"üTt zeeland. ring van den mobilisatiedruk, betreurt dat de Minister ten aanzien van den genees kundigen dienst zoo uiterst zuinig is. Spr. bepleit positieverbetering voor onder officieren en van het stelsel van ver goedingen. Dhr. Eland betuigt zijn tevredenheid over ons schoon en flink leger, dat ver trouwen inboezemt aan de natie en zoo veel respect afdwingt, dat we buiten den oorlog blijven, die onze buren voeren. Dhr. Eerdmans wijst er op. dat de man schappen volkomen vrij moeten gelaten worden om den cursus ter ontwikkeling te Leiden te volgen. Dhr. Dresselhuys keurt de kritiek van impotente officieren op het leeren af Het leeren is een zeer waardevol instrument, dat in de mobilisatietijd met reuzen schre den is vooruit gegaan. Voeding, gezond heidstoestand, ontwikkeling en ontspan ning zijn voldoende. Hij dringt aan op positieverbetering van het kader. Dhr Scheurer vraagt of er ook over de door hen genoemde punten overeenstem ming bestaat tusschen den minister en den opperbevelhebber en vraagt eenige verbeteringen in den geneeskundigen dienst. Dhr. De Meester vraagt een spoedige herziening van de pensioensbepalingen. Hij meent dat ten aanzien van de ont spanning met de grootste voorzichtigheid moet worden te werk gegaan en niet moet worden opgevoerd wat niet geheel goed is, daar men hier te doen heeft met meerendeels jongemannen en de vrijheid om niet te gaan practisch zeer beperkt is. De Oostenrijk Hongaarsche Missie. De buitengewone ambassadeur van Oos- tenrijk-Hongarije, Z. D. H. de vorst von Schwarzenberg hee.t Din dagochtend met gevolg de H. Mis van half 9 uur in de kerk van den H. Jacobus aan de Parkstraat te 's flravenkage bijgewoond. Het hooge gezelschap werd door den Hoogeerw. heer P. C. Wijtenburg, Deken van 's Gravenhage en pasloor der parochie, aan den ingang der kerk ontvangen en naar ^e plaatsen geleid. Na afloop van hel H. Misoffer deed pastoor Wijtenburg den vorst eu zijn gevolg wederom uitge leide. De leden der ambassade met den bui tengewonen adjudant van H. M. generaal- niajoor Klerk de Reus. waren in d" kerk van den H. Jacobus in de Parkstraat aan wezig. De Koningin ontving Dinsdag de bu'ten- gewone ambassade uit Oostenrijk-Hon- garije ter mededeeling van de troonsbe stijging. Vervolgens werd de ambassade door Prins Hendrik ontvangen. De Ko ningin-Moeder ,zal de ambassade heden, wachten. - De nieuwbenoemde Staatsraad. De hieuw benoemde Staatsraad Mr. Dr. G. F. baron van Hugenpoth tot Aerdt heeft Dinsdag in de algemeene vergadering van den Raad van State in hinden van den vice-president van dien raad den gevor derden ambtseed afgelegd. Mr Dr Struycken. Het lid van den Raad van State Mr. Dr. Struycken heeft Dinsdag voor het eerst na zijne ongesteldheid weder de vergade ring van genoemd College bijgewoond. Een Nederlandsch schip beschoten. Het te Hoek van Holland binnengeko men Nederlandsche tankstoomschip „La Campine" rapporteert in het Engelsch Ka naal tweemaal door een Duitschen on derzeeër te zijn beschoten. Nadat de bemanning in de sloepen was gegaan, begaf de gezagvoerder zich met de papieren aan boord van den onder zeeër. Na inzage der papieren kreeg men verlof de reis te vervolgen. De Minister van Buitenlandsche Za ken heeft een telegram ontvangen van onzen consul-generaal te Londen, mel dend dat de stoomschepen ..Ootmarsum" en „Trompenberg" door een Duitschen onderzeeër tot zinken zijn gebracht. De