B U ITENLAN p7 BINNENLAND. UIT ZEELAND. Q@rn@iigd Niéuws. uitgemaakt van de bemanning van de „Yarrowdale", vrijgelaten zouden zijn. In afwachting van het antwoord, is de nieu we Amerikaansche nota, waarin hun in vrijheidstelling werd geëischt, nog niet verzonden geworden. Volgens de Reichspost waren op de con ferentie van katholieke parlementsleden en andere staatslieden te Zürich ook Spanje, Bulgarije en Turkije vertegenwoor digd. Ze heeft maatregelen overwogen tol toe nadering op katholiek gebied tusschen alle volken. Naar de Germania meldt, is de conferentie onder den naam .internatio nale katholieke bond" tot een blijvende instelling verheven en zijn vooraanstaande katholieken van de niet vertegenwoordigde landen tot medewerking uitgenoodigd. De entente-landen staan hier blijkbaar buiten. De aanval op Brugge. Men meldt aan de „N. R. Ct." uit Vlis- singen Bij den aanval door vliegtuigen van de geallieerden op Brugge op 16 dezer, zijn een 70 personen gedood en gekwetst, o. w. vele Duitsche soldaten en werklieden, die in een geweerkolffabriek te St. Kruis bij Brugge werkten. Den ganschen dag hoorde men hier he vig kanongebulder en met tusschenpoozen zware ontploffingen, vermoedelijk van bommen uit vliegtuigen. Er was van hier uit niets zichtbaar. Een nieuw oorlogsKrediet van 15.000.000.000 Mark. Naar de Duitsche bladen berichten, zal de regeering een nieuw oorlogskrediet van 15.000.000.000 mark aamwagen. Zoo dit toegestaan wordt., zal het totaal der Duit sche oorlogscredieten 79.000.000.000 mark beloopen. Het Amerikaansche ondersteuningswerk in LONDEN, 16 Febr. (Reuter). Wij ver nemen, dat de Duitsche autoriteiten, die eenige dagen geleden bekend maakten, dat aan de Amerikanen niet langer zou wor den toegestaan het ondersteuningswerk voort te zetten, tenzij onder zekere voor waarden, die de Amerikanen niet wilden vervullen, thans op hun besluit zijn te ruggekomen en tot de Amerikanen het verzoek hebben gericht te willen blijven- Dezen hebben dit verzoek ingewilligd, on der voorwaarde, dat zij zonder eenige beperkingen en op denzelfden voet als vroeger hun werk zouden kunnen voort zetten. Een premie van 500.000 fr. Een aantal Fransche afgevaardigden hebben een motie ingediend, waarbij de regeering uitgenoodigd wordt een premie van 500,000 frs. uit te loven voor de be manning van elk Fransch, geallieerd of neutraal schip, dat, zoo bet aangevallen wordt door een Duitsche duikboot, deze vernietigd. Een Moordaanslag. Volgens een bericht uit Kopenhagen is een moordaanslag gepleegd op den Russischen minister van Marine, die ech ter mislukt is. Het Katholieke blad „Avenire d'Italia" te Bologna, de geneigdheid der Italiaan- sche Katholieken tot den vrede .bespre kend, zegt o.a.: „Onze .pers streeft met de geboden voorzichtigheid en met beleid het doel na van een vrede, die zoo spoe dig 'mogelijk zijn intrede moge doen en aan de wereld, gelijk in het bijzonder aan Italië, de gerechtigheid wedergeve en de Vrijheid van ontwikkeling, die de Paus als het oorlogsdoel voor alle naties heeft aangegeven." Mgr. Szeptycki ziek. Naar uit Krakau gemeld wordt, is de metropoliet van Galicië, Mgr. graaf Szep tycki, die in Rusland gevangen zit, ernstig ongesteld. De prelaat heeft van de gen-ees- heeren den raad gekregen ©enigen tijd in een milder klimaat door te brengen. Binnen een half jaar vrede? BERLIJN, 16 Febr. (Part.) Het „Berl. Tageblatt" verneemt uit Stockholm: Sa- sonof verklaarde aan een medewerker van de „Bersjowija "VVjodomosti", dat het ver breken van de betrekkingen tusschen Duitschland en Amerika een gebeurtenis