BINNENLAND. UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. April, hooft. d« bondsraad de reeds too vaak, voor het laatst den 19den Februari 1913, met groote meerderheid genomen besluiten van den rijksdag tot opheffing van dit hatelijkste aller overblijfselen van den Kulturkampf goedgekeurd. Met hoe veel gerechtvaardigde vreugde we dit be sluit begroeten en hoeveel dank wij het onder alle omstandigheden ontvangen, toch zal niet licht een katholiek in het Duitsc-he rijk den uitroep kunnen onder drukken, welken wij als opschrift boven deze beschouwingen geplaatst hebben. Want de geschiedenis van de opheffing der Jezuïetenwet, die nu eindelijk tot een verblijdend einde gekomen is, is lang, zeer lang. De „Frankf. Ztg." schrijft: De opheffing van de Jezuïetenwet is een onderdeel van de „nieuwe oriënteering", evenals de opheffing van de taalwetten. Hetzelfde geldt van de thans bekend geworden verordening van den regeerings- president van Bromberg, waardoor het onderwijs in de Poolsche taal weer voor de lagere klassen der scholen wordt inge voerd. Nederland en de Vereenigde Staten. Het departement van buitenlandsche zaken deelt het volgende mede Naar aanleiding van bij het Congres ingediende voorstellen ter beperking van den uitvoer uit de Vereenigde Staten speciaal van voedingsmiddelen en meta len is aan onzen gezant te Washington opgedragen zich van de voornemens van de regeering aldaar te overtuigen. De gezant heeft ter zake een onder houd gehad met den president der Ver eenigde Staten en hem den toestand hier te lande uiteengezet alsmede de gevolgen, welke een eventueel uitvoer verbod speciaal van voedingsmiddelen en metalen naar Nederland voor ons zou hebben. De heer Wilson heeft er op gewezen, dat de ingediende voorstellen een uit voerverbod niet voorschrijven, maar hem slechts de bevoegdheid geven het zoo noodig af te kondigen. De president voegde eraan toe, dat hij slechts in geval van uiterste noodzaak, die hij intusschen niet voorzag, er toe gebracht zou kunnen worden den uit voer van voedingsmiddelen en metalen, bestemd voor Nederland, te verbieden, aangezien hij zich volkomen rekenschap gaf van den toestand, waarin wij ons thans bevinden, meer in het bijzonder wat betrof onze positie tegenover de oorlogvoerenden. De president maakte van de gelegenheid gebruik onzen gezant zijn algemeene sympathie voor ons land kenbaar te maken. Belgische schippers. „Schuttevaer" meldt: Een 20ü-tal Hollandsche schippers in België, heeft een adres gericht aan den Minister van Landbouw in Nederland, waarin verzocht wordt zijn invloed te doen gelden, teneinde den treurigen toe stand, waarin zij zich bevinden, wat te verbeteren. Het Belgische comité ver strekt hun 300 gram brood per dag, wat natuurlijk voor de schippers, die bijna allen vrouw en kinderen hebben, lang niet genoeg is om van te leven. Zij hebben zich reeds tot het Nederl. Steuncomité gewend, wat hun een keer brood heeft bezorgd, met de belofte, na 14 dagen een nieuwe uitdeeling te doen. Andere levensmiddalen, zooals rijst, boo- nen, boonen, aardappelen, spek, vet enz. zou het Nederl. Comité hun niet kunnen bezorgen. Tevens word in het adres de toestemming onzer Regeering gevraagd, om bij volgende reizen uit Nederland naar België voor 2 maanden levensmid delen te mogen meenemen. Een eeresaluut. In De Standaard luidt dr. Kuyper in het gezicht der nieuwe stemibustoestan- den, de coalitie aan de stembus uit en geeft aan de Kathoüeke partij het vol gend eeresaluut lot afscheid: „Deze (de R. K. Staatspartij) was in verreweg de meeste gevallen bereid zelvo van het stellen van eigen Candida tuur af te zien, en haar steun aan on zen candidaat te verleenen. Hier mag zelfs te meer nadruk op gelegd, omdat zulk een steun in meer dan één district genoten is, waar allicht, bij door tastend verzet, de Roomsche candidaat bij