rlanden Goes. errarens Jr. f II No. I TWEEDE BLAD. NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Maandag 1 Januari 1917 Middelt et het over- de geldlee- 12 uur. E ZOON, - Agenda's ders. orhanden. 5 Januari 1917, verpachten-. De Vredes-actie el.'s-Heerenhoek. alsche Klaver, er-Luzerne, ietenzaad, aad. t Dienstmeisje wame Dienstbode. F E I L L E T 0 N. BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. Weienschap en Kunst. GOES. aken, leveren -Beveland, voor nd", gevestigd V. „Zeeland" de eventueele E N E vering aan hen, die C. VAN DIESEL te m 1 uur, te Kapelle in eiuffrouw Hanson, ten heer W. DE GROENE perceelen n Kapelle en Kattendijke, schreven, in boekjes, die i 1917, verkrijgbaar zijn den Notaris. RRADIG: 3 ONING te Rilland vraagt i®) voor direct of later, aien (gein costuum naaien) -> or het ruwe werk. EERVOORT te 's-GravM' tegen Mei a. s. wegens egenwoordige Een tweede nota van Wilson. BERLIJN, 29 December. (K.N.) De „B. Z. A. M." meldt, dat volgens be richten uit Londen een tweede nota van president Wilson aldaar is aangekomen, die ter opheldering van de eerste nota moet dienen. De Engelsche bj,aden, ingelicht door diplomatieke kringen, berichten, dat deze tweede nota aan de houding der entente- mogendheden niets zal veranderen. De mogendheden der entente zullen met haar antwoord niet dralen. Enge land zal vermoedelijk Zaterdag antwoor den. Blijkens inlichtingen van de „Korre- spondenz Norden" bij diplomatieke krin gen te Berlijn geldt het hier niet een rondschrijven van Wilson aan de oorlog voerende mogendheden Ten minste hier te Berlijn is geen tweede nota der Ame- rikaansche regeering aangekomen. Daar entegen is inderdaad aan de Engelsche regeering en vermoedelijk wel aan de andere regeeringen der entente een twee de nota overhandigd, welke verschillende ophelderingen verschaft betreffende de eerste nota. Een tweede nota aan de Duitscho regeering zou overbodig zijn, aangezien de rijksregeering de eerste nota van Wilson reeds heeft beantwoord en in haar antwoord uitdrukkelijk heeft te kennen gegeven zich met den stap van Wilson principieel te kunnen vereenigen. (Maasbode). Nota's van Scandinavië. De gezanten der Scandinavische rijken, Denemarken, Zweden en Noorwegen, te Weenen en Berlijn hebben aan de re geeringen van Oostenrijk-Hongarije en Duitschland eene nota overhandigd, waar in de belangstelling wordt geuit voor de nota van Wilson en de hoop to kennen gegeven, dat zijn initiatief tot een goed resultaat zal leiden. Een stem uit Noorwegen. BERLIJN, 29 December. (W.B.) De voorzitter van de Noorsche Storthing, Mowinckel, die een der grootste sch< eps- reeders is in Scandi' avië, heeft in een interview verklaard, dat het gelieele Skandinavische Noorden en de lieele neutrale wereld de rede van den Duit- scheu kanselier van 12 December be groet gelijk men een kalmen morgen na een zwaren stormnacht begroet. Hij was van oordeel, dat alle leidende staatslieden naar vrede streven en hij hoopte dat de mogelijkheid om een basis voor vredesonderhandelingen te vinden niet verre meer zijn zou. De neutralen in het Noorden vreezen nog altijd dat zij in den oorlog zullen betrokken worden, en ook daarom zou den zij den vrede met groote vreugde begroeten. Oosten r ij k en de vrede. De „Daily N.