van zeer groote beteekenis was. Duitsch land is thans van alle zijden door ster ke vijanden omgeven en moet toegeven, dat het niet in staat is den oorlog op den duur voort te zetten. De Entente is thans zeker, dat de afwijzing van "Wilson's vredesnota geen onaangename gevolgen voor haar zal hebben en Amerika zal nu niets vijandigs tegen de Entente on dernemen en dit wel tegen Duitschland doen. Amerika's optreden bespoedigt de beslissing. Wij zien thans den vrede aan den horizont, zeide Sasonof en naar mijn meening zullen wij binnen een half jaar daar zijn, waar wij wenschen te zijn. BELOIË. Naar „Vrij België" uit Havre verneemt, zal minister Va-ndervelde zich wellicht uit de regeering terugtrekken. Er moe ten namelijk moeilijkheden gerezen zijn tusschen hem en de andere leden van de regeering, in verband met zekere dis ciplinaire maatregelen tegen een aantal munitiearbeiders. ITALIË. Wolven. De uiterst strenge winter, die in Italië heerscht, heeft ten gevolge gehad, dat wolven, die anders uitsluitend in het gebergte huizen, thans naar de vlakte afdalen en daar rondzwerven om hun honger te stillen. Zoo is in de omstreken van Rome veel klein vee, geiten en schapen door wolven gedood. OOST ENRIJ K. Gelijk thans is bekend geworden, heeft keizer Wilhelm gedurende zijn verblijf te Weenen, de kinderen van den vermoorden troonopvolger Frans Ferdinand hij zich laten ontbieden. Diensvolgens verschenen prinses Sophie en prins Maximiliaan von Schönberg in den Hofburg, waar zij in de appartementen van den Duitschen kei zer werden gebracht en geruiraen tijd bij hem vertoefden. 1817—1917. Heden 19 Februari is het honderd jaar geleden, dat Z. M. Koning Wil lem III. die van 18491890 over ons larfd regeerde, te Brussel werd geboren als zoon van Koning Willem II (toen nog Kroonprins van het Koninkrijk der Ver- eenigde Nederlanden) en Grootvorstin Anna Paulowna van Rusland, jongste zus ter van Czaar Alexander I. Het Comité-Generaal. Van het Comité-Generaal der Tweede Kamer kan men uit den aard der zaak niet veel te weten komen, maar wel kan worden meegedeeld, dat, hoewel de indruk van onze mobilisatie- en defensietoestan den over het algemeen weinig bemoedi gend was, de meerderheid der Tweede Ka mer de verantwoordelijkheid voor een cri sis aan Oorlog niet op zich schijnt te nemen. Onmiddellijk na de .geheime zit ting had een conferentie plaats van de leiders der linksche partijen. Het gevaar voor Minister Bosboom schijnt weer te zijn bezworen. Jaarbeurs. De officieele opening van de Eerste Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht op Zaterdag 25 Februari, zal geschieden door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. Volgens het „Centrum" heeft de Ko ningin het voornemen om Woensdag 28 dezer een bezoek te brengen aan de Jaar beurs te Utrecht. Tijdens dit bezoek zal de Jaarbeurs voor "het publiek gesloten zijn. Ook de Koningin-Moeder heeft, volgens het „U. D.", een bezoek aan de Jaarbeurs toegezegt. Het Algemeen Comité der Dio cesane Katholiekendagen in het Bisdom Haarlem komt in algemeene vergadering te 's Gravenhage bijeen den 24en a. s. Evenredige Vertegenwoordiging. Men deelt aan de „Maasbode" mede: Vanwege het bestuur van den Algemee- nen Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Nederland zal wanneer de Eerste Kamer de voorstellen tot Grondwetsher ziening aanneemt eene brochure wor den in het licht gegeven, waarin het ten. onzent aangenomen stelsel der Evenre dige Vertegenwoordiging en de practische toepassing er van op eenvoudige, heldere wijze zal worden uiteengezet. Het