Voor een houtzaagmolen In de missie van Pater Van Haeren. Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. Bedrag vorige lijst 63.80 Van een jonge dochter te Hein- It ent-wand ter eere van 'St. Antonius voor een gewichtige zaak - '2.50 Totaal 'f66.30 Wie volgt? N.B. Eventueele giften voor bovenge meld doel op te zenden aan de Redac tie der „Nieuwe Zeeuwsche Courant", Goes, die ze alle in dit blad verant woordt. Mejjardt woont. De brandweer, die dra ter plaatse was, wist don vrjj feilen brand tot de bovenverdieping te beperken en kon na een paar uur werkens haar taak al» geëindigd beschouwen. De bovenver dieping brandde gehoel uit, terwijl in het benedenhuis groote waterschade werd aan gericht. Vanmorgen dreigde de brand opnieuw uft te breken, daar een nasmeujfenflo balk opnieuw vuur vatte, zoodat de brand weer er opnieuw aan te pas moest komen. De door den heer Van Boven geleden schade wordt door assurantie gedekt, maar ten opzichte van agent M. is dit twijfel achtig, daar de man zooaJs verluidt wel bezig was zich te aasureeren, maar aijp polis nog niet ontvangen had. 2oowel de agent als zijn vrouw waren op het oogenblik van het uitbreken van den brand afwezig. -— Door dhr. L. R. de Witte is ver gunning gevraagd tot het oprichten vn.n een stoommachine in perceel L. Vorststr. t' 224. EvenLueele bezwaren Donderdag 26 April 11 u. vm. ten stadhuize. (Z.) De rand komt Donderdagavond a. s. om! 8 uur bijeen. Er zal worden behandeld 1.Stukken; 2. Aanvragen afschrijving be lasting; 3. Voorstel betr. het plaatsen van een lantaarn aan den straatweg naar Kloetinge op de scheiding van Kloetinge •n Goes; 4. Wijziging der bouwveror- ilening ingevolge art. 1 (Ier woningwet in verband met verzoek van de Water leiding Mjj. en het adres van buitendijk en van Riet; Verzoek afd. Goes van den Ned. Bond van werklieden in 9pen- bare diensten en bedreven ora regeling van den rechtstoestand en omzetting van duurtetoeslag in loonsverhooging; 6. Ver zoek van het uitvoerend comité der com missie van toezicht op do distributie van levensmiddelen, om voor de arbeidende klasse de pijjzeir ren aardappelen en rijst te brengen van 64/s en 28 cent op 9 cent en 20 cent per K.G. en de prijs van gort, zoo noodig op 20 ct. per K.G. 7. Verordening op net finaneiëel beheer van het levensmicldelenbedrijf8. Verzoek van Gebr. P. en F. Reverse, om de sloot voor hun perceel aan den Westwal te dempen err te rioleeren en in verband daarmede ongeveer IS c.A. gemeentegrond te mogen ontvangen; 9. Verzoek van de Maatschappij „de Automaat" ter verkrij ging van grond in erfpacht; 10. Wijzi ging borgstelling secretaris-penningmees ter Gasthuisbestuur11. Benoeming le den stembureaus; 12, Voorstel tot het niet doen uitvoeren van havenwerken; 13. Aanbieding gem. verslag over 1916; 14. Wijziging gemeentebegrooting 1916; 15. Toetreding tot de subsidieregeling be doeld in het werkloosheidsbesluit 1917; 16. Adres van de besturen der afd. Goes van Alg. Ned. Timmerliedenbond, Centr. bond van Bouwvakleiders, Ned. Chx. Graph, Bond en Alg. Ned. Typografen Bond met verzoek om toetreding van de gemeente tot de subsidieregeling bedoeld in het werkloosheidsbesluit 1917; 17. Ver zoek Franken en van Weel betreffende een te bouwen inagazjjn voor landbouw werktuigen aan de M. A. de Ruijterlaan, en de ter plaatse aangewezen rooilijn18. Ie. Suppl. kohier H. 0. 