"-tS Laafste Berichten. Gemengd Nieuws. Besluiten en benoemingen. Scheepvaartberichten. Marktberichten. O N D E R W IJ S. SPORT EN SPEL. Afloop wkoopinp aanbestedinpen. en?, Rechtszaken. Niece Nu het boomen-rooien op ons dorosulêin in vollen gang is, wordt door de'boomen op W dorpsplein te verkoo- nim 100 stuks brachten tezamen op FlGG9P27V2 In het najaar van 1827 wer den weer jonge boomen geplant, 106stuks, Skl verLht werden 12 Jan. 1865, ten overstaan van not. J. Risseeuw, voor dlTom van f2150. Gerooidwerden deze hoornen in den wmter van 1865—bb. Aan het einde van 1866 werden weder nieuwe «eplant. Genoemde boomen zijn op lo Nov 1916, dus precies op 5°;J^gerl leef' tijd, bij inschrijving verkocht (99 m ge tal) voor de kapitale som van f5378, aan den heer A. E. Kmt te Utrecht. Bovenstaande is wel' een bewijs van stij- ging der fooutprijzen. Biezelinoe. Vrijdagavond hield de Werk- liedenvereeniging en Ziekenfonds „E. M. Meen algemeene vergadering. Uit net vérslag over 1916, afd. Ziekenfonds, bleek, dat de ontvangsten hadden bedra gen aan contributie der leden en dona teurs, rente rijkspostspaarbankme t iinbe grip batig saldo over 1915 zijnde f 69.6b, samen f391.33; de uitgaven: aan leden tijdens ziekte, jaarwedde voorzitter en secietaris, bodeloon, enz. f 222.06goed slot alzoo van f 169.27. Van de afdeehng Weikliedenvereeniging bedroegen de ont vangsten aan contributie der leden en begunstigers, met inbegrip batig slot 191o, samen f40.78, de uitgaven aan diversen f 13 95 batig slot alzoo van f 26.83. Bade verslagen werden in orde bevonden. Om trent de subsidie wijkverpleegster werd 't bestuur door de vergadering gemachtigd daarover te beschikken. De vergadering was maar matig bezocht. Kapelle. Onder groote belangstelling heeft Zaterdag de Veilingsvereeniging „Ka- pelte-Biezetinge en Omgeving" haar eerste veiling gehouden. Voor dat tot veilen werd overgegaan, werd door dhr. Van der Graaff het woord gevoerd en wees er op, dat deze dag van groote beteekenis is voor de ver- ©61 liging. Het bestuur kan niet zekere vol- doening terugzien op het streven tot het stichten van een Veilingsvereeniging. Het heeft heel wat moeite gekost om dit tot stand te brengen, maar bet is gelukt en al moeten we op 'toogenblik ons wel wat primitief behelpen, we hopen binnen enkele maanden over een flink, naar den eisch des tijds ingericht, lokaal te kunnen beschikken. Alle' begin is moeilijkals men ziet naar 'tWestland, waar de eer ste veiling gehouden -werd in een café pp een biljard en als men dan ziet welke vlucht het daar genomen heeft, dan kan met moed de toekomst worden ingegaan Deze plaats toch is het centrum van de fruit- en groententeelt en breidt zich steeds uit. Een woord van dank werd gebracht aan den heer A. J. van Liere, directeur der conservenfabriek alhier, alsmede aan de Groentenvereeniging, voor hun welwil lende medewerking die ze hebben ver doend en voor den grooten steun die Ze hebben toegezegd. Wij wenschen de zus- teivereeniging te Goes geen concurrentie aan te doen, maar loyaal te handelen, als dezelve ook zoo doet. En nu, geachte kweekers en kooplieden, zullen we over gaan tot veilen der aangevoerde produc ten. Als afslager fungeerde dhr. Jacs. Gle- rum, welke taak hem volkomen toever trouwd bleek. Geveild werden groote vei ling: 500.000 K.G. koolrapen f25—f35, 200.000 K.G. wijnpeen f 50—f 70, alles per 1000 K.G.40.000 K.G. ajuin over zee f 13, over land f20.90—f21.40 per 100 K.G. Kleine veilingZure Bellefleur 25— 31 ct. en roode kool 6 ct. per K.G. Souburg. Tusschen 5 en 8 uur kon inien Vrijdagavond aan het gemeentehuis bons krijgen voor erwten en boonen. De toe loop was' zoo groot dal de politie han den vol