ÜIT ZEELAND. Vaart op Engeland stop gezet. Wij vernemen van verschillende auto- riteiten, dat in onze havens, stellingen, enz. is medegedeeld, dat tot nader order de vaart op Engeland voor Nederlandsche zeeschepen is stopgezet. Nog grooter treinbeperking. In verband met de heerschende steen- kolenschaarschte, zal binnen korten tijd opnieuw beperking in den treinenloop wor den aangebracht. Een Regeeringsverklaring. Bij den aanvang der Tweede Kamer vergadering van Dinsdag j.l. heeft de .Mi nister van Binnenlandsehe Zaken, tijdelijk voorzitter van den Ministerraad, de vol gende verklaring afgelegd „Ernstige gebeurtenissen houden de re geering bezig. Het is op het oogenblik nog onmogelijk mededeeüngon te doen. De regeering zal niet verzuimen de Kamer alle inlichtingen te geven, zoodra dit in 's lands belang oorbaar is. Er is geen reden tot bijzondere ongerustheid". Het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag meldt: De raad van ministers heeft Zaterdag en Maandagmiddag buitengewone hijeen- komsten gehouden, die eensdeels voortzet tingen waren van vroegere gewone kabi netsraden, waarin, wegens het late uur van beëindiging van de vergaderingen van de Tweede Kamer, de werkzaamheden niet konden worden ten einde gebracht, maar die anderdeels ook gewijd waren aan de buitengewone buitenlandsche omstandig heden van de laatste dagen. Wjj kunnen echter verzekeren, dat het houden van die buitengewone ministerra den tot geen onrust aanleiding behoeft te geven. De nieuwe Enbelsche^gezant. Sir Walter Town ley, de nieuwe Engelsche gezant bij het Nederlandsche hof, die door eenige Engelsche bladen werd aangekondigd als de man, die Ne derland zou dwingen in de richting der Entente, heeft aan een Nederlandsch pers man het navolgende verklaard: lo. „Ik kan u verzekeren, dat bij de Britsche Regeering niet de minste bedoe ling voorzit, hare gedragslijn ten opzichte van de neutrale Nederiandsche Regeering aan eenigerlei verandering te onderwer pen. Geen enkele instructie van dien aard is mij door onzen minister van buitenland sche zaken medegegeven. Integendeel wenscht men in Engeland ten zeerste de relaties van goede verstandhouding en vriendschap, die Engeland steeds met Ne derland heeft onderhouden, te bestendigen, en ook Z. M. Koning George legde, bij de afscheids-audiëntie, die hij mij verleen de, op de instandhouding van deze goede betrekkingen grooten nadruk." 2o. „Gil kunt ervan verzekerd blijven, dat noch het Vereenigd Koninkrijk, noch de geallieerden in het algemeen de ge ringste bedoeling hebben de neutraliteit van Nederland te schenden." ,,Ik hoop, dat mijne verklaring, die ik u thans machtig te publiceereh, er toe zal bijdragen, het misverstand uit den weg te ruimen, door sommige Engelsche pers stemmen hier verwekt." Bij zijn bezoek Maandagnamiddag aan den minister van buitenlandsche zaken om bij dezen zijn opwachting te maken, werd de nieuwbenoemde Enge.sche gezant, sir Walter Townley, den minister voor gesteld door zijn aftredenden ambtgenoot, sir Alan Johnstone. De voormalige Engelsche gezant hij ons lwf, sir Allan Johnstone, heeft Dinsdag ochtend ons land veriaten. Invoi-r vertuiden. De invoer van Nederland in België van kreeften en krabben is verboden. Steenkool. Naar gemeld wordt, is Duitschland be reid, in den vervolge elke maand 320.000 ton steenkool te leveren, indien Nederland zelf voor het vervoer