b Berichten. schap en Kunst. Gemengd Nieuws. Leger en Vloot KOLONIËN. ONDERWIJS Marktberichten- VI SS CHER IJ. Sociale Berichten. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. SPORT EN SPEL. dlksbond en andere tgen gewenschte lec- ester in de vacature dhr. L. Berktórs, ;.mb'- te Helmond. De be de R. K. Staatspartij'. (O bevat de acte van Imlooze Vennootschap Onroerende Goederen Hulst, bewilligd bij fel Januari 1917, met |t 100.000, verdeeld in groot f5000, al'e ge- J. A. Rottier, Hulst, iA. A. Rottier, leiden 1. Rottier, Kield recht, Roermond., A. J. M. bosch, H. P. J. Rot- in H. J. M. Boola&rs, L., N. en H. heeft ,n heden tot en niet 31 igewezen voor de ge- omgeving als gences- n art. 31, 3de lid, van van 6 December 1911 A. Jens .je Axel. is ingetrokken de be- ontvanger der directe rrechten en accijnzen Inxperlo, tot ontiangei In te Axel', en is hij [vanger derzelfde mid- Het dorp Eede (Z zoo Ispondent van het „N. 3e grens dicht bebouwd, r huis staat een kléine 'aarin tegenwoordig al- zielen snorren. Zoo'u (at juist tegen de elec- 'heiding en biedt een een en ander over den |n tijd vermoedde men, De vorige Week 1 addon ttwee kommies-scldaten ten te verschuilen. Des de zwingelaars naai met. zich dragende een Jr zak. en oogenblik liet :n de tnsschen de zwini elaars i een loopen zette Een in de zakken bevond hoeveelheid spek, koffie, De haring was rogee- de kaas jregeerinf.skaas. te sommen mee ie ver- eemt het kwaad toe. De betalen 30 cent voor een i is f3.30 voor t K.G. voor een K.G. spek; 2 tarwe. Zóó snel welken [dat, wanneer er heden ren te Eede komt, daar s meer van te vinden strappen? Het blijkt nage- hoe scherp het toezicht Per Telefoon. t\T. Het ministerie van oor- jgedeeld, dat het een fi- an 14 regimenten en een uit de verschillende sta- |n. De President heeft een •kend waarbij het perso- svloot gebracht wordt op .D.) De „Vossische ^ei- uit Bern, dat de Zwitser- den Zwitserschen gezant leeft gemachtigd oiöcieelo iet de nieuwe Russische te gaan. Chineescho gezant heeft jng toezending zijn< r pas- i!d' pp do buitenriffen, noord- lAmeland, is een Puitsch 1. De daarheen ge: ondeni :eerdc zonder volk terug. (De hier binnenge'.oopen, Catharina Clazina" rappor- loor een Duitsche duikboot zijn. De hier binnengeloopeu „Gerbrig" bracht het lijk zeeman, vermoedelijk af in gezonken schip. De 19-jarige matrcos J. sleepboot „Seine" is op Ibreken van een tros dood- er boord gevallen. Hol. lijk stonds in de diepte. Die afkomstig van Vlissi rgen. 11 i .vordt. tel h w 1-opend [e is goor i ng te B r a. Za- te Breda een .ten- van schilderijen c» iganiseerd len voor- Krijgsgevangenen in Ruptsch; Plaatselijk Belgisch ComiW ■rnationaal liefdewerk voor krijgsgevangenen. De b00®.1^ entoongestelde werken, hp 5 April plaats vindt, is opgedragen aan j de kunstschildersIs. Opsomer, willf Stuyters, Piet van der Iiem; Eml. Vi&ru en Rob. AVijtsinan.(Alsb. De Hertog van Norfolk. Ongetwijfeld zullen ook Vele Nederland- sche bezoekers van het internationale Eucharistisch Congres te Londen zich nog do krachtige, indrukwekkende figuur her inneren van den thans overleden hertog van Norfolk. Gelijk van zoo menige ka tholieke onderneming en/godsdienstige be tooging o.a. van den vermaarden pel grimstocht der Engelsche katholieken naar Rome was hij ook van dit Congres de ziel. Voor een groot deel had hij de voorbereidende werkzaamheden geleid, hij trad persoonlijk ,op als redenaar, hij re cipieerde op zijn kasteel den schitterenden stoet der kerkelijke hoogwaardigheidsbe- kleeders enhij