lid der Tweede Kamer de heer Bongaerts heeft zich bereid verklaard de brochure saam te stellen. Onze scheepvaart Het stoomschip „Nieuw-Amsterdam", dat, na te zijn teruggeroepen, de uitgaan de lading meeren-deels heeft gelost, is weer bezig deze in te nemen, hetgeen wijst op hervatting van de vaart, schrijft de Rotterdamsche correspondent van het „Hbld." Het stoomschip „Ophir" van den Rot- terdamschen Ll-oyd, zal als eerste schip via de Panamaroute naar Nederlandsch- Indië vertrekken. Ofschoon de data van vertrek nog niet vaststaan, meent men, dat ook de vracht schepen begin Maart weer in zee zullen steken. s.s. „Rijndam". Het s. s. „Rijndam", dat op reis van New-York naar Rotterdam draadloos be richt kreeg naar New-York terug te kee- ren, is aldaar behouden aangekomen. Petroleum. Naar wij vernemen is Zaterdagochtend te 5 uur uit Engeland den Nieuwen Water- binnengekomen een boot van de American Petroleum Cy, de „New-York", met 8000 ton petroleum. („Maasbode") Een Zeppelin boven ons land. Zaterdagmorgen 7 uur voer een Zeppe lin ter hoogte van ongeveer 1000 M. de Maas over, volgende de richting van Mook naar de Duitsche grens. De Zeppelin kwam uit de richting van Den Bosch. Ook te Nijmegen is het luchtschip waar genomen. Het voer zeer laag en koerste in de richting Berg en Dal. Goes. Onder groote belangstelling, zoo wel Vrijdag- als Zondagavond, hebben de jongens van het St. Jacobuspatronaat, af- deeling sport, de komediestukjes„De hoofdrol", „Een gezellige Kamer" en ,,'t Circus Smeerkanis en Co." in hel Slot Oostende opgevoerd. De meeste spelers in deze kluchten hadden reeds vroeger mede- gespeeld. Men kon bemerken, dat zij goede vorderingen hadden gemaakt, want hun spel was veel losser en natuurlijker. Er is braaf gelachen, wel een bewijs, dat de grappen, door de spelers vertolkt, tot hun recht kwamen. De tooneelschikking liet niets te wenschen over. De onvermoeide regisseur, kapelaan v. d. Eem, had zelfs voor een „up to date" carbidlichtinstalla- tie gezorgd, die het gaslicht prachtig ver ving. Allen, spelers en leider, mogen met voldoening op de welgeslaagde too-neel- avotiden terugzien. Met de Groote Vasten, die voor de deur staat, is hiermede aan het tooneelseizoen een einde gesteld. Door gebrek aan benzine is het vervoer van post- en passagiersverkeer WolfaartsdijkGoes en omgekeerd per automobiel stop gezet. Het is te hopen, dat dit voor niet te langen tijd is, en dat de dienst vervangen zal kunnen wor den door paard en rijtuig. (M. Ct.) B. en W. maken ©r attent op, dat de vervallen broodkaarten, waarop aan de achterzijde de namen van de gebrui kers moeten worden vermeld, op Maan dag, Dinsdag of Woensdag van elke week door belanghebbenden zelf en niet door de bakkers ten stadhuize moeten worden terugbezorgd. Middelburg. Zaterdagmiddag omstreeks hall zes ontstond een begin van brand in de woning van Bernhard, aan de Ga- zengang alhier, doordat een zoontje op de slaapkamer een cigarette had gerookt en deze op een kapokbed was gevallen. Het bed geraakte in brand. Het ventje durfde niet om hulp roepen en werd door een paar voorbijgangers door het raam gered. Het brandende bed werd niet em mers water gebluscht, zoodat de politie, die met twee minimaxen en 't personeel der stadschuur, dat met de slangenwagen ter hulp was gekomen, geen werk ineer had. Zaterdagavond is zekere D. R., die in dronkenschap een vrouw bedreigde, met wie hij samenleeft, door de politie uit de woning verwijderd en ter kalmee ring paar hnet bureau overgebracht. Aan de fabriek van The Vitrile Works alhier is de werktijd