naar hier zorg wil dragen. Het ijs op onze rivieren. Op de rivieren is bet ijs op tal van. plaatsen vast gaan ziUen. Door het aan schuiven van het nog arkomende ijs tegen de ijsdam-men zal nu weldra overal het ijs zich vastzetten. D© Waai zit vast tot even beneden Tiel, de Rijm tot Maurik; de IJssel tot Zutphen; de Maas tot St. Andries. Het wajer boven de ijsdammen is reeds aanmerkelijk gestegen; te Tiel bijv. 138 c.M. in een etmaal. Te Dordrecht loopt mien over de Mier wede. Te Culemborg geschiedt de over tocht nog per roeiboot, maar was man bezig een voetpad te maken. Te Arnhem en te Nijmegen had men gister nog zwaar drijfijs, en geschiedde de overtocht nog met veel moeite per ijsboot. Op sommige plaatsen waar wakken tus- schen de ruwe ijsschotsen dicht vroren, iverd reeds op de rivieren schaatsen ge reden, o.a. voor Dordt. Scheuren In het spoorwegviaduct te Rotterdam. Omtrent de scheuren in de pijlers van de spoorwegviaduct te Rotterdam, /waar van wij in ons vorig nummer reeds met een enkel woord melding wordt gemaakt, schrijft de „N. R. Crt." De hoofdopzichter der staatsspoorwe gen, belast met Tiet toezicht over de brug gen, ontdekte Maandagnamiddag, dat zi h op de Gedempte Binnenrotte in drie pij lers van de spoorwegviaduct scheuren vertoonden. De pijlers zijn van gegoten ijizer. Daarop is te half vier alle verkeer over het viaduct tusschen de stations D. P. en Beurs stop gezet. De scheuren in de pijlers zijn op som mige plaatsen een vinger breed. Men ver moedt, dat zij een gevolg zijn van de strenge vorst, in verband met de tril lingen, veroorzaakt door het over het via duct rijden van de treinen. Er zijn onmiddjlijk maatregelen geno men om door het aanbrengen van bokken onder de gording van de spoorbrug nabij de pijlers, welke scheuren vertoonen, zooveel stevigheid aan te brengen, dat het verkeer over het viaduct weer zijn gewonen gang kan gaan. Den ganschen nacht zo-u hieraan doorgewerkt worden. Men meldde ons hedennamiddag tele fonisch Sinds 11 uur vanmorgen is het spoor wegverkeer over de viaduct te Rotterdam tusschen de stations Beurs en Delftscho Poort hersteld. De treinen moeten echter nog langzaam rijden. De N. O. T. verleent vanaf heden we der consenten voor den aanvoer van lin- nen garens, linnen, draad, en linnen ma nufacturen, welke aanvoer sedert eenige maanden was stopgezet. De consenten tusschen 28 November en 5 Februari gedateerd, zijn vervallen en zullen door nieuwe moeten vervangen worden. Goes.. Ziekenverpleging „St. Joanna". Gaarne verwijzen wij naar achterstaande advertentie van het be stuur der R. - K. Ziekenverpleging „St. Joanna" alhier, waarbij belang stellenden in deze schoon© inrichting va.:i weldadigheid worden uitgeno-odigd tot in schrijving op de renbe'.ooze prem cleaning van f 10.000 (in 1000 obligaties, ieder groot f 100). Wij hopen en vertrouwen, dat het be stuur de voldoening moge smaken spoe dig deze leening volt- ©kend te zien. Uit de statu.en dezer Vereeniging, die men ons van geachte zijde "to.'zond, ach ten wij liet nuttig het volgende ter al gemeen© kennis te brengen: Onder wijkverpleging wordt ver staan, dat de zuster mins.ens eens per dag de zieken komt helpen. De zusters zijn hiervoor beschikbaar van 's morgens 8 uur tot 's avoads 7 uur op werkdagen en van 2 tot 7 uur 's avonds op de Zondagen. De wijkverpleging is gratis voor een ieder te Goes. Onder