19161917. Middelburg. Aan aandeelhouders der N. V. The Yitrite Works Limited alhier wordt over 1916 22 pek dividend uit gekeerd tegen 25 pet. over 1915. Op' d'e winet&andeelen wordt 10 pet, uitgekeerd. Toen Zaterdagmiddag een wagen ge laden met zakken eierkolen in de Noord straat was bij het Postkantoor, gleden enkele zakken van den wagen en was d» straat ten üeele bestrooid met eier kolen, welke voor vele kinderen en zelfs ook voor grooteren verleidelijk waren en er verdwenen er dan ook wel een paar in zakken van omstanders. Spoedig kwam er echter politietoezicht bij tot alles was opgeladen. - Zaterdagavond werd een burger door drie militairen, die onbekend zijn gebleven, aangevallen en met een mes bewerkt, waardoor hij een lange bloedende wonde aan een zijner armen bekwam. De man moest zich onder ge neeskundige behandeling stellen. Dat sommige smokkelaars nog al Ivroolijk blijven onder de directe aanhou ding en detineering bij hunne betrapping, bleek ons Zaterdagmiddag toen een vier tal dezer heeren naar hier werden over gebracht en a.an het station in deu ge- vangenwagen plaats namen. Uit den wa gen klonk het „Alles binnen." Onder groote belangstelling van de zijde van hoogere ambtenaren tier pos terijen en telegrafie had heden op de al gemeens begraafplaats alhier de teraarde bestelling plaats vau bet stoffelijk over schot van wjjlen den heer P. Keg Cz., in leven oud-directeur van het postkamr toor alhier. Onder de aanwezigen -merkten wij o.a. op de lieeren D. J. van Dieren en R. L. Houwink, respectievelijk vroe ger inspecteur en 'adjunct inspecteur al hier. Mede waren aanwezig een aantal amb tenaren ,dïe met of pnder den overledene hadden gewerkt. Een 6-tal kransen dekte de kist waaronder een van de commie zen en personeel van het postkantoor. Door een misverstand werd het plan om na mens het personeel aan het graf een woord te spreken, niet volvoerd. De schoonzoon de heer F. B. Evers, dankte voor de eer den overledene bewezen. Kapelle. Benoemd tot ambtenaar ter secretarie, hoofdzakelijk bestemd voor de werkzaamheden der distributieregeling dhr. J. de Ren te Amsterdam. Herbenoemd tot voorzitter van het Bur gerlijk Armbestuur dhr. Johs. Staal en tot lid der commissie tot wering van scnoolverzuim dhr. J. Potjewijd, hoofd der bijzondere school. Vrijdagmiddag 2 uur hield de raad der gemeente een openbare vergadering. Tegenwoordig alle leden. Na lezing der notulen van de vorige vergadering deelde de voorzitter mede de ontvangst der verschillende ingekomen stukken, welke voor kennisgeving aangenomen werden. In de vorige vergadering staak ten de stemmen over het voorstel van dhr. Vreeke c.s. over het doen van eigen aangifte inzake den H. O., waarom het thans weer in behandeling kwam en werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen; tegen: de heeren v. d. Mandere, voorz., Jb. Zegers, VY. Hlabbekoorn en fS. Wisse; vóór: de heeren C. D. Vreeke, H. P. 