onderscheidde zich bij) alles door zijn godsvrucht, zijin echt gemeend katholicisme en tegelijkertijd door dien tact, welke hem ook onder zijn niet- katholieke landgenooten het hooge aan zien deden genieten, waarin hij stond. Verheugde hij zich niet in het bijzonder vertrouwen van wijlen koningin Victoria, die hem de Orde van den Kouseband overhandigde, en zou hij niet als bijzon der gezant naar den H. Stoel zijn afge vaardigd, indien zijn hooge leeftijd hij zou dit jaar de zeventig hebben bereikt geen beletsel ware geweest? Op ende top een gentleman was deze aristocraat uit een aloud geslacht en voor zitter der Britsche Katholieke Unie. Zijn omgangskunst en zijn fijne gemoedelijkl- heid worden geteekend door het volgen- de geval, hetwelk mij een zijner vrienden mededeelde Toen hij nog directeur-generaal der pos terijen was een eere-ambt, hem door Salisbury bezorgd toerde hij in zijn auto door het oude gebied van Norfolk, maar moest in een dorp- stilhouden we gens een motorgpbrek. De hertog ging naai' het naastbijzijnd telegraafkantoor, om een vriend te seinen, dat hij dien middag niet bij hem zou kunnen komen op het afgesproken uur. Hij onderteekende zon der meer: „Norfolk". Na het gelezen te hebben gaf de vrouwelijke beambte van het kantoor hem zijn telegram terug on der de barsche bejegening: „U, die er niet uitziet als een boereklungel, wordt verondersteld, toch op de hoogte te zijn Van de Engelsche telegraafwet. Weet u dan niet, wat iedere schooljongen weet, dat u een telegram piet met een p'laats- nnaam moogt onderteekenen. Daar hebt u uw telegram terugl" En snibbig ver scheurde zij het papier. De hertog schreef eeu nieuw, thans ge richt aan den dienstdoenden hoofd-direc- teur der telegrafie te Londen. Het luid de „U gelieve mejuffrouw N op het telegraafkantoor te X behalve een exemplaar der telegraafwet, ook een exem plaar te zenden van een leerboek over goede omgangsvormen, opdat zij het pu bliek beleefder I'eere behandelen (w.g.) De hertog van Norfolk directeur-generaal van de posterijen en telegrafie". De vrouwelijke beambte liet ditmaal het telegram van schrik vallen. En daar zij zich in den geest reeds van haar betrek king zag ontheven, begon zij te schreien. Thans was het de beurt voor den hertog, om het telegram terug te vragen en het teverscheuren. Voor de toekomsl had het echte gentleman-like lesje ge holpen. (De Tijd.) Aangeschoten. Een soldaat-kom mies trachtte nabij de Duitsche grens te Korkrade een vluchtenden smokkelhiar door haltgeroep tot staan te brengen. Toen hieraan geen govél'g Werd gegeven, maakte do soldaat van zijn vuurwapen gebruik en loste een schot, in de richting van den WcgVluchtenden smokkelaar. De kogel trof echter een in de nabijheid spelend knaapje van ongeveer acht jaar. Het. kind, dat in do longen getroffen was, werd naar het hospitaal te Kerkra.de vervoerd Men vreest voor het behoud van het loven. Een paardenhandelaar t.e Oldenzaal. die in Zeeland een paardenmarkt, be zocht, werd zittende in den trein in de buurt van Vlissingen de inhoud zijner portefeuille, inhoudende circa f 2900, ontrold. De handelaar was ingedut en bij zijn ontwaken bleek hem, dat zijn portefeuille, die met een ketting aan zijn hals Was bevestigd, was toegehaald, („N. .Ct.") Een goede vangst. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben inbre kers in de automobiel- en rijwielzaak van Gebr Beekman te Bloemendaal ingebro ken en een partij autobanden, ter waardo van f 2000, ontvreemd. De banden wei-den in een rijtuig vervoerd, dat echter dooi de politie te Slolerdijk werd aangehouden. De dieven, een tweetal Amsterdammers, hadden, geen tijd meer om te vluchten en werden door de politie achter slot en grendel gezet. litie waarschuwde, die den man arres teerde. Hij bleek een Duitscli deserteur te zijn; en had reeds eenig geld uit een kastje weten te ontvreemde*. Aardappelen in een 1 ijkwa- B e n. Een inwoner van Vianen was de- der dagen te Utrecht overleden: zijn stof felijk overschot weid. per lijkwagen naai de plaats zijner inwoning vervoerd. Men achtte het echter zonde, dat de wagen weer leeg naar Utrecht zou; moeten ver trekken en daarom werd gepoogd, hier nog goede munt uit to staan. In Vianen n.L zitten nog aardappelen in overvloed ,èn in Utrecht heeft men ze niet. Dus werd de wagen volgeladen. Alles ging goed tot halverwege; daar ontdekte een voorbij* komend -marechaussee ongewoon gerom mel In het zwarte voertuig. Even stop pen, inspecteeren, en jawel, daar kwanten de aardappelen voor den dag. Inbeslag neming volgde plus een proces-verhaal. (Hbl.) In de val geloop en. Op de pastorie te Wolfsveen vermisten de pas toor en de kapelaan herhaaldelijk geld. De nummers van zilverbons werden daar op -genoteerd en toen liep de oppasser van den op de pastorie ingekwiartienden overste G. in de val. De man, uit Am sterdam en ho-ofd van een gezin heeft reeds bekend. Het vermiste geld' js mini f200. Een nieuwe truc. Men meldt uit Haarlemmermeer De landbouwer D. Rreure aan den Hoofdweg, alhier, vermist een vrij be langrijk bedrag aan bankpapier en zil vergeld (ongeveer f 550), alsmede een gouden heeren-rcmontoirhorloge met. dub bele gouden schakelketting. Deze voorwerpen waren geborgen in een kast in do woonkamer. Vrij zeker is deze diefstal gepleegd door drie als heer gekleed© personen, komende uit één der naburige steden, die zich uitgaven als inspecteurs, be last met de uitvoering der distributie- wet en in die kwaliteit hebben kans ge zien liet goheele huis te doorwandelen. Terwijl twee hunner de aanwezige huis vrouw in de kelder aan den praat hiel den, heeft nummer drie intusschen zijn slag geslagen in de woonkamer. Do „heeren" vertrokken per fiets in de richting Amsterdam. Den laatsten tijd worden de landbou wers telkens bezocht door ambtenaren belast, met de controle op de distributie- wet. Eeu chirurgisch wonder is het geval van den zoon van het Engelsche parle mentslid O'Grady, voorzitter van het al gemeen verhond van vakvereenigingen, die eenige maanden geleden ernstig gewond werd. Het bleek noodig een van zijn armen af te zetten. De chirurg die de operatie- uitvoerde, verwijderde eenig (blijkbaar versplinterd! been uit den afgezetten arm, zette den arm weer aan den romp en naaide de peezen en spieren aan elkaar. Thans is de arm zoo goed dat de jonge man hem kan gebruiken en in staat is, om een kop thee langzaam naar zijn mond toe te brengen. Alleen is de ge opereerde arm ongeveer 7Va cM. korter dan de andere. Een inbreker onder bed. Do dienstbode van den heer J. te Maastricht bemerkte gistermorgen, dat in de kamer, Waar ze wilde gaan werken, zich een man onder het bed bevond. Ijlings ren de ze de kamer uit en gooide achter zich dp deur op slot, waarna ze de po l-I e n nieuwe poging tot oplos- siing der ïerscho kwestie. In 't Brilscho Lagerhuis heeft Donderdag minis ter Bonar Law, na/lat, vele unionisten en liberalen hadden aangedrongen op een vergelijk in de 'fers'che kwestie, Meege deeld, dat de regeering nogmaals een po ging zal doen om oen oplossing te vinden. Agquith -'beloofde de regeering ^daarbij