De Groote Oorlog. No. 44 TWEEDE BLAD. NIEUWE ZEEDWSCHE COURANTZaterdag April 191 i U T ZEELAND. Welk weder zullen wij hebben Da strijd in het Westen. De gisteren in de bladen gepubliceerde telegranunen van het westelijk oorlogs- tooneel kunnen wij samenvatten door te zeggen, dat de Engelschen minder hard opschieten dan de vorige dagen en dat de Duitschers zich van den eersten schok herstellend, krachtig weerstand bieden. Wel werden hun aanvallen bij Monehv-le- Preux afgeslagen, maar bij Bullecourt. he- haalden de Duitschers een niet gering voordeel, daar zij 1000 Engelschon ge vangen namen en '25 machinegeweren ver overden. Volgens het Engelscho commu niqué van Router's correspondent in Frankrijk, hebben de Duitschers den Vimy-heuvelrug onder vuur genomen, ter wijl het Donderdagavondcommuniqué van 'het Duitsché hoofdkwartier afgeslagen En- gelsche aanvallen bij Souche?, en Fam- poux meldt, en hevigen artilleriestrijd tns- schen Soissons en Reims. De Fransehen namen inmiddels levendig deel aan 'den strijd tussehen Aisne en Oise en behaalden enkele successen, doch op kleinere schaal. Uit Bely De in Nederland verblijvende priester, weleerw. heer A. Bruijnsoels, deelt aan de „Hlaashode" mede, dat verschillende Mechelsche priesters in de gevangenis zijn gezet, omdat zij weigerden zich in ver hand met de deportaties naar Duitschland op het Duitsche controlebureau le ver voegen. Dt> bestuurlijke scheldn g ia België. Alen meldt van Belgische zijde: Men weet, dat de Duitschers de bestuur lijke scheiding in België hebben uitge roepen tussehen het Vlaarnsche en Waal- sche gedeelte. Om te protesteeren tegen deze maatregel die een schending is van het Internationaal Recht, hebben de hoo- gere beambten van de Ministeries en al de bestendige deputaties van het land hun ontslag genomen. N. B. Onder „bestendige deputatie" ver staat men in België hetzelfde wat wij in Nederland verstaan onder „Gedepu teerde Staten". Red. 's Pausen staatssecretaris heeft aan den Belgischen gezant bij het Vatikaan mede gedeeld, dat, dank zij 's Pausen bemidde ling, de Duitsche autoriteiten zullen af zien van verdere deportaties uit België naar Duitschland. Mede is door 's Pausen bemiddeling en die van den koning van Spanje de Belgi sche mevrouw d' Entrilogue, die onder beschuldiging van oorlogsverraad ter dood was veroordeeld, door den Duitschen keizer begenadigd. Goes. Er zal eene algemeene vergade ring va.n de vereeniging „De Ambachts school" alhier worden gehouden op Maan dag 16 April e.k., des avonds te 9 uren in de restauratiezaal der Sociëteit „Van Ongenuchten Vrij". Aan de orde zal wor den gesteld de verkiezing van een nieuw bestuurslid in de plaats van den1 heer W. F. P. A. L. van Buren, die als zoo danig heeft bedankt. Donderdag zijn hier 20 ton steen kolen (eierkolen) aangekomen. Bon 4 is aan de beurt om er van te profiteeren. Woensdagavond is door de R. K. Kiesvereeniging op hare vergadering be sloten, gehoor te geven aan het verzoek van do Antirev. Kiesvereeniging „Voor Nederland en Oranje" alhier, om de a. s. verkiezing voor den gemeenteraad zonder strijd te doen verloopen. Tevens werd de heer mr. J. II. M. Stie- ger, die periodiek aftredend was, als af gevaardigde naar de Centrale R. K. Kies vereeniging als zoodanig herkozen. De opkomst der leden was bevredigend. De eere-voorzitter, hoogeerw. deken Baede, luid zich wegens het slechte we der 't was sneeuwstorm doen ver ontschuldigen. Bij den heer voorzitter van het plaatselijk comité „Santé a 1' enfance" is bericht van het hoofdbestuur gekomen, dat binnenkort 200 Belgische kinderen voor den ganschen verderen duur van den oorlog ter verpleging in Zeeland worden verwacht, terwijl nog een tweede groep voor tijdelijk verblijf binnen de provincie te wachten is. Den voorzitter van het comité alhier is gevraagd of Goes