'Ganseman en J. Rottier. Vervolgens vormen stembureau bij een eventueele verkiezing Prov. Staten, waar voor benoemd werden: District I (Ka pelle) de burgemeester (ambtshalve) voor zitter, plaatsvervanger dhr. Jb. Zegers, leden de heeren H. P. Ganseman en Jb. Zegers, plaatsvervanger de heeren S. Wisse en P. Mol. District II (Biezelinge) voorzitter dhr. W. Slabbekoorn, plaats vervanger dhr. C. D'. Vreeke, leden de heeren J. Rottier en C. D. Vreeke, plaats vervangers de heeren C. Traas en H. Slabbekoorn. Stembureau raadsverkiezing district 1 (Kapelle)voorzitter burgemeester, plaats vervanger dhr. Jb. Zegers, leden de hee ren H. P. Ganseman en S. Wisse, plaats vervangers de heeren Jb. Zegers en P. Mol, 4e lid dhr. Jobs. Staal. District II (Biezelinge): voorzitter dhr. W. Slab bekoorn, plaatsvervanger dhr. C. D. Vreeke, leden de heeren J. Rottier en C. D. Vreeke, plaatsvervangers de hee ren C. Traas en H. Slabbekoorn, 4e lid C. Stevense en plaatsvervanger dhr. J. Zuidweg. In besloten zitting werden verschillen de reclames H. O. behandeld en na her opening meegedeeld, dat de aanslag van Jan en Adriana Wisse werd gebracht van de 21e naar de 9e klasse, van J. F. do Bliek van de 11e naar de 5e klasse, van do wed. C. Markusse van de löe naar de 13e klasse, van S. Vreeke van da '14e naar de 13e klasse, terwijl de aanslag van wed. J. Mol, H. Blok, Jacb. Daane, P. Vermue Jz. en M. Glas Jr. werden gehandhaafd en die van de wed. J. Blanker en M. Bliek werden afge voerd. Bij de rondvraag vroeg dhr. Vreeke hoe bet stond met de telephoon te Bieze linge. Voorz.: er moet nog een plat.e grond van de betdellingsJu-uig gemaakt worden en als dat goedgekeurd is zal men tot de werkzaamheden kunnen overgaan, 'tis zoo geen groot werk, overigens kan de inspecteur zich met liet plan veièenigeu Weth. Slabbekoorn: Smid Butler heelt gevraagd naar liet opbergen der kachels en daar smid Hun.iersmark ook verzocht heeft daarvoor in aanmerking te 'komen-, hoe moet dat. Voorz.: B. en \Y. hebben daar nog niet over beslist. Slabbekoorn: AL Hundersmurk ook gen goede plaats heeft om op te bergen, komt hem dat op beurt toe. Hij is toch ook burger der gemeente. Voorz.lk zal hel doen onderzoeken. Ganseman: Voorzitter, wat is de reden dat onze gemeente zoo achteraan komt met verstrekking van levens-middelen', dis tribui ieartikelen Voorz.de kaarten zijn uitgereikt en in gevuld en zijn ol' zullen worden verzonden en ik verwacht dun ide eerstvolgende ldag«|rt dat er voorraad komt, als het te krijgen is. Vreeke: zijn die nog piet verzonden Voorz.ze zijn of worden verzonden. Vreeke: maar dal is een groot verschil. GansemanHet komt mij voor dat het niet gaat, zooals het moet; er wordt hier veel te langzaam gewerkt, de burgerij klaagt en met reden, bakker Tollenaar heeft op 't oogenblik geen meel. Voorz.dal verdient hij, dan moet hij maar tijdig aamragen (de secretaris merkt op dat Tollenaar wél aangevraagd heeft.) Ganseman: Burgemeester, we.ke maat regelen zult u treffen om daarin te voor zien. U kunt, als er nog is, mieel 'in de gemeente in beslag pa n-en ea anders tarwe en die direct laten malen. Voorz.Ik wist niet dat de toestand zoo was, ik heb bericht gehad dat ze meel zullen zenden en zat straks nog een te legram zenden. Ganseman: Waaneer liet vojór u te lastig is, benoem 'dan een commissie lot ver strekking van levensmiddelen; met ide zaaiplannen gaat het ook slecht, som migen zijn er al driemaal