ECTIE, No. 42 TWEEDE BLAD. NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 7 April 191? ekering-Maatschappij ÏEi\, illen uit nze alles 1, terwijl ligen dat aag zijn. Blousen. I HULST. - Goes. BINNENLAND. UIT ZEELAND. IJ ff BREDA. nieuwen winkel mti- en MojjarUn. fiaanstr. A 58, UOES. en Tuinders", Teleph. Int. No. 510. erzekeringen tegen en Ziekten, S7END personeel. agenten gevraagd. irnmarkt 7, Tel. 436. KERKNIEUWS. Eikenhout, Kerkbanken, Schoolbanken enz enz. len aardige reclame. gevestigd: P. VaN HEST. I M. JOOSEN. r. H. C. J. GROOT, oh. L. BUISSLNG ten in Rekening-Courant illijke rente. edlteuren 2 °/0. 0 dagen opzegging 2 °/o maanden 3 Een complot. Een uitgebreid complot is door de Am- s'terdamsche recherche ontdekt waarbij te legrafisten uit Amsterdam en Den Haag, ook een dame, behooren, die sinds ge- ruimen tijd tal van telegrammen tegen! grof geld ter beschikking stelden van een agent van een buitenlandse!» mogend* hoid. Het onderzoek duurt voort. De Nederiandsche regeering heeft het voorloopige bewind in Rusland nog niet officieel erkend, .doch den Nederland- schen gezant te Petersburg opgedragen op den gebruikelijken voet officieuse be trekkingen met dat bewind te onderhou den. Vluchtoorden voor Nederlanders. Naar het „Volk" verneemt, heelt de re geering opdracht gegeven tot den bouw van eenige vluchtoorden binnen de Hol- landsche .Waterlinie, ten gebruike voor het gevat dat bij een vijandelijiben inval in ons land, een groot aantal vluchtelin gen uit de .grensprovinciën naar het bin nenland zouden komen. Uitvoer van nuchtere kalveren. Volgens „de Vee- en Vleeschhandel" zal een beperkt® uitvoer van nuchtere 'kal veren plaats hebben, (ie beginnen na Pa schen I L i l LI De distributie van kalfsvleesch voor het binnenland is een vervolg van die van gezouten kluiven in Februari. Het ligt in de bedoeling om, wanneer de aanvoer van nuchtere kalveren zal ziju beëindigd, deze distributie ten behoeve der volks voeding met een andere vleeschsoort voort te zetten. Erwten. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald, dat de maximum prijs van f30 per 100 K.G., vastgesteld voor groene erwteq, ook zal gelden voor grauwe- en vale erwten. Benzine. Het is verboden benzin© te vervoeren, jte verkoopea of af te leveren, tenzij door den Minister van Landbouw daartoe ver gunning is yerleend. lie voorwaarden, on der welke vergunning zal worden verleend, zullen nader worden vastgesteld. Vreemd, dat bij het gebrek aan ben zine een „Hima-rondrit" wordt toege staan, waarbij tal van benzinemotorrij wielen in gebruik zijn. Rijst en Aardappelen. Door den Minister is tot de burgemees ters de navolgende circulaire gericht: Tengevolge op mijn circulaire van 12 Februari heh ik de eer u te berichten, dat in verband met den vrij aanmerkelij- ken voorraad minder duurzame aardap pelen, die in elk geval vóór 16 Mei eerst komende verbruikt moeten zijn, door jnij het rantsoen van aardappelen verhoogd wordt, van 12 Kg. tot 25 Kg. per hootd en per vier weken over de periode in gaande 16 April e.k. en eindigende li Mei d.a.v. In verband daarmede .wordt, het rant soen voor rijst, gort en havermout voor de periode van 16 April e.k. tot 14 Mei d.a.v. bepaald op O.Y Kg. rijst, en 0.3 Kg. gort en. havermout per hoofd dor bevolking. Passagiers van het s.s. „Juliana." Ongeveer 90 Nederlanders, die van Ne- derl.