bemanning, ten getale van 54 koppen, is gered en te "Brixham (bij Torquay) aan wal gezet. Dank zij de bemoeiingen der N. O. T. zijn 3501 j ton kurk vrijgegeven. Zuinigheid in het broodverbruik. Het Ned. Correspondentiebureau in Den Haag deelt me ie. dat, waar tal van schepen in Nederlandsche en Amerikaan- sche havens worden opgehou len, in af wachting van instructies over de te volgen route; waar verder nog tal van schepen in Engelsche havens worden vastgehou den, waardoor de aanvoer van voeler- granen ten achter staat bij vroeger, de meest mogelijke zuinigheid in het brood- verbruik wordt aanbevolen. Mochten de thans geldende bepalingen ten aanzien van het verbruik geen voldoen le hesparing teweegbrengen, dan zou een bruinbrood- periode of inkrimping van het thans vast gestelde rantsoen ernstig overwogen moe ten worden. Eveneens wordt de grootst mogelijke beperking in het verbruik van veevoeder worden aanbevolen. (Uit bovenstaande blijkt dus, dat nog niet vaststaat, wat sommige bladen meld den, dat n.l. het broodrantsoen van 4 op 21 o ons zal worden teruggebracht.) Andere neutrale landen lijden nog erger dan wij. In Zweden b.v. is het brood rantsoen tot 200 gram moeten worden ingekrimpt Fransche kinderen. Te Roosendaal zijn 254 Fransche kin deren uit het bezette gedeelte van Noord- Frankrijk aangekomen en naar verschil lende plaatsen in Holland ter verpleging gezonden. De post voor Engeland. Men deelt ons mede, dat sedert het staken van den dienst der Maatschappij „Zeeland" (30 Jan. j.l.), de post voor en over Engeland verzonden is gewor den op 10 en 17 Februari j.l. (Maasbode.) Goes. Yeilingvereen. „Zuid- Beveland". Deze vereeniging hield Dinsdagnamiddag in „De Prins v. Oranje" eene algemeene vergadering, onder presi dium van den heer A. H. Hanken, die bij de opening een woord van weemoedige hulde wijdde aan de nagedachtenis van het overleden lid H. de Bruijne, ^den guisten koopman van de veiling", zooals de voorzitter zich uitdrukte. De notulen werden goedgekeurd zoowel als het jaarverslag, uitgebracht door den heer F. Kakebeeke, secretaris. Uit dit jaarverslag zij het volgende aan gestipt: De omzet in 1916 bedroeg f 828.895.06 en wel f 756937.57 voor de groote veiling en f 71957.47 voor de kleine veiling. Over het jaar 1915 bedroegen die f77200.20 voor de groote en f29921.29 voor de kleine veiling, te zamen £107121.49. Het aantal leden bedroeg den 31 Jan. j.l. 807, n.l. 282 belanghebbende (stemge rechtigde) leden en 525 belangstellende leden. Op 31 Dec. 1915 waren die getallen respectievelijk 125 en 619. Er werden in het afgeloopen jaar 8 bestuursvergade ringen gehouden en 2 algemeene ver gaderingen. Aan dit jaarverslag voeg de de secretaris de mondelinge mededee ling toe, dat ook nu weder door den minister was bericht, dat in 1917 alle groente en fruit, welke ter veiling worden aangeboden, moet geveild worden door Yeilingsvereenigingen, ingeschreven bij de Groentencentrale. Op het niet nakomen dezer bepaling staat straf. De lieer J. Pieterse, penningmeester, bracht de jaarrekening uit, die een totaal in ontvangsten aangaf van f 8597.95 en een totaal in uitgaven van f3288.09, al- zoo een batig slot van f5309 86. De jaarrekening was door de heeren Lous en Clement onderzocht en in orde bevonden, waarop de vergadering er mede haar goedkeuring aan hechtte. Benoemd werden als commissieleden tot nazien der rekening over 1917 de heeren