LOOP DER BEVOLKING. Landbouw en Veeteelt. Laatste Berichten. dat er zeer goed werd gespeeld en met groote aandacht het stuk door het tal rijk publiek werd gevolgd. Na het drama werd de klacht „De Kik- kerlandsche lotelingen" opgevoerd. Hoogst voldaan koerden allen huis waarts. -Onder de aanwezigen werd o.a. opgemerkt, de ZeerEerw. heer Pastoor ('hr. De Meulder van lerseke. Op het gebouw der „(.(economische Spijsuitdeeling", den vroegeren waterko renmolen, staat als windwijzer een schip. Dit werd, volgens „De Prins", in 1624 vervaardigd door F. J. Backer en be waart de herinnering aan het schip „Ter Hoes", dat in 1610 voor het eerst uitzeilde en behoorde tot de vloot, die onder aanvoering van den lateien G.-G. Pieter Both naar Indië voer; de beman ning bestond uitsluitend uit de stede lingen de vloot heeft bet eerst Ned. vrouwen naar O. I. overgebracht en had het eerst verrekijkers aan boord. lieden is bel 40 jaar geleden, dat de beer .1. Win gender alhier bij de firma De Kan ter en ilordijks Bank in dienst trad als klerk om successievelijk tol boekhouder en procuratiehouder op te klimmen, in welke laatste kwaliteit de heer Wingonder nog steeds aan deze bankinstel ling is verbonden. Wij twijfelen niet of het, zal den nauw- gezetten en ijverigen bankbeambte dezen dag niet aan bewijzen van belangstelling hebben ontbroken. W. van Ginke! en de Looff, rosp. voorzitter en secretaris van de afd. Goes van den Ned. Bond van werklieden in Openbare Diensten en Bedrijven, heb ben, blijkens de (I. Ut., een adres tot den Baad gericht, mei verzoek om in voering van een verordening regelend© den rechtstoestand van de gem.-werk- lieden en om een loonsverhooging voor die werklieden van 1' 2.51) per week, met dien verstande, dat de huidige duurtetoe- slag worde omgezet in loonsverhooging. (Z.) Middelburg, Zoonis men kan lezen in -en advertentie' in dit blad, wordt n..s. Woensdagavond een lezing gehouden, in de Vincentiu.sz.aal door den bij alle B. K. Middenstanders welbekenden spreker den lieer Kamerbeek, over 't onderwerp M'obilisatielessen voor den B.-Iv. Midden stand. Bij iederen weidenkenden midden stander moet zich noodzakelijk de gedachte opdringen: hier worden mijn zaken be sproken, mijn belangen behartigd, 'iiier worden wetenswaardige en pructis.'ho les sen gegeven aan mijn stand. Ik hen derhalve ,aan mijn stand en belang ver plicht, dezen avond uit mijn andere be zigheden te breken, en dei lessen te vol gen. Iedere belanghebbende (och behoort daadwerkelijk belang te stellen .in de za ken, die hem aangaan. Met recht mag dan ook een talrijk© opkomst worden ver wacht. Vlissingen. Banger dan den laatsten tijd mogelijk was hebben wij ons kunnen on derhouden met enkele der geïnterneerde Duitschers, die Zaterdag met de mailboot „Prins Hendrik" alhier aankwamen en zijn daardoor in de gelegenheid over het leven, zooals het thans in de Engelsche interneeringskampen is, enkele bijzonder heden mede te deelen. Uit de mededelin gen van de Duitschers bleek ons ten volle, dat. het lang niet in ieder kamp eender is, zoo is het bijv. in het kamp op het eiland Man, waar nog ongeveer 23000 geïnter neerden zijn, minder dan in de kampen te Stratford en te Weckfield. In het laat ste kamp is het al zeer comfortabel inge richt. Over het algemeen hoorden wij geen ernstige klachten, vooral den laat sten tijd was het in het algemeen ver beterd. liederen dag wordt nog vleesch verstrekt. Wij beklaagden de menschen, omdat zij zoo'n slechte voorstelling heb ben van betgeen hun in Duitschland wacht op het gebied van voeding enz. In de overwinning van de centraten hebben zij