orraad, Prijzen. aak itten, e-bise. del. HULST. en Weiland, De Groote Oorlog. So. 36 TWEEDE BLAD. NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 24 Maart 1917 Woonhuis, it U nog een zeer irraad aan nog teiige prijzen. Het Uw belang, wan- noodig hebt, bij te vragen. sdag 4 April 1917, iliek verkoopen: erdag 5 April 1917, )iiek verkoopen: in volle werking zijnde derij, Schuur en Erf, Losse Oorlogsberichten. BINNENLAND. UIT ZEELAND. Welk weder zullen wij hebben? Iris E. C. VAN DISSEL te om 10 uren, te 's Gravenpolder berg van Alej. de Wed. Ver- de erven Jö. POLDERMAN— |H.A. 01 A. 34 C.A. I gemeenten 's Gravenpolder en Jjbkerke, in perceelen en samen- loekjes en nadere inlichtingen Tijgbaar ten kantore van den aris E. C. VAN DISSEL te 'P I. om 3 uren, te Baarland, in tg van Traas, voor den heer pCOUTEREN, wegens landstorm- elegen op het dorp Baarland, 88 o.A. 'aarden de Smederij by de be- het overige op 1 Mei 1917. inlichtingen verkrijgbaar ten an dea Notaris, Wegens den grooten toevloed van adver- tentiên zien wij ons genoodzaakt verschillende berichten en verslagen, benevens een gedeelte der rubriek rechtzaken tot een volgend nummer te verschuiven. Redactie. Het nieuwe Fransche Ministerie. PARIJS, 21 Maart. (Havas). Na bespre king van de algemeen© politiek 'der re- geering heeft de Kamer eenstemmig (met 140 stemmen), een motie van vertrouwen in de regeering aangenomen. (De rede van den nieuwen minister president Ribot (hij is reeds 75 jaar) onderscheidde zich door den kalmen, ern- stigcn toon waarmede hij zakelijk en ob jectief den militairen toestand uiteenzette, iectief den militairen toestand uiteenzette. - Red. De duikbootoorlog. Uit Vlissingen verneemt heit persbureau Vaz Dias Het Belgische .s.s. „Narcis" is getor pedeerd en gezonken. "De bemanning is gered, evenals de Belgische zee-loods uit Vlissingen R. Verstraten. De Belgische regeering boeit in de na bijheid van Lyon een sanatorium voor teringlijders uit het niet-bezette deel van België opgericht. Het zal eerstdaags wor den geopend. Oostenrijksen offensief. Alen schrijft uit Zurich aan de „N. Rott. Ct." Sedert twee of drie -dagen zijn de Oos- tenrijksch-Zwitsersche -grenzen voor rei zigers, die uit de monarchie komen, ge sloten. Eerst na een quarantaine van twin tig dagen mogen zij de grens passeeren. Voor het offensief van verleden jaar was dat ook zoo. En men mag daaruit dus als zeker besluiten, dat de aanval op Trentino aanstaande is. Ondanks alle voorzorgsmaatregelen schijnt men in Italië zeer goed op de hoogte zijn, van wat er bij' den vijand omgaat. Men weet, dat 25 divisies zijn verzameld, waarvan tien uit Duitschland. Men weet, dat de vijand beschikt over zeer veel artillerie, over nieuwe bergwegen en luchtwegen (zwevende spoorwegen). Maar men weet ook, dat voor den vijand aan de Zuid-zijde geen andere toegangswegen openstaan, dan waarlangs hij bijl zijn vo rig mislukt offensief is komen afzakken. En die wegen zijn intusschen met gewel dige verdedigingswerken verspeld, waar aan zware artillerie geen gebrek is. Vol gens cle Italiaansche bladen is dan ook .de stemming bij het leger uitstekend, bijna overmoedig; en de mannen van Cadorna verlangen niets liever dan zich met de Oostenrijkers te meten. Eerste Kamer. De zegelwet werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, waarna de verga dering werd verdaagd tot heden (Vrijdag.) Tweede Kamer. Zitting van 21 jHaart. Besloten wordt om aan de agenda eeni ge ontwerpen toe te voegen, w.o. dat betreffende de duurtetoeslag'. Indische begrooting. Minister Pleyte verschillende sprekers beantwoordende wijst o.a. verhooging der on-derwijzerssalarissen af en ontraad do kamer de aanneming van de motie Ge rard aangaande de oprichting van de M. U. L. O. Dhr. Beumer herhaalt de vraag van den heer Scheurer en vraagt of de mi nister van meerling is, dat