LOOP DER BEVOLKING.') GEMEEN TE 's Heer Arendskerke Oudelande Ierseke Axel 1 Januari 1916 Geboren Gevestigd Huwel. Overleden Vertrokken 1 Januari 1917 M. Vr. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot M. Vr. Tot M. Vr. Totaal 1740 1710 3450 61 55 116 75 83 158 22 17 17 34 94 103 197 1765 1728 3493 372 377 749 11 9 20 15 19 34 6 6 5 11 21 24 45 371 376 747 2102 2029 4131 50 39 89 59 85 144 29 20 49 76 89 165 21i 6 2044 4150 2627 2601 5228 95 74 169 114 117 231 36 32 68 120 129 249 2680 2631 5311 Ontleend aan eigen berichten en die uit andere provinciale bladen. door ©en lid den voorzitter en het be stuur hulde gebracht wordt namens de je-bcete vergadering, voor de .vele moeite die z.e zich getroost hebben om dezle grootscbe beweging op touw te zetten. - - Dinsdagavond hield de Kapelsche G r oen ten ver eeniging een alge meen© vergadering, welk© door vele le den wend bijgewoond. De voorzitter open- do de vergadering met do wensch, dat alle leden met hun gezin een gelukkig jaar tegemoet mochten gaan en dat God ons pioge sparen voor rampen, en tegen spoeden. De voorzitter, dhr. J. A.. Nijssen, aan de beurt van aftreding, wordt met over groots meerderheid herkozen, welke daar voor zijn dank betuigde en de toezegging deed, zooals steeds, do belangen dor ver- ©eniging te zullen behartigen. Vervolgens bracht de penningm-e-ester- ladingmieester verslag liit. Daaruit hloek, dat in 1916 door do leden verschillende soorten groenten geteeld waren mot oen zeer "bevredigend resultaat. Deze werden verhandeld voor do gezamenlijk e. om v an f 134450,79. Door de leden Q. van de Linde, A. Dommisse on E. Vervaat waren urooven genomen met dein verbouw van pronkboonon, niet hot resultaat, dat hol aan te bevolen is deize soort boonen to verbouwen. Met algemeen goedvinden werd besloten toe te traden als lid der pas opgerichte Vedlingsvercieniging „Ka- pielle-Biozelinge en Omgeving" en veer den nog een paar aandeel-en toegezegd ton behoeve der vereeniging. Hansweerd. De kommies tc water 2c klasse, F. Döpipegieter, wordt, verplaatst naar Hellevoetsluis pn in zijne plaats is benoemd II. van den Broek te Helle voetsluis. heer F. Kakebeeke het niet overijld, maar weldoordacht besluit doen nemen, waarop hij zieide niet te zullen terug komen, om zich als secretaris uit het bestuur terug te trekken. De rede van den heer Kakebeeke werkte als oen knuppel in het hoenderhok en 21 i uur lang gingen de debatten tusschen de partij Hanken-Weijermau en Kake beeke a.s een woelige zee op en neer. Allereerst teekende de lieer Ro. huizon, ter vergadering aanwezig, protest aan te gen de verdachtmakende woorden van den heer Kakebeeke, als zou hij uit eigen baat hot bestuur in de richting van eigen bouw hebben gestuurd. Meent het be stuur zulks, dan wil hij niet meer voor de vereeniging bouwen. 