-lndiij te Suez zijn gearriveerd met het s.s. „Prinses Juliana", en die te Mar seille zijn aangekomen met verschillende schepen hebben Parijs verlaten ami over Zwitserland naar ons land terug te kee- ren. De Eerste Kamer der Staten Generaal islin openbare vergadering bijeengeroe pen op Dinsdag 10 April des namiddags te 2.30 uur. Gaan mlnlstarleale crisis te wachten. Men seint ons uit Den Haag: Naar aanleiding van een bericht als zou binnenkort een ministerieele crisis te wachten zijn aan het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, aange zien Minister Posthuma vierkant gestemd zou ^ijn tegen een zeer sterk doorgevoer de concentratie op het gebied van le- (venstaiddelenvoorziening, kan uit de beste bron worden gemeld, dat van een zoo danige ophanden zijnde ministerieele kri- sis geen sprake is. Ten allen overvloede kan hieraan worden toegevoegd, dat Mi nister Posthuma zelf in zijn rede bij d© behandeling van het 80 millioen-ontwerp in de Tweede Kamer (Handelingen blz. 1244) erop gewezen heeft, dat er niet alleen in deze richting wat tie doen is, (maar dat er in deze richting wat zal gebeuren, al was het alleen miaar omi de ontstane betalingsmoeilijkheden. (De Tijd.) Tegenspraak. Aaax het Haagsche correspondentiebu reau van bevoegde zijde verneemt, is het gerucht, dat d'e militaire verloven 'zijn ingetrokken, niet juist. Paaschdrukte Spoorwegen. Daar de militaire autoriteiten al het materieel tor beschikking van da spoor wegen hebben vrij gegeven, zullen Zater dag a.s. verscheidene extra-treinen loo- pen ten gerieve van militaire verlofgangers en reizend publiek. Zaterdag a.s. zullen alle treinen van en naar 'het noorden in 2 deelen loopen, terwijl tevens de voornaamste sneltreinen naar alle richtingen gesplitst zullen wor den. Onze graanschepen. Naar wij vernemen bevatten de graan schepen, waarvan de binnenkomst de laatste dagen is gemeld, uitsluitend mais, haver of lijnkoeken, maar geen tarwe. Dit geldt ook voor het aangeko men stoomschip „Leersum" met 6000 ton graan voor 'de Nederlandsche regee ring, dit graan is mais. Gaas. Dezer dagen is hier e e n e b ij- eenkomst van fruithandelaars, fruitk weekers en pachters van fruitperceelen gehouden on der leiding van den heer FA Hoornick, ten doel hebbende om door een geza menlijke actie den maatregel te weren, dat alle boomgaarden over de veiling moeten worden verkocht en te verkrij gen, dat onderhandsche verpachting blijft toegestaan. De heer F. Kakebeeke stond als des kundige de vergadering ter zijde en zette eenige scheeve begrippen recht. Het is niet waar, dat het veilen van fruit al leen aan eigenaars is voorbehouden. Hij kon zoo goed als officieel mededee- len, dat in een vergadering van de Fruitcentrale met de Rijkscommissie is besloten aan belanghebbenden bekend te maken, dat pachters niet van 'tkoopen voor het buitenland worden uitgesloten, mits de verkooping geschiedt door een notaris en de koopers aan eenige eischen voldoen; voor het binnenland mag onderhands worden gekocht. De con trole zal echter -verscherpt worden, op dat do regeering een juiste opgave ver- krijge van de hoeveelheid fruit, die in ons land voorradig is. Naar aanleiding van een en ander ont spon zich een zeer levendige discussie, die het zoeken naar de beste wijze ter behartiging der gemeenschappelijke be langen tot onderwerp had en uitliep op de stichting eener vereeniging met een voorloopig bestuur, aldus samengesteld F. Hoornick, H. Bliek en M. Verbeem, allen te Goes; K. De Jonge te Schore; K. Dagevos te Kloetinge; J. Sonke te Kruiningen; A. Vleugel te Wemeldinge (deze heeren vertegenwoordigen Zuid- Beveland); J. Holier en J. A. De jWïtt (deze heeren vertegenwoordigen Walche ren). Door de vereeniging zal bij den mi nister worden gerekestreerd om de maat regelen der regeering gewijzigd te krij gen ten voordeele der onderhandsehe verpachting, terwijl tevens de samenstel ling van statuten enz. door haar zal