om geweest en dan bent n niet klaar. Voorz.: Jk acht het niet noodig een dergelijke 'commissie te benoemen. Vol gende week komt de benoemde anïbte naar en dan zal de zaak bpter gere geld kunnen worden, voor de secretaris is het veel te druk. Vreeke: De secretaris behoeft niet voor de distributie te zorgen, er moest een commissie zijn die daarvoor 'zorgt. De voorzitter zegt toe. te trachten in den nood te voorzien. Ganseman vraagt hoe het staat met de distributie van klompen. Voorz.: Lk heb van bevoegde zijde ver nomen dat zulks niet aan te raïden is. Ganse,manDaar ga ik geen accoord mee; wal op een airder niet gaat kan hier gaan. Voorz.Er wordt in de opgave gespro ken van populieren en dit is slecht hout. Vreeke: dan een monster- vragen, t Slabbekoornlk heb ook gehoord dat het niet goed werkt. Gansem&ndat is niet afdoend; éigen zaken doen. en is B. en Wvan plan er gevolg aan te geven, ja of neen. Voorz.: lk zal een onderzoek instellen-. VreekeHoe is het mist de petroleum. Voorz,.: Ik heb gelezen dat de distribu tie daarvan in uitzicht Is, meer weet ik niet. (Er liggen bij verschillende particulie ren goede voorraden, kunnen die niet in beslag genomen worden, tenviji er al velen zijn die zonder zitten. Cor.) Dhr. J. Zegers deelt nog mede, (hit voor de maand April slechts 25 ton kolen disponibel gesteld kan worden, wat veel te weinig is en na beleefd verzoek om dit te brengfen tot 75 ton, werd geantwoord, dat zulks ni-et mogelijk was. Hi-erna sluiting der vergadering. I&rseke. Vrijdagmiddag is hier een mi litaire vliegmachine uit nood geland, in de onmiddellijke nabijheid van de Schelde. Er is dus bij de landing prachtig gema noeuvreerd. De bemanning bestond uit een officier en een zee-officier. Er is al leen een a-^je gebroken, waarvan me n hoopte dat liet denzclfden dag nog uit Vhssingen kon vernieuwd worden (M. Gt.) Krabbendijke. Nadat Woensdag een la ding geperste turf alhier was aangevoerd, waarvan ieder gezinshoofd 25 K.G. ten deel viel, weid. Zaterdag een wagon steen kolen aangevoerd, zoodat aan de meeste gezinnen Va mud kon worden uitgereikt. Was bij liet tnrfuitdeelen eene groote massa menschen bijeengestroomd, die el kander den voorrang betwistten, bij de steenkolenuitdceling was dit, dank zij de- genomen maatregelen, niet liet geval. Want deze brandstof werd netjes aan iedere woning thuis bezorgd tegen den prijs van f0.95 per i/s mud. Naar verluidt zal deze week weer een lading turf aankomen. Rilland-Bath. Vrijdagmorgen werd weer een party smokkelwaar, verborgen in een hooiklamp in den Bathpolder ondekt. De geheele hoeveelheid 300 K.G. (B.u.k), weru door den Gem. veldwachter, en kommie zen in beslag genomen, en ter beschikking van den heer Burgemeester gesteld. (Z.) '8 Heerenhoek. Vrijdagavond brandde de stTooklamp van den heer A. R. (inhoud ongeveer 135 bos stroo) tot den grond t-oe af, wat in dezen tijd een dubbele schadepost is, daar er veel moeite voor gedaan moet worden om stroo vast te krijgen. Men vermoedt, dat hier kwaadwil ligheid in 't spel is. Souburg. Vrijdag werd op„deAbeele" een schip mettnrf, door de militaire over heid in beslag genomen en naar de Los- kade alhier gebracht. De brandstof werd door de brandstoffencomm ssie voor de burgerij