Laatste Berichten Gemengd Nieuws. Rechtszaken. KERKNIEUWS Burgerlijke Stand. inzend een antwoord, gegeven aan B. en W. van Vlissingen, betreffende de ko- lenbesparing. De directie acht het raad zaam ook het Middelburgsch gemeente bestuur hiermede in kennis te stellen en zou gaarne over het laatste deel zijn oordeel vernemen. In bedoeld schrijven deelt de directie o a mede, dat in December 1916 ten op zichte van December 1915 de verminde ring voor gewone verlichting heeft be- dragen 14.5 pet. en voor levering over muntinstallatie 12.8 pet. Wat echter het kolenverbruik betreft, was dat in de maand December 1916 202816 K.G. en in December 1915 203346 K.G., derhalve een besparing van 536 K.G. Voor de maand Januari 1917 was het kolenverbruik 202280 K.G., in Janu ari 1916 192374 K.G., dus in Januari 1917 is er 9906 K.G. meer gebruikt dan in Januari 1916. De besparing van den stroom geleverd voor verlichting kan niet bepaald worden voor den 20sten dezer, doch is hoogstwaarschijnlijk dezelfde ge weest als de vorige maand. Zooals reeds vroeger door de directie is medegedeeld, heeft een beperking van de verlichting nagenoeg geen invloed op het totale verbruik. Een maatregel welke echter wel tot het gewensc.hte resultaat zal leiden, is, dat de stroomlevering voor veriichting, kracht en trambedrijf voor Vlissingen zoowel als voor Middelburg van bijv. 11 uur 's avonds tot 5 uur 's morgens geheel .onderbroken wordt. Naar aanleiding van dit schrijven stel' len B. en W. voor, om evenals in Vlis singen geschied is toe te stemmen, dat tijdelijk en tot wederopzeggings toe dage lijks van af 12 uur 's nachts tot den vol genden morgen 5 uur en des Zaterdags tot 12 uur v.m. geen stroom zal behoe ven te worden geleverd, onder voorwaar de, dat de maatschappij zich verbindt om 'haren tramdienst tot de helft terug te brengen en Zondags niet voor 12 uur voormiddags te rijden. K o 1 e n b e s pi a, r i n g. Besproken werd als nu de circulaire van den minister van landbouw enz. van 2 Februari j.l. waarin op groote kolen- besparing wordt aangedrongen en waar in gezegd wordt, dat, wanneer blijkt uti de aan de rijksdistributie te verstrek ken opgaven, dat meer dan 65 pet. ko len gebruikt zijn, -dan het vorige jaar in dezelfde maand, niet geschroomd zal worden de aanwezigen voorraad kolen of gasolie aan (het gas of electrisch be drijf te onttrekken. t Extra belooning. Door B. en W. werd voorgesteld, aan mejuffrouw Scbmitt een extra belooning over het schooljaar 19151916 toe te kennen voor 209 lesuren, die zij voor den gemobiliseerden onderwijzer Nuijten heeft gegeven en wel f 100. De commissie van -finantiën zegt, dat mejuffrouw Schmitt over 19141915 voor 214 lesuren f 200 'heeft gehad en dal het billijk is haar dit weer te geven, temeer waar er ■op het salaris van Nuij ten f 712.50 wordt gekort. B. en W. mee- nen, dat bijna een gulden per lesuur te veel is geweest en handhaven hun voorstel. (In verband met het vroeger afdruk ken van ons blad, zullen wij de beslis singen niet meer kunnen vermelden, voor het geval de beslissingen nog tijdig ge noeg bereiken, verwijzen wij naar de laat ste berichten. Red.) Vlissingen. De opbrengst van den ver koop der bons ten bate van het Vlis- singsch steuncomité bedroeg over de vo rige week f 67.80. (VI. Ct.) Morgen (Donderdag) zal de heer P. van Schaik den dag berdenken, dat hij vóór 25 jaar als ziekenverpleger in het gasthuis alhier in functie trad. Ten Stadhuize alhier is thans ook een levensmiddelen-bureau gevestigd, dat o.a. bons voor regeeringsartikelen afgeeft. Dekolennood. De Rijksdistribu tie heeft 150 ton kolen van de maatschap pij „Zeeland", aan de verschillende ko- lenhandelaars gedistribueerd, om- zoo doende in de kolenschaarschte onder de bevolking tegemoet te komen. 's Heer Arendskerke. De wegwerker bij S.S., J. van de Vreugd, is .overgeplaatst van Vlissingen naar hier. Van regeeringswege is hier voor een week in -den kolennood voorzien door het zenden van een wagon steenkolen, die hier Dinsdag j.l. werd gelost. Jeder gezin kon 50 K.G. van die brandstof ontvangen. Er werd compleet om storm- geloopen. Kapelle. Wegens gebrek aan brandstof zijn hier de scholen gesloten. De St. Crt. no. 36 bevat de statuten der Vereeniging „Wijkverpleging te Ka pelle, Biezelinge en Eversdijk", gevestigd alhier. Ovezand. Wij ontvingen nog pen ver slag van het ijsfeest van Vrijdag. Waar wij reeds vrij uitvoerige bijzonderheden hierover meldden in ons vorig nummer, kunnen wij volstaan met het mededee- len der prijswinners onder de schooljon gens, iets wat in het vorig verslag niet stond vermeld. Dat waren voor hardrij den: 1. M. Mol, Driewegen; 2. Aug. Nijsse, Driewegen; 3. C. Verbrugge, Driewegen; 4. B. Koens, 5. J. de Jonge, beiden Ove zand. Voor toiinetjes-rollen1. C. de Win ter, 2. P. Pontus, 3. M. de Vos, 4. A. Goense, 5. P. Verburg. Helnkenszand. Zondag j.l. hield de R.- K. Kiesvereeniging alhier haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer E. A. Janssen, opent de vergadering met den christelijken groet en wenscht de leden een zalig nieuwjaar toe. De secretaris leest de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van hem bleek, dat de Vereeniging het vorige jaar door alge meen© actie met 40 leden was toegeno men en thans 139 leden telt. In 1916 zijn drie algemeene vergaderingen gehou den en aan de verkiezing werd deelge nomen. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat was ontvangen f51.47 en uitgegeven f33.60, alz-oo een batig slot van f 17.87. Door de heeren B. v. d. Dries en J. v. d. Dries Wz. wordt de rekening onderzocht en in orde be vonden. De secretaris doet daarna verslag als afgevaardigde naar de centrale op 23 Jan. j.l. Hij doet mededeeling van de daar genomen gewichtige besluiten als gunstig advies op het verzoek van den Bond van R.-K. Kiesvereenigingen in Ne derland om a.s. zomer de leden der Twee de Kamer bij enkele candidaatstelling ge kozen te krijgen en daarom geen stemming uit te lokken. Voorts het totstandkomen van den Bond van Centrale R.-K. Kies- vereenieingen enz. enz. Ten slotte nog ■een korte bespreking over hulp bij ver kiezingen en daar niemand der aanwe zigen meer het woord verlangt, simt de voorzitter met den christelijken groet de vergadering. Hansweerd. Zondag is 'de provinciale boot van Terneuzen hier niet aangeko men. De Walsoordenboot is dien dag niet uitgevaren. Zier'kzee. Benoemd tot administratief ambtenaar bij de levensmiddelendistribu- tie, de heer M. Poldermans. Arnemuiden. Door den kolennood ge dwongen zijn de schooltijden aan de Chr. School alhier als volgt geregeld: klas 4, 5 en 6 ontvangt onderwijs van 812 uur, klas '1, 2 en 3 van 12%—4 uur. Deze maatregel geeft een besparing van pl.m. 75 pCt. kolen. (Z.) Hoek. Zondagmorgen is een 51-jarige boerenknecht b.ij 't waterputten in den welput gevallen -en verdronken. (Z.) Eiland Tholen. In onze landbouwkrin- gen wordt zeer gevreesd, dat, tengevolge van de hevige vorst, voorafgegaan door ve le regens en gevolgd door weinig sneeuw val, het grootste deel der wintergranen bevroren zal zijn. (Z.) Sluis. Maandagmorgen is het gezin H. de L. bijna aan gas-verstikking gestorven. De vrouw 'des huizes en een 17-jarig meisje waren bewusteloos en Die L. zed kwam) er m©t hoofdpijn af. Bij onderzoek bleek, dat de buis vanaf de straatleiiiing verteerd was en gas doorliet. Dit gas kon geen uitweg vinden door 'den hard bevroren grond, volgde de leiding en kwam zoo jn huis terecht. Sedert een paar dagen zijn de stra ten 's avonds in duisternis gehuld. Zon dagavond was het al heel erg. Men zou denkeneen zuinigheidsmaatiegel, maar dat is 'tniet. De vorst is de oorzaak, Van de lantaarns, die door middel van een uurwerk, op vasten tijd zich zelf ontsteken en uitdooven, zijn er slechts enkele, waarbij dat uurwerk nog functi oneert. (M. Ct.) Biervliet. Door den Commissaris der Koningin is aan P. Geensen, veldwachter in die gemeente, eervol ontilag uit die betrekking verleend met ingang van 1 Mei 1917. Terneuzen. Alhier zijn door het Steun comité porties erwtensoep verstrekt. De soep was, mede door deskundige hulp, zeer smakelijk toebereid, en trok dan ook heel wat liefhebbers. IJzendijke. Door eenige rijksambtenaren werd Vrijdag in de tram een vrouw be trapt, die onder haar kleeren sajet (een smokkelartikel) verborgen had. Sluiskil. De opvoering van het drama „Het herderinnetje van Lourdes" is een succes geweest. De propagandisten der Mai-ia-vereeniging mogen met voldoening opi haar werk terugzien. Een dankbaar publiek vulde steeds de ruime zaal van het St. Josefspatronaat. Alleen de laatste uitvoering was niet druk. Het verdient wellicht aanbeveling, dat de uitvoeringen niet meer zóó dikwijls herhaald worden. Ons dunkt, dat men met drie uitvoeringen van eenzelfde stuk zou kunnen volstaan. Tenslotte een woord van hulde en waar deering aan allen, die aan de vertooning hun beste krachten gewijd hebben. (Z. K.) Ais wij ons niet vergissen, waren de tooneelbenoodigdheden voor dit stuk be langloos afgestaan door de R. IC. Dames- tooneelvereeniging te Hansweerd, die ver leden najaar dit stuk zoo succesvol op voerde. Red. N. Z. Crt. Koewacht. Op verzoek van het bestuur der Boerenbondsafdeeling alhier, zette de heer J. Adriaanse, van Lamswaarde, Zon dag in een vergadering uiteen, hoe nut tig en noodig het voor de landbouwers is, goed boek te houden. Met meerdere staaltjes uit de praktijk bewees de heer Adriaanse zulks. Er is besloten een cur sus voor boekhouden alhier te houden, en wel onder leiding van den heer Adri aanse. Er zijn reeds ruim 20 deelnemers. (Z. K.) Boschkapelle. Na een kortstondige, he vige ziekte overleed in den ouderdom van ruim 74 jaar de heer H. A. Geil- leit alhier, die Maandag grafwaarts werd gedragen. Gedurende 31 jaren was de overledene lid en secretaris van het R.-K. kerkbe stuur, was hij lid der commissie tot we ring van schoolverzuim van af de in stelling dezer commissie, en was hij lid van het bestuur der boerenleenbank van af twee jaar na de oprichting dier bank. Met hem is heengegaan een zeer ge acht ingezetene, welke om zijne vele goede hoedanigheden bij ieder in aanzien stond. Turf. De maximum-kleinhandei-prijs voor bag- gerl.urf en baggerturfbriketten is voor Zee land op' f 1.10 per 100 stuks gesteld (fran co thuis bezorgd.) Uit de ochtendbladen. De onderzeeërsoorlog. BERLIJN, 13 Februari. (W.B.) Den 8sten werd gemeld, dat een terugkeerende onderzeeër in den Atlantischen Oceaan 10 schepen met een tonneninhoud van 19.000 ton 'in den grond geboord had, daaronder bevonden zich 2 schepen van 4900 ton niet graan en levensmiddelen en van 2300 ton met salpeter naar En geland, van '5000 ton met kolen .naar Gibraltar en voor de Italiaaasche staats spoorwegen en 1 van 2100 ton met olie naar Queenstown. Door een onderzeeër is een Engelsche prijs-officier van een Hollandsch stoom schip gehaald. Volgens een juist binnengekomen rap port van een onderzeeër zijin .verder 6 stoomschepen en 1 zeilschip niet teza men 25.000 ton getorpedeerd. LONDEN, 13 Februari. (R.O.) Het En gelsche stoomschip „Foreland" (1131 ton) en de trawler „Brissens" zijn gezonken. LONDEN. 13 Februari. (R.O.) Vijf man van de „Afric" zijn verdronken. LONDEN. 13 Februari. (R.O.) Lloyds meldt: De Noorsche motorboot „West" (281 netto-tons) is gezonken. De beman ning is- geland. De sloep „Athenian" (66 netto-tons) en de vissch-ersbark „Victoria" zijn ge zonken. De bemanning van de „Athenian," is geland. LONDEN, 13 Februari. (R.O.) De „Afric" (7838 netto tons) van de White Star Line is gezonken. 17 man van de equipage worden vermist. Een ontploffing. LONDEN, 13 Februari. (R.O.) Het mi nisterie van miunitie meldt, dat in de munitiefabriek van Yorkshire een ont ploffing heeft plaats gehad. Het aantal slachtoffers is onbekend ,men meent ech ter, dat allen gered zijn. Er is eenige schade in de nabijheid aangericht. De Strijd aan het Westerfront, LONDEN. 13 Februari. Het stafcomr muniqué meldt Een sterk vijandelijke raid werd te» Zuiden van Pys met zware verliezen terug geslagen. De vijand deed vandaag een nieuwen aanval op onze nieuwe posities ten Zui deen van Serre. Zij bleven zonder succes voor den vijand. Wij hebben een zeer succesvolle raid ten Oosten van Souchez ondernomen. Wij drongen op verscheidene honderden yards de vijandelijke loopgraaf binnen, verniel den een loopgraaf, een vermiiansing, 4 mijnschachten en verscheidene onderstan den. Talrijke Duitscliers werden gedood, en wij namen er 47 gevangen. Een kleine vijandeuj-ke afdeeling be reikte onze loopgraven ten Zuiden van Armen tières, doch werd 'onmiddellijk terug geworpen. De strijd in 'het Oosten. WEENEN, 13 Februari. (K.B.). Het stafcommuniqué meldt: Ten Zuiden van den Valeputna-straat- weg veroverden onze troepen s.ormender- hand een zeer versterkt Russisch steun punt. Hierbij werden 3 officieren en 138 man als gevangenen binnengebracht en 3 machinegeweren buitgemaaKt. Bij Stryzyn aan de boven-Sereth deed de vijand een mijngang springen en poogde daarna door een tweemaal herhaalden aanval tevergeels in onze stellingen bin nen te dringen. Amerika en Duitschland. Het Fransche persbureau Havas meldt uit Parijs, dato 13 Februari: De heel© (Fransche) pers bespreekt met groote be langstelling de reis van de Amerikaanse!» schepen „Orleans" ©n „Rochester" die 10 Februari uit New-York naar Bordeaux vertrokken zijn. Door deze twee Ame rikaansche schepen te laten vertrekken bewijst president Wilson, dat hij1 d© rech ten van een groote natie ongeschonden wil handhaven tegen d© zejrooverij. D© beide schepen zijn duideiijk kenbaar, hun route is bekend. Als Dui.schland de sche pen torpedeert, gelijk het heel gemak kelijk doen kan, zuilen d© Vereenigde Staten het afbreken der diplomatieke be trekkingen door ©en oorlogsverklaring la ten volgen. Indien Duitschland d© schepen niet torpedeert, dan bet-eekent dit, dat Duitschland terugkrabbelt. D'e Amerikanen in België. NEW-YORK, 13 Februari. (R.O.) Ten gevolge van het Deutsche hevel, dat de Amerikanen in Belgii slechts in Brussel mogen verblijven, hebben de Amerikanen 'zjich uit het reliefwerk in België en Noord-Frankrijk teruggetrokken. Per pest en per telefoon. FRANKFORT. (V.D.) Naar aan de „Frankforter Zeitung" uit Madrid wordt gemeld, heeft de Spaansche gezant te Londen de in Engelsche havens vertoe vende Spaansche schepen gewaarschuwd, geen zee te kiezen, alvorens zij de ver zekering hebben ontvangen, dat zij zonder gevaar de thuisreis kunnen aanvaarden. KEULEN. (V. D.) De bladen vernemen, dat binnenkort te Zurich (Zwitserland) een congres van Katholieke politici en parlementariërs zal worden gehouden. Oostenrijk-Hongarije, Zwitserland, N e - d e r I a n d, België, Duitschland en Polen zullen vertegenwoordigd zijn. De bespre kingen zullen een vertrouwelijk karakter dragen en zich bewegen omtrent verschil lende vraagstukken in verband met den oorlog, die van beteekenis zijn voor het Katholicisme. De bladen noemen de afwezigheid van vertegenwoordigers der Ententeianden (be halve België Red.) opvallend. KEULEN, (V. D.) Naar met grond ver- zekerd wordt, zal het Yatikaan volhar den in zijn voornemen, om de leiding van een beweging ten gunste van den vrede op zich te nemen. VAN DE GRENS, (13 Februari.) Zon dag, gisteren en heden was boven België een groote activiteit in de lucht waar te nemen. Sterke afdeelingen vliegtuigen koersten naar het Westen. Heden dreven zes Zeppelins boven België in westelijke richting. MIDDELBURG. Van de gelegenheid tot aangifte voor het trekken van het steun comité, is hedenmorgen druk gebruik ge maakt, wel een bewijs, dat er groote werk loosheid hier heerscht. VLISSINGEN. Uit het jaarverslag van de gezondheidscommissie alhier, die hedennamiddag vergaderde, blijkt o.a., de commissie zich verklaard heeft voor weder invoering van den zomertijd. Ver der, dat van de 36 genomen melkmonsters er een was met een vetgehalte van 6.44 pet., het volgende was 3,9 pet en het laagste 2.2 pet. Nog wordt gemeld, dat van de 200 woningen, die de Vereeniging tot ver betering -der Volkshuisvesting laat bou wen er op 31 December 57 voor be woning gereed waren, met de 78, die Gemeenschappelijk Belang laat bouwen, komen er '278 perceelen bij, die althans eenigermate in -den woningnood zullen kunnen voorzien. VLISSINGEN. Door de opnieuw inge treden vorst kon heden de dienst van de pennyboot nog niet worden hervat. DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft de Marinebegrooting aangenomen. SITTARD. In het naburige dorpje Born heeft vrouw S. in een vlaag van waan zin 5 harei' kinderen met een bijl gedood en 2 ernstig verwond, terwijl zij haar man een hand afsloeg. Deze is met de gewonde kinderen naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht; maar men vreest voor het leven der laatsten. fines. Afloop openbaren verkoop, gis teren gehouden, ten overstaan van den notaris E. C. van Dissel te Goes, van het klipper aakschip „Maatje Martha", groot 76 ton. Kooper dhr. P. C. F. Ver- schure te Wemeldinge, voor f2950. Toe beding voor roeiboot, lamp; kachel en 2 dekkleeden f 100. De arreslede. Opde Berus-he plas bij Rotterdam heeft vorige wei k een wed strijd met arren plaats gehad Duizenden hebben van dit in jaren niet geziene schouwspel genoten. De baan was 1200 Meter lang. Het ijs op deze plas bleek op sommige plaatsen 60 c. M. dik. Een vreemd geschenk. Aan de gemeente Nieuwe-Tonge is door een par- ticulier, ter gebgenheid van zijn sO-teo verjaardag, een lijkkoets ten geschenke gegeten om gelmel gratis door de burgers gebruikt te worden, benevens een som van f 1000 ter bestrijding der onkosten. De moord te Have 11e. D© aange houden echtgenoot v. d. B. en zijn zoon, uit diens eerste huwelijk, hebben bekend den moord op Geertje Doggers te Ha- velte te hebben gepleegd. Te Amsterdam hebben tal van ontevre denen, vooral onder de revolutionaire ele menten, Woensdag optochten gehouden door de stad. Langs den geheélen weg wer den socialistische en anti-militaristische liederen gezongen. Onder het Museum werd van den weer klank geprofiteerd om uit t© brullen: „Weg mot Posthuma" en „Hang op, Mi nister Posthuma aan den strop." Ook het „Posthuma kan zakkies plak ken" liet men hitsig weergalmen. De stoet stond onder sterk politiege- leide onder bevel van hoofd-inspecteur Bethe 'en werd voorafgegaan door ©en viertal bereden agenten. Ten slotte joeg de politie de betoogers uiteen. Een merkwaardig geval van goedaardi- gen namaak van geldswaardig papier kwam indertijd in Denemarken voor. Men was daar „an höchster Stelle" ervan over tuigd dat het papiergeld niet kón worden nagemaakt en stak die meening met lof felijk zelfbewustzijn niet onder stoelen en banken. Een bekend uitgever, eige naar van een der eerste steendrukkerijen, K. C. Aller, had in een courantenpole miek het tegendeel beweerd. Om zijn beweringen te staven, maakte hij, blijk baar gevoelende, dat het niet voor ieder een weggelegd is van louter beweringen te bestaan, zijn woorden waar, zond een bediende met de valsche biljetten naar de Deensche Nationale Bank en kreeg ze hier zonder meer ingewisseld. Tege lijk zond hij' den kassier een briefje met de prettige mededeeling, dat de zooeven aangeboden en ingewisselde biljetten Se rie No. zooveel valsch waren en men over het uitbetaalde bedrag ten zijnen kantore kon beschikken, (H. P.) Bevroren aardappelen. De Bur gemeester van Leeuwarden heeft aan de burgerij bekend gemaakt, dat bevroren aardappelen kunnen gegeten worden, in dien zij vóór het schillen een tijd lang in koud water worden gezet met toe voeging van eenig zout. In de Dordr. Crt. lezen we nog een ander middel Men behandelt de bevroren aardapi- pelen als de gewone en laat alleen een ui, aan stukjes gesneden, mee-koken. De uitkomst moet verrassend wezen: de aardappelen zijn voor het gebruik uitste kend en geven zelfs geen uiemsmaak. Een dronkeman op' post in do H o n g a a r s c h e Kamer. In het Hon- gaarsche Huis van Afgevaardigden wer den dezer dagen tijdens een zitting zoo als men zich zal herinneren, van af de tweede galerij1 'n drietal revolverschoten gelost. De dader heeft voor de recht bank verklaard, Georg Palafalvi te hee- ten en leidekker van beroep te zij'n. Hij was dronken geweest, en op de galerij van moeiheid in slaap gevallen, had ge droomd, op post te staan en door den vijand te worden aangevallen. Hij had toen naar zijn revolver gegrepen en ge schoten Ge mee n t ©1 ij k eten. B. en W. van Wormer treffen, naar „Het Volk" meldt, maatregelen om twee dagen per week van gemeentewege aan alle gezinnen ge stampte pot te vers'rekken, bestaande uit rapen, wo-rtelen, knollen, snijbjonen. zuur kool, hutspot of dergelijke, ten einde op die dagen het gasverbruik geheel te sta ken. Dit eten wordt door zich daarvoor beschikbaar gesteld hebbende dames be reid in de zaal van het distributiebu reau, van waar het door de be rokkenen' kan worden afgehaald tegen den kosten- den prijs bij contante betal.ng. De gezin nen moeten zich zoodanig verbinden, dat aan één persoon voor vijf personen tege lijk eten wordt medegegeven. B. en W. dringen er zoowel voor beperking van gasverbruik als voor voldoende en sterk ste op aan, dat gezinnen van eiken maat- schappelijken stand, deze gemeentelijke maaltijden zullen gebruiken. üe r- chtbaiik te Middelburg deed Dinsdag uitspraak in e-n 4Utal zaken betreff nde verboden uitvoer. De opgelegde straffen varieerden tusschen f 3 boete suhs. 6 da gen hecht- nis en 2 maanden geva ge- nisstraf. Tevens werden weer een g> lijk aantal zaken in b-han-lelinggenome.il. Het meerendeel der beklaagden liet verstek gaan. Het requisitoir van het O.M. liep tus schen f3 boete subs, 6 dagen hechtenis 3 maanden gevangenisstraf. Enkele zaken werden geschorst tot 13 Maait as, al.swanneer ook de uitspraak in de overige zaken zal plaats hebben. Ter zitting der rechtbank te Middelburg van 2 Maart as. wordt om behai-deld de zaak tegen een zestal werklieden der maatschappij „de Soh-lde alh'er, die zich onlangs ten nadeele dier maatschap pij schuldig maakten aan diefstal en heling van hout en metalen. De rechtbank te Middelburg verleng de met 30 dagen den termijn van ge vangenhouding in de zaak tegen z--kei en G., arbeider te Koewacht, gedetineerd te Middelburg, verdacht van diefstal van een porteteuille inhoudende f500 aan bankpapier. Mgr. Van de Ven. De toestand van Z D.H. Mer. van de Ven, bisschop van s' Hertogenbosch, blijft langzaam achteruitgaan. Van 1214 Febr. MIDDELBURG. Ondertrouwd: H. Vonk, 28 j. jm. en M. G. Broekstna, 26 j. jd. Bevallen: E. J. C. P. Tebbenhoff, geb. Gelok, d.; J. P. Boone, geb. Ingelse, d.; M. Sinke, geb. Corré, d. Overleden: P. Janse, 85 j., wednr. v. C. Corbijn; H. J. Geilman, 36 j., man v. M. Weeland; W. Steijn, 51 man v. J. "Traas,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3