worden onderhanden genomein. Donderdagavond om ruim 9 ure werden vele bewoners, vooral aan het westelijk stadsgedeelte opgeschrikt door den dreun van een zware ontploffii^, die de vensters deed rinkelen en het huis schudden. Ook op andere plaatsen in Zeeland werd 'het gehoord en met name te Vlissingen was de schok zóó hevig, dat velen naar buiten snelden en naar den zeeboulevard gingen om te zien of zij iets konden ontdekken, wat een verklaring kon geven van deze» schok. Men bespeurde echter alleen het flitsen van zoeklichten ver zuidwaarts, België in. Vermoedelijk houden de schok ken verband met zwaar kanonvuur op het gevechtsfront bij leperen. Eenzelfde hevige schok werd nog van nacht hier .ter stede je 2 uur waarge nomen. Donderdagnammidag vloog tweemaal binnen de tijdsruimte van enkele uren een monoplaan, goed zichtbaar boven de stad, de eerste maal van west naar oost, later in tegenovergestelde richting. De R.-K. Kiesvereeniging alhier is in buitengewone vergadering bijeenge roepen te houden den Hen April e.k. Middelburg. Bevolking. In de twee de helft van de maand 'Maart zijn in deze gemeente ingekomen: Mr. R. H. Rit ten, hoofdcommies Pïov. Griffie, Noord- singel R 67a, uit 's Gravenhage; J. P'. C. de Wijs, notarisklerk, Korte Gortstraat I 344, Oud-BeijerlandMa. Hermes, kin derjuffrouw, Seisdami Q 25, Geertruiden- berg; 'J. Moens, werkman, 'Havendijk .T. 23, Vlissingen; A. M. Ilmer, manufactu- rierster, Langeviele K 202, Loosduinen; P. Kuzee, fabrieksarbeider, Korte Sin gelstraat O 291, O. en W. Souburg; E. G. Hansen geb. Freni, Stationsstraat P 44e, Missingen; wed. J. Kegge, Koren dijk P. 60, Tholen; J. Meuiblok1, veld arbeid er, Segeerssingel V 49, 's H. Arends- kèrke; M. Zuidweg, kinderjuffrouw, Dam F 152153, Goes; C. J. M. Homburg, Wal B 102, Zandvoort.wed. D. Goed hart, Korte Noordstraat E -5, N. en St. Joosland; A. M. Baljeu, bouwkundige, Vlissingsché straat K 44, Rotterdam; C. M. de Hijke, werkman, Stijfsel weg S 92, Delft; J. Wj. Sorel, huisknecht, Loskade P. 267, Vlissingen; wed. i>. G. van Krab den, Lange Singelstraat N 205, Arnhem! J. C. Pluijmeirs, pianomakersknecht, Slee perssingel Q 186, Koudekerk»; J. C. Scho- nis, schoenmakersknecht, Lange Gist- straat F 188, Antwerpen (B.) Vertrokken: J. J. H. van Strien, van Kinderdijk P. 115, naar Amster dam; wed. J. de Bree, Noord weg S 201, Koudekerke; J. Wr- Ludikhuize, Kort© Hee rengracht M. 285, Zwolle; A. de Lange, Seisbolwerk Q 295, Tiet; F. Wi. Snij ders, Lazarijstraat. O 85, Waddinxveen (Z..-H.); H. i. van Wichen, Brafctraat O 251, Gouda; P. J. Bageman, Dokstraat P 181, Goes; A. Willemse, Veersche weg S. 10, Rotterdam; J. Kervink, Veer sche Singel S 30, Hoek (Z,); Pa. Malgo, Molstraat F 85, Amsterdam); Ha. Ma. Hootsmans, Stationsstraat P 268, Rot terdam; Wa. Aa. Stevens, Langedelft A. 97 Utrecht; wed. A. J. Bleuzé, Nieuw- ^traat ;G 225, Goes; J. J. Geldof, Vlis singsché straat I 160, Zuid Scharwou- de (N.-H.); J. de Goede, Hearengracht M. 36c, Dordrecht; J. 0. Ruitenbeek, Mo tenwater M 271, Goes; J. G. Poortman, Brakstraat O "275, 's HertogenboschJ. L. v. d. Harst, Dam N.z. F 98, 's Gra venpolder; J. Vermeulen, Vlissingsch bol werk 0 300, Borsse.e; J. J. Kroon, Noord- poorts'traat M 220, 's GravenhageA. van Baren, Varkensmarkt K 39, Schagen (N.