herstemming er door zou zijn geko men. Zelfs nu nog bleven de Antire volutionairen een enkel district bezetten, dat, bij doortastend verzet, allicht in Roamlsche handen ware overgegaan. Sinds de laatste 10 jaren begon men wel meereischend te worden, maar voor het overige mioet zonder voorbehoud er kend, dat de electorale saamwerking met de Roomsche Staatspartij: steeds een aan genaam Karakter droeg, en vlotte." De sleepboot „Marcel". Omtrent het gebeurde met de sleep boot „Marcel" en de gesleepte Belgische schepen „Florence" en „Thelagie", wel ke schepen Donderdagmorgen door een Duitsche duikboot in den grond zijn ge schoten en waarvan de bemanning te Scheveningen is aangebracht, wordt nog het volgende vernomen De 0 mannen, die te Scheveningen zij» aangebracht, vormden de bemanning van de „Marcel". Zij waren nadat ze vele uren in een sloep hadden rondgezworven, op 8 mijlen ten Westen van den Noord- Hinder opgepikt door den logger „Maas- sluis9". Toen de Duitsche duikboot op de booten was beginnen te schieten had den de mannen de schepen verlaten en in een sloep plaats genomen. De Duit- schers hadden daarop de drie schepen met bommen tot zinken gebracht. De sche pen waren op- weg van Hoek van Hol land naar Londen. De zes aangebrachte schepelingen, die geen van allen gewond zijn, zijn Vrijdagnamiddag van Schevenin gen naai' Viissingen vertrokken, waar zjj woonachtig zijn. Troelstra naar Stockholm. Naar de „Vbrwarts" mededeelt, heeft mr. Troelstra, die op reis naar Zweden te Berlijn vertoefde, een bespreking gehad met het Duitsche partijbestuur. Goes. Vrijdagavond had de heer K. al hier, die in een ponnywagentje reed, het ongeluk achterover te slaan; hij kwam zoo hard tegen de straatkeien aan te vallen, dat een bloedende hoofdwond ei 't gevolg van was. Hij werd ingedragen in de herberg van LI., waar Lp' voor loopig verbonden werd, waarop bij naai huis kon terugkeeren. (Z.) De heer I. D. Fransen van do Putte is tijdelijk voorzitter van de commissie voor de brandstoffenvoorziening. Benoemd tot Ambtenaar ter secre tarie en tevens Directeur van het levens- nriddelenbedrijf te Kapelle, de heer W. F. van Riet Jz., thans ambtenaar ter secretarie van Middelburg, vroeger al hier werkzaam ter secretarie. De heer P. Stefes, thans hulpgevan- genbewaarder alhier, is met ingang van X Mei a.s. benoemd tot gevangenbewaar der aan de strafgevangenis te Breda. Zondagavond omstreeks half zeven liep een troep menschen achter een man, die in kennelijken staat van dronkenschap, doch zonder rumoer te maken zijn weg te vervolgen. Op den Opril ter hoogte van de apo theek van den heer Van Kalmthout deed een politie-agent zijn best de menschen tegen te houden, om den man gelegen heid te geven stil en ongehinderd huis waarts ^e .gaan. Tot zoover was de houding van den agent onberispelijk. Doch verre van on berispelijk, integendeel hoogst afkeurens waardig was het, dat hij toen hij de me nigte toeriep niet verder te gaan, dat meende te moeten „bekrachtigen" met een zwaren vloek. Iedereen voorzeker, maar op de aller eerste plaats een politie-agent, dient bij de handhaving van gezag en orde op den openbaren weg, zelfs bij de meest gerechtvaardige verontwaardiging over de vaak treurige houding van een op schan daaltjes belust publiek, zijn tong te be dwingen en zijn lippen vrij te houden van vloeken, want daarmede bederft hij in één oogenblik zijn gansche optreden en verzwakt het gezag, dat hij heeft te handhaven. De opbrengst van de Emma- bloempjes, Zaterdag j.l. alhier verkocht, bedraagt f130.10. Middelburg. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is men door middel van braak langs de achterzijde binnengedrongen in het kantoor der Zeeuwsche Kolenmaatsch. aan de Goesche korenmarkt alhier en heeft door het openbreken van een hu re.au een vrij belangrijk bedrag aan geld ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. (Z.) Nader meldt men ons In verband met de inbraak in het kantoor van de Zeeuwsche Ko lenmaatschappij alhier, is Zaterdag den geheelen dag door justitie, politie en een deskundige oen onderzoek inge steld. Tijdens liet onderzoek werd gear resteerd zekere M., tegen wien zware vermoedens waren gerezen. De politie zet het onderzoek met kracht voort. De verkoop van de Emmabloem bracht hier Zaterdag f 308.84 op. Viissingen. Bij de begrafenis van wijlen den heer W. H. Martin, in leven hoofdingenieur der Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Viissin gen, was de belangstelling Zaterdag zeer -groot, zelden waren zooveel militaire en burgerautoriteiten en verdeke belang stellenden op het kerkhof te Viissingen bijeen. De lijkwagen en drie openlandauors waren gevuld met een groot aantal kran sen en bloemstukken, waaronder van do directie der Schelde, van verschillende categoriën van ambtenaren, van de di recteuren der Rotterdamsclie Lloyd, van het Belgisch Vluchtelingen-Comité „Troost in Nood" enz. enz. Toen de kist onder eerbiedige stilto aan de schoot der aarde was toever trouwd, nam het eerst het woord Schout bij Nacht W. C. Smit, commandant van de stelling der monden der Maas en der Schelde, die zeide, dat de Minister van Marine hem had opgedragen Z.Exc. te ver tegenwoordigen. Bij de geheele Marine is de tjjding van dit overlijden met groote ontroering vernomen. Met bewondering denkt spr. terug aan dit leven vol krachts ontwikkeling. De marine heeft daarvan ook veel geprofiteerd. Namens een uitge breide kring kan spr. verzekeren, dat dr ijaam Martin nog lang zal' voortleven. De heer Jos. van Raalte, directeur der Maatschappij „De Schelde", wees op de buitengewone bekwaamheid van den over ledene, die tot bloei en grootheid der Maatschappij veel heeft bijgedragen. De overledene stelde er een genoegen in steeds pionier in zijn vak te zijn. Zoo is zijn dood voor „De Schelde" een groote slag. Nog schetste de heer van Raalte den betreurden doode als een humaan chef, een liefhebbend echtgenoot, een voorbeel dig vader en zeide, dat de heer Martin was voor hem een vriend, jaren lang. De heer mr. F. J. Sprenger, sprak na mens het college van commissarissen der Maatschappij en herinnerde er aan, dat de heer Martin vanaf de oprichting der fabriek daaraan verbonden is geweest en deze een grooL deel van haar bloei aan hem heeft te danken. De heer R. A van Sandick, regeerings- commissaris bij de Maatschappij, wees erop, dat de overledene, hoewel geen Nederlander van geboorte, toch steeds een open oog had voor de belangen van zijn aangenomen Vaderland. Hoewel geen op leiding aan een technische hoogeschool zijn deel was, was hij ingenieur bij' in- tuitie, Spr. noemde den overledene de beste constructeur van dezen tijd. Het was voor hem een genot zijn ideeën in ijzer en staal om te zetten. Zelfs nog op zijn ziekbed sprak hij mede over nieuwe constructies. Zoolang er in Nederland nog schepen gebouwd worden, zal de naam Martin niet vergeten worden. Namens een aantal hazen, die onder overledene gewerkt hebben sprak ten slotte nog de heer J. Huzer enkele woor den van waardeering aan de nagedach tenis van den overleden chef, waarna, een zoon van den heer Martin dank bracht voor de aan zijn rader betoonde laatste eer. Zierlkzee. Toen de tram van zes ure Zaterdagmorgen j. 1. met vee geladen gereed stond te vertrekken, geraakte bij het rangeeren de stationsbeamhb' Adri- aanse tusschen de buffers bekneld waar door hem de borstkas ingedrukt werd. De man overleed aan de gevolgen. (Z.) lerseke De commfssic voor de brand- stoffendistributie bestaat uit den burge meester, den gasdirecteur en dhr. G. D v. Oosten. Hansweerd. Op het schip Energie, schip per Klap, hebben de douanenbeamhten al hier een geheime bergplaats ontdekt, waar in ongeveer 300 kg. harde zeep on Be waren verstopt. Het schip- is aaugehoi den, en de schipper gevankelijk na ir Mid delburg gebracht. (N. R. C.) Rilland-Bath. Toen Zaterdag j.l. de schaapherder Chr. Lookerse zijn schapen op do schorren van den Zuid-Bathpol- dcr hoedde, vond hij in een kreek 8 zakken met B.U.K.