Laafsfe Berichten. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. JHioo!) verhoinp aanbestedingen, en/. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Telegrafie en posterijen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Het aantal ingeschrevenen voor de Militie, lichting 1918, bedraagt voor deze gemeente 86 personen. (Z.) Voor de nieuwe kiezerslijst 191718 hebben zich in deze gemeente aangemeld 5 loonkiezers, 1 dienstbetrekking; 3 inwo nende zoons; 6 examenkiezers; 1 spaar bankkiezer; 4 belastingkiezers (aangesla gen in 's Rijks Directe Belastingen in an dere gemeenten). Totaal 19. (Z>.) Aan heeren Winkeliers en Handelaren. Namens den heer Bur gemeester van Goes wordt naai' aanlei ding van het voorschrift betreffende de Itantsoeneering medegedeeld, dat deze als volgt is vastgesteld: 1. Aardappelen '3 K.G. per hoofd per week. 2. Bak- en Braadvet 200 gram per hoofd per 4 weken. 3. Yarkensvleesch 8 varkens per 1000 inwoners per 4 weken. 4. Peulvruchten (Bruine Boonen of Groene Erwten ter keuze van de Ttegee- ring) Va K.G. Per hoofd per 4 weken. 5. Rijst, Gort, Havermout tot een ge- zamelijk gewicht van 2 K.G. per hoofd per 4 weken. 6. Zachte Zeep 1/2 K.G. per hoofd per 4 weken. In het tijdsverloop van één maand mo- gen dus onder geen voorwaarde meer bons worden aangenomen per per soon, dan 2 voor Peulvruchten, 8 voor Rijst, Gort en Havermout te zamen en 2 voor Zeep. Ieder bezitter Van bonboekjes wordt mitsdien uitgenoo- digd de bons te nummeren, beginnende bij de laatste (no. 40) en zoo terug tot de eerste nog met-gebruikte bon. Iedere week wordt bekend gemaakt hoeveel bons per hoofd gedurende de week kunnen Worden omgezet. De winkeliers dienen dus zeer voorzich tig te zijn met het afleveren der goederen. Tevens moeten elke week de verkoop lijsten opgeteld, de bons opvolgend wor den gelegd en 's Maandags aan het Gem. Distributie-bureau worden ingeleverd. De uitvoering dezer bepaling laat nog veel te wenschen over. Middelburg. In de Maandag alhier gehou den vergadering van de afdeeling Zeeland van de V, P. N„ werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit o.a. bleek, dat het ledental daalde van 909 tot 846, er wer den 3883 broedeieren verstrekt tegen 4462 in 1915. De eierveilingen te Hulst, Oost burg en Goes mogen zich in grooten bloei verheugen en er wordt aangedrongen op het stichten van zulke veilingen ook in andere deelen der provincie. In den loop der vergadering werd er op gewezen, dat alle leden der V. P. N. van den coöperatieven voederaankoop van voeder in verschillende afdeelingen o. a. Amers foort, gemengd graanvoer kunnen betrek ken, als zij ook ochtendvoeder bestellen. Het jaarverslag werd goedgekeurd, even- zoo de rekening, die aanwijst in ontvang 1067.20 en in uitgaaf f 1002.34t/2, alzoo een goed slot van f 64.851/2 tegen f 12.10 goed slot over 1915. De heeren W. K. Hering te Middelburg, P. Butler te Biezelinge, J. M. van der Giaaf te Scherpenisse en J. M. Slegt te Goes werden als bestuursleden herkozen en .gekozen de heer D. P. Goetheer te Wolphaartsdijk in de plaats van 'den 'heer J. L. Bom, die bedankt had. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd benoemd de heer IV. K. Bering en tot zijn plaatsvervanger de heer M. J. Rottier te Kats. Vastgesteld werd de begrooting voor 1917, aanwijzend als eindcijfer f 614.50 niet een geraamd kwaad slot van f 44.94i/2. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten, die bij ontstentenis van den heer Hanken door den heer W. K. Hering was geleid. Aan The Vitrite Works zijn de werkuren nog eenigszins veranderd. Er wordt thans te kwart voor acht be gonnen en te half zes geëindigd, terwijl des Zaterdags van kwart voor acht tot kwart voor tien wordt gearbeid. De duur van den arbeid verandert hierdoor niet. Tot nu toe hebben de onderhandelingen tusschen patroons en arbeiders nog tot geen resultaat geleid. Zij zijn in gemeen schappelijk overleg een paar weken opge schort. Aan de 'Rijksleerschool alhier wordt thans ter besparing van kolen Woensdags en „Zaterdags geen school gegeven, op de andere dagen zijn de schooltijden 'onver anderd gebleven. Op de Belgische school wordt dezelfde regeling getroffen als op de openbare lagere scholen en wordt alleen 's mor gens van 9 tot kwart over twaalf school gehouden, terwijl enkele morgens in plaats van les te geven met de leerlingen een wandeling wordt gemaakt. Het door de vorst gestaakte werk aan de verleden jaar ingezakte dokmuur, die opgetrokken wordt in zwaar gewapend beton, is weder hervat. Gisteren passeerden nog een drie tal schepen door de stationsbrug en he denmorgen een paar marinevaartuigen. De 4 alk heeft het ijs in een deel der kade en in een 'zijarm van het kanaal, toe gang gevende tot de kaden, stuk ge maakt en zal na innemen van lading aan de Meelfabriek naar Vlissingen vertrekken. Enkele schippers verhaalden met vrij veel moeite hunne vaartuigen en een waagde een poging Veere te bereiken. K°?r(l-Beveland is niet buitenom naar Zienkzee gegaan, doch tracht door de Zandklreek 'Katseveer te bereiken. Nadat gisteren de motorboot der rijksbetonning maar zeer langzaam vor derde met het werk om ook van Middel burg itot Veere een vaargeul door hei ijs te maken, kwam nadat zij een kleine reparatie had ondergaan, te half twee de Noord-Beveland te hulp en nu ging het weder beter, zoodat Veere werd bereikt en ook daar nog in de buitenhaven met het opruimen van het ijs althans met het ook daar maken van een vaargeul kon worden begonnen. De Noord-Beve- land bleef vannacht te Veere liggen en zou hedenmorgen vandaar door het Veer- sche gat en de Roompot naar Zierifc zee gaan. Vlissinoen. Maandagavond is hier een machinist van een sleepboot, die aan boord wilde gaan, van den loopplank in het water gevallen en verdronken. Hansweerd. Het ijs op de Schel de. Het ijs op de Westerschelde is flink aan het minderen. Tegen den Noorder- wal zit het vol, doch in het vaarwater drijven slechts enkele strooken. Heden morgen zijn van hier drie 'ledige sleep- booten naar Antwerpen vertrokken. Een tankboot, welke dezen namiddag van Ant werpen hier arriveerde, rapporteerde, dat er op- het Belgische gedeelte van de Schel de nog veel ijs was. (M.) Noordgouwe. De Weegbrug „Ons Be lang" keert over het laatste boekjaar 25 pet. dividend uit. Sluis. Ter besparing van steenkolen is het aantal lesuren op de openbare school alhier verminderd. Er wordt voorloopig alleen des Maandags, "Woensdags en Vrij dags school gehouden en dan op de ge wone uren. Ook de christelijke school is een paar dagen in de week gesloten. Zondag kwamen te Cadzand (haven) met een bootje zes inwoners van Knocke. Begunstigd door den hangenden mist wa ren ze aan de Duitschers ontsnapt. Ze zagen er bleek en vermagerd uit. Ze moes ten voortdurend voor de Duitschers wer ken en ze kregen per dag een kruik water en een droog Kriegsbrot! Ze jubel den nu in 't land van melk en boter, maar vooral van vrijheid te zijn. Ossenisse. De steenkolennood, waar on der wij gebukt gingen, is gedeeltelijk ver holpen. Met de Zeeuwsch-Vlaamsche tram waren op den Groenendijk (Hontenisse) voor Ossenisse 2 wagons steenkolen aan gekomen, welke Maandag konden gehaald worden. De prijs is f28 per 1000 "K.G. Vroeger kostten ze van f8f 11 per 1000 K.G. St-Jansteen. De knecht van den