beschikbaar gesteld, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. (Z Ossenisse. Als bijzonderheid van ooge prijzen voor paarden besteed, kan worden femeld, dat alhier door deu landbouwer de MaatMayn s, Vrijdag een merrie- paard is verkocht voor de kapitale som van f2300, zegge drie-en twintig-houderd gulden. Axel. Hier is Vrijdagmorgen op 200 M. hoogte een vliegmachine, vermoedelijk een Duifeche, met 2 personen gepasseerd. (M. Ct Terneuzen. Bij de Vrijdag gehouden stemming voor den gemeenteraad werd gekozen de heer J. Foijter Jacz met 568 stemmen. De Jt. K. candidaat, de heer P. de Bakker die officieel gesteund werd door de anti-rev. kiesvereeniging ver kreeg 351 stemmen. Biervliet. De douanen bekeurden 3 per sonen wegens poging tot verboden uitvoer van pl.m. 70 K.G. liardë zeep. Een hun ner wist te ontsnappen; de anderen zijn aan de justitie overgeleverd. Oostburg. Woensdagavond hield de heer Bokhorst uit Kampen een lezing over- „De belangen der Nederlandsche brood- bakkers". Besluiten werden niet geno men. De vergadering was druk bezocht. De militaire kommiezen alhier be keurden een persoon, wegens poging tot verboden uitvoer van 200 stukken harde zeep, 21 stukken karnemelkzeep1, 3') pak ken kaarsen en 100 sponsen. Schoondijke. Als curiositeit dienst ver melding, dat een vronw van 72 jaar, die zich te bed ligt, nog eiken dag door haar 98-jarigen vader bezocht wordt. Aardenburg. De kommiezen alhier be keurden twee personen wegens poging tot uitvoer van 36 Kilogram manufacturen. Een der smokkelaars gaf bij zijn arresta tie een der ambtenaren een klap in het aangezicht. Beiden zijn aan de justitie overgeleverd. Kloosterzande. Deze week is een be gin gemaakt met het doortrekken van de tramlijn Sas van GentWalsoorden, van uit de Molenstraat, in de richting ,van den Provincialen Weg. Dit zal een groot voordeel zijn voor de reizigers, omdat de aansluiting op de ljjn WalsoordenHulst nog al eens juist. Boschkapelle. De gemeenteraad besloot tot het plaatsen van een apenbare spreek cel in het hulppostkantoor der posterijen. Tevens werd' besloten 10 ct. per inwoner te betalen voor het onderzoek inzake de drinkwaterleiding van Zeeuwscli-Vlaande- ren. Overslag. In de (Belgische) Moerbeek- sche bosschen houden de Duitschers el- ken dag oefeningen. Ook werden daar de jonge recruten afgericht. Onophoudelijk klinkt het geweer- en geschutvuur. Breskens. De turnclub „Achilles" gaf Dinsdagavond een gymnastiokuitvoering, die goed geslaagd mag heeten. De meisjes- oefeningen vielen zeer in den smaak. De nummers werden afgewisseld door een paar- zangstukjes door de familie van Luyck en enkele voordrachten. Tengevolge der kolenscliaars hte zal de dienstregeling van de stoomtram Bres kensMaldegherft met ingang van 16 April worden ingekrompen en wel: ochtend- en avondtreinen zullen vervallen. Het post vervoer blijft hetzelfde, daar nu een post verzending per avondgelegenheid plaats heeft. De Statenverkiezingen in hot district Goes. Ook door de S. D. A. P. is be sloten op het voorstel der Rechtsche Centrale Kiesvereenigingen in te gaan en den vacanten zetel in dg Provinciale Sta ten, ontstaan door het overlijden van den heer S. Duvekot, aan Rechts over te laten. Door den Commissaris