zich weer voor opneming disponibel stelt en hoe groot het getal der op te nemen kin deren zal zijn. Naar wij vernemen is bij de familie G. op „Roosjeshof" alhier roodvonk uit gebroken. De met militair verlof thuis zijnde zoon mag vooreerst de ouderlijke woning niet verlaten. Zondagsrust apothekers. Zondag 15 April zal de apotheek van den heer v. d. Hoek geopend zijn; de beide andere blijven dan gesloten. Dat de ziekenverpleging „St. Jo anna" alhier geen overbodige vereeniging is, blijkt wel, dat de aanwezige 4 zus ters het reeds zoo druk hebben, dat he den een vijfde zuster is gekomen voor wie thans reeds voldoende werk is. Er zijn thans 3 zusters in gezinverpleging, de twee andere zorgen voor de wijkver pleging gn hebben bovendien nog nacht dienst. Men zal spoedig een zesde zus ter moeten nemen. Een onzer correspondenten heeft het hem toekomend bedrag over het eerste trimester dezes jaars ter beschikking ge steld van de R. K. Ziekenverpleging „St. Joanna. Al is het bedrag niet groot, het is daarom niet minder welkom, daar het bewijst, dat. het werk onzer ziekenver pleging ook huiten Goes de aandacht blijft trekken. Al wie eens hartelijk wil lachen, ga Zondagavond naar het „Slot Oostende", waar de bekende karakter-komiek Koos Mol uit üudenbosch voordrachten komt geven. Zijn optreden zal de verwachting niet beschamen. De heer M. A. Rainpndt J.Jzn., geboren te Goes, commies der posterijen le klasse is bij koninklijk besluit met ingang van 1 klei bevorqetd tot hoofd commies der posterijen. (Z.) Bij Kon. besluit is aan dhr. H. Dronkeis, op zijn verzoek, met ingang van 14 April l'JIV, eervol ontsiag verleend uit zijne betrekking van kamoiirechter- plaatsvervanger in net kanion Goes, on der dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. De haven van Goes zal van 4 Juni tot en met 9 Juni gestoten zijn. Tot 21 Juli zal het schutten niet re gelmatig kunnen geschieden in verband met het lichten aer sluisdeuren. Middelburg. In de Woensdag gehouden vergdadenng van de Kamer van Koop handel weid een rapport, uatsprekenae de wensclielijkheid van invoering van porftcredielbnevjen, zonder discussie en stemming aangenomen. Zonderstemming werd aangenomen zich te vereenigen uit het rapport over de ver betering der Vlissingsche haven, welk rap port wij omwille van zijn belangrijkheid onder een apart hoofd elders in ait num mer afdrukken. Bij de rondvraag wees dm-. Boasson op den ireurigen toewnand op het station ai- liier, waar bij drukke dagen hm nemen van kaaltjes oneiiidigen tijd vordert, en hij vraag! ooi aan te dringen op liet in dienst stellen van meer ambtenaren op drukke uren. In dezen geest zal aan de directie dei' S.S.. worden geschreven. P. Keg Czn. f- Alhier is op 68-jari- gen leertijd overleden de heer P. Keg Lzn„ oud-directeur van 't postkantoor en voor dien directeur van het postkantoor te Goes. Do overledene, die als zeer humaan be kend stond, was ridder in de orde van Oranje-Nassau. (Z.) Bij de politie alhier meldde zich Woensdag zekere W. uit We- meldinge, die mededeelde zich Zon dag ten nadeele van een rijwielhan delaar te 'sHeer Arendskerke ,te hebben schuldig gemaakt aan verduistering van een rijwiel, dat hij aan een hem onbekend soldaat verkocht. De mail is naar 'sH. Arendskerke overgebracht en ter be- sctiikking van den burgemeester aldaar gesteld. (Z.j St. Pau 1 us. Vergadering van de B. K. Prop. Club „St. Paulus", op Don derdag 12 April. Na de opening der ver gadering nam de nieuwe voorzitter, de lieer G. M. Mes, het woord en heette» allen hartelijk welkom, inzonderheid den Z.Eerw. heer Adviseur, en brengt naast het afgetreden energieke bestuur een woord van bijzondere lof toe aan den talentvollen, tactischen afgetreden voor zitter, den heer Droog. Vervolgens riep hij den steun in van al de leden en spoor de hen aan trouwe