-ws" verneemt uit Genève Eenige Oostem ijksche diplomaten heb ben hun intrek genomen in het hotel „Métropole" te Genève. en er bestaat grond om aan te nemen, dat de regee- ing van de Donau monarchie heeft voor gesteld, dat er een conferentie zal plaats hebben in liet gebouw van het Roode Kruis hier ter plaatse. Er is ook reden om te gelooven, dat Oostenrijk, ofschoon het zijn bondgenooten niet in den steek zal laten, voornemens is rechtstreeksche onderhandelingen met Engeland en Frank rijk aan te knoopen. Van vertrouwbare zijde vertelt men ons, dat de Oostenrijksch- Hongaarsche regeering van meening is, dat de netelige kwestie van de ontrui ming van bezet gebied het best zou kun nen worden geregeld door een bespre- ding tusschen die mogendheden, die geen kans hebben om later als de ontruiming eenmaal heeft plaats gehad, met elkan der in oorlog te geraken, zooals met Oostenrijk-Hongarije en Frankrijk het geval is. Later zou dan een gemeen- „Wind gezaaid, storm gemaaid". (Een verhaal uit den Graventijd.) „D'at doet hij toch niet, huisman! Hij vertelt tegenwoordig bijna nooit iets meer!" zei de vrouw Aleid op klugenden toon. „Ja, toch den moéd niet opgeven en hem zooveel vragen en nog eens vragen tot ge er achter gekomen .zijt. Ik voor mij begin te gelooven, dat er~een komplot gesmeed wordt!" „Een komplot, huisman? Tegen wien?" „Tegen den Graaf, goede menschen! En daarom, Als gijlieden onzen braven Graaf. Floris inderdaad liefheb!, doet dan alle moeite achter een 'en ander te komen. Eer 'k morgen naar Haarlem ga, kom ik nog eens aan. Het zal heel vroeg idjn, hoor! Zoo wat omstreeks vier uren iii den morgen. Ik ben nieuwsgierig te we ten wat de knaap Verteld heeft! En nu goeden morgen!" Steven Hermansz. ging been en trad weldra de pastorie binnen. Hij bleef er lango.e? i°en hij er «ndelijk uittrad, bracht de Pastoor hem nog een eind weg, schappelijke conferentie van alle oorlog voerende staten kunnen volgen. „Men is algemeen van meening, dat de binnenlandsche toestand van de mo narchie zoo verschrikkelijk is, dat Oos tenrijk-Hongarije een vernederenden vre de zal aanvaarden, om bankroet en ruïne af te wachten, en dan wel zonder veel voorafgaande discussies Het is geen ge heim, dat de leider van deze beweging in Oostenrijk, graaf Berthold, de gewezen minister van buitenlandsche zaken is. Men beschouwt het als onvermijdelijk, dat Tizza, de Hongaarsche minister-pre sident, eerlang zal aftreden. Keizer Karei ziet in, dat een spoedige vrede, die den ondergang van het rijk zou afwenden, hem een ontzaglijke populariteit zou be zorgen." „De Tijd". De Hongaarsche soc.-dem partij en de nota van Wilson. BOEDAPEST, 28 Dec. (W.B.) De „Ne- pezava" bericht: Het bestuur van de soc.- dem. partij heeft heden een telegram ge richt aan Wilson, den president der Ver- eenigde Staten, waarin de solidariteit van de partij met de vredesactie van den president wordt uitgedrukt. De soc.-dem. partij, zoo wordt in het telegram gezegd, beschouwt Wilson se dert zijn jongste optreden als den aan gewezen woordvoerder voor het steeds sterker wordend verlangen naar vrede in de geheele wereld. De Duitsche kroonprins bij Verdun af 7 PARIJS, 28 Dec. (V. D.) Naar de bladen melden, is een legerorder gevonden, door dien Duitschen Kroonprins gericht tot het leger van Verdun. Daarin maakt hij be kend, dat zijne legergroep versterkt is en om die reden het bevel over heit leger van Verdun, afzonderlijk, door een anderen generaal zal gevoerd worden. Gedeporteerde Belgen. LONDEN, 28 Dec. (Reuter). Volgens de te Londen ontvangen berichten bie den de autoriteiten in Sleeswijk-Holstein aan de landbouwers en andere werkge vers Belgen