vast vertrouwen. Dit had ook een dame, die 18 jaar in Engeland had gewoond en den laatsten tijd ziek was geweest, zij kon zich al leen met behulp van twee krukken voort bewegen. In Duitschland heeft zij geen familie of bekenden meer en zal zij daar aan de liefdadigheid zijn overgelaten. De dame dacht in Vlissingen, dat zij reeds in Duitschland was, hetgeen wij haar an ders hebben geleerd. Zondagavond kwamen hier de F.n- gelschen aan die reeds Zaterdag verwacht werden. Er waren totaal 22 mannen, vrou wen en kinderen. De mannen kwamen óf uit kampen óf uit Gasthuizen, waar zij verpleegd wer den, maar allen verklaarden ons als ge zonde sterke mannen te zijn geïnterneerd, en ,nu liepen de meesten met den dood in de schoenen. Er zijn thans in Duitsch land haast geen voedingsmiddelen en ver sterkende middelen nog veel minder. Als een voorbeeld van dure prijzen vernamen wij, dal. 30 pfennig voor een sinaasappel wordt betaald. Ben der jonge mannen moest zich in Londen weder direct voor het ziekenhuis aanmelden. Trouwens een verpleegster maakte de reis mede om do arme stumpers te helpen. Enkele der vrouwen kwamen uit het kamp te Holz- mittei, waar zij gebracht werden omdat zij weigerden voor den vijand te werken. Daar zoowel als te Buhleben leeft men bijna alleen van hetgeen uit Engeland wordt toegezonden. Andere vrouwen kwa men «1111 Berlijn zelve en bevestigden de droeve berichten, die ten opzichte van de voorraad voedingsmiddelen loopt. Over den vrede sprekende, zeiden zij, dat tal rijke personen uit alle lagen van de Deut sche bevolking naar vrede verlangen. Gisterenavond begaven zij zich aan boord van do „Koningin Regentes" om evenals de helft der Fransche vrouwen en kinderen, die hier Vrijdag aankwamen, morgen naar Engeland over te steken. Do andere hel IT van deze laatsten ver trekken met de volgende reis. Vrijdagnamiddag kwamen hier circa half zes uur een 130-tal uit geweken Fransche vrouwen uit België aan, w.o. een 20-tal kloosterzusters en een gelijk aantal weesjes Moerend eels verbleven zij sedert maanden in Brus sel iu afwachting van paspoorten door bemiddeling van den Spaanschen gezant. Zaterdagmiddag zijn van hier ver trokken een machinist en zes man van de equipage van bel stoomschip „Oldainbt", die door de Duitschers zijn vrijgelaten en over Sluis uil België terugkeerden. Wij ontvingen thans de officiëele dienstregeling der Staatsspoor. Met ingang van heden, Maandag 8 Ja nuari vervallen trein 81, aankomst al hier voorin. 10.34 en trein 86, vertrek van hier nam. 6.10. Des Zondags zal niet loopen trein 106, vertrek van Vlissingen nam. 1.27 en trein 105, aankomst te Vlissingen 5.35 nam. (If de voortrein 102, vertrek van Vlis singen 7.10 voorml. en de volgirein 109, aankomst te Vlissingen 11.13 zullen ver vallen, is nog niet bekend, liet vervoer met de treinen is evenwel zoo groot, dat zij vermoedelijk wel zullen blijven loopen. VI. Crl.) Zierikzee. Gedurende lie, jaar 1916 zijn alhier de haven binnengevaren 1122 sche pen en uitgevaren 1116 schapen, liet aan tal Al'1 tlier binnengekomen schepen be droeg 217925. Dat der uitgevaren sche pen bedroeg 218831 M". (M. Wemeldinge. in 1916 werden op de weegbrug „de Bonzijbrug" alhier gewogen 3.911.740 K.G. suikerbieten, 573.935 K.G. aardappelen, 21.826 K.G. ajuin, 54.137 K.G. hooi, stroo en vlas, terwijl 3.292.578 K.G pulp werd ontvangen. (Z.) Met ingang van 4 Januari is lot brugknecht aan de Postbrug alhier be noemd Ant. Meijaard, thans in gelijke betrekking aan de Bonzijbrug. fZ.) In Iheit jaar 1916 zijn door do Schutsluizen geposeerd 42968 schepen met een tonnen maat 14.640.743 Ms. te gen 40599 schepen met een tonnenmnat van 9277433 MA in 1915. 