'Als man van eer eischt hij dat de lieer Kakebeeke zijn woorden in deze zal herroepen, wat dezie, die ze blijkbaar ïn ©en oogenblik van ondoordachtheid had gesproken, later ook deed. De heer Weijerinan trad in eon lang exposé van zijn bemoeiingen om voor de V-eilmgsvere-eniging een goed stuk bouw grond te krijgen, daar verschillende be^ stuursheden hem, als connectie hebbende met de Staatsspoor, herhaaldelijk hadden- geklaagd over de onvoldoende ruimte van het huidige veilingsgebouw. Al die bemoei ingen de-ed hij zonder eenige persoonlijke oi ik zuchtige bijbedoelingen, enkel en al leen om do Veilingsvereeniging van dienst te zijn en daardoor zijdelings een groote ren bloei van het veilingsweze® en moer producten-vervoer langs de toekomstige lij n-ein der lokaalspoor in de hand te werken Uit de ter tafel liggende stukkon bewees hij dat zijn brief aan D. en W. van Goes was geschreven omdat hij voor zich meent dat het stichten van een gemeentelijk vedlingsgebouw de voorkeur verdient ho ven -een particulier en hij dus aau de gemeente Go-es een kans wou geven. Wil de Vereeniging zich nu nog eens tot den Raad van Goes wenden, dan moet zij dat weten. Hij deed wat hij ko-n in het be lang der veilingsvereeniging en gaat men op het aanbod van de S.S. niet in, wie weet of later nog zoo'n gunstige gelegen heid zich voordoet. Doch wat hem- hier voor de voeten werd geworpen (o.a. door den h-eer Lenshoek) als zou hij h-e-t bestuur in -e-en hoekje h-ebben geduwd, wed-er- spre-ekt hij ten stelligste- en eischt in dat opzicht rehabilitatie voor hij do zaal ver laat. Deze rehabilitatie werd hem later èn ■door den heer Lenshoek èn door den voorzitter tot zijn genoegdoening gegeven. H-et bestuurslid Linde-nb-ergh trad bemid delend op, betreurde h-et be duit van den h-e-er Kakebeeke om heen te gaan e:i zijn woord-en aan het adres van dhr. Rothui- feen en wees er op, hoe langzamerhand een andere zienswijze bij het bestuur was ge boren geworden, n.J. zelf bouwen en niet in -e-en huis waar men z'n eigen baas niet is. Zoo verslond he-t ook de voor zitter, die z-eid-e, da.t wanne-er de verga dering al d-e moeite die het bestuur zich ge-geven had om een goed on goedko-op bouwterrein te vinden beloonde met niet op hot vo-orstel in te gaan, hij den tijd geko men achtte den voorzittershamer in an d-ere handen over te geven. Ook hij be treurde het besluit van den heer F. Ka- 'kabeeke en hoopte, dat dez-c- er alsnog op zou terugkomen. H-et verzet tegen h-et bestuursvoorstel dat -e-er.t hevig was en peli in een voor stel Lenshoek-Oele tot uitstel had vast gezet, begon onder de herhaalde verze kering van onbaatzuchtigheid en goede bedoelingen van den heer Weijerman en het bestuur te luwen. Nog deelde de voor zitter mede, dat het spoedeischende der hei-egde vergadering ni-et zat in een voor nemen om de vergadering te overrompe len, maar omdat bestellingen van bouw materialen na '15 F-ebruari gedaan 15 pet. duurder zijn. Ten slotte werd het voorstel om bet bewuste terrein onder de genoemde voor waarden te aanvaarden, aangenomen met algemee-n-e stemmen en dat om zelf te bouwen met 24 tegen 5 stemmen (waar onder die van da beere-n F. Kakebeekle, Lenshoek en P. Oel-e). D-e voorzitter sloot d-e veelbewogen bij eenkomst met den wensch, dat een vol gende vergadering eendrachtige!' moge zijn- N.B. Blijkens de presentielijst waren, te-r vergadering aanwezig 34 belangheb bende (stemgerechtigde) leden en 52 be langstellende leden. Ilo-e zwaar geladen de atmosfeer was, blijkt wel hieruit, dat de- geachte- rijkstuin- bouwl-e-eraar voor Zeeland, de heer D-. Bloenaisma, m-ede 'aanwezig, zich genoopt gevoelde tot de uitdrukkelijke verklaring dat hij ni-et, zooals enkelen pus-amen, de Goesche Veilingsvereeniging afbreuk wil do-en om die te Kinrelle voor te staan Te Kauelle kan men bij het bestuur der nieuwe veiling de schriftelijke bewijzen van h-et tegendeel vinden. D-eze week is de duizendste aanslui ting aan de Zuid-Bevelands: he Water leiding aangevraagd. Naar men ons van geachte zijde mededeelt, ten behoeve van de R.