BINNENLAND. UIT ZEELAND. Gezonken schepsn. LONDEN, 2 Febr. (Lloyds.) Hot Noor- sche s.s. Sardinia (1500 ton) moet in den grond geboord zijn. BERLIJN, 2 Febr. (VVoFr.) Dezer dagen teruggekeerde duikbooten li ddien 21 vaar tuigen met rond 30.000 bruto ton in bond, in den grond geboord. Onder de ladingen van deze vaartuigen bevonden Izich onder andere ongeveer 7500 Ion steenkolen. 5000 ton erts en bovendien fosfaat en mijnhout. LONDEN, 2 Febr. (Lloyds) Het Xoor- sche stoomschip Jery (1112 ton) is in de lucht gevlogen. Van de bemanning is oen gedood, de overigen zijn geland. LONDEN. Het Noderiandsch© stoom schip „Gamma" van de maatschappij Bothnia is gezonken. De he-manning is gered. (Het schip was geladen met lijn koeken. Red.) LONDEN, 3 Febr. (Reuter.) Het Ame- rikaansche stoomschip „Housatonic" is in den grond gehooid. WASHINGTON, 4 Febr. (Reuter.) Vol gens een bericht, dat het ministerie van buitenlaudsche zaken van den Amerikaaii- schen consul te Plymouth ontving, kreeg het stoomschip „Housatonic" alvorens het door een Duitsehen onderzeeër tot zinken werd gebracht, de waarschuwing de bemanning te redden. Lloyds meldt, dat de kapitein en de bemanning van de „Housatonic" ontscheept zijn. De „Globe" oppert het denkbeeld om, indien inderdaad een hospitaalschip mocht worden aangevallen, vijf der voornaamste Duitsehe officieren, die in Engeland ge vangen zijn, onder wie ook de zoon van admiraal von Tirpitz, te laten fnsilleeren. WEENEN, 4 Februari (C.B.) Het staf- bericht meldt: De toestand is onveran derd. ROME, 4 Februari (Stefani.) Het staf- bericht meldt: Op het front in Trente belemmerde nieuwe sneeuwval de artil lerie-acties. In de boven-Comelico werd een ver- rassingspoging van den vijand afgeslagen. Op het Giuliafront was de gewone ac tiviteit sterker in de zone tussehen hoogte 144 en de zee. De Balkan-oorlog. BERLIJN, 4 Februari (W.B.) Het staf communiqué meldt: Behalve vuur-over< vallen bij Monastir, alsmede tussehen de Wardar en het Doiran-meer niets bij zonders. WEENEN, 4 Februari (C.B.) Het staf- bericht meldt: Ten Zuiden van hel Och rida-meer vielen onze troepen vijandelijke verkenningsafdeelingen aan en named ze onder vuur. SOFIA, 3 Februari (B.T.A.) Het staf- communiqué meldt: Macedonisch front. Op het geheele front zwakke actie der artillerie in de streek van Bitolia (Jlo- nastir) ea aan de Stroma en vuurwisse- ling tussehen posten. In de Wardar-vallei levendige actie in de lucht. De strijd in het Westen. BERLIJN, 4 Februari (W.B.) Het avond- communiqué meldt: Tussehen de Ancre en de Somme levendige artillerie-actie. Overigens geen bijzondere gebeurtenissen» Sparje en de onbeperkte duikbooten-oorlog MADRID, 3 Febr. (Reuter.) De regee- ring vroeg den Centralen mogendheden telegraphisch om verlenging van den tijd, binnen welken Spaansche schepen bin nen de blokkadezöne mogen varen, om naai- de haven terug te keeren. MADRID, 3 Febr. (Reuter.) Uit alle deelen van het land komen protesten -et gen de nota. De politie te Santander ver hinderde een anti-Duitsche meeting. Het consulaat te Barcelona wordt bewaakt. Men zal nauwelijks rondkomen. Batocki heeft nog eens zijn meening toegelicht, dat men in Duitschland met de levensmiddelen zal rondkomen, als de voorraden teil zorgzaamste worden verdeeld en aangewend. Maar men zal nauwlijks rondkomen, moeilijker nog dan in de beide vorige jaren. Voor de voc ding van mensch en dier staan in het loopende jaar, de waarde van aardappels in die van graan verrekend, twee miili- oen ton graan minder dan in het afge- loopen jaar ter beschikking. Immers, te genover de vermindering van ongeveer 30 millioen ton aardappels staat een meerdere graanopbrengst van zoo wal 4 millioen ton en 5 centenaars aardap pels staan ongeveer gelijk met één cen tenaar graan. („De Tijd"! Em zeeslag onvermijdelijk BERLIJN, 2 Febr. (Part.) „Dagen Nyha- terblad" schrijft: „De bewaking van da 4000 mijlen lange blokkade-linie zal waar schijnlijk groote moeilijkheden op ©veren en het is nauwelijks te vermijden, dat een groot© zeeslag tussehen do Duitscho on Engelsche vloot zal plaats vinden, het geen wellicht voor den gehoelen oorlog van beslissende beteokenis zou kunnen 'zijn. Rantsonneering in Engeland. Ee Engelsche levensmiddelendictator heeft een oproep tot de natie gericht om vrijwillig het verbruik van levens middelen, vooral van brood, vleesch en suiker te beperken met als maximum voor brood 4, voor vleesch 21's en voor sui ker 3/4 pond per hoofd en per week. Hij spreekt de hoop uit, dat het vrijwillig systeem zal slagen, maar voegt er aan toe, dat met het oog op een mogelijke noodzakelijkheid de organisatie van een verplicht systeem in bewerking js. Wijziging in de blokkade ten bate van Nederland. Men seint ons: BERLIJN, 2 Febr. (W.B.) Officieel. De oostelijke grens van het blokkadegebied Engeland is als volgl veranderd en loopt: van een punt gelegen op 52 gr. 31 min. N.B., vier gr. O. L. over punt 56 gr. N.R., vier gr. O.L. naar punt 56 gr. N.B. vier gr. 51) min. O.L. Overigens Joopt de grens als in de nota aangegeven. Deze wijziging komt hierop neer, dat de nieuwe oostelijke grens van het Duit sehe blokkadegebied nu parallel met de eerste iijn loopt, en zóóver meer west waarts, dat een 20 mijl breedo vaar geul tussehen de beide blokkade-gebie den naar het noorden toe voor de Ne derlandsche scheepvaart openblijft. Deze Duitsehe concessie, schrijft „De Tijd", is ongetwijfeld allereerst te danken aan onzen Minister van Buitenlandsche Zaken, die hierdoor een 'bewijs te meer gegeven heeft, dat de zorg voor onze inter nationale belangen bij hem in goede han den is. Aardappelschaarschte. In Bergen op Zoom heerscht gvooto schaarschte aan aardappelen. Reeds twee dagen zijn in de hotels geen aardappelen meer te krijgen. Ook in Den Haag heerscht gebrek aan aardappelen. Strenge vorst. Te Maastricht heeft het Vrijdagnacht 1!) gr. Celsius gevroren, de grootste koude, die daar in Februari sedert het begin der waarnemingen is voorgenomen. Slechts éénmaal is daar een nog lager temperatuur opgeteekend: 19.5 gr. vorst op 26 December 1853. Ofschoon te De Bildt de laagste temperatuur in Februari 20 gr. vorst op 3 Februari 1912, dit maal niet is overtroffen, is toch de reeks der 3 laatste minima, 16.5 gr., 15.4 gr. en 15.4 gr. vorst buitengewoon en wordt dit waarschijnlijk alleen door de koude op 25 tot 27 December 1853 te Maastricht, 15 gr. 19.5 gr. en 14.4 gr. geëvenaard. Nederland en de Duikbooten oorlog. Het II. N.-Bureau seint uit Bern: Men houdt er in politieke kringen re- koning mede, dat Wilson in naam van alle neutralen het volledige vrijlaten van de neutrale en in het bijzonder van de Hollandsche havens zal verlangen en men hoopt, zeker niet zonder grond, dat Duitschland, voor wat den doorvoer van Holland naar Zwitserland betreft, zich evenals vroeger tegemoetkomend zal be- toonen. In Frankrijk en Italië zal, zoodra de toevoer van over zee ophoudt, Zwit- scrsch spoorwegmateriaal vrijkomen en voor het transito-verkeer ter beschikking worden gesteld. (Maasbode) Zee gekozen. "Wij vernemen, dat reeds eenige Neder Iandsche zeeschepen gebruik hebben ge maakt van de gelegenheid om vergunning te vragen om op eigen resico naar zee te vertrekken en dat deze vergunning is ver leend. De Westerdijk". Het rijksbureau voor het uitvaren van schepen deelt mede, dat de sleepbooten „Witte Zee" en „Zwarte Zee" thans naar Stornoway zijn vertrokken om het stoom schip „Westerdijk" naar Nederland te slee pen. Hovermouf. De N. 0. T. is er in geslaagd een partij van 1700 ton Havermout „Quaker tlats", vrij te krijgen, bestemd voor distributie van regeeringswege. Treinvertraging. De aanhoudende vorst en het doormede gepaard gaande stilliggen dor schepen be gint in den goederendienst der spoorwe gen groote stoornis te weeg te brengen. Zaterdag en Zondag kwamen de goede rentreinen uit de richting Roosendaal meest allen met 3 tot 5 uur vertraging in Zeeland aan. Inperkirg van het kolenverbriik. De Minister van Landbouw heeft Vrij dag volgende circulaire tot de burgemees ters gericht: Ik heb de eer U te berichten, dat naar aanleiding van de mij door de Rijks- kolendistributie gedane mededeeling mij gebleken is, dat de gedurende de laatste twee maanden berichte bezuiniging op gas- en electriciteitsverbruik, een enkele gunstige uitzondering daargelaten, zéér belangrijk minder bedraagt dan waarop, gezien de van algemeene bekendheid te achten moeilijkheden bij d© kolenvoor- ziening van Nederland had mogen wor den gerekend. Nu bovendien de kolenaanvoor uil lid buitenland, in verhand met de stremming der scheepvaart door vorst en andere omstandigheden tot stilstand is geko men, en niet te voorzien is, wanneer en in welke 'mate de aanvoer zal wor den hervat, zie ik mij genoodzaakt allo gemeenten in Nederland ten opzichte van kolen nog verder te rantsoeneeren. Ik lieb mitsdien do eer te bepalen, dat te beginnen met de maand Februari, tot na-der bericht onzerzijds, het verbruik van kolen door gas- en electriciteitsbo drijven niet grooter mag zijn dan over eenstemt met ©en totaalverbruik 111 uwe gemeente van gas en clectriciteit van 65 pCt. van de afgifte in de gelijkluidende maand van het voorafgaande jaar. Ten aanzien van het verbruik van o'.ec- trischen stroom voor krachtdoeleinden kunnen in bijzondere gevallen tor beoor deeling van den Directeur der ltijksbo- terindustrie, ontheffingen van deze rege ling worden verleend, hetgeen echter alleen zal geschieden bij uiterste nood zakelijkheid. Goes. De raa 1 d-zer gemeente Hal Don derdag a.s. in openbare vergadering bij eenkomen ter behandeling der navol gende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanvragen om inschrijving van be lasting. 3. Wijziging der gemeente-begrooting voor 1916. 4. Verleening van eene tegemoetkoming in de kosten van hare plaatsvervanging tijdens ziekte aan de gemeen te-vroed vrouw. 5. Voorstel betreffende verbetering van lokalen in do openbar© bewaarschool. 6. Wijziging der verordenig voor hel bestuur van het Gasthuis. 7. Verzoek van Mejuffrouw J. W. von Schmidt auf Altenstadt om eervol ont slag als onderwijzeres aan de O. L School voor M. L. L. O. met ingang van 1 Mei 1917. 8. Berekening van hel fonds d r voor malige gilden over het jaar 1916. 9. Het verleenen van een toeslag op het kleedinggeld aan een zcslal agenten van politie. 10. Regeling jaarwedde van den con cierge van de mulo-school en Rijksdag- normaallessen. 11. Voorstel betreffen le uitbreidings plannen der gemeente. 12. Bestendiging van het raadsbesluit van 28 Juli 1910 No. 11 inzake het ver leenen van duurtetoeslag aan personeel in dienst der gemeente. Zondagavond hield de Bond voor R. K. Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael" onder de schoonc zinspreuk: „laat ons voortgaan iu vrede" een Pro- pagandafeestavond in 't „Slot Oostende". De vergadering werd gepresideerd door den heer J. Kuijf van Vlake, die de bij eenkomst opende met den chrisfceJijten groet ©n bet woord gaf aan den geeste lijken advi eur, den woleerw. hoer v. d. Eem, kapelaan alhier. Deze zette in eene korte maar kernachtige rede de nood- zakclijkhei 1 en het nut uiteen van d© vakorganisatie in het algemeen en de Iloom-ch Katholieke vakorganisatie in het bijzonder, aan de hand van de voor schriften der Kerk en de encyclieken der Pausen, bijzonder die van Leo XIII. Aan hot einde wekte Z.Eerw. de leden van Pt. Raphael, afdeeling Goes, op tot trouw aan het Bondsvaandel en spoorde ook de vrouwen aan hun mannen, die in St. Raphael zijn, to steunen en aan te moedigen in het verecnigingsleven. Daar toe wcnschte zijn Eerw. zooiels als oen vrouwenbond in het leven te roepen, een vrouwenbond van echtelijken steun rooi den man ook in het maatschappelijk leven. De rede van den geestelijken adviseur werd met graagte aangehoord en levendig toegejuicht. Daarna was het woord aan de ontspan ning en het vermaak. De karakter komiek Koos Aioi uit Oudenbosch lev rde uit stekend werk en deed denken aan zijn beroemde collega's Abraham Dr .Winter en Luciën. Zijn weergave van de typen ais de oude schoolmeester, zijn voordracht der „komiekigheden" als in „Voor 'tla- derland", ,,'tGild teert" enz. was onbetaal baar van humor, zonder platheid en or dinair gedoe. De zaal daverde dan ook van het gelach. Hij verdient voor zijn prostaties een warm woord van hulde en bracht het leeuwendeel bij tot het succes van den gezel li gen avond. Jammer dat de felle koude aan dit genot eenigen afbreuk deed. De heer A. van Kalmthout maakte zich als onvermoeid pianist en accompagnateur mede zeer verdienstelijk. Op 31 Januari j.l. werd hier een vergadering gehouden, waartoe nitgenoo- digd waren zouters van mosselen ten einde een vereeniging op te richten, die de belangen der zouters zou behar tigen. Tot leden werden alleen de zou ters of firma's van zouters aangenomeb die alleen Zeeuwsche mosselen verwer ken en minstens 4000 K.G. ingezouten visch per week kunnen verhandelen. Het bestuur zat bestaan uit 9 leden, ^ls voor-. zittdr zal aangewezen worden de lieer Lindenberg uit Ierseke; de overige leden zijn de volgende heeren: De Waal van Bruinissc, Laban van Goes, Poleij en L. Bom van Ierseke, G. Rammeloo van Philippine, Jumelet van den Klundert' Doelcman van Zierikzee en Duivendijk van Tholen. De function dezer leden moeten nog aangewezen worden. De vereeniging nu zal zorg dragen, voor aankoop van zout en andere bij de zoutcrij betrokken zaken; zij zal verder de belangen der zoulerijcu bij bet Cen traal Bureau behartigen. Tot de vergaderingwerden op eigen verzoek nog toegelaten eenige mossel- handelaars van Ierseke en Bruinisse. Op de vraag ,wat hun wenschen waren gaven zij de wenschelijkheid te kennen van samenwerking van zouters pn mos selhandelaars vooral wat betreft den prijs der versehe mosselen- De voorzitter gaf den raad om in verschillende visschers- plaatsen vergaderingen te beleggen tof onderling vaststellen van den prijs. Bin nenkort zullen dan de zouters vergaderen om over die prijzen te onrdeelen. (M. £'t.) Ome bekende af leeiing voor Toon kunst zal a.s. Woensdag een uitvoering geven van verschillende kleinere wea ken. Wij zijn overtuigd, dat de Zangver- eeniging aan de hooggespannen verwach tingen zal weten te voldoen. Beperking gasverbruik. Naar aanleiding van een circulaire van het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel, maakt de Burgemeester het publiek altent, dat binnen enkele dagen een Raadsbesluit is te wachten, dat tot aanmerkelijk grootere gasbezuiniging moet worden overgegaan. De te treffen maatregelen zullen reeds gedurende de loopende maand geldig zijn. (Men zie den korten inhoud van boven genoemde circulaire onder Binnenland in dit nummer. Red.) Het Ft. Jacobuspntronaat alhier heeft op: haar statuten de Kon. goedkeuring ontvangen. Naai- men ons mededeelt berust het bericht over verkorten schooltijd aan de St. Jacolnisschool wegens gebrek aan brandstof op een onjuistheid en blijft daar alles zijn normalen gang gaan. Dat bij don heerscliendon brand stoffennood hel plaatselijk steuncomité met aanvragen wordt bestormd spreekt vanzelf, maar dat het zóó storm zou loopen wisten wij niet. Immers verna men wij, dal in de Jaatste dagen dei- vorige week circa 10G0 personen bij don heer J. Plazier kwamen aanvragen, ol hij ook steenkolen kon verschaffen en vanmorgen waren er voor 1 uur z ker al weer een honderdlal personen geweest. Toch heeft hij nog 680 personen brand stoffen kunnen vers-haffen. Er wordt dus door het steuncomité nog wel gewerkt, In een rapport van de financieele commissie over een door B. en "W. aan den raad Donderdag a.s. voor to 1-ggen uitbreidingsplan der gemeente wordt de verwondering uitgedrukt over het feit, dat inzake het 'slichten van een nieuw Yei- lingsgebouw, hetzij door de gemeente, hetzij door particulieren, de raad niet is gehoord. Middelburg. Op de vest alhier is Za terdag een wedstrijd gehouden voor de padvinders uit Zeeland, in het vervoeren van een gewonde op een brancard over het ijs. Bij dezen tocht moesten verschil lende hindernissen worden overwonnen, die voor de meeste deelnemende patrouil les geheel niet onoverkomenlijk bleken te zijn. Er waren punten toegekend voor den koristen tijd, voor de wijze, waarop werd verhonden en waarop de hinder nissen werden overwonnen. liet resul taat was, dat de prijzen als volgt wer den behaald: eerste door de patrouille Touburg met 56, tweede door patrouille Goossens met 55, derde door patrouille Goossens met 54, vierde door de patrouille uit IJzendijke met 53, vijfde door pa trouille Appel met 48 en zesde door pa trouille van Diffelen ook met 48 pun ten. In het clublokaal, dat feestelijk ver sierd was, werden des avonds de prij zen, bestaande uit twee zilveren en vier bronzen medailles uitgereikt en de avond verder doorgebracht met voordracht en muziek. Gi-teren had een schaatsenrijder het ongeluk op het ijs op de Dom-burgscho watergang tc vallen en zich daarbij ern stig te bez-eeren, zooiat hij per rijtuig moest worden huiswaarts gebracht, 010 later op melisch advies naar liet Gast huis te worden overgebracht. B. en \V. besloten met ingang van 3 Febr. te verbieden: le. a i 1 c etalageverlichting door gas of clectriciteit; 2e. alle verlichting van winkels door middel van gas of clec triciteit op alle dagen der week (behalve des Zaterdags) des avonds na 6 uur en op Zaterdagavond na 8 uur; 3e. alle verlichting door gas of electriciteit van de voor het publiek toegankelijke lokalen, in koffiehuizen en in andere voor het publiek toegankelijke lokalen, in koffie huizen en in andere voor het publiek toegankelijke gebouwen, benevens van de voor leden toegankelijke lokalen in so ciëteiten, op alle dagen der week be halve des Zaterdags, na 8 uur en pp Zaterdagavond na 9 uur; 4o. alle ver lichting door gas of electriciteit in kap- paiMslorw op alle dagen der week be halve Zaterdags, na '3 avonds zeven uur, en op Zaterdagavond na acht uur. Over treding van dit verbod zal tengevolge hebben, dat ile gas- of electric,iteitslei- dingen worden afgesloten. -Vanaf Donderdag a.s. zal op de openbare scholen alleen les worden ge geven des morgens van 9 tot 12i/i uur, de vakken teekenen, gymnastiek en voor zoover noodig zullen vervallen. Vliaslnoer, Zaterdag ondervond de stoomhootdienst op de Westerschelde veel last van liet drijfijs in de havens van Breskens en Terneuzen. In loeide havens werd door een sleepboot een geul vrij gehouden voor de provinciale boot. Zondag waren, tengevolge van het 0111- loopen van den wind de genoemde ha vens weer bijna geheel open, maar nu was de buitenhaven alhier met drijfijs gevuld, maar ook hier werd gezorgd, dat rle vaart mogelijk bleef. Het onderhoud van den vaart is te meer noodig, ge zien de groote behoefte aan aanvulling der levensmi Idelen in Zeeuwseh-Vlaan- deren. De diensten van hier op Terneu zen en Breskens kunnen vrij geregeld worden onderhouden, maar moeilijker is het met dien van Terneuzen en met dien van Walsoorden naar Hans- weerd, die heide slechts een of twee maal per dag een reis kunnen maken. Toch wordt getracht ook deze diensten zoolang mogelijk vol te houden. De politie alhier heeft procesver baal moeten opmaken tegen een tweetal winkeliers wegens het te duur verkoo- pen van erwten en boonen; tegen eeni ge andere winkeliers wegens het tc duur verkoopen van suiker, havermout en bo ter en tenslotte tegen eenige groenten- handelaren, die groenten leverden be neden het vereischte gewicht of boven den maximumprijs. De politie heeft twos elfjarig© jon gens aangehouden, die in een woning waren binnengeslopen, m-et een valschon sleutel een buffet hadden opengemaakt on daaruit geld hadden ontvreemd, waar voor zij sigaretten cn versnaperingen kochten. De vaart op Engeland. Bij de directie van de Maatschappij „Zee land" is nog geen beslissing bekend over de hervatting van den dienst op Engeland. Wel was men Zaterdagmorgen bezig met het verhalen der mailboot „Prins Hendrik" die Donderdag hot laatst is binnengekomen naar de kolenkade, ter wijl de „Koningin Regentes" die bij even- tueele hervatting van den dienst het eerst in de vaart komt, van de kolenkade naar do ponton werd verhaald. Indien wordt besloten, 0111 overeen komstig de Duilsche voorschriften naar Southwal te varen, 'zal de overtocht on geveer 4 uur korter duren, dan thans nu naar Gravesend werd bevaren. Natuurlijk zal ook de Engelsche Re geering een woordje meespreken in de kwestie of" de booten te Southwold mogen aankomen. (kien zie onder laatste berichten. Red.) Diefstal van militaire goe deren. De politie alhier heeft drie mi litairen aangehouden, die diefstal pleeg den van dekens, kloeren enz. to-ebehoo- rende aan het leger en die rle goederen verkochten. Ook werden aangehouden verschillend© militairen, die haver dat zij aan de paarden moesten voeren, ver kochten. Tegen den burger, die de haver kocht, is proces-verbaal wegens heling opgemaakt. De nieuwe bepalingen, genomen voor de besparing van gas en eleetrisch licht, zullen niet van toepassing zijn op do zalen waar avonduitvoeringen en verga deringen plaats hebben cn ook niet op de heide bioseop-en. Wel vallen natuur lijk de eafé's verbonden aan dc bedoel de zalen onder de bepalingen. Het ongeval op het ijs aan me juffrouw De V. alhier overkomen, is ach teraf erger gebleken dan het zich aan vankelijk liet aanzien. Het been is bo ven den enkel gebroken, zoodat opna me in het Ft. Jozeph ziekenhuis nood zakelijk werd geacht (VI. C'rt.) Zierikzee. De uitslag van den Vrijdag voor de militairen van Schouwen en Dui- veland gehouden wedstrijd op- de baan van de Zierikzeesehe IJsverecniging -was, naar wij aan de ..Zierikz. N.-b." ontlee- nen, als volgt: Hardrijden over 289 M.; le pr. mil.- kanonnier Westerbeek, 31 sec.; 2e, mil- kanonnier Fluis, 32 sec.3e, L.S.-sergeant De Bruijne; 4e, hosp.-soldaat De Vos. Fchoonrijdenle pr. sergt. van de genie Herfst; 2e, L. S.-soldaat Hage; 3e sergt. Dc Bruijne; 4e L. S.-soldaat v. Dongen; 5e L. S.-sergt, Remijen. Ringrijden: le prijs L. S.-serg. De Bruijne; 2e kanonnier Breedijk; 3e ge niesoldaat Franse; 4e L. S.-soldaat v. Dongen. Door een dame te Zierikzee waren voor deze wedstrijden vier medailles be schikbaar gesteld, die in dank zijn aan vaard. De winners van deze meailles zijn mil.-kanonnier Westerbeek, sergt. Herfst, soldaat Hage en mil.-kanonnier Sluis. (M. Ct.) Ovezand. Zondag werd in de St. Aloy- siusschool na afloop van de huishoude lijke vergadering der R.-K. Kiesvereeniging door den heer Vienings nit. Goes een uiteenzetting gegeven van de nieuwe

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2