Augustinus Josephus Gallier. is" medegSrng met d<3n Laatste Berichten. Marktberichten. Gemengd Nieuws. SPORT EN SPEL. Wetenschap en Kunst. Leger en Vloot. Faillissementen. V I S S C H E R IJ. Burgerlijke Stand. O N D E R W IJ S. KERKNIEUWS. (Nu Wij toch veder over de üistri- hutie yan brood enz. schrijven, willen wij er nog eens miet kle'nn bij de landbou wers op aandringen geen tarwe aan 'var kens of vee (te voeren, dit is verboden, maar tevens zeer af te keuren, daar er voor de menschen zulk een gebrek is en nog erger moet worden gevreesd. I Heden zijn hier weder een Idrietal wagens steenkolen aangevoerd, geadres- eerd aan den burgemeester, die de kolen weder onder ide verschillende handelaren nverdeeld. De politie te Middelburg heeft pro- cw1-verbaai opgemaakt tegen een groenten- koopman uit St. Laurens, die een kool raap, wegende 1.4 K.G., verkocht voor II) cent, terwijl de maximumprijs 3.5 ct. por K.G. is. Vlissingen Het Belgisch consulaat wordt deze week overgeplaatst naar het Groene- woud no. 62. Den len Maart a.si. hoopt de heer F. C. H. Sasbrug, correspondent bij de Kon. Maatschappij ,,De Schelde", den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren bij genoemde Maatschappij in dienst trad. De heer A. Hans alhier, is benoemd tol lid van het uitvoerend coiniteit vain het Internationaal Liefdeswerk voor ge wonden en krijgsgevangenen, Belgische af- degeling te Roosendaal, waaronder ook Zeeland begrepen is. (VI. Crt.) 's Heer Arendskerke De zestienjarige P. M, werkzaam op de melkfabriek de „Adelaar" alhier, had het ongeluk bij het Vervoeren der melk, dat een v,at melk op een zijner handen kwam te vallen, waardoor dit lichaamsdeel inwendig ge kneusd Werd, en hij wel voor een tijdje zijn Werkzaamheden neer zal moeten leggen. Kapelie. Vrijdag ontstond, bij den heer van de Linde, caféhouder, een begin van brand. Door spoedig toegesnelde hulp, wist men met vereende krachten erger to voorkomen. Toen gisteren, als naar gewoonte, de familie Mol, uit de kerk per rijtuig huiswaarts keerden, kwam het paard te vallen. De hevig .geschrikte familie, is verder te voet huiswaarts gegaan, daar het rijtuig nogal beschadigd en het paard verwondingen had opgeloopen. Rilland. Zondag na het Lof vergaderde alhier in de R. K. School de leden van de R. K. Kiesvereeniging „Een dracht maakt Macht". De voorzitter open de de vergadering met den gebruikelijken groet en heette de aanwezige leden har- lelijk welkom waarna de secretaris de notulen der vorige vergadering voorlas welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna was aan de orde voortzetting tot het goedkeuren der reglementen, welke thans door de aanwezige leden zïjh goed gekeurd en vastgesteld. De vergadering werd bijgewoond door 26 leden, 12 leden traden toe, zoodat het ledental thans 36 bedraagt. Door den Zeer Eerw. Pater Gardiaan werd het voorstel gedaan om dhr. Vie- nings te Goes uit te noodigen, om alhier een lezing te houden over E. V. Dit voorstel vond algemeenen 'bijval, 'zoo genoemde heer beleefd zal worden uit- genoodigd. Daar niemand het woord meer verlangde sloot de voorzitter de verga- dering, de hoop uitsprekende, dat het ledental spoedig 50 zal bedragen om dan te kunnen aansluiten bij de Centrale. Hoedekenskerke. In de Vrijdagnamiddag gehouden raadszitting was wethouder W. C. Groenewege met kennisgeving afwezig. Het kohier hondenbelasting 1917 werd vastgesteld. Een door B. en W'. voorgestelde (wij ziging hegrooting 1916 werd goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat 'Burg. en Weth. thans den tijd gekomen achten, het distribueeren van regeeringsartikeleinl meer uit te breiden en werd in verband