gezinsverpleging wordt verstaan, dat de zuster in een gezin hare hulp verstrekt en daar steeds aan wezig is, behalve gedurende hare rust tijden. Gezinsverpleging kost te Goes f 1.50 per etmaal, voor buiten Goes- komt daar nog bij de vergoeding voor reiskosten. Nachthulp (waken) wordt be'aald met f 1.50 per nacht en daar waar reeds over dag ook hulp aan zieken verleend wordt met f 1 per nacht. Buiten dit alles zal natuurlijk later nog menige dankbare verpleegde zijn er kentelijkheid op stoffelijke wijze willen uiten door een gift. Dit is niet verbo den, maar de zusters mogen dat slechts aanvaarden voor de vereeniging. Door de leerlingen der Rijks Hoo- gere Burgerschool alhier zal Donderdag a.s. t-e 1 uur namiddag een ij s f e e s t worden gegeven op de Oostves!, aan de zijde die naar de H. B. S. is toegekeerd. Het programma omvat hardrijden voor jongens (beneden l(i jaar en van 1G jaar en daarboven), hardrijden voor paren, estafetterace, schoonrijden voor paren, schoionrijden alleen, bebendigheidsrij ten en priks.eerace. Prijzen in den vorm van medaljes en kunstvoorwerpen worden be schikbaar gesteld. Voor de verschillen de nummers is een aparte jury ter be oordeeling aangesteld. Het regelingscomité beslaat uit de hoe ren S. A. Leopold, Dr. J. Vermeulen, J. C. De Looff, M. Th. A. van Brug gen, J. G. Coenen, J. Neervoort en H. C. JR. Folmer. Zaterdag a.s. zal voor de kinderen van mindergegoeden een ijs.'eest worden gearrangeerd op de Westvest tusschen de Rijksgebouwen en het Dammetje. Do prij zen zullen bestaan uit Ievensbehoefjeu. „Freuleken". Het stuk speelt in den jare 1779 in een adellijk mil- lieu in Gelderland, dus in een tijd van decadentie. De inhoud van het stuk is daarmee l'unisson", wijl de personna- ges blijk geven de oude Ho-llandsche de gelijkheid te hebben verruild voor de de cadente begrippen van een zekere Fran- sche „sans gêne," waardoor het b.v. mo gelijk is, dat de heer Iman v. Aerschot hart en hand aanbiedt aan Florentine van Averting en toch achter haar rug een vrijage houdt met de dienstbode, wat hem blijkbaar niet zwaar wordt aan gerekend, ofschoon zijn verloofde het weet. Afgezien daarvan was het spel vlot, do actie los en hatuurlijlc, het weerge ven der karakters verre van onverdien stelijk. „Henriette", de aristocrate, met hare met vele Fransche woorden door spekte conversatie, sprak wat vlug nu en dan. Ook „Job", anders uitstekend, voor al in het laatste bedrijf, was soms niet goed te verstaan. „Florentine" en „Mie- betje", de vrouwelijke hoofdrollen, wis ten door hun spel te boeien, evenals „Iman", een der voorname mannelijke hoofdrollen. Henri", soms wat al te druk, typeerde overigens zeer goed d-e-n adel lijken student, vol bewondering voor zijn vriend Iman. Papa, de baron, deed zeer vaderlijk, bewoog zich alleen wat stijf in het hem wat te nauwsluitend Louis XVI co-stuum. De decoratie was geheel in deu stijl van den tijd en gaf een fraaie woon kamer uit de adellijke huizen van dien tijd te aanschouwen. Het „Nieuw Zie- rikzeesche Tooneel" beschikt inderdaad over zeer go-ede krachten en wijl het hier speelde ten gunste en bate der „Oeco- noinisc.he Spijsuitdeeling" moet de kri tiek voor de waardeering het veld vrij laten. De zaal van „De Prins van Oranje", waar hel stuk Maandagivond j.l. werd ge speeld, was voor de helft bezet, wat aan het strenge winterweer moet geweten wor den. De