-H.); A. A. van Leeuwen, Brakstraat U 271, Ter Neuzen; C. AL Snijders, La zarijstraat 0 '85, Sas van Gent; J. J. v. d. Leijè, Brakstraat O 252, Alelis- kerke. (M. Ct.) Vlissingen. Men zendt ons een exem plaar van een vlugschrift, getiteldZie toe met wie ge trouwt, ondertee- kend gloor de R. K. jfropagandaclub ,,St. Thomas van Aquino" alhier en 'be krachtigd imet de goedkeuring van dien Eenv. heer P. Verwer, geestelijk advi seur. Alet de verspreiding van dit vlug schrift heeft die propagandaclub een uit stekend werk. verricht, fimimiers wordt daarin op zeer uitvoerige maar even hel dere wijze de Verderfelijkheid van het gemengde h u w e 1 ij k uiteengezet, ter wijl tevens óe Katholiek» leer omtrent het huwelijk en de ppvoeding der kinderen uitstekend wordt verklaard. Wij twijfe len dan ook niet of dit vjugschrift zal zijn rijke vrucht niet missen. Gisteravond en hedennacht zijn hier enkele zeer hevige ontploffingen waar genomen, welke uit de richting van de Belgische kust kwamen, zoowel des avonds als des nachts want ook toen hadden velen hun bed verlaten wer den vliegmachines waargenomen. Het staat dus vrij zeker vast, dat men met een vliegeraanval op de Belgische kust te doen had, waarbij ditmaal bijzonder hevige ontploffingen werden veroorzaakt. Schore. De burgemeester benoemde tot leden der steenkolencommissie P. Kole, steenkolenhandelaar, S. de Visser, ver tegenwoordiger van het steenkolenfonds, M. in 't Anker, kleinindustrieel en A. P. Neeteson, terwijl hij zelf als voorzit ter optreedt. M. C. 's Heerenhoek. Door de handboogsocië teiten „Eensgezindheid", „Diana" e» „Con cordia" alhier, is ^besloten dat „Eens gezindheid" dit jaar een concours zat geven op 29 Juni a.s. (Petrus en Paulus). Woensdagmiddag daalde in den om trek alhier een kabelballon. D© inhoud was onbeduidend. Zij is opgeborgen in de Meestoof en onder bewaking gesteld. Baarland. De brandstoffen-commissie al hier bestaat uit de volgend© personen: De burgemeester, de beide wethouders, de brandstoxfenhandelaar A. Huijzen en de secretaris van het kolenfonds. Hoedekenskerke. Woensdagmiddag viel een zwaar pak geperst regeeringshooi bij het laden van een schip, door een nood lottig toeval op den werkman J. T. alhier. Hij bezeerde zich hierbij zoodanig, jlat geneeskundige hulp moest worden inge roepen waarna de getroffene 'per rader brancard van tiet Groene Kruist naar huis is getransporteerd. Krabbendijke. Onlangs werden de laatste bitterpeeën (cichorei) hier gerooid en deze week werden ze naar de fabriek gebracht. Al de bitterpeeën' konden nu hier gedroogd worden en er werd nog heel wat aangevoerd van elders. (Z.) Oosthurg. Gisteravond hield ds. Pttist uit Aardenburg een lezing toegelicht niet lichtbeelden over ZeemvschA laanderen, welke druk bezocht werd. Woensdag arriveerde alhier ©en groote partij gezouten regöeringsvleesch en -spek, welke voor onze buurtdorpen bestemd was. Oostburg wacht nog steeds 1 Woensdag j.l. ontstond: er brand bij E. de Al. Gelukkig was de brand spuit spoedig ter plaatse. De schade is gering. De echtgenoot» van E. de M. was zoo hevig geschrokken dat zij in onmacht viel. De heer A. d. M. reed per fiets' dooi de Brouwerijstraat. Een schilder kwami juist piet een lange ladder een zijstraatje u,it. Dhr. A. de M. reed in volle vaart tegen de ladder, tuimelde achterover van zijn fiets en bleef bewusteloos op de straat liggen. De ontboden geneesheer vreesde eerst voor hersenschudding. La ter vernemen we, dat de toestand: aanmer kelijk verbeterd 'is. Terneuzen. Het divident voor Aandeel houders van het Hotel der Nederlanden, is vastgesteld pp 4 pet. Voor de gemeenteraad werden offi cieel candidaat gesteld, (vac. v. Nes) P. de Bakker (Kath., gesteund door A. R«v.) en J. de Feijter Jacz,. (lib.). Stemming 13 April a.s. Breskens. Alhier daalde gisteren een ballon, zooals de Duitschers gebruiken voor weerkundige waarnemingen. Het ding had natuurlijk veel bekijks. Sluiskil. Alhier werd Zondag het lijk van den sedert December vermisten Th. vaii