V 5 S S C H E u !J 413© Staatsloterij. Correspondentie Posterijen en Telegrafie. Toaneel. Wetenschap en Kunst. Rechfsiaken. PIT PE PERS. Marktberichten. Burgerlijke Stand. laafste Berichten tired3. Zondagmiddag ontstond brand in het gebouw van den Katholieken kring, waarin tijdelijk de veldpostkantoren zijn ondergebracht. De veldpiostetukkcn en bescheiden kon in veiligheid worden gebracht. Door krachtig ingrijpen was men den brand spoedig meester. Ameland. Door lage waterstand op dc wadden is het verkeer met het vaste land al 4 dagen gestremd en Ameland geïsoleerd. Van een gezelschap ,dat gis teren te. voet den overtocht waagde, be zweek de 24-jarige J. B„ die naar hier met verlof lcwam, van de koude. Ver scheidene anderen verloren bij aankomst hun bewustzijn. De temmer.. De zee is vol ijs'. De ha ven is gesloten, de havenvuren zijn ge- bluscht, bet scheepvaartverkeer ligt stil. Den Haag. Onder buitengewone be langstelling van de zijde van regeering parlement, vrienden en bekenden van den overleden staatsman is heden onder groo- ten toeloop van publiek het stoffelijk overschot van Mr. Goeman Borgesius op Oud Kik -en Duinen ter aarde besteld. in de volgrijtuigen nameno.m. plaats de vertegenwoordigers der Koninklijke Familie. Harderwijk. Een stoker van de Cen- traleverwa,rming Bushof en een chef schoenmaker van de nieuwe kazerne zijn gearresteerd, in verhand niet verduiste ring van groote hoeveelheden militair zoolleer, die door hen via een opfcoo per aan een Amsterdarasclien afnemer werden verkocht. Den Haag. Hier heeft heden de be grafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer J. K. Boogerd, burgemeester van Sluis. Een deputatie van gemeentebesturen en raad dier stad waren aanwezig. Van het Oorlogsveld. 22 Jan. 5 uur 's namiddags. Berlijn. (Off.) Westelijk. Bij Lens zijn zwakke vijandelijke aanvallen met Tiand- granaten afgeslagen. Bij Désonvaux, oos- lelijk van Pout-a-Mousson brachten ver- keiïiiingsafdeelingen na korte aanvallen op den vijand een aantal Fransche ge vangenen en 1 machinegeweer mede. Oostelijk. Legergroep-Prins Leopold v. Beieren. Ten westen van Frederikstadt zijn Russische verkemiiiigstroepeii in nachtelijke aanvallen afgeslagen. Rumeensche front. Legergroepi-aarts- hertog Jozef. In de Oost-Karpathen had den verscheidene gevechten plaats in het voorterrein, die gunstig voor ons ver lippen. Ten noorden van het Oitischd was er van weerszijden een tijdlang grqót-e nrtilleriebedrijvigheid. Legergroep van Mackensen. Teil wes ten van Pancin viel een vijandelijke coiiii- pagnië onze stellingen aan hij de Put na doch werd afgeslagen. Macedonisch front. Actie van verken- ningsafdeelingen. Verder niets bijzonders. tonden. (Part. Telegraaf.) De Times verneemt uit Petersburg, dat generaal Broesilof tot zijn stafofficieren in een rede heeft gezegd, dat zekere tee kenen er op wijzen, dat de vijand dit jaar volkomen zou worden verslagen. gierlkzee. De mosselkbkérii alhier is Vrijdag--gestaakt in afwachting van de prijzen der „Centrale". Men is echter vain meaning, dat men spoedig 'weer zal kunnen beginnen.' Vorige week werden nog afgeleverd pta. •10.000 K.G. gepelde mosselen, (M. Ct.) óo kl. 5© Lijst. Trekking v. 22 Jan. f 1500; 5430 I! 1000; 825 1280 3812 lOg'iQ 17087 20287 f 400: 5701 5787 9133 10423 12149 16723 '18257 I 200: 1414 3915 9070 9372 10280 16287 16301 i: 100: 2817 5616 5701 7462 12060 "12390 12436 13047 16757 17256 18366 19614 20356 I 70: 437 2735 4003 4306 4410 14294 14732 16505 16508 Nieten; 1082 4011 4299 4401 4903 4904 5614 5662 5S'6S 6602 Öfl3 6719 6743 6800 14267 14301 14707 182Ó3 18222 18240 Correspondeat O s s e n i s s o Ontvingen uw nieuws, maai- te laat voor het nummer van heden. Red. Verplaatst van Tern-eu-zen niar Ze', én- hergen de adjunct-commies der posterijen pn telegrafie H. Bossinga. (M. Ct.) ™K ER 'iïniEiy^fs. Voor de bekeerirg van Nederlind Naar „De Tijd" mededeelt! heeft Mon seigneur K. v. d. Wetering, aartsbis- schop van Utrecht, zijn volle goedkeuring gehecht en een aflaat yan 100 dagen verleend aan het navolgende gebed voor de-bekeering der dwalenden in ons vader land. Gebed voor de b-ek eer i ng van Nederland. Almachtige, eeuwige God, die wilt, dat allen zalig worden en niemand ver loren gaat, zie barmhartig neder op de zielen onzer dwalende broeders en zus ters in Nederland, opdat de blinddoek wegvalle van hunne o-ogen en zij, terug gekeerd tot de ware Moederkerk, jlen vrede mogen genieten der volle waarheid. Boor Christus onzen Heer, Amen. O Maria, Moeder Gods, bid voor hen. Moge aldus „Die Tijd" deze hooge aanmoediging onze lezers en lezeressen krachtig aansporen, om bovenstaand ge bedje dagelijks te bidden I Voor den vrede. Ln navolging van de Congregatie van Maria-Boodschap en den H. Franciscus Borgias noodigt het „Zondagsblad der H. Familie", alle afdeelingen der H. Fami lie in ons land uit een algemeene H. Com munie met afzonderlijke gebeden te hou den voor den Vrede. Het beveelt daarvoor aan den Zon dag Quinquagesima of een der twee vol gende dagen (18, 19, 29 Febr.) of den len Zondag van de Vasten (25 Febr.) De Jezuïtenorde. Volgens de jongst verschenen statis tiek telt de Jezuïetenorde in het geheel 17010 leden, verdeeld over 27 provin cies. Daarbij zijta 8444 priesters, 4417 fraters en 4149 leekenbroeder». Het aan tal orde-leden is tegenover het vorige jaar met 64 toegenomen. Die talrijkste bezette provincie isj de Castilische met 1403 leden. Daarop volgt de Aragonische met 1304 leden, de Duit- sche met 1234 en opi de twaalfde plaats de Oostenrijksche met 604 leden. In het geheel bevinden zich 72 orde leden, waaronder 6 priesters-, in oorlogs- dienst. Die residentie van den generaal der orde, pater Ledochowski, bevindt zich nag steeds (ad interim) te Zizerg in Zwitserland, Die Eng-elschg „assistentie" met 7 pro vincies werd in een Engelsohe en Ame- rikaansche „assistentie" ingedeeld. Iq het geheel zijn er thans 6 „assistentie^". (Maasbode,) ONDERWIJS. Gedeputeerde Staten hebben, na de weigering van den Raad van Kapelle om de gunstige bepalingen van de sa larisregeling voor het hoofd dep school te Biezelinge ook te doen gelden voor het hoofd der school te, Kapalle, de wij ziging van de verordening op de salaris sen van het' onderwijzend personeel der openbare scholen, noodgedrongen, goed gekeurd o,no fed 'minste voor den heer Fopma te redden, wat er te redden viel. Thans is de heer v. d. Brugge hij de Koningin in hooger beroep1 gekomen. Naar „De Zoom" mededeelt, speelde het gezelschap Vincent Berghegge Vrijdag avond „Rlatus" voor een volle zaal te Bergen op Zoom en was de belangstelling zóó groot, dat -een .volksvoorstelling moest worden Ingelascht, die Zondagavond j.l. plaats had. Er werd met groot talent gespeeld. De dames-actricen kregen bloemen. Een tentoonstelling van spiBiaiureii. Midflalbqi'g. He vereeniging „Voo-r de Kunst" alhier heeft Zondag een tentoon stelling geopend vg.n o,u4© miniaturen, sil houetten -gn enkel© oude merklappen en knipsels. Onder de miniaturen en silhouet ten bevinden zich meerdere portretten van leden van Middelburgsche families. Het bijeengebrachte is een, keurooilecti© van hetgeen in deze soort van kunst is ge wrocht. Afloop tefjioopingen aanbastedinpn, 002 Ten pvers|aan vrpi notaqs Roarseh te Aardenburg werd pp 18 Januari oen ge deelte der landerijen van h©t Burger Weeshuis verpacht. Dp pachten heliepen belangrijk hooger dan de vioirig© 9 jaren. Een stuk bouwland werd verpacht voor 1'60 van 'tgemieit, terwijl -een weide voor f 90 van 't gemet ging. Ongeveer f 6000 bracht de verpach ting meer op. (M. Ct.) lerseke. Afloop openbare verkoopjiig pi llier op 19 Jan. 1917, tan overslaan van notaris E. C. v. Dissel te Goes, voor de- erven van Ca. Domdeijn. Het Ruis en erf aan de vijv-eirstraat, koo-per Schaalje, voor 1920; huis en erf aldaar, koo-per A. Frede-rik.se voor f1125; twee woon huizen en erven aldaar, koo-per C. P. de Rooij voor f2050; huis, schuur en ©rf aan -de Ouid© Toreastraat, koop-er P. Schui ling voor f 610. Allo koopers wonen tg. I-erseke. Stoppeldijk Nataiis Duui-oleijii verkocht alhier voor D. Leenknecht een caié miet stal en erf, gelegen aan de Voorstraat. Ivooper werd rnej. wed. P. Rottier al hier voor f 10.000. (M. Ct.) Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter t-e Goes zijn veroordeeld w-egens overtreding leer plichtwet: W. v. M., Goes, L. K., Wol- p-haartsdijk, f 2 b. s. 2 -d. h., M. P., We- meldinge, £3 b. s. 3 d. h„ bij 2e her haling J. J., Goes, f2 b. s. 2 d. h. C. M., Heinkenszand, A. G„ Kloetinge, ieder f6 h. ;s. 6 d, h.op Zondag jagen zon der .akte en. vergunning; M. ji„ Wol- p-haartsdijk, 2 .maal f 2 h. s. 2 maal 2 d. h., uitleveren geweer en haas of £2 en El b. s. 2 maal 2 d. h.; strooperij: F. L. H., Hanswe-erd, f 2 b. e. 1 w. -tuchtseh., M. v. d. V., aldaar, f2 b. s. 2 d. h.j trekdier onbeheerd laten staan: C. J. d. J., lerseke, W. v. W„ Waarde, ieder f 1 b. s. 1 d. h.verwekken van nacht rumoer: W. C. d. V., Goes, f2 b. s. 2 d. h.; 1-oop-en over verboden grond: D. P. v .H., Goes, f 1 b. s. 1 w. tuchtseh.; in '1-ocaliteit met verlof sterken drank aanwezig hebben: P. M. L. v. R., Ril land Bath, f5 b. s. 5 d. h.; in loge ment met vergunning alleen voor logeer gasten sterken drank aan anderen ver knopen: A. Dl, 'hvr. v. P. II., Bo-rssele, f 10 b. s. 10 d. h.overtreding inkwar- tieringswet: M. tl., Borssele, fl b. s. 1 d. h.; z. v. rijden langs spoorweg: J. L-. T„ A. v. F., beiden te Kloetinr ge, ieder f3 b. -s. 3 d. h„ W. v. F., Kl-oetinge, f3 b. s. 1 w. tuchtseh.; loo- pen langs spoorweg zonder vergunning: A. H„ Kattendijke, f3 b. s. 3 d. h.; zich bevinden op verboden terrein: R. J. d. M., Breskens, f2 b. s. 2 d. h,; J. C. V., aldaar, f2 b. s. 1 w. tuchtseh., G. B., J. B„ J. L. B„ P. B-, M. v. L., L. J, R, -allen te Bergen op- Zoom, ieder £10 b. s. 10 d. h„ It. L. L. B., Ber gen -op- Zoom; £10 b. s. 2 w. tuchtseh.; wiel-en van wagen niet van slijk zui veren: P. v. d. V„ Schore, terug aan ouders, M. C. L„ 's-Gravenpolder, P. V., Kap-ell-e, fl b. s. w. tuchtseh.uit nood geslacht kalf niet laten keuren: J. B. v. Si, 's-Heerenho-ek, f3 b. s- 3 d. h,; in draf rijden op- vpste a§sen in kom gemeente: J. L. d. 3., Colijnsplaat, f 1 b,. 1 w. tuchtseh.op- openbare straat luidruchtig ziftgpn -en schreeuwen: E, 4, d, R,, K-origene, f3 b. s. 3 d. h.; op ppenbw-e p-laats zijn gevo-eg doen: W. C. d. V„ Goes, L. B., Goes, ieder 1' 1 b. s. 1 d. h.; Schelde bevisschpft zon der consentW. d. lt. Jz., lerseke, f 1 b. s. 1 d. R.; 's nachts gemeerd liggen zonder licht: D. d. W„ z. b. woon plaats, fö b. s. 5 d. h.'s nachts va,rexi zond-er licht: C. S„ Thptem, Qifderzoek heiwatten; 's avond® rjjden zond-er licht: L, v. H., kloetinge, f 1 h. s. 1 y, tpohtsch., M. K„ Diriewpgep, ÏVj. R. Azn,, Kap-elle, J.' K.,. yiis-singen, G, M. O., Kloe- tipge, T. M„ aldaar, J. R., B. S,, ler seke, allen f 1 b. a. 1 d. h.'s avonds fietsen zonder lantaarn: W. W. L„ ler seke, f 2 b. 1 w, tuohtsch., R. v, L,, Kloetmge, 12 h. s. W. tuohtsch,, 1 v. d.' BCjS, G.j Goes, M. W. v. A., d, W., Colijnsplaat, J. H., M. d. B„ *8 Arendsk-erke, J. O., Kloetinge, C. H„ 's-Gravenpolder, J. IC., Wem-eldinge, J. V., 's-Hoer Abtskerk-e, J. P, P„ Baar land, J. M„ Sch-ore, J. B„ r. A. F., P. v., E,, 's-lleerenhoek, P. K., Heinkenszand, allen f2 b. s. 2 d. h.; dronkenschap-: C. J., Goes-, f 1 b. s„ 1 d. h., M. d. J.j J. y,, Go,es, L. G,„ Kats, J. B„ Schore, H. v. Z., Gameren, M. v. d. E., Heinkenszand, A. d. F: v. B„ z. 'b. woonplaats, allep f2- l). s. 2 d. h„ A. v. Di. Czn,., Kortgene, É-. v. B., Heinkenszand, ieder f3 h, s, 3 d. h,. yrjjgfsproken, beklaagd ov-erfcr. leer plichtwet: P. P. te 's-Gravenpolder. Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak, welke Vrijdag in het openbaar voor de rechtbank werd behan deld, was -die tegen E. F. K„ zonder vas te woon- of verblijfplaats, verdacht van tandl-oaperij, gepleegd te Middelburg. D-e eisch luidde tegen beklaagde," die reeds 5 maal is -op-gezonden, 3 dagen hechtenis en 3 jaar opzending. Het direct gewezen vonnis luid-de over eenkomstig hpt requisitoir. Die volgende zaak was die tegen A. M. V., kermisreiziger, wonende te Breda, thans gedptinperd, beklaagd van diefstal van een jas, te Goes, die aan den gevel van den winkel van J. Al. Bielen hing. Beklaagde bekende, hij verkocht de jas, welke f8.50 waard was voor f2.50. D-e eisch luidde tegen beklaagde, die recidivist is, een kfalf jaar gevangenis met aftrek van voorarrest. De verdediger, mr. R. Clevering-a, riep de clementie van de rechtbank voor be klaagde ip.' Vervolgens werd behandeld de zaak Alp-h. N-, Edm, N„ Petrus van D-. en Entile N., allen te Koewacht, beklaagd van mishandeling van J. Steenaert. Deze laatste stelde zich civiele p-artij voor f 54. Als getuige gehoord, verklaarde Stee naert, dat hij op- 1 November eenige woorden heeft gehad mpt beklaagden in de herberg van Gjjzels. Getuige is weggegaan, naar huis op- weg is hij eerst door de twee eerste be klaagden en later door alle vier mis handeld. De tweede getuige R. Celaert, schoon dochter van den eersten getuige, heeft alle vier bezig gezien m-et J. Steenaert te schoppen, te slaan en te trappep- Die eerste getuig-e a décharge, P. Gij zeis, verklaarde, dat beklaagden nog wel een. kwartier na het vertrek van Stee naert in zijn herberg zijn geweest. Die tweede getuige a décharge, C. van P-ottelberghe, verklaarde o-o-k, dat Stee naert een kwartier eerder weg ging; hij heeft Steenaert den eerst-en beklaagde zien aanvallen, voor de rest weet hij niets. De officier meende, dat de mishande ling door Steenaert wel wat erg is voor gesteld -en ei-s-chte tegen i-eder f 15 of 30 dagen. Beklaagde ontken-de nog dat Steenaert zooveel schade heeft, al® hij op-gaf. De verdediger van de civiele partij, mr. R. Cleveringa, bepleitte toekenning van. de vordering. D-e verdediger van beklaagden, mr. J. Adriaanse, meende, dat, al moge het ten laste gelegde wet tig bewezen zijn, het toeh nog niet over tuigend bewezen is. Ook wees spreker er -op-, dat er reden is te twijfelen aan d-e juistheid van de verklaringen vap Steenaert. D-at getuige een kwartier eer der is weggegaan en toch nog bij de herberg was, geeft zeker te denken. Het was donker en pleiter twijfelt ook of getuige Celaert van uit een dakraam wel alles heeft kunnen zien. De Belgische schippersknecht P. J. R. F. was in verzet gekomen van een von nis van 5 December j.l., waarbij hij- we gens poging tot uitvoer van verschillen de waren, als zeep-, olie, meel-, mais, rijst, terp-entij-n, reuzel, suiker, enz., werd veroordeeld tot een maand gevangenis straf. Beklaagde zeide, dat deze artikelen voor broers, zusters en andere familie leden in België wa.ren bestemd. D-e -officier zou dit willen gel-ooven, als de hoeveelheden kleiner waren, maar 85 K.G. zeep-, 51 K.G. suiker enz., acht hij een te groote p-artij om dit te ge- looven. Hij meent, dat beklaagde clement is gestraft en hij vordert bevestiging van het vannis,. De verdediger, mr. J. Adriaanse, geeft toe, dat bekl. strafbaar is, maar hij deed het niet uit winstbejag. Hij wilde Bel gen, die buiten hun schuld in zulke be narde omstandigheden zijn geraakt, hel pen. Er is zeker alle reden voor hpt op-leggen ygn eene geldboete. Wegens mishandeling van den her bergier H. J. Neefs te Hulst, door hem met een bierglas op het hoofd te slaan, werd tegen L. S„ aldaar, flö of 30 -da gen -gevorderd. Wegeps het toebrengen van een steek met een mes aan P. Schoenmakers te St, Jansteen, werd tegen J. V. te Hulst bij verstek, 14 dagen gevangenisstraf ge vorderd. Wel verschenen yraa Ca- van der V. uit lerseke, aaa welke vrouw beleediging. van C- Klaus was ten laste gelegd. Beklaagde ontkende beslist -de haar ten laste gelegde woorden te hebben ge bezigd. Wegens vernieling vap ruiten in het c-afé van J. C. Strqijck te Vlissingen werd tegen P. J, R. aldaar, bij verstek, een week gevangenisstraf gevorderd. Vervolgens stond terecht P. v. d. W., bedrijfschef van de firma Gehrs. Polak, beklaagd van overtreding der distribu- tiewet, Het bleek, dat in den winkel 1 K.G. soda is verkocht voor 40. cent, zijnde bo ven den maximumprijs. Bekl. bekende, dat hij -den prijs be paald heeft, maar hij heeft wel gelet op de prijzen van ijzerwaren, maar so da is een artikel, dat gewoonlijk alleen in het begin van het jaar in het groot aan instellingen wordt geleverd. De eisch luidde f 15 of 20 dagen. Tegen A. P. de H. uit Rotterdam werd wegens het verkoop-en der soda aan den vorigen beklaagde voor f34 p-er 100 K.G. zijnde boven den tusschenhandelsprijs, f 25 of 30 dagen gevorderd. Tegen f. B. v. A. te Overslag, werd wegens het uitschelden van een com mies, die hem aanhield, f 15 of 30 da gen gevorderd. Wegens het rukken en trekken aan een man, die wegens dronkenschap- door de maréchaussees werd aangehouden, werd tegen F. F. uit Axel f 15 of 30 dagen gevorderd. Tenslotte luidde -de eisch tegen J. J. uit Vlissingen, die zich bij arrestatie we gens dronkenschap- te Middelburg ver zette tegen den agent de Loof! en later ook -op het stadhuis- tegen andere po litiemannen, f20 of 40 dagen. Uitspraak 2.6 Januari. Het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht deed Zaterdag uitspraak in de zaak betreffende het torp-edo-ongeluk, dat torp-edo-ongeluk, dat 9 Februari 1916 te Vlissingen plaats vond, tengevolge van het afgaan van een torpedo uit een Ne- derlandsche duikboot, waar-door 1 per soon werd gedood -en verscheidene ge wond, en voorts belangrijke schade werd toegebracht. Die zaak werd met gesloten deuren behandeld. Het Militair Gerechtshof heeft beide beklaagden, luitenants ter zee 2e klasse, resp. commandant en dienend officier van d-e duikboot V van het h-en ten laste gel-egde: veroorzaken van dood en letsel door schuld, geheel vrijgesproken. Die eisch wa® tegen den eerste be klaagde e-en maand, en tegen den tweede 3 weken gevangenisstraf. Rantsonneerlrig Het katholieke „Huisgezin" schrijft: Is er schaarschte of dreigt er schaarschte, dan moet de bevolking op rantsoen worden gesteld, zooals thans met brood gaat gebeuren, evenwel s.echts ten d-eele, want wie niet op- geld be hoeven te zien, kunnen hun broodkwan tum naar believen met beschuit .aan vullen. Rantsoeneering blijft intusschen, on danks niet te vermijden onmogelijkheden, de billijkste regeling, mits naast rant- soen-eering „goedkoop-e" prijzen blijven behouden, zoo-dat de gezinnen in de mo gelijkheid zijn, zich van het voor het levensonderhoud noodzakelijke te voor zien. Stav-enisse, 19 Jan. Veiling van land bouwproducten enz. Groote uien (over zee) f 6.45f 6.70, dito over land f 10.10 f 10.60, kleine uien (over zee) f7.70 f9.60, dito over land f7.10f9.90, alles per 60 K.G. (M. Ct.) Tholen, 20 Jan. 19-17, Tarwe 114.— a f 15.25, haver f 14. a f wintergei st f a f Zomergerstf a f rogge f 0.a f9.10, biuineboonen f 32.a f 33.25, witte boon en f 34.a f 35. kookerwten f 32.— a f32.50, kroonerwten f 32.— a f 32.50, alles per 100 K.G. aard appelen I 4.a f 4.5u alles per H.L., uien f 7.75 a f8.25 per 60 K.G., eieren f 0.a f8.50, per 100 stuks boter f 0.87s per V. K.G. (Z.) Hulst, 22 Januari 1917. Ter graanmarkt van heden was de aan voer ruim. Er werd besteed voor Kookerwten f32.50, Bruineboonen f32.—, Koolzaad f37,Lyn- zaad f58.—. (M. Ort.) Veilingsvereen. „Eendracht maakt Macht". Ivrabbendijke, 21 Jan. 1917. Ajuin f 13.20 tot f 14.05 per 100 K.G. Peen f 55.tot f 75.per 1000 K.G. Veel aanvoer, vlugge handel. Rotterdam, 22 Jan. 1917. Binnenlandsche granen: Brui ne boonen en erwten schaarsch ter markt. Eerste kwal. f31.a f33.25, prima uit gezochte blanke partijtjes iets meer; kleine erwten f32 a f33.50; kroonerwten f30. a f 32.schokkers f 30.i a f 32.witte boonen niet ter markt; lijnzaad f 54.— 5 f 55. Eieren. Zeeuwsche f 10.a f 11. Overmaassche f 10.a f 12. Varkens. Aanvoer 1030 stuks. Prijs 43 k 55 ct., lichte 30 a 38 ct. Aardappelen, geen noteering. .Vlas. Aanvoer 12100 steen schoon blauw, prijs f6.a f8.25; 2870 steen vuil blauw, prijs f 2.40 a f 2.651633 steen schoon wit, onverkocht; 7083 steen schoon Gron., prijs f6.a f8.25. Van 20 en 22 Jan. GOES. Geboren: 18, Andries, z. r. Jo hannes W-eezepoel en Anna Maria Coletta Theresia de Koning. Overleden: 20, Janneke Weijers, 80 j., wed. van Pieter Rijkaard. MIDDELBURG. Bevallen: F. A. Geuze, geb. Kleijnenberg, z. Overleden: Cornells Carels, 82 j., wedn. v. F. Volders; M. C. Coppens, 42 j., vr. v. J. F. Li-ekens; P. J. B. üierikx, 86 j., m. v. M. J. van M-echel; Al. J. van iMechel, 83 j., wed. v. P. J. B. Dierikx; A. J. van Tiel, 2 mnd., d. Van 1620 Januari. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Berg, jm. 25 j. en M. Nonnek-es, jd. 26 j.; L. C. de Rijke, jm. 33 j. en P. C. Brand, jd. 24 j.; J. Bal, jm. 24 j. en C. I. Landmeter, j-d. 24 j.; W. van der Loos, jm. 29 j. en M. J. P. van Beers, jd. 30 j. Getrouwd: J. H. F. van der Meer, jm. 22 j. en P. G. J. Kort, jd. 19 j. Bevallen: A. S. de Jong, geb. van Rijs wijk, d.; J. F. van Bakergem, geb. Waale, d.B. J. van der En-dt, geb. de Vos, d. Overleden: P. Meeuvvse, wed. van H. F. Molenbroek, 80 jaar; R. L. van Daele, d. 14 maanden; A. C. van der Hooft, d. 3 maanden; A. F. van Driel, z. 5 maan den; J. N. de Smit, z. 14 maanden. Overleden: B. C. Goor, man van F. 1. Dunnes, 68 j.; P. M-eeuwse, wed. van H. F. Molenbroek, 80 j.; J. W. de Wekker;, man van H. T. L. v. d. Kolk, 80 j.; R. L, van Daele, d. 14 m.; A. P. Nobels, ongeh. d. 50 j.; A. C. van der Hooft, d. 3 m.; A, F. van Driel, z. 5 m.J. N. d-e Smit, z. 14 m.; C. J. de Bruine, wed. van J. de Groot 73 j.; J. E. B. Boogaard, man van A. E. Vrijthoff, 34 j. Van 1018 Jan. KRUININGEN. Gehuwd: Engel Lavooij, 27 j. jm. en Jaooba Kole 24 j. jd. Geboren: Arie Marinus, z. v. Arie van den. Berg -en Jaooba de Munek; Pieter Jaooh Josua Willem, z. v. Cornells Jan Dogger en Dina Maria de Rijke; Adri- anus Theop-hile, z. v. Antonius ,Huber- tus Goedemont en Emilie Rijckaert. Overleden: Jean Bap-tiste Koch, 70 j., echtg. v. Stephanie Sophia Wijfsels. Kr. Crt. Van 18 Dec.—11 Jan. WEMELD-INGE. Geboren: Jan Adriaan, z. v. Adriaan de Schip-per en Helena Hoogstrat®. (Kr. Crt.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3