temperatuur in de zaal was dra gelijk, althans veel minder ij/.ig dan bij de opvoering van „Pilatus". De St. Ct. no. 31 bevat de sta tuten der woningbouw-vereeniging „Ni-euwGoes" alhier. De vereeniging stelt zich uitsluitend ten doel, in het beslag der verbetering van de volkshuisvesting alhier werkzaam te zjjn. Ter bereiking van baar doel streeft zij er naar, woningen, die voldoen aan de behoeften van kleine ambtenaren, be ambten, arbeiders en daarmede gelijkt- gestelden, te bouwen ,of op- andere wijze in eigendom te verkrijgen, ten einde deze te verhuren. Middelburg. Een 13-jarige jongen al hier, die door de rechtbank wegens ver duistering tot drie maanden tuchtschool was veroordeeld en daar lieden (Woens dag) naar toe zou worden gebracht, heeft zich gisteren nog eens aan zakkenrol lerij schuldig gemaakt bij een vrouw, die met andere aan de gasfabriek op een bon v-oor cokes stond te wachten. De politie alhier heeft wegens over treding der distributiewet proces-verbaal opgemaakt tegen iemand, die gort ver kocht voor 1G cent, terwijl de maximum prijs 13 cent is. xYlhier is een jongen door het ijs op' het kanaal gezakt doch gelukkig bij tijds door een werkman der meelfabriek gered. Op de bovenzaal van de sociëteit St. Joris- zijn thans een groot aantal schil derijen en teekeningen van W. Testas ge ëxposeerd. Deze schilderes legt in de meeste harer werken de kleuren neer, die zij waarneemt, in do gedachte van de roenschen die zij ontmoet, men krijgt hierdoor een geheel aparte kunst. Do appreciatie daarvan hangt geheel af van het feit of men zich in den gedachten- gang van de ontwerpster kan indenken, maar lioe men daarover ook denkt, ©en met aandacht bezien van het gewrochte durven wij ieder gerust aanbevolen, ook al is het ons niet gelukt ons geheel in die gedachten in te werken. (Men zie de advertentie in dit nummer.) Nadat reeds een paar maal breuken in de waterleiding moesten worden ge maakt, is Maandag door de vorst een breuk in de gasleiding in de stationstraat ont staan. Bij de werkzaamheden bleek ons hard de grond thans is. (Z.) Het bureau voor het geven van inlichtingen aan het publiek in verband met de brooddistributie is thans geves tigd ten stadhuize iu het lokaal van de Kamer van "Koophandel, ingang Helm, eerste deur links en geopend van half tien tot half een des morgens. De bak kers kunnen des middags van 4 tot 5 in hetzelfde lokaal inlichtingen inwinnen (Z.) Beperkingder schoolt ij den. In verband met de kolenschaarschte is besloten vanaf morgen (Donderdag) dt- schooluren als volgt te regelen: Alleen des morgens zal school worden gehouden en wel van 9 uur tot kwart over twaalf met een vrij kwartier van half elf to-t kwart voor elf. De vakken vrije- en ordeoefeningen en teekenen zul len geheel vervallen en voor zoover noo- dig ook het vak nuttige handwerken. Ver der zullen de schoollokalen voorloopig ook niet meer beschikbaar worden gesteld voor andere doeleinden. Vlissingen. Naar de V. C. verneemt, is de beperking betreffende de lichtbe- sparing voor kappers- en barbierssalons opgeheven, omdat Burg. en Weth. van het standpunt uitgaan, dat deze salons als werkplaatsen zijn te beschouwen. Na tuurljjk vallen onder de beperkende he paling wel de winkels, behoorende hij kappers- en barbierssalons. De pennyboot heeft den dienst we gens ijsgang gestaakt. Benoemd tot stationchef alhier de heer