-vet verborgen, ver moedelijk daar neergelegd om het den volgenden avond verder te vervoeren naar het grensgebied. Na aangifte bij de po litie gedaan te hebben werd de smok kelwaar 's namiddags met een kar van den landbouwer Van Weele naar het dorp vervoerd. Ossenisse. Zondag 22 April 1917, had ten huize van den heer L. G. Hermans, ten 5 uur pamiddag een algemeene yer- plichte vergadering van de Coöpera tieve ^Boerenleenbank te Osse nisse plaats. De te behandelen onder werpen waren: Rekening en Baians1 1916; Verkiezing bestuurslid wegns periodieke aftreding van den heer P. de Waal; ver kiezing lid van den Raad van Toezicht wegens periodieke aftreding van den heer Jac. Serrarens; vaststelling rente 1917; vaststelling salaris van den kas sier. Bij het openen der vergadering wa ren tegenwoordig 42 en later 43 leden. Na opening van de vergadering door den voorzitter, werden de notulen der vorige vergadering door den kassier voor gelezen en zonder opmerkingen goedge keurd. Daarna volgde voorlezing van de Rekening en Balans over 1916. waaruit bleek, dat er een overschot is van ruiin f 143, dat liet aantal spaarbankboekjes 77 en het aantal leden 68 is. Daarna) kwam ter tafel een schrijven van den Inspecteur der Centrale Bank te Utrecht, datum 8 September 1916, waarin hij zijn tevredenheid uitdrukt over liet be heer der Bank en den toestand der hoe ken. De rente over 1917 werd vastge steld op hetzelfde bedrag als over 1916. Tot stemopnemers .werden aangewezen de heeren L. Roelans en 'P. J. B. Voet. In de vacature wegens periodieke aftre ding als bestuurslid yan den heer P. de de Waal, weftl na 2 vrije stemmingen en 1 herstemming, verkozen do heer A. Menu met 23 van de 43 uitgebrachte stemmen. Op de vraag van den voor zitter, antwoordt de heer Menu dat hjj de benoeming aanneemt. Iu de yacature wegens periodieke aftreding als lid van den Raad van Toezicht, van den heer Jac. Serrarens, werd deze met 31 van de 43 uitgebrachte geldige stemmen lier- kozen. Eén biljet was blanco. 'De lieer Serrarens' neemt de herbenoeming aan. Bij de behandeling van het onderwerp: vaststelling aan het salaris van deu kas sier, stelde de heer Schuurman voor, het safari», dat au f 75 bedraagt, te Hren- gen op minstens f 150, en dus met f 75 te veihoogen. Hij' was tot dit denkbeeld! gekomen, omdat hij gezien had, dat het salaris van de kassiers uit. de omliggende gemeenten zooveel hooger was dan hier. lite voorzitter zeide, dat er vroeger reeds meer over gesproken was om "het salaris te verhoogen, doch dat de kassier steeds te kennen had gegeven, dat hij eerst wilde afwachten tot de Bank in gun stiger omstandigheden verkeerde. Nu de Bank /Ach, volgens de voorgelezen Reke ning en Balans, tegenwoordig in een guu- stigen toestand bevond, wilde hij wel zijn stem geven om meer salaris toe te kennen. Ook de kassier Kan zich nu met de verhooging van salaris vereenigen. Bij hoofdelijke stemming werd op rond vraag de verhooging met f 75 en het salaris dus te brengen op f 150, inet algemeene stemmen aangenomen. Daar bij de rondvraag <loor den voor zitter, niemand der leden (ets meer te zeggen heeft, werd do vergadering door den voorzitter gesloten. In verband met den zomertijd zijn alhier met ingang van. heden, verschil lende veranderingen ingevoerd. De land arbeiders zullen 's morgens, iuplaats van öml 6 Irur, om' 7 uur beginnen te arbeiden, om te eindigen om half één inplaats van om half twaalf, en 's avonds om half acht, inplaats van om half zeven. Op deze uren zal de kerkklok geluid worden. De Heilige Mis begint op werkdagen om half