Laatste Berichten illoop verkoopingen aanbestedingen, enz Gemengd Nieuws. Wetenschap en Kunst. Rechtszaken. 413e Staatsloterij. Faillissementen. KERKNIEUWS. O N D E R W ij S. Landbouw en Veeteelt. Grondwetsartikelen 80 en 192 (kiesrecht en onderwijs). Voornamelijk bij het kies rechtartikel met zijn nieuwe bepalingen over algemeen kiesrechl, stemplicht en evenredige vertegenwoordiging stond de spreker lang slil en slaagde er in van dat alles een helder en duidelijk beeld te. geven, zooals de ZeerKerwaarde heer Ber- gausius, pastoor der parochie, nadruk kelijk in zijn zeer waardeerend dankwoord te kennen gaf en de hoop uitsprak, dat wanneer onder de nieuwe kiesrechttoe standen de electorale strijd moet worden aanvaard, de lieer Vienings Weer bereid zou worden gevonden, de Roomsrhe kie zers van Ovezand tot dien strijd op te wekken. Ook werden den spreker dooi den pastoor nog eenige vragen gesteld, over de evenredige vertegenwoordiging, die deze naar best vermogen beant woordde. De vergadering, die zeer druk bezocht was, ging hoogst voldaan huiswaarts. Mode was aanwezig de weleerw. pater .Uartinus van het Capucijnerklooster van Rilland. De vergadering werd gepresideerd door -don heer Mar. van 'tWestende. De ZeerEerw. heer pastoor leidde den spre ker in. Kwadendamme. Na Go-es en Ovezand komt nu Roomsch Kwadendamme met een tooneehiitvoering. Blijkens achterstaande advertentie zal do t oo n-eel vereen. „Roomsch Vermaak" aanstaanden Donderdag en Vrijdag een voorstelling geven. Mogen onze paroch.anen, hun belang stelling toonen door in grooten getale^ op te komen en moge hier voor de spelers het spreekwoord bewaarheid worden: „lest best". Baarland. Na bekomen vergunning van onzen Ambachtsheer, werd Zaterdagna middag op do Slotvest een ijsEeest gege ven aan de kinderen, na afloop waar van de oud-eren nog «enige onderlinge wedstrijden organiseerden. Door de jongens werd ring gereden, door do meisjes tonnetje gerold, terwijl do kleinsten -oenigo spelletjes op het ijs mochten uitvoeren. Na ©en uur ijsver maak volgde voor de jeugd gedurende een uur prijsuitreiking en tractatie ö-p chocolademelk, koekjes, 'kwatta enz. in de school, waar het muziekgezelschap zijn opwekkende tonen liet hooren. Aan de onderlinge wedstrijden werd door velen deelgenomen; ze bestonden in hardrijden, schoonrijden voor heeren en voor paren en ringrijden. De eerste prijswinners voor schoonrij den waren de heeren: L. v. D-amune, P. Braam, C. Haasdonk. Schoonrijden paren: J. A. Hoogvliet en S. Steket-ee; L. van Damn» en Lena Mo-1; G. J. van Damme en M. van D-ammo Traas. Hardrijden: J. Steket-ee, J. A. Hoog vliet en H. Mol. Hot ijsfeest was te ongeveer (3 uur geëindigd, en verliep zander stoornis; alles was dan ook goed geregeld 'dooi de commissie. Kapelle. Ter verkrijging van goedkoop® levensmiddelen zal aan Z. E. den Mi nister van Landbouw een request gepro senteard worden, omdat door de bevoegde autoriteiten in deze gemeente, in dez-o gewichtige zaak, naar h-et oordeel der requestranten, weinig o-i niets gedaan! qwordt. Hot request is reeds verzonden en is door bijna allo gemeentenaren on derteekend. Nieuwdorp. Wegens de strenge koude, die de brandstoffen