-K. Ziekenverpleging „St. J-o-anna" alhier. ,,De Zeeuw" die dit meldt en er een beschouwing over den mo-oi-e-n vooruitgang van de Waterleiding aan vastknoopt, b,sluit zijn lofrede m<et de woorden: ,,Alle aangeslotenen dit mag vrij gezegd - verkiezen het. heer lijke leidingwater hoven het water uit regenbak of wel". D-it is wat al te geestdriftig gespror ken. Wij weten dit: Als men 'smorgens na een nachtelijke rust van het water in de leiding de kraan open d-o-at, dan komt er bruin water uit, dat eerst na lang openslaan van de kraan helder wordt. Laat nu -een huismoeder zich verleid-en o-m van dat helder geworden water te gebruiken voor ©en waschje, dan staat zij er aan blo-ot om, na geruimen tijd telkens een emmer helder water vo-o-r haar waschgoied te hebben gebruikt, pl-o-tseling, verrast te worden met een portie choco ladekleurig water uit de kraan, waar mede zij, als zij niet oppast, haar wasch radicaal bederft. Ook geeft he-t heerlijke leidingwater" een le-elijken neerslag in lampet- en wa terkannen, zo-odat het niet gansch en al onbegrijpelijk js, dat gebruikers van het .heerlijke leidingwater" no-g wel eens aan h-et water van den regenbak terug den ken, ,dat in de huishouding goede dien sten bewees en, do-or een go-eden filter geleid, een onschadelijk èn smakelijk drinkwater .opleverde. Do-ode stede n. Do lezer, die h-et verslag van de vergadering der Veilings vereeniging Zuid-Beveland in dit num mer heeft gevolgd, zal bemerken, dat B. en W. van Go-es eerst zich verbet h-eb ben tegen den bouw een-er suikerfabriek te dezer stede die ko-mt nu Bergen o-p Zoom ten goede en nu weer niets wilden weten van de stichting van een gemeentelijk veilingsgebouw, wat door an dere gemeentebesturen, b.v. die van Utrecht en Arnhem, met beide handen werd aangegrepen. Ile-t schijnt, dat de Go-esche magistraat zich bij zijn bestuur een ideaal beeld van een gemeente heeft gev-ormd, gelijken de ongeveer op dat der do-ode steden aan de Zuiderzee. Gelukkig Goes! Middelburg. Zaterdagmiddag vergader-Ie ten stadhuiz-e het plaatselijk comité van het Noderlandsche Roode Kruis onder o-orzitterschap van den heer mr. G. F. baron ïlio-e -Schuarzenberg en Hohen- lansb-erg. Door den secretaris, den h-eer E. W Hendrikse, Werd liet jaarverslag over 1916 uitgebracht, waaruit blijkt, dat. de verrichtingen van h-et comité in 1916 hoofdzakelijk bestaan hebben uit het voort zet ten van do voorbereiding van de in het vorig jaarverslag genoemde noodziek-enin- richting. Van Ged. Staten van Zeeland kreeg het comité d-e- beschikking over de Kapittel zaal van de- Abdijgebouwen, om, indien h-e-t magazijn te klein zou blijken, daar de voorraad goederen, gedeeltelijk op te slaan. Tot heden behoefde daarvan nog geen gebruik te worden gemaakt. H-et verslag werd goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd de reke ning van den penningmeester, den .lieer dr. R. Bijlsma, welke rekening aanwijst in ontvang -en uitgaaf f929.65, met een go-e-d slot van f 151.90, tegen f 578.61 over het