grossier Lockefeer gleed Vrijdag, tengevolge der gladheid, onderuit, met het ongelukkig ge volg, dat de man een been brak. Een ongeveer 16-jarige jongen van I. van Geyt was de vorige week op 't ijs gevallen, waardoor hij zijn been verzeerde. Enkele dagen later werd de jongen om een operatie aan dat been te ondergaan naar „het R. K. Liefdehuis te Hulst ver voerd, alwaar hij Zaterdag overleed. Een kleine oorzaak blijkt hier maar al te wel van groot gevolg te zijn geweest. Oostburg. De soldaat-kommiezen na men van een militair vijf groote bussen cacao in beslag, die bestemd waren voor den frauduleuzen uitvoer. Axel. Alhier overleed op 77 jarigen leeftijd dhr. P, Dregmans, oud-notaris en gemeenteraadslid. IJzendijke. De Kolenbond „Helpt el kander" alhier hield Maandag zijn jaar vergadering. De ontvangsten bedroegen f4108.95 en de uitgaven f 4073.42, alzoo sluitende met een batig saldo van f35.53. De aftredende bestuursleden H. de Houck en Alf. van den Bunder werden herkozen. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde (commando Zeeland) heeft het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd aan Pieter Ilamelink, geboren te Zaamslag 7 Fe bruari 1885, wonende te Axel, wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel. Uit de ochtendbladen. De strijd in het Westen. PARIJS, 20 Febr. (HAVAS). Het na middag-communiqué meldt: Tamelijk le vendige artillerie-acties tusschen de Oise en de Aisne en in den sector van Avo- court. Ten 'Noorden van Flirey en ten Westen van Wattervil'.er gelukten Fransche „coups de main" op Duitsche loopgraven. De Franschen brachten gevangenen terug. De nacht was kalm op de rest van het front. BERLIJN, 20 Febr. (W.B.) Het avond- com'nïuniqué meldt: Behalve het met sue ces afslaan van Fransche gedeeltelijke aan vallen tusschen Maas en Moezel was in het - Westen bij regen en nevel de ge veehtsactie gering. In het oosten en in Macedonië niets bijzonders. De strijd jn het Oosten. PETERSBURG, 20 Febr. Het staf-com muniqué meldt: De vijand nam, in dichte formatie, ongeveer een bataljon stork, het offensief in den sector onzer stelling in de streek van Slaventine, ten V-Westen van Podhacze. Hij werd echter ontvan gen door ons geconcentreerd vuur en ge dwongen „naar zijne loopgraven terug te keeren. Roeraeensch front. Wederzijdse!) vuur en verkenningen. Op 18 en 19 Febr. voerden onze vlie gers in de streek yan Smorgon een reeks luchtgevechten met vijandelijke vliegtui gen met voor ons: gunstigen uitslag. De Strijd aan het Italiaan Sc he front. WEENEN, 20 Febr. (CD.) Het Staf- communiqué meldt: Gisternamiddag nam het vijandelijke artillerievuur aan het front in het Kustland 'tusschen Plava en de zee aan sterkte toe. Des nachts hadden slechts enkele vuuroverrompelingen plaats. Aan het Tiroolsche front was de Ita- liaansche artillerie, vooral in "den sector tusschen Torbole en Loppic, actiever dan gewoonlijk. Torpedeeringen. LONDEN, 20 Febr. (R.O.) LloydS meldt, dat de zeilschepen „Terre Neuve", „Mayo- la" en „Dorothy" zijn gezonken. CHRISTIANIA, 20 Febr. (W.B.) Het Mi nisterie van Buitenlandsche Zaken ont ving bericht van het zinken der volgende Noorsche stoomschepen: „Thorgny" (398 netto tons), Dalbeattie" (819), „Ruten- fjell" (1135), „Cabo" (801) en „Juno" (1546). Per post en per telefoon. DEN HAAG. Het Rijksdistributiebureau van granen en meel deelt mede, dat voor loopig, althans in de eerstvolgende maan den geen Amerikaansch meel meer zal worden gedistribueerd. De reden dezer maatregel moet worden gezocht in do reeds sedert 1 Februari bestaande groote onzekerheid of in de naaste toekomst voldoende en geregelde toevoer van tarwe meel