en ijverige leden der club te zijn. De secretaris, de heer Listing, las de notulen voor der vorige vergadering; deze werden onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat a. s. Zondag de vlugschriitjes „de Kruistocht tegen de onzedelijkheid" ver spreid zullen worden. Daar er van de rondvraag geen gebruik werd gemaakt, dankte de voorzitter den leden voor hunne trouwe opkomst en sloot de vergadering met den christelijken groet en gebed. De barbiers en kappers alhier doen een beroep op hun klanten om zich voor de duisternis te laten helpen, daar zij geen gas of electrisch licht mogen branden en petroleum niet te bekomen is, Voor den jaarlijkschen schoonmaak wordt het klokkenspel van. den Abdjjtoren vanaf Maandag 16 April stilgezet. We geus eenige meerdere werkzaamheden zal deze stilstand enkele dagen langer duren dan andere jaren. Vlissingen. In de Woensdagavond ge houden besloten vergadering van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken alhier werd het rapport behande.d van de com missie uit de Kamer, bestaande uit de heeren Van Niftrik, Laernoes ,en Auer, betreffende uitbreiding der haven en verlegging van de werf „De Schelde". Overeenkomstig dat rapport dat in hoofdzaak neerkomt op het rapport, Woensdagmiddag door de Kamer te Mid delburg vastgesteld, zal aan Ged. Staten worden geadviseerd. Uit het rapport blijkt, dat bijl het maken van een verge lijking tussehen het nader rapport van de commissie benoemd door den minister van Waterstaat, en het voorstel der com missie uit de Kamer, door dit laatste zal bespaard worden f 1.13Q.OOO en de totale werkzaamheden f5.120.000 zullen kosten. Tot afgevaardigde naar de vergadering van de Kamers van Koophandel, 18 April te Utrecht te houden, werd benoemd de heer .1. G, van Niftrik. (M. Ut.) Met den extra steenkolentrein zijn hier Woensdagmorgen aangekomen 21 wa gens steenkolen. Voor Aliddelburg ston den er 3 en voor Bergen op Zoom 5 wagens in den trein. Nisse. De hrandstoHencomuiissie voor onze gemeente is pis volgt samengesteld burgemeester D. Mulder, benevens de beide wethouders 11. de Knijper en A. v. il. Poesl Clement en AI. C. de Schip per, particulier. Bij de stemming voor een lid van den gemeenteraad waren Woensdag 120 kiezers opgekomen. De heer A. Eek- hardt (gereformeerd) werd gekozen met 68 stemmen. De heer Joos Mol (oud-ge reformeerd) kreeg 52 stemmen. 's Heerenhoek. Verwijzende naar achter staande advertentie sporen wij de leden onzer parochiale kiesvereeniging dringend aan de vergadering a. s. Zondag niet te verzuimen, daar gewichtige besprekingen aan de orde zijn, die mede als voorberei ding dienen voor de vergadering der Cen trale Kiesvereeniging, welke 17 April e.k. te Goes wordt gehouden. 's Gravenpolder. Maandagavond Twee de Paaschdag, heeft aan den Kadain al- bier een vechtpartij plaats gehad tussehen jongens van hier en 's-Heerenhoek. Een zekeren O. van 's Heerenhoek zijn door P. de K. van hier niet minder dan 7 mes steken in rug en hoofd toegebracht. Ge neeskundige Hulp moest worden ingeroe pen en is verleend door dr. Klos van Nisse. De dader, die Dinsdag tijdens het onderzoek in verzekerde bewaring was gesteld, heeft bekend. Heinkenszand In verband met het te legrafisch gemeld pngeluk in ons vong nummer, wordt ons nog gemeld, dat de voerman Karelse niet zijn wagen huis waarts keerde, toen zijn paarden in het Claruspad schrokken van een hoepel van spelende kinderen. De paarden draaiden, waardoor de voerman kwam te vallen en wel tussehen de paarden. De paar den werden spoedig tot staan gebracht. De voerman werd opgenomen met een gebroken been en een gekneusden arm. Binnengedragen in de woning van (den heer v. d. L. werd heelkundige hulp ver leend. 