ten aanzien van -de studie toelage voor het bijzonder en openbaar onderwijs deze op gelijke voet te behandelen. Dhr. Scheurer dient een motie in om de kamer te doen uitspreken, dat geen onderscheid moet worden gemaakt ten aanzien van de bedoelde toelage. Dhr, Nolens heeft niet -den indruk, dat de minister opzettelijk het bijzonder on derwijs zou benadeelen. Het spijlt hem echter, dat voor het bijzonder onderwijs onderwijs zoo moet worden gevochten Dhr. Marohant vraagt den minister toe zegging te doen, die de motie Scheurer overbodig maakt. De Minister zegt toe, dat, als het noo- dig Wordt geacht ook het bijzonder on derwijs toelage zal worden verstrekt, waar door de heer Scheurer' zijn motie intrekt. Interpellatie Kleerekooper. Dhr. Kleerekooper deed mededeelingen betreffende de handelwijze van een hoofd officier tegenover een mindere militair. Spr. is verder over den maatregel, ge nomen tegen den hoofdofficier niet te vreden. De minister antwoordde, dat het geval is onderzocht en dat daarbij is gebleken, dat de soldaat werkelijk onder geleide was en by een vraag van den hoofdof ficier even aa nzijn cigarette trok en daarop een klap va nden hoofdofficier ontving. De op-perbevelhebber heeft den hoofdofficier echter ernstig terecht ge wezen en de bekende genomen jnaatrege len getroffen. Ook de minister is bereid de handel wijze van den hoofdofficier af te keuren, aie hij volstrekt ontoelaatbaar acht. De minister is echter niet bereid verande ring in de genomen maatregelen te bren gen, ook niet wat aangaat de voorschrif ten omtrent het groeten. Hiermede is de interpellatie Kleerekooper gesloten. Daarna werd dien dag en Donderdag voortgegaan met de Indische begrooting, waarbij, over een nieuwe indeeling en re geling der waterbevloeing voor de inlan ders verschillende wenschen werden ge uit en door den minister van koloniën meer decentralisatie in den dienst der openbare werken in "het vooruitgezich\ werd gesteld. De motie-Gerard (zie boven) weid met 40 tegen 21 stemmen verworpen. Een scheepsramp. Men meldde Donderdag uit Vlieland: Nabij de Vliehors -drijft een sloep rond, gevuld met m-enschen. Twee torpedobooten vertrokken ter as sistentie. In verband hiermede seinde men ons Donderdagavond AMSTERDAM. Het Amerikaan se he s.s. „Healdton", geladen met petroleum voor Rotterdam, werd 21 Maart j.l. op 25 mijlen van Terschelling ge torpedeerd. Men zette onmiddellijk 3 booten uit. Een boot met 21 man is omgeslagen. Alle inzittenden verdronken. De overige 20 leden der bemanning zijn allen gered. N.B. De kapitein -deelde mede, dat het stoomschip zonder waarschuwing is ge torpedeerd. Maatregelen ter vergrooting van de productie. H. M. de Koningin heeft last gegeven om zoowel op het Loo als op hare par ticuliere landgoederen ien in de tuinen van de paleizen de daarvoor geschikte terreinen te1 doen beplanten met gewassen welke zich voor de volksvoeding bij' uit stel leenetn, teneinde de productie daar van zooveel, mogelijk te vermeerderen.' De 7 getorpedeerde schepen. Naar -de „Tel." verneemt, zouden de Duitsche verzekeringsmaatschappijen zich bereid verklaard hebben, de assurantie som der zeven getorpedeerde Nederland- sche schepen uit te betalen. Onze gezant bij den Paus. 3 De tijdelijke gezant by den Pauselyiken Stoel, jhr. mr. O. van Nispen tot Seve- naer, heeft, in het genot van een maand verlof, 16 dezer Rome verlaten met be stemming naar Nederland. Verbod aan deserteurs. Do commandant van de Stelling van de Alonden der Maas en der Schelde (commando Zeeland) heeft een verorde ning vastgesteld, waarbij het aan deser teurs, die over de grenzen komen, na het afkondigen der verordening verboden is, zich in Zeeuwsch-VIaanderen op te houden. Aan een ieder in die streek wordt verboden dergelijke personen buisvesting of werk te versohaffen terwyl men ver plicht is aan den militairen