P. "Westra, thans onder-chef te Roo sendaal. De heer G. J. Beerendzin gaat tegen 1 Maart den dienst met pensioen verlaten. i Tengevolge van den ijsgang is Dins- dagmiddag geen boot van den Provincia len Stoombootdienst meer naar Terneu- zen vertrokken. Hedenmorgen vertrok er echter weder een te half acht en te 9.20. Naar Breskens vertrok er hedenmor gen een te 7 uur, die niet verder kon komen dan halfverwegen de haven van Breskens, zoodat de passagiers niet aan de ponton, 'doch aan het havenhoofd wer den gelost. De hoot die te acht uur van hier naar Breskens vertrok bereikte de ponton wel. Alhier moest Dinsdagavond een win kel, waar boonen en erwten worden ver kocht, door de politie worden gesloten, omdat het publiek te veel opdrong. Thans zijn erwt-en in beslag genomen en wor den aan particulieren gedistribueerd met 1 K.G, per gezin tegerijk. D<e politie alhier gaat steeds door met het opmaken van processen-verbaal tegen winkeliers en groentenventers, die boven den maximumprijs verkoopen. Van een groentenkoop-man, die zeide zich van de verbalen niets aan te trekken, werd de geheele inhoud van zijn kar in beslag genomen. De politie heeft een 16-jarigen jon gen aangehouden, die ten nadeele van zijn patroon een bankbiljet van f 25 had ontvreemd en dit had gewisseld en daarna het geld op twee plaatsen, namelijk onder een muziektent en in een keldergat had weggestoken. Zitrikzee. Zaterdagmiddag heeft onder veel belangstelling een wedstrijd plaats gehad op d© Zierikzeesche Ijsbaan voor kinderen beneden de 16 jaar in ringrijderij. Kapelle. Maandagavond had, onder groot© belangstelling, de plechtige instal latie plaats van da in onze gemeente aan gestelde wijkzuster mej. Ki-eiing. Door den Voorz. der vereen, wijkverpleging, dhr A. Gansfeman, werd in een passende rede uiteengezet, hoe vroeger reeds er op aan gestuurd was, in onze gemeente een zus ter te verkrijgen, maar aoor verschillende omstandigheden, moest dit uitgesteld wor den; doch door de bemoeiingen van de familie van der Have, Dr. Pfeiffer e.a. was men onlangs zoo ver gevorderd, dat met nieuewerking van 't gemeentebestuur en niieest alle ju de gemeente bestaande vereenigdngen ,de beiio-ouigde gelden hij- een t© krijgen, dat tot het benoemien van een© wijkverpleegster kon worden overge gaan. lioor den Voorzitter werd gewo zen op het schoon© doel waarom zij' was benoemd, om ziekten trachten te voor komen -en daar waar ziekte en lijden is, uit zooveel mogelijk tracnuen te verzach ten door goede verpleging. De zuster ver zekerde dat van haar kant al hot moge lijke zal gedaan worden, omi de lijdende mensclihejd ter witte te zijn. Medegedeeld werd nog, dat door de t'amilk Van der Havo een fonds geslicht was, waaraan ze ©en bedrag van f lOOo geschonken had, met het doei, uit dat lunds een blijvende zekerheid ia krijgen tot het stand houden van wijkverpleging en weid dii mooie voorbeenl voor oogeii gesteld, om degenen die zulks kunnen, te do-en volgen, al was het dan met min der groot bedrag. Zaterdagavond werd door den omroeper bekend gemaakt, dat oen spoed- eisch-ewde vergadering zou ge-nouden wor den tot het organiseren van een ij-sfeest. Velen haddein hieraan genoor gegeven, een commissie werd gevormd en door den Burgemeester werd vergunning ver leend voor bet inzamelen van ge,d. Een en ander liep vlot van stapel, zoodat Maandagmiddag het programma kant en klaar