8chore. Voor de jaarkla.sse 1906 is één en voor de jaarklasse 1907 zijn ze ven landstormpliehtige» ingeschreven. Aan het. hulp-telegraafkantoor wer den in 1916 behandeld: Telegrammen, verzonden 667, ontvan gen 765; oproepberichten, behandeld 103, gesprekken 3695, tolaal 5230. In 1915 bedroeg het totaal 4018. Expresse stokken, verzonden 10, ont vangen 38; aangeleekende stukken, ver zonden 110, ontvangen 281postwissels gestori 810, ontvangen 455; quitanliebor- llerellen, aangenomen 19, ontvangen 1045; postpakketten, verzonden 624, ont vangen 1809; rijkspostspaarbank, inlagen 396, is f 6856.47. terugfbetalingen 69, is f 5888.02; rijksverz.-bank, prcmiestorlin- lingen 28, uitbetalingen 123, totaal 5814 geregistreerde slokken. (Kr. Crl.) Hansweerd. In December zijn op bet post- en telegraafkantoor behandeld 1024 telegrammen, waarvan 780 verzonden en 244 ontvangen. Er zijn 1533 telef. ge sprekken gevoerd, nam. 223 locale, 662 uitgaande en 648 inkomende, (lp1 de post spaarbank werd f 2016.95 ingelegd en f 3707.80 terugbetaald. Naar men verneemt, hoopt de brie ven- en telegrambesteller van Donge, den Kien dezer zijn 25-jarige ambtsbe diening le vervullen. Op' de weri' Zeeland is wegens ge brek aan ijzer de werktijd voorloopig in gekrompen van li uur voor-, lol 5 uur na den middag. (Kr. Crl.) Waarde. Vrijdagavond hield de Vereeni ging van oudleeriingcn der landbouw- winter-cursussen baar jaarvergadering, die "bijgewoond werd door 16 leden Uit de rekening van den jpeimingm/eester bleek, dal was ontvangen I' 188.20 en uit gegeven f 115,11, alzoo een goed slot van f73.09. Itc aftredende bestuursleden L. de Looze en M. Weslstral© werden herko zen terwijl jn ule plaats van dhr. W. de Leeuw werd gekozen d© heer A. M. M, \lol. Besloten werd een proefveld aan Ie leggen van aardappelen. Rilland-Bath. faun de boerenknecht Jan van nier Klooster, wonende in de Zoid- Balhpoldor, onder deze gemeente, een beetje hooi voor zijn op slal staande gei ten ging trekken vjm zijn hooi klampje, ontdekte Dij dat er vreemd volk bij zijn klampje was geweest, want loon hij en kele bossen riet, die er zon maar los tegen lagen, had weggedaan, zag bij daar tot zijn verbazing 8 pakkan met B.U.K.- vet liggen en nog 2 kistjes waarin naar men dacht peper zal. Dij haalde er aan stonds den onbezoldigd Rijksveldwachter J. Dingt ns bij, diana gebonden onderzoek, in overeenstemming mei. den burgemeester de smokkelgoederen op een wagen van den heer Van Weele oplaadde en in een gemeentegebouw liet opbergen. GEMEENTE Baarland Sell ore 1 Januari 1916 M. Vr. Totaal 379 487 352 492 731 979 Geboren M. Vr. T. 16 27 Gevestigd ii 3 a M. Vr. !Tot. 7 25 14 21 38 I 63 Overleden M. I Vr. lïot Vertrokken M. Vr. Tot 1 Januari 1917 M. Vr. Totaal 17 23 35 59 372 502 353 499 725 1001 (Ontleend aan eigen opgaven en aan die, voorkomende in „De Zeeuw." 's Heer Arendskerke. Naar men ons uit goede bron mededeelt, lioopl de Edel achtbare lieer Jhr. IT. E. Lew© yan Nijenslein op 22 Januari a s. zijn 25- jarig jubileum le herdenken als Burge meester dezer gemeente. Het voornemen van Z.Edelachtbare is op dien datum des namiddags van 2 tot 4 uur receptie te houdien, terwijl tevens óp dien dag door hem de schoolkinderen en de armen zul len worden bedacht. (Z.) Oudelande. De raad dezer gemeente benoemde tot wethouder dhr. M. Meeuw- se. De benoeming geschiedde door 't be danken van dhr. Jb. de Jager Wz„ die gedurende ruim dertig jaar als wethou der fungeerde. ,(Z.) Ovezand. Alen bericht ons: Wie nog vergeten mocht hebben, een kaart Oei nemen voor de biut&ngewone voorstelling met lichtbeelden over do Kouwig© Stad, te houden in de ge- meenteherberg van Kijk D/„ le Ovozfcind kan ook nog des avonds in do zaal, voor zoover hel ge lal loelaal, ©en plaats beko men. Kaarten voor Donderdagavond zijn nog niet geheel uitverkorhlmen liaasfe zich echter; deze kaarten zijn nog in beperkt aantal verkrijgbaar aan do pastorie of bij den koster. iemand blijvedus achter, want hij zou zich later beklagen, zulk een prachtavond door besluiteloosheid le hebben laten voor bijgaan. Hoedekenskerkc. Dhr Helmstrijd IIz alhier is benoem I tol rijks kanlonnier ter standplaats 's Heer Arendskerke. Domburg. In de to Middelburg gehouden jaarvergadering van aandeelhouders van. do N.V. Bad- en Strandhotel le Domburg zijn de balans en winsl.- en verliesrekening goedgekeurd. Evenals de vorige jaren zal ook nu geen dividend worden uitgekeerd. Aardenburg Vrijdag werd aan de grens nabij deze gemeente in ontvangst geno men het lijk van een Ncderlandse.h mi litair, vermoedelijk dat van den te Vlis singen verdronken korporaal. Ilel lijk was te Zeebrngge aangespoeld, l'er rijtuig is het naar de begraafplaats alhier ver voerd. Zaterdagmorgen bad alhier de teraardebestelling plaats van den heer Ilarsveld, in leven 2e stuurman aan boord van liet Nederlandse he schip „Oldambt", gestorven te Brugge. Op verzoek der familie werd hij Vrij dag door de Duilsche militaire overheid le ^Middelburg B.) aan de Hollandsche overheid aldaar overgegeven.Dit geschied de door de Duitschers met voel militaire eer. Kransen van dn Hollandsche kolonie uil. Brugge, van de Duitsche marine, van do bemanning van do „Oldambt" en van den Nederlandschen consul dekten de baar. Gedragen door Nedcrlandsche mi litairen werd bij dien morgen Ier aarile besteld onder zeer groote belangstelling. Dp predikant ds. J. N. 1'atLisl hield daar bij een rede, die op alten een zeer die pen indruk maakte. (M. Ct.) Sas van Gent. Alen meldt aan lie! Itbl De Hazalt 8 van dc. Botterdamsche Ea- zalmantsehapipij was van Gent vertrokken en bevond zich onmiddellijk aan de Ne- derlandsche. grenzen voor de brug te Scl- zaete, welke reeds geopend was, toen er order kwam, het. schip nauwkeurig te onderzoeken. Bij dil onderzoek wer den in het voorschip gevonden 8 jonge mannen uit Gent en .7 anderen onder de buikdelling. Twee dezer hadden brie ven bij zich. Biervliet. In do zaal der Bewaarschool hield de heer Vienings uil Goes Zondag namiddag voordo loden dor It. -K. Kiesver- eeniging oono lozing over de nieuwe Grondwetsartikelen 80 (Kiesrechtkwes tie) en 192 .(Onderwijskwestie) en zette, naar do ZeerEerw. heer Vermeulen, pas loot' der parochie, in zijn dankwoord aan merkte, zeer duidelijk en begrijpelijk do verschillende nieuwe bepalingen, ;lie eer lang kracht van wet zullen krijgen uiteen. Do toehoorders volgden den spreker met den groo'lsten aandacht on toen aan het einde Pastoor Vermeulen den spreker dankzegde voor de moeite die hij zich gegeven had dat alles te komen uitleg gen, verklaarde Z.Eerw. zelf veel van hom geleerd te hebben. Nog voegde de pas toor er een opwekking aan toe aan de Biervlielsche mannen om trouwe en ijve rige leden der Kiesvereoniging te zijn. Ook de weleerw. heer kapelaan van l.lzen- dijke woonde de lezing hij, die door den waarnemenden voorzitter, den beer Dn jarduijn, wenl geopend en gesloten met den cbrislelijken groet eo een zeer sur cesvol verloop had. In langen lijd is niet zooveel water geweest op de landerijen als tegenwoordig Uitgestrekte weiden en velden staan blank. Aan de afwatering schijnt iets te ha peren. Boschkapelle. Zaterdag j.l. was