acht, inplaats van om 7 uur. Tien minuten voor den aanvang der Heilige Mis zal er geklept worden. De catechis mus begint om 9 uur om te eindigen om 10 uur, inplaats van te beginnen om 8 uur en te eindigen om 9 uur. De school tijd begint 's morgens om 10 uur inplaats van om 9 uur, en eindigt om half één, inplaats van om half twaalf. Alle uren zijn in zomertijd aangegeven volgens aan wijzing van het uurwerk op den kerk toren. IJzendijke. Deze week vond een der marechaussées in den stal, behoorende bij de kazerne, een zak, waarin pl.m. 12 K.G. harde zeep. Men denkt natuurlijk aan smokkelwaar. De eigenaar is nog niet bekend. Cadzand. Door een sergeant-majoor wer den Zaterdag drie militairen bekeurd, wegens verboden vervoer van 165 stuk ken harde zeep. Kloosterzande. Deze week is hier een Kath. leesbibliotheek geopend, door de ijverige bemoeiingen van den WelEerw. heer -kapelaan en de besturen van een paar Katholieke vereenigingen. Schoondijke. Zondagnamiddag daalde nog onder deze gemeente maar nabij Oost burg, een Fransch vliegtuig (tweedekker) neer op een stuk bouwland. De inzittende officier, een Canadees, werd geïnterneerd en het vliegtuig onder bewaking gesteld. Oostburg. Dhr. N. J. Habbe thans ad junct inspecteur der belastingen te Til burg is met Ingang van 1 Mei belast met de waarneming van de inspectie Oost burg, ter vervanging van dhr, van Ben- degom, die met ingang van 1 Mei ver plaatst is naar Doetinchem. Lamswaarde. Woensdagavond was dhr. Lourakker weer hierheen gekomen, ten einde een loonregeling tusschen patroons en arbeiders tot stand te brengen. Het resultaat der besprekingen was, dat da beide parijjen tot een vergelijk kwamen n.l. een loon van f2 per dag, voor de zomermaanden en f 2.50 per dag voor de wintermaanden, benevens f0.25 per roede gerooide aardappels, 't Wordt hier dus geen staking zooals te Graauvv. Besmettelijke ziikten. In de week van 11—17 April zyn de navolgende besmettelijke ziekten iu Zee land ter kennis van den centralen ge zondheidsraad gekomen: Typhus: 2 gevallen te Groede. Roodvonkeen geval te Goes, Haamste de, Midderburg, Stavenisse en Zuidzande. Diphterites: 2 gevallen te Groede, 1 te Kruiningen, 5 te te Middelburg, 1 te Schore en 1 te Zierikzee. (M. Crt.) De St.crt. no 92 bevat de statuten der coöperatieve vereeniging tot aankoop van rijtuig- en wagenmakersmaterialen „Ons Belang" te Kruiningen. Door den commandant der stelling van de monden der Maas en der Sche'.do is het verblijf in zijn gezagsgebiel ont zegd wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel aan Carol us, 'Ludovicus Mattens, geboren 1 Juli 1899 te Koe wacht, wonende te St. Jansteeo, van ho roep arbeider, van nationaliteit jVedor- lander en August Gerardus de Back, go boren den 3en October 1895 t© Kem séke, wonende te St. Janstoen, van b© roep arbeider, van nationaliteit Belg. Aan J. Hamelink uit Sluiskil werd voor waardelijk vergunning verleend terug to keeren. De commandant der stelling van do monden der Maas en 'der Schelde (commando Zeeland! heeft het verblijf in zijn geizagsgebied ontzegd wegens het be trokken zijn bij smokkelzaken aan de volgende 9 personen Edemon Michelet, werkman, geboren 24 April 1889 te Beveren (B.j, August Frans- sens, geboren 10 October 1894 te Be- veren, Arthur Vrieseckers. geboren 29 Augustus te Melssn '(B.), alt»» vsrbltff houdende te Nieuw-Namen, Henricus Geeraert, metselaar, geboren 10 Juni 1897 te Selzaete (B.), wonende te Westdorpe. als deze vier mannen zjjn van Belgi sche nationaliteit. De overige vijf personen zijn van Ne- derlandsche nationaliteit en zijn allen te Westdorpe geboren en wonen daar ook, het zijn: Alfred Selis, geboren 9 Januari 1893, Jozcph PiOtthier, geboren 9 Sep tember 1899, Cyrilhis Johannes Govaert, geboren 30 December 1888, Vincentius Kalle, geboren 22 Januari 1886, Allen werklieden en de veldarbeider Petrus Do minicus Briquet, geboren 13 Januari 1889. Dienst der directe belastin gen, enz. De surnumerair L'. 