zal mogelijk Wijken. Met den aanwezigen voorraad dient dus spaarzaam te worden omgegaan. ROTTERDAM. Gistermiddag is een 4- jarig meisje alhier in brand geraakt. Do ter hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. LONDEN. De „Gazette" deelt mede, dat tot nader aankondiging alleen Britschd schepen en die der geallieerden de ha ven van Plymouth mogen binnenvaren. KEULEN. (V.D.) Uit Dortmund wordt de ontploffing bericht in de mijn Kaiser- stuhl. Drie arbeiders werden gedood en zeven levensgevaarlijk gewond. BERLIJN. (V.D.) Gemeld wordt, dat de Rijkskanselier in de eerstkomende Rijks dagzitting na de yacantie van plan is een uiteenzetting te geven van den alge- meenen toestand en in het bijzonder van de verhouding tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland. 's GRAVENHAGE. AD. Dr. Anton yan Gijn heeft op grond van gebleken diep gaand verschil met den Ministerraad om trent de taak en verantwoordelijkheid van den Minister van Financiën zijn ontslag do Koningin aangeboden. De raad van beroep voor de Ongeval lenverzekering te Middelburg beeft Maan dag de vordering ontzegd en de beslissing der Rijksverzekeringsbank bevestigd inza ke Th. R. te Philippine en P. v. G. te Ter Neuzen. Van een wissen dood gered. Zondagmiddag waagden zich een groept je kinderen pp het ijs van den zee kant" te Bergen op Zoom. Ongeveer ter hoogte van het Ivurhaus hadden ze bun tocht aangevangen, met de bedoeling om eenigen tijd op het ijs spelende door te brengen en dan terug te keeren. Dit zou alles ook wel gebeurd zijn ware de val lende mist geen oorzaak geweest, dat dit plan in duigen viel. De kinderen waren al gpelend een heel eind weggesukkeld en hadden er geen erg in, dat de mist hun het uitzicht ging benemen en zij hun uitgangspunt, d.w.z. den wal, niet meer konden terugvinden. De mist bleef hangen, de avond viel en het water begon op te komen. Hulpgeroep werd aangeheven. Dit geroep bereikte het oor van A. W. L., die zich toevallig op den dijk bevond. Onmiddellijk toog hij naar de plaats waar de kinderen in nood verkeerden. Niette genstaande het gevaar, waarin hij zelf meermalen verkeerde, mocht hij het ge noegen smaken om de 9 kinderen te be reiken en ongedeerd aan den wal te brengen. Ongeluk. De 11-jarige B. B., uit Haar lem, was Zondagmiddag te Overveen aan het spelen tusschen cementringen. De klei ne zat in een der ringen, welke plotse ling brak en waarvan de stukken de knaap doodden. Geen dom. boertje. Rustig zat een boertje in de stoomtram' 's-Bosch— Helmond en rookte z'n pijpje. Een viertal jongeheeren hoogerebur- gers van 'njaar of 15, 16, namen in de zelfde coupé plaats. Spoedig was't boertje het mikpunt hunner bedekte spotternijen, nui eens in het Fransch, dan in 't Duitsch. Met de grootste kalmte liet hij de heer tjes hun gang gaan, scheen er zelfs niets van te merken. Alleen toen men hem meer rechtstreeks ebgon te plagen, was hij hun gespot moe. Hij nam bedaard zijn pijp uit den mond en vroeg in het Engelsch aan den groot sten snuiter of hij op een gymnasium, of op een H. B. S. studeerde. Algemeeme verbazing, groote verlegen heid, maar geen antwoord. Toen hij daar na in het vloeiend Fransch iuets vroeg, kon geen der studenten hemi te woorid staan. 