sschool - Ég 3ï sinks Hoornvee, Aanbesteding 7 PAARDEN, een Boereninspan, Aanbesteding. INBOEDEL, 2e. Bouwlanden, No. 26. Bouwlanden, 4e- Weilanden r,e Bouwlanden 6e Bouwlanden Dijken Dijken Dijken ADVERTENTIE N. KENNISGEVING. A. J. BAL, JACOB FRANSE. 414e STAATSLOTERIJ. De Collecteur A. E. JANSSEN, Oude Vischmarkt te Goes, maakt bekend, dat de LOTEN verkrijg baar zijn en dat de trekking be gint 19 Maart. Na ontvangst van het bedrag met porto wordt het verlangde ook toegezonden. A. MENHEERE, E. VERBEEN! GOES. Wij éneadreoren uw Photo's en Platen netjes met pas sende lijst. Grcote keuze. Firma F. SANDIJCK, Goes. Aangifte van leerlingen vóór 15 Maart 1917. F. C. A. HOORNICK, Donderdag 1 Maart 1917, publiek verkoopen; Dinsdag 6 Maart as., aan te besteden: „Het bouwen van een nieuw Veilingslokaal met Kantoor, enz. te Goes". Woensdag 7 Maart 1917, publiek verkoopen: Maandag den 12 Maart 1917, aan te besteden: Het begrinden van ver schillende wegen en wegsge- deelten in dien polder ter ge zamenlijke lengte van 12773 M. met de levering der daar toe benoodigde materialen. een Dienstbode gevraagd, nette flinke Dienstbode, op Vrijdag 2 Maart 1917, publiek verkoopen: a het Woonhuis en Erf, b plm. 6 A. Bouwterrein, Meubelen en Huisraad, Openbare Verkooping Vrijdag 23 Maart 1917, „Dijkzicht", met Erf, Tuin Boomgaard, Bouw en Weilanden en Dijken Verontwaardigd luchtje. non leiden, eo daarpm moesten kkgen met den Psalmist: „Mijn hart verdorde, omdat ik vergat mijn brood te eten" (Ps. CI, 5J; Wij denken hier zelfs niet aan tien, die hun paaschipjicht verzuimen.de hunne ziel 1 aten doodhongeren, en zich zeiven afsnijden van de gemeenschap der H. Kerk; dit is onder ons zoo hekend, dat Wij daarop niet uitdrukkelijk behoe ven te wijzen. Wij denken vooral aan diegenen, die zooals in de laatste jaren nogal veelvuldig voorkomt vergetend, dat. het H. Sacrament als een voedsel der ziel is ingesteld, d.w.z. als een middel om liet leven der ziel te bewaren, te voeden, te sterken, wel schijnen te meenen, dat zij met veelvuldig tot de H. Communie te naderen genoeg doen voor het leven hunner ziel, en deze dan verder aan alle gevaren mogen blootstellen, ja zelfs de ziel van anderen mogen in gevaar bren gen. Moeten Wij, Beminde Geloovigen, hier in bijzonderheden treden? Wij wenschten, dat het niet noodig ware; maar, alvorens dit kwaad ook hier al te groote afmetingen aanneemt, zooals he laas reeds in andere landen reeds het geval is, meenen Wij althans or iets over te moeten zeggen, ofschoon een goed Ka tholiek het uit zich zelven moest be grijpen. Wij zullen het echter bij een een voudige vingerwijzing laten door de vraag te stellen: Des morgens tot de H. Tafel naderen, en des avonds zich overgeven aan vermakelijkheden, die of op zich zel ven zondig, of met gevaar voor zonde verhonden zijn, is dit nog het ware geloof aan de waarachtige tegenwoordig heid van Jezus, Die gezegd heeft: Wie Mijn vleesch eet, heeft het eeuwig leven" (Joes VI, 55) maar ook ons door den ijze van het Oude Verbond liet waar schuwen: „Wie het gevaar bemint, zal er in vergaan" (Ec.cli III, 27)? Veelvuldig de H. Communie ontvangen, maar ter zelfder tijd ergernis geven óf wel door onzedige kleeding óf door openlijk lezen van verboden geschriften óf op welke wijze ook, is dit nog het gezonde geloof aan de heilige tegenwoordigheid van Jezus Christus, Die gezegd heeft: „Wee der we reld wegens de ergernis" (Matth. XVIII, 7)? lit één woord de veelvuldige H. Com-' munio willen vereenigen met een geheel wereldsch leven, is dat een levend ge loof aan de tegenwoordigheid van Jezus, Die gewaarschuwd heeft „Niemand kan twee heeren dienen" (Matth. VI, 24)? En daarbij komt nog, dat men hier zelfs geen uitvluchten vinden kan, dat hier alleen lichtzinnigheid in het spel is, zoo niet erger, n.h vermetel vertrouwen in het ééne geval, onchristelijke liefdeloosheid in het tweede, groote wereldsch gezindheid in het derde, en in alle gevallen gebrek aan eerbied voor het H. Sacra ment des Altaars met miskenning van het hooge doel, waarvoor Christus dit Sacrament heeft ingesteldvoeding, ver sterking van het genade-leven der ziel. En welk offer wordt van ons gevraagd, om ons aan dit kwaad niet schuldig té maken? Een offer, wat onder geen enkel opzicht in vergelijking kan komen met het offer, wat de H.H. Martelaren brach ten voor do belijdenis van hun geloof aan Jezus' tegenwoordigheid in het Hei lig Sacrament; het offer van hun leven na eeTst allerlei martelingen 1e hebben ondergaan. Ach, Beminde Geloovigen, laten wij het leven toch ernstiger opvatten, bedenken, dat het is een qpgaan naar het eeuwige leven, en dat wij daarvoor van God ont vingen de leiding der H. Kerk, die ons in Zijnen naam den weg wijst, en de genade-middelen der H. Kerk, die Hij aan haar ter uitdeeling toevertrouwde. Moge die rust in ons gewekt of vermeerderd worden in dien meest ernstigen tijd van de Vasten, dien wij nu weer gaan in treden, en waarin wij meer dan anders er aan herinnerd worden, hoe ernstig de Heer Jezus Christus onze heiligheid heeft gewild, en welke offers Hij daarvoor heeft gebracht; en bidden wjj Hem, dat f.1 ij den rechten geest vernieuwe in ons en in al onze geloofsgenoot™. Tevens willen Wij u hier opmerkzaam maken, dat sinds jaren in Ons Bisdom een Broederschap is opgericht, ter eere van de H.H. Mar telaren van Gorcum, om te bidden voor de bekeering van ons Vaderland, waarin helaas het ongeloof zoo schrikbarend toe neemt; herhaaldelijk hebben Wij ver maand om toe (e treden tot dat Broeder schap, dat zoo weinig van u vraagt, n.l. dagelijks één Onze Vader en één Wees gegroet met het schietgebed „H.H. Mar telaren van Gorcum, bidt voor ons en voor de bekeering van ons Vaderland". Nog altijd telt. dit Broederschap veel te weinig leden; in vele parochiën bestaat het nog in het geheel niet; er wordt veel te weinig gebeden voor den terugkeer onzer landgenooten tot de H. Kerk; en toch zonder een aanhoudend gebed zul len alle andere middelen, die wij daar voor zouden aanwenden, niet veel baten, terwijl het aanhoudend gebed zooveel bij God vermag, vooral als wrij het storten in vereeniging met. de Heiligen, die voor Hem hun leven ifcen offer brachten. Bidt ook veel vooral in den aanstaan den tjjd van genade voor de verheffing der H. Kerk, en voor den bloei van ons vaderland, dat, beide in vrede voor allen ramspoed mogen bewaard blijven; voor Z. 11. den Paus, die zoo treurige tijden beleeft en naar wiens vredesvermanin gen tot dusverre zoo weinig wordt ge luisterd; voor H. Al. onze beminde Ko ningin, die in deze ernstige dagen zoo trouw w'aalct voor haar volk, opdat het buiten do gever na mflgo blijven van Bezen ongehoorden wereldkrijg; in één woord voor al Uwe geestelijke en wereldlijke Overheden opdat God hun licht en wijs heid moge schenken, om de aan hun zorg toevertrouwden op den waren Weg te lei den naar den blijvonden, vooral naar den eeuwigen vrede. Krachtens Apostolische volmacht staan Wij bij dezen aan de geloovigen van Uns Bisdom dezelfde dispensaties toe in de vasten- en onthoudingswet als verleden jaar onder de gewone voorwaarden. Bo vendien verleenen Wij hun, krachtens bijzondere Apostolische volmacht, Ons ver leend om de buitengewone tijdsomstan digheden, gedurende de veertigdaag- sche Vasten van dit jaar dispensatie in het onthoudingsgebod op alle Woensdagen, uitgenomen Aschwoensdag en Quatertem- perw oensdag. Ook verleenen Wij bij dezen aan alle biechtvaders in Ons Bisdom de volmacht om aan de geloovigen, die hierom verzoe ken en volgens het oordeel van dén biecht vader daarvoor in aanmerking koinen, toe te staan, gedurende de veertigdaagsche Vasten dezes jaars vet in plaats van bo ter te gebruiken op alle dagen, uitge zonderd alleen Goeden Vrijdag. En zal dit Ons herderlijk schrijven op den Zondag Quinquagesima in alle tot Ons Bisdom hehoorende kerken, alsmede in de kapellen waarover een Rector is aan gesteld, op de gebruikelijke Wijze worden voorgelezen. Gegeven te Haarlem, den lOen Fe bruari 1917. f AUGUST1NUS JOSEPHUS, Bisschop van Haarlem, Op last van Z. D. Hoogwaardigheid, L. \Vesterwoudt, Secretaris. Door deze heb ik de eer 't geachte publiek van Kwadendamme an Omstreken hekend te maken, dat ik met ingang van 24 Februari j 1. mijn zaak heb over gegeven aan JACOB FRANSE Tevens mijn dank betuigende voor 't zoovele jaren genoten vertrouwen, beveel ik mijn opvolger ten zeerste aan. v,'h Bode op Goes. Mij refereerende aan bovenstaande advertentie, maak ik 't publiek van Kwadtndamme an Omstreken bekend, dat ik de zaak van A. J Bal heb overge nomen, vertrouwende door een vlugge en nette bediening 't vertrouwen te mo gen verkrijgen, hetwelk mijn voorganger zoovele jaren heeft genoten. Kwadendamme, Febr. '17. De uitslag der trekkingen wordt den eigen avond nog in dit blad bekend ge maakt. Neg groote voorraad in wit met zwarte en wit met roode puntjes wascheeht, 5 ct. per el. Witte feston en tusschenzet in verschillende dessins a 10 ct per el Breede witte feston voor kastranden A 20 ct. per el. Prima stopsajet h 52 ct per knot. Fijne breisajet a 55 ct. per knot. Strengen en kaartjes wol voor 't stoppen van borst rokken en truien. Ermensklossen wit en zwart 12 ct. Brooksklossen wit en zwart 25 ct. Strengen en kaartjes garen. Lint en band in verschillende soorten. Bezem band in zwart en gekleurd Zwart, rood en groen elastiek. Zwarte houten koralen en zwarte gitten. Koperen roeden en 8luitstukjes. Koperen en beenen ringen voor gordijnen. Boorden en fronts in linnen en guttapercha. Knoopen in alle soorten. Heerendassen in zwart en ge kleurd. Heeren- en Jongensfietspetten in diverse kwaliteiten. Vellen rheumatiek- watten, enz. enz. Aanbevelend, '■HEERENHOEK. FIJNE ONTBIJTKOEK is: Hadt je me maar14 ct. Pak me mee10 Triomfkoek 20 Gouda Vooruit17 Verbeem's Tafelkoek 20 Verbeem's Snoepertjes 14 Aanbevelend, Deze aangifte kan geschieden voor: TimmerenSmeden (behandeling stoommachine)Schilderen fhout-, mar mer- en beginselen decoratie-schilderen). Zij, die zich aanmelden, moeten voor zien zijn van een bewijs van het hoofd eener lagere school, dat alle klassen met goed gevolg doorloopen zijn Ook kan toelatingsexamen gedaan worden. De Directeur Adr. D. F. VAN DER WART. Ondergeteekende, geeft bij dezen kennis dat hij thans woont in het Café „De Kroon", met vergunning, firma ARENTZ Co., in de Voor* stad te Soes. Gratis blnnenbergplaats voor fietsen. GOES. Slooper. De Notaris J. C. A. HUVERS te Kapalle, zal op des voormiddags om 93/, uur, ten ver zoeke van den heer H. MI E R A Sop „Stelhoeve" te Wemeldinge, bestaande uit: als: zwarte Merrie ll jaar, zwarte Merrie (veulendragend) 5 jaar, bruine Merrie 12 jaar, bruine Merrie 2 jaar, bruine Merrie 2 jaar, bruin Hengst veulen 1 jaar en bruin Hengstveulen 1 jaar. als: 10 baatgevende Melkkoeien, 1 vare Koe, 5 tweejarige Ossen en Vaar zen, 10 anderhalfjarige Ossen en Vaar zen, 10 Aanhoudkalveren en 1 vet Kalf. 7 Loopvarkens, ongeveer 60 Kippen en Hanen, 9 Eenden en 1 Woerd, 3 Menvvagens op ijzeren assen, waarvan 2 met ijzeren Rongen, Driewielskar op ijzeren as met Lemoen, 8 Ploegen in soort, 7 Eggen in soort, 2 Sleepborden, Rolsleeper, ijzeren Rolblok, Cultivator, Vleeschblok, Vleeschboom, Aardappel sproeier, Sproeikuipen, Bascule met Gewichten, Geeselsteen met Paard, 100 Klaverruiters, Tolhouten, Windmolen, 2 Graanzeeften, Aardappelzeeft,Water vat, Teeltuin, Kiekenren, Wagenzeil Rosmolen, Snijmolen, Peeënmolen met vingerstukken, Koppenmolen, Wagen- lichter, Mestplanken, Koebak en Goot, Rijven, Vorken, Griepen, Schoppen, Pongerboomen, Reepen, Pleien, Aard appelzakken, Fornuis, Melkbak, 24 Stal- kettingen, Melkontroomer (Melotte), Tuimelkarn, Roombussen, Emmers, Bus sen, Teelen, Boterbak en Kneder, Har- nassement, Hevies, Landbouw- en Stal- gereedschappen, ongeveer 2000 K.G. best Weihooi, enz. Voorts: als: 2 Bedden, Tafels, Stoelen, Spie gels, Klok, Kleeden en Matten, Kachel met toebehooren, koperen Jager, Naai machine, Glas- en Aardewerk en wat verder te voorschijn zal worden ge bracht. Koopen van f3 en minder contant, overigens wordt crediet verleend tot 1 September a. s., mits 2 bekende en solide borgen stellende. Met den verkoop van het beestiaal wordt om 12 '/2 uur begonnen. Geen stalling, wel bergplaats voor rijwielen. Muziek en vermakelijkheden worden niet toegelaten, Het Bestuur der Veilingsvereeniglng „Zuid- Beveland" te Goes zal op in de Sociëteit V. O. V. te Goes, des voormiddags ten elf ure, trachten Bestek en teekeningen zijn ad f2, per stel verkrijgbaar bij de Firma OUSTERBAAN LE COINTRE te Goes. De Architect F. G. C. ROTHUIZEN. Goes 24 Februari 1917. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des voormiddags om 10 uur, te lerseke, ten verzoeke van den heer 0. POELMAN op de door hem bewoonde hofstede, om contant geld bestaande uit: zwart Merriepaard, oud 6 jaar, en een bruinen Jaarling Hengst. als: 5 baatgevende Melkkoeien, 1 vette vare Koe, 1 twee en halfjarige Vaars, 1 tweejarige Vaars, 1 anderhalfjarige Vaars, 3 jaarling Vaarzen, 3 twee en halfjarige vette Ossen, 2 anderhalfjarige vette Stieren, 4 aanhoud-Kalvers. 13 Varkens in soort. 2 Menwagens op ijzeren assen, Drie wielskar, Veerwagen op ijzeren assen, 2 Veldsleden, 2 Sleepborden, Wiel- Aardappelaanaard- en houten Ploegen, Vijfbalksegge, Drielingegge, Kleine egge, Dorschmachine met zwaren rosmolen, Snij- en Peenmolen (dubbel werkend, vingerstukken en schijven), Waterbak, en 2 Watervaten, Lemoen, Zwingen, Reepen, Pleien, Pongerboomen, ver schillende Stal- en Zoldergereedschap pen, Harnas, Beestepeen, Hooi en Stroo. Voorts: Melkontroomer (Meys), Victo- riakarn, enz. Geen stalling, geeR muziek, wel bergplaats voor fietsen. Het BESTUUR van den Nieuwe Kraaijert- polder, zal op des namiddags om 2 uur in het koffie huis van de Wed. van den Bui.ck te 's Heerenfioek trachten Aanwijzing zal plaats hebben op den dag der aanbesteding, des voormiddags om 9 uur. samenkomst aan de halte „Noord Kraaijert". Bestekken zijn tegen betaling van f 0.75 verkrijgbaar ter drukkerij van de firma OOSTERBAAN LE COÏNTRE te Goes. Het Bestuur voornoemd, P. BOONMAN, Dijkgraaf. J. G. P. TIMANS, Ontv.-Griffier. Terstond of met Mei melken geen vereischte, bij W. C. GROENEWEGE, Hoekekenskerke. Gevraagd een direct of later, hoog loon. Wasch buitens huis, bij F. HOORNICK, café „de Kroon", Voorstad, Gocf, De Notaris C. VAN DISSEL t# Boes, zal te lerseke, ten verzoeke van de familie POLDERMAN, I. des voormiddags om lO'/a uur, in de herberg van Nolf.t: te lerseke, gunstig gelegen aan de Dam straat, bewoond geweest door mejuffrouw de Wed. J. Polderman, groot j; 8 A.; naast liet vorige perceel. Combinatie van het huis, erf en bouwterrein. Op gebruik bij de betaling. Inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van den Notaris. II. des namiddags om 12 uur, aan ge meld woonhuis, om contant geld alsKabinet, Kasten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Kachels Klokken, 4 Bedden met toebehooren, 2 eikenhouten Kleer kisten, 3 Ledikanten, Lampen, Vloer- kleeden, I.oopers, Matten, Zeil, Glas- en Aardewerk, Tuinbank, enz. Kijkdag Donderdag 1 Maart 1917, van 3 tot 4 uur. OP des morgens te 9 uur, te Goes, in de „Prins van Oranje", ten overstaan vai. den Notaris JOH. PILAAR te Goes, van le. in 's Heer Arendskerke in ejn aan den Zuid-Kraaijertpolder, groot 51 H A. 57 A, 3(1 c.A. In pacht bij den heer N- Remijn Az.: de gebouwen met erf tet 1 Maart 1918. de weilanden en dijken tot 1" December 1917 en de bouwlanden tot na roovei oogst 1917. in 'slleer Arendskerke, in den Noord- Kraaijertpolder groot 16 H. A. 03 A. 60 c.A. In pacht bij den heer N. Remijn Az. tot na rooven oogst 1917. 3e. in 's Heer Arendskerke, in den Konings polder, groot 8 H.A. 24 A. 20 c.A. In pacht bij den heer A. Geelhoed c.s. tot na roo-en oogst 1917. in Ellewoutsdijk, in Wester Goudeland, groot 5 H.A. 55 A. 6'! c.A. In pacht bij den heer N. Remijn Az. tot 1 December 1917. in Wolphaartsdijft, in den Oost-Nieuw- landpolder, groot 3 H.A. 57 A. 90 c.A. In pacht bij den heer H. Minnaard tot na rooven oogst 1917. aldaar, groot 7 H.A. 24 A. 50 c.A. In pacht bij den heer L. Overbeeke tot na rooven oogst 1918. 7e. in Heinkenszand, groot 7 H.A. 29 A, 49 c.A. In pacht bij de heeren J. van der Does, M. Kloet en F. Courtin en gedeeltelijk in pacht geweest bij den heer K. Ge- schiere. 8e. in Driewegen en Ovezand, groot 25 H.A. 47 A. 42 c A. In pacht bij de heeren W. Westvee.' c.s., M. de Dreu en M. v. d. Pas en ge deeltelijk in pacht geweest bij den heei Jan Nijssen. 