11. Bult uit de directie Amsterdam is met 1 Mei a.s. ontheven van de detacheeriug aan de inspectie Terneuzen en tijdelijk werk zaam gesteld aan de inspectie Amste, dam, le afdeeling. De waarnemend adjunct-inspecteur N. J. T. Stubbe tor insp. Tilburg is met ingang van 1 Mei a.s. aangewezen vooi de tijdelijke waarneming van de inep Oostburg. Doodgeschoten. Te Leer (Oost- Friesland), heeft de arbeider E. ïten werkman F., vermoedelijk'uit minnenijd, doodgeschoten. Vergiftiging. Na bet eten ran bloemkool is het 10 jarig zoontje van deu tuinman "B. te Baarn ernstig ongesteld geworden. Daar zich vergiftigingsver schijnselen voordeden, neemt men San dat de bloemkool vergiftigde -.toffen be vatte. Spoelig ingeroepen geneeskundig® hulp mocht niet baten; kort, daarop O de jongen overleden. Dood gevonden. Te Roosendaal is de veld-artillerist K. dood op zijn bel gevonden. Moordaanslag. Door een melk knecht te Capelle a. d. IJsel is op de 19-jarige dienstbode A. v. L., in dienst bij den "landbouwer P. Z., aldaar, een moordaanslag gepleegd. Vier revolverscho ten werden door hem pp het meisje go lost, dat zeer ernstig gewond werd. Geen crediet. In Westel. Zeeuwsqh Vlaanderen weigeren alle notarissen en deurwaarders, bij de a.s. Meikoopdagen crediet te verleenen, zo-oals gewoonte is. Zij willen de risico niet op zich nemen in deze moeilijke en onzekere tjfd«n. D-- hoeren weigeren aan de voorwaarde te voldoen, dat alles contant verkocht mloet worden en trachten iemand te vinden, die wèl crediet wil verleenen, wat hun echter niet gelukt, omdat alle ambtenaren vast aaneen kijn gesloten en hebben al' ge -proken, dat niemand hunner oetn koop dag zal houden, die reeds aan een an der was toegezegd. („De Tijd") Nikkelen st uivertjes. Een waar devol handelsartikel voor Duitschlaml zjjji thans onze nikkelen stuivertjes. Voor het zesvoud der waarde worden ze gaarne opgekocht. Zelfs de kleine medailles van aluminium, van een paar centen vindea grage koppers voor 50 pfg. en meer Er moet aan en over de. grenzen dage lijks reeds heel wat „verhandeld" worden Nikkelen stuivertjes. Een waar op Zoom 'is ter zijde van het Volkspari: door geïnterneerde Belgen een houten barak gebouwd, die weldra door Belgi sche kinderen zal worden betrokken. Een en ander geschiedt op kosten onzer re geering; terwijl het toezicht en ondorwij aan nonnen wordt opgedragen. Deze maat regel wordt, naar men zegt, genomen, omdat de Duitsche autoriteiten in Belgis in het vervolg alleen die Belgische kin deren over de grenzen willen laten gaan. van wie mien zeker weet, dat ze jniot in families^ maar in gestichten of geïeo leerde inrichtingen worden opgenomen. N i o de Brahmaan. Uit Rotterdam wordt bericht, dat ambtenaren van d" recherche aldaar en van die te 's-Gri venhage wegens desertie hebben aange houden „Nio de Brahmaan" en hem aatt de militaire autoriteit te Rotterdam heb ben overgegeven. N. B. Deze „Nio" gaf zich uit als een Hindoe en op de hoogte van occult wetenschappen, weshalve hij zich in zeker Haagsche kringen een groote reputatie al- Oostersch ziener verschafte totdat hij o,: een soirée door een dienstmeisje wei 1 herkend als een doodgewonen Haagsche". jongen en met naam en toenaam genoem 1 In een boschje te PatersWolde is door een houthakker het verminkte en in staa van ontbinding verkeerende lijk gevon den van de 28-jarige mej. Jansen, di sinds 21 September uit Groningen spoot' loos was verdwenen. Men- gelooft biet met een afschuwelijke misdaad te doet» te hebben. De Justitie uit Assen leidt het onderzoek. Een bijzondere lading. Zater dag kwam aan het Maasstation te Rot terdam een goederentrein aan uiit Duitseb land, waarin «au wagen geladen met «rti -

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2