was. Om 'half éen werd, met het muziekgezelschap „Ons genoegen" voor op, in optocht naar de baan gemarcheerd. Bij aankomst aldaar werden de kinderen der openbare en bijzondere school out haald. Vervolgons wedstrijd in het hard rijden voor jongens van 10 tot 13 jaar. Ie prijs, ©en paar mooie schaatsen wer den veroverd door A. Scidpp-er ijl., tweede prijs, een ingemgd dambord A. van M il- ligen; 3e prijs, een zakmes A. EvarsdijLc; e-i prijs, een portemonnaie, D. v. Maris Jr. en 6e prijs, een kienspel, M. Ganse man. 'Daarna tankruipen door jongens van 10 tot 12 jaar. Ie prijseen echt lederen portemonnaie, C. 1 'aardetiooper 2e prijs: een tooveriantaarn, A. Evers dijk3e prijseen sigarenkoker, Jac. Korstanje; 4-e prijs: een kienspel, Nic. Zegersen; 5c prijs, een damspel, D. v Maris Dz. Aisnu had plaats hardrijden voor hoeren van 18 jaar en ouder, deze prijzen bestaande in geld, werden ge wonnen door A. Landman Jz., Ie prijs f6; 2© prijs II. Nouso fö; 3e prijs: Ju. vanI AYingen f4 en 4e prijs: F. van lwaarden 12; vervolgens schoonrijden voor paren. Voor dit numuner was veel liefhebberij-. 1© prijs wterd behaald door dhr. Jan Eversdijfc Mz. en mej. Maatje id© Jager Ad., bestaande in tabakspijp in etui en horlogekoordje met gouden schuifje; 2e prijs, dhr. Jb. van \vingen en mej. 'Leuntj© Nijs-sen Pd., een kistje lijne sigaren en een zilveren doekspeld, terwijl een troostprijs werd behaald door dhr. J. Schipper Dz. en mej. A. Schip per Dd. Daarna schoonrijden voor hes- ren alleen. 1© prijs f6, Jb. van Wangen, 2e in f4, Q van d-e Vrie; 3e in f2 Johs. Schipper Dz. Vervolgens hardrijden voor jongens van 14 tot 17 jaar. Ie prijs f4, Nic. Eversdijk; 2e in f3 L. Hermes; 3e in f2, M. Romijase en 4e in f 1, P. de Puit. Ten slotte 'toukruipen voor mannen, om' prijzen bestaand© in spek, worst, rijst, enz. Dit nummer bracht de lachspieren van het publiek in hoog© male in beweging. Eerst© prijswinner was A. van Liore Mz. Nadat alles in d-e best© orde vérloo- pen was, (uit voorzorg waren enkele leden der transportcolonne met een tasch ver bandmiddelen aanwezig, .onn> bij eventu eel© gevallen hulp te verkenen, wat ge lukkig niet noodig bleek) werden door den voorzitter van het comité, dhr. A. van der Havo, met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt en bracht hij, mede namens het comité, dank aan alien voor de medewerking, tot het slagen van dit ijsfeest. 's Heer Arendskerke. Ook hier in deze gemeente begint er groote behoefte aan steenkolen te komen. In de openbare school kan men maar een halven dag meer schoolhouden wegens gebrek aan kolen. Ook met de petroleum begint het er hier op aan te komen; men kan hiei' maar half zooveel meer krijgen als dat men gewoon was. 'sHeerenhoek. Men schrijft ons: De aanhoudende vorst bracht door 't ijsvermaak ook in ons dorp- groote leven digheid, vooral toen gistermiddag een ijs- feest werd gehouden, 't eerste in deze gemeente. Op de weel van de wed. Ver- mue waren drie banen in orde gebracht door de feestcommissie, die door vlag gen de banen feestelijk had versierd. Om 1 uur begonnen de wedstrijden voor de schoolgaande jeugd; de deel nemers, ruim een honderdtal, weerden zich dapper om een mooien prijs deel achtig te worden, want wel kreeg elk een prijsje, maar die overwonnen, moch ten eerst uitzoeken. Hardrijden, turfraj- pen, tonnen roilen vonden veel deelne mers. Ook de prikslee was niet ver geten. Daarna reden de grooteren. De banen waren hiervoor wel wat kort, en de bochten te scherp-; menigeen zag zich door struikelen of vallen den prijs ont glippen. Maar des te meer voldoening gaf de overwinning. De uitslag was: 1. Jac. Clarijs Jr.; 2. M. Nagelkerke; 3. Jac. de Jonge Mzn. In de tweede groep- was de uitslag: 1. B. de Hond; 2. J. Rijk; 3. P. de Jonge Bzn.; 4. C. Martens Joh.zn. Ten laatste werd door een elftal ge reden om den prijs in 't schoonrijden. De jury kende den eersten prijs toe aan Jac. Wirtz, hoewel H. Vermue een ge lijk aantal punten had, maar hij een tweede ronde minder gelukkig was. De uitslag was: 1. J. Wirtz; 2. H. Vermue: 3. L. Smit en 4. B. de Jonge. Door den heer II. Grimminck was een mooie zil veren medaille uitgeloofd, wat de attrac tie voor dezen wedstrijd des te grooter maakte. Op' 't ijs werd deze medaille door den voorzitter der commissie aan den kampioen uitgereikt. Hiermede was 't eerste ijsfeest in deze gemeente atge- loopen. De belangstelling van oud en jong was groot en de hanen waren voor zulk een belangstelling wel wat klein. Maar alles liep goed van stapel, 's Avonds om 6 uur werdefa door de feestcommissie de prijzen aan de overwinnaars uitge deeld en de heer Hoornick dankte allen, die door hun giften, groote en kleine, dit feest hadden mogelijk gemaakt, en die door hun belangstelling en medewerking dit feest deden slagen. (Z.) Ovezand. Juist na het ter perse gaan van ons vorig nummer ontvingen wiji over hetgeen Zondag j.l. aan de lezing van den heer Vienings vooraf .ging, het na volgend verslag van geachte zijde: Onder overgroote belangstelling hield de R.-K. Kiesvereeniging Zondag 11. haar jaarvergadering. En 't kon ook wel niet anders, waar een spreker als de heer Vienings uit Goes, wiens naam zoo-wel hier als elders een goeden klank heeft, zou optreden niet het onderwerp: „De nieuw© Grondwetsherziening." Ruim 60 leden waren aanwezig, terwijl staande de vergadering nog ©enigen zich als lid aan meldden. Ook do ZcerËerw. heer Pastoor en pater Marlinus uil Rilland waren ter vergadering aanwezig; de- eerste ais gees telijk adviseur, de laatste als belangstel lende. Uit het jaarverslag stippen wij aan, dat liet ledental 146 bedraagt. Onze ver dienstelijke oud-voorzitter de Keer B. G. Lumbers, aan wie do vereeniging zooveel te danken heeft, verliet in dea loop van het jaar Ovezand en daarmee- ook de vereeniging die hem zoo lief was;. Nog even werd in herinnering gebracht het van veel waardeering getuigend schrijven aan hem', verzonden en voorgelezen h©t antwoord dat vrij "hierop mochten ont vangen. Het verslag van den penningmeester wijst een batig saldo aan van f 18.841/2. De aftredende bestuursleden F. de Jonge en M. Rijk werden met overgroote meer derheid van stemmen herkozen. Wilhelminatlorp. Dat deze winter her innert aan 'n ouderwetschen winter, bleek Maandagmiddag 2 uur bij' hoog water, doordat de heeren C. Tazelaar, C. Schip per Veerman, J. de Back en Hamelint, gezamenlijk over het ijs uit Kats naar het Katsche veer (Z.-B.) kwamen ge wandeld. (G. C.) 's Gravenpolder. In de Maandag gehou den raadszitting is bij verordening de mosselzouterij als huisindustrie verbo den. Nog is hij verordening bepaald, dat jongelieden beneden de 16 jaar niet in verloflocalen mogen tegenwoordig zijn. (M. Ct.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2