AUTOPIANO De Kanier Hordijk's Dank Mrs. P. OIELEMANen H. E. A. MENHEERE - 's-Heerenhoek. Holland Texas Hypotheekbank 5 pCt. pandbrieven, A. S. J. Dekker fe Goes. VERLOTING op Woensdag 6 Juni 1917, Rekening-Courant met rentevergoeding. Vreemd Bankpapier en Muntspeciën. HET KANTOOR Rouaansche Kaai G 130. WISSELS. een Vaarskalf, Dit mm bestaat Woensdag 25 April 1917, publiek verkoopen Een goed onderhouden INBOEDEL, gevestigd te AMSTERDAM. Paarden, Veulens, Landbouwwerktuigen enz. Hoofdprijs: EEN PAARD, waarde ongeveer I00G.— Gld. Hoofdverkoop: FIRMA F- SANDIJCK, Goes. 8000 Olmen Mutsaards Wat de stoom is voor de industrie, is het adverteeren voor den handel: de groote beweegkracht. GOES. OPENEN: KOOPEN en VERKOOPEN: FEUILLETON. Onder den grorid. Donderdag 19 April 1917, verkoopen: Advocaten en Procureurs te MIDDELBURG, TELEFOON165. JTURfiENS' IS' Vloerzeil in 188 c.M. breedte van f 1.80, f 1.65, f 1.40 en f 1.10. Looperzeil 70 c.M. breed 60 cent. n 55 50 Gebloemde Wasdoek-Tafelkleeden van f 0.60 tot f 1.per el. Onbreekbare afgepaste Tafelkleeden 140 X HO a f 1.75 per stuk. Si roomatrassen (geruit linnen) f 5.— p. stel. Koekaar en Tapis Beige-Karpetten in alle maten, prijzen zeer concurreerend. Gekleurde en Blokjesmatten. Deurmatten vanaf 50 cent. Een prachtsorteering bloemen voor wij- waterbakjes. Handvegers, Luiwagens, Raagbollen, Zeemen, Dweilen enz. enz. Aanbevelend, De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des voormiddags om 9'/2 uur, in „de Prins van Oranje" te Goes, ten verzoeke van de Erven van den heer C. C. C00MANS, om contant geld waaronder Salon- en Kantoor- Ameublementen, hoofdzakelijk bestaande uitCanapé, Salontafel, Crapauds, Stoe len, Bureauministre, Amerikaansch eiken Cylinder-bureau, eiken Buffet, Pendules, Spiegels, antieke Bolpoottafel, antieke Tweedeurskast, een antiek ingelegde Commode, antieke noten wortelliouten Kast, 6 antieke Stoelen, antiek Likeur kannetje, antieke Platen, Kaartentafel, Boeken- en andere Kasten, Kachels, Vloerkleeden, Linoleums, Stoffen- en Vitrage Meubelgordijnen, Schilderijen, w. o. een van F. Carlebus (Zeegezicht), Mahoniehouten en andere Ledikanten, Waschtafels met garnituur, Nachtkastje, Bedden, Matrassen, Gas- en andere Lampen, Bad met Geijser, Glas- en Aardewerk, Keukengerief, een partijtje Wijn, eenig Goud en Zilver, waaronder een gouden Remontair Horloge en een gedreven Zilveren Horloge enz. enz. Kijkdag Dinsdag 24 April 1917, van 104 uur. OE BANK GEEFT UIT AFLOSBAAR a PARI BIJ UITLOTING, TE BEGINNEN IN 1917, in stukken van flOOO.en f500.—, tot den koers van 98 pCt plus loopende rente. De Pandbrieven zijn verkrijgbaar: Te Amsterdam: Te haren kantore, Spui 15—19 en bij de heeren VAN MARKEN MIDDENDORP, Te Rotterdam: bij den heer C. DE RUYTER. KASTNER'S beroemde (kunstspel) voor Zeeland alleen verkrijgbaar bij Commissie voor de Verloting van Paarden en Landbouwwerktuigen ter bevordering der Paardenmarkt te GOES. van Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 16 Maart 1917, No. 40. Prijs p. lot fl.p. II loten f 10.p. 56 loten f50.p. 110 loien f97.50. TE KOOP Te bevragen bij G. MURRE en JOHs. DE KOK, 's-Heer Arendskerke. 4) „Als ik mij niet bedrieg", zeide Wil helm, zich tot zijn reusachtiger! metgezel wendende, „is het die Vincent, die in hetzelfde huis als wij woont". „Welke Vincent?" „De man van onze buurvrouw Louise, aan wien juffrouw Margaretha tijdens het beleg zoovele diensten heeft bewezen". „Hij' ziet er als een volleerde schurk uit". „En hij is het in werkelijkheid ook". „Ik weet niet of hetgeen men daar ver telt, waar is: het zou wel jammer zijn. „Slechte tijdingen zijn altijd waar". „Kameraad", hernam de nationale gar de, die het eerste de tijding der zegepraal van het oproer had gebracht, „de plaats van alle goede burgers is daar ginds op den top van den waren berg; neem uwe wapenen en laat ons van onze lichamen een