aanmerkelijk ingekrompen. Van Maandag tot Vrijdag wordt gewerkt van 8V2 tot 61/4 uur èn Zaterdags alleen van 11 tot 1 uur. Door deze regeling is niet alleen de werktijd met ongeveer '25 pCt. verminderd maar ook het werkloon en de werklieden heb ben zicht tot de directie gewend met ver zoek hen in deze loonderving tegemoet te komen. Tot nu toe is daarop echter nog geen gunstig antwoord ontvangen. Vrijdagnamiddag vergaderde in de sociëteit „St. Joris" te Middelburg de onderafdeeling Walcheren van ide V. P. N. onder voorzitterschap van den heer J. Kraamer. Het uitgebrachte jaarverslag werd goed gekeurd, evenals de rekening welke aan wijst in ontvang f 89.67i/2 en in uitgaaf f 7.90, alzoo een goed slot van f 84.77i/2. In de vacature in het bestuur werd voor zien door de verkiezing van den heer J. II. A. Maltha. Tot afgevaardigde naar de vergadering van de afdeeling Zeeland, welke Maandag a.s. In het Schuttershof plaats heeft, werd benoemd 'de heer J. Kraamer en tot zijn plaatsvervanger de lieer K. M-eertens Jr. Besproken werd het houden van een tentoonstelling. Door de tijdsomstandighe den kan deze nu niet plaats hebben, maar als er in het laatst van dit jaar betere tijden zijn ingetreden, zal zij alsdan plaats hebben. Voor de eventueel te houden tentoonstelling is door de aïdeeling Zee land een subsidie van f 100 toegezegd. Besproken werd de agenda der verga dering van de afdeeling Zeeland en den leden medegedeeld, dat zij allen toegang hebben tot die vergadering, die te 12 uur zal aanvangen. Ten slotte had een vrij uitvoerige be spreking plaats over den uitvoer van pluimvee, waartoe alleen de V. P. N, is gerechtigd, het bestuur zegde 'toe hier zijn aandacht aan te zullen schenken. De verjaardag van den Com missaris der Koningin in Zee land, den heer Mr. H. J. Dijckmeester, op Vrijdag, geeft ons nogmaals aan leiding de pen op te nemen, ten eer ste om eene aanvulling te geven op hetgeen wij in ons vorig nummer meldden, en wel, dat ook bloemstukken werden ontvangen van het Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, waarvan de heer Dijckmeester voorzitter is, van de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij, van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" en van de Zeevaartschool te Vlissingen. Des middags kwamen tal van autori teiten ten huize van den jubilaris hun opwachting maken en hem gelukwenschon met dezen dag. Een verrassing was den heer Dijck meester nog voor den avond bereid. Te 9 uur waren in alle stilte in een der Eraaie zalen van de woning in de Abdij de leden van het Middelburgsch Mannen koor met hun directeur den heer J. Cleu- ver, opgesteld en toen de deuren werden geopend naar de kamer waar de familie Dijckmeester bijeen was, werd door het koor het Wilhelmus ingezet, waarvan drie coupletten werden ten gehoore gebracht. Nadat het laatste couplet was gezon gen, trad de heer H. J. G. Hartman, voor zitter van het Mannenkoor, naar voren en sprak den 'jubilaris toe, hem namens het koor gelukwenschende en er op wij zend, dat de heer Dijckmeester vanaf zijn komst te Middelburg steeds getoond heeft belang te stellen in het muzikale leven in deze stad en ook in het kort na zijn komst opgerichte mannenkoor. De heer Dijckmeester, het woord nemen de, heette alle heeren eerst welkom en verzekerde deze verrassing op hoogen prijs te stellen. Sp'r. bracht hulde aan den directeur, en sprak den wens'ch uit, dat het koor steeds in bloei mogë toenemen. Vervolgens werd. ten gehoore gebracht „Heer, die de tente des Hemels spreijt" en „Die Ehre Gottes aus der Natur", waarna de familie