commandant, in wiens gezagsgebied men woont opgave te doen van de deserteurs, die men thans reeds huisvesting of werk verschaft. Pootaardappelen. Nu de poottijd voor aardappelen aan breekt, worden zij, die voornemens zijn pootaardappelen uit een andere gemeente te betrekken, er aan herinnerd, dat het vervoerverbod van aardappelen ook geidt voor „poters". Vervoer van aardappelen, dus ook van pootaardappelen, is alleen toegestaan In dien daarvoor eene vergunning is afgege ven door de Rijkscommissie van Toe zicht op de Aardappelvereeniging, Amalia- straat 2, te 's Gravenhage. Aanvragen voor zoodanige vergunning moeten tot die commissie worden gericht op formulieren, welke door haar gratis verkrijgbaar worden gesteld. Kunstmest. Do Kunstmestcommissie maakt bekend: dat een aanvang zal worden gemaakt met do derde distributie der bestelde su- perphosphaat, ten behoeve van de bemes ting voor den oogst 1916—1917 en wel t,ot eene hoeveeltieid van 10 pet. van iedere door haar goedgekeurde aanvrage en dat, in verband met de mo-eilijktieden in do voorziening van voedsel voor inensch en dier, binnenkort een aanvang zal worden gemaakt met eene distribu tie van 20 pet. der bestelde hoeveel heden superphosphaat aan bestellers wier aanvragen geheel of gedeeltelijk bleven afgewezen. Het uitgevaren convooi. Vol- <en's draadloos bericht van het s.s. „Tur- oinia" passeerde het convooi Nederland- sche schepen op reis naar- Amerika 20 Maart Uriah*. Alles wel aan boord. Zooals men weet bestaat dit convooi uit de volgende schepen: Thuban, Alioth, Yildum, iWieringen, 'Jurbinia, Arundo, Mizar, Dubhe, Baljan, Mercurius, Po seidon, Hector, Jason, Jan van Nassau, Gooiland, Parkhaven, Gallia, Schiedijlk on IJsseldijk. Goes. Onder zeer groote deelneming van alle klassen der burgerij-, had Donder dagmiddag op de algemeene begraafplaats de bijzetting plaats van het stoffelijk over schot van den heer S. Duvekot Cz. Uit de kerkelijke kringen, waartoe de overledene behoorde, waren op het kerk hof aanwezig de heeren M. if. Ilarinck en J. M. v. -d. Weert, president kerk voogd en kerkvoogd der Ned. Herv. kerk, Van Asperen Vervenne, lid van het col lege van toezicht en Ossewaarde, oud kerkvoogd. Verder merkten wij op be stuursleden van de Hervormde School- vereeniging „Het Mosterdzaad", de heer G. Chr. Dun, hoofd der Herv. school met overig personeel, de heeren mr. Joh. Stieger en Massee, bestuursleden der Wo- ningbouwvereeniging „Nieuw Goes", waar toe de overledene behoorde, de heeren TV. van Oeveren en A. S. J. Dekker, Statenleden, de heeren De Beaufort en Fransen v. d. Putte, burgemeester en wethouder dezer gemeente, de heeren Don- ner en Plazier, raadsleden enz. De kist werd, na hij den iagang des kerkhofs van den lijkwagen te zijn over geplaatst op de draagbaar, door het dienst personeel der firma Geb-rs. Duvekot naar de groeve gedragen. Tal van bloemstuk ken dekten de baar, o. a. een fraaie palm van het onderwijzend personeel der Herv. school, een krans van het personeel en een van het bestuur der Hervormde Schoolvereeniging. Op de witte linten daar van stond de bekende tekst uit Openb. XIV. 13: „Zalig zijn de dooden die "in den Heer sterven". Toen de kist met behulp van 'het automatische toestel „Pië teit" in den grafkuil was neergelaten, her dacht ds. P. J. Steinz, voorzitter van het bestuur der Hervormde School, de v-erdiensten van den ontslapene als secre taris van dat bestuur, huldigde zijn werk voor het Christelijke onderwijs en wees op het geloovig karakter, dat de levens daden van den ontslapene zoowel bij dit werk als anderszins kenmerkte. De heer Dun sprak een gevoelvol woord van afscheid namens het personeel der school en uit eigen naam als vriend van den overledene, terwijl ten slotte de heer Harinck den overledene herdacht als plichtgetrouw kerkvoogd. De grafreden, zoowel van den predikant als