verschansing gaan maken voor de republiek tegen de huurlingen der dwin gelandij". „Ja, hij heeft gelijk, naar Montmartre I Leve de democratische cn sociale repu bliek I" riepen verscheidene stemmen. „Leve de Commune I" antwoordden de dolzinnigsten. Reeds begonnen zich van alle kanten, als verrezen zij uit de straatsteenen, man nen te vertoonen met onheilspellende en afzichtelijke gelaatstrekken, verwarden baard, ongekamde haren, morsig, have loos, op hun gelaat zoowel als in hunne kleeding veel meer het kenteeken van de ellende dragende; pistolen en dolken in den sjerp, het geweer over den schou der en zich spoedende naar het tooneel van den opstand. „De tijding moet waar zijn", mompelde Schültz, wiens gelaat een nog smartelijker uitdrukking „aannam„evenwel zou het een van die logenachtige berichten kun nen zijn, die zoo gemakkelijk in onrustige tijden in omloop komen". Zoo sprekende gingen zij werktuiglijk de rue de Tournon af, toen Wilhelm uit riep „Ahal dat zal het ons zeggen!" Inderdaad, een aanplakker had juist zijn ladder tegen een muur gezet eu be gon een groot wit biljet aan te plakken. Zelfs ten tijde der republiek is het wit, gelijk men weet, steeds de kleur De Notaris PILAAR zal des namiddags te één uur te Kattendijke, op het hoelje bewoond door dhr. J. SMIT Jz.. tegen contante betaling oud 9 maanden, een dito oud maanden, drie drachtige Saanegeiten, acht Kippen en één Haan, voorts Balansploeg, Sacksploeg, Zeeuwsche Zaai- ploeg, 2 Eggen, Rolblok, Handrolblokje, Rolslede, Sleepbord, Snijmolen, Moes- molen, Mangelmolen, 2 Schrobploegjes, Windmolen, Geeselsteen met paard, Zeeften, Klaverruiters met stokken, Tol houten, Mestplanken, Lamoen (zoo goed als nieuw), Fornuis, Bascule met gewich ten, Hooizaag, Kruiwagen, Damhekken, Slijpsteen, Rijven, Vorken, Griepen, Kiekenren, Tuinbank, Sleepketting, Bal- ken, 600 roode Dakpannen, 1000 kilo Kanthooi, 200 bos Tarwestroo, Brand hout, Harnassement en Mest in den Mestput. der aanplakbiljetten van de regeering ge weest. De man had den tijd nog .niet gehad den muur te stijfselen, o freeds had zich aan den voet van den ladder een dichte groep nieuwsgierigen gevormd. Een man van een gewone lengte zou er niet aan hebben kunnen denken het biljet te lezen, maar de heer Schültz, wien de langste der omstanders niet aan den schouder reikte, beschouwde een menig te niet als een hinderpaal. „Het is een bekendmaking van den ge neraal d'Aurelleszeido hij tot Wilhelm, die, veel kleiner dan hij, niets dan schou ders en hoeden zag. „Lees dan toch hardop, dn ar gij er bij kuntl" riep iemand. De reus las: „Eenige vei doolde mannen, zich boven de wetten stellende en slechts aan ge heime hoofden gehoorzamende, richten te gen Parijs de kanonnen, die aan de Prui sen onttrokken zijn geworden. „Wilt gij dat dulden?" „Neen, neen!" riepen eenige toehoor ders, „wij hebben er nu genoeg van; wij zullen het niet toelaten 1" Gesis en gefluit, vergezeld met „Weg met de kruideniers! Weg met de calotins!" VAN is van af 16 April verplaatst naar: KANTOOR geopend van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. en 's avonds van 6V2 uur tot 7'/j uur; des Zaterdags tot 12 uur. r overstemden deze betooging, terwijl een patriot met rooden sjerp met zijn bajonet liet biljet verscheurde, waarvan hij meer dan de lielft op. de punt van zijn wapen medevoerde. De burgers morden wel een weinig, maar weken toch ter zijde om plaats te maken voor den onversaagden partijgan ger van den berg. „Leve het volk! weg met de winkeliers'" brulde die dappere eenige vreedzame bur gers bijna omverloopende, met zijn strook papier zwaaiende als een tropee zijner overwinning. „Neem mij niet kwalijk, mijn vriend, ik ben begonnen te lezen en wil het tot het einde toe doen", sprak eensklaps de reus, het papier van de punt der bajonet nemende. „Onbeschaamde!" riep de man van het volk, drie passen achteruit (redende en