Dijckmeester zich on der de zangers mengden en zich eenigen tijd met hen onderhield, waarbij zij1 ver zekerden, dat het voor den jubilaris een dag vol verrassingen is geweest. Tenslotte bracht het koor nog ten ge- hoore „Abendglocken" van Franz Abt. Vrijdagmiddag omstreeks half drie is een hevige brand uitgebroken op den Noordweg alhier. Aldaar staat tegen het perceel R 37 een houten gebouw, ge deeltelijk tot woning ingericht en aan sluitende aan genoemd perceel, voor een tweede deel ingericht als bergplaats van hout en afgewerkte ramen en kozijnen van den timmerman L. Pieterse, eigenaar der gebouwen en voor nog een derde deel ingericht tot werkplaats van den schoenmaker A. van Heijl. In dit laatstgenoemde gedeelte ontstond brand, waarschijnlijk door een vul kachel, en in een oogwenk stond het houten gebouw in lichte laaie. In- tusschen hadden tal van rappe handen den inboedel van de familie Wolf, die het perceel R 35 bewoont, in veiligheid ge bracht in de werkplaats van den heer Pieterse aan de overzijde van den weg. Het eerste werk voor de brandweer was het nat maken van de landbouW- schuur van den landbouwer Vader, waar in paarden en vee gestald zijn en die gevaar liep ook door het vuur te wor den aangetast, waarna met volle kracht op de brandende gebouwen werd gespo ten, met het gewenschte resultaat: de schuur werd behouden en het steenen gebouw beliep alleen waterschade, het houten gebouw brandde echter zoo goed als geheel af en werd toen de ergste vlammen gebluscht waren, omgetrokken. Naar wij vernemen waren de gebouwen wel verzekerd, doch de eigendommen van den schoenmaker niet en het nieuwe hout van den timmerman slechts voor een ge ring bedrag. Vlissingen. Alhier zijn Zaterdag twee jongens met een ijsschots naar de zee opgedreven. Op hun hulpgeroep konden zij na eenige hachelijke oogenblikken, door een onderzoekingsvaartuig worden afgehaald en naar den wal teruggebracht worden. Men is thans begonnen met het aanbrengen der door de Duitschers voor geschreven kleuren .aan de mailboot Ko ningin Regentes der Maatschappij Zee land. De heer M. Tsohoffen, procureur des konings te Dina.nt, vroeger magistraat in den Belgischen Congo, heeft voor de studenten van het Belgisch Athenaeum alhier over die kolonie een lezing ge houden, welke veel belangstelling had ge trokken. De heer Tsclioffen schetste de wordings geschiedenis van den Onafhankelijken Con- gostaat, sedeit 1908 een Belgische kolo nie, en stond stil bij de moeilijkheden, welke overwonnen moesten worden, het ongezonde klimaat, het gebrek aan goede verkeers- en transportmiddelen, het wilde karakter der inbooorlingen, het gemis aan financiën enz. enz. Zoo is een kolonie ontstaan die veel belooft voor de economische ontwikkeling van België. Aan het einde van zijn rede bracht spr. hulde aan koning Leopold II en aan de helden, die voor de kolonie hebben gestreden; hij spoorde de studenten aan hun vernuft en kracht ten dienste te stel len van de kolonie. Op de fabriek der Kon. Mij. „de Schelde" alhier is het werk zoodanig ge regeld, dat een groot deel van de werklie den des Zaterdags niet meer aan Üen arbeid gaan. Voor hen eindigt dus de werkweek Vrijdagavond. (VI. Ct.) De wegens ijsgang gestaakte dienst van den Vlissingschen havendienst is weer hervat. Wegens voortdurende stijging der ex ploitatiekosten >vordt de prijs gebracht van 5 op 6 cent per reis. Met ingang van, 1 Maart 1917 is door Gedeputeerde Staten benoemd tot tweeden klerk bij den Provincialen stoomibootdienst op de Westerschelde de» heer A. C. J. Maes alhier. Tegen een tweetal