K. v. d. Slikke te Wolfaartsdijk en D. L. Lampe te Ierseke. Het percentage voor te betalen provi sie werd op 5 pet. bepaald, d.w.z. voor de kleine veiling, want voor de groote bepaalt de regeering het percentage. Het voorstel van den heer Jansen, om de producten franco naar het spoor te doen brengen, vond geen ondersteuning. De heer Kakebeeke wees er op, dat de Tuinbouwraad gerequestreerd had inzake een onbillijkheid welke in de herzieningen der Registratiewet is geschapen ten op zichte van de veilingsvereenigingen. die als ze bij opbod verkoopen met een zeker percentage worden belast, terwijl de parti culiere verkooper vrijuit gaat. De contributie bleef bepaald op het oude bedrag. Bij het puntverkiezing van 4 bestuurs leden wegens periodieke aftreding der heeren Joh. Pieterse, E. de Jonge, P. de Wilde en F. Kakebeeke, herliaalde laatst genoemde bij zijn besluit, nipt meer in in aanmerking te willen komen, te vol harden. Het feit. dat onlangs de voorzit ter met den veilingmeester en een be stuurslid naai' Den Haag zijn geweest, zonder hem (dhr. Kakebeeke) in die reis, welke met de Yeilingsvereeniging ver band hield, te kennen, heeft hem de over tuiging geschonken, dat samenwerking met het bestuur voor hem verder onmogelijk is. De heer Hanken antwoordt, dat hij als particulier naar Den Haag is gegaan om te onderzoeken of de heer Kakebeeke in derdaad in zijn kwaliteit van bestuurs lid van een ander tuinbouwlichaam een advies had gegeven aan de Yeilingsver eeniging te Kapelle, dat hem voor de Yeilingsvereeniging „Zuid-Beveland" na- deelig voorkwam. Spreker WTaakt het in den heer Kakebeeke .dat deze bij het uitbrengen van dat advies den voorzitter van de Yeilingsvereeniging „Zuid-Beve land" niet had gekend. De heer Kakebeeke antwoordt, dat hij van zijn advies, aan de Yeilingsvereeni ging te Kapelle gegeven, geen woord terug neemt. Ook het voorlezen van telegrafische en schriftelijke verzoekschriften aan den heer Kakebeeke, voortkomende uit de kringen van verkoopers en exporteurs, om op zijn besluit terug te komen en zich weer als secretaris beschikbaar te stellen, kon den heer Kakebeeke niet doen wankelen in zijn voornemen, hoezeer ook vanuit de vergadering, o.a. door den heer Knippen, voorzitter van de Zeeuwsche vereeniging van Aardappelen- Groente- en Fruitexpor- teurs, op den heer Kakebeeke pressie in deze werd uitgeoefend. Daarna had de stemming plaats. De heeren Pieterse, De Jonge en De Wilde werden aanstonds met groote meerder heid herkozen en namen hun benoeming aan. De heer Kakebeeke, hoezeer met meer derheid van stemmen herkozen, bedankte voor een herbenoeming. In zijn plaats verkreeg hij 2e vrije stem ming de heer F. Q. Lenshoek, op wien de voorzitter de aandacht vestigde, 23 van de 40 stemmen, doch bedankte even eens voor de benoeming, hoezeer ook door den voorzitter daartoe aangezocht. Een derde vrije stemming wees den heer A. P. Lindenberg van Wemeldinge aan, die 45 van de 55 stemmen verkreeg en de benoeming aanvaardde. De heer Knippen, die nog geen woord van dank had gehoord aan het adres van den heer Kakebeeke, dankte dezen namens alle telers en handelaars voor alles wat hij voor hen als secretaris der Vereeni ging had gedaan. (Daverend applaus.) De voorzitter merkte qp dat de heer Knippen eenigszins voorbarig was, daar hij voorzeker niet in gebreke zou zijn gebleven den heer Kakebeeke den ver schuldigde ndank te brengen, wat hij