aan, zoowel mannen als vrouwen, als werkkrachten. De leeftijd dezer Belgen varieert van 18 tot 36 jaar en het loon, dat de Duitsche autoriteiten eischen, is 30 procent beneden het ge wone loontarief in dit district. De werkgevers moeten aan de autoritei ten de helft der reiskosten vergoeden, maar hebben het recht dit bedrag af te trekken van het loon der ongelukkige Belgen. KEULEN, 29 Dec. Duitsche bladen mel den, dat het Engelsche socialistische par lementslid Snowden aan neutrale partij genoot-en zou meegedeeld hebben, dat in het voorjaar in Engeland groote arbeiders- betoogingen zullen gehouden worden en dat het zelfs tot een werkstaking zal komen, indien de Britsche regeering haar vredesprogramma niet optwikkelt. De Rumeensche petroleumbronnen. Het onderzoek van de Duitsche mili taire autoriteiten in Rumeiië wees uit, dat een (Engelsche commissie, onder voor zitterschap: van den Engelschen militai ren attaché 'te Bucharest, kolonel Thom son, was Ingesteld, om de Rumeensche en neutrale petroleumbronnen te vernie len. Deze Vernielingscommissie deed haar arbeid met geweld, tegen den uitdruk- kelijken wil en het bèvel der Rumeen sche regeering; 'haar arbeid werd met groote grondigheid ondernomen; om de Duitschers in het gébruik van de aan wezige voorraden te beletten, weid ge poogd 'de ruw-olie-sonden en alle ma- cfhinegeh'ouwen. op; Rumeensche en neu trale particuliere ondernemingen te ver nielen. Het ergst zijn de werken te Guerabenitti, die aan een Nederiandsche maatschappij behoorenen te Morine, die aan een Amerikaansch-Nederlandsche onderneming behooren, geschaad. Dat niet alle petroleumbronnen vernield, niet en deze twee hadden elkander heel Veel te vertellen, naar het scheen, want nu en dan, stonden zij stil en maakte Ste ven Hermansz. allerlei driftige bewegin gen. Waarover ze het evenwel zoo druk hadden kon niemand hooren, want het gesprek werd op fluisterenden toon ge voerd. Eindelijk scheidden zij van elkander en. ging ieder zijns weegs'. „Wel, wat heeft hij gezegd vroeg Hermansz. den Volgenden morgen toen hij den Booster reeds' aan de deur zag' staau. „Niets, huisman! Hij is niet thuisge komen I" „Zoo, niet thuisgekomenWeet gij -ook waarom' niet?" „De valkenier van Heer Gozewijn woont daar bij het hek, en toen hij giste renavond laat thuiskwam vertelde hij mij, dat heer Gozewijn met zijne heele- familie voor eonigen tijd het kasitael verlaten heeft en dat Jan, in de kleeding van het huis, meegegaan is!" „Medegegaan? Waarheen?" „Ja, dat wist de valkenier ook niet te vertellen. Hij wist alleen, dat ze de Lek over gestoken waren!" „De geschiedenis wordt er niet min der vreemd op", zeide Hermansz. en na alle groote neutrale waarden verwoest zijn, is uitsluitend te danken aan het sneile voortrukken der Duitsche troepen, die de Engelsche brandstichters midden in hun Vernielingswerk tot vluchten dwongen en die groote aanwezige voor raden en inrichtingen konden redden, en zelfs de door verwoesting getroffen gedeelten in betrekkelijk korten tijd weder konden herstellen. 