van de beide andere heeren, waren gespeend van al wat naar politiek zweemt wat de „Middelb. Crt." in zijn ver slag dezer begrafenis meldt, als zou Re overledene gehuldigd zijn om zijn ver diensten voor rechts, berust op een mis verstand maar ook van de holle frazen en nietszeggende algemeenheden, die zoo vaak aan den grafkuil worden geuit door lieden, in wier gemoed al wat op het bovennatuurlijk leven betrekking heeft, schijnt gestorven. Hier deed het door die heeren gesprokene door zijn beslist christe lijk accent en geloovigen toon weldadig aan. Vreemd, dat vanwege het -dagelijksch bestuur der provincie niemand aanwezig was noch door dit college aan een der anti-revolutionaire statenleden opdracht was gegeven, om het overleden Staten- 1 i d Duvekot met een woord van uitvaart uitgeleide te doen. Ten slotte bedankte de oudste zoon van den overledene met ontroerde stem uit naam van de bij de groeve aanwezige en thuis achtergebleven familieleden, voor de laatste eer aan zijn. vader bewezen. De vereehiging „De Am bachtsschool" hield Donderdag avond j.l. eone algemeene vergadering. Present het bestuur, 1 lid en Re vertegen1- woordigers der pers. Waarnemend Voorzitter was de heer J. J. Ochtman, die reeds sedert 9 Maart 1875 bestuurslid der vereeniging is en meermalen het voorzitterschap bekleedde, laatstelijk van 18961898. Na de vergadering te hebben geopend, sprak hij, terwijl alle bestuursleden zich van hun zetel verhieven, do navolgende rede uit: Door het bestuur voorloopig belast met de leiding der zaken bij het over lijden van onzen diepbetreurden voor zitter, open 'ik deze algeiinieene verga dering, maar wenisch, voor met de werk zaamheden een. begin te maken, eon kort woord van eerbiedige hulde en dankbaarheid te wijden aan de nage dachtenis van hem die een reeks van jaren met eere aan het hoofd hoeft ge staan vair onze Vereeniging. Levendig staat mij nog voor den geest, hoe nu reeds vele jaren geleden, toen andere bezigheden huiten de „gemeente my noodzaakten het voorzitterschap ^tar Ambachtsschool 'neer te leggen en ik Coomans polste óver het aannamen eener eventueel© benoeming, hij on middellijk met de meeste welwillend heid zich daartoe bereid verklaarde en urij de verzekering gaf, van zjjn groote belangstelling in ;bet V akonderwijs. Welnu M. H„ hij heeft bewezen, dat het hem met deze verklaring ernst was. Wij allen toch, zyn medebestuurders, zijn getuige geweest hoe hij' al die jaren met voorbeeldloozen ij,ver en volle toewijding steads heeft gewerkt om onder dikwijls piooilijke omstandig heden, den bloei onzer ambachtsschool te bevorderen en voor hare belangen; op de bres te staan. Ik behoef u, ver der niet te herinneren hoe hij: in de laatste weken vooral druk gewerkt heeft aan de ingrijpende toekomstige plannen tot reorganisatie van tjet Vakonderwijs binnen onze gemeente. Voor dat alles M. 11. betuigen wij onzen dank ein ik houd er rriij van verzekerd, dat allen zullen instemmen met da verklaring dat de naam van Ch. C. Coomans met met gulden letters in de geschiedenis onzer Ambachtsschool zal Jjlijven ver meld. Geen beter hulde, M. H., zullen wij kunnen brengen aan zijn nagedach tenis, en daartoe doe ik op u een beroep, om krachtig zijn voorbeeld te volgen en onvermoeid te blijven arbeiden aan de verdere ontwikkeling van het Vakonderwijs en aan het tot stand brengen der belangrijk© plan nen die nu in voorbereiding zijn tot "reorganisatie van de Ambachtsschool. Ik heb gezegd. v. I I Daarna werden door den heer G. A. Hajenius, secretaris, de notulen voorge lezen der vergadering van 23 October 1916 en zonder aanmerking goedgekeurd. Vervolgens bracht de penningm., de heer W. A. P. F. L. van Buren, verslag uit van zijn beheer over het afgeioopen jaar. De re kening, die gecontroleerd werd en in orde bevonden door de heeren Oosterbaan en Wattez, bleek te bedragen