1 De Groote Oorlog. No. 21 TWEEDE BLAD. NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 17 Februari 1917 I* W x BUITENLAND. BINNENLAND. rende BREDA. |p te letten Welk weder zullen wij hebben t imarkt 7, Tel. 436. gevestigd: ifan hest. I. JOOSEN. 1H. C. J. GROOT. L. BUISSING in Rekening-Courant jke rente. Iteuren 2 °/0- pagen anden opzegging 2 n o zoo J roept menig lijder aan asthma of borstbenauwd- held, als de vast zittende, taaie,en verouderde slijm hem het [adem halen bemoeilijkt. lm pijnloos loskomen, Irden en het beklemde uedig verdwijnen kan. ram fl.25, van550 fjgbaar. Eichst rooden 1 Rotterdam. i, catarh, kinkhoest, Ijk de veelgeroemde ntflft in Eikenhout, Kerkbanken, Bn, Schoolbanken enz enz. ïr, op zeer duidelijke hangen, inhoudende [mprijzen bestaan met |g verlangen dan deze verpakking, tfouisbe- talies op straffe bij de (oopt, dan hetgeen gij te veel vraagt, hier- iitie uwer woonplaats DERDE OPROEP aan het Nederlandsche Volk. Het Koninklijk Nationaal Steuncomité meent, opnieuw een beroep te moeten doen op den weldadigheidszin van het Nederlandsche volk. Behoorde in het afgeloopen jaar, dank zij den verbeterden economischen toe stand, de werkloosheid hier te lande tot de uitzonderingen en werden daardoor de geldmiddelen van het comité belangrijk minder aangesproken, thans zijn er om standigheden ingetreden, waardoor op nieuw aan de finantiën dezer instelling zware eischen gesteld worden. Door de strenge vorst zijn tal van be drijven tot stilstand gebracht. De aldus ontstaande werkloosheid zou ook in nor male tijdon zijn voorgekomen; de kost baarheid der eerste levensbehoeften, en do betrekkelijk korte duur der economische opleving veroorzaken echter, dat het voor tal van gezinnen niet mogelijk is geweest, voldoende over te leggen, om gedurende de winterwerkloosheid in het allernoodig- ste te voorzien. Bovendien is or menige industrie, die door gebrek aan grondstoffen of kolen, thans stil staat, of binnenkort waarschijn lijk zal moeten stoppen. Hare Majesteit de Koningin, de Hooge ^erevoorzitster, hoeft, naast de .groote gif ten. die reeds vroeger door Hare Maje steit ter beschikking van het Koninklijk Nationaal Steuncomité gesteld waren, thans opnieuw een bedrag van f 50.000. aan deze instelling geschonken. Aangemoedigd door deze schitterende bijdrage, meenen ondergeteekenden tot het Nederlandsche volk de uitnoodiging te moeten richten, het voetspoor zijner Landsvrouwe te willen volgen en hun door ruime gaven de gelegenheid te ope nen, de taak, die het Koninklijk Natio naal Steuncomité op zich genomen heeft, tot het eind t.e vervullen. Het Kon. Nat. Steuncomité 1914: Mr. M. W. F. TREUB, le Algem. Voorz. F. E. POSTIIUMA, 2e Algem. Voorz. De Commissie van Uitvoering: Prof. Is. P. DE VOOIJS, Voorz. Mevr. II. v. BIEMA-HIJMANS. Jhr. Mr. V. T)h. C. v. DOORN. I. R. SNOECK IIENKEMANS. Mr. J. T. LINTHORST ROMAN. Prof. Dr. W. H. NOLENS. J. OUDEGEEST. H. A. VAN IJSSELSTEYN, Algem. Secr. Giften worden ingewacht bij de Heeren: Jhr. Mr. kV. Th. C. VAN DOORN, le Penningm., Koningintiegr. No. 35. IV. 's JACOB, 2e Penningm., Nassau Ouwerkerkstraat No. 8. te 's-Gravenhage. Losse Oorlogsberichten. Geen verzachting. Het Wolffbureau publiceert de volgende mededeeling „Uit het buitenland komen wederom berichten, volgens welke men daar van meening is, dat de afsluiting der zee tegen Engeland met onderzeeërs en mij nen, met het oog op Amerika of om andere redenen verzwakt is of verzwakt, zal worden. Met het oog op de neutralen wordt daarom nogmaals met alle duidelijkheid verklaard, dat. de onbeperkte oor log tegen het geheele verkeer in het versperde gebied nu in vollen gang is en onder geen omstandigheden verzwakt zal worden." Levensmlddelennood in Duitschland. Men schrijft, van de Limburgsche grens: In Aken is de toestand voor de bevol king allerbedroevendst.. Een pond spek, voor zooverre voorradig, kost 7 mark; aardappelen zijn niet. meer te krijgen. De duurte en de armoede nemen met den dag toe. Men leeft voornamelijk van „kriegsbrot". Onder de arme bevolking heerseht. groote ellende. („De Tijd") Noorwegen en de DuikboMen-Oorlog. FRANKFORT. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat tusschen de Noorsche regee ringen overeenstemming bereikt, is ten aanzien van de nota aan Duitschland. Deze nota zal een protest, inhouden tegen de Duitsche duikboot.politiek, van volken rechtelijk standpunt bezien. De zomertijd in Duitschland. BERLIJN, 14 Febr. De zomertijd zal worden ingevoerd den 15 April en duren tot 15 September. Jaarbeurs te Utrecht. Naar het Secretariaat van de Jaarbeurs mededeelt,, zal de officieel© opening van de Eerste Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht plaats hebben in den namiddag ran den 24ste» Febr. 1917, Naar Engeland. Woensdagavond zijn van IJmuidun twee Nederlandsche stoomschepen naar Enge land vertrokken, n.l. het ss. „Vliestroom' naar Leith en het ss. „Scheldest.room" naar Huil. Peulvruchten. De Minister va,n Landbouw beeft be paald, dat. het verbod tot vervoederen van peulvruchten niet van toepassing zal zijn op afval van peulvruchten, hetwelk ver kregen wordt bij het schoonen van par tijen voor de consumptie. Oorlogsorediot. Wij vernemen, dat het nieuwe oorlogs- erediet. 127 millioen gulden zal bedragen. Fransche kinderen. Men meldt uit Roosendaal, d.d. 15 Februari: Hedenmorgen arriveerden hier via Es- schen een speciale trein met 250 Fran sche kinderen. In de visitatiezaal aan het station al hier was weer, zooals altijd, alles in ge reedheid gebracht. De kinderen lieten do brooojes met warme melk zich goed sma ken en, zooals den vorigen 'keer, waren 14 dames uit, Roosendaal naar Esschen gegaan, om daar die kinderen le ont vangen. Over het algemeen zagen de kinderen er vuil en verwaarloosd uit, maar ver scheidene kinderen waren ook al van Dinsdagmorgen op reis. Van hieruit gingen ze naar Wissingen, Arnhem, s-Gravenhagc en F.gmond (Maasbode.) Goes. De burgemeester heeft gisteren bij zich ter conferentie ontvangen e-ene delegatie uit de besturen van Handelsbe langen en Hanze, die de belangen der distributie van levensmiddelen bij hem wilden komen bepleiten. De directeur der gemeente-gasfabriek deelt ons mede, dat. de druk aan de fabriek steeds normaal is en hij steeds bereid is, gegronde klachten over ver keerde meteropname te onderzoeken. De It. K. Kiesvereoniging kwam Woensdagavond in jaarvergadering bijeen. De opkomst was matig. Jaarverslag en rekening-verantwoording werden goedge keurd. De jaarrekening bedroeg 1' 101.78 aan ontvangsten, f 77.53 aan uitgaven, al- zoo een goed slot van £24.25. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren P. van Hest en D. Boel wer den met zoo goed als algemeene stem men herkozen. In de vacature als be stuurslid A. F, De Paauw werd voorzien door de verkiezing als zoodanig van den heer Anton Simons, mét zoo goed als algemeene stemmen. De heer Simons nam zijn benoeming aan, evenals de heeren Van Hest en Roel. De nieuw en opnieuw gekozenen werden door den voorzitter ge- lukgewenscht. Bij de rondvraag werd op een begin nen op het juiste uur der vergaderingen aangedrongen. Een ander wonsehte onder de aandacht van den Algemeenen Bond van R. K. Kiesvereenigingen de vraag te zien gebracht of het niet op den weg ligt der Katholieke partij een krachtige actie te ondernemen, waardoor het oor logsmonster voorgoed bedwongen althans zoo onschadelijk mogelijk wordt, gemaakt. Op voorstel van den vice-voorzitter werd besloten, dat het bestuur binnenkort een uiteenzetting zal doen geven van de nieuwe kiesrechtvraagstukken voor de Ka tholieke kiezers van Goes. De Eerste R. K. Verzeke ringsmaatschappij „De Ver- eenigue Landbouwers en Tuin