doet opraken, terwijl do aanvoer daarvan wegens gebrek aan voorraad achterwege blijit, wordt hie-r op do openbare school maar een halven dag school gehouden. Krabbendijke. Itier moeten, voor zoo ver het reeds is onderzocht, vele aard appelen zijn bevroren. Op do Schelde is zeer veel ijs ©tl -mien vreest, dat de o-estorbanken ook zullen hebben geleden. Zaterdagavond moest de laatste post alhier (na 3 kwartier op den sneltrein welke zooveel ,te laat was ,te hebben/ gewacht,) onverrichter zak-e naar het kan toor terugkeeren. Do .sneltrein welke hier dagelijks slopt en de laatste post medebrengt, reed in vliegenden vaart het station voorbij. De reizigers voor hier, rne-n zegt een 10-tal, stapten te .Rilland uit, vanwaar ©enigen te -voet en die andere met een vertraagden goederentrein naar bi-er terug keerden. zins bijgekomen, ofschoon men nog voor 't leven vreest. Hulst. Naar we vernemen, zijn er stap pen gedaan hij de Duitsche autoriteiten, om steenkolen uit Limburg door België via Antwerpen naar Zeeuwsch-Vlaanderen, te zenden. 'tls te hopen, dat de Duitsche Regee- ring gunstig op het verzoek mogen be schikken, want het gebrek aan brand stof is meer dan -erg. Velen hebben niets of wel niets anders dan vlas afval om voor verwarming te gebruiken. Benoemd in de keuringsraden voor de lichting 1918 in de provincie Zeeland tot voorzitter van den eersten keuring-g raad W. F. Johannes, gep-ensionneerd luit.- kolonel, plaatsvervanger E. A. Urnland, g-epensionneerd luit.-kol.; tot voorzitten van den tweeden keuringsraad' J. J. Francken, gep-ensionneerd Iuit.-kol., plaats vervanger H. J. Wonnink, luit.-kol'„ pro vinciale adjudant in Zeeland. D-o-or Gedeputeerde Staten van Zee land zijn met ingang van 15 Febr. a.s. benoemd tot stuurman der le klasse hij den Prov. Stoombootdienst op de Wies- ter-Schelde D. Duurinck en tot stoker lo klasse A. Oel-e. Aan de grens bijl St. Kruis is een grenswacht door een smokkelaar in den schouder geschoten, de gewonde is op genomen in het St. Anthoniusg-esticht te Oostburg. (M. Ct.) Ameland. Acht militairen, die een tocht te voet deden van Holdert naar Ameland, zijn sinds 1 Februari geïso leerd. Hoek van Holland. Den 7-en dezer zal hier wederom e-ene uitwisseling van Duitsche -en Engelsche invaliede krijgs gevangenen plaats vinden. Amsterdam. (V.D-.) Wij vernemen, dat door onze ministers van buitenlandse!]© zaken, koloniën on marine m-et de direc ties onzer groot© reederij-en zal gecon fereerd worden over de te volgen ge dragslijn bij de uitvaart onzer schepen, zoodra minister Loudon het resultaat zal vernomen hebben van de stappen, di© o-nzo regeering tc Londen en -Berlijn heeft gedaan. Voorloopig zullen 'de schepen nog niet uitvaren, ook niet de booten der maat schappij Zeeland. Rotterdam. Door een defect aaii e/en viertal pijlers van de Spoorwegviaduct door Rotterdam is het reizigersverkeer tusscben Delftsche Poort en Beurs van middag verstoord. Reizigers uit de rich ting Dordrecht moesten bij de Beurs uit stappen. Er vertrekken van de Beurs voor loopig geen treinen naar het Zuiden. Van het Oorlogsveld. 5 Feb. 5 uur 's namiddags. Was hingfon President Wilson heeft aan de neutrale landen „een nota ge zonden waarin hij uitnoodigt tot steun aan zijn protest tegen het Duitsche in grijpen in de rechten der neutralen cn hun vrijen handel ter zee. 'Deze nota is een slap naar de uitvoering van het plan van den president, om een gemeen schappelijke actie der neutralen in het leven le roepen lot het bespoedigen van den vrede en het beschermen van do rechten der neutralen. Washington. De commissie uit den Senaat heeft 17 wetsontwerpen goedge keurd ter vergemakkelijking van de be strijding van belemmeringen van het neu trale handelsverkeer. Berlijn. Hier is -een Duitsch-Iersche vereeniging opgericht, om deze twee lan den nader bij elkaar te brengen. Berlijn. Volgens het Wolfbureau zou het Nederlandsche stoomschip- Gamma den len Februari niet door een Duit- schen onderzeeër zijn getorpedeerd, maar als vervoerende contrabande zijn opge bracht en daarna tot zinken gebracht. Keulen. De „Kölnisc.he Volkszeitung" verneemt van het oostelijk oorlogstooneel, dat de krijgsoperatiën -daar st.il liggen dooi de strenge koude. Het vriest 30 graden op- -enkele plaatsen zelfs 34. Vliegeniers kunnen niet opstijgen wijl zij bevriezen, de /manschappen kunnen niets uitrich ten. wijl hun anders de vingers afvriezen. Curator: mr. ,T. TL M. Stieger, adv. en proc. to Goes. (M. Ct.) Ossenisse. De aanbesteding van een woonhuis met stal alhier heeft 3 Februari j.l. plaats gehad. Het werk is gegund aan Th. Du Bois voor het metselwerk ad f 328.80 en aan Jos. Kint voor het timmerwerk ad f 865. Beidon wonen al hier. Gjroote snoeken. Dat er in Zeeuwsch- tlaanderen wel eens groote snoek ge vangen wordt, blijkt uit het volgende: De visscher D. v. H.lid en secretaris der afdeeling Axel, ving dezen winter in de maand November een snoek van 19 3 Toen hij echter een paar dagen later beestje zou verzenden, bleek hem, dat het veel, veel dunner was geworden. De snoek had toen een karper van ruim 2 kilo uitgespuwd. Wat een roofdier! In de maand December mocht het dienzelf den visscher gelukken, een nog grooteren te vangen. Dit exemplaar woog'26pond. Het was een prachtige visch hij had een lengte van 1. 10 c. M. en een dikte van 55 c. M. („De Tijd") Het Handelsblad meldt, dat vanmor gen gevankelijk le Zutphen is binnenge bracht G. R. deurwaarder bij de Rechtbank aldaar en sedert Mei 1912 voortvluchtig Wegens vermoeden van verduistering van gelden had de rechtbank rechtsin gang tegen hem verleend. Hij hield zich den laatsten tijd onder den naatn G. R. van Hattonburch te Weltevreden op, waar hij door een oud stadgenoot her kend was. De boordevolle Schatkist. De overvloed van goud in de Vereenig- de Staten is van dien aard, dat de schat kist niet meer weet waar de voorraden onder te brengen 8000 millioen gulden aan goud liggen in de kluizen van het departement van de Schatkist, waar eigen lijk slechts voor 250 millioen gulden plaats is. („Matin.") Een drama. Te Zevenaar heeft zich Maandagnacht een -droevig drama afge speeld, waarbij de drank ©en voornam© rol speelde. De soldaat A. Jansen, uit Babberik (gem. Zevenaar) was met 14 dagen verlof thuis geweest, ter verzor ging der bo-erderij-, daar zijn vader en kele dagen geleden, overleden was. Dins dagavond moest hij- weer lie Arnhem- in zijn garnizoen zijn. De laatste- avondtrean vertro-k echter, juist, toen hij wilde in stappen. De nog jonge man is toen hier gebleven en kreeg tnsschen 11 en 12 uur nabij- ©en café op 't Grieth met den landbouwer, tevens molenaarsknecht B. Roelofson die ,-ovenals hij, flink gedronken had, -een -uroinkemanstvvist. 'Éven 'later hoorden buurtbewoners- een schot vallen en vond men R. met ©en schot in de horst op den weg liggen. Naar 't zie kenhuis vervoerd, bleek de- getroffene wel dra 'bezweken. D© vermoedelijke dader is nabij- liet station alhier, toon hij naar Arnhem- wilde vertrekken, gearresteerd. De getroffene was gehuwd en vader van zes nog jeugdig© kinderen. van dit gewas, zoolang hij niet heeft be kend gemaakt, dat tegen het afsluiten der contracten geen bezwaar bestaat. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding leer plichtwet: C. v. 't W„ TIeinkenszand, J. v. D., Goes, ieder f2 b. s. 2 d. h.; jagen zonder akte en vergunning: II. v G., 'sHeer Arendskerke, £2 b. s. 2 d. h., uitleveren geweer en haas of 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h., A. B., Ovezande 2 maal £2 b. s. 2 maal 2 d. h., uitleve ren geweer of f 1 b. s. 1 d. h.niel beletten, dat hond wild opspoort: M. I). Schore. f2 h. s. 2 d. h.; in veld wild vervoeren zonder akte: II. v. G„ 'sHeer Arendskerke, fl b. s, 1 d. h.; zich m-et strikken in veld bevinden: A. B., Kloe- tinge f3 b. s. 3 d. h„ verbeurd verklaren 4 strikken; straatschenderij: J. M. L., Kamperland, f3 b. s. 3 d. h.Trekdier onbeheerd laten staan: J. 0., A. d. D.. Goes, C. d. V., Ierseke, A. B., aldaar, A. v. d. V„ Ovezande, S. K. Kruinin- gen, allen Jf2 b. s. 2 cl. h.nachtru moer verwekken: C. T. B„ Kloetinge, W. C. d. V., Goes, ieder f3 b. s. 3 d. h.; overtreding trekhondenwet: W. d. J., Goes,, f3 b. s. 3 d, li.; rijden met vuile wielen: P. D., Biezelinge, terug aan ouders; A. K. Mzn., Kminingen, f2 b. s. 2 d. ;h„ I. d. R., Kamperland, fl b*-s. 1 w. tuchtsch.; vleesch ver voeren in niet gedekte wagen: J. D., te Goes, f 3 b. s. 3 d. h.'s avonds rijden zonder licht: J. M., Hansweerd, I. M. S„ Hoedekenskerke, M, v. d. M-, Ierseke, P. v. W., Oudelande, J. v, 't V.. aldaar, J. V., Wemeldinge, alien f 1 b. s. 1 d. h,; 's avonds fietsen zonder lantaarn: J. C. S., Goes, f 1 b. s. 1 w. tuclitsch.; M. v. d. S., Hansweerd, fl b. s. 1 w. tuchtsch,; P. L., Kloetinge, J. O. jML, 's Gravenpolder, L. S., Bie zelinge, II. R., 's Heerenlioek, M. G„ Goes, P. J. P., P. d. K. Pzn., beiden te Ierseke, C. S., Hansweerd, M. \V„ J. v. B„ Kruining-en, M. B. Azn., Krab bendijke, A. J. v. L., Kapelle, P. v. E., Wemeldinge, G. J. Hoedekenskerke, M. J. Schore, allen f 2 1). s. 2 d. h.'a nachts varen zonder licht: J. \V., Schore, 2 b. s. 2 d. h.'s nachts gemeerd lig gen zonder licht: A. d. B„ z. b. woon plaats, f 5 b. s. 5 d. li., A. J. M., Wals oorden f5 b. s. 5 d. h,; waterleiding niet zuiver en op breedte en diepte hou den: P. M-, Kortgene, M. R„ Driewegen, C. v. D„ Oudelande, f5 b. s. 5 d. h.; schelpdieren rapen aan voet van water- keerende zeedijk: A. C., Geersdijk, L. G., Strudorp-, ieder f 1 b. s. 1 d. h.; dron kenschap-: P. d. V., 's-Gravenpolder, J. A. v. d. M„ Goes, A. M„ Goes, W. H.. Hansweerd, A. V., Hoorn, J. P. P., J. N., beiden tc Baarland, H. IC., Rotter dam, M. d. W„ Colijnsp-laat, J. B., Nisse, ieder f 2 b. s. 2 d. h„ M. d. W-, Vlijmen, D. M. S„ Colijnsp-laat, f3 b s. 3 d. h., F. V. Mzn., Goes, 5 b s. 5 d. h„ L. T., Heinkenszand, f5 b s. 5 d. li., hij 8e herhaling: L. V., Mzn., Goes, drie weken hechtenis. Bekrachtigd vonnis tegen P. J. M„ Hal steren, beklaagd zich bevinden op- ver boden terrein: 2 maal gep-leegd, 5 d. en 7 d. h. V rijg esproken: beklaagd overtreding leerplichtewtJ. H., en II. M„ 'sHeer Arendskerke. Souburg. Door het bestuur der bijzon dere school alhier is aan den minister telegrafisch .verzocht om in den kolen- nood te voorzien, aangezien anders bin nen eenig edagen de school gesloten zal moeten worden. Breskens. Het ij s. Zaterdagmorgen was de haven alhier vol ijs. Met moeite kon de provinciale boot van Yiissingen naar Breskens aan den steiger in de haven komen. In de haven "te Vlissin- gen was weinig ijs. Oostburg. Vorige week zijn hier 6 Duitsche deserteurs binnengebracht, die op- verschillende plaatsen over de grens zijn gekomen. St-Jansteen. In een der vele houten barakken, welke hier zijn gebouwd, heeft de strenge vorst deze week bijna een slachtoffer geëischt. Een kindje van on geveer 10 maanden vond men des mor gens bijna doodgevroren. Na medische behandeling is het kindje weer ©enig 5e kl., 13e lijst. Trekking 5 Febr. f 50C0: 18537 10005649 6860 7005 10501 15507 20010 E 400: 4866 5484 10183 11566 17089 2002677 8104 11801 12526 13836 14530 19174 f 100: 4 278 1965 4357 5259 10224 10880 11449 12212 12901 16202 20748 f 705636 6730 7703 14265 Nieten1071 1089 4009 4022 4030 4288 4320 4404 4403 4905 5605 5617 5628 565S 5676 6623 6624 6613 6708 6794 14733 16504 16532 16536 16224 5 Febr. 1917. A. C. A. Elzinga, wo nende te Ternouzen. Rachter-commissaris: mr. J.-AY, Zijlstra. Tot. leden van het Historisch Genoot schap te Utrecht zijn benoemd de hee ren J. II. Deibei en dr. N. S. Unger, heiden tc Middelburg. Ovezand. Do weleerw. pater Martinus van het Cnpucijnenklooster van Rilland, heeft hier in de parochie ©ene afdeeling opgericht van de derde orde van den II. Franciscus van Assisië, waarbij men zich zich meer bijzonder verbindt om onder de bescherming van den. patriarch van Assisië een christelijk en verstorven leven in de "wereld te leiden. Stoppeldijk Ons bericht omtrent het ontslag nemen van den Z. Eerw. Heer Jongeneelen, is blijkens ontvangen mede- deeling voorbarig, zoodat wij hopen, dat het Z. Eerw. nog lang gegeven moge zijn aan het hoofd zijner Parochie te staan. („Zoom") Sluis. Mej. J- N. F-eij. onderwijzeres aan de christelijke school alhier, is be noemd Dij het lager onderwijl in Oost- Indië, w,aarheen zij in Augustus a.s. hoopt te vertrekken. (M. Ct.) Geslaagd voor het voorloopig machi nistendiploma de heer G. Eikelboom, leer ling van de „De Ruyterschool" te Vlis- singen. Contracteren van suikerbleten. De Minister van Landbouw. Nijverheid en Handel vestigt er de aandacht van verbouwers van suikerbieten op, dat zij goed doen zich te onthouden van het afsluiten van contracten voor denverbouw Arr.-Rechtbank tc Middelburg. Voor de rechtbank te Middelburg werd Yrijdag in besloten zitting behandeld de zaak tegen J. F., uit Biezelinge. Tegen haar werd 2 maanden gevangenisstraf met drie jaar proeftijd wegens dood door haar schuld, gevorderd. In het openbaar werd behandeld de zaak tegen mr. J. \V. F., uit D-eu Haag, beklaagd van eenvoudige beleediging van de heeren jhr. E. A. O. de Casembroot en mr. F. N. van der Bilt, in het inge zo-nden stuk van de „Midd. Crt." van 2 December 1916, waarin beklaagde de overgang van de begrafenismaatschappij „Uit Voorzorg" besprak. De heeren De Casembroo-t en Van der Bilt verklaarden door den inhoud van het stuk beleedigd te zijn. De beklaagde wilde den heer De Ca sembroot vragen of het doen stemmen door gemachtigden altijd toegelaten is, als het niet beslist verboden is. De president wees er beklaagde o-p, dat hij alleen wegens eenvoudige belee diging terecht stond, en niet wegens smaadschrift, zoodat de bewijslevering niet kon worden toegestaan. De bekl. zag toen van het stellen der vraag af. De getuige J. A. Bourdrez heeft het stuk ook gelezen. De getuige J. H. Deibei verklaart, dat het stuk in de geheele oplage is ver schenen en dat de courant op de gewone wijze is verspreid. Bekl. bekende het stuk te hebben ge schreven met het doel ruchtbaarheid aan do zaak te geven en niet om de getuigen te beleedigen. De officier van justitie wees erop, dat de Maatschappij „Uit. Voorzorg" rechts persoonlijkheid bezat. Wat betreft het stuk ^elve, noemt de officier het een juridische fo-ut, zeer kwet send, en de plaatsing noemt hij onnoodig. Daar een rechtspersoonlijkheid niet ver volgd kan worden, is hot eon blunder van beklaagde om van ingrijpen der justi tie te spreken. Het stuk is zéér kwetsend, hetgeen nie mand zal ontkennon, terwijl de plaatsing o-nnoodig was; de weg was geweest eeno mededeoling aan de justitie. Daar echter het bewijs van o-pzet tot beleedigen niet is geleverd vraagt spreker vrijspraak voor bekl. D-e beklaagde zelf ho-udt oen uitvoerig pleidooi, waarin hij allereerst zegt, dat toch de leden van het bestuur eener rechtspevsoonlijke vereeniging -individueel zijn to vervolgen. D-e beklaagd© zette in den breede uit een, waarbij door den president op kort heid werd aangedrongen, de 'kwestie van den overgang en de weigering om hem inlichtingen te geven, oim ten Slotte do overtuiging uit te spreken, dat hij niet schuldig is. Vervolgens werd in appèl behandld do zaak tegen J. P. L. D., chauffeur to Vlis- singen, die wegens gevaarlek rijden dooi den kantonrechter is veroordee.d tot f 15 boete of 15 dagen en 1 jaar verbod om een auto tie besturen. Het gold hier het rijden op den Prins llendrikweg op 5 September, met zulk oen vaart, dat het voetgangers deed schrik ken. Gedagvaard waren ditmaal drie getui gen a décharge, die niet veel nieuw licht in ,de zaak brachten. D-e officier van justitie wees op do verklaringen van de verschillende getui gen voor het kantongerecht en meende-, dat de o-pgelegdo boete te laag is en vroeg f 25. De verdediger, mr. J. Adriaanse, wees er o.a. op-, dat de aanklagers destijds bij de politie verklaarden, dat de auto, die bekl. voorbij reed, zeer langzaam reed. Ook het even aanraken van het klinkerpadje is geen bewijs van belem meren van h-et verkeer. Bekl. is toen ook veroordeeld .wegens het rijden op het klinkerpad, en het rijden met,,een te -groote snelheid. Dit laatste betwistte pleiter en hij zeide, dat bekl. aangeklaagd -en vervolgd is, omdat bekl. dezelfde chauffeur is, die de auto reed, waarmede een kind is dood-gereden. Bekl. werd toen vrijgespro ken en pleiter meent, dat men hem nu dat feit niet weer mag voorhouden, zoo als de ambtenaar van het 0. M. hij het Kantongerecht deed. Spr. hoopt, dat de rechtbank deze kwestie geheel op- zich zelf zal be-oor- deelen en vroeg vrijspraak of althans een clementer straf, die door den kan tonrechter is opgelegd. De officier wees cr in zijn rup-liek op, dat bekl. als hij niet go-ed voorbij kon, zonder liet klinkerpad te raken, maar had moeten stoppen, heigeen de motor -en regl-cmentwet voorschrijft. De verdediger zegt nog, dat piet vast staat, dat bekl. op- het padje reed. Is dit wel zoo, dan heeft bekl. eeno over treding gepleegd, maar daarom nog niet hot vorkeer belemmerd. Vervolgens werd tegen J. F. M. C., te Philippine, wegens het veroorzaken van gevaar voor verkeer met stoomvermo gen door een wagen op de tramlijn voort te duwen, op- het oogenblik, dat een tram zou aankomen, bij verstek f25 of 50 dagen gevorderd. Tegen L. F., koopman te Leiden, die den conducteur J. J. Tieleman van de Zeeuwsch-Vlaamsche tram onder Stop peldijk mishandelde, werd bij verstek f 10 of 20 dagen gevorderd. Wegens huisvredebreuk en vernieling stond terecht C. de V. uit Biervliet. Beklaagde zou te Biervliet lastig zijn geweest in het café van Calon en niet er uit willen gaan. Toen hij eindelijk buiten was gezet, sloeg hij vier ruiten in. Bekl. ontkende, hij is wel in het café geweest, maar verder weet hij- niets van de zaak af. Eisch f 20 of 40 dagen, terwijl de ge tuige Calon f 1680 schadevergoeding- vroeg. Wegens overtreding van de plaatselijke belastingverordening te Vlissingen, h-e-t niet aangeven van sterken drank, luidde de eisch tegen W. v. H. te Vlissingen' i25 of 50 dagen. Wegens mishandeling van J. Wiltemse door hem met ©en flesch bloedend aan het. hoofd te- verwonden, werd tegen P. M. te Oostkapello f 10 of 20 dagen ge vorderd. Wegens verzet tegen de politie werd bij verstek tegen J. S. te T-e-rneuzen £10 of 20 dagen gevorderd. Wegens beleediging van een onbezol digd rijksveldwachter werd .tegen A. J. L. te Kruiningen f 15 of 30 dagen ge vorderd. De volgend© beklaagde A. B. uit Bors- sele stond terecht wegens het om-hakken van een olmeboom van de Ned. Herv. Kerk. Beklaagde zeide, dat het hier slechts een uitlooper van een heg geldt en hij toestemming had. Eisch f10 of 10 d Wegens beleediging van een commies te Hansweerd werd tegen F. de S., zon der bekende woon- of verblijfplaats f 15 of 30 dagen gevorderd. Wegens landlooperij werden staande de zitting veroordeeld T. van Dijk tot 12 dagen en W. v. H. tot 3 dagen hecht, en opzending van 1 jaar en 3 maanden. Wegens terugkeer in het in staat van beleg verkeerende gebied, werd O. uit Koewacht veroordeeld tot 10 dagen met aftrek voorarrest en onmiddellijke invrij heidstelling.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3