f13334.855 in ontvangsten on f 13338.46 in uitgaven, alzoo een kwaad slot opleverend van f3.645. De voorzitter constateerde, dat deze rekening was goedgekeurd en vastgesteld en dankte den penningmeester voor het nauwkeurig beheer der gelden. Daarna bracht de secretaris het jaar verslag uit van de Ambachtsschool. Over het algemeen was de toestand dezelfde gebleven. Voor de toewijding door direc teur en leeraren betoond, paste het een woord van lof te brengen. Het gedrag der leerlingen gaf geen aanleiding tot klagen. Op 1 Jan. 1916 waren er 77 leerlingen en op 31 Dec. 1916 79 leerlingen, ver deeld over de drie leervakken, timmeren: 43, 37, smeden: 35, 37, schilderen 3, 5. 27 leerlingen genoten kostelooze oplei ding. 26 leerlingen van buiten namen aan het onderwijs deel. Voortgegaan werd niet een cursus van le hulp bij onge lukken door dr. Coenen. Het bestuur heeft uitbreidingsplannen van het gebouw en reorganisatie der geheele inrichting ont worpen, die de hoop doen koesteren, dat het vakonderwijs, zoo voor jongens als voor meisjes in deze gemeente een nieu we vlucht zal hemen, niet alleen ten bate van Goes, maar van geheel Zuid en Noord-Beveland. Het aantal leden dei vereeniging bedroeg op 31 December 1915 93 en het aantal begunstigers 20. Op 31 Dec. 1916 waren die getallen respec tievelijk 125 en 40. Deze aanzienlijke toe name is het werk van den penningmeester den heer Van Buren, die daarmede heeft bewezen een uitmuntend bestuurslid te zijn. De voorzitter dankte den secretaris voo-r het uitmuntend jaarverslag, dat zondeï op- of aanmerkingen werd goedgekeurd. Daarop werd overgegaan tot de ver kiezing van 2 bestuursleden, noodig ge worden door het periodiek aftreden van de heeren Hajenius en Ochtman. Beide werden met overgroote meerderheid van stemmen gekozen en namen hunne her benoeming aan. Als nieuw 'bestuurslid werd op voor dracht van het bestuur met 8 van de 9 stemmen gekozen de heer J. van Poel geest, wien van zijn benoeming zal wor den kennis gegeven. Bij de rondvraag dankte de heer Ha jenius den heer Ochtman voor zijn bereid willigheid om deze vergadering te lei den en voor de uitmuntende wijze waar op hij zuiks deed. Hierna sloot de voorzitter onder dank aan de pers voor hare tegenwoordigheid de vergadering, Hoezeer eene Propagandaclub van jongelieden kan strekken tot ontwikke ling en tot vorming van flinke menscten, in het openbare leven, moge uit het vol gende blijken. Een lid onzer propaganda club „Pïusi X", sinds de mobilisatie zich voortdurend buiten Goes- bevindende en thans ais sergeant to 's Gravenhage gevestigd, heeft begin dezer maand de Katholieke mannen zjjner compagnie, met verlof zijner superieuren, in de can- tine samengeroepen, hun duidelijk en over tuigend het nut van KathoIieK© organisa tie voor de Roomische soldaten uiteenge zet en hen aangespoord een afdeehng der R. K. Militairen Vereeniging „Credo Pugno" (Ik geloof, ik strijd, devies van dr. Schaapman) te stichten. Zijn flink getuigen voor zijn beginsel word beloondj want 53 van de 64 Kath. manschappen der compagnie traden to© tot de veree- niging. Hiervan komt ook voor een deel de eer toe aan „Pias X", die dezen wakke- Verwachting tot den avond van 24 Maart. Matige tot zwakken, oostelijken, later om- loopenden wind; licht- tot halfbewolkt; waarschijnlijk droog weer; lichte tot matige vorst '8 nachts, overdag iets zachter. ren sergeant nog steeds onder hare 'leden telt. Op Donderdag 29 Alaart zal hier de alg. vergadering gehouden worden van de Ver. tot Weezenverpleging voor Zuid en Noord-Beveland. (Z.) Alhier ia een geval van roodvonk geconstateerd in het gezin van G. in het Groene Weidje. Op andere plaatsen komt deze besmettelijke ziekte reeds meer voor, en heeft ze zelfs reeds slachtoffers ge maakt Laat ons hopen, dat het hier bjj dit eene geval blijft. (Z.) Middelburg. Een zeer