal moge stijgen. Er vonten op de vergaderingen eenige belangrijke besprekingen plaats. In de allereerste plaats het plan, afschaffing tollen op Walcheren." De vereeniging jieeft iiiermod succes (hoewel niet volle dig) behaald, zeer zeker te danken aan den voorzitter en de medewerking van Ged. en Prov. Staten, als ook van pol derbesturen on gemeentebesturen. Door de niet medewerking in liet al gemeen belang van penige gemeenten, hoofdzakelijk Vlissingen, kon dit jaar nog niet tot afschaffing overgegaan worden, doch wordt de hoop uitgesproken spoe dig beter te slagen. Tot den commandant van .Walcheren werd het verzoek gericht mede Ie wer ken tot den aanleg van een voor rij tuigen en automobielen geschikten weg door het vroon. Of er iets van zal ko men ,kan thans nog niet worden gezegd. Stappen werden gedaan om den Nomxl- Weg te verleggen vanaf het „Huis Om" waardoor een scherpe bocht bij den Ga- pingschen upg zou komen te vervallen. De besprekingen me', den gelastigde over deze terreinen en het Polderbestuur van Walcheren doen een gunstig resultaat ver wachten. De Vereeniging die dit jaar 25 jaar bestaat, zal wegens de tijdsomstan digheden geen feesten organ iseeren. Met den wensch, dat de vereeniging de volgende 25 'jaren steeds meer in bloei moge toenemen, eindigt de secre taris zijn verslag. Door den penningmeester, den heer mr. H. Doorenbos, werd de rekening over 1916 uitgebracht, aanwijzend in ontvang f 2093.54 en in uitgaaf fl286.24Va, alzoo een goed slot van f 807.291/:;. Verleden jaar helroeg het goed slot f318.56. Aan contributies is ontvangen f633.50. Met ingang van 1 Juni a. s. is benoemd tot inspecteur van het Bouw en Woningtoezicht en niet, zooals wij abusievelijk meldden, bij de levensmidde lenvoorziening alhier, de heer A. de Poorte te Amsterdam. Vlissingen. Maandag a.s. zal de „Zee land" van de Maatschappij „Zeeland" de eerste reis maken van een aantal reizen, die zij maakt om Nederlanders, die reeds geruimen tijd in Engeland op overvaart wachten, af te halen. Op do heenreis zullen echter geen passagiers kunnen wor den medegenomen. Een en ander geschiedt met goedvin den van de Duitsche regeering. Bij Koninklijk besluit .van 16 April j.l. no. 66 tj,s thans op voordracht van den minister van justitie de jaarwedde van den commissaris van gemeentelijke politie alhier vastgesteld op f2400 met twee periodieke verhoogingen van f 175 tot een maximum van f 2750. De heer J. F. Huser, baas in de af deeling ketelmakerij op de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" herdacht Dinsdag- den dag waai'op hij voor 40 jaar bjj genoemde maatschappij in dienst trad. (VI. Crt.) Binnenkort zal de American- Petroleum Comp. overgaan tot het be danken van haar personeel, ook dat vau het depót Vlissingen. Daar de vijf stoomschepen der maat schappij alle zijn getorpedeerd of ver mist, is er binnen afzienbaren tijd geen kans op aanvoer. De petroleum.nood is op1 Walcheren dan ook algemeen. Door de koetsiers van bovengenoemde maatschappij zal waarsohijnlyk een ver gadering worden belegd, om hunne be langen te bespreken. V. C. Hansweerd. De douane-beambten heb ben op de sleepboot „Cor", kapitein Noels, een partij van 100 kg. vet ont dekt, bestemd voor uitvoer. De kapitein heeft zich aan een verhoor onttrokken. De machinist is gevankelijk naar Mid delburg gebracht, en de sleepboot in be slag genomen. (N. R. C.) Toen een commies alhier den nacht dienst Zaterdag deed, hoorde hij' §en plons in de voorhaven. Met behulp van een roeiboot werd een schipper opge haakl, die reeds bewusteloos was. Ge luk ,ig kon de man weer worden bijge bracht. Waar onze R. K. Damestooneel- vereeniging vorigen winter met de op voering van „Het herderinnetje van Lour de," bij haar eerste optreden zoo'n suc cor. had, kan hel niet anders of allen die in de gelegenheid zijn, zullen ziich Zaterdag ot Zondag a.s. opmaken om de nieuwe tooneelprestatie van deze ver eeniging te gaan bewonderen. Of-choon wij aan het succes niet twij felen, hopen wij toch dat dit zoo groot mogelijk zij. N. B. Zie de advertentie "in het num mer van heden. Nieuwdorp Een ongeluksvogel Onlangs had de vrachtrijder Blankenburg het. ongeluk, dat zijn paard op hol ging.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2