der- Koningin worden Maandag 23 April a.s. bezocht de gemeenten Hoek en Philippine en Dinsdag d.a.v. de gemeenten Aardenburg, Schoondijke, Groede en Nieuwvl.'el. An d'n Eeir Pier Boudans, Aorjaen zeune, In Rotterdam. Nog „Ouwe Zeei w se gebruke'. Onderlest leosde ik je riempje „Ouwe gebruke" in de krant; 't Schee d'r uut mee 'n belofte, Waèr 'k nog van waètortand „Van die oude Roaamse gebruke" Zei je von j'r nog veej fneeir; ,,A' k 'r nog wat op kan duke, „Schrief ik ze op 'n aore keeir." Ma waè bluuv je noe, m'n ouwe'? Zeg, belofte maèk toch schuld? 'k Kiek al uut naè ielke krante, Mar je martelt m'n geduld. 'k Mo wè zegge't aore riempje Da j' in plek flee weeke gaf DA van Kwaèjendarnme, weet je, Broch je d'r aok al aorig af; MA waè bluuve je „gebruke", Toe allee, voldoe je schuld. Of kon j'r grein op meej duke? Ier 'n paèr dan A je 't duldt. Mar die mol jie dan be chrieve Want da gaè mien nie meeir af; 'k Bin m'n Zeeiws zoowA verleerd aö; En d'r an knoeie, dii waèr laf. (Zeeiwse taele, moaie taele, Aloaiste en ouwste van aomaèle! Aadam zegge ze, sprook Zeeiws Laet 't dan weze op z'n Ebreeiws.) Noe dan. Vroeger daege von je Keil 't land deu an eik uus Waè mja Roaamse mense weunde. Op den buteninuur 'n Kruus Wit of blauw mee kalk ge -childerd lelik jaér, geloak, weeir eein; Mar-gae noe daèr 's nae zoeke, Eeile streek» vin je 'r geein. - Naor gebruuk in ile kleeraosie, Ilee je oak zieje, junst en drek. Wie d'r Roaauus ol Griffemeert was: 'n Musise of oef, 'kj weet 't nie meeir krek; Mar noe is 't zoovè gekomime Da je zelfs nie zieje kan Of 't 'n Zeeiw is ot 'n aore. Jae, 'n wuuf ofte wè 'n man. Nog 'n gebruuk, en wè 'n eeil moai, Schiet me daèr in eeins noe in, Eein dai aorig noe van pas komt Noe me weeir an Paèsse bin: 'k Meein van de eijer-s in den Paèstieid Die we opeie tot 't verveelt. En die we oak zou netjes verve En waèmee dan wor gespeeld. 'k Wiste as jonge geein beduujing Van 't gebruuk; noe weet ik 't goed; Mar in mi-en plek za noe Boudens Ba vertellen; 'k wed dat 't n doet. Tö besluut noe. 't Eugt me goed nog Van 'n vast gebruuk, eeil raor; Niemand wiste wat of 't in aö, Mar ze deje 'taolegacr; Naènrlik: Kwaeni 't eein te sterve Voe de deure most dan stroai, 'n Groate of kleine bos mee palmen En mee linte, fien en moai, Naè vermant as dat 't Hek was Riek of erin, en jong of oud. 'kWeet niet of 'talleein bie Roaams was, Oak nie of m'n 't noe nog oudt. Mar 'k wel 's oare zegge Dat da van de eidens kwaem; 't Zou dan oak zoo slim niet weze A je d'r niks meei van vernaem. Daèr! noe zég ik op mien beurte 'k Schei d'r uut; en laót 'r dan Weeir 'n aore 's kieke of teè Aolstemet wA finden kan. En ontvang jie, meneeir Boudens Naèr 't gebruuk van 'n Christemens, Van 'n Ollander, oud en nog Zeeiw, Groete en beste Zegewens. Per Telefoon. VAN DE DOTTSCHE GRENS. Op verkla ring van Duitsche arbeiders zal heden, 16 April, te Berlijn eene groote algemeens werkstaking uitbreken in verband met het verminderde broodrantsoen. Waarschijnlijk zullen ook de arbeiders der munitiefabrie ken zich bij de staking aansluiten. KEULEN. De „Kölnisohe Volkszeituna" verneemt uit Lugano, dat de Paus liet plan van kardinaal Vanuteili heeft goed gekeurd om een vredeskerk te Ostia te bouwen. De