hiermede vastgesteld een verordening op het finantieel beheer van dat bedrijf. Bij de rondvraag verzocht dhr. J. Jas- perse verbetering van het Donkerweegje met grint. De voorzitter zeide dit toe. Dhr. A. den Dekker vroeg het havenslijk. van de haven te doen opruimen. De voor zitter antwoordde, dat hiertoe reeds maatregelen waren genomen. administrateur yan het levens- middelenbedrijf alhier is door Burg. en Weth. benoemd dhr. C. M. "Elenbaas te Baarland. Ellewoutsdijk. Vrijdagavond hield „Het Groene Kruis" alhier haar jaarlijksche le denvergadering. Behalve de gewone pun ten der agenda, welke vlug werden afge handeld stond ook op de agenda ver meld: Volksvoeding in verband met de tijdsomstandigheden, door Dr. Folmer. Het was dan ook voor de vrij talrijk opgeko men leden een tegenvaller te moeten ver nemen dat Dr. Folmer verhinderd was. Door dhr. Koole, secretaris der vereeni ging, werd de vrijgekomen tijd benuit door eemge mededeelingen te doen betref fende tuberculose en de bestrijding. (Z.) Breskens. Vrijdag hebben visschers alhier aangebracht ongeveer 20 groote blokken hout van 50 bij 30 c M die onderling op 1 meter afstand met staaldraden verbonden waren, waaraan weder een telegraafdraad was bevestigd Waarschijnlijk is dit alles een deel der D,®tJan®teen- Vrijdag had de verkoop plaats van smokkelwaar, welke door de konimiezen in beslag genomen tv,as. O.m. werd verkocht ongeveer 25 kazen, welke in stukken werden verkocht, teneinde het voor de smokkelaars onmogelijk te ma ken, de waren nogmaals uit te voeren. Verder 150 K.G. koffie in pakjes van 1 K.G., verschillende pakken kaarsen, cho colade, thee, harde en zachte zeep enz. Vooir 2 K.G. zachte zeep weid niet minder dan f2.60 betaald. De verkoop werd door een massa volk bijgewoond. Ossenisse. Een vrouw, die over den weg ging, hoorde hier een alleenwonende oude vrouw in haai' huis om hulp roe pen. "Zij1 ging hulp halen en men vond de vrouw op den grond liggen. Zij' was gevallen en kon alleen niet overeind ko men. Zijl jbteek aan de heenen verwond te zijn. Men bracht haar naar hare fa milie, waar zij thans verpleegd wordt. Een landbouwerszoon alhier had het ongeluk zich bij het hout hakken in de knie te hakken met het gevolg, dat een pees werd doorgesneden. De man moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. De Veilingsvereen. „Eendracht maakt Macht" te Krabbendijke is ingeschreven bij de fruitcentrale. Zoo ook de nieuwe appelstroopfabriek te Goes. Door Gedeputeerde Staten van Zee land is benoemd tot ontvanger der rech ten voor het gebruik van den provin cialen steiger te Hoedekenskerke, de heer A. Looij aldaar, thans tijdelijk ontvanger. Te Breskens zijn hedenmorgen aan gebracht door visschers ongeveer '20 groote 'blokken hout van 50 bij 30 c.M., die onderling op 1 meter afstand met 3 staaldraden verbonden waren, waaraan weder een telegraafdraad was bevestigd. Waarschijnlijk is dit alles een deel der Duitsche versperring die met den ijsgang is medegedreven. DEN 'jHAAG. Na ontvangen nadere in lichtingen is vastgesteld dat het stoom schip „Menado", waarvan verondersteld .werd„ dat het met machineschade naar "Falmouth was teruggesleept, deel uit maakte yan de uit Falmouth vertrokken flottilje, cvp het oogenblik van de duik- bootacfie, zoodat deze zich tot al deze uit Falmouth vertrekkende schepen heeft uit gestrekt. D'EN HAAG. Door het Centraal Brood bureau is aan de gemeentebesturen "mede gedeeld, dat aan ide kerkbesturen van Prot. gemeenten voor de Avondmaalsvie ring broodbons! kunnen worden yerstrekt tot eenzelfde hoeveelheid, als. het vorig jaar werd verbruikt. AMSTERDAM. .Volgens de directie der Holl. Lloyd