9e. in lerseke, groot 4 H.A. 56 A. 96 c.A. In pacht bij mej. Wed. D. v. Stee. Alles te veilen in verschillende per- ceelen en samenvoegingen. lnformatiën te bekomen bij den heer W. KAKEBEEKE te Goes, Notaris W. SCHROOT te Aroerongen en Notaris JOH, PILAAR te Goes. Boekjes met kaart verkrijgbaar bi1 laatstgenoemde vanaf 3 Maart a.s. 24 cent ten bate van de Werkverschaffing t« Goes. Abonnementsprijs p. 3 mal Afzonderlijke nummers 5 Advertentiën worden ingï kalf drie en Vrijdag vó<J De abonné's op dit blad, directie uitgereikte polis, daarvoor vastgestelde V GRATIS verzekerd tegen. Dat het torpedeeren onzer in het buitenland enorme s| verwekt spreekt vanzelf. Uit oen paar uittreksels sehe en Eransche bladen zal dat men in de Entente-lam !-| gaan is met het lot, dat o| vloot heeft getroffen en fel vej op DuitschJand, die ons dat zorgde. .Nu zij men echter met die verontwaardiging voorzichti is een luchtje aan. Immers (het drama hij de S< is een prachtig reclameniatei1 Entente en uitmuntend ges gemoederen der neutralen, het JNederjandsche volk, op t hen zoodoende naar de Ent overhellen. En tusschen „ove en zich „verklaren voor" de f „it is only a stap", dat i schrede. (leiukkig zijn wij een ku ons wegen verstandsargumenl dan gevoelsoverwegingen. Gewis, de Nederianüsehe l| zich in felle afkeuring uit i pedeering onzer schepen. De gebreidelde duikbootenooriog vaardig, strijdig met het volk. uit zijn aard zelven ongeooij middel. Met dat al werd de diging over het gepleegde on zadigden loon geuit, hehalvi Telegraaf". Maar dit blad won verstandig mensch meer „au nomen, sinds zijn kameleon nalistiek in het begin van den ontmaskerd. Die bezadigde toon bij onz. voort uit het algemeen hew hoe groot de schuld van Dui moge zijn, dat land niet al) zijn bemoeielijtving van onze onzen handel, onze voedsel! Pas enkele dagen gelede] Haagsche correspondemiebur» officieel communiqué er op geland de Mederlandsche sc houdt die ons van m e s t s j veevoeder moeten voorzie uitzichten voor landbouw en onzent komt hierin niet gunstige wending zeer treu treurig, dat zeer spoedig een moeten genomen worden om van den veestapel af ten. I De hinderlijke maatregelen, land aan onze scheepvaart i( legt, hebben reeds tot gevolg onze stoombooten de termij welke de vaart veilig was, strijken. Kn nu nog liggen i sche havens tal van jXederlaa pen, die niet worden uitgekil wij ons verbinden met die sd een onveilig gebied te varei Het is dan ook een ganscl voorstelling in sommige blad tentepers als zouden wij ons il jegens Duitscnland toonen. Ons zich gelijkelijk, d.w.z. op ever dige wijze verzet, tegen de bij die Duitschland en die Engel: voortduring bereidt. En nu moge het optreden v wat feller zijn dan dat van dj ten slotte is bet toch waar, w; mond zegt: of je nu door de den kater gebeten wordt, da tl hetzelfde. De verontwaardiging van speciaal van sommige Engels moeten wij dus niet hooger ta zij waard is, want er is een 1 '1 Met genoegen nauien wij dezer I Van een geïllustreerd saiyrieeü gesel Hen by Bart Weeael le Kullerdal Bcbeipen, uiaar raken, waren toon 1 gebroken over bel ergerlijk geschl Leiegraat die ons in den oorlog

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 4