uitvoerig verslag over de Walchersche Paardenfokkers- vereeniging konden wij, mede door toe vloed van advertentiën niet in ons num mer van iheden opnemen. Red. De St. Crt. no. 67 bevat de statu ten der „Middelburgsche Brandstoffen- Handelsvereeniging" alhier. Zij stelt zich ten doei den handel in brandstoffen te verbeteren en bet gemeenschappelijk be lang harer leden by dien handel te be vorderen. Leden kunnen zyn alle hande laren in brandstoffen te Middelburg. vliesinoen Op de algem. begraafplaats had Donderdagmiddag de ter aarde „be stelling plaats van den stoker tweede klasse W. Breedijk, het vierde slachtof fer van de ramp van de Gelderland. Ook nu weder had de begrafenis plaats met militaire eer, wederom was eenzelfde stoet gevormd als Maandag j.l. en waren weder kransen gezonden door de verschil lende personen, die dit ook Maandag deden. Alhier wordt een centrale keuken voor heel de eitad opgericht om goedkoope maaltyden te yerschaffen. (Msb.). Het verslag van de raadszitting van heden moet wegens zijn uitgebreidheid tot een volgend nummer worden ver schoven. Red. Beheer van B.elg. staats spoorwegen, posterijen, tele grafie en telefoon. Die uitbetaling over de maand Februari 191? zal plaats hebben a.s'. Zaterdag 24 Maart, in het lokaal Inlichtingenbureau, bij het station in de volgende orde: om ,1.30 Ui. de ge pensioneerd© werklieden; om 1.45 u. de werklieden van den treikdienst; ,0™ £-30 u. de werklieden der exploitatie van we gen en werken; om 3 u,ur de gecomimis- sionneerde werklieden, iunetioranarissen en bedienden van don ijzeren weg; om 3.30 u. posterijen; om 4 u. telegraaf en tele foon. (Koers f 42.35.) (V. Ct.) '8 Heerenhoek. Maandagavond hield de St. Josephvereeniging haar jaar vergadering in de herberg bij de wed. A- v. d. Bulck. De geestelijke adviseur, de .Weleerw. heer Brouwer, opende de vergadering met gebed. Daarna riep de voorzitter den leden een hartelijk welkom toe en sprak zijn tevredenheid uit over de goede opkomst met den wensch, (lat zulks in de toekomst moge blijven. 1 Na lezing der notulen door den secre taris J. v. d. Ende, werd door den pen ningmeester Ch. P. Serrarens vers.ag uit gebracht over het geldelijk beheer, waar voor hem ongetwijfeld een woord van lof toekomt wegens zijn accuraat boek houden. Vervolgens kwam het punt der agenda: het stemmen van twee bestuursleden. Aan de beurt van aftreden waren de heeren Ch. P. Serrarens en A. v. Zunderen, De heer Ch. P. Serrarens gaf te kennen, dat hij zich niet herkiesbaar stelde, om dat zijn drukke werkzaamheden dit niet langer toelieten, maar dat hij de ver eeniging zou blijven steunen. Daarna werd een vrije stemming gehou den voor een penningmeester en met meerderheid van stemmen werd de heer L. Uiterhoeve gekozen. Hij nam. zyn be noeming aan. Daarna werd gestemd over het aftre dende lid A. v. Zunderen, die met groote meerderheid werd herkozen. Dat de Vereeniging goed vooruitgaat bleek uit de mededeeling, dat er het laat ste jaar 20 nieuwe leden bijgekomen wa ren en de vereeniging op het oogenblik 177 leden telt. De geestelijke adviseur, de weleerw. heer Brouwer, sprak daarop de vergade ring toe. Hij wees op den beteekenisvollein dag: feest van St. Jozef, den patroon der vereeniging, ter wier eere 's morgens een heilige mis was opgedragen, onder welke de meeste leden ter H. Tafel wa ren genaderd. Met de woorden van pa ter Borromeus De Greeve, Mgr. v. d. Wetering e.a. schetste Z.Eerw. hoe ons geloofsleven een leven moet wezen, ryk aan vruchtbare daden ten dienste van den evenmensch en, waar wij ons or- ganiseeren, binnen het raam van de Roomsch-Katholieke organisatie. Immers een Katholiek behoort niet thuis in eene neutrale vereeniging; het is de evangeli sche voorzichtigheid, die hem aanmaant lji»t piet-Katholieke vereettigipjisleven te

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 5