dan nu doet uit naam der gansche vergadering, er prijs op stellende te verklaren dat de afgetreden secretaris de Veilingsvereeni ging heeft doen worden wat zij is en steeds zonder onderscheid des persoons allen ten dienste stond waar hij het ver mocht. Al heeft hij thans de Vereeni ging den rug gekeerd, zoo hoopl spr. toch dat de heer Kakebeeke als bestuurslid van den Tuinbouwraad de Veilingsver eeniging zal blijven gedenken en zoo noo- dig met zijn goeden raad zal willen hel pen. (Daverend applaus.) De vereeniging keurde daarop eene obli- gatieleening van f30.000 a 5 pet. voor den bouw van een nieuw Veilingsgebouw goed. De voorzitter deelde inele dat door de bestuursleden gezamenlijk voor f9950 op deze leening was ingeschreven en dat voor de leden gelegenheid was mede in te schrijven in bedragen van f 100, f 250, f500 en f1000. De heer Rothuizen, architect, deelde mede, dat van de bouwplannen, zooals die hier ter vergadering ter visie lagen, wei nig toelichting behoefden. Wegens de dure bouwmaterialen zal voorloopig de helft van het geprojecteerde gebouw worden neergezet, terwijl met den bouw zoo spoe dig mogelijk een aanvang zal worden ge maakt. Nog deelde de voorzitter mede, dat voor het nieuwe gebouw een elec- trisch mijntoestel zal worden aangeschaft Ten opzichte van het salaris van den veilingmeester, dat wegens de buitenge wone stijging van den omzet eene wijzi ging noodzakelijk maakte, stelde de voor zitter voor, dit te brengen op een minimum van f1600; verder een toeslag van 2 5 pet. voor de eerste f 200.000 omzet en voor iedere f 100.000 daarboven x/i Pct- De vergadering keurt dit goed. Bij voorkomende zaken meende de heer Arnoldi als "belangstellend lid, met het oog op de groote verdiensten van den heer F. Kakebeeke voor de vereeniging, het advsieerend woord te moeten spreken, den verdienstelijken oud-secretaris te be noemen tot eerelid der vereeniging. (Ap plaus.) De voorzitter zegt, dat voorstel gaarne over te nemen, al spreekt het reglement ook niet van eereleden. De heer Kakebeeke neemt na eenige aarzeling onder applaus der vergadering met die benoeming genoe gen. De heer H. Eversdijk van Kapelle klaag de er over dat zijn goed op de veiling was achteraf gezet, terwijl er nog plaats was vóór op de banken. Hij achtte dit onbillijk. De veilingmeester betoogde, dat ook hierin altijd de eerlijkheid wordt be tracht, terwijl de voorzitter als zijn mee- ning uitsprak, dat het er weinig toe af doet waar het fruit staat, mits het ver kocht worde. Daarna werd lang en breed gediscus sieerd over een kwestie van verkochte goudreinetten die door een abuis van den afslager te laag waren ingezet, waarna bij mondeling accoord de kooper en de vei- lingsvereeniging er wat zou hebben bijge daan, laatstgenoemde voor een bedrag vaD circa f30. Die handelwijze werd door den heer Knippen gegispt. Verkocht is verkocht. Er mogen daarna geen ^aparte afspraken ge maakt of transacties getroffen worden. De kooper, hier aanwezig, beweerde dat de mondelinge afspraak zoo niet was geweest terwijl de veilingmeester beweerde van wel en «J^arroor twee bestuursleden tot getuigen aanhaalde. Het slot van de histo rie was, dat op voorstel van den heet Arnoldi, die niet wenschte deze zaak in den doofpot te stoppen, een commissie van onderzoek werd benoemd, bestaande uit de heeren De Jonge, H. Bliek en Pie terse (beëedigd keurmeester), die in de volgende vergadering