hel 25 jaar geleden, dat dhr. .1. Verdunnen in dienst ,trad als koster en organist van do parochiekerk. Het feest word in stilte gevierd. Hoofdplaat. Tusscher Nummer Een en Hoofdplaat is een drijvende mijn aange spoeld. Het gevaarlijke ding ligt tusschen do .onderste rij palen van de beschoeiing en komt met hoog water drijvende. Een detachement soldaten houdt de wacht. Oostburg. De ontvanger der registratie en .domeinen alhier verkocht ten bate van 's rijks schatkist twee beste koeien, die door de ambtenaren te Aardenburg waren aangehouden. Zij brachten 1' 432 op. Nieuw Namen. De douane ambtenaren hebben aan den Zeedijk vier koeien in beslag genomen. Ze zullen ten bate van 's rijks schatkist worden verkocht. Koewacht. In den nacht van Zaterdag up Zondag kwam ten bende smokkelaars, die een partij runderen Irauduleus in België wilde drijven, in botsing met aldaar dienst doende ambtenaren. D.-ze maakten zich van twee runderen en vijf smokke laars meester. Tegen de laatsten, die ver plicht werden dc dieren naar 'tdorp 'te brengen, werd procesverbaal opgemaakt. Don nacht tevoren werd aldaar één rund eveneens Dij oen smokkelpartij in beslag genanten. (Al. Atd Zeeland van de Ver. Stamboek voor het Ned. Trekpaard (Belgisch type) Goes. Vrijdag j.l. is de algemeene verga dering gehouden van deze afd. onder voor zitterschap van den heer II. A. IIanken. In zijn openingswoord wenschte de voorzitter allen een voorspoedig nieuwjaar en con stateerde hij, dat 1916 nog zoo kwaad niet is geweest. Hij wekt op moedig het hcefd te bieden aan de teleurstellingen, die ook nu f© wachten zijn. De notulen werden goedgekeurd. Bij do mededeelingen zegt de voorzitter sub sidie toe aan do Ver. van Walchersch© paardenfokkers. Vervolgens brengt de lieer A. .1. Lako, secretaris, het jaarver slag uil. Het jaar 1916 was zeer gunstig voor de Ver. Het, ledental steeg tot ruim 1330. Wekelijks komen er nog loden bij. D© keuringen werden op- vele plaatsen gehoudenzelfs werden extra-keuringen 'gehouden en voorloopig zijo nog 'meer keuringsplaatsen aangewezen. Ruim 250!) paarden werden aangeboden, 2160 voor gedragen en 1308 ingeschreven. Ook do keuring der hengsten is weer ©en succes geweest. De stand der paardenfokkerij is sedert liet begin van don oorlog enorm vooruit gegaan. De handel in Jokmate- riaal nam ©en tot dusver ongekende vlucht. De waarde der dekhengsten is enorm gestegen. Voor do toekomst wordt van dil fokmatoriaal veel verwacht voor ld© add. De sanitaire toestand was in 1916 bevredigend. De duurte der voedings middelen deed zicli leclijk gevoelen. Do secretaris deelt nog mede, dal in de kas, na betaling van alle rekeningen, nog 'n 11500 aanwezig is. Vóór de stemmingen blijken 71 leden tegenwoordig le zijn. De boeren G. A. de Bniijekere, Bh .1 .van Dixhoorn en C. J. v. d. Werft worden met groote meerder heid van stemmen als afgevaardigden naar de Hoofdbestuursvergadering herkozen. De heer I'. Limlenlxu-gh wordt herkozen als plaatsvervangend afgevaardigde, terwijl de hoeren F. Sc.heole en G. Luijk benoemd worden als zoodanig. I)e hoeren .1. .1. Geluk, II. A. flanken, S. Janse Sz., II. .1. Aernaudts en 11. I'. Iteijlaert worden bij1 uitzondering bij acclamatie herkozen als bestuursleden. In de .volgende vergadering z.al het Huishoudelijk Reglement zoodanig gewij zigd worden dat de kringbesluren ©lk bun eigen bestuurslid kiezen. Do lieer J. C .O. Kakebeek© te Krab bend ijke wordt krachlens de statuten jury lid (voor de hengstenkeuringein) in rle vacature Ji. Puijlaert, die nu met hij- na alle stemmen als plaatsvervanger wordt, gekozen. In de volgende vergadering