ders" to Delft, heeft aan den Pres. van het R. K. Parochiaal Armbestuur alhier, den heer Th. Van Veen, die tevens hoofd vertegenwoordiger is dier maatschappij voor deze streken, eene gift doen toe komen van f25 als bijdrage in de on dersteuning harer behoeftigen. Het spreekt vanzelf dat deze edelmoedige gift. met dank is aanvaard. Maandagavond zal door de bouwver- eeniging „Help u Zeiven" alhier het 50- jarig bestaan der vereeniging feestelijk worden herdacht.. Wijl men voor dien feestavond geen gasverlichting kan krij gen, heeft men een rondgang bij de leden gedaan, zoodat men thans in het bezit is van ruim 40 petroleumlampen om het feestlokaal te verlichten, Dinsdag hield alhier, blijkens de „M. C.", de onderafdeeling Zuid-Beve land van de V. P. N. (Vereeniging voor Pluimvee en tamme konijnenteelt in Nederland), hare jaarlijksche alge meene vergadering. De rekening over 1916 werd goedgekeurd in ontvangst op 105.25i/2> in uitgaaf op f 113.59 en stoot dus met een nadeelig saldo van f 8.31i/2. Een bezwaar voor de kas is dit niet, daar nog eenige honderden gul dens op de spaarbank zijn geplaatst. Het jaarverslag meldde, dat waren ge veild 579.279 eieren, die opbrachten f41133,93. De totale ontvangst bedroeg aan eieren, provisiën, labels en diver se® f 41782,80^ de totale uitgaven aan eieren, premiën, schrijfbehoeften, (por to's enz. f 41714,13, zoadat er een meerdere ontvangst was van £68,67. Do aftredende bestuursleden J. L. Bom en A. Nolet werden herkozen, tot afgevaar digde voor 1917 naar de vergadering van de afdeeling „Zeeland" werd be noemd de heer J. Zuid weg. Besloten werd om weder voor elk lid 26 broedeieren A 10 cent beschikbaar te stellen. De begrooting voor 1917 werd bepaald in ontvangst op f80 en in uit gaaf op £95, Wegens de toegenomen werkzaamheden, verbonden aan de eier- veiling, werd het salaris der heeren Q. Trimpe en J. Zuidweg, die daarmede zijn belast, verhoogd van £2.50 op £3.50 per week. (Z.) Middelburg. Wjj vestigen de aandacht op de in dit. nummer voorkomende advertentie der Stoommeubelfabriek „Zee- iandia", firma Bolderok en Van ttoo te Middelburg. Deze fabriek levert volledige meubiieeringen in alle stijlen, zoowel oude (Gothisch, Louis XV) als rpeer recente (Queen Anne, Empire) en moderne. Wie het keurig geïllustreerd al bum dor firma inziet, mot tairijke tevre denheidsbetuigingen van afnemers harer artikelen, met verschiLende raadgevingen tot onderhoud en bewaring van het meu bilair, met fraaie stalen van do voor hare behangerij en stoffeerderij bestemde stoffen, zal aanstonds bemerken, dat wat degelijkheid van afwerking en sierlijkheid van uitvoering naast billijke prijzen aan belangt, de Stoommeubelfabriek „Zeelan- dia" voor geen enkele concurrente be hoeft uit den weg te gaan. Als staaltje van do artistieke opvatting waarmede de firma Bolderok en Van Roo hare meubels vervaardigt kan dienen, dat zij de gothisehe meubileering der raad zaal van het stadhuis te Sluis aan hare zorgen toevertrouwd uitvoerde onder leiding van den beroemden bouw meester dr. P. J. H. Cuypers. De gemeenteraad stelde Woens dag het adres van de levensmiddelen- commissie van 'den bestuurdersbond, de S. IX A. P. en de Vooruit, in handen van B. en W. ter «afdoening. Inzake de maat regelen in samenwerking root de j.ram- direetie, vereenigde de raad zich met het voorstel van B. en Wi. Inzake de circu laire van 'den minister deelde do voor zitter mede, dat door de thans genomen maatregelen een besparing van de ge- ëischte 35 pCt. zoowat is bereikt. B. en Wi. zegden toe, dat indien nieuwe ingrij pend-O maatregelen noodig zijn, zooveel mogelijk de raad eerst zal worden gehooid', doch vertrouwen, dat als zij in spoed- eischende zaken direct een beslissing ne men, de raad dit later zal sanctioneeren. Het voorstel van B. en W:. inzake de extra-bezoldiging van mejuffrouw Schmitt met f 100 werd aangenomen, met de stem van den heer van Andel tegen. Alvorens deze verschillende voorstellen te behan delen, werd ongeveer een uur lang ver gaderd met. gesloten deuren. Woensdag zijn in het Schuttershof aan 15 dames en heeren de diploma's uitgereikt, die zij op deu cursus van het Belgische Roode Kruis hebben behaald. Dit geschiedde bij monde van den heer M. BAelde en wel tijdens een concert en voordrachtenmiddag, gegeven door ver schillende Belgische dames en heeren en een Middelburgse!» dame en heer, welke uitvoering druk bezocht was. VliS8ifigen. Woensdagmorgen heeft 'de heer Goffart, consul-generaal alhier, af scheid genomen van do Belgische kolonie. Een veertigtal afgevaardigden uit Middel- bburg, Vlissingen en Domburg waren aan wezig op het. consulaat. De heer Tschoffer, procureur des ko- nings te Dinant, sprak den heer Goffart Eart namens allen toe en bood hem een schilderij aan van den Vlaamschen schil der Viérin. De heer Goffart dankte be wogen en stelde zijn opvolger, den heer Deroover, die het consulaire agentschap zal waarnemen, voor. Donderdag te 1.26 vertrok de heer Gof fart van hier en hij, werd door vele Belgen aan het station uitgeleide gedaan. (M. Ct.) R. K, Volksbond. Verleden Zon dag is de afdeeling „Winterprovisie" tot stand gekomen met een aanvankelijk le dental van plm. 45. De eerste week van Maart wordt, 'n begin gemaakt met het inneu der gelden. Hoe grooter de deelname is aan deze „Winterprovisie", des te beter zal ze sla: gen. Daarom wordt den mouwen van onze bondsleden verzocht zich alsnog op te geven als lid. Togen 'n volgenden winter zal 't wel licht ook nog noodig zijn de Bondsleden te voorzien van levensbenoodigdheden. Men zorgo dus door deelname aan „Win terprovisie" vooruit te zorgen. Als lid kan men zich opgeven bij de heeren De Jonge, Tournoij, Krieger en Wietmarschen te Vlissingen en bij don heer Stokx t.e Souburg. Kapelle. Door bemiddeling van den bur gemeester, in samenwerking met 't kolen- fonds, zijn drie wagons kolen aangekomen, wa.irdoor menig gezin voorloopig weer geholpen is. Biezelinge. Bij den landbouwer S, kwam men gistermorgen tpt de onaangenam» en tevens schadelijke ontdekking, dat een der beste paarden dood in den stal lag. Krabbendijke. Naar aanleiding van klachten over de verdeeling der aange voerde steenkolen heeft de burgemeester bekend gemaakt, dat alle hem meege deelde gevallen met nauwgezetheid onder zocht worden. Daarbij is meermalen ge bleken dat de klachten ontzettend waren vergroot. Maar daar ook is vastgesteld dat niet precies is gevolgd de regel dien de burgemeester aan de handelaren heeft voorgeschreven, zal in het vervolg alles over de secretarie loopen en zal het vol ledige bonstelsel worden ingevoerd. (M. Ct) Tijdens de strenge vorst is de fa briek van dhr. Lenshoek een paar we ken stopgezet. De vorige week is weer met het drogen begonnen. De bitterpeeën (chicorei), die nog op het land stonden, moesten eerst ontdooid worden en konden daarna worden gema len en gedroogd. Als de bitterpeeën, die voor de vorst zijn uitgedaan, verwerkt zijn, hoopt men, dat de grond genoeg gedooid zal zijn om de laatste peeën, die nog in den grond staan, te kunnen spitten. Van de vorst weten ze gelukkig al heel weinig. Tot de vorst kwam, waren er alleen op het land 37 aan werkzaam. Voegt men daarbij die voor het vervoer zorgen en die in de fabriek werken, dan ziet men hoe deze fabriek in vale ge zinnen brood en welvaart brengt. (Z.) Kwadendamme. Woensdag had alhier een uitvoering plaats van de muziekver- eeniging „Con Affezione". De uitvoering is een succes geweest. De zaal was stamp vol. Het programma werd netjes en vlug «afgespeeld en bracht dikwijls de lach spieren in beweging. Daarna was er _go- legenheid voor den dans. De goed© orde werd door geen enkelen wanklank ver stoord. De vereeniging mag met voldoe ning op haar werk terugzien. Tenslotte een woord van hulde en waardeering aan al len, die aan de uitvoering hun beste krachten gewijd hebben. Terneuzen. Burgemeester en wethou ders hebben besloten den dag der can- didaatstelling voor de vacature Leasen te bepalen op 5 Maart, da stemming op 23 Maart en de herstemming, zoo noodig op 27 Maart. (Z.) Sluis. Sedert twee dagen is men hier zonder gas. Er schijnt een defect in de leiding te zijn, die van Sluis naar Brugge loopt. ,(Z.) Do barak, die ongeveer anderhalf jaar het marktplein heeft ontsierd, is nu op geruimd. Sedert geruimen tijd werd ze niet meer gebruikt, daar de militairen allen Ondergebracht zijn in de ruime za len ,v«an bet pensionnaat „St. Joseph." Nu staat op de Veemarkt nog een barak, eveneens sedert lang zonder bewoners, maar die eerst vluchtelingen „ca later soldaten heeft geherbergd. Den vorigen winter, toen de militai- ren 'in. de beide barakken gehuisvest wa ren, werd wel eens geklaagd, over de koude vooral des nachts. Wat hebben onze soldaatjes het dezen strengen win ter dan getroffen, in het pensionna-at met zijn centrale verwarming I (N. Ct.) Ossenisse. Men scJirijft ons: De kolen- nood wordt hier nijpend. Wel zijn er nog personen, die een groeten voorraad hebben (waarom staan zij daarvan dan niets af aan hun minderbedeelde dorpsge- nooten?), maar de meeste inwoners heb ben nog maar voor enkele dagen. Do openbare lagere school alhier is bij gebrek aan brandstof gesloten. Van do op de zeeweringen «Uhier liggende mosselen zijn zeer vele bevroren, wat bij het, opnemen direct te bespeuren is aan de open schelpen eu te hooren aan 'den hollen klank. 0ud-Vos8emeer Woensdag is door den Raad besloten 16 a.andeelen te nemen van f500 in de N. V. Lokaaltrem pi land Tholen en West-Noord-Brabant en het dagelijksch bestuur te machtigen tot het sluiten eener notariëele verbintenis. Clinge. Het aangrenzende Belgische dorp Kioldrecht moet gedeeltelijk door de bewoners worden ontruimd; het doel van dien maatregel is onbekend, maar wat een consternatie er veroorzaakt wordt, is te begrijpen. In de Schelde is 'door de Duitschers een vooruitstekende dam aangelegd ter lengte van circa 3000 M.«aan het einde er van staat een hoog zoeklicht en aan den voet hiervan een paar machinegeweren. Aangezien talrijke Belgen langs het Scheldestrand en door de schorren het Hollandsch grondgebied wisten te be reiken, gist men, dat een en ander is ingericht om zulks voor het vervolg tegen te gaan. (M. Ct,) Schoondijke. Dinsdag hield de algemeene onderlinge p aardenverzekering, gevestigd alhier haar j-oarvergadermg ten huize van J. J. van Rosevelt, Aanwezig waren 243 leden. Aan het. jaarverslag ontleenen we over 1916: Kosten van beheer enz. f2169.46V2, uitkeermg doode paarden f33641.20. Totale ontvangsten 1916 f 45124.80V2- Be legde gelden op 1 Januari 1917: Op boe renleenbank f 2123,08, op prolongatie Verwaohtlng tot den avond van 17 Fetr.. Zwakke tot matigen, oostelijke tot Zuide lijken wind, nevelig tot lioht of half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, liohte voret 'e nachts, overdag sterkere dooi. f6000, kassa f 1191.06. Contributie over 1916 f33139.55. Contributie van nieu we leden f 175.45, van nieuwe leden 105, opbrengst doode paaiden f 3903.75. Uit de rekening bleek, dat de ont vangsten over 1916 bedroegen oen som van f 45.124.80Vs, de uitgaven f 35,810.66'4. Goed slot f9314.14. Aan vergooding voor gestorven paar den (74) werd betaald, f33.641.20, waar voor terug werd ontvangen f3903.75. Eveneens werd de rekening der veulen- verzekering goedgekeurd, aanwijzende aan ontvangsten f 8óo3, aan uitgaven f 7168.68. Goed. siot f 1484.32. Voor 60 gestorven veulens werd £5801 betaald. Het aftredend bestuurslid C. de Sutter werd herkozen. Do Commissaris der Konin gin 70 jaar. Heden herdenkt dp heer mr. H. J. Dijckmeester, commissaris der Koningin in onze ^provincie zijn 70sten verjaardag. Vl ij wiuen dezen dag niet voorbijl laten gaan zonuer, wij vertrouwen mede namens al onze lezers, aen juauaris onze geiukwen- scneu aan te oieuen. Seuert 1 Mei laOG, t„en de heer Dijdcmeeoter hec auibi. van secre taris-generaal bij het departement, van Binneiilandsche .Zaken verwisselue voor dat van Commissaris der Koningin in Zeeland, hoert hij getoond, ofscuoon zelf geen Z.eeuw zijnde, te wihen medeleven met ons, Zeeuwen. In alles ivat Zeeland betreft, stolt hij steeds zeer groot belang en at» leider dor vergaderingen der Sta ten van Zeeiand toont hij; iemand te zijn, die voor het ambt, waartoe H. M. do Koningin hem benoemde, ton volle bere kend is. Ais rpsnsch slaat de heer Dijck meester zeer hoog, hetgeen ieder zal moe ten getuigen die met hein, op welke wijze ook, in aanraking js geweest. Dat do Statenleden het werken van den heer mr. Dijckmeester ook ten zeers ie waardeeren, hebben zij heden getoond door hem sa men met den grifuer der Staten en den hoofdingenieur van den Provincialen Wa terstaat een fraaie antieke kast aan te bieden. Bij dit geschenk was gevoegd een album, gebonden in naturel jjokskahsieo- ren band, versierd met het familiewapen van mr. Dijckmeester, geünieerd met het wapen van neeuaud. HOt aibumi heeft aan de binnenzijue van den band een gecstil- leeraen vergulden rand en is voorzien van groen moiré zijden schutbladen, Op het titelblad is de na to noemen op dracht gecaitigrateerd, welke opdracht is omgeven door twee familiewapens van den jarige, het wapen van /eeiand en dat van Middelburg eu gezichten in de vergaderzaal van God. Staten, van do buitenzijde van de woning van den com missaris en van de Statenzaal. De opdracht luidt: „Aan Meester Her man Jacob 'Dijckuiieecter, Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland wordt dit huldeblijk uit dankbaarueid voor zijn onvermoeiden arbeid in het belang der provincie aangeboden ter gelegenheid van zijn 70steu verjaardag door de leden der Provinciale Staten, den griffier der Staten en den 'hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat. Middelburg 16 Februari 1917." Verder bevat het atoum de namea der Statenleden, gerangschikt districtsgewijze en naar anciënniteit. Voor iedere districisgroep komt een hlad voor met het wapen der hoofdplaats van het district. Ten slotte bevat het album nog 'dc namen der beide laatstgenoemd© deelne mers aan het geschenk, Vervat iu een penteekening, welke voorstelt den ingang van de Provinciale 'Griifie in de Abdij naast het muntpoortje en het bureau van den Provincialen Waterstaat op de Balans. Ook de .heeren Burgemeesters van .Zee land brachten hulde aan den Commissaris en boden hem teen Hollandsche staande klok «aan. mahoniehout met inleg. Ook bij dit geschenk was een album gevoegd, vervat in een oud-Holtandschen kalfstee- ren spiegel- of schildpadband, voorzien van het wapen van Zeeland en met groen satijnen schutbladen. De opdracht in dit album luidt: ^.laji Meester Herman Jacob Dijckmeester, c om missaris der Koningin ip de provincie Zeeland, w0rdt bij gelegenheid van zijn 70sten verjaardag door de Burgemeesters in Zeeland de hulde hunner waardeering gebracht voor zijn menigvuldige werk zaamheden verricht in het belang der Zeeuwsche gemeente. Middelburg 16 Februari 1917." Het album bevat verder allereerst de namen der leden der commissie, bestaande uit de heeren: P. Dumon Tak, Middel1 burg; J. B. de Beaufort, Goes; 'J. Hui- zinga, Neuzen; J, W. Wagtho, Tholen; en mr. A. J. F. Fokker, Zierikzee, eu vervolgens de namen van alle burgemees ters in alphabetisch© volgorde. Zoowel dit album als dat der Statenleden zijn vervaardigd op de bekende ateliers van den heer C. W. P'hiüj te Middelburg

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 5