Paus heeft ingeteekend voor 100.000 lire. WEENEN. Zondag j.l. had in de St. Stefanusdom een godsdienstige plechtig heid plaats voor den vrede. De hoogmis werd gecelebreerd door kardinaal Piffl in tegenwoordigheid van het keizerlijk paai en tal van geestelijke en wereldlijke autori teiten. De Keizer legde de gelofte af een vredeskerk te Weenen te zullen bouwen, bijaldien spoedig een eervolle vrede tot stand komt. KOPENHAGE. Engelsche bladen mel den, dat in het mijngebied van Derbyshire eene epidemische ziekte is uitgebroken, die 10.000 arbeiders tot werken ongeschikt maakt. Daar er geen genoegzaam aantal doktoren is, ka.n de ziekte niet mei de noodige energie worden bestreden, AMSTERDAM. Troelstra, Van Kol, Alberda, Huysnians en Wibout zullen naar Stockholm vertrekken tot deelnemiiTo aan een socialistisch congres, ter bespreking van het vredesvraagstuk. MAASTRICHT. In den kelder van do woning van den burgemeester is een bom ontploft. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor, maar de stoffelijke schade is groot. De daders zijn onbekend. UTRECHT. In de pastorie der oud- Katholieke Kerk is, terwijl de bewoners Zondag j.l. naar de kerk waren, ingebro ken. De brandkast werd geforceerd, maar de effecten werden onaangeroerd gelaten, benevens eenige gouden en zilveren voor werpen. Aan geld werd f260 ipeegeuo- men ,wat deels aan den pastoor, deels aan de armen behoorde. De politie stolt een uitgebreid onderzoek in; zij hooft eenige aanwijzing. Een bel angrjjke schadepost Voor een paar weken terug werd ,e IJ muiden een groote lichter met viscl beladen cloor de Fish Export Coinp.nn me (de bedoeling deze in een zeeschip over te laden voor Engeland. Wegens het gemis aan scheepsruim-te heeft de lading thans j zoo lang gestaan, dat ze totaal bedorven is Een motorboot .brengt nu de kostbar- 1 visch, tot een waarde van ongeveer- dertij duizend gulden, weer naar de open ze< j om ze 'aldaar over boord te werpen. Belangrijke arrestatie. De hoofdadministrateur van publiek werken te Siantar, de heer Batke, die ui: de gevangenis ontsnapte, nadat hij f 40.001 h.ad verduisterd, is te Tandjong Poen gearresteerd. Een moordaanslag. De toestand van luitenant Dorren, 'li door een inlander te Weltevreden me een sabel werd aangevallen, is bevredi gend. Luitenant Dorren verkeert niet k\ levensgevaar. „Tel.'' Zorg en voorzorg. Bijltje, d* Amsterdamsche briefschrijver van „D Standaard" schreef dezer dagen: „Dezer dagen werd hier ter stede, do- een blad dat nog a,l gelegenheid heeft oi in de kamer van B. en W. te Lijken verteld dat het zou moeten komen F inventariseeren van levensmiddelen, 1' heb al menschen gesproken, die liet (tó niet op begrepen hadden, wijl ze dacl- ten, dat nu iedere voorraad, die in - provisiekamers werd aangetroffen, z°c worden in beslag genomen. Nu, zoo'n vaart zal het niet loope» Natuurlijk moet voorkomen worden, d Jan, Piet of Klaas zjjn huis met et* waar volstopt en daardoor veroorzaak dat anderen gebrek lijden. Ik las v* iemand, in het buitenland, die zóó van alles voorzien was, dat de nood he' niet deerde. Dat opzamelen van voort- den kan natuurlijk niet. Doch aan andere zijde is het een verstandige hu1'

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2