BUITENLAND. BINNENLAND. Land- en Tuinbouw. ÜIT ZEELAND. Een Zweedsch Protest. Naar uit Stockholm gemeld wordt, heeft de Zweedsche regeering haar ge zant te Berlijn opgedragen protest aan te teekenen tegen het torpedeeren van het Zweedsche stoomschip Varing" en het Zweedsche zeilschip „Hugo Hamil ton". De Zweedsche regeering behoudt zich het recht tot den eisch tot scha deloosstelling voor. Bl'ÜL.lXII. Naar „Politieken" meldt, verneemt het blad „Haearauda Ryboote," dat de in u nitie-ontplofl'ing op 27 Jan te Archangel, een vreeselijke ramp was, die duizenden mensehen het leven kostte. Ooggetuigen vertellen dat den 27n Jan. de grootste muoitievoorraad ter wereld in de lucht vloog De ramp had geheel het karakter van een aardbeving De munitievoorraden besloegen een opper vlakte van 1 vierk. K. M. De ontploffin gen volgden elkander slag op slag Bij de eerste werd reeds een spoorwegstation vernield. De materieele schade wordt op verscheidene honderden milioenen roe bels geschat. De algemeene opvatting is, dat de ramp niet aan ongeluk is te wijten, maar dat, niettegenstaande de strenge bewa king, het toch aan zekere personen ge lukte een helsche machine in de opslag plaats binnen te smokk len Tot nu toe zijn honderd Finnen onder verdenking van medeplichtigheid in hechtenis geno men. BGLOIË. De bekende machine- en wapenfabrieken van Cockeri! te Seraing zijn door een brand, die verscheidene dagen duurde, in de asch gelegd. De schade wordt ge raamd op één millioen gulden. De Ouitsche duikboot geïnterneerd. De Duitsche duikboot U 30, die VrijL dag bij' Domburg strandde en die dien dag te Vlissingen werd binnengebracht, is niet zooals door het correspon dentie-bureau Yaz Dias aan sommige bla den Zaterdag werd gemeld dien dag vrij gegeven, maar integendeel gisteren geïnterneerd. De boot werd nadat .eerst de munitie, toen de eigendommen der mannen en toen deze zelve aan wal wa ren gebracht door twee sleepbooten door het kanaal naar Veere en verder binnen door naar Hellevoetsluis gebracht. Hierbij' trok de boot, die reeds te Vlissingen honderden in den loop van den middag naar de binnenhaven had getrokken, langs het jaagpad en te Middelburg veel be kijks. De mannen waren intusschen te Vlissingen in de intemeeringsloods ge bracht, waar zij' een goed maal en een goed leger vonden, terwijl zij heden (Maandag) naar het interneeringskamp te Bergen werden overgebracht. Onder het publiek zoowel te Middelburg als te Vlis singen heerschte groote tevredenheid over het interneeren -dezer boot, daar men het zou hebben betreurd als de boot zijn werk dat ook door neutralen zoozeer gevreesd wordt, had kunnen voortzetten. Minister Treub. Opvolger van den heer Van Gijn zal in elk geval de allerkrachtigste persoon lijkheid van den heer Treub wezen, hoe ongaarne hij ook in het openbare leven worde gezien door velen, die voor het overige zijn voortreffelijke bekwaamheid en geroepenheid erkennen. Op zich zelf zal de oud- en nieuw-Minister ongetwij feld een steun voor het Kabinet en, naar men mag hopen, ook voor het oeconomi- sche leven in ons vaderland zijn. Ook om dat, al wordt de heer Treub Minister van Financiën, zijn invloed verder zal reiken dan zijn eigen departement! De Linkerzijde haalt intusschen den heer Treub, die de vorige week in het huwelijk trad, met gejuich binnen, iets, wat intusschen wel een beetje verwondert 1 Want de reden, waarom zhem nu pas een paar jaar geleden, tot aftreden dwong, de Pensioenwet, bestaat nóg en zal eerlang weer aan de orde moeten komen. Wij zijn benieuwd, wie in deze zaak zijn verleden alweer zal moeten ver loochenen, de sociaal-democraten, de vrij zinnigen ofrnr. Treub. („De Tijd".) De ramp bij de Sciliyeilanden. Wij ontvingen Zaterdag j.l., om streeks den middag achtereenvolgens on derstaande telegrammen, die wij aan ons bureau bulletineerden. AMSTERDAM. „Het Vaderland" meldt, dat de „Eemland" en „Gaasterland" van de Hollandsche Lloyd, de „Zaandijk" en „Noorderdijk" van de Holland-Amerikalijn en de „Bandoeng" en „Jakatra" van de Rotterdamsche Lloyd bij de Scilly-eilan- den zijn getorpedeerd. Omtrent de be manning is niets bekend. DEN HAAG. De minister van "buiten- landsche zaken ontving een telegram van onzen gezant te Londen, dat de Gaaster land, Eemland, Zaandijk, Noorderdijk, Ban doeng en Jakatra bij de Scilly-eilanden zijn getorpedeerd. De bemanningen van de vier eerste schepen zijn geland. DEN HAAG. Het officiéél communiqué omtrent den ramp der Nederlandsche schepen vermeldt nog, dat de bewuste schepen, die te Falmouth lagen, in staat waren gesteld gebruik te maken van eene hun van Duitsche zijde geboden gelegen heid om 22 Februari die haven te ver laten, waartoe zij zich, tezamen blijvende, westwaarts uit het onveilige gebied moes ten verwijderen en verder buiten dat ge bied blijvende, hun weg vervolgen. Ove rigens bevestigt het communiqué de tor pedeering door een duikboot, zonder dat de scheepspapieren werden ingezien. De laatste berichten melden ook, dat de Eem land, de Bandoeng en de Zaandijk nog drijvende zijn, 200 leden der bemanningen zijn te Penzance geland en aangeno men wordt, dat ook de rest der beman ningen veilig is. Nog wordt gemeld, dat onze regeering bij haar vroeger protest tegen den onbeperkten duikbootoorlog bij de Duitsche regeering had aangedrongen te zorgen geene op dat oogenblik van of naar Nederlandsche havens onderweg andere schepen niet kon bijhouden, wel worden, waaraan aan Dnitschland onder reserve, dat het geen absolute veiligheid kon garandeeren, zich bereid verklaarde tegemoet te komen. Na deze telegrammen kwamen later verschillende andere aanvullende berich ten het beeld van de ramp completeeren, zoodat thans bekend is, dat ook de „Me- nado", die wegens machineschade de andere schepen niet kon bijhouden, ook is getorpedeerd, maar naar Falmouth is kunnen gesleept worden en dat ook de Bandoeng is gezonken. Volgens ruwe schatting is op één dag aldus 30.000 Nederlandsche tonnenmaat vernield. Van alle schepen zijn de bemanningen in veiligheid. Duitsche krijgslist ter zee. De bemanning van den stoomtraw ler „Groningen", (VI. 150), heeft bij aan komst te IJmuiden gerapporteerd, dat ze op de Noordzee tusschen het Maasvuur schip en het lichtschip Schouwenbank had aangetroffen een verankerd model van een watervliegmachine, waarin een als vlie ger verkleede pop was geplaatst. Aan de machine, waarheen men zich met .de scheepsboot had begeven, om dat men van meening was met een ver ongelukten vlieger te doen te hebben,, werd een groot aantal koperen contact- draden opgemerkt. Een Duit-che onderzeeër, die op eenigen afstand was waargenomen, welke had 'be merkt. dat men van den trawler een be zoek had gebracht aan de nagemaakte vliegmachine, loste toen een aantal scho ten op het toestel, dat bij het 5e schot met een herige ontploffing in de diepte verdween. Koren voor gedistilleerd en bier. Dezer dagen werden tot den Mi nister van Landbouw, Handel en Nijver heid adressen gericht, met het verzoek maatregelen te willen treffen tot beper king van het beschikbaar stellen van het graan voor branderijen en brouwerijen. Aan het Centr. Bureau v. d. Volks- Bond tegen drankmisbruik is intusschen bij onderzoek gebleken, Tlat sedert Oc tober 1916 geen koren van Regeerings- wege aan jeneverstokerijen of bierbrou werijen is verstrekt, terwijl toch de re geering den geheelen invoer van koren aan zich heeft getrokken ter distributie en op den geheelen Nederlandschen ko renoogst beslag is gelegd. De jeneversto kerijen en bierbrouwerijen verschaffen zich dan ook op andere wijze hunne grond-tof- fen, welke thans dus niet meer kunnen be staan in koren, voor de volksvoeding ge schikt. De jenever wordt 'thans 'gemaakt o. a. uit maïs, het bier zoo goed als uitsluitend uit mout, welke geregeld