werk had. om allen behoorlijk te helpen. Telkens kwam' het tot kleine vechtpartijen. De politiemacht wasi wel Uitgebreid, doch doordat aan het café „het Zwaantje", waar 's middags een ver- kooping had plaats gehad, de ruiten door dronken bezoekers waren stukgeslagen, Werden eenige agenten daarheen ter assis tentie gezonden. Om 10 uur was men ten gemeente- huize nog steeds bezig bons uit te ge ven. (VI. Ct.) Terneuzen. De stoombootdienst Ter- neuzenHoedekenskerke is hervat. I De R. K. Kiesvereeniging stelde tot candidaat voor lid van den Raad in de tvacature-Lensen, dhr. P. de Bakker. Voor dezen opengevallen gemeente raadszetel stelden de liberalen als candi daat den heer G. de Ridder. De rechter zijde vereenigt zich op den R. Katholie- iiek P. de Bakker. Als de coalitiegenoo- ten nu maar even flink den heer De •1 Bakker steunen als onlangs de Katho lieken den antirevolutionairen candidaat, dan wint Rechts hier een zetel en doet Rooinsch Terneuzen zijn intrede in den raad, iets wat niet meer dan billijk is. Sas van Gent. Onze burgemees ter, die in .„Het Volk" was beticht de distributiewet te zijnen voordeele te heb- _ben overtreden, wordt door een inzender in „De Tijd" geprezen als de man, die door een juiste en treffelijke voorziening? zijne gemeentenaren van goede en goed- koope levensmiddelen voorzag. Dan gaat de inzender alsdus voort: De bedoeling van het doorzichtige weef sel van verdachtmakingen en scheeve voor stellingen is zonneklaar! Kilometerlange leugens bereiken de bureaux in Den Haag! Wij en dat is 999/1000 der bevolking begaan de snoodheid onverdeelde ach ting te hebben voor de wakkere mannen, die zich in deze donkere dagen vermenig vuldigen en haast van alle levensgenot spenen, om1 ons het lot dragelijk te maken. Daarom1 betreuren wij het des te in niger, dat aan onzen burgemeester twee onuitwischbare vlekken kleven. Deze voor treffelijke bewindsman is... Noord-Bra- banter en katholiek!! Is 't niet om de nacht merrie te krijgen? Geïmporteerd uit Noord-Brabant kan uit Nazareth iets goeds geboren worden? uit dat donkere zuiden, waar de gees telijk gedegenereerden wonen, wier aan raking de dragers der roode banier er ger schuwen dan de lepra! KatholiekDerhalve niet g'ediend van het Marxistische klatergoud en afkeerig van de kwalijk riekende spijzen, welke de so cialistische keuken haren bewonderaars opdischtl Breskens. Uit goede bron Vernemen wé, dat vanaf 8 Maart a.s. de douanen in het Land van Cadzand het recht van visitatie zullen krijgen op de tram BreskensBel gische grens. Tot heden kon dit niet en kon de visitatie alleen plaats hebben hij het ver laten van de tram. Zoodoende wist steeds een deel van de smokkelaars te ontsnap pen. Zaterdagavond Werd de vliegtaiachine die Donderdag te Cadzand gedaald is, per boot vervoerd. De Zeeuwseh-Vlaamsche Bierbrou- Wersbond heeft den prijs van het bier per ton verhoogd met f3. Hoofdplaat. Wegjens het gebrek aan aardappelen gaan velen hier hun voed sel uit de zee halen. Heele balen mos selen worden geraapt en verkocht. Voor velen is dit in deze dure tijden een goede uitkomst om brood en aardappelen te sparen. -Een klein meisje Vond Zaterdag j.l. een briefje van 10 gulden. Gelukkig gaf ze het zonder het te scheuren of te ver liezen ,aan hare ouders, die het den eigen avond nog aan den rechthebbende af- droegen. Biervliet. Op een gehouden verkooping van den landbouwer J. Weijffels weiden zeer hooge prijzen besteed voor plant aardappelen. Men besteedde daarvoor f 15 tot f 17 per 100 K.G. Hulst. De uitgaven van de Ambachts school alhier beliepen in 1916 f 12546.28 en de inkomsten f 11638.85. De uitgaven van de Avondteekenschool bedroegen f2477.32 en de inkomsten f2178.50. Alhier worden plannen gemaakt tot oprichting van een cursus voor de hoofd- acte. Vooral de afdeeling' Van het N. O. G. werkt daarvoor. Tot directeur Van de distributie is benoemd dhr. Alex. Jansen. Axel. Tot gemeenteveldwachter is be noemd. J. Oosting', agent te Tilburg. St-Jansteen. Alhier brandde een hoop vlas af van P. C. De oorzaak is onbekend. Clinge. De gemeente- en bewaarschool' is nog' steeds gesloten wegens kolenge- brek. Boschkapelle. Tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim is beuoemd dhr. M. Jansen. "Aardenburg. De St. Ct. no. 52 bevat de door den Minister van L., N. en H. vast gestelde maximumprijzen voor varkens- vleesch alhier. Aan de ingezetenen te Zoutelande, die aan hun gebouwen schade hebben geleden bij het opruimen van een zeemijn op 29 December, is door tusschenkomst van den burgemeester door den eersten luite- nant-kwartiermeester-administrateul? van het stafcommando Zeeland, ingevolge be schikking van het departement van Oor log dd. 7 Februari de volle getaxeerde schade tenbedrage van f 346.48 uitbetaald. (M. Ct.) Besmettelijke ziekten. Van 21 tot 27 Februari .zijn de navol gende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheids raad gekomen Diphteritis: een geval te Groede, Krui- ningen, Philippine, Schore en Vlissingen. Roodvonk: een geval te Arnemuiden, Groede, Neuzen, Vlissingen en Ierseke. Typhus: een geval te St. Maartensdijk. (M. Ct.) Per post en telefoon. LONDEN. (Off.) Hedenmorgen hebben wij. het vijandelijk front en de verbindingsl- Iinie ten oosten van Bouchavesnes over een lengte van 12 yards aangevallen en veroverd. Wij maakten. '173 gevangenen en veroverden 3 machinegeweren. Vijande lijke tegenaanvallen werden onder zware verliezèn voor den vijand afgeslagen. Te noosten van Gommecourt verliest de vijand nog steeds terrein. Wij1 zïjln over een front van 1 mijl en een diepte van. 1200 yards' gevorderd1. In Ide Ihatste 24 uur 'maakten wij. 190 gevangenen en Veroverden 5 machinegeweren, en 2 loop graaf mortieren. PETERSBURG. (Off.) Onze troepen zijln aan het Perzisch front het offensief be> gonnen "in de richting van Bidjar. Het dorp Hani-Kalsi werd veroverd. Ook heb ben wij ons van de stad Ramadan meester gemaakt. GENÈVE. (V.D.) De «,PCtit Paxisien" meldt, dat ide buskruitfabriek te Bour- ge,si in de lucht is gevlogen. DEN HAAG. Hedenochtend is) in Ble Alexanderkazerne de adjuidant-onderoffi- cier der cavalerie G. in fl© kazerne ver moord gevonden. Diefstal schijnt de drijf veer geweest te Zijn bij' dezen moord en 'meerdere omstandigheden wijten er op, dat de imiëdaad door meerderen is ge pleegd. Zoo wordt o.a. de sleutel vermist van de brandkast waarin G. het kantine- geld bewaarde. EDE. Morgen Dinsdag zal' H. M. de Koningin ïniet den ochtendtrein! van 9 uur hier aankomen en des namid dags te 4 uur weer van hier vertrekken. H- Majesteit reist incognito. AMSTERDAM. De directie der H. IJ. Spoorwegmaatschappij heeft verboden, het weekblad „De Toekomst" in de wacht kamers harer stations ter lezing te leg gen. AMSTERDAM. De uitvoer van garnalen ,uit ons land naar België en Noord-Frank rijk is' verboden. Zjjn eerste sollicitatie. Een jongniensch heeft na ommekomst van zijn schooltijd de noodige privaatlessen geno men in handelskennis, boekhouden, cor respondentie enz. enz. Hij gaat nu in schrijven op de advertenties, waarin pas- beginnende kantoorbedienden worden ge vraagd. Op een avond stonden er 10 tege lijk in fle bladen en gingen er 10 brie ven weg. .Op een daarvan komt antwoord rntet verzoek te willen verschijnen op het kantoor van een onzer voornaamste han- dielsinrichtingen hier ter stede. De knaap wordt ontvangen door ëen chef. Het ge sprek verloopt aldus: Zoo vlent, ga eens zitten. Hoe oud ben je? Ik 'ben 16 jaar, mijnheer. Mooi, en wat doet je vader? Dien iheb ik niet meer. Is al voor eenige jaren gestorven. -'Zoo, zoo. En je moeder? Die bestaat van een pensioen mijn- hleer, en van hetgeen mijn broers en zus ters inbrengen. Aha, da's goed. En nu wil 'jij ook graag wat ontvangen, niet waar? Juist, mijnheer. Daarvoor heb ik een en ander geteerd en solliciteer ik bij uw kantoor. Goed. En wat ben jullie van gods dienst Roomsch Katholiek mijnheer. -O, dan zijn we gauw klaar. Bon jour Sollicitant af. Tijd"-) Een oude misdaad. Donderdag heeft de inspecteur v. d. Berg van de politie te Alkmaar, vergezeld van twee agenten, in een fabriek aan de Weesper- straat te Amsterdam aangehouden den Duitscher H. H. Deze wordt, volgens de „Tel." verdacht eenige jaren geleden .inj den omtrek van Dusseldorf een banklooper beroofd te hebben van een bedrag vani 21.500 Mark. Door peper in 't gezicht van den banklooper te gooien maakte hiji den| man weerloos. H.'sl medeplichtige werd gearresteerd' en tot twee jaren gevangenisstraf veroor deeld. De gearresteerde is naar het Huis van Bewaring overgebracht. Zijn uitlevering werd gevraagd door de Duitsche regee ring. Op de aanhouding stond een beioo- ning yan 500 Mark. De kerkdiefstal teMaastricht. De van kerkdiefstal verdachte Anna Br., tegen wie door het O.M. een gevan genisstraf van drie jaren is geëischt, heeft in het Huis van Bewaring een aanval van krankzinnigheid gekregen. Zij beschul digt nu aanhoudend een ander geëmploy eerde der kerk, den diefstal te hebben ge pleegd. Hoewel men reden heeft te ver moeden, dat zij simuleert, is zij op last van den geneesheer, Woensdag ter ob servatie naar het krankzinnigengesticht te Grave overgebracht. Nattte couranten. Men schrijft aan „Het Vaderland" Van verschillende zijden werd in dezen tijd van brandstoffennood het stoken van. witte kolen (natte couranten) aanbevolen. Aanvankelijk scheen deze raad niet meer dan 'n schouderophalen waard, maar toen mijn turf verstookt was en niijn brandstof- fenhandelaar liet weten, dat hij mij er voor- ■loopig geen kon bezorgen, heb ik de proef eens genomen. De uitslag was ver rassend en (daar velen met mij lotgenoo- ten zijn in turfgebrek, laat ik voor jh.cn hier een handeling volgen. In een emmer met koud water, waarin indien mogelijk, een beetje zout werd gedaan, duwde ik, langzaam aan, uitge vouwen couranten. Zoodra de emmer ge heel hiermede gevuld was, karnde "ik de couranten met 'n stok, totdat alle, bij het induwen meegenomen1 lucht, uit het water verdwenen was'. Ik liet het mengsel toen een paar uur staan. Nadat hot eeh goede pap geworden was en de couranten goo doorweekt waren, dat :de stok zonjder moeite tot op den bodem van de emmer gestoken kon worden, gooide ik alles in een vergiet. Na het uitlekken maakt© ik van de pap ballen ter grootte van een goeden sneeuwbal, na zooveel mogelijk water uitgeknepen te hebben. Deze ballen vervangen de turf heel aardig. Staat de kachel goed warm, dan moet een bal op het vuur gegooid worden. De couranten vlammen niet, maar gloeien door, totdat de geheele bal verkoold is; Het vuur blijft iutusschen aan; een wei nig toevoegen van anthraciet verdient aan beveling. Met drie ballen en één schep anthraciet heb ik al een paar nachten lang een vulkachel aangehouden. Men neme de .proef eens'; couranten zijn er genoeg en gen emmer water is; ook nog te krijgen. Hoe 't afliep. Wij meldden e'enigen tijd geleden, hoe aan boord van een vracht boot de „Bazalt 8", die van Gent komen de reeds in de sluis te Selzaete lag, op het punt, het Belgisch gebied te verlaten, verschillende Belgen ontdekt werden, die in1 het schip verborgen waren. Dezer da gen is deze zaak te Gent voor geweest en zijn de volgende straffen uitgesproken: De kapitein en een matroos van de boot, beiden Nederlanders, kregen 10 jaar dwangarbeid. Een Belg, die de zaak ge regeld had, kreeg 11 jaar. De aangehou den vluchtelingen, die allen tot de voor naamste families van Gent behoorden, werden veroordeeld tot zes weken gevan genisstraf te Gent, en daarna deportatie naar Duitschland. Een merkwaardige ontvluch ting. 26 Belgische burgers, onder welke 2 vrouwen, zijn over de grens gekomen!, verborgen in een kolenschip. Ze hebben daar 8 dagen in doorgebracht, zonder door de onderzoekende Duitschers te zijn gevonden. Ze hebben zich al dien tijd gevoed met wat de schipper hun geven kon. In welken toestand de menschen (onder de steenkolen te voorschijn kwamen, laat zich denken. (M. Ct.) Een Protestantsch Retraiten- h u i s. Volgens de „Telegraaf" heeft de heer G. H. van Senden, voormalig pre dikant der Nederl. Herv. gemeente Yhorst- de Wijk, het plan zijn Retraitehuis, het eerste Protestantsehe in Nederland, in de aan bosschen en natuurschoon zoo rijke gemeente Ommen te vestigen. Onderhan delingen worden gevoerd over den aan koop eener villa. Door den Minister van Waterstaat is benoemd tot buitengewoon opzichter bij de werken tot stichting van een gebouw voor het Centraal Bureau voor de Sta tistiek de heer G. v. Riet te 's-Graven- hage, oud-leerling van de Ambachtsschool te Goes, afd. timmeren. Vlissingen. Volgens mededeeling van den Stellingcommandant te Middelburg is de loodsschoener vóór het Oostgat weder in station. Brouwershaven. Volgens mededeeling van het Loodswezen, is idie R. Z;. V. S. licht boei „HG-HD" liggende voor het Oost- Hellegat, yvegens' ijsgang opgenomen en vervangen door een overeenkomstig ge kleurd drijfbaken. Zierikzee. Volgens mededeeling als vo ren zijn de zwarte lichtboeien po. 4 Kram mer en no. 7 Noordergat wegens' ijsgang opgenomen en vervangen door overeen komstig geklemde drijfbakens. De zwarte lichtboei no. 1 Krammer is verdreven naar de Grevelipgem tus schen de stompe tonnen no. 4 en 5. Ter plaatse yan de verdreven lichtboei ligt thans een zwart drijfbaken. Tholen, 3 Maart 1917. Tarwe 114.af 15.25, haverf13.— af wintergei st f a f Zomergerst f a f rogge f 0.—a f9.10, biuineboonen f32.— a f33.25, witte boonen f40.a f41.—, kookerwten f 32.a f33.Zroonrewten f 32.— a f 32.25 alles per 100 K.G. aard appelen 1 4.a f 5.alles per H.L., uien f 9.a f9.25 per 60 K.G., eieren f 0.a f7.50, per 100 stuks boter fl.— per1/, K.G. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 3 Maart 1917. Goudreinette 4851, Reinette Monstru- euse 35, Roode Wagenaar 27, Reine d' Or 30, Grauwzoet 2328, Schijving 21 221/2, Zoete Bellefleur 22, Zure Bellefleur 2527, Kleiperen 21i/2, Spruiten 1537, Karoten 78, Rapen 81/210 ct., alles per K.G. Peen 4, Koolrapen 2, Savoye kool 31/2, Roode kool 4y2, Uien 6 ct., maximumprijs per K.G. Boere kool 6 ct. per stuk. Molsla f 1.06f 1.17, Andijvie 71, Fransche postelein 1215 ct., alles per mandje. Prei 513!/2 Selderie 17, Rhabarber 211/2 ct., alles per bos. (VI. Crt.) Veilingsver. „Eendracht maakt Macht". Krabbendijke, 3 Maart. Ajuin over land f 15.60 tot f 21.30, idem over zee f 11.50 tot f 13.40; Wijnpeen f51 tot f62 per 1000 K.G.; Rapen f25 per 1000 K.G. Voor Veilingsberieht Kapelle-Biezelinge van 3 Maart zie onder Rrovincienieuws Kapelle. Red. Rotterdam, 5 Maart 1917. Eieren. Zeeuwscbe f8.25 a f9, Over- maassche f9 k f 10 per 100 stuks. Varkens. Aanvoer 477 stuks. Prijs 4045 et. Lichte 32 a 35 ct. Vlas. Aanvoer 23650 steen blauw, prijs f6 5 f8; 3540 st. wit, prijs f5 a £5.25; 4876 st. Gron., prijs f7 k f8; 2030 st. Holl. geel, prijs f6.50 a f8; 31090 st. half gezw. blauw, prijs f2.50 a f2.70; 3000 st. half gezw. Gron. prijs f2.40. Geslaagd te Rotterdam voor de nuttige handwerken mej. S. J. van Baal te Oost burg. Te Utrecht is bevorderd tot tandarts mej. J. C. A. Berdenis van Berlekom, vroeger te Middelburg. Acteexamens. Tot deskundigen voor de te Middelburg af te nemen acte examens lager onderwijs zijh benoemd: Voor Ned. Taal' en lezen de heeren W. H. Hasselbach en: C. Weeda te Middelburg. F. Landsman te Vlissingen en C. de Kok te Oosterland. Voor rekenen de heeren H. Jongepier en R. van de Welle te Mid delburg en als plaatsvervanger de heer K. Dekker te Middelburg. Voor teekenen en schrijven de heeren H. R. Karstel te Zuiddorpe en J. Vreeken te Middelburg. Voor Aardrijkskunde de heeren C. Hack te Middelburg en H. Koelmans te Terneu zen. Voor geschiedenis mejuffrouw M. M. Jungius en de heer P. W. van Milaan, beiden te Middelburg en plaatsvervanger de heer P. van der Have te Zierikzee. Voor kennis der natuur de heeren D. C. Cocheret te Rotterdam', P. Maijs te Wil- helminadorp, J. de Meijer te Schoondijke en A. de Smidt te Middelburg. Voor on derwijs en opvoeding de heeren J. G. Nijk te Middelburg en J. E. van der Slikke te Vlissingen. Voor zang de heeren A. Lijsen te Middelburg en C. ten Brink te 'Koudekerke. Voor vak J (vrije- en orde oefeningen) mejuffrouw A. S. Beugel en de heer W. de Graaf, beiden te Mid delburg en. voor vak K (nuttige handwer ken) de dames W. P. Bal te Tholen en M. J. de Haan te Middelburg. De examen commissie bestaat uit den schoolopzie ner in het district Middelburg als voor zitter en de schoolopzieners in het dis trict Goes en in de arrondissementen Am sterdam III, Middelburg, Tholen en Vlis singen, als leden. Het schriftelijk examen heeft plaats op Dinsdag 4 April en het mondeling vangt aan op Vrijdag 13 April a.s. Voetbal. Voor de tweede klasse competitie speel de gisteren te Middelburg „Middelburg II" tegen „Velocitas II" met 21 tot uitslag. Te Vlissingen speelde voor de derde klasse „Vlissingen II" tegen „Middelburg III", uitslag 00. Kooper van het Vrijdag te Ierseke aan de Damstraat verkochte huis met erf en tuin, geveild door notaris van Dissel te Goes, is geworden J. Padmos te Ierseke voor f4500. (M. Ct.) Heerenhoek. Afloop publieke aanbe steding van een veldwachterswoning, voor rekening der Gemeente. Architect L. F. Groosman, Ovezand. Inschrijvers de heeren: Andr. Janssen, Nisse f2938; H. Steenblok, "Nieuwdorp f2929; C. Brand, Borssele f2925; Jan de Mol, Heinkenszand f 209. Het werk is aan den laagsten inschrijver opgedragen. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegensOvertreding Leer plichtwet P. K., Wemeldinge, J. K., D1. P., H. L. te Rruiningen, E. H., te Krabben^ dijke, L. L., A. V., te Rilland-Bath, ieder f2 h. s!. 2 d. h.; J. C„ W .v. B„ te Rilland-Bath, M. K„ M. d. M„ M. W,, te Rruiningen, ieder £3 b. si. 3 d. h.; Ie herhaling M. H. te Krabbendijke, £3 b. s. 3 d. h.; A. v. E. te Kruiningen, J. K. te Rilland-Bath, f4 b. s. 4 d. h.; 2e herhalingH. v. I., Rruiningen f 6 b. t s. 6 d. (h.Jagen Zonder vergunning; M. C. L. t© Hansweerd fl b. s. 1 d- h. Jagen Zonder akte en vergunning: P. P. te Borssele 2 maal f 2 b. s. 2 maal 2 d. h., uitleveren geweer en patroon pf f2 b. si. 2 d. h.; Niet beletten dat hond wild opspoort: C. P. V., te Krabbendijke f2 b. Ut. 2 d. h.; Pogen met wildstrik wild te bemachtigen: C. d. K„ Kamper land f3 b. g. 1 w. t.sch., wildstrikken verbeurd verklaard; 'Straatschenderij: A. L. te Goes, fl b. s. 1 w. t.sch.; Trek dier onbeheerd laten staan: A. F. te Schore; J. P. T. te Kruiningen; H. d.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3