't Boertje wendde zich toen tot de an dere reizigers met de woorden: „Dies© Grünschnabel können ach gar nichts." Kort daarna hield de tram1 stil en fle H. B. S.'erS, die zich in de coupé na dit incident zeer onbehagelijk gevoelden, stapten uit. Door een drietal politieagenten zijn te Rotterdam aangehouden M. van Zierikzee en C. V., die op het terrein der Electrische centrale bezig waren lood onder een la ding steenkool vandaan te halen. Het waren 6 a 700 K G., die gestolen waren van een op het terrein staande loods van de Gebroeders D. Noodlottige s t o e i p a r t ij. De familie O. G. te Hengelo ontving uit Nijmegen bericht, dat de milicien O. G., ia garnizoen aldaar, bij het stoeit n met een kameraad, wiens geweer geladen was, een kogel in den buik heeft gekre gen en aan de gevolgen is overleden. De bescheiden kozak. Op een goeden dag inspecteerde generaal Brus- silow een afdeeling kozakken; hij ging langzaam het front af en bleef voor een der manschappen staan: „Wat is het beste paard van het es kadron?" vroeg hem de generaal. „Biriouk", antwoordde de kozak. „En waarom?" „Wel, hij is in stap, draf en galop al tijd gelijk. Hij is een goede springer, heeft geen fouten, houdt den kop recht en laat zich niet omhalen". „En wie is de beste ruiter van het eskadron?" vroeg de generaal verder. „Fedor Mikhieltz, generaal". „En waarom?" „Omdat hij braaf is, eerlijk, volgzaam, den Czaar genegen en zijn chefs onder danig; hij doet zijn plicht als geen tweede, hij is dapper en heeft den moed van een held „En wie berijdt het paard Biriouk?" „Fedor Mikhieltz". „Waar is deze man dan?" „Hij staat voor u, generaal", zeide de bescheiden kozak, die ai deze inlichtin gen had gegeven. (Z.) Biervliet. Zaterdag werd voor (ten heer J. Lippens publiek aanbesteed het bouwen van een herberglokaal. Aannemer werd W. Hoevenagel voor Ï1819. (Zelandia.) Biezelinge. Door de Chr. Geref. Kerk alhier is bij onderhandsche aanbesteding het bouwen van een nieuwe Tcerk met consistoriekamer gegund aan dhr. W. Bierens Sr., timmerman alhier, voor f8150. Architect is dhr. W. Bierens De Kam. (Z.) Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Noorden, (len wel- eerw. heer H. J. M. Pichot; tot pastoor te Dordrecht, (H. Bonifacius), den wel- eerw. heer J. J. R. M. Postma; tot pas toor te Lutjebroek, den weleerw. heer Th. J. Gielen (kapelaan te Haarlem, H. Joseph); voorts tot kapelaan te Halfweg, den weleerw. heer H. Th. Bouters (Ts- Gravenhage, 0. L. V, v. G. R.), met de opdracht tot stichting eener nieuwe pa rochie in den Houtrakpolder. Na een kortstondige ongesteldheid is in het Redemptoristenklooster te Rotter dam in den ouderdom van ruim 64 jaren overleden de weleerw. pater J. J. Polman C.s.s.R. Z.Eerw. werd den 28sten Juni 1852 te Amsterdam geboren en ontving de pries terwijding op 18 Oct. 1878. Pater Polman was algemeen bekend als een krachtig werker voor missie en re traite. Ook de katholieke vereenigingen vonden in hem een warm voorstander en hechten steun. Geslaagd te 's Gravenhage voor diploma A Machinisten-examen de heer A. Beckes, te Middelburg. Bij de Tweede Kamer is van de leden Limburg, Aibarda, Bongaerts, Lohman, v. d. Velde, Visser van IJzendoorn en IJzer man een wetsvoorstel ingekomen strek kende tot gelijkstelling van het einddiplo ma van de H. B. S. gn Gymnasia, voor zoover betreft toelating tot de Universiteit voor de faculteiten yan de wis- en natuur kundige Vakken en de medicijnen. Verzoeke te lezen in de Naamlijst der aangeslotenen aan het locale Rijkstelefoon net te Goes op bladzijde 37: 35. Joh. Pilaar, Notaris, Beestenmarkt D 218; 53. J. C. Pilaar, Groote Markt C 58; 7. J. Th. Pilaar, betonfabriek, handel in bouwmaterialen, Agnesgang A 185, Van 20 en 21 Febr. GOES. Geboren: 19, Marinus, z. v. Adriaan de Jager en Wilhelmina Leijs. MIDDELBURG. OndertrouwdG. N. Boogaard, jm. 22 j. en P. Dunnes, jd. 21 jaar. Gehuwd: W. H. Bal, jm. 49 j. en J. C. Plankeel, jd. 30 j. Bevallen: M. J. Frederiks, geb. Hage- man, d.; E. Lom, geb. den Besten, z.; R. J. van der Roost, geb. Dierx, d.; E. A. Kok, geb. Moes, z. Overleden: A. de Jonge, 93 j., wed. v. C. van de Ende; Jac. C. Guiot, 61! j., man v. H. M. Tenthorij; M. C. van der Werf, 3 weken, z. Van 1720 Febr. VLISSINGEN. Bevallen: C. A. van Olm, geb. Smit, d. Overleden: E. L. Meijer, man van M. T. D. Demoor, 48 j.; P. H. Mom maas, wed. van C. M. Willemse, 70 j.; W. Groenenberg, vtouw van H. P. Ko kelaar, 66 j.; M. L. de Lange, wed. van C. M. Nobels, 86 j.; W. U. Auer, man van C. J. Hollebrands, 57 j.; E. A. Bijé, d, 5 m. Hulst, 19 Febr. 1917. Per 100 KG. Tarwe f15.