's Avonds werd' do getroffene per brancard naai- zijn woning vervoerd. Krabbendijkc. Woensdag was alhier geperste turf aangekomen en ieder gezin kon 25 K.G. bij de open bare school ii 60 cent komen halen. .Sommigen hadden niet» geen brandstof jueer. Meer dan pen getroostte zich dan ook de moeite om uren lang op zijn 25 K.G. tei wachten. Het zou echter wel goed zijn om (>n bij he. uitreiken der bons èn bij hel afleveren van brandstoffen een andere regeling te maken, zoodat ieder dadelijk geholpen kon worden. Als b.v. de bewoners der huisnummers van 120 ,het eerste half uur kwamen en zoo ver volgens en dit werd bijtijds rondgehold in de verschillende wijken, dan wist ieder wanneer het zijn beurt was en kon alles vlug en ordelijk geschieden. Voor degenen, die geen gasstel hebben en nu ook geen petroleum, kunnen koope|n, zal wat moeten gedaan worden, want met het toegezegde half rnnd steenkolen kan men onmogelijk een maand doen om het eten te koken. En een beetje verwarming van de huiskamer bij koude als in de jaatste dagen is ook geen weelde. (Z.) Rilland-Bath. In den nacht van 10 op 11 April werden door de ambtenaren en de politie in den Zuid-Bathpolder alhier vier Smokkelaars, beladen niiel .vet en zeep aangehouden. Zij werden Woensdagmiddag naar Middelburg overgebracht .en in voor- loopige bewaring gesteld. (Z.) Terneuzen. De heer J. A. van Rompu, die in November niet periodiek werd herkozen als lid der Kariier van Koop handel, doch 27 Maart 1.1. bij de toen gehouden herstemming gekozen werd, beeft binnen den gestelden termijn de benoeming niet aangenomen, zoodat aan dat college thans nog eens lid ontbreekt. (M. Ct.) De jaardag van Koning Albert werd alhier in de It. K. kerk, die geheel gevuld was; herdacht door een p.eclüige H. Mis «net te'Deumi; Ijjidens dien dien t hield de aaJmoezentel Colpaert een vaderlandslievende toespraak. Het Bel gisch comiloit „Steunt Elkander" hield een feestelijke vergadering. (M. Ct.) Koewacht. Zondagnamiddag en Maan dagavond hadden bier in de school aan deze Ouden Molen uitvoeringen plaats van de Belgische vereeniging „De Eendracht", ten voordeele van het Belgische Roode Kruis. Spreker 'svas dhr. Raamsdonck, Bel gisch parlementslid mot het onderwerp: De groote ooriog fin België. Een goed goed bezet orkest onder leiding van dhr. Saey zorgde voor de noodige afwisseling. yOok werden een paar voordrachten ge houden. Beide uitvoeringen hadden veel bijval. Oostburg. De turf-proef, door onzen „kolen"-bond genomen, is volkomen ge slaagd; turf vindt, bij gebrek aan beters, vele afnemers. Daarom heeft de bond, die dezer dagen met vele leden is ver meerderd, weer een nieuwe, veel grootere partij besteld, om die onder zijn leden te verdeelen. Bij de gisteren alhier gehouden keu ring voor de militie, waarvoor 26 personen waren opgeroepen, zijn er 4 afgekeurd. Den löen April 'a.s. hoopt de heer G. F. de Pa,uw, Oostburger van geboorte, den dag te herdenken, waarop hij zich voor 25 jaar te Maastricht als 'muziek directeur vestigde. Tevens is hij dien dag 25 jaar directeur van de harmonie te Heer. Schoondijke. De lange en strenge win ter heeft bij veel goeds ook veel kwaads gedaan. Waren de boeren in vorige ja ren al druk bezig met zaaien, nu kan daarvan in de eerste veertien dagen nog geen sprake zijn. Ook zijn de landbou wers genoodzaakt hun vee langer op stal te houden, wat voor velen een schade- postje is, daar de voedselvoorraden uit geput raken. Dat er maar gauw Lente kome, ook voor onze tuinen 1 Sas van Gent. De raad heeft een bouw- crediet toegestaan voor arbeiderswoningen aan de bouwvereeniging „Sas van Gent." Sluis. De militaire kommiezen alhier bekeurden een soldaat uit Sluis wegens medeplichtigheid aan onwettig vervoer van 9 K.G. harde, ten uitvoer verboden zeep. Dinsdagavond kwam. ten 6 ure de gemeenteraad in voltallige zitting bijeep;. liei verzoek van de waterleidingoofflmds- sie, waarover in de vorige vergadering