metterdaad te lullen steunen. De geheele toon van het debat was er een van verzoening. Redmond was afwezig, maar het is1 bekend, 'dat d-e nationalistische leiders, als gevolg van het besluit der regeering, zich van ©en obstructionistische tactiek zouden ont houden, zoolang 'de actie der regeering te dezer zake zou duren. Een opvallende verandering in de hou ding der Ulster-mannen bleek duidelijk uit de redevoering van Ronald Moneill, die, ofschoon hij :de rechtmatigheid van Ulster's standpunt bleef volhouden, den wensch naar een minnelijke schikking te kennen gaf. Het werd opgemerkt, -dat Bonar Law en Carson bij elkaar zaten cin 'breedvoe rig over de verklaring van eerstgenoemde spraken. Er woixlen tal van onderstellingen ge opperd betreffend© de plannen der rogee- ring, waarvan nog niets' is uitgelekt, maar men hoort de meening uiten, dat de beste kans op een minnelijke schikking bestaat in de terzijdestelling van de voor gestelde uitzonderingsparagraaf, volgens welke ieder graafschap zich, hij stem ming zijner Inwoners, voor een zekeren termijn van de Home Rulewet k.an vrij stellen. Thee. Thee is 'n volksdrank geworden; heeft zelfs de koffie 'n heel eind ver drongen. Voorbij is b.V. zoo ongeveer de tijd, dat de menschen hun ontbijt ge bruikten met koffie. Dat laten we aan onze buren, den Duitschors, over. En wat nog veel beter is: de thee heeft zelfs meegewerkt om het alcohol-gebruik te ver minderen. De z.g. „zoete slokjes", die vroeger nogal eens in 't middaguur ge consumeerd werden, ze hebben, en dit is 'n gelukkig verschijnsel, voor de thee plaats moeten ruimen. Helaas, dat de moeilijke tijdsomstandig heden nu ook al' de thee-prijzen hebben doen stijgen. Zeker, men kan tenslotte z'n kopje thee missen, maar toch, we zijn er zóó aan gewoon geraakt, dat 't- bijna een levensbehoefte geworden is. Wanneer We eens te vergeefs bij onzen winkelier om thee zouden vragen, zou den we dit artikel' wel heel no ode ont beren. Loopen we dan dit gevaar? Nu, voorloopig nog niet. We hebben wel voorraad, maar wie zal zeggen hoe lang de oorlogstoestand nog: voort zal duren. Want men vergete niet, onze thee komt uit het buitenland en met de aan voeren loopt het lang niet glad. Zooi moe ten we dus goeddeels interen en waar- niet bijkomt .ontstaat noodwendig ver mindering. Intusschen zijn de theeprijteen reeds ge klommen. Goedkoope soorten bestaan eigenlijk niet meer. Wie vroeger yoor twaalf of zestien centen z'n onsje thee thee kocht, kan nu niet meer terecht. De minste thee kost thans ongeveer twintig cent per ons. Hoe komt dat? De mindere soorten thee komen Vooral uit onze eigen Koloniën, uit Java en hoe moeilijk krijgen we de waren uit ons eigen Indië tegenwoordig hierheen. De vrachtprijzen stijgen enorm, 'n Voorbeeld: vroeger kwam op- een ons thee zooi on geveer twee centen vracht en nu, naar men zegt, Wel' een en dertig, 'n Enorm verschil dus, dat op de prijzen natuurlijk teruggevonden moet worden. Doch ook de betere soorten thee klim men in prijs. Een ons va,n een kwartje uit normale tijden, kost nu ook heel wat meer. De oorzaak hiervan ligt daarin, dat voor die betere soorten Chine-thee gebruikt weid en uit China komt, men ka.n wel zeggen heelemaal, niets meer hier. De China-thee arriveert over Londen InaaE ons land en wat zeggen de Engelsöhen nu? Jullie Hollanders hebben die China-thee heelemaal niet noodig; die houden We hier. Ge kunt immers thee uit uw eigen Koloniën gebruiken? Hadt ge misschien thee uit China in koop? Welnu, ook al niet erg, dan Willen We ze in Londen