verslag van hare be vindingen zal doen. Een voorstel tot aanstelling van een 2en keurmeester, vond geen ondersteuning. Het voorstel om voortaan 2 monsters van dezelfde .partij te trekken, het eene ter veiling te bewaren en het andere aan den kooper uit te reiken, zal door het be stuur in overweging worden genomen. Ten slotte nam de heer F. Kakebeeke het woord, bedankte het bestuur voor de huldigende woorden hem toegesproken en den veilingmeester voor zijn aangename samenwerking en waarschuwde de Ver eeniging, dat wanneer zij hetvefpllch- te veilen niet gaat invoeren, de dagen van haar bloei zijn geteld. In Loosduinen zijn twee veilingsvereenigingen. De eene, zonder verplichte veiling kwijnt, de andero met verplichte veiling, maakte vorig jaar een omzet van f3.700.000. Leeringen wekken, maar voorbeelden trekken. Zoo is het hier ook. Te ongeveer half 5 om half twee was zij begonnen sloot de voorzitter de vergadering. Als nabetrachting over deze vergade ring zonden wij willen bemerken, dat de indruk is gewekt, dat de leden warm ge porteerd waren voor den heer Kakebeeke en zijn behoud als secretaris, het bestuur daarentegen onder de noodige vormelijke woorden en officiëele strijkages een zeer koele houding aannam tegenover hel ver dienstelijke bestuurslid, dat steeds was de ziel der Yeilingsvereeniging. Deze toch verliest aan den heer F. Kakebeeke ontzettend veel. Zeker niemand is in strik ten zin onmisbaar. Maar toch zal de leegte, die het heengaan van den heer Kakebeeke in het bestuur laat, terdege worden gevoeld. Geen krachtige en ge oefende hand omklemt er meer het roer. Daarom heeft het meerderen verwon derd, dat niet één van de negen bestuurs leden den mond opende om een lans te breken voor het behoud van den heer Kakebeeke, evenmin als de voorzitter zulks deed. Had die het bevrijdende woord gesproken en namens het bestuur te ken nen gegeven, dat ondanks geschillen en persoonlijke kwesties, het bestuur er prijs op stelde zijn bekwamen secretaris te be houden, wie weet of de heer Kakebeeke niet zou zijn gezwicht. De Yeilingsvereeniging „Zuid-Beveland" moge financieel heel wat sterker staan dan vroeger, in zijn bestuur staat zij thans zwakker. Wij mogen dit verslag niet beëindigen, zonder een woord van hulde te brengen aan den heer Kakebeeke voor zijn bereid willigheid, onpartijdigheid en dienstvaar digheid in het verschaffen van inlichtin gen over de Yeilingsvereeniging aan de Pers. Maandagavond vierde de Bouw- vereeniging „Help u Zeiven" haar 50- jarig bestaan in de groote zaal der so ciëteit „V. O. V." De voorzitter, dhr. P. Nonnekes heette de leden en hunne da mes welkom en sprak een korte openings rede, waaruit we hier het een en ander weergeven. Spr. sprak met genoegen over het zeldzame feest, dat de vereeniging thans herdenkt. Hij deed dit met te meer voldoening, daar „Help u Zeiven" als ar beiders-vereeniging nooit een kwijnend bestaan heeft gehad, en twist of twee dracht in de vereeniging nimmer zijn voor gekomen. De vereeniging had steeds het genoegen in vollen bloei en in de beste harmonie voort te leven. Wel was er in de eerste jaren van haar bestaan een oogenblik geweest, waarin men dacht, dal de plannen in duigen zouden vallen, n.l. door het uitbreken van den oorlog van 1870, maar gelukkig was men dit spoe dig te boven, want reeds in 1872 had de eerste-steenlegging plaats voor de nieu we wonjngen, die zonden verrijzen aan de Laurens Pieter v. d. Spiegelstraat. Dat er toen groote verwachtingen van de vereeniging werden gekoesterd, bleek wel uit ihet feit, dat deze eerste steenlegging in tegenwoordigheid van een wethouder eu onder groote belangstelling van het publiek plaats vond. Yerder sprak de voorzitter over de goede eigenschappen der vereeniging. door ,er op te wijzen, dat vele arbeiders thans protiteeren, door goedkoop een degelijke woning te bewo nen en hoe weer anderen door zuinig heid en spaarzaamheid en door het stor ten van kleine inlagen in het bezit kwa men van een eigen woning. Met de beste wenschen voor de vereeniging in de toe komst eindigde de voorzitter zijn rede en wenschte hij den aanwezigen een genoeg lijken avond. Hierna begon het eigenlijk feest, dat door de medewerking van een komiek, Keesie de Ruijter, en het houden van een tombola zeer wel geslaagd is. Het bestuur en de commissie, die hieraan was toegevoegd om dit feest in elkaar te zet ten kan dan ook niet voldoening terug zien op dezen avond, temeer, waar dit alles in zoo'n korten tijd moest worden geregeld. Een woord van dank komt hen dan ook toe. Gezondheidscommissie. Maandagavond is in een lokaal van het Raadhuis de openbare vergadering gehou den van de Gezondheidscommissie, onder voorzitterschap van den heer D. Mulder. Aanwezig de heeren D. Mulder, voor zitter, Jac. Z. Risch. secretaris, mr. J. H. M. Stieger, 'H. F. Folmer, G. van der Hoek en iVeststrate. Aan het voorgelezen en vastgestelde jaarverslag ontleenen wij het volgende: De commissie schreef in 1916 één open bare vergadering uit en 7 gewone verga deringen. Ze bepaalde zich weer tot de jaarlijks terugkeerende werkzaamheden, als o.m. het onderzoek van levensmid delen, drinkwater, bespreking onbewoon baarverklaring van huizen, onhygiënische toestanden bij het pellen van mosselen te Goes. Omtrent den gezondheidstoestand in de verschillende gemeenten zij het volgende opgemerkt: Borssele zeer gunstigaantal zie len 1263; overl. 18, geb. 35. Geen be smettelijke ziekten. Driewegen redelijkaantal zielen 662; overl. 8, geb. 12. Hier kwam diphthe- ritus voor. Ellewoutsdijk zeer gunstig. Aantal zielen 754; overl. 8, geb. 18. Elf ge vallen van diphtherilus. De geneeskun dige behandeling wordt op \V. Zuid-Beve land onvoldoende genoemd wegens mobi lisatie van den arts te Nisse. Goes. Aantal zielen 7722; overl. 111, geb. 183. Hier heerschten achtereenvolgens roodvonk, hof, diphtheritus, waterpokken, mazelen, maag- en darinaandoeningen, roo- de hond en z.g. vierde ziekte. 'sHeer Abtskerke gunstig; aantal zielen 368, overl. 5, geb. 9. Geen besmet telijke ziekten. 'sHeer Arendskerke zeer gunstig. Aantal zielen 3493, overl. 34, geb. 116. Aan kinkhoest zijn 4 jonge kinderen gestor ven. Yerder heerschten de mazelen en roodvonk. 's Heeren hoek vrij gunstig. Aantal zielen 1143, overl. 28, geb. 33. Hier kwa men voor kinkhoest b°S, mazelen en windpokken. Door de koude in Juni zijn enkele zuigelingen gestorven. Geen be smettelijke /iekten. Heinkenszand bevredigend. Aan tal zielen 1844, overl. 19, geb. 53. We gens mazelen enkele sterfgevallen. Kattendijke uitstekend. Aantal zie len 1200, overl. 15, geb. 30. Geen be smettelijke ziekten. Kloetinge gunstig. Aantal zielen 1743, overl. 21, geb. 31. Geen besmette lijke ziekten. Een mazelenepidemie eischte enkele ziektegevallen. Aan tuberculose zijn 4 patiënten gestorven. Nisse redelijk, geen besm. ziekten. Ondelande: aantal zielen 747, overl. 