zijn geweer aanleggende, „gij verdien- det De heer Schültz haalde de schouders op. „Ahal gij meent omdat gij lang en een soort van tamboer-majoor zijt", ging do krijgsman-burger voort, „gij meent, dat Genoeg!" sprak de reus; „ik houd van geen twisten". „Ahgij toont niet gaarne dat gij slechts een groote lafaard zijt", grijnslachte de patriot, die zich verbeeldde hem vrees aangejaagd te hebben; „maar ik houd er niet van, dat men mij beschimpt, en als gij dat stuk papier niet gezwind weer neerhangt, waar gij het weggenomen hebt, dan zal ik u eens wat anders vertellen". „Wilt gij onder de oogen van den vreemdeling", ging 'de Elzasser koelbloe dig met lezen voort, „Parijs prijsgeven „Zult gij liet papier teruggegeven, j» of neen?" kreet de woedende burger. „Aan het oproer?" vervolgde de heer Schiiltz. Men begon in de groep te lachen en don spot te drijven met den afscheur den van het biljet, wiens kameraden, hun weg vervolgende, reeds bijna beneden aan de straat waren. De kwinkslagen, die van alle kanten op hem regenden, deden zijn woede ten top stijgen en om vertoon te maken raak te hij met de punt zijn bajonet de borst van den Elzasser aan onder het uitbra ken van een ontzettende godslastering. Indien het zijn bedoeling was den colos sus vrees aan te jagen, zou hij weldra ondervinden, dat hij zich sterk bedrogen had, (Wordt vervolgd.) >o. 47. Abonnementsprijs Afzonderlijke nunl Advertentiën won *#lf drie en Vrij De abonné's op dit di.- ctie uitgereikte 1 daarvoor vastgeste I GRATIS verzekerfl Statenverkiez l)e Statenverkiezing, in het district Goes vulling van de vacati. eindigd met de verkie: didaatstelling van den schen jurist mr. J. H. waard er een oogenbl Immers, met deze een verlangen, beter ge sinds jaar en dag gei Katholieke kiezers van tegemoet gekomen, en die alle partijen bevredi die de toekenning van leen niet betwistten, rr selijk toestonden, n.l. naire en Christelijk-Hil Nu was er wel gedf genheid dan deze denkb die aan de leiders der tijen in het district rees brekens had bezorgd: <h liet recht der Katholiek zetel, tot een goed einde de door den dood van opengevallen zetel werd Vrijzinnige als door de tische partij aan de re< schikking gelaten. E11 w; liaaldelijk, zoowel schrif ling het goed recht dei een Statenzetel door de revolutionaire als Chri: kiesvereenigingen was er met eenigen goeden wil belofte zonder strijd, zo: teleurstelling, zonder offe wijding en krachten wor Dat die goede wil er meest loyale wijze die i lofte aan de Katholieke gezegd, strekt onze coaliti district Goes tot eere en' zicii van verzekerd houdt I tholieke kiezersvolk, dat voor hunne candidaten a stembus toog, deze nobe weten te waardeeren en tusschen de Christelijk-His tb-evolutionaire eener- en staatspartij anderszijds in wer is toegehaald en de 1 ten inhoudt voor de toek moge zoo de Grond we Is! beslag krijgt de ooalititj bus tot het veriedene gaat coalitie in de regeevings^ liet samengaan van al wie telijke staatkunde in hoof gedachte hebben, blijft en zijdsch vertrouwen, door voor onderling bewezen adeld, een machtige factl werking en versterking den scha]). Verder was het begrijpe de Katholieke partij in he zich de aangename taak een geloofsgenoot tot can clameeren, de aandacht in op den man, die reeds voi het aandurfde zich te Jee stembusstrijd als coalitiec, zeer ook de voorteekenen van een eventueel succes 0111 Sindsdien hoeft de coaliu trict onbetwistbare vorderii Tal van riiet-Katholieke cl zers der beide andere coalitil ben geleerd trouw op eeil candidaat te stemmen, zooal kiezing van Fruijtier voo Kamer heeft bewezen1). Toch zou het de vraag reeds het christelijk kiezers- geheel rijp is 0111 bij eend voor de Staten aan een Kat didaat de zege te bezorgen. l) Zooals men weef, behoort deel van het State ndistrictL Tweede Kamer-districl Honteniss]

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 4