1) Zie onder laatste berichten in dit nummer. Red. Uitbreiding der Engelsche troepenmacht aan de Somme. LONDEN, 28 Dec (Reuter). De „West minster Gazette" zegt naar aanleiding van het bericht, dat de Engelschen weder een een gedeelte Van de Fransche linie aan de Somme hebben overgenomen „Deze tijding zal in het land met vreugde worden vernomen en, naar wij hopen, dienovereenkomstige ontmoediging te weeg brengen in Duitschland. Zij levert het meest praetische bewijs, dat wij nog overvloed van reserves aan manschappen en munitie hebben en dat wij ook van plan zijn deze te gebruiken. Doordat onze bondgenoot thans ontlast is, zal Frankrijk meer manschappen kunnen concentreeren op andere punten van het front, waar kans is, dat belangrijke ge vechten geleverd zullen worden". Van de grens schrijft men: De Bel gische gemeenten Clinge, Doel en Kiel- dreebt zijn ieder tot 3000 Mark boete veroordeeld, omdat zij verantwoordelijk worden gestela voor het' ontvluchten van vele dienstplichtige Belgische mannen. OostenrijkHongarije. Lawine-ongeluk. Volgens een bericht uit Innsbruck is het dorp Rabenstein door 5 achter elkaar volgende lawines getroffen. Elf personen, een massa vee en 9 woonhuizen, zijn aan die ramp ten offer gevallen. AFRIKA. Scheepsbrand. De „Secoio" verneemt uit Kaïro. dat aan boord van een groot Engelsch schip, aldaar een hevige brand uitgebroken is, waardoor het bijna totaal vernield werd. 21 inlanders zijn zwaar gewond en 80 verbrand. BGIiGIË. Spoorwegongeluk. Naar' aan „De Maasbode" uit Hoofd plaat wordt gemeld, zijn bij een treinbot sing aan de Afrikalaan te Gent 10 spoor wegarbeiders ernstig gewond en werd veel materieele schade aangericht. /.U I I NI It I, Y\l( O v e r s t r o o in i n g e n. Een Wolff-telegram in de Duitsche bla den meldt, dat vooral uit West-Zwitser- land voortdurend nieuwe berichten over aardverschuivingen en overstroomingen binnenkomen. De spoorlijn Bern-Schwar- zenburg is over een gedeelte totaal ver nield. De sympathiebetuigingen in ons land met Wilson's voorstel duren voort: Wij citeeren o. a. de volgende: „De federatie van Diocesane Werklie denhonden, sprekende namens duizenden katholieke arbeiders, juicht uw vredespo- den koster nog penmaal beloofd te heb ben, da,t 'hij den Graaf alles vertellen zou wat er gebeurd was, reed hij heen. En was 'het waar, dat Jan met de famiiie van Heer Gozewijn de Lek over gestoken was. „Gij komt laat, jongen!" zeide Heer Gozewijn toen Jan Üen burcht binnen trad. „Ik ben t»ch dadelijk gekomen, edels Heer!" gaf Jan ten antwoord. „Dan langzaam geloop'enl Ga naar de achterzaal, daar zal je mijn schildknaap vinden en die zal je wel zeggen wat je doen moet". Jan ging naar de aangewezen zaal cn nauwelijks was hij daar of de schild knaap zei: „Eene groote eer voor je, jongen 1 Je moogt de kleuren van den Heer van Swanenhargh dragen. Hier is het pak dat je aantrekken moet. Trek dat boerenpak maar uit!" Jan keek verrast op', en had zich in een klein oog-en'Mik in het nieuwe pak gestoken, en ware er een spiegel ge weest, clan zou hij vast wel eens ge keken hebben hoe die livrei hem stond. „Ben je klaar?" vroeg de schildknaap „Ja, dat zie-je!" was het antwoord. „Mooi! Kijk, hier is een koffer! Breng ging zeer toe en wenscht u daarop Gods zegen." „De Ned. Kath. Vereeniging tot bevor dering van den wereldvrede, deelt de alge meen© wenschen voor een spoedigen, duurzamen vrede en huldigt president Wil son voor zijn pogingen. (w.g.) Mgr. NOLENS." Roes. De vrachtrijder II. Wouters, uit Kwadendamme had het ongeluk, terwijl hij vanmorgen knet zijn met goederen ge laden vrachtwagen iOp zijn standplaats kwam, hij het „Slot Oostende", dat de wagen, die aan den eenen kant te zwaar met ijzeren (staven was geladen, omsloeg, zoodat Wouters een deel der staven, be nevens den (wagen op zijn beenen kreeg met het .'ongelukkig gevolg', dat zijn voet boven den enkel brak. Hij werