Correspondentie Laafsle Berichten- Van het Oorlogsveld. 413e Staatsloterij. Gemengd Nieuws. UIT DE PERS. Rechtszaken. Sociale Berichten. posterijen en Telegrafie. Seh©@pvaarfbsrichfen. 4f!ooo verhoeinoeo sanbestedinpen. §n; Burgerlijke Stand Marktberichten. mutnlmier bracht ibliek in hooge prijswinner was ,e orde verloo- ■en enkel© leden ©en tasch ver- 0:111 bij ©ventu- leanen, wat ge werden door den dhr. A. van lasselijk woord racht hij, mede aan allen voor slagen van dit ik hier in deze e behoefte aan n de openbare ien halven dag ;ns gebrek aan leum begint het men kan hief krijgen als dat rijft ons: bracht door 't rp1 groote leven- rmiddag een ijs- eerste in deze n de wed. Ver- n orde gebracht die door vlag- had versierd, de wedstrijden eugdde deel- erdtal, weerden) oien prijs deel- wel kreeg eik a-wonnen, moch- rdrijden, turfraf en veel deelne* was niet ver eren. De banen it kort, en de ïigeen zag zich 1 den prijs ont- reer voldoening uitslag was: 1. gelkerke; 3. Jac. eede groep was ond; 2. J. Rijk; Martens Joh.zn. een elftal ge- 't schoonrijden. en prijs toe aan Vermue een ge- maar bij een dukkig was. De 2. H. Vermue: Jonge. Door den een mooie zil- 1, wat de attrac- des te grooter deze medaille commissie aan Hiermede was gemeente atge- :g van oud en men waren voor wel wat klein, stapel, 's Avonds le feestcommissie rwinnaars uitge- ick dankte allen, roote en kleine, gemaakt, en die en medewerking (Z.) 1 tor perse gaan intvingen wij over 1 de lezing van ■af .ging, het na- eaciite zijde langstelling hield Zondag 11. haar on ook jwel niet ker als de heer ns naami zoowel den klank heeft, onderwerp: „De Cening." Ruim 60 Iterwijil staande de I zich als lid aan- lerw. beer Pastoor [Rilland waren ter je eerste als gees- ;te als belangstel- .g stippen wij' aan, draagt. Onze ver- er de heer B. G. ereeniging zooveel in dea loop van daarmee ook de 00 lief was. Nog •ing gebracht het etuigend schrijven r voorgelezen bet op mochten ont- n penningmeester tan van f 18.841/2- leden F. de Jonge overgroot© meer- herkozen. deze winter her- chen winter, bleek bij' hoog water, 'azelaar, C. Schip- ack en Hamelink, ijs uit Kats naar ,-B.) kwamen ge- (G. C.) e Maandag gehou- j verordening de isindustrie verbo- ling bepaald, dat e 16 jaar niet in enwoordig zijn. (M. Ct.) Terneuzen- Men schrijft aan de N. R. C,t Indien de vorst nog eemgen tijd met dezelfde kracht blijft heerschen, zal het er nog van omen, dat Zeeuwsch- Vl.'ianderen geheel van het verkeer wordt afgesneden, zooals in 1891 te vatei eeni- ge weken het geval was. Het drijfijs' op- de Wester-Schelde wordt steeds dichter en zwaarder en de beperkte stoomboot- dienst. van Terneuzen op Vlissingen wordt moeite en zeer ongeregeld onderhouden, terwijl het nog meer moeite kost voor het varen van hier op Hansweerd. Zater dag kwam zich, hij de belemmering door het ijs, ook nog die door mist voegen en was het al laat 111 den morgen, eer de stoombooten in beide richtingen kon den afvaren. Deze passagiersdienst op Vlissingen, lijkt als het ware een vrachtdienst door de massa goederen, die de booten aan brengen. Door het stilstaan van alle beurt veren op Holland is dit dan ook het eenige verkeersmiddel, dat de levents1- beüoeften en andere benoodigdheden voor Oostelijk-Zeeuwsch-Vlaanderen aanbrengt. Ook al het postverkeer heeft nu langs deze gemeente plaats. Door de vele ge regeld varende beurtschippers en vracht booten in de normale tijden houden de grossiers er des winters niet m-ep, zoo als jaren geleden, gevulde pakhuizen op na, en wordt de voorraad meer geregeld aangevuld. Het kan dus nu niet lang meer duren, of er gaat aan alles gebrek komen. In de normale tijden, en zooals in den winter van 1891, bleef voor Zeeuwsch-Vlaanderen nog een weg open te land, over België. Thans echter sluit de electrische draad alles af en zitten we hier ten opzichte van het overig deel van Nederland op een eiland, evengoed als de bewoners der Noordelijke eilanden en die 111 de Zuiderzee. De kolenvoorra- d-en zijn bij de handelaars uitgeput. De vorige week werd door het beschikbaar stellen van een deel van fabrieksvoor- raden getracht in beperkten zin aan de behoefte der klanten te voldoen. Oostburg. De afdeeling Oostburg van de V. P. N. heeft hier een tentoon stelling van pluimvee (kippen, duiven eenden, ganzen enz.) en ko nijnen gehouden, die Vrijdag j.l. door den voorzitter den heer Van Zuijen werd geopend. Van verschillende rassen was niets ingezonden. Blijkens de Midd. Crt. hadden de volgend© bekroningen plaats: Witte Leghornhaan le prijs niet toe gekend; 2e prijs D. H. van Zuijen; zeer eervolle vermelding en eerv. vermelding dezelfde; zw. minorcahaan P. van Cruij- ningen le en 2e prijs; Buf-orpington le en 2e prijs P. Mabesoone; toom witte Leghorns le en 2c pi. niet toegekend; W. Gosseijse en Iz. Fremouw zeer eerv. verin.; zilver Wyandottes 2e prijs E. de Milfiano; Buf-orp-ingtons le pr. D. H. van Zuijen; 2e pr. J, A. RisseeuwWan Male; Buf-cochinchina 2e pr. IJ. M. Yserbijt; krielemi zeer eerv. verm. J. F. Colman; zilver fasant (hen) eerv. verm. F. Groos- man, pauwen; 3 zeer eerv. verm, en 1 eerv. verm, en 1 eerv. verm. P. de Hul- luDorst; eerv. en zeer eerv. verm. C. van Dixhoorn; eenden: le pr. L. van Dijke en C. van Dixhoorn; 2e pr. E. Doolaege en D. H. van Zuijen; zeer eerv. verm. A. II. de Milliano, Adr. S. Schijve, C. van Dixhoorn, e. v. C. van Dixhoorn; ganzen: zeer eerv. verm. E. Doolaege en Iz. de Zwart; >e. v. P. de Smit Azn.; kalkoenen; zeer eerv. verm.: J. A. Risseeuw-van Male, pa- relhoenders zeer eerv. verm. C. van Dixhoorn; sierduiven: le pr. F. Groos- man, P. Ardies, 2e pr. P. Ardies; post duiven: van deze rubriek was bet aan tal inzendingen zoo groot, dat we zul len volstaan met vermelding der prijzen zonder de afdeeling te noemen, le prij zen behaalden: B. de Ridder, W. Moei- ker, E. Welvoert, W. Brevet (4 maal). P. A. van d-e Sand-C; C. v. d. Walle, P. Vasseur, J. I. Schijve, P. J. Xouagie, P. J. Risseeuw, firma J. Pleijte en J. de Verf (2 maal), IV. P. de Zwart; 2e prijzen: H. Brakman-Van Male (3 maal). J. IV. van den Heuvel, gebr. Hubrecht- se, J. van Weijnsberge (2 maal), P. Mabelis, P. J. Xouagie, gebr. Mabe soone, B. de Ridder, Adr. Daansen, lz. Schijve; 3e prijzen P. Willems, A. Coens, H. Brakman van Male; zeer eervolle ver melding: Abr. Risseeuw, Oostburg, B. de Bidder, Gebr. Aalbregtse, Adr. Daansen, Iz. Schrijve, P. Ardies, J. A. Risseeuw-van Male ,J. van Weij-nsberge, Abr. Risseeuw (Retr.) A. Verhage, Iz. Luteijn, Gebr. Mabesoone; eerv. verm. J. van Weijns berge, Gebr. Aers, Em. Dhaenens, Iz. Vermeulen, Iz. de Mei], B. de Ridder, W. P. de Zwart, Abr. Risseeuw, A. A. de Vlieger, P. Mabelis. Konijnen le pr. J. Leijsenaar (2 maal); 2e prijn: J. de Smit, Ed. de Bruijckere, A. van Cruijningen; zeer eerv. vermeldingJ. de Smit, A. van Cruijningen (2 maal), J. Leijsenaar (2 maal); eerv. verm. J. de Smit, J. LeijL senaar. De toegezegde vogels ter opluistering, alsmede een verzameling planten waren, tengevolge van het strenge winterweder, niet ingezonden. De tentoonstelling werd vrij: goed be zocht -en zal wellicht moed geven tegen een volgende maal. De Centrale R. K. Kiesvereeniging in het district Oostburg vergaderde in het hotel „De Commerce", alhier, onder voorzitterschap- van dhr. A. Hendrikse, burgemeester van Waterlandkerkje. Dei Hoogeerwaarde heer Deken van het De kenaat Aardenburg vereerde de vergade ring met zijn hooge tegenwoordigheid. Tot stemgerechtigde afgevaardigden naar den Bondsdag te Goes werden be noemd -dhrn. A. Hendrikse te IJzendijke, A. Aernoudts te Sluis en A. Martens te Aardenburg. Bovendien werden nog af gevaardigd dhrn. J. de Gi'ave te Aarden burg, H. Batselaere te Sluis, R. Steijaert te Eede, B. Thomas te Hoofdplaat, T. Dusarduijn te Biervliet, J. Weijffels te IJzendijke en E. Miliano te Oostburg. Dinsdag werd een wedstrijd gehou den op schaatsen in mooi-rijdon. Den eer sten prijs verkreeg dhr. Mooijien en zijn vrouw. Aan dhr. G. Hofstede, directeur der gasfabriek is ontslag verleend. Breskens. Aan de kolensckaarschte zal eindelijk een 'einde komen. Alhier zijn twee schepen met kolen aangekomen, ter wijl nog twee lichters op komst zijn. Waterlandkerkje. Alhier worden plan nen gemaakt ter oprichting van een ko- lenbond. Nieuwvltet. Door de ambtenaren werd bij H. Le Grand in beslag genomen: 83 K.G. koffie (waarvan een deel in -een smokkelzak, 32 K.G. cacao en 748 stuks zeep. voor de belangen en reclitsn van bet land. Door de maatregelen der Centralen wordt esn doodielij'ke slag toegebracht aan de levensbelangen der Zuid-Amierikaan- sehe Staten en van -Noord-Amerika. Oe eerste Zeeuwsche Bondsdag. Voor het Stichtingsfeest van den Bond van R. K. Ki-esvereenigingen in Zeeland, tevens eersten Zeeuwschen Bondsdag op 13 Februari, blijkt, zoowel op de eilanden als in Zeeuwsch-Vlaanderen, veel animo te bestaan. Wij moeten echter nu reeds allen, die naar Goes willen komen, hierop voorbe reiden, dat wanneer de strenge vorst de verbinding tusschen Zeeuwsch-Vlaanderen en de eilanden al te moeielijk maakt en de gasbesparing ook te Goes zoover wordt doorgevoerd, dat het houden van verga deringen 's avonds bij gaslicht wordt ver boden, de Bondsdag zal moeten Word>n n igasteld. Geschiedt zulks, dan wordt dit einde dezer week in de Katholiek© Zeeuwsche bladen bekend gemaakt. Bij Kon. besluit van 5 dezer zijn be noemd In de provincie Zeeland: tot gezworene van den Mariapolder (Noord-Beveland), M. M. Schippers te Wissekerke; tot gezworene van den van Lijndenpolder, J. de Feyter te Zaamslag. De Koning lieeft gehandhaafd het be sluit van Gedeputeerden van Zeeland, waarbij P. W. Woutersen te Hoedekens1- kerke niet ontvankelijk is verklaard in z:ija bezwaarschrift tegen de uitspraak van den militieraad voor Zeeland be treffende het verzoek om vrijstelling van zijn zoon A. P. Woutersen van den mi- litiedienst wegens broederdienst. De Provinciale Stoombootdienst op de W-ester-Schelde, welke thans alleen vaart van Vlissingen op' Breskens en Ter neuzen, wordt sinds Dinsdag uitsluitend met schroefbooten onderhouden, name lijk met de Schouwen, de Noord-Beve land, de Luctor -et Emerge en de Zeeuwsch-Vlaanderen. De laatste rader boot Zuid-Bevelaixd, die nog mede voer in den dienst, werd ook opgelegd. Het is te hopen, dat het mag gelukken mei de schroefbouten den dienst te blijven onderhouden. Correspondent 's IJ eer en hoek. Ontvingen uw bericht te laat voor dit nummpr. Hadden trouwens bericht ijs feest reeds uit „De Zeeuw" overgenomen Red. Erschedé. Door twee politiebeambten is' Zondagavond een Belg aangehouden, die hier reeds ©enigen tijtl verbleef. De -man wordt verdacht van spionnage »n het omkoopen van een arnbjemaar. In verband hiermede js te Oldenzaal een Nederlander aangehouden en naar Enschedé overgebracht. Den Haag, Het wtets ontwerf tot toe kenning van een renteloos voorschot aan de Naami Venn. Waterteidingmaatech. Thol-en is aangenomen. Goes. Voor de kinderen van den 's Heer-Hiendrikskinderendijk ©n omgeving was door ©en buurtcomniissie, bestaande uit de beieren: S. Boudens, P. de Dreu, en J. L. Geus© .hedennamiddag een ijs- feest georganiseerd op de weel van den heer Boudens. De kinderen vermaakten zich zeer. Zij werden onthaald op koek en chocolade -en reden oma het hardst om- verschillende prijzen, bestaande uit speelgoed enz. 7 Feb. 5 uur 's namiddags. Rio de Janeiro - Er is een telegram ontvangen, volgens hetwelk de Brazili- aansche regeering gisteren aan Duitsch- land een protiestnota heeft gezonden te gen d© maatregelen der Centrale mogend heden, betreffende het torped-eeren van neutral© schepen. De Brazilaansch© regeering naeent, dat bet oogemblik is aangebroken den rol va.11 toeschouwer op te geven en op te komen 5e kl„ 14© lijst. Trekking 6 Febr. f100000: 10602 f IOCO: 79,9 f 400: 453 9981 13729 13823 197S5 f 200 5247 13957 18267 188.8 13687 f 100 1908 3321 6373 6652 11523 16587 16771 19453 19795 f 70 4014 4018 5609 6603 6740 6750 14719 Nieten 1056 1058 1079 2733 4010 4042 4052 4300 4302 4303 4318 5629 5660 5677 56.7 6651 6662 6703 6714 6781 6797 7104 7109 14251 14.05 14703 14735 14747 16529 16531 16544 5e kl„ 15e lijst. Trekking 7 Febr. 150000 5S35 1500: 5077 f 1000: 695 2524 f 400: 761 6754 9020 10117 f 200: 518 16169 f 100: 31 9304 12507 13503 14399 14841 17121 17913 208cl R622 70: 1067 1081 4008 4315 4105 4733 4915 6716 6770 6799 14281 16542 Nieten 1069 4020 4292 4303 4325 6664 6692 6728 67-12 67Ö0 14262 14264 14277 14278 11230 14716 16507 16516 16537 Toen Maandag iemand te Rotterdam petroleum op een kachel wierp, geraak ten de klecren van twee kleine meisjes in brand. De kinderen vluchtten de straat op. Met brandwonden overdekt, weiden ze in het Ziekenhuis opgenomen, waar ze vannacht zijn overleden. Maandagavond 9 uur is een felle brand uitgebroken in een pakhuis van de firma Jurgens te Oss. Duizenden kisten, manden en doozen, gereed staande voor verzen ding, zijn verbrand. Een groote voorraad vet en olie is gered. Te 3 uur was men den brand meester. Het bedrijf ondervindl geen stagnatie. Het (R. IC.) Huisgezin schrijft naar aanleiding van de bevolkingsstatistiek van ons land in 1915 over de gemengde huwelijken. (Naar schatting waren bij de ruim 42.000 huwelijken 13.000 Ka tholieke huwelijken). „Welnu, ruim 2000 katholieke vrouwen huwden met niet-ka- tholieke mannen, en ruim 1900 katholieke mannen huwden met vrouwen van niet- katholieke gezindten. Van de 26.000 hu wende katholieken hebben dus circa 4000 tegen den geest en het gebod der kerk gehandeld. Welk een sombere aanwjjzing van de verflauwing van het katholiek geloofsleven", zegt het Huisgezin „en welk een verlies van katholiek geloofs leven voor de toekomst. Is het niet droe vig, dat bijna van elke zes katholieken, die 'in het huwelijk treden, één een. ge mengd huwelijk aangaat' „Maar er is nóg een treurig cijfer in de statistiek. Bij de huwelijken tus schen katholieken was in 6 op' elke 100 gevallen" dus in 780 gevallen „het huwelijk enkel burgerlijk, m. a. w. werd het Sacrament des huwelijks piet ont vangen en had dus feitelijk geen 'huwe lijk plaats. „Er is opbloei van katholiek leven, zeker; de veelvuldige Communiën, de retraiten en' zooveel meer dat bemoedigt zijm daar troostrijke verschijnselen van. Maar daarnaast gaapt de afgrond van het gemengde en het enkel burgerlijke huwelijk, en in dien afgrond gaat veel katholieke levenskracht te loor, wil men: die afgrond is de openbaring van veel dors en afgestorvens aan den ka tholieken boom". KERKNIEUWS. Z. D. II. Mgr. Gallier heeft goedgunstig toegestaan, dat alle Pastoors, die eene afdeeling van den Eucharistischen Bond in hunne parochie oprichten, zonder ver dere aanvrage, verlof hebben, op den Eu charistischen dag expositie in ostensorio voor den geheelen dag te houden. („Maasbode") Mgr. W. van de Ven. De toestand van Z. D, H. Mgr. W. van de Ven, Bisschop van den Bosch, is langzaam achteruitgaande. Alhoewel Monseigneur nog den eetlust behouden heeft, nemen toch de krachten af. Hooge Raad. Het Openbaar Mi nisterie nam conclusie inzake het be roep in cassatie van A. J., chauffeur, door den kantonrechter en de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot f 100 boete of 20 dagen hechtenis wegens het als bestuurder van een automobiel op 2 Augustus 1.1. op- den weg van Domburg naar Middelburg in de bebouwde kom d-er gemeente Serooskerke niet behoor lijk naar rechts uitwijken bij1 het ont moeten van Neeltje Olieslager, op een rijwiel gezeten, tengevolge waarvan die vrouw werd aangereden en verwond, ter wijl haar rijwiel werd beschadigd. Advocaat-generaal mr. Tak concludeer de tot verwerping van het beroep. Uitspraak 5 Maart. viissmoer Begin der volgende maand hoopt de afdeeling Vlissingen van het Nederl. Werkuedenverbond „Patrimo nium" haar 35-jarig bestaan te herden ken. Met het oog op de tijdsomstandigheden zal dit feit slechts in zeer besloten kring worden gevierd. Actie v. h Spoorwegpersoneel. Men deelt ons mede: Door de hoofdbesturen van „St. Ra phael" en den Prot. Chr. Bond, bon© vens van de negen categorische bonden bij S.S. en twee bij de H. S. M. is een manifest verspreid onder het spoorweg- per_o-nee] aangespoord om de actie te thans eene actie te voeren voor verhoo ging van den duurtetoeslag. In het manifest wordt uitgelegd, dat de thans ui.belaald wordende toeslag nu absoluut Oinvoldoeiide is en tevens het personeel aansporende om de actie te steunen vooral door aansluiting bij de organisatie. Kaprllfl Hier werd ond-er leiding van dhr. Koogman uit Amsterdam ©ene verga dering belegd van spoorwegpersoneel. Na dat door spreker duidelijk was aangetoond dat men vooral in deze dagen moet aan sluiten, werd er eene aidoeling van den Prot. Chr. Bond van spoorwegpersoneel opgericht met aanvankelijk 16 leien. Op dezelfde vergadering zijn gekozen tot be stuursleden dhr. J. Weststrale als voor zitter, J. v. 't Loven als secretaris en S. Ku-ze© als penningmeester. GOES. Vervallen tel fxmaansluitingen 6 Anlo-n M. v. Kalmthout, enz.; 17 A. F. de Paauw, koopman, enz.; 4L Fa. Ris seeuw en Dronkers, Comm., in effecten. Wijziging: Achter 66 N.V. Eerste Goosche St.-W-asch Bad- en Strijklnr. „De Zon" A. F. de Paauw" wijzigen in „G. Geijsen". Nieuwe telefoonaansluitingen: 6. P. Joosse, eierhandel; 17. Stoomdrukkerij Kleeuwens en Ross; 41. Cre.iietvereeni- ging Amsterdam, correspondent Goes, H. Dronkers; 74. D„ A. Constandse, ge meente-ontvanger; 117. W. P. van der Harst, arts, Ganzepoortstr. C 207. 's HEERENHOEK. Het hulptelegraaf- en -telefoonkantoor alhier is door brand bui- te 's Heerenhoek is door brand bui ten gemeenschap. De Raad voor de Scheepvaart heeft uitspraak gedaan inzake de stranding van het schip „Zeerm euw" van de N. V. „Vrachtvaart" te Middelburg. De Raad meende, dat de ramp moet worden geweten, aan de. nalatigheid van den kapitein. Ilem werd de bevoegdheid ontnomen als schipper te varen op een schip, als bedoeld bij art. 2 der Schepen wet, voor den tijd van een ruaand. Wij vernemen, dat het lichtschip' „Ter- schellingerbank" eerstdaags verlegd zal worden naar een plek, gelegen 53 gr. 29' N.B. en 4 gr. 17' O.L. van Greenwich, zulks ter vergemakkelijking van de Ne- derlandscbe scheepvaart, die van om dc Noord de Nederlandsche kust wil aan doen. Ten behoeve van P Jansen te Biervliet werd Zaterdag te Uz ridpke aanbesteed 't bouwen van 1 woonhuis Daarvuor werd ingeschreven door: J. B. van Weinsbergen, Hoofdplaat, voor f2885; W. Hoevenagel, Biervliet, voor f34<>2; W. Leenhuuts Schoondijke, f.3770; VV. de Vlieger, IJzen dijke, 13915J. Ellrmk, IJzendijke, f1180. Het werk is gegund aan den eesten inschijver. (,,Mct"J IJzendijke. Notaris Zijlstra veilde zes peroeeien onroerende goederen. Ingesteld: perceel 1 f 4250, perceel 2 f 3800, per ceel 3 f 3600, perceel 4 f 5425, perceel 5 f 4100 en perceel 6 f 5420. Herveiling 10 Febr. a. s. Ossenisse. Op Zaterdag 3 Februari des namiddags ten 4 uur had alhier door den heer A. Valkx in de herberg van P. Valkx de aanbesteding plaats van een Woonhuis met Stal alhier. Ingeschreven werd door de volgende personen: Voor timmerwerk: A. de Kever, Noord straat, Hontenisse f888.P. de Waal, Kuitaart, Hontenisse f875.Van Dor- selaar, Lamswaarde, Hontenisse f999. Jan de Waal, Ossenisse f875.Jos. Kint, Ossenisse f 865. Voor metselwerk: A. du Bols1, Osse nisse f488.50; P. Andriessen, Kuittaart, Hontenisse f520.— Th. du Bois, Osse nisse f328.80; P. Bal, Lamswaarde, Hon tenisse f545.Alouis van Driesen, Lamswaarde, Hontenisse f 550.-. Gegund aan de laagste inschrijvers. Th. du Bois, Ossenisse, voor metsel werk f328.80; Jos. Kint, Ossenisse, voor timmerwerk f 865.—. GOES. Geboren: 5, Willem Marinus, z. v. Willem de Pan en Johanna Katrina Burgs. Overleden: 4, Paulus Anthonie van Boven, 13 j. Van 36 Febr. VLISSINGEN. Bevallen: J. van der Heij den, geb. Brouwer, z.; M. Mommaas, geb. Nieuwenhuijse, z.; J. C. Vilijn, geb. van Houte, z.; N. C. Mes, geb. Schrier, d.; W. Boer, geb. van Vlijnion, d. (levenl.) Overleden: J. van Bale, man van F. Fendevielle, 73 j.; J. Aspeslagh, wedr. van D. C. Belderok, 89 j.; J. Goedhart, z. 2 m.; D. de Geus, ongeh. d. 62 j. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 5 Februari 1917. Zure Bellefleur 28, Grauwzoet 2021, Schijving 15V2, Kleiperen 22, Uien 13 14, Peen 58, Karoten 7, Koolrapen 2 —3, Spruiten 2842 ct., alles per K.G. Bloemkool 415, Roode kool 513, Sa- voye kool 3—7, Boere kool 4—8 ct., al les per stuk. Molsla 92, Spruitenkoppen 1237, Sterrekes 34 ct., alles per mandje. Selderie 6—10 ct., alles per bos. (Z.) Hulst, 5 Febr. 1917. Per 100 KG. Tarwe f 15. a frogge f 13.a fwincergerst f 14. at zooiergerst f af haver f 13a f erwten f 25.— a f 32.—paardenboonen f af-duivenboonen f a f witteboonen f33.— af bruineboonen f 25.a f 32.Liinzaad f 40.a f50. aardappels f5.a f6. Koolzaad per zak van 106 L. f Aangevoeld 8 sr-uks rundvee, verkocht 5, Varkens 20, verkocht 13. Boter per kilo f 1.75 a f 0. Eieren per 26 stuks f2.20. Op de veiling vai de V. P. N waren aan gevoerd ruim 1510 eieren. Prfjs f9.05 per 100 stuks. (Zelandia.) Goes, 6 Februari 1917. Goeden aanvoer. Kroonerwten 129.—a f31.Kookerwten 1a fBruine Booneti f 28.— a f33.alles per 100 K.G. Maanzaad f per 50 K.G. Opgaaf van de marktzetters der geme ente Eieren per 100 stuks t 9.— a f0.—Mld- denprtjs per 25 stuks f2.25. Aan particu lieren f0. Eendeieren ct. Ganzeneieren ct. Poeleieren ct. Boter per kilo f 1.84 a f 0.Middenprfls per Halve kilo t0.92. Particulieren f0.— Afwpkende boter fO. Aanvoer boter 72 oond. Aanvoer eieren 382 stuks. Eierenverkoop Onderat'd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 4030 eieren. Prijs f9.a f0. per 100 stuks. Vlissingen, 6 Febr. 1917. Boter per halve kilo f0.a fl. Eieren 104 stuks flO.— a f— (Z.) Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 6 Februari 1917. Groote veiling Koolrapen f3.50 per 100 K.G. Kleine veiling. Ajuin f 10 per 100 K.G. Rotterdam, 6 Febr. 1917. Veemarkt. Aangevoerd 86 paarden, ezel, 81" magere runderen, 7<>0 vecte run deren, 142 vette en graskalveren, 764 nuch tere kalveren, «cbaap of lam, 1 var ken, 44 biggen, 2 bokken en 2 veulens. De prijzen warenvette koeien le kw. 122 a 126 ct., 2e kw. 118 a 110 ct., 3e kw. 105 a 90 ct., ossen le kw. 122 a 124 c., 2e kw. 116 a 108 c., 3e kw 100 a 85 ct., stieren le kw. 102 a 104 ct., 2e kw 100 a 94 3e kw 90 a 8' 1 ct., kalveren le kw. f 1.65 a f 1.75,'2e kw. f 1.35 a f 1.45, 3e kw. fl.20 a f 1.10, alle* per K.G. Hai del in le kwal. redelijk, mindere soor ten afbijtende prij/.en. Prijzen van mager vee waren Melkkoeien 1225 a f380, kalikoeten f245 a f 400, stieren 1155 a f45d, pinken f95 a f140, vaarzen f115 a f175, werkpaarden 130 af 425, slacht- paarden fluoa f 185, hiiten fal nueh tere kalveren fl'2a f 16, fokkalveren f 18 a f28. Biggen f 12 a f20, gra^kalveren f a f Handel in melk- en kalftoeitn matig, af wijkende prijzen, jongvee en paarden zeer matig, weinig aanvoer. („Maasbode".) Oostburg, 7 Febr. 1917. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gewoon, handel slap. Pi ijzen onvtraudeid. Erwten f 29.a f 31.Boonen f 31 a f 33.(M. Crt.) HERIJK IN 1917. (Slot.) Breskens. 21, 22 en 23 Mei. Hoofdplaat. 31 Mei. Groede. 1 en 2 Juni. Nieuw vliet. 4 Juni. C ad zand. 5 Juni. Zuidzande. 6 Juni. Ret r anc hemen t. 7 Juni. Sluis. 8, 11 en 12 Juni. Aardenburg: voor Eede, 18 Juni des n.rm; voor St. Kruis, 18 Juni des n.m.; voor Aardenburg, 19 ©n 20 Juni. Oostburg. 21, 22 en 23 Juni. Schoondijke. 25 en 26 Juni. IJzendijke: voor IJzendijke 27 en

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3