zijn de bemanningen van de Eemland en Gaasterland tijdig te Lon den aangekomen en worden ook die heide gezagvoerders daar spoedig verwacht. ROTTERDAM. Wegens gebrek' aan werk i'n het machinebedrijf, mede ton gevolge van den verscherpten duikbootoorlog is aau het personeel van de Scheepvaart en 'Steenkolen-Mij. en van de Geirueente- elevatormaatschappij voorloopig ontslag moeten gegeven worden. AMSTERDAM. Op dit oogenblik worden de schepen niet meer verzekerd. Zoodra zij weer uitvaren zal dit weer geschieden. Alles hangt in dit opzicht af yan de omstandigheid pf Engeland er genoegen meeneemt, dat de schiepen te Hali fax aanleggen. Dan verzekeren ook 'd© Duitsche maatschappijen weer, die dit niet zulten doen, wanneer de booten moeten gaan door het Duitsche blokkadegebied. LONDEN. De Engelschen hebben het dorp SetreS .en andere belangrijk© punten langs de Ancre bezet. BERLIJN. Het Wolffbureau deelt mede, dat evenals! de Amierikaansche schepelin gen, zoo ook de Nederlandsche van (te Yarrowdale zijn vrijgelaten. Krabbenid'ijlke, 24 Fehr. 1917. Ajuin over lanid f 17.20f 18, idem over zee fll.20f 12.60, beiden per 100 K.G. Peen f57—f70, Rapen f26, beiden per 1000 K.G. Rotterdam, 26 Fehr. 1917. Eieren: Zeeuwsche f8 a f9, Over- maasSche f8.50 a flO. Varkens. 'Aanvoer 670 st. Prijs 56 a 58 ct. Lichte 33 a 35 ct. Aardappelen geen ïioteering. Vlas. Aanvoer 13410 steen blauw, prijs f6 a f8; 2240 steen wit, prijs f4 a f5; 450 steen Holl. geel, prijs f6 a f7; 4025 steen half gezw. blauw, prijs f2.50 a f3; 3160 steen Gron., prijs f6.50 a f7; 2600 steen half gezw. Gron., prijs f2.50 h f3. Gestikt. De twee gezusters van de W. te Leiden zijn Donderdagmorgen dood gevonden in haar woning tenge volge van verstikking door kolendamp. Een complot ontdekt. Drie Am sterdammers en een inwoner van Sant poort zijn gearresteerd als verdacht van. een aanslag te hebben willen plegen op bet hotel „De Zeven Provinciën" te Gro ningen, waarin het Engelsche consulaat is gevestigd. Beproefd was, met een helsche machine het gebouw in de lucht te laten vliegen. Onverschrokken. Elf passagiers van het s.s. „Grotius", dat uit onze Oost gekomen in Engeland wordt vastgehou den, hebben zich op een tankboot doen aanmonsteren als lid der bemanning en zijn zoo Vrijdag ongedeerd vanuit Enge land naar ons land afgereisd en te Rot terdam aangekomen. Treurig. Te Lonneker is de 80-jarige echtgenoote van den landbouwer J. Bever- borg in een pot met kokend water geval len en aan de bekomen brandwonden overleden. Een doodkistenfabrikant te Ludwigsha- fen leverde den laatsten tijd opmerkelijk vee] nieuwe doodkisten aan personen te Mannheim, wat aanleiding gaf, de kisten eens te onderzoeken. Het bleek toen, dat ze met aardappelen gevuld waren, waar van de uitvoer verboden is. Omtrent het Kruien van het jjjs geeft de Prov. Geld. en Nijm. Crt. de volgende beschrijving Hoe buitengewoon groot de kracht van het ijs' is, bleek, voor wie er nog aan twijfelen jmochten, even voorbij' den in gang van de Lagemarkt. Daar werden eenige zware bazattsteenen nit de kade gerukt, als een veertje omhoog getild en door elkander op den steeinmuiur gewor pen. Het bleef intusschen al maar aanstroo- men. Om1 half tien uur bewogen duizen den zich langs' «te Waalkade; ieder die maar ©enigszins kon was uit zijn zaken weggesneld en de scholieren hadden vrij gekregen of verschenen onder de hoede van hun onderwijzer. ^Allen genoten van het prachtige, door .geen pen te beschrijven gezicht, dat de afdrijvende compacte, sneeuwwitte schotsenmassa bood. Langs de geheefe Waalkade zette zich een breede rand .van ijsschotsen vast, hier en daar aan de kanten pen weinig