uit Amerika wordt aangevoerd. Een maatregel, om ook in 't gebruik van maïs enz. door de jeneverstokerijen van Regeeringswege in te grijpen indien voor de volksvoeding ook maïs mocht onmisbaar worden, zal natuurlijk niet dan in den uitersten nood worden genomen. AVe behoeven slechts te denken aan de gist, welks fabricatie geheel van de spi ritusfabrieken (jeneverstokerijen) afhanke lijk is en aan de spoeling, als voedsel voor onzen veestapel zoo belangrijk, om nog niet te gewagen van het gevolg dat dui zenden door plotselinge stopzetting van het bedrijf hunne broodwinning zouden verliezen. De crisis aan financiën. Naar de heer Van Gijn aan het Ned. Correspondentiebureau in Den Haag heeft medegedeeld, kon hij zich niet vereeni gen met het uittrekken van f80 millioen voor de distributie, daar dit bedrag feite lijk een memoriepost was, de distribu tie veel meer zou kunnen eischen en als men eenmaal dien weg was opge gaan, het zeer moeilijk was aan de re geling plotseling een eind te maken wan neer de f 80 millioen verbruikt waren. Let de minister er bij vele crisisuit gaven niet op, dat niet meer wordt uit gegeven dan noodzakelijk is, dan is er niemand, die de verantwoordelijkheid op zich neemt, dat de uitgaven niet tot zoo danig bedrag zullen stijgen, dal daarvoor niet op behoorlijke wijze dekking kan gevonden worden. Het 88. „Grenadier gezonken. Het Engelsche stoomschip „Grenadier" 28 Febr. des nachts van Rotterdam naar New-Castle vertrokken, met een lading stukgoed, is gezonken. De Kamerzetel voor Eist. Bij de Tweede Kamer is Zaterdag in gekomen een missive van mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, houdende ken nisgeving, dat hij' een bezoldigd staats ambt heeft aangenomen, n.l. van lid van den Centralen Ilaad van Beroep voor de Ongevallenverzekering. Door aanneming van dit staatsambt heeft de heer Van Wijnbergen (R. K.) opgehouden lid der Kamer te zijn, en zal er een Kamerverkiezing in het dis trict Eist moeten plaats hebben. Naar wij' vernemen heeft de Duitsche regeering er in toegestemd, dat de goe derenwagens van de lijd MechelenTer- neuzen en GentTerneuzen, welke op de emplacementen ter Terneuzen en Sluiskil staan, via MechelenAntwer penRozendaal na.ar ons 'land worden gebracht en zal het transport dezer wa gens dus niet over de Schelde plaats hebben. (VI. Crt.) Tusschen twee vuren ligt Nederland in dezen oorlogstijd zeiden wij onlangs. Duitschland zit ons leelijk in het nauw met zijn duikbooten-actie, al heeft het ons dan ook een smal zee paadje toegestaan, waar het ons vt ijlaat. Maar Engeland is nu ook niet van de meest meegaanden. Eerst mochten wij maandelijks zpoveel en zooveel kolen ko men halen met onze schepen, zonder for maliteiten en zonder te worden lastig ge vallen. Maar nu zooals de N. R. Crt. ver neemt is het blaadje gansch en al omge draaid. Nu weigert de Engelsche regeering om de Hollandsche schepen, die voor het innemen van steenkolen in Engelsche ha vens liggen te doen beladen of uitklaring te verstrekken, geladen of niet geladen, zonder eenigen opzeggingstermijn in acht te nenren. Medegedeeld werd, dat uitkla ring slechts zou worden verstrekt, in dien voor ieder schip een ander schip met door de Engelsche regeering aan te wijzen goederen beladen naar 'Engeland werd gedirigeerd of wel een ander schip werd gezonden om .twee reizen van En geland naar Frankrijk te doen tegen één reis met kolen naar Nederland. Het spreekt van zelf, dat onze scheep vaartdirecties door dezen loop van zaken voor een uiterst moeilijke taak worden gesteld. Zij hebben een veilig pad te zoe ken tusschen het dilemma: werkeloos in Engelsche havens te blijven liggen met als gevolg afsnijding van onzen toevoer, óf bedreiging met torpedeering der sche pen en kans op verlies van mensclien- levens. Op het oogenblik liggen in Engelsche havens een-en-twintig schepen, die daar heen vertrokken