landbouwers, die in strijd met de Distrihutiewet, hun hoe veelheden aardappelen niet aan den bur gemeester hadden opgegeven, is proces verbaal opgemaakt. Nog werd, ingevolge de Distrihutiewet procesverbaal opgemaakt tegen ëanige win keliers, die erwten en boonen boven de maximumprijzen verkochten. (AI. Ct.) (Wegens looddiefstal van het machine- gebouw aan de ^Bateau-port is Vrijdag nacht een persoon gearresteerd. Kloetinge. Benoemd tot directeur van het gem. distributiebedrijf, de heer Gurck, gemeente-secretaris. (Z.) Nisse. Zaterdag hield de kring van Gei tenfokvereenigingen in Westelijk Z.-B. al hier haar vergadering. Vertegenwoordigd waren de vercenigingen Nisse, Heinkens- zand, 's Heerenhoek, Baarland, Oudelan- de en EUewo-utsdijk. Besloten werd dit jaar geen tentoonstelling te houden, maar er zal getracht worden de melklijsien zoo precies mogelijk bij te houden om meer betrouwbare gegevens te hebben bij een volgende tentoonstelling. Getracht zaJ wor den een plaatselijke, zoo mogelijk een; kringkeuring te doen. plaats hebben van bokkenstallen. Vanwege de Prov. vereeni- ging worden premies daarvoor uitgeloofd. Nieuwdorp Donderdagnamiddag had de koopman M. de Dreu een wagon haver geladen aan het station Noord-Kraaijert. Vrijdagmorgen kwam de c'hef tot. de ont dekking dat de .wagon geopend was. Bij een nader onderzoek bleek dat er twee mud haver uit den wagen was ontvreemd. Hiervan is aangifte gedaan bij de politie. Hengstdijk. Voor de vacante betrekking van veldwachter hebben zich 23 gega digden .^aangemeld. Oostburg. Deze week had de sluiting plaats van den cursus in pluimveeteelt, gegeven door dhr. L. Bastings. Het be stuur der V.P.N. woonde de les bij, waarna als aandenken een fotographie werd ge maakt van bestuur en cursisten. Tholen, Het correspondentschap Tholen en St. Maartensdijk van de Ned. Bank is van tweede tot eerste klasse vhrhoogd, terwijl de firma Van Heel Co. te Goes tot correspondent is benoemd, gelijk reeds in een vorig nummer door deze firma werd geannonceerd. Zierikzee. Door de Aiüi-revolutionaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje" al hier is voor lid van den Gemeenteraad, in de vacature van den heer W. Ribbens, candidaat gesteld de heer L. Quant. .CM. Ct.) In een Vrijdag te .Middelburg gehouden vergadering der vo-orloopige commissie is tot definitieve oprichting besloten van de Naamlooze Vennootschap „Ge- neeskruidtuinen Walcheren". Als directeur zal optreden de heer M. P. van der Meulen, landbouwkundige te Biggekerke, als adjunct-directeur de heer G. de Witte te Middelburg. Verder be staat de commissie uit de heeren L. Bloemsma, rijkstuinbouwleeraar te Mid delburg, J. W. van de Garde, apotheker te Middelburg, J. L. van der Harst, can didaat notaris te Middelburg, dr. B. Vaandrager, arts te Middelburg en J. Wee- da, leeraar in de plantkunde te Middel burg. Door de oprichting dezer Vennoot schap zal ons eiland weder een inrich ting rijker worden, die in de toekomst wel zal aantoonen van belang te zijn. B t o 0 mb o 01 d i en s t e n op de Schelde. De stoombootdienst VlissingenTer- neuzen en VlissingenBreskens onder vindt geen last meer van het ijs. In verband met het drukke goederenver voer is een boot meer in de vaart. De stoombootdienst WalsoordenHans- weerd verricht thans reeds drie dien sten per dag. Het normale aantal is vijf, doch bij donker wordt nog niet gevaren. Het droevig drama. Naar aanlei ding van liet droevig drama, dat zich te Borne heeft afgespeeld in het braaf en net gezin van den houthandelaar S., deelt het „Centr." nog het volgende mede Reeds