kruiend maar overigens afzakkend met .den stroom. Om 10 uur czette het ijs zich vast, maar om half twaalf begon het weer te kruien tot pr om 1 uur blank water was. De Waal steeg sterk en 's middags om 3 uur stond de Waalka.de bijl |de voerplaats geheel blank. Het ijs in ..de Waal heeft juist 14 da gen, van 7.tot 21 Febr., vast gezeten. Wanneer een jolige man het in ons oude landschap waagt een eens gedane trouwbelofte te verbreken, treedt de jon gelingschap van het dorp als rechter op en neemt het treurende meisje in bescher ming niet alleen, doch dwingt den „be drieger" zijn belofte gestand te doen. Een treffend staaltje hiervan had Za terdagavond in een klein dorpje van ons gewest plaats. Een jongeling was vóór vier weken in ondertrouw opgenomen met een vroeger dienstmeisje van zijn vader. Maar toen hij bruidegom was geworden, koelde zijn liefde plotseling tot beneden het vriespunt, hij liet zijn bruid bij haar ouders treurend achter en deed niets meer van zich hooren of zien. De jongelingschap van het dorp be legde Zaterdagavond een vergadering en na afloop daarvan trokken een paar hon derd jongens naar het huis waar de brui gom woonde. Hij werd uit het bed ge haald, in een deken gewikkeld en in een wagen gezet, die daarna door de jongens naar de bruid werd gereden. 'tWas een geweldige optocht, die voorafgegaan werd door een trommelslager. Bij het bruidje gekomen, moest de onwillige bruidegom naast haar plaats nemen en in tegen woordigheid van d© gansche schare plech tig beloven, dat hij nog deze week met haar in 't huwelijksbootje te stappen. Wat hij wijselijk deed. Daarna ging de jeugd weder heen, den bruidegom bij zijn bruid achterlatende. In de graanmalerij en veekoekenfabriek van de coöperatieve landbouwvereeniging „Samenwerking" te Giessen-Nieuwkerk zijn 12000 K.G. rijst en 6000 K.G. ha vermout in beslag genomen, die bestemd scheen te wezen voor veevoeder. Tot besparing van gasver bruik'. In verband met de nagenoeg ge- heele staking van den kolenaanvoer nit het buitenland en met het gemis aan den noodigen steenkolenvoorraad, heeft het Rijkskolenburean aan de gasfabrieken op gelegd, hare productie in de maand Fe bruari 1917 tot 65 pet. van het vorige jaar terug te brengen. Het is dientengevolge noodig, dat ook de verbruikers niet veel meer dan s/5 van het gas verbruiken, dat door hen in andere jaren benoodigd was en daar toe d'e noodige spaarzaamheid betrachten. De directeur van. het Gasbedrijf te Rot terdam gaf daarom dezer dagen een aan tal wenken, waarvan wij de voornaamste hier laten volgen. Voor zoover het gas voor verlichting gebruikt wordt, zal men het aantal licht punten tot een minimum moeten terug brengen en den brandduur tot het strikt noodzakelijke pioeten bekorten. Voor zoover het gas voor verwarming dient ,zal men door vermindering van de te verwarmen ruimten, van den ver- warmingsduur of verwarmingsgraad die nen te bezuinigen. Bij het koken op gas kan men veelal bezuinigen dooi' toepassing van de vol gende regels: Zorg, dat de samenstelling van het middagmaal eenvoudig is. Hoe minder ge rechten ,hoe minder gasverbruik. Maak bij het koken gebruik van hooi- kist, hooizak of kranten. De spijzen wor den dan op het gas aan den kook ge bracht, een bepaalden tijd doorgekookt en daarna in een slecht geleidende stof weg gezet, idie de door het gas verkregen warmte vasthoudt en de spijzen gaar maakt. Zet niet meer water op dan noodig is. Dikwijls is een half gevulde ketel vol doende voor het verlangde theewater, ter wijl een volle ketel wordt opgezet. Zorg, dat van 'den bodem van de pan of ketel door de gasvlam bedekt wordt; grooter vlam beteekent gasverlies. Draai, zoodra