zal in de vaialme voor jury en plaatsvervanger voor de merrie-keuringen voorzien wor den. Do secretaris deelt mede, dat hij op initiatief van den lieer do Koeijer en na machtiging van hef bestuur een re gister jheeft samengesteld, waarin do af stamming én de productie van >1© paarden opgeloekend kunnen worden. Het werk is in tweeërlei formaat verkrijgbaar voor de paardenhouders. Op voorstel van bel besluur wordt f 250 toegekend voor bel Vorstormnn van Oven-fonds. Bij de rondvraag wordt geklaagd over do veelvuldige verhindering van plaatsver vangende juryleden. De secretaris sloll voor, dat bij verhin dering van alle plaatsvervangers de be stuursleden mogen keuren. (Algemeen applaus). De heer de Putter klaagt over den z.i .te lagen prijs der jonge ruins. Hij meent, dat de fokkosten dien* prijs (ge- (midde'd f 600) overtreffen en wil, dat do afd. protesteer©. De voorzitter waar schuwt niet op gevaarlijk terrein te ko men, noemt de fokkosten niet zoo hoog en meent, dat de afd. zich openlijk lol. liet hoofdbestuur moet wenden. Nad al nog enkele andere belangen be sproken zijn wordt de vergadering geslo ten. (Z.) Op d© Zaterdag te Axel gehouden markt van Zeeuw-seh-Bclgiscli© paarden waren aangevoerd 2t paarden. Er waren vier prijzen van vijf gulden beschikbaar gesteld, welke prijzen bij loting ten deel vielen aan den navolgend© ..eigenaars der aangevoerde paarden: J. van do Weg© to Axel; Jars. Dekker te Boschkapelle (2 prijzen) en J. do Maat te Muntemisse. Er was weinig handel. (M. Cl.) Goes. Tusschen zes uur en half zeven \ana\ .n l liel een Delg ten poslkantoro al' ier een oogonblik zijn portemonnaio met f25 inhoud onbeheerd liggen. Toon bij dien wilde nemen om in zijn zak Ir steken, was hij verdwenen, vcnncedelijlkl g< loten De politie doet onderzoek. Amsterdam. (Pc.r telegraaf.) De heer Goeman liorgesius, voorzitter der Tweede Kamer, die aanstaanden Donder dag 70 jaar wordl, 'is ernstig on ge slel.l. Ilij heell hoogc koorts. Maastricht. l'e Amby is gisteren ge vonden bel lijk van v. II. dal 4 messteken v. toonde. Breda. Zekere S. uil Tilburg i.s hij een twist door den beruchtcn B. \V mei een mes in de hartstreek ge-lroiflen en aan de \e wendingen bezweken. Nijmegen. Te Groosbeek is zekere T. duur een revoLor-ehol gedood. Men denkt aan moord. Den haag. Bevestigd wordt, dal de vi '.n'.nvre Engelsche zaakgelas'igd:' to T •- li. an (I erzi. i de heer Sir Walter Town ley den Engelsehen gezant Ellen Joliu- sloii 's Gravenhui© z-l komen vervan gen Van het Oorlogsveld. 8 Jan. S uur 's namiddags. Keulen (Part.) I)e „Ki'dnische Volks zeitung" verneemt, dat te Home oen En gelsche marinemissie is aangekomen, be staand© uit een admiraal en 2 kapiteins. Berlijn. De Russisch- Roemeensche stellingen op dc linie Odo BeiMolkow en dc tweede linie tusschen Foseani en Joreslea zijn gisteren genomen. Vandaag werd F-oscani zelf genomen3900 gevan genen werden gemaakt. Berlijn. Telegrammen uil Christufnia melden, dat de Noorsche antwoordnota aan Engeland zeer bevredigend luidt en het Noorseh-Engeisrhe conflict zoo goed als bijgelegd is. Londen. Gemeld wordl, dat Noorwegen aan Engeland heeft medegedeeld zijn ver plichtingen getrouw te zullen nakomen. Petersburg. (Off.) De Russische succes sen aan de Bereth zijn gisteren aange vuld door successen in de Woml-Karpa- then waar onze troepen het vijandelijk front binnendrongen, 600 man gevangen namen, 3 kanonnen en 6 machinegewe ren veroverden. Parijs l>en 14on dozer zal in do Grioksch Katholieke Kork eon To Dion.111 lor oorc van Venizolos vvordt'ii gozon- Uün.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2