eenigen tijd leed de vrouw aan angstvalligheid. Omstreeks vier uur des morgens werd haar man plotseling in zijn bed overvallen en ontving een ge weldigen bijlslag op zijn arm, die hem de pols verbrijzelde en vervolgens nog een slag tegen zijn gelaat. In de meening, dat een dief de aan valler was, sprong hij uit zijn bed en zag toen, dat het zijn vrouw was. die hem vermoorden wilde; ijlings vluchtte hij uit zijne woning om hulp bij zijn buren te gaan halen, daar hij de vrouw niet mach tig kon worden Terugkomende aanschouwde men daar een der afschuwelijkste tooneeleD, die men zich denken kan, overal bloed en 4 kinderen lagen daar dood en 1 was ster vende, terwijl de 2 overige eveneens vreeselijke wonden door de bijl hadden ontvangen. In volle kracht schenen de bijlslagen op de hoofden der kip gekomen, de wanden] waren met bloed bevl] In een vlaag van vJ gelukkige moeder, diel is, het heele liuisgezO De ongelukkige vader I stervende kinderen, 1 en per rijtuig naar Si™ Toen dokter Joostei veerde, zat de arme v. haar handen te warmt I lag het moordtuig naai ten. Zich niet bewust I daad, zeide zij Van hay len te hebben gemaal; den vader is redelijk, kind van de 7 te rede De moord te H den op zoo afschuwelj den moord vernemen v| II. v. d. B. en zijn ren heiden voor de tw< Uit beide huwelijken w; deren. Van den B. cl verdachten de vermox duisteren van gelden, len hadden meermalen| met hooivork of mes, de kinderen van haar B. achterna. Een schei] partijen schreven adve: selijke bladen, om ni partij te borgen, ondl verschillende hatelijk' staande dit alles schee] zoening ,te hebben pl; gen man en vrouw geleden weer samen wi ontstond een hoogloo dagnacht had de moo: Het huis, waarin hl speelde, staat geheel vreeselijke vechtpartij te zijn voorafgegaan, door elkaar. Verschilh ren beschadigd. Met w| het lijk in een grooti was vTeeselijk vermi: Naar de Msb. uit verneemt is het beri verdachten van den bekend zouden hebbenl Een 1 0 O-t a I s m o gehouden. Aan de van Groningen en Dreil dagen meer dan 100 sj houden. Een 10-tal smokkelaé te Oostwedde, die ziot vraagprijzen voor hun maakten aan afpersinj (D.) gevangen gezet. In den trein h avond is op het trajec den makelaar Van E diens portefeuille, inh bankbiljetten gerold. D le werd in den coupé dieven zijn te Delft u; Nekkramp. Te een geval van nekkrai: afloop voorgedaan bij Maandagavond is bijl in 'het Vluchtoord Ed besmettelijke ziekte ge] schijnlijk hekkramp. Het intrekken der y> nizoen te Amersfoort, voorgekomen gevallen voorloopig beperkt tot infanteriekazerne. Deze zerne geconsigneerd te Men meldt uit Alj| De burgemeester van den Raad medegedeeld raadslid Herngreen bij justitie een aanklacht g-ens laster. Achterhouden i len. Te Zaandam zijn tiging van den Miniate] bij een groentehandelax] bij twee boeren ruim pelen ïn bezit genon» kenden qualiteit zijn. Leven zonder men weet, kan de no zonder slaap-. Jn Chin de straf van zware n scherpen door hun het Toch kent de wetenscj een man, die jaren la der daar ooit eenige dervinden. Toen Lode' Antoinette him feestel in Parijs, werd hun ontvangst bereid. Op- ten werden voor he bunes opgericht. Een schijnlijk niet stevig stortte op den feestd menschen onder het p geloovige menschen, Antoinette behoorde, geluk een slecht voo: Een van de eerstei hopeloozentoestand v: te voorschijn werd gel advocaat, L'Herbette le verwachting herstel! hij vanaf dat oogehblil Overigens was hij vol wijdde zich met lust ridisch beroep. Een voelde hij nooit. De heeren uit dien tijd wil

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2