waren om kolen voor Nederland te laden. De terugreis in ballast van deze sche pen naar Nederland is beslist niet moge lijk, daar zij voor deze terugreis hunker kolen noodig hebben en deze niet door Engeland worden verstrekt. Jaarbeurs Zaterdag had de officieele opening plaats van de Jaarbeurs te Utrecht. Tal van autoriteiten waren met den mi nister van landbouw aanwezig, onder an deren het lid van gedeputeerde staten dr. mr. F. A. C. graaf van Lijnden van S andenburg en de burgemeester van Utrecht. De voorzitter van den Raad van Beheer mr. W. A. v. Zijst wethouder, sprak het openingswoord. Hij werd be antwoord door den burgemeester mr. J. P. Fockema Andreae. Daarna sprak minister Posthuma, die zijn groote voldoening uitte over de ruime deelneming, te meer wijl in de te ver wachten moeilijke tijden, die bij het slui ten van den vrede voor onzen handel en voor onze nijverheid, ja voor heel ons economisch bestaan, zullen aanbreken, onze buitenlandsche handel wel een van de zaken zal zijn, die de meeste zorg ver- eischen. De jaarbeurs is geeu tentoonstelling, maar een gelegenheid om afnemers on producenten tot elkaar te brengen. Door 688 inzenders, dus ruim 300 meer dan op de zoo succesvol verloopen Jaarbeurs te Frederica in Denemarken zijn de pro ducten van onze nijverheid en handel in 430 monsterkamers ondergebracht. Die monsterkamers maken weer deel uit van paviljoens, waaraan voor f 50.000 aan hout en 15.000 kilo spijkers is vertim merd. Het geheel is een bezoek over waard. Ontsmetting van Zaaikoren. Wanneer theorie en praktijk elkaar de hand reiken, kan daarvan ook in den landbouw veel nuttigs worden verwacht Daarom dienen door den boer de hulpmid delen die hem ter verbetering van zijn ge wassen aan de hand worden gedaan door theoretisch deskundigen, dankbaar te wor den aanvaard, temeer als de practijk de deugdelijkheid dier middelen heeft be wezen. Zoo heeft professor J. Ritzema Bo s, chef van den phytopatologischen dienst (phytopatologie de leer van de plantenziekten) te Wageningen, een vlugschrift uitgegeven, dat aan het insti tuut voor phytopatologie te dier plaatse op aanvraag verkrijgbaar is, waarin ver schillende middelen worden opgenoemd waarmede men de schimmelziekte in het z a a'i k o r e n afdoende kan be strijden. In plaats van het veelgebruikte, maar niet afdoende en niet ongevaarlijke kopervitriool, mag hier veel meer heil verwacht worden van de heetwa- termethode, het gebruik van form a- line, sublimaat en uspulun (het laatste is eene verbinding van sublimaat met phenol, voorzien van een blauwe kleurstof. Hel is een product van Duit sche industrie). Bovenvermeld vlugschrift geeft eene uitvoerige beschrijving dier middelen. De agenten van den phytopatologischen dienst verschaffen gaarne verdere inlich tingen. Goes. Va n een polderhuis en een spook. Op de Groote Markt der Zuid-Bevelandsehe hoofdstad staat een groot dubbel huis met 14 ramen in den gevel. Vroeger waren het twee hulzen met oud-Hollandsche trapgeveltjes (zoo als nu van achteren nog te zien is) en van voren een meer Gothisch aanzien hebbend, ongeveer zooals het huis van dhr. Wessels op de Kade. Ook het schoorsteenfries in een der kamers ver toont spitsboogmotieven benevens het jaartal 1555, vermoedelijk aangevend wan neer de huizen werden gebouwd. Later zijn de twee huizen aan de voorzijde gemoderniseerd: men heeft de daken wat hooger gezet en de beide bovenverdiepin gen onder één lijst gebracht. Dat die mo derniseering ook verfraaiing zou moeten heeten, kan moeilijk worden volgehouden. Integendeel in plaats van twee sierlijke panden heeft men één groot hol gebouw doen ontstaan, dat u met zijn 14 groote glazen oogen aanstaart als wilde het zeg gen: wat voer ik hier eigenlijk uit. Verder geven de ongewasschen ramen, de poo- vere vensterbekleeding aan dat huis iets vervallens; men denkt aan het huis van mevr. Clennam uit Dickens' „Little Dor- rit". En toch, dat gebouw is de residentie der wijd en zijd vermaarde „B re ede "Watering bewesten Ierseke", het z.g. „Polderhuis". Gaat ge er binnen, dan krijgt de idee van holheid, verlaten heid, verval, die het uitwendig aanzien des gebouws u suggereerde, nog veel tast baarder vormen. Rechts van de lange, holle gang een enorme zaal, vroeger door „portes brisées" in tweeën gescheiden, over de gansche lengte van het gebouw. Daarin bevindt zich letterlijk niets, zoodat het spreekwoord: „een hlind paard kan er geen schade doen", hier ten volle be waarheid wordt. Links van de gang, voor aan de straat is een pijpenladeachtige kamer tot kantoor voor den ^mtvangen- griffier ingericht. De geriefelijkheden, die het waterschap er heeft aangebracht, ge ven, in cijfers omgezet tot uitkomst nul, komma nul. Dit kantoor wordt van het achtervertrek gescheiden door de trap. Het achtervertrek is leeg. Pardon, niet heele- maal leeg. Er staat een soort van nijl paardachtige kast, waarin kaarten worden geborgen. Dank zij die kast en het verder aanwezige stof heeft die kamer den def- tigen "naam van „kaartenkamer" ontvan gen. Daarachter een leege holle ruimte, die vroeger tot keuken moet hebben ge diend, een tuinachtige binnenplaats met daarachter twee flinke bergloodsen. waar de cementbuizen voor het waterschap wor den vervaardigd en die met een deur uitkomen in de StaJstraat, recht tegen over de IJ. K. Bewaarschool. Over de W. C.'s op die binnenplaats of wat daarvoor moet dienen, zullen wij niet spreken. Dergelijke onverkwikkelijk heden gaat men liefst zoo spoedig moge lijk voorbij. Genoeg zij aan te merken, dat de deftige benaming W. C. (water closet) op die inrichtingen toegepast, het zelfde effect heeft als een vlag op een modderschuit. Gaat men de straks genoemde trap op, dan vindt men boven links vóór (van buiten afgerekend) de teekenkamer voor den waterbouwkundigen opzichter. Op zichzelf een groot ruim vertrek, maar waarom kan dat vertrek niet worden aan gekleed, ware het alleen maar met een zeil op den vloer? Op een jaarlijksch budget van ruim een ton gouds kan dat waarlijk nog wel overschieten. Vóór rechts is het heilige der heilige, de bestuurskamer van den dijkgraaf en zijn tien gezworenen. Behalve het groene kleed op de bestuurstafel, is er aan die kamer niets deftigs te bespeuren. Het vloerkleed, of liever de looper, die onder de hoefijzervormige bestuurstafel is ge legd, heeft veel overeenkomst met baal- zakkengoed en de muurbekleeding is daarmede „a 1' unisson". Ware het niet, dat de kaarten aan den muur u zeiden, dat ge hier met een waterschap, een pol- dervereeniging te doen had, ge zoudt u wanen in de kamer van een dier groote holle huizen te zijn, zooals wederom Dickens zoo typisch kan beschrijven als het eigendom van een ouden, vrekkigen zonderling. En toch dit liuis is het eigen dom en het „home" van misschien wei- het voornaamste waterschap van geheel Zuid-Beveland. Boven achter zijn nog twee flinke ka mers. Die achter het kantoor van den waterbouwkundigen ambtenaar' is een „rommelkamer", fraaie naam niet waar lezer, geheel in overeenstemming met het deftige polderhuis, waarvan het een deel uitmaakt. Achter het „heilige der heiligen" is het „archief". Men denkt dan aan een stem mig gemeubeld, deftig interieur, met ruime, doelmatig ingerichte kasten, waarin de bescheiden, manuscripten, boe ken, rekeningen enz. van de deftige ver- eeniging, die er een archief op na houdt, worden bewaard. Verder verwacht men er een tafel en eetiige stoelen, benevens schrijfgereedschap en ander noodzakelijk comfort. Onwillekeurig betreedt men zulk een vertrek met zekeren eerbied. Dit be hoeft ge hier niet te doen lezer. Een kale vloer, vuile kasten, waarvan één zelfs geen achterwand heeft, een muffe atmos feer, die spreekt van groote vochtigheid, iets wat erg goed is voor het bewaren der paperassen, ziedaar het archief van de Breede Watering bewes ten Ierseke. De rommeljood geeft voor het heele zaakje geen vier duiten. Hiermede is onze reis zoo goed als geëindigd. 0 ja, er zijn nog zolders, maar- pas op, want de vloer van de achter zolders is levensgevaarlijk om te betreden. Wij kunnen dus onzen rondgang staken. Dat is nu het veelbesproken Polderhuis, hol, ledig, ongeriefelijk, armelijk van aan kleeding, kortom alles, behalve een waar dige zetel voor een waterschap als „de Breede Watering" dat plm. 250 ingelan- landen telt. En voor dat huis wordt nu sinds ruim een half jaar de kapitale som van f 20.000 geboden. Maar, zoo zegt een ieder, die nog een greintje gezond verstand bezit, waarom grijpt het Waterschap zoo'n aanbod niet met beide handen aan? Waarom ontdoet het zich niet van dat totaal onge schikte gebouw, blijde op zulk een voordeelige manier ervan af te kunnen komen Omdathet spook het niet hebben wil. U ziet lezer, het wordt interessant. AYel- nu, dan doen wij juist als bij een feuille ton; waar het boeiend wordt, breekt men het gewoonlijk af. Zoo ook hier. Van daag vertelden wij u van het polderhuis, de volgende maal vertellen wij u iets van het spook en zetten alzoo: „wordt vervolgd." Door Z. D>. H. den Bisschop van Haarlem is benoemd tot Geestelijk advi seur van de R. K. Ziekenverpleging St. Joanna de HoogEerw. heer J. M. J. Baede, Pastoor te Goes en Deken van Middelburg. Vanwege het distributiebureau wor den thans ook bonboekjes voor steen kolen uitgegeven, voorzien van een aan tal bons a 2 H.L. Dit is voor de- inge zetenen een groot gemak, want als nu weer wordt uitgeroepen, dat steenkool of eierkolen zijn aangekomen, behoeft mien geen queue te maken voor het distribu tiebureau, maar men gaat met zijn bon- boekje naar een kolenleverancier, juist als men thans voor zijn rijst enz. bij zijn kruidenier gaat. De kolenbonhoekjes zijn aan het distri butiebureau verkrijgbaar tegen den ge wonen prijs en op vertoon van zijn domi- ciliekaart. Zou pok hier het voorbeeld van Mid delburg niet kunnen worden nagevolgd en aan hen die niet in den H.O. zijn aan geslagen of slechts in de le en 2e klasse, de bonboekjes kosteloos verstrekt kunnen worden. Middelbura. Door den burgemeester is nog een milde bepaling in het leven ge roepen inzake het verkrijgen van bons voor levensmiddelen. Bepaald is namelijk, dat zij, die niet zijn aangeslagen in den hoofdelrjken omslag pf in de eerste of tweede klasse van die belasting de bon boekjes gratis kunnen bekomen. In verband hiermede dringen wij er nog eens bij alle ingezetenen op aan op de Voor hunne wijk bestemde dagen zich van boekjes te voorzien, dit geeft hun in wellicht nog moeilijker tijden, dan wij thans reeds beleven, zekerheid van het verkrijgen van hun deel van de te ont vangen erwten, boonen, gort, havermout, rijst en zeep. Zij, die hun bonboekjes betalen moeten, dienen daartegen niet te mopperen, zooals wij reeds hoorden doen, maar zij dienen te bedenken, dat de ge meente op de distributie-artikelen reeds 'toelegt, evenals het rijk, en het daarom niet te eischen is, dat de gemeente voor ieder ingezetene ook nog eens de kosten der boekjes op zich neemt. Alhier is door de politie aange houden een vrouw, die in het begin van Januari, tijdens ziekte van haar man, die in een gasthuis lag, de echtelijke wo ning te Giimeken verliet en haar twee jeugdige kinderen onverzorgd achterliet. De vrouw is met den man naar Ginne- ken teruggekeerd. Het was heden een drukte van belang op liet stadhuis, ten eerste waren daar de inwoners uit de eer ste vijf wijken, die in lange rijen stonden te Wachten op de uitbetaling door het steun comité en dan nog de honderden die de broodkaarten jn de bus kwameu werpen- Ook op het politiebureau en in de stad- sehuui' werd van de aan den ingang staan de bussen -druk gebruik gemaakt.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2