iets kookt, de vlam laag. Hard of zacht koken maakt geen ver schil uit ten opzichte van het verlangde effect. Plaats, indien het gasfornuis twee bo ven elkaar gelegen ovens heeft, bij het gebruik van den ondersten oven op den bodem van den bovensten oven pannen met aardappelen, groenten, enz. die daar in aan den kook komen. Gebruik voor uw bad niet meer wa ter dan strikt noodig is. Volgens een bericht van Reuter in de „Financial News" van 31 Januari be draagt de oppervlakte van het bebouwde land voor koren in Frankrijk dit jaar slechts 4.276.890 hectaren tegen 5.034.510 hectaren in het vorige jaar. Een „fideel©" gevangenis. Het speelt aan de Oostgrens: 't Horloge van een grenswachlertje ver tikte ,het de laatste dagen zoo nu en dan. En 't gevolg was, dat de eigenaar van dit prul-uurwerkje zoo af en toe op 't appèl mankeerde of te laat kwam'. Het wachtertje moest acht dagen in de nor wat hier beteekeride: de onderste ver dieping van het gemeentehuis. „Geen nood", troostte een ambt- en 'lotgenoot, die uit ervaring kon spreken, „je kunt 'ter best volhouden, beter, zeg ik je, dan $p wacht. Onthoud, wat ik gezegd heb." Een paar dagen later zat ons wachtertje te brommen tusschen de dikke muren van 't gemeentehuis. Daar hoorde hij' kloppen tegen een der houten jaloeziekleppen van zijn sombere woning. Hij deed èen stap in die richtinghij' hoorde een zoet stemmetje, dat hem half-fluisterend toe riep: „Zeg, Piet, til die klep van onder een weinig op. Ja, 'tkan hoor, probeer het maar. Zie je wel. Hier heb je wat Bens dorp en Kwatta. Morgen kom ik nog wel weerDen volgenden dag stond 3© schoo- ne weer voor de jaloeziekleppen, tikte en stak den steel' ©ener Goudsche pijip door Ide opening. „Doe maar een trekje". De pijpe- kop was gevuld met cognac. Den dank van ons grens wachtertje wachtte het meisje niet af. Aldus geschiedde nog meermalen. („HM.") Voetbal. Voor de zuidelijke tweede klasse com- petietie van den Nederlandschen Voet balbond slpeelde gisteren Middelburg II tegen Willem twee II uit Tilburg. De span nende wedstrijd eindigde met gelijk spel 11. Te Vlissingen speelde voor dezelfde competitie Vlissingen I tegen N. A. C. II uit Bredea, Vlissingen won met 60, en ziet daardoor zij'n kans op het kampi oenschap van 'deze competitie zeer toe nemen. Op den te Delft gehouden Katholieken Studentendag is een motie bij' acclamatie aangenomen, waarin het bestuur wordt uitgenoodigd, een commissi© aau te wij', zen met de opdracht na te gaan, in hoe verre het aantal academisch gevormiden onder de Katholieken in Nederland in overeenstemming is met het percentage door dezen gevormd; voorstellen te iioen aan de daartoe aangewezen organisaties, met name aan de Katholiek Wetenschap pelijke Vereeniging en de Radboud-stich- ting, ten einde te geraken tot het in stellen van studiebeurzen voor minvermo gende Katholieken, die door betoomd© be. kwaamheid daarvoor in aanmerking ko men; voorstellen te doen ten einde te geraken tot de stichting van een fonds, waaruit elke Katholiek student, die 'door het met goed gevolg beantwoorden van een aan een der Nederlandsche universi teiten (uitgeschreven .prijsvraag, Kennelijk blijken heeft gegeven van meer 'dan ge wone begaafdheid, na 'de voltooiing zijner studiën in staat kan worden gesteld ge- durende twee jaren zich óf aan een Neder landsche óf aan een buitenlandsche uni versiteit in het vak zijner keuze op bij^ zondere ,wijze te bekwamen. Kadervorming. Het legerbestuur heeft bepaald, dat alle militie- en landstormplichtigen, die ge schikt worden geacht voor kader, daar voor in opleiding moeten worden geno men. Militieplichtigen evenwel voor zoo- ver zij daartoe genegen zijn. Goes. Geëindigd is het faillissement van W'. Vraegop, alhier. Terneuzen. Failliet verklaard A. Wioï- ferts, wegwerker, alhier. Curator mr. Anne Bolle, Middelburg. (Z.) Er wordt medegedeeld, dat door de visscherij-vereeniging „Helpt Elkander" te Tholen besloten is, na het overlijden van den heer C. M. van Rijssel', die eere voorzitter dezer vereeniging was, dezen titel aan te bieden aan burgemeester J. W. Wagtho. (M. Ct.) Van 2426 Febr. GOES. Geboren: 26, Jobina Pietemella, d. v. Pieter Anthonie de Witte en Tan netje Pietemella van Eikeren. Overleden: 24, Sara Johanna, 17 mnd., d. v. Matthijs Glerum èn Frederika den Toonder; Cornells Batus, 91 j., wedn'. van Maatje Schertzing; Adriana Re- mijn, 65 j., geh. met Pieter Schrijver; Johannis van Liere, 80 j., geh. met Kor- nelia Goeree. MIDDELBURG. Bevallen: J. M. Conne- joole, geb. Magendans, d.; L. Verhulst, geb. Huibregtse, d. Overleden: M. Grauss, 78 j., man van D. Polleman; J. Arents, 73 j., wed. v. L. Louws; J. P. Ouwerkerk, 17 j., ongeh. zR. Lagos, 71 j., wedn. v. M. C. Moors. Van 2024 Febr. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. de Nooiji- er, jm. 23 j. en C. H. Dommisse, jd. 22 j. Getrouwd. S. Slot, wedr. 49 j. en C. N. Smith, jd. 36 j.P. van Liere, jm. 25 j. en A. Adams, jd. 20 j.; J. C. Baars, jm. 24 j. en P. J. Sijhrants, jd. 26 j.; J. Sohier, jm. 21 j. en M. van Sorge, jd. 22 j.; P. A. Gillissen, jm. 26 j. en H. Daamen, jd. 23 j.; P. Ventevogel, wedr. 39 j. en A. Jasperse, gesch. 33 j.; H. W. Limburg, jm. 21 j. en G. Vinke, jd. 22 j. Bevallen: D. P. ten Hacken, geb. Tol huizen, z.; E. J. van Leeuwen, geb. Maas1, d.; J. Gillissen Verschage, geb. Arde- wijh, z.; A. Raig, geb. Smit, z.; M. de Jonge, geb. Spier, d.; P. van Rooijèn, z.; M. L. Stegers, geb. van Gemert, z. Overleden: S. A. Baljé, ongeh. d. 78 j.; R. de Visser, man van T. Donsen, 60 j.; E. Hendrikse, wed. van J. Le Grand, 79 j. Van 1522 Febr. KRUININGEN. OndertrouwdAdriaan Bliek, 24 j. jm. en Johanna Verhangen 24 j. jd. Gehuwd: Albertus Verbeke, 22 j. jm1. en Jacomina van Hekken ,18 j. jd. Geboren: Dirk, z. v. Jacob Fierloos en Maatje van der Vliet; Apolonia, d. v. Pieter Quakkelaar en Blazina Bruins- hoofd; Cornelis Martinus, z. v. Pieter Jo hannes Simons en Elizabeth Pieterse. Overleden: Cornelis Mol (Militair); Rei- nier Visser, 60 j., m. v. Tannetje Dansen. (Kr. Crt.) Te Arnhem slaagde aan het Polytechni- eum „Nederland" voor electro-technicus diploma A, de heer F. Plaas te Vlis singen. Rilland. Zondag werd alhier afgekon digd dat ,op Zaterdagavond aanstaande om half zeven Lof zal worden gehou den ter opening van een 8 daagsche Mis sie. De Zeer Eerwaarde Paters Aemili- anus en Venantius zullen de Missie pre diken. De Gardiaan alhier spoorde de ge- loovigen aan om tijdens de Missie trouw ter kerke te komen. Waar zulke bekwame kanselredenaars de missie zullen leiden, behoeft hieraan niet te worden getwijfeld. door de genade Gods en de gunst van den Apostolischen Stoel BISSCHOP VAN HAARLEM. Huisprelaat van Z. H. den Paus, Assistent- Bisschop bij den Pauselijken troon, aan de feestelijkheid en de Geloovigen van ons Bisdom Zaligheid in den Heer. (Slot.) Een dergelijke beschouwing levert ons hun sterven voor het geloof aan de waar achtige tegenwoordigheid van O. H. J, Chr. in het H. Sacrament des Altaars, Wij denken hier niet op de eerste plaats aan het helaas al te groote getal van hen, die, aan het H. Sacrament geloovend, vergeten laat ons liever naar waar heid zeggen, verzuimen dat hemelsch brood 'der ziel dikwijls genoeg te nutti gen om een krachtig iimerljjk leven te kun-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3