voor u opslaan (kosten natuurlijk voor uwe rekening) totdat wij den uitvoer kun nen goedkeuren (dat kan nog 'n poosje duren I) of anders zullen We ze Voor uw rekening wel verkoopen. Zoo blijven we zonder China-thee; zijin dus op Java-thee aangewezen, die, als gezegd moeilijk aankomt en waarvan de bevrachting duur is. Ziedaar de oorzaken van de stijging der thee-prijzen. Dooh we hebben nog wel voorraden. Mogen ze voldoende blijken I (St.) burg, M. E. Leenhouds, Biervliet. Tijdens' het examen 1 rokken 2 candida- ten zich terug, terwijl 2 werden afge- Hontenisse. Do milicien-sergeant A. Adriaaasens van het 14e reg. infanterie is bijt Kon. besluit benoemd tot reserve 2o luitenant bijl het 20e regiment. Groote brand. SOERABAJA, 21 Maart. (Hand.) Bij -een brand te Bandjermassin zijn drie groote winkelgebouwen van de Borneo- Sumatra Handelsmaatschappij, twee groo te gouvernementsgebouwen en in 't ge heel 75 winkels vernield. Er gingen groote voorraden rijst, meel en tabak en voe dingsmiddelen verloren. De schade schat men op f G00.000. De oorzaak is onbe kend. Middelburg. Aan dhr. L. A. E. van der Ley is op zijn verzoek eervol ont slag verleend met. 1 Sept. als onderwij zer aan 'do Rijkskweekschool te Middel burg. Oostburg. Op 1 Juli a. s. hoopt dhr. .1. A. Borrenbergs zijn 25-jarig ambtsjubilé als hoofd der R. K. school alhier te ge- denkon. Aan. dhr. A. P. J. Verdonck is op zijin verzoek, met ingang van 1 April, eervol ontslag verleend als onder-wijken aan de R. K. School alhier. Tot de eerste klasse van de Voor bereidende afdeeling der Rijksnormaalles sen te Oostburg zijn toegelaten A. C. Cijsouw, E. Hoebé, .Groede, J. M. Beun, J. Contant, A. J. Leenhouts', E. M. van den Bossche, E. AL v. Dix- hoorn, Oostburg, J. F. de Koen©, M. M. Verschelling, Breskons, A. C. 'Versprille Waterlandkerkje, P. A. Vermeulen, C. J. Lucieer, S. M. Suweijn, Zuidxande. Tot de 2e klasse van d© Voorbereidende afdeeling zijn toegelaten: W|. P. Erasmus, JC. J. Maarleveld, Bier vliet, P. AL Hoeste, Nieuwvlict, AI. A. v. d.. Sande, Breskens. Tot. de le klasse van do Normaalles sen zijn toegelaten: J. A. Butler, J. v. Nieuwenhuijzen, Aardenburg, H. H. v. Ci'uininge.n, Retran- choment. ,J. A. de Klerck, Zuidzande, F. do Koster, AVaterlandkerkje, J. C. M. Ma- zure, Groede, J. 'J. Poissonnier, Schoon- dijke, D. F. Bevin, S. E. Versprille, Oost- Geslaagd te Rotterdam voor het examen nuttige "handwerken de dames A. J. van Beers te Kondekerke en A. Eekman te A/lissingen. Vlissingen, 24 Maart 1917. Bij de gisteren gehouden groene- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Veldsla 4758, jonge Spinazie 6468 ot., beiden per ben. Prei 31/27V2, Sel derie 2OV2241/2, Schorseneer 4i/2 rha barber 26 ot., alles per bos. Savoye kool 21/26 ct. per stuk. Eieren 99 ct.fl per 13 stuks. Peen, Roode kool, Kool rapen, Uien, allen max. prijzen. Kroten 2V2—31/2, Spruiten 27 V233, Rapen IV2, Kleiperen- 24V2, Gieser Wildeman 271/2—28, Zure Appelen 23—25i/2, Witlol 821/2—861/2 ct, alles per K.G. (Z.) Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Kapelle, 24 Maart 1917. Koolrapen voor distributie f2f2.70, idem voor buitenland f2.70, idem voor drogerij f2.50; Paardenpeen voor dro gerij f5; Uien over zee f 11.50, over land f23. Alles per 100 K.G. Op 15 Maart is de botvisscherij volgens de bepalingen van het Schelderoglement weer geopend en zijn enkele visschers uit Tholen het bedrijf weer begonnen, maar men hoeft de visscherij gestaakt, want de bot is nog niet verschenen en men zal wachten op hetere weersomstandigheden; de eerste visscherij wordt uitgeoefend in Eendracht en Alosselkreek, terwijl ook het Dijkwater worden bevischt. Er wordt te Tholen ook schardijn aangevoerd, zeer klein van stuk, maar van goede kwaliteit. De halve haring geldt 1 cent per stuk. (N. R. Ct) Vlissingen. Donderdagavond vergader den het bestuur van den R.