de .stemmen staakten, kwam weer ter tafel en nu Werd besloten een subsidie te .ver- leenen van f290. Als lid-afgevaardigde tot die commissie werd benoemd de heer E. Janssens. Vervolgens werd Voorlezing gedaan van hei. koninklijk besluit, waarbij de heer Berkers benoemd is lot burgemeester van Stuis. Daarop werd 'door den wethouder M«t.z de nieuwe burgemeester de raads zaal binnengeleid en voorgesteld aan de Raadsleden. Na door den waarnemendein burgemeester, den beer E. J. de Meijer, toegesproken te zijn, en uit d.ems handen .den voorzittershamer en het ambtsinsigme ontvangen te hebben, nam do nieuwe burgemeester het voorzitterschap over en sprak wethouders, raadsleden, secretaris ,en ingezetenen toe, zeggende, dat hij op ailer medewerking rekende, en belovende, ,de belangen der gemeente Sluis te zullen behartigen en alles wat in zijn vermogen is', te zullen doen, om, onder Gods onmis- baren zegen, den bloei der gemeente je bevorderen. Nadat het raadslid De Bruijne den voor zitter het welkom in deze gemeente had toegeroepen en hem het beste, ook voor zijn gezin, had toegewenscht, sloot de voorzitter de vergader,ng, die door een zeer talrijk publiek werd bijgewoond. Daarna verleende de burgemeester audi ëntie en omi ongeveer hall' 8 bracht Apollo" hem aan zjjn hotel een sere nade, die heel wat publiek op de been bracht. KM.. Ct.) Ossenisse. Op Woensdag 11 April j.l had alhier een vergadering van den Gemeenteraad plaats. Aan wezig de heeren A. J. 'Rosseel, burge meester, voorzitter, G. de WaalStal- laart en Jac. Serrarons, wethouders, L. G. Hermans, P. A. Warrens en J. F. .Verdunnen, leden, A. Hermans, secreta ris. Afwezig het lid A. A. Adriaansens, Na opening der vergadering door den voorzitter worden de notulen der vorige vergadering, 31 October 1916, door den secretaris voorgelezen en zonder opmer kingen goedgekeurd. Ingekomen stukken Schrijven van Ged. Staten, dat de verhooging van den hoofdei, omslag tot f 5000 door H. M. do Koningin bij schrij ven van 9 Jan. 1917 is goedgekeurd. Schrijven van Ged. Staten, dat voor jiet openbaar lager onderwijs f2000 sub sidie zal worden uitgekeerd. Verzoekschrift aan den gemeenteraad van de commissie tot verkrijgbaarstel- ling van drinkwater in Zeeuwsch-Vlaan- peren om 10 cent per inwoner bij te dragen en aanwijzing van een persoon om deel uit te maken van de commis sie. 'De bijdrage wordt met algemeene Stemmen verleend en het benoemen van het lid als laatste artikel ter behande ling op de agenda geplaatst. Beredeneerd verslag van hetgeen in het belang der gemeentehuisvesting vol gens artikel 52 der Gemeentewet in de ^gemeente in 1916 is verricht. Er is niets verricht, daar er niets te verrich ten viel. Uit het gemeenteverslag over 1916 blijkt o.a,, dat er in dat jaar 8 lijken begraven zijn, waarvan 8 op de Roomsch Katholieke begraafplaats, en op de al gemeene begraafplaats geen. Terloops \yerd opgemerkt, dat in de maand Ja nuari 1917 alhier reeds 12 lijken wer den ter aarde besteld, grootendeels van Verwachting tot den avond van 14 April.: Matige tot krachtigen, Zuidelijke tot Wes telijken wind; betrokken tot zwaarbewolkt; Waarschijnlijk regen-of sneeuwbuien. Weinig verandering van temperatuur. kinderen. Verder dat de geneesheer Cam- maarq van Groenendijk (riuntenisse), van üeze gemeente .pen inkomen genoot van f200, en dat de straatverlicnting ge raamd was op f 75, ofschoon ze nu dit jaar wel iets -minder zou zijn. De gemeenteuegrootiug van 1917 was geen gemakkelgk werXje om in orde te brengen. Veel woorden werden er over gewisseld om de zaak kloppend te ma ken, ofschoon de leden er zicti niet al te warm over maakten, waarschijnlijk üenkenue zooais velen tegenwooruig doen: of ik er al veel over denk of spreek, hotalen moeten we tocu, en men raakt er aan gewoon zich over nieis meer te verwonderen. De heeren Ged. Staten zul len wei ahes goedkeuren, mits ze zelf maar mei moeten betalen. Daar nu ech ter deze gemeente zien zed met geheel kan beneipen, doch steeds subsidie moet krijgen, oorueeiden bed. Staten, dal de hootael. onisiag, die op föUoo was ge raamd, volgens de ryksiUkomsienbelas- tmg best met f oüv kon worueu ver hoogd. V olgens het konier, dat de ge meenteraad van den rijksontvanger ter inzage hau ontvangen, kon dit ooit, doch de raad was van oordeel, dat die aansla gen met waren gelijk het nenoorde. Ver schillende personen waren naar hun in zicht te hoog aangeslagen. Overigens was voor hen tegenwoordig het opjina- ken Van het konier veel gemakkeiqker dan vroeger. Zij moesten zichzelf niet afvragen, zou die of die zoo of zoo veel inkomen hebben, zij hadden slechts over te sehryven. Verschillende bezuini gingen werden voorgesteld, o.a. f 1UU op onderhoud vau wegen (is nu f800, zou dus f 700 worden), voor onderhoud schoolgebouwen en onderwijzerswonmg f 100 (is nu f2l5, zou dus iliö wor den; men meenue, dat voor die som heel wat gedaan kon worden); föü vermin dering van duurtetoesiag voor het onder wijzerspersoneel {anderen kregen ook geen duurtetoesiag, ofschoon ze vaste inkomsten liaddenj; f3o uit onvoorziene uitgaven enz. Sommige leden wilden ech ter niet eiken post dadelijk zoo vermin deren, omdat men dit altijd nog kon doen als men geen anueren uitweg meer zag. Alleen 'de uitgave voor de distribu tie, die het rijk aan deze gemeente gaf, bedroeg f 8(X>0, en voor de gemeente zelf zou het nog f 900, ja, misschien wel meer dan f loOO kosten. Binnenkort ikvvam er Tnisschieii nog de lederdistri- jjutie voor de schoenmakers bij. Of schoon de heer De Waal-Stallaarl nog al tegenbedenkingen maakte en de voor genoemde posten wilde verminderd heb ben, inplaats van den hoofdei, om slag te verhoogen werd ten slotte be sloten den hoofdei, omslag met f350 te verhoogen en te brengen op f5350. Nu kwam in behandeling een veror dening van het financieel beheer der distributie in deze gemeente. De beheer der zal een inkomen gemeten van f300. Ate laatste punt werd nog behandeld de benoeming van een lid voor de com missie voor de 'drinkwaterleiding in Z.- jVlaanderen. Als siemopneiniers werden pangewozen de heeren 'L. G. Hermans én 1'. A. Warrens.. Na herhaalde stem niingen ep herstemming werd .ten slotte als oudste tot lid der commissie be noemd de heer L. G. Hermans1. Niets meer te behande.en zijnde, werd de vergadering 'door den voorzitter ge- ploten. Door da bier bestaande steenkoicn- yereeniging is een partij 'turfbriquettew pangekoent, welke waarschijnlijk de vol gende week zal aankomen. Daarvan zullen nu niet alleen de leden der vereeniging maar ook anderen zooveel voorraad van kunnen bekomen als ze willen, tegen don prijs van f22 per 1000 K.G. Wjaren de 2 eerste zendingen steen kolen die h,er voor liet dte_ributiebuieau aankwamen, van voldoende kwaliteit, de iaatste zending daarentegen mocht op jliennaam zoozeer geen aanspraak maken. Zij' verfoeiden n.et veel van de Limburg- schei kolen. Men mioet zeer goed weten Roe of men er mede stookt om niet a fte veel schade te Jijden en omhet vuur er iu te houden, en de brokken die men er in vind, zijn veelal steenen. Men was evenwel blijde 'dal men er eenige vami bekomen kon, wat met velen nog niet eens het geval was. Breskens. De treinen kooien dikwijls niet op tijd te Vlissingen aan, waardoor reizigers naar het 4e district de boot vertrokken vinden. Zoo ook Dinsdagavond. De reizigers voor bet laat van Cadzand zijn toen met verschillende roe,bootjes naar Breskens gebracht, terwijl het hard waaide en de zee hol slond. .Vlle per- ponen waren dan ook doornat. Philippine. De mosselkokerij, waardoor velen, goede ,zaken hebben gemaakt, ligt

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 5