vorige jaar. Tot bestuurslid werd herkozen de heer dr. R. Bijlsma, die- zich deze herbenoe ming liet welgevallen. Tot afgevaardigden naar do algemeen© vergadering weiden benoemd de voorzit ter en de secretaris. Naar aanleiding van de in dit verslag g-eno-emde rekening en de groote vermin dering van de gelden, waarover het co mité te- beschikken heeft, willen wij gaarne een opwekkend woord schrijven Door A. d. B„ die verleden w-eek van Rotterdam naar hier werd overgebracht en wegens alhier ge pleegde -diefstal in het huis van bewa ring is gedetineerd, is blijkens bericht uit Rotterdam in zijn kosthuis aldaar, dat hij zonder betalen verliet, ook nog diefstal van een das ten nadeele van een m-ede kostganger gepleegd. De aan gehoudene wordt verdacht van n-og meer diefstallen en verduisteringen in verschil lende plaatsen in ons. lan-d. Door de politie te Rotterdam is aangehouden en naar hier overgebracht een minderjarige jongen, die de ouder lijke woning alhier was ontvlucht. Hij is -onder de ouderlijke macht terugge bracht. Gisteren vond een Belgische jongen op- straat een courant, waarin een be- lu.stingpapier en een -som van f52 was gewikkeld. Met een vriendje bracht l ij het gevondene aan den eigenaar terug', die ieder der jongens als belooning 15 cent gaf. De Belg Ch-evalier, die gisteren tij dens ide terechtzitting werd aangehou den in verband met de behandelde smok- kelzaak met het sleepschip „Diep-honia" is na verhoor door -den rechtercommis. saris weder op vrije voeten gesteld, om "dit comité, dat toch z-eker wel oen uitstekend werk beoogt, krachtiger te steu nen. Een opbrengst van een collecte voor h-et comité gehouden op 4 October, be dragende f 142.50, is voor onze gemeente zeker v-e-el te gering. Vlissingen Gezondheid v oor hot kind. Dinsdag mocht het lo caal comité „Gezondheid voor het Kind" wederom -e-en gro-ot aantal kindere-n uit België ontvangen. In Roosendaal waren ter ontvangst aanwe zig -de heer-en mr. I'. Dieleman ei A. Tydgat, presidenten van het provinciaal comité, alsook verschillende- lede-n van h-eit loeaal-co-mité uit Vlissingen. Met den trein van 3.30 arriveerden d-e kinderen hier en werden opgewacht -door den heer J. op den Kamp-, president van het locaal-comité alhier, met de ove rige- lede-n ein commissarissen van h-et w-erk „Santé a l'Rnfance". Pe-r extra tram gingen de kinderen naar het Strand-Hoitel, Waar hen een gul onthaal wachtte door de dames en verpleegsters van hel weck. De- kinderen zullen 6 we-k-en te Vlis singen verblijven, wed het baste bewijs dat het locaal-comité het grootste vertrou wen geniet van het centraal-coimdté te 's Grav-enhage, niettegenstaande de vele valsch-e- geruchten die over het werk te Vlissingen werden rondgestrooid. H-c-t comité is hls volgt samengesteld J. op den Kamp-, voorzitter, A. Daas en A. Pardon, onder-voorzitters, Mevr. van Xi-euwkuyk, A. Platteau e-n G. Bill, se cretarissen, G. Platteau, commissaris. (VI. Crt.) 