-K. Volks bond met de besturen der vakorganisa ties. Na de gebruikelijke opening las de secretaris een .schrijven voor, meldende, dat tot geestelijk adviseur van den Bond en zijn onderafdeelingen door Mons. is benoemd de Weleerw. heer P. Verwer. Toen deze te 8V1 uur ter vergadering kwam werd hij door den voorzitter met een kort woord het welkom toegeroepen, waarop de nieuwe adviseur antwoordde met Gods hulp en den steun der be sturen mee te kunnen werken voor den groei en bloei der R.-K. arbeidersbewe ging. (De installatie zal eigenlijk eerst plaats vinden op een algemeen» vergade ring). Daarna sprak de heer Serrarens over een plaatselijk comité voor „Herwonnen levenskracht". Iedere vakorganisatie zal een afgev. benoemen en dan zullen deze zoo spoedig mogelijk vergaderen en tot Stichting van een comité overgaan. Dank werd gebracht aan 't Steuncomité „Mgr. Konings", dat tot nog toe do zaak van „Herwonnen Levenskracht" behar tigde. De heer Serrarens verschafte ons een leerzamen avond. Door den Centralen Raad voor de K. S. A. wend besloten in zijn jongste ver gadering lo. om in het najaar een groote, alge- mcene vergadering voor de K. S. A. te houden; en '2o. -om de prapa;ganda van het Tijd schrift voor de K. S. A. speciaal to voe ren in de maanden November en De cember. In groote oplage zal dan een speciaal proefnummer uitgegeven worden. Borssele. Vrijdagmiddag werd alhier in de herberg van J. AVabeke ten overstaan van den notaris J. van der Kloes voor moj. de wed. J. Beenhakker in het open- baai' verkocht: le. een huis met schuurtje, erf en tuin aan den Noordsingel, groot 5 A. 62 c.A. aan dhr. Abr. Boone te Borssele voor f2660; en 2e. een huis met erf en tuin aan de AVestst.raat, groot 4 A. 30 c.A. aan dhr. J. Walhout Johsz. te Borssele voor f 1490, onkosten 8V2 pet '.(Z.) Ten overstaan van den notaris J. van der Kloes werd alhier na afloop der verkooping van de huizen van jmej. de wed. J. Beenhakker voor de erfgo namen van wijlen moj. de wed. Johs. Kaaijsteker in het openbaar verkocht een huis met erf aan de Ooststraat, groot 1 A. 87 c.A. aan dhr. Jac. de Bue te Borssele voor f1010, benevens 8V2 pet. onkosten. (Z.) Van 2426 Maart. GOES. Huw. Afk.: 24, Jacob Ossewaar- de, 27 j. jm. te Goes en Anje AViersum, '28 j. jd. te Appingedam. Geboren: 25, Jacobus Johannes Corne- lis, z. v. Jacobus Johannes Maria Kuijper en Jannetje Veerhoek. Overleden: 24, Centina, 19 mnd., d. v. Johannes van der Weele en Neeltje Maria Faasse. MIDDELBURG. Bevallen: F. Pouwelse, geb. Kaljouw, d.; J. van den Berge, geb. Wondergem, z. Overleden: C. J. Melgers, 80 j., wéd. v. A. Roelse; J. VV. Haccou, 61 j„ m. v. Th. van Eek. Van 2024 Maart. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. C. La gendijk, jm. 24 j. en J. M. Brasser, jd. 24 j.; D. N. Kuiler, jm. 23 j. en H. P. Stein, jd. 21 j.; J. van Dijko, jm. 28 j. en M. Remijn, 28 j. jd.; C. Izaboud, jm. 22 j. en M. Broekhuizen, jd. 19 j. Getrouwd: A. Daane, 'jm. 20 j. en C. A. Pieterse, jd. 19 j.; P. van Eenennaam, jm. 19 j. en J. van Eenennaam, jd. 22 j. Bevallen: L. Moonen, geb. Verhaagen, z.; J. AV. Sorgedrager, geb. ten Hoopen, z.; C. de Graeve, geb. Dries, d.; P. AV. van Driel, geb. van den Broek, d. Overleden: AV. Breedijk, ongeh. z. 20 j.; AV. H. van Gelder, man van J. M. Hulshoff, 79 j.; J. J. van Langeveldo, z. 6 j.; P. J. Hamelink, man van A. Buys, 65 j.; J. Hekelbeek©, z. 8 m.; M. T'heune, d. 9 m.; P. C. Kuijper, man van M. E. Goor, 78 j.; E. Lems, ongeh. z., 20 j. (Buiten verantwoordelijkheid der Kedactie) Geachte Redacteur, Gaarne had ik voor onderstaande een plaatsje in uw veelgelezen blad. In den laatsten tijd wordt in onze ge meente ontzettend veel geklaagd over het lager onderwijs, vooral op de wijk Slijk- plaat. Daar worden de kinderen slechts ten halve onderwezen. Gedurende den schooltijd houdt indien althans de mij verstrekte stellige berichten niet op over drijving berusten de onderwijzer zich be zig met bloembollencultuur, couranten- nieuws enz., terwijl de onderwijzeres maar wat grappen uithaalt, zooals we dat noe men. Me dunkt, dat hierin wel eens wat verandering kon gebracht worden. AVat Hoofdplaat zelf betreft, daar zit een zeven tigjarige hoofdonderwijzer in de school ge heele uren te slapen en is nauwelijks krach tig genoeg om de kinderen het A, B, C te leeren. Wat moet er van de kinderen onzer gemeente terecht komen Nu ligt de beurt aan den Gemeenteraad. Doch wat doen deze heeren?. Een sigaar rooken, op peis gaan enz., ziedaar alles. In plaats van te protesteeren, houden ze hun mond dicht en durven geen woord uiten over het onderwijs. Zijn dat „vroede" mannen? Zouden de raadsleden, zouden de wet houders en de burgemeester het zich niet tot eene eer moeten rekenen eens krach tig op ,te treden tegen dergelijke verkeerde onderwijstoestanden? Mij dunkt van wel. Dankend voor de plaatsruimte. Uw getrouwe lezer, X. Hoofdplaat, 243'17. Voetbal. Middelburg IVelocitas I 22. De kadotten komen volledig in het veld. Middelburg mist echter twee harer beste spelers Flipse en Luitwieler. Van het be gin af toont Velocitas de meerdere te zijin, liet fraaie samenspel der kadetten steekt verre uit boven dat van de Mid delburgers in hun samenstelling, zooals die thans is. Herhaaldelijk zorgen dé gast- heeren te weinig voor goede dekking en het is dan ook niet te verwonderen, dat Wouterlood twee der talrijke schoten op het Middelburgsche doel moet laten gaan. De rust gaat in met 20 in het voordeel der Bredasche spelers. Na d'e rust lijkt het, dat zijl met een flinke overwinning huiswaarts zullen gaan, bijna steeds door wordt qp het terrein van Atiddelburg, dat nu ook nog den wind tegen heeft ge speeld, en telkens wordt het doel der Zeeuwen zeer ernstig bedreigd. Maar zoo nu en dan komt toch ook Middelburg opzetten, al heeft de doelverdediger der kadetten hot wel wat al ite makkelijk. AVellicht juist, dat dit aanleiding is, dat hijl toch nog tweemaal van de weinige aanvallen op zijn doel de bol, beide kee- ren geschoten door Bliek moet laten pas- seeren. Middelburg's eer was zeker ten volle gered, maar een uitslag als deze had het zeker niet verdiend. Voor Velo citas was een overwinning van 31 ze ker wel verdiend geweest. Goes. Alhier trok gisteren (Zondag) „Zeeland Vooruit" met een combinatie naar Kruiningen om legen „Vitesse" een vriendscha ppelijken wedstrijd te spelen. Stand bij de rust 4O in het voordeel van „Vitesse". Stand bij het einde 42 voor laatstgenoemde club. St-Jansteen. Te Hulst is een algemeen© Wielrijdersclub opgericht voor Zeeuwsch- Vlaanderen O. D. Er zijn 11 vereenigingen toegetreden. Te TCssingen heeft vorige week een worstelwedstrijd plaats gehad, waaraan werd deelgenomen door Plack (Amster-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3