11, geb. 20. Ovezande redelijk. Aantal zielen 1120, overl. 21, geb. 41. Drie diphthe- ritus-gevallen. Wolfaartsdijk: Aantal zielen 2467, overl. 47, geb. 73. Kinkhoest-epidemie; vrij groote kindersterfte. Verder gewaagt het verslag van bemoei ingen inzake rioleeringen, mestfaalten, stallen, volkshuisvesting, drinkwatervoor ziening, onderzoek dranken en levens- en genotmiddelen. Op advies van commissie heeft de burgemeester van Goes maat regelen genomen tegen het gebruik van water uit de haven bij het zouten van mosselen. Er werden 4256 stuks vee gekeurd. De pensionneering van den secre taris werd ter hand gesteld. Aan de gem. besturen is bericht, dat de pensioengrond slag op' f800 gesteld is. Na vaststelling van het verslag werd de openbare vergadering door den voorzitter gesloten. (Z.) Heden vergaderde hier ter stede de Coöperatieve Suikerfabriek „Zeeland" onder voorzitterschap van den heer Welleman. De vergadering was niet voor de pers toegankelijk. Het perscommuniqué, dat ons zou ver strekt worden, kon heden niet gereed ko men en zal diens volgens in ons volgend nummer worden opgenomen. Bij de wed. J. in de Zusterstraat, alhier, is Dinsdagmorgen een zoon met gezin uit .Vamen (België) aangekomen, waar hij sinds jaren als machinist bij een steengroeve in de buurt van Namen een goed stuk brood verdiende. De schrik barende duurte en de harde druk door het Duitsche beheer op de bevolking uit geoefend, noodzaakte hem het oude va derland weer op te zoeken. Gewapend niet een heelen voorraad pa perassen, als passen, legitimatiebewijzen enz. aanvaardde de man Maandagmor gen de reis en kwam via LuikMaas tricht in ons land aan om zoo verder Goes te bereiken. De man zal trachten te Vlis- singen of Rotterdam werk te vinden. Dank zij den ijver der regenten vordert de inwendige inrichting van het huis waar de R.-K. Ziekenverpleging „St. Joanna" haar intrek zal nemen, dat, zoo als men weet, in de Lange Yorststraat is gelegen, goed. Daar de regenten er op staan, dat al les in de puntjes in orde is, wanneer de zusters er hare intrede doen, kan de komst der zusters uiet voor de helft der volgende maand worden tegemoetgezien. Bevolking. Ingekomen le helft Februari: P. P. de Koster, onderwijzer uit Borssele, St. Adriaanstr. 66; A. C. van der Kooi, stuurman, Rotterdam, Smalleg. huurt 62r.; Chr. Zandee, fruit- controleur, Broek op Langendijk, 'sH. H. Kinderenstr. 97; C. Maat, slagers knecht, Driewegen, Gansepoortstr. 176; J. Moerman, klerk b. d. waterleiding Kloetinge, Wijngaardstr. 164a; J. I. P. Schellings, modiste, Middelburg, Lange Yorststr. 222; P. Filius, bakkersknecht, Kortgene, Korte Kerkstr. Ill; P. Raas, veldarbeider, Heinkenszand, lYesthaven- dijk 60; A. (Buijs, timmermansknecht, Arnemuiden, Yoorstad 91; M. Zwee- dijk, boekhouder, Alkmaar, Jac. Valcke- straat 10; J. Weststrate, werkman, Kloe tinge, P. Heinstr. 116; Ja. M- M. Mon- tijn, onderwijzeres, Haarlem, Yoorstad 95g; E. J. Paasse, machinist, Rotterdam, Opr. Gr. markt 14. Yertrokken P. M. A. Minnaard, werkman naar Middelburg; A. Meijler, werkman, Rot terdam; M. van Yessem, kellner, Zierik- zee; K. Braaksma, boekhouder, Bles- kensgraaf; A. wan der Leeden, inspec teur reg. en dom., Groningen; P. J. Pol- fliet, koopman, Dordrecht; N. Kruit, commies-verificateur, Bergh, ('s-Heeren- berg). (Z.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2