EEN WOONHUIS Paganistisch Bouwland, JVo. 48. ONDERWIJS Rechtszaken. Wetenschap en Kunst. Landbouw en Veeteelt Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. Telegrafie en posterijen. SPORT EN SPEL. Marktberichten- 413e Staatsloterij. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Openbare Verkoopinj. Zaterdag 7 April 1917, verkoopen: Openbare Verkoopingen op Vrijdag 13 April 1917, 2 Driewielskarren, G. K0CH, Heinkenszand' FEU I L L Onder dei Dinsdag- of Woensdagmorgen, maar niet op Donderdagmorgen. Zaterdag gelegenheid om te biechten 's morgens tot 10 urn en 's middags van 27 uur. 's Avonds te 6 uur lof ter eere der H. Maagd met rozenhoedje en het gebed voor den vrede. Zondag sluiting van den Paaschtijd. Oostburg. Vrijdag 30 Maart hield de R-K. Milit Vereen, haar miaandelijksche Gene rale II. Communie. Deze maal ging zij gepaard met het vervullen der Paasch- plichten. Door het krachtig werken dei- leden van „Credo Pugno" waren we 's avonds tevoren met eon 40 a 50 jongens samengekomen in de parochiekerk tot bjj- wonen der preek van dien Directeur. Na het dagelijfcch Ilozenhoedje hadden we gelegenheid tot biechten, fn de ver- eeniging hebben w© de goede stemming levendig gehouden voor de H. Communie (van den volgenden .morgen. Omstreeks half 7 waren we present om ten 7 uur te communiceeren. Na de Con o-ratie hie ven we met luider stem „Aan U. o Koning der eeuwen" aan. Na die H. Mis werd de opdracht gehouden aan het Allerh. Hart van Jezus. De Kruisweg, waarmee we de oefeningen sloten, werd door allen, zon der uitzondering bijgewoond. De gewone .Jcoffietafal kon wegens de broodkaarten niet gehouden worden, doch werd vervangen door een prettige avond vergadering. £D© Kath. Mil.) Algemeens Paaschcommunie voor Militairen. Op initiatief van de R. K. Mil. Vereen. „Credo Pugno" en met zeer gewaardeerde medewerking der Eerw. geestelijkheid werd er gedurende den H. Vastentijd uitsluitend voor militairen, gemediteerd in de kerk in de Parkstraat te 's-Gravenhage. Deze zeer stichtende en uitstekend bezochte bijeen komsten werden besloten met een Alge- meene Paaschcommunie op Woensdag ,4 dezer. Na een heerlijk woord van opwekking naderden pijn. 1200 militairen van alle rangen waaronder verscheidene uit Zee land ter H. Tafel. Een indrukwekkend schouwspel, zooveel grijs-groene belijders van ons H. Geloof hijeen te zien, teneinde hun Paaschplicht te vervullen. Een 4-tal sergeanten belastten zich met de orde 1 ijdens het communiceeren. Door de militaire autoriteiten werd den militairen gelegenheid gegeven de plechtigheid bij te wonen. Z. D. H. Mgr. Hopmans, Bisschop van Breda, zal pp< 23 April a.s. de nieuwe kerk te Huybergen consaoreeren. (Msbode.) Oostburg. Zaterdag wert de eindlea ge houden van het le winterhalfjaar van den landbouwcursus, den eenigen in W. Zeeuwsch-Ylaanderen. Het hleek, dat de leerlingen vlijtig ge studeerd hadden, zoodat alle 24 naar het 2e jaar konden bevorderd worden. De heer C. van, Dixhoorn dankte den lei der van. den cursus, namens het bestuur der afdeeling; de heer Eako sprak als lid der commissie van toezicht den heer Overtveld en zijn leerlingen toe en roem de in hen het vlijtige schoolbezoek. Zich tot den heer Flipse, hoofd der bijz. school, wendende, verzocht hij de zen den dank der afdeeling te willen overbrengen aan het bestuur zijner school, dat door het verschaffen der lokaliteit hel houden van den cursus mogelijk maakte. De namen der deelnemers zijnE. J. de Milliano, P. J. Dhont, IJzendijke, A. Risseuw, H. van Waes, Iz. Porrey, Schoondijke, A. Quaak, J. Basting, M. Govaert, P. Risseuw, Groede, G. Buys- se, Oostburg, Achille Buyck, Water landkerkje, A. Salomé, Zuidzande, M. de Bruijne, W. Salomé, Cadzand, J. Schij- ve, A. Provoost, J. Provoost, W. Ver- planke, A. Aarnoutse, Nieuwvliet, F. J. Poissonnier, Abrah. Risseeuw, J. Ris- seeuw en L. M. Barendse, Retranchement. (M. Ct.) Tot Kweekelingen aan de Rijks Kweekschool voor onderwijzers te Middel burg zijn toegelaten F. A. Pen, Somimiels- rlijk; G. Luiken, M. Grotjohan, W. C. Wijntjes, S. v. d. Velde, allen 'te Rotter dam'; J. I. Dees, Aardenburg, J. Ver kerk, Ammerstol, I). W. G. 'Verkerk, Oolt- gensplaat, L. W. Boogert, Oostvoorne, D. L. Hage, St. Maartensdijk, J. Mulder, Rot terdam, W. I. Maas, Kortgene, J. van Hoff, J. Rotmians, beiden Rotterdam, E. van Tijn, Amsterdam, C. Brooshoofd, J. Son- neveld, heiden Rotterdam, H. de Jager, Waarde, J. v. Nieuwenhuizen, Aarden- burg en F. C. H. Verstraate te Sirjans- land. Arr Rechtbank Zierikzee. In dezitting van 3 April werden ver oordeeld wegens het, verijdelen van maat regelen der distributiewet 191GG. J. H., 31 jaar, landbouwer, Ocsterland, tot f 25 b. s. 1 ;ml. h.; 1. A., 45 j., koopman, en beurtschipper, Anna Jarobapolder, tot f 25 hl s. 1 (ml h.; M. J. V., 45 j., landbouwer, Burgh, tot f 100 b. s. 1 m. h.S. J. H„ 43 j„ molenaar, Burgh, tot f 200 b. s. 2 mi. h.; C. van S., 34 j., landbouwer, Anna Jacobapolder, tot f 100 b. s. 1 m. h.P. V., 50 j., G. D„ 54 j., C. van S„ 34 j., Ph. A. B„ 56 j. en A. W., 38 j„ allen landbouwers, Anna Jacobapolder, ieder tot f25 b. s. 1 m. h. Voorts wegens het niet nakomen van een verplichting, voorgeschreven bij art. 8 eerste lid der distributiewet: J. van den II., 53 j„ caféhouder, Zierikzee, O. J. V., 39 j„ sociëteithouder, Zierikzee, M. P., huisvrouw van A. de K„ 36 jwinke lierster, Zierikzee, A. P. P. de II., huis vrouw van J. C van S., 39 j., winkelier ster, Zierikzee, ieder tot f 1 b. s. 1 d. li.; en M. K„ huisvrouw A. V., 47 j., win kelierster Zierikzee, bij verstek, lot £5 b. s. 5 d. h. (M. C'rt.) Centrale Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering.) in de Dinsdag te Utrecht gehouden open bare vergadering heeft de uitspraak plaats gehad in de volgende zaakI Hooger beroep van J. V„ timmerman te Vlissmgen tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, hou dende bevestiging der beslissing van de j Rijksverzekeringsbank, waarbij niet is toe gekend de door hem gevraagde meerdere 1 schadeloosstelling ter zake van een on- geval, op grond, dat zijn tegenwoordig lijden geen gevolg is van, noch in eenig 1 verband staat met het hem overkomen ongeval. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. Zeeuwsch genootschap der Wetenschappen. Tot leden van het Genootschap werden benoemd: a. te Middelburg: de heeren dr. C. M. Buizer, leeraar in de oude talen aan het gymnasium; C. A. W. van der Corp ut, w.i. leeraar in de wiskunde aan de R. H. B. S,; H. W. J. Celink, arts, officier van gezondheid der eerste klasse; dr. H. van der Hoeven, arts; mejuffrouw C. H. Koers, apothekeres bij de Godshuizen; de heeren J. de Koning, leeraar in de Fransche taal en letterkunde aan de R. H. .B S.; mr. P. H. Rittor jr., hoofdcommies, chef der derde afdeeling, ter Provinciale Griffie; A. Snetfiiage, arts; A. F. L. Troll, leeraar in de wiskunde aan de R. H. B. S.; dr. \V. S. Kluger, leeraar in de staatswetenschappen aan ae H. B. S. (e Terneuzen en Vlissingen. b. In Zeeland, buiten Middelburg: de heer W. H. J. Harmsen, ingenieur van 's Rijks Waterstaat te Terneuzen; mejuf frouw M. A. Helder, onderwijzeres in de zang te Zierikzee; de heeren C. Marmou- ry, leeraar in het boekhouden, de handels wetenschappen en de jsviskunde aan de H. B. S. en de Handelsschool te Vlis singen, benoemd professor aan de Uni versiteit te Amsterdam; G. Redeker, in genieur van 'sRijks Waterstaat te Goes; dr. A. A. van Scheiven, predikant te Vlissingen. c. In Nederland, buiten Zeeland: de heeren mr. J. H. Bijhau, substituut-grif fier bij de rechtbank te Roermond; prof. dr. J. H. Bonnema, hoogleeraar in de mineralogie aan de Rijks Universiteit te Groningen; mr. M. 1. Duparc, chef der afdeeling kunsten en wetenschappen aan het departement van Binnenlandsche za ken te 's-Gravenhagejhr. J. P. F. van der Mieden van Opmeer, directeur van het Meteorologisch Instituut te Rotterdam; dr. A. C. Oudemans, leeraar in de natuur- lijko historie aan de gemeentelijke Hoo- gere Burgerschool te Arnhem; prof. dr, G. van Rijnberk, hoogleeraar in de phy- s.iologie aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam; dr. Z. W. Sneller, leeraar in de geschiedenis aan de Hoogere Bur gerschool Her vereeniging voor Christe lijk Middelbaar Onderwijs te 's-Gravenha ge; P. J, von Stein Gallenfels, gepension- neerd luitenant-generaal der artillerie te 's-Gravenhage en prof. dr. E. Verschaffeit, hoogleeraar in de plantenkunde aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. d. Buiten Nederland de heer P. van der Staaij, predikant bij de Presbyteriaansehe kerk, te Alfred (Noord-Dacota). Tot lid van het bestuur in plaats van den heer dr. K. Heeringa, werd benoemd de heer mr. F. J. ijprenger en tot con servator van de ethnographische verza meling in plaats van den heer L. A. E. van der Leij, de heer P. C. van der Wolk, al deze heeren wonen te Middelburg. Arbeidskrachten voor den Land- en Tuinbouw Mr. P. v. Sonsbeec.k heeft in Tijd" o.m. geschreven: He. land- en bouwvraagstuk heeft steeds behoord tot de meest belangrijke in ons vaderland, niet alleen omdat zulk een groot gedeelte van onze bevolking er direct hij betrokken is ongeveer 1/3 van allen, die in ons land een bedrijf uitoefenen of een ambt bekleeden maar wel vooral omdat indirect een ieder er bij' betrokken is. En vooral in onze da gen blijkt het meer en meer, hoe bijna geheel 't levensmiddeienvraagst.uk afhan kelijk is van den land- en tuinbouw. Bovendien moeten wij bedenken, dat de tijden van abnormaal' groot gewin (in den Landbouw) thans voorbij zijn, en dat de moeilijkheden met'den dag stijgen. Een Vaar die moeilijkheden is vooral het gebrek aan goede werkkrachten, die zelfs tegen hoogo dagloonen niet of ternauwernood zijn te krijgen. Waar van allen kant de toevoer bemoei lijkt wordt en. de meest noodige produc ten hun gemis, vooral in de jgroote ste den, doen gevoelen, daar is het noodig, dat het land- en tuinbouwbedrijf op groote schaal wordt beoefend. Zooveel land is er nog beschikbaar, dat het mogelijk zal imaken, mits energie aanwezig is, het om te zetten in bouwland. Maar hier bij zal "zich de niet weg te .cijferen moeilijkheid voordoengebrek aan werk. krachten. De vraag naar arbeidskrachten zal verre het aanbod op het platteland overtreffen, vooral nu het laat ingetre den voorjaar een opeenhooping van grond werk heeft doen ontstaan en spoed ge- eischt wordt, om ailes tijdig in gereed heid te brengen. Om hierin te voorzien, zal het noo- dig zijn de militairen op grooter schaal dan tot nu foe het geval was, een aan eengesloten landbouwverlof te verleenen. Ook een meer practische indeeling van hen, die in militairen dienst zijn, kan het daartoe "bijdragen. Zonder kosten voor 's Rijks schatkist zal een dergelijke maatregel kunnen worden getroffen en de dienst behoeft er niet onder te lijden. Waar het mij zoo vaak is gebleken, dat het verleenen van verlof afhankelijk is van de opvatting over noodig of niet noodig van een plaatselijk en commandant daar dient door den minister een vaste lijn te worden aangegeven. Het mag niet meer mogelijk zijn, dat sommigen telkens weer op de meest gemakkelijke wijze ver lof krijgen, terwijl dit anderen, die het evenzeer, vaak meer noodig hebben, wordt onthouden. Zoowel voor de goede stemming in het leger zelf, als voor de behartiging van de land- en tuinbouw- belangen is dit een eerste vereischte. Moge hiermede rekening worden ge houden in het oeconomische belang van ons vaderland, dat als kleine neutrale staat, gelegen tusschen de oorlogvoerende landen, zoozeer den druk ondervindt van de elle.nde dezer tijden. Tuinbouwcursus. Aan het einde van den te Middelburg gehouden tuinbouwwintercursus werden van klas I naar klas II bevorderd: J. Buijs, A. Klap, J, Bal te Middelburg, L. Kolp, Koudekerke, D. Wouters, Oost-Sou burg en R. de Vrieze te Vlissingen. Het diploma verwierven: A. Verboom, Chr. Tissink, C Tanis, C. Tismeer en J. J. Janse te Koudekerke, W. de Buck te Veere, J. Mesu J.Kz. te Nieuw en St. Joosland, A. Castel te Souburg, A. Jongo- pier te Vlissingen, J. Koole te Middel burg en J. D. Groenenherg te St. Laurens. Kunstmest. Verboden is superphosphaat af te le veren, te verhandelen, ten geschenke te geven of op eenigerlei wijze te vervreem den, tenzij in opdracht of met goedkeuring van de commissie belast met de zorg voor den aanvoer en de distributie van kunstmeststoffen, korter genoemd „Kunst- mestcommissie". Per Telefoon. WASHINGTON. Ook het Huis van af gevaardigden heeft hedenmorgen (om 3 uur 11 minuten Amerikaansche tijd) de oorlogsresolutie aangenomen miat 373 te gen 50 stemmen. De oorlogstoestand tusschen de Ver- eenigde Staten en Duitschlanid is thans formeel, (d.w.z. kan thans in werking treden.) DEN HAAG. De Vaderhindsche club heeft in hare vergadering een motie aan genomen waarin wordt uitgedmkt dat van ouds aan handelschepen het recht toe kwam om legen aanhouding op zee maat regelen van verdediging te nemen en dat de Nederiandsche regeering te zorgen heeft om biet inachtneming eener strikte neu- tpliteit de erkenning van dit recht to handhaven. Het spoorwegkaartje van den Grootvorst. De Kopenhaagsc.he cor respondent der „Koln. Ztg." verhaalt, dat, toen dezer dagen de Russische groot vorst Michael (de broeder van den ex- Tsaar) van Gatschina naar Petrograd wilde reizen en daarvoor zijn. saJomva- gen wilde "doen 'zetten in den trein, hij van de arbeiderscomjmissie, aan wie hij om vrijgeleide vroeg, ten antwoord kreeg: „Burger Michael Romanoff heeft niet de minste aanspraak op welke voorrechten ook, of op een afzonderlijken wagen. Als hij naar Petrograd wil gaan, moet hij, als jeder ander reiziger, aan 'het loket een kaartje nemen. De arbeidersrcommis- sie kan hem dfin een ongestoorde reis beloven." Een grappig incident. Voor het Hoog Militair gerechtshof zou„ naar het „Hbld." meldt, gehoord worden een Belgisch soldaat, verblijvende in het kamp van Zeist; aangezien uit de stokken was gebleken, dat beklaagde geen Hollandsch verstond was de tolk, een leeraar in de Fransche taal aan een onzer H. B. S„ op de terechtzitting aanwezig. De presi dent verzocht den tolk beklaagde de ge bruikelijke vragen te stellen omtrent z(jn naam, woonplaats enz. De tolk: Quels sont vos noms? Beklaagde in goed Hollandsch: Ik ver sta geen Fransch mijnheer! De oude rechtzaal daverde van den gullen lach; het decorum was even vet. dwenen. Na ondervraging bleek, dat er nog een Belg van gelijken naam te Zeist verblijf hield, die de schuldige was en, de ver keerde terechtstond. Goes Benoemd tot telegrafist ten tele- graafkantore dezer gemeente, de heer J. G. Vermeulen alhier. Thoien. Het post- en telegraafkantoor alhier zal in het vervolg onafgebroken zijn opengesteld van 8 u. v.m. tot 9 u. nam. (M. Ct.) Voetbal. Goes. Zondag a.s. zal hier aan den Polderschen weg een zeer interessante wedstrijd plaats hebben en wed tusschen „Zeeland Vooruit I" en „Ctlymipia" uit Vlaanderen. „Olympia" speelt in de Rot- terdam-xhe voetbalbond eeiste klas. Den 9en en lóen April zullen 'op het terrein van „Zeeland Vooruit" aan den Polderschen weg alhier serie wedstrijden worden gehouden. Een Goesche sportlief hebber heeft 3 medailles beschikbaar ge steld. Er zal door 4 vereenigingen deel genomen worden, n.L „Zeeland Vooruit", „Vitesse", „K. D. O.", en ,,R. H. B. S." uit 'Goes en „Vitesse" uit Kruiningenk Op beide datums zullen 2 wedstrijden plaats hebben. Zierikzee, 5 April 1917. Ajuin Engeland f 6.70, Duitschland f 13. Zierikzee, 5 April 1917. Boter f0.90 a f 1.rekenprijs f0.95 per Vs E.G. Eieren f 1.75 a f 2.kleine Eieren f0.Eendeieren f2.— a f0. per 25 stuks Regeeringseieren 10. Aanvoer Boter 39 K.G. Aanvoer Eieren 1050 stuks. Oostburg, 4 April 1917. Wegens regeeringsmaatregelen geen no teering. Oostburg, 4 April 1917. Eierveiling van de V. P. N. in Westelijk- Zeeuwsch-Vlaanderen. Officieels opgave van den Directeur der veiling. Aangevoerd68992 kipeieren van f 7.99 tot f 8.124566 eendeneieren van f 8.52 tot f 0. 113 ganzeneieren a f 16.49 tot f 021kalkoen- eieren a f 13.parelhoeneieren f 0. alles per 100 stuks. Boter 178',K.G., f 1.88 a f 2.C6 per K.G. 2e kl. 3e lijst. Trekking 4 April. Geen hooge prijzen. f30 6261. Over de maand Maart. BAARLAND. Overleden: 13, Johanna Traas, wed. v, W. Otte. Geboren: 4, Apolonia Jacomina, d. v. Cornelis Zuidhof en Pieternella Verdonk; 6, Maria, d. v. Jan Pieter de Rijger en Elizabeth Traas; 16, Marinus, z. v. Pie ter van 't Westeinde en Cornelia Remijn; 17, Wilhelmina, d. v. Petrus Beulens en Elizabeth Verzeeuw; 30, Daniël Francois, z. v. Adrianus Marinus Huijssen en Ca tharine Johanna Burger. UUUBUVIUUUiyVU UlWf Afloop openb. verk. gehouden ten overstaan van den notaris E. C. van Dissel te Goes op 4 April 1917 van .bouw en weiland onder 's-Gravenpolder en 's Heer Abtskerke, ten verzoeke van de fa- malie PoldermanLouisse. 86 A. 70 c.A. bouwland ouder 's-Gravenpolder. Koop er Johs. de Pree te 's-Gravenpolder voor f5470; 1.0900 H.A. bouwland aldaar. Kooper Johs. de Pree, voornoemd, voor f 1520 per 39 A. 24 c.A. of den hoop £4222.22; 1 H.A. 60 A. bouwland al daar. Kooper A. Verschuure te lerseke, voor f 1510 per 39 A. 24 c.A. of den hoop f6216.24; 2.3544 H.A. weiland on der 's-Heer Abtskerke. Kooper D. de Win ter te Kwadendamme, voor f 1010 per 39 A. 24 c.A. of den hoop f6060; 1 H.A. 57 A. 40 c.A. bouwland, aldaar. Kooper Johs. de Koster te 's-Gravenpol der, voor f 735 per 39 A. 24 c.A. of den Koop f2948.01; 1.5280 H.A. bouw land, aldaar. Kooper I. J. Padmos te 's-Heer-Abtskerke, voor f815 per 39 A. 24 c.A. of den hoop f3173.50. Graauw. Voor dhr. A. Verschuren werd door 'dhr. J. J. Colsen aanbesteed het bouwen van een woonhuis met stal (zon der bijlevering van steen). Inschrijvers waren A. \V. üurinck alhier voor f'2250, gebr. Durinck alhier voor f 2355, L. Col sen, Hontenisse voor {2359, J. v. Dor- selaar, Hontenisse foor f2390, A. v. d. WaJle voor f 2778. Het werk isl aan den laagsten inschrijver. Hoedekenskerke. Woensdag werd door het bestuur van het waterschap „Hoe dekenskerke" aanbesteed de levering van 700 dennen perkoenen. Ingeschreven door C. Mirandolle, creosootinrichting te Rot terdam, voor f 195, loco Rotterdamen idem van Swaay en Co. te 's Hertogen- bosch voor f214 franco voor den wal. Gegund aan C. Mirandolle. Levering van 975 M3. Pruisische on- derhoudsgrint franco op den wal te Hoe dekenskerke. Inschrijvers\V.. Horsje, Pa- pendrecht, f 3 per M3.A. Prins, Slie- drecht, f314 per M3.; H. H. de Waal, Werkendam, f2.93 per M3. (gegund.) A. Prins te Sliedrechl 75 S.T. waal brikken a f 3.95 per S.T., franco voor den wal te Hoedekenskerke. (Gegund.) Voor 1000 bos Brabantsch rijshout, 150 hos Brabantsch haringband, 1500 bos Brabantsche staken, per massa voor f123, gegund aan C. JR Hoek van Meer te Oud-Gastel, als eenigen inschrijver. Voor het vervoer per as: M. de Pree te .Hoedekenskerke a f 1.25 per M3. (ge- gand); J. Zuidhof te Kwadendamme a f 1.33 per M3. Woensdagmiddag werd te Kruiningen in hotel „Korenbeurs" ten overstaan van notaris M. C. Schram ten verzoeke van de erven Dominicus verkocht een woning met erf, tuin, schuur eu moes tuin in 7 perceelen. Koopers van de perc. 1, 2, 3 en 4, bestaande uit woning, erf. tuin en schuur, werden de gemeente Kruiningen en de heer J. N. Elenbaas voor 49:10; perc. 5, 6 en 7, moestuin, boomgaard, werden gekocht door den heer M. van der Vliet voor f1155. (M. Ct.t Door het polderbestuur van Walche ren is Donderdag aanbesteedliet ver voeren van 128.000 nieuwe straatklin kers naar de wegen van den polder. Ingeschreven was door de heeren A. Barentsen, Middelburg, voor f292; S. Vinke, Middelburg, voor f275; D. Lorier, Middelburg, voor f256 en A. in 't An ker, Serooskerke, eveneens voor f256. (M. Ct.ï Maandag had te Hoek de aanbeste ding plaats yan 375 M3. ^rind ten be hoeve van den Loven- en Willemskerke polder. Ingeschreven werd door J. A. H. Aarnoudse, Sas van Gent, f2.95; F. de Nijs, .Neuzen, f 3.70; P. Meeusen, Dor drecht, f3.21; II. Meeusen, Dordrecht, f 3.68. Voor den Goesschepolder- werd aanbe steed de levering van 190 M3. grind, waarvoor werd ingeschreven door F. de Nijs, f3.35; F. Kieboom, Sas van Gent, f3.40; L. Meeusen, Dordrecht, f2.94; J. A. H. Aarnoudse, f2.80. Voor den Koudepolder werd aanbe steed de levering van 460 M3. grind, waarvoor werd ingeschreven door F. de Nijs, .f3,65; J. A. H. Aarnoudse, f2.93. Gegund aan de laagste inschrijvers. (M. Ct.) De Deurwaarders HOLLMANN VER HOEK te Goes, zullen a. des middags om 12 uur, aan het huis bewoond geweest door dhr. P. GOENSE aan den Groenendijk te Ovezande, Kabinet, Stoelen, Tafels, Spiegels, Kachels, Glas- en Aardewerk, Arbei dersgereedschap, Meelkist, partijtje Ka chelkolen enz.; en b des namiddags om 2 uur, aan de herberg van dhr. J. BOONMAN te Nissestelle, 2 Handkarren, Windmolen, partij Eiken en Grenen Biels, 150 Tolhouten, Afhei- ningspalen, Achterdeelen, Hevie's, Rib ben 2 a 3 en verdere Houtwaren en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. te Oud Sabbinge, ten overstaan van No taris PILAAR te Goes, a. des morgens te 10 uur in de herberg bij J. Rooze van met het voortdurend erfpachtsrochl van den grond te Oud-Sabbinge groot 3 Aren 10 Centiaren, bewoond geweest door Jan van der Giezen. Üp gebruik na de betaling. 2. aldaar, groot 54 Aren 60 Centiaren, op ge bruik na rooven oogst 1917, b. des namiddags te half één uur aan gemeld woonhuis van Meubelen, Huisraad, Kleederen, Gereedschappen, Eierkolen, Steen kolen, .Brandhout enz. TE KOOP verschillende soorten wielen en vei" plaatsbare Bakovens, bij Abonnementsprijs Afzonderlijke nu Advertentiën won kalf drie en Vrjjij De abonné's op dit] di,( ctie uitgereikte daarvoor vastgeste GRATIS verzekerd <1 Bij het verschijtue telijke feesten binnet het kalenderjaar, ple organen der riietgelo IraJe" pers te ontlio: van artikelen aan die gewijd. Men kan iüt kenid noemen, camel, liet ten Sterkste getu dier bladen om naa: ken over de groote herdenking de chru geeft tot feestelijke v dal stilzwijgen ook zooverre het een be godsdienstige onverst gen, waarin die bladen Toch valt dit stilz kiezen boven hetgee: krijgt, als zoo'n bladL „feestartikel" van wafl Bijvoorbeeld het „V voorlichter van het V kleinen Iman in Zuid-R is dezer dagen ook iiet schrijven gegaan volgende op: „Kont, laten we stoken en ons Paas I 'aaschvuur, om ev donen vreugdp te do en 'duisternis, d| dood, de wijk name, kon voor meer wai die de lento inluid u oer ontwakende le hel opzettelijk genu in do dagen van wc als offerande tot sti, van booze goden eJ elgezinden, maar cj uiting onzer nieuw Arme lezer, maar v srbe lezer, die door li- mits gaders deu ci'vii] Volksblad" verleid ibonneeren, dergelijket lelijke lectuur te slil Hoogfeest van Pasch. kimde omtrent Paasc for gaat hier hand aa taal gemis aan besef van het christelijk Pa de staatsman het bij li gewaagde van „pagani onze moderne sa-mienlt toch is inderdaad'paga, densch. Maar het is mt aangehaalde tirade toe blad" slechts als aanli', tol zijn eigenlijk, zijn liet uitvloeken van de 2) De oorlog geëindigd tuurlij'k niet uitblijven den ontbonden en de gedankt worden, zij z( voeringen moeten weg opsteken en zelfs in onbekendheid terugkee liefde maakte het hui hel persoonlijk helan derlandsliefde. Verbonden dooi lie hen weldra zou verd kander wapenen, maak de losbandigheid, ontst duur van het beleg, i) der tucht, veroorzaakt gen toenadering, welki schrijvers de verbroedq en liet leger gelieven verschillende andere o. liet vertrouwen van den' terwijl zij le gelijker tij belasterden oui ze bij, maken. De door andere be.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 6