— a frogge f 13.a fwintergerst f 14. at—.—, zomergerst f afhaver f 13 af erwten f 25.a f 32.—paardenboonen f af—duivenboonen f a f witteboonen f33.a f bruineboonen f 25.a f 32.—, Lijnzaad f 45.a f50.—. aardappels f6. a f Koolzaad per zak van 106 L. f Aangevoerd 10 stuks rundvee, verkocht 9, Varkens 25, verkocht 18. Boter per kilo f 1,90 a f 0. Eieren per 26 stuks f2. Op de eierveiling der V.P.N. waren aan gevoerd ruim 2200 eieren. Prijs f8.20 per 104 stuks. (Zelandia.) Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg 20 Februari 1917. Goudreinette 42, Reinette Monstrueuse 421/2, Roode Wagenaar 311/2, Zure Belle fleur 25, Zoete Bellefleur 19V2, Grauwzoet 211/2231/2, Schijving 23, Reine d'Or 21, Kleiperen 25, Uien 1618, Peen 810, Rapen 36, Koolrapen 21/24, Spruiten 3138 ct., alles per K.G. Bloemkool 4 10, Roode kool 514, Savoye kool 6 IO1/2, Witte kool 2, Boere kool 24 ct., alles per stuk. Molsla 80 ct.f 1.07, Veldsla 3258, Postelein 34, Selderie 13 ct.f 1.30, alles per mandje. Prei 13 I61/2 ct. per bos. (Z.) Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 20 Februari 1917. Groote veiling. Ajuin voor over zee f 19.20, Ajuin voor over land f24.40, beiden per 100 K.H. Kleine Veili ng. Kleiperen 28, Gieser Wildeman 27, Ermgaard 26, Zure Bellefleur (le soort) 30, idem (2e soort) 16 ct., alles per K.G. Prei 26 ct. per bos. Spruiten 22, Ci chorei 32 et., beiden per K.G. Goes, 20 Februari 1917. Weinig aanvoer. Kroonerwten 130.— a f32.Kookerwten fa fBruine Boonen f30.a f33.alles per 100 K.G. Maanzaad f per 50 K.G. Opgaaf van de marktzetters der gemeente Eieren per 100 stuks t 8.a f0.—Mid- denprtjs per 25 stuks f2.Aan particu lieren f0. Eendeieren ct. Ganzeneieren ct. Poeleieren ct. Boter per fcilo- 2.10 a f 0.Middenprfls per balve kilo tl.— Particulieren f0.— Afwpkende boter f 0.—. Aanvoer boter 16 oond. Aanvoer eieren 326 stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 8880 eieren. Prils f8.a f0.— per 100 stuks. Vlissingen, 20 Febr. 1917. Boter per halve kilo f0.a fl.077s- Eieren 100 stuks f 8.50 a f (Z.) Rotterdam, 20 Febr. 1917. Veemarkt. Aangevoerd 88 paarden, ezel, 763 magere runderen, 800 vette run deren, 171 vette en graskalveren, 12 9 nuch tere kalveren, 11 schapen of lam, 1 var ken, 43 biggen, 7 bokken of geitei en 1 veulen. De prijzen waren: vette koeien le kw. 124 a 126 ct., 2e kw. 120 a 110 ct., 3e kw. 100 a 90 ct., ossen le kw. 122 a 124 c., 2e kw. 118 a 108 c., 3e kw 100 a 80 ct., stieren le kw. 100 a 104 ct., 2e kw 90 a 88 3e kw 82 a ct., kalveren le kw. f 1.50 a f 1.60, 2e kw. f 1.40 a fl.25, 3e kw. f 1.15 a f 1.-, alle-per K.G. Handel in le kwal redeljjk, prfjzen statio nair, mindere kwal. afwijkende prpzen. Prijzen van mager vee waren Melkkoeien 1225 a f350, kalf koeien f240 a f 3b5, stieren f 130 a f 410, pinken f 95 a f 130, vaarzen f100 a f165, werkpaarden 135 a f 375, slacht- paarden f 115 a f 165, hitten f af nuch tere kalveren f7 a f 13, fokkalveren f 10 a f22. Biggen f 12 a f24, graskalveren faf—. Handel in meik- en kalfkoeien matig. Paar den en stieren redelijke handel.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3