den 'Bergen, timmerman te Axel, uit het kanaal opgevischt. Eede. Het scheen wel, dat er in den nacht van Dinsdag op Woensdag groote gedrijviglieid aan het Westerfront heerschte. Nu eons nam men zoeklichten waar, dan weer hoorden we hevig kanon gebulder. De Commissaris der Koningin bezoekt Alaandag 16 dezer de gemeenten Oud-Vos- semeer en St. Philipsland en Dinsdag d.a.v. de gemeenten Borsselen, Ellewouts- dijk, Driewegen en Ovezande. Door den commandant van de stelling der monden van de Maas en der Scheme is aan C. Dieleman en Ch. de Poorter te Terneuzen en aan C. Veire en E, van Hamme te IJzendijke voorwaardelijke vergunning yerleend in zijn gezagsgebied terug te keeren. Reizigersvervoer in Zeeland tegen Patched. Men deelt ons mede: Aan het personeel van de Maatschap pij der Staatsspoor zal op Zaterdag 7 en op Alaandag 9 dezer geen vrij vervoer worden verleend. Zaterdag zal alleen trein No. 105 een voortrein hebben. Overigens zal het rei zend publiek met de gewone treinen ver voerd worden. Door den Commissaris der Koningin is benoemd met ingang van 1 Mei a. s. tot veldwachter in de gemeente Biervliet, J. de Roos, agent van politie der tweede klasse te Middelburg, zulks in de plaats van P. Geensen, aan wien op dienzelfden datum op zijn verzoek eervol ontslag is verleend. Op 1 April waren in Zeeland 10.989 vluchtelingen. Besmettelijke ziekten. Van 28 Alaart tot 3 April zij» de na volgende besmettelijk© kiekten in Zee land ter kennis van den Centrale» Gezond heidsraad gekomen: Roodvonk: 1 geval te Aardemburg, 2 to Burgh, 3 te Haamstede, 4 tie Krab bendijke, 1 'te Afiddelburg en 1 t© Wol- phaartsdijk. Diiphteritisr 2 gevallen te Groede en 1 te Hulst. Nekkramp1 geval' te St. Maartensdijk. In bovengenoemd tijdvak werden in to- faal 19 gevallen van nekkramp in ons land geconstateerd. (M. Ct.) De werklieden der Kon. Maatschappij De Schelde ie Vlissingen. Donderdagavond had te Vlissingen een druk bezochte vergadering plaats van werklieden van de Kon. Maatschappij „de Schelde", bijeengeroepen door de vier sa menwerkende vakorganisaties, waarin als sprekers optraden de heeren Hoossen van de Federatie van Metaalbewerkers, van der Hooven, van den Alg. Ned. Bond, Eikerbout, van den Christ. Bond en van Wely van den R. K. Bond van Metaal bewerkers. Deze verschillende sprekers kwamen er met klem tegen op, dat door de directie van de Schelde (jen aanslag gepdeegd wordt op de organisaties. Volgens de medédeelingen heeft de di rectie in overleg met commissarissen van de winst over 1916 een bedrag, er werd genoemd f95.000 gereserveerd voor cri sisuitgaven aan de werklieden, maar daar bij is bepaald, dat alleen zij kunnen krip gen, die lid zijn van het werkloozenfonds der fabriek en dat zijn juist de ongeor ganiseerden, want de anderen zijn in de werkloozenSondsen van de diverse orga nisaties. Nadat de sprekers allen tot aan sluiting hadden aangespoord, werd de volgende motie aangenomen „Het personeel der Kon. Maatschappij de Schelde in vergadering bijeen in de groote zaal vatt het „Concertgebouw" op Donderdag 5 April, gehoord de besprekingen inzake crisis maatregelen door de directie van „de. Schelde" kennis genomen hebbende van het besluit van de vergadering van H.H. commissarissen, waarbij een deel van d< winst 1916 voor crisismaatregelen 1917 gereserveerd zal worden, voorts, dat al leen daarvan vergoeding verstrekt zaï worden aan de ongeorganiseerde werk lieden; protesteert ten sterkste tegen zulke maatregelen, daar de winsteu door all'e arbeiders worden voortgebracht en dus alle arbeiders, georganiseerden eveneens recht hebben op vergoeding in de loon derving door de inkrimping van den werk tijd ontstaan, ziet in deze handeling van de directie een lage aanslag op de bestaande vakbonden, welke slechts bjj geheele werkloosheid uit de fondsen mo gen uitkeeren, het uit de crisis voort gesproten werkloozenfonds der „Schelde" hetwelk in concurreerenden zin tegen die der vakbonden wordt aangewend, kan br de te verwachten uitbreiding der werk loosheid der werkloos geworden arbeiders toch niet uitkeeren, mede met het oog dat alleen aan de erkende werkloosheid fondsen subsidie van Rijk en gemeente wege verstrekt wordt, overtuigd zijnde, dat de liefdadigheid der directie van de „Schelde" zoover strekt als de verdeeld heid onder haar personeel daardoor be vorderd wordt; constateerende, dat de ge nomen maatregelen der directie geen an dere bedoeling inhoud als de bestaande vakbonden tegen te werken, besluit deze motie aan de regeerings, rijkswerkeloosheidsraden, arbeidsbemidde ling, de pers en de directie van „de Schel de" op te zenden en gaat over tot de orde van den dag". De motie werd bij acclamatie aange nomen, terwijl ook de aanwezige ongeor ganiseerden er zich mede vereenigden. Ralender der Week. Va» 8 tot 15 April 1917. Zondag 8 April. Hoogfeest v. Paschen V (bl. 695), D' (bl. 763). De gebeden na de stille H. Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater V (bl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Ko ningin V (bi. 58), D (bl. 122.) Vespers op bl. 766, Maandag 9 April. Tweede Paaschdag V (bl. 700), D (bl. 767.) Vespers opi bl. 771. Dinsdag '10 April Mis v. d. dag V (bl. 706), D (bi. 771.) Woensdag 11 April. Mis v. d. dag V (bl. 711), D (bl. 774); gedachtenis v, d. H. Leo V (bl. 1602), D (bl. 1167 ei. 215). Donderdag 12 April. Mis v. d. dag V (bl. 716), D (bl. 778); 2de gebed voc Kerk of Paus V (bl. 436), D (bl1. 101 of 102). Vrijdag 13 April'. Mis v. d. dag V (bl', 721), D' ,(bl;. 782); gedachtenis v. d. H. Hemienigililus V (bl. 1605 en 1029 on der no. 3), D (bl. 1168 en 180). Zaterdag 14 April'. Witte-Zaterdag V fb' 725), D (bl. 784); gedachtenis v. d. H. Liduina V (bl. q* en 1123), D (bl. 53* en 249), v. d. H. Justinus V (bl. 1606^ D (bl. 1169) en v. d. H. H. Tiburtins V (bl. 1606), D (bl. 1169). N. B. lederen dag Credo Praefatie v Paschen V (bl. 31), D (bl. 96); „cornmu- nieantes" en „Hanc igitur" V (bl 31"), D (bl. 97), De gewone orde der H. Mis, die iedë- ren dag terugkeert, begint op bl. V 11 D 71. De bladzijden met V geteekeni verwijzen naar bet „Volksmisboek" en de bladzijden met D geteekend naar het „Mis - en Vesperboek" Van Desclée. Zondag 8 April'. Hoogfeest Van Paschen Epistel: 1 Cor. V 7 en 8. Evangelie: Mare. XVI 1—7. Maandag 9 April. Paa|sch-Maaadag, Epds tel Hand. X 3743. Evangelie: Luc. XXVI 13—35. Kerklijst van 's Heerenhoek. Zondag 8 April'. Zondag is Hoogfeest van Paschen. Ol der de H. Missen bijzondere collecte voo" de kinderen, die op den 2en Zondag n.t Paschen hun plechtige H. Communie zu" ten doen. Wij bevelen deze collecte nog meer dan andere jaren aan. 's Middag., te 21/2 uur plechtige Vespers; daarna ge legenheid om te biechten tot 7 uur, Alaandag, 2e Paaschdag, de H. Missen als op Zondag, 's Middags te 2Va uu Vespers met rozenhoedje; daarna gele genheid om te biechten tot 4V2 uur. Te 41/2 uur worden aan de pastorie verwacht de ouders, die wenschen te genieten van de collecte voor de plechtige H. Communie. Van Dinsdag af de gewone catechismus. Eiken morgen te 5 uur wordt de H. Com munie uitgereikt. Donderdag onder de H. Alis va» 7 of van 8 uur moeten alle kinderen gemeen schappelijk hun Paasch-Communie doen. Daartoe kunnen zij £aa nbiechten op

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 5