's Heer Arendskerke. Openbare verga dering van den Gemeenteraad op Maan dag j.l., "des namiddags ten li/s uur. Te genwoordig 8 leden en de secretaris. Af wezig met kennisgeving de heeren v. d. Dries, Remijn en Smit. Op een desbetref fend verzoek van de Maatschappij tot Ex ploitatie van Staatsspoorwegen wordt be sloten in de kosten van verharding van den zuidelijken toegangsweg tot de halte No-ord-Kraaijert een bijdrage in eens te verleenen van f 205. Op advies van de Gezondheidscommissie te Goes wordt be sloten tot onbewoonbaarverklaring van een tweetal woningen staande te Nieuw- dorp, kadastraal bekend gemeente 's Heer Arendskerke, Sectie nos. 581 en 692. Naar aanleiding van een schrijven van h.h. Gedeputeerde Staten wordt een klei ne wijziging aangebracht in de gemeente- hegrooting 1917. Verder worden behan deld een viertal ingediende reclames te gen den aanslag in den hoofdelijke-n om slag dienst. 1916 <en besloten de- aansla g-en van P. "Nieuwdorp en A. Zande-e te handhaven, 'die van J. v. d. Maal© D-z. te verlagen van de 9e naar de 7e klasse en die van P. Meulblok te verlagen van do 8e naar de 7e klasse. Een 2de supple toir kohier van den hoofdelijken omslag voor het dienstjaar 1916 wordt vastgesteld tot een bedrag van f 104.08. Ten slotte wordt, op verzoek van h.h. Gedeputeerde Staten besloten een wijziging aan te bren gen in de verordening op het levensmid- delenbedrijf. Waarde. Maandagavond hield -de Ivo- ienvereeniging „Algemeen Belang" haar gewone jaarlijksche vergadering onder voorzitterschap van den heer J. J. Mol. D-eze vergadering werd door 66 van de 116 leden bijgewoond. Uit de rekening van den penningmeester, den heer M. de Leeuw, bleek, dat er waren aangevoerd 30914 H.L. kachelkolen en 743 H.L. eier kolen, dat er ontvangen f 6876.80 en uit gegeven f 6443.98, alzoo een -goed slot van f 382.82. Het aftredende bestuurs lid de heer M. Krijnsen, werd roet groote meerderheid van stemmen herkozen, ter wijl in de vacature van den heer L. van Fraassen gekozen werd de heer M. C'. van Esp-en. (Z.) Krabbendijke. Met den- verbouw (uit breiding) van het station alhier, begint men flink op te schi-eten. H-et buitenwerk is bijna klaar, zoodat mocht soms d-e winter invallen, de werk zaamheden toch voortgang zullen hebben. Toch zal het wel Maart worden, eer het in gebruik ka.n worden genomen. Het geheel vertoont een netten en rui- men bouw en zal in -een groote be hoefte van h-et publiek voorzien. - Het m-osiselkoken, dat alhier een tijd lang voor velen -een ze-er ruime ver dienste heeft afgeworpen, -doch op het. oogenblik stil staat, zal naar men zegt morgen weder een aanvang nemen, doch zal dan slechts mogen geschieden door hen, welke ze in een schuurtje of wel in de oesterioodsen koken, in geen geval mieer in de woonkamers. Wij achten dit in het belang der volksgezondheid een vo-ortreffelijken maatregel. Den 16 Januari zijn alhier d-e laatste suikerbieten geladen -en verzonden aan d-e Coop-, fabriek t-e Zevenbergen. Omdat men -de laatste dagen met veel krachten hoeft gewerkt, -en voldoende wa gons voor lading beschikbaar waren, rijn ze buiten verwachting nu reeds ver trokken. Vergadering van den Bond van Varkenshouders „Hulp in Nood" van Donderdag j.l. Aanwezig 27 van de 53 1-e-den. 3 nieuwe 1-edon bijgekomen en 5 bedankt, enkelen wegens verhuizing e-n anderen o-m-dat z-e geen varkens meer houd-en. De notulen werden voorgelezen en goedgekeurd. Vervolgens werd reke ning -en verantwoording gedaan. In kas o-p 13 Januari "1916 1 1307.65; ontvan gen in 1916 f249.89, samen f1557.54. Uitbetaald in 1916 f 116.36s'. Samen f 1441.17s. Op de- vergadering nog ont vangen f 1.25. Totaal f 1441.42'. Voorts werd B. Klap als voorzitter met 21 stem men -en A. t'. Zuid weg als vice-v oorzitter ni-et 14 stemmen herkozen. Daarna werd met 24 van de 27 stemmen besloten, o-ok op .de- bestuursvergaderingen zoowol als op d-e algemeen© vergaderingen 10 et. presentiegeld uit te betalen. Met al- ge-rae-c-ne stemmen werd in-,-toten om als er ©en varken sterft dadelijk 50 pet. uit te koe-ren -ein h-et andere in de Januari vergadering. Vo-orts werd £55.33 uitbe taald vo-or -e-en gestorven e-n 3 onteigende varkens. (Z.) Kapelie. Maandagavond werd door de V'ei 1 ingsv ereeniging ,Kape 11 c- Bi,-ez-e 11ngen Omgeving" een al gemeen© vergadering gehouden, welke druk bezocht was, ook door led-e-n der omliggende gemeenten, en geen wronder, want de-ze vergadering was belegd oui zeer belangrijke betsluiten te nemen. Nadat d-e heer A. van der Graaft', als voorzitte-r -der vereeniging, ïnie-t een rede, waarin g-evvez-em werd op h-et feit, dat do-or enkel© personen getracht was, de pas gevestigd© vereeniging afbreuk te doen, doch gelukkig geen schade gedaan hoeft aan -de goed© zaak, de vergadering ge opend had, werden d-e notulen tle-r vo rig-e yergad-ering -door den secretaris, dhr. J. C. Feasant Snoep, voorgelezen, die daar na onveranderd werden goedgekeurd en geleekend. Medegedeeld, w'e-rd -door den voorzitter, dat d-e- vereeniging thans 116 lede-n telt en dat he-t aandelenkapitaal tot qp h-edrai .is- gestegen lot bij de 110.000. Vwobe-ns jrerden do-or don voorzitter de plannen, wgjke door het bestuur behandeld waren, breedvoerig uiteengezet. Do raming van hot aan te ko-opeui bouwterrein, vlak bij- het -station Kapelle-Biezieling-ei, bedroog plm. 1' 1600 en van h-et daarop t plich ten veilingsgebO'UW plm, f 10.001), het mijn- to-eisLel naar -dear ©isch dor tijds plint f3000; zoodat het benoodigdei kapitaal plm, .f 15.000 bedraagt.. Door verschillende personen werden omtrent do g-eldaange tegenhield -toezeggingen gedaan, dat wel dra te- verwachten is, dat de benoodigde som b/ije-en is. Door verschillende per sonen werden nog inlichtingen gevraagd omtrent inrichting gebouw, verplicht vei len, enz. Alle vragen w-orde-a tof groote voldoening der geheel© vergadering be antwoord en werden de bezwaren, die aanvankelijk bij sommige l-eden bestonden, totaal uit dien weg geruimd. Nadat alle plannen tof in bijzonderheden waren uit ©engaz-et en voorgelicht, wat nog verdui delijkt weid door de in te-e'ke-ning ge bracht© ontwerpen, die in de vergaderzaal opgehangen waren, waarvoor den ontwer per, de architect Bierens- Ie- Kam-, alle ©er toekomt, werd overgegaan tot hof in stc-mining brengen om de ontworp >n plan nen tot uitvoer te brengen, en .werd dit gewichtig besluit genomen met al ge in- e-e no -stemmen der 60 aanwezige lediem en algemeen was men in de vaste over- tuiging, (flat d-eze beslissing be'.-eekenl e-en groote §tap naar den vooruitgang in 't algemeen en in 't bijzonder voor do ge meente Kapelie. Nog zij vermeld, dat deze vergadering zich kenmerkte door groots belangstelling -en zakelijke bespreking d°r verschillende punten en we-ril dan ook op bet eind© der vergadering door don voorzitter, mede namens het bestuur, zijn gro-obe- tevredenheid betuigd over d-eze uitnemend geslaagde bijeenkomst, waarna Tholen. Die vergadering van commis sarissen met belanghebbenden van den locaalspoorweg Tholen -en West-Noord- Brabant, welke reeds op- 6 Jan. jl. Ie Tholen werd gehouden, zal o-ok gevolgd worden door een van commissarissen met de gemeente- en polderbesturen uit West-Brabant -op Woensdag 17 Jan. a.s. (M. Ct.) Koewacht. Het jaar 1916 wa,s voor de Coöperatieve Boerenleenbank een in al le op-zichten gunstig jaar. Het spaargeld steeg tot f200.114, terwijl terugbetaald werd -op verzoek f 49063. Aan voorschot ten werd verstrekt f 98347, terwijl daar van werd afgelost f 12618. De loopemie rekening bedroeg van inkomsten f93004 en in uitgaven f 158705. Ongeveer f 70(1)0 was daarvan in de Centrale Raiffeisien- bank te Utrecht geplaatst. D-e rente c.er spaargelden bedroeg 3(4 p-Ct. en die der voorschotten 41/2 pet. (Zei.) Hontenisse. Dhr. B. Uldriks, kommies 3e klas-se, is verplaatst van Rijsbergen naar Hontenisse, en A. Raadsen van Hon- tcnisise naar Rijsbergen. Terneuzen, Aan den Rijksklerk der in spectie Neuzen, dhr. J. Wulms, is eer vol ontslag verleend. Zaamslag. D-e heer van den Berg, die hier zich als arts zou vestigen, heeft dit voornemen laten varen, e-n zal zich daar ter plaatse niet vestigen. Zuiddorpe. Eenige smokkelaars, die Vrijdagavond bezig waren hun bedrijf uit le oefenen, werden door twee soldaten- kommiezen alhier overvallen. Twee der smokkelaars ieder beladen m-et 60 K.G. erwten, werden aangehouden. Als gevolg hiervan weiden Zaterdag morgen bij een landbouwer alhier 20000 K.G. -erwten in beslag genomen en onder militaire bewaking naar d-e Ax-elscbe Sas sing gebracht, waar ze voor Rotterdam ingescheept zijn. (Z. Koerier.) Philippine. De wachtmeester der Kon. Marechaussee F. l'enijn, te Sluis, is be noemd lot brigade-commandant alhier Aan de grens, ondier Maagd van Gent, grenzende aan deze gemeente lag Zondag een Belg doodgeschoten. Het was een man uit Caprijcke, vader van één kind. Een dubbele ladder werd eveiv eens nabij d-e grens gevonden. D-e man heeft denkelijk getracht -onder begunsti ging der duisternis m-et die ladder over den -draad te kennen. Of de eigenaar der ladder Werkelijk medegeh-olpen heeft, dan of -deze alleen verdacht wordt dc behulpzame hand te hebben willen bie den, is n-og niet over de grens gedron gen. Hoe h-et ook zij, de eigenaar der ladder, (de h-eer Rijckaert, schepene van Bouchaute), m-et zijn zoon -en twee kn-echts, werden in twee rijtuigen weg gevoerd. Zij schijnen geen tijd gehad te hebben hun Zondagsch-e kleeren aan te trekken, want zij waren in hun daagsch pak -en op de klompen. Dit -do-et vermoe den, dat zij Zaterdagavonid(naclu) of Zon dagmorgen al vroeg zijn gearresteerd. Buiten dit feit liep- langs dc grens ook nog hardnekkig liet gerucht, dat .onder dc Maagd van Gent nog tw-e-e Belgen zouden (aan)geschotan zijn, benevens1 een D-uitsch soldaat. (Z. Koer.) Nabij Cadz-and werden j.l. Zaterdag twee buitscli-e soldaten op Nederlandse gebied aangetroffen. Men vermoedde met deserteurs te doen tc hebben, doch dit bleek geenszins -het geval. De mannen waren door den mist verdwaald. Zij wer den d-oor de autoriteiten voor d-e keus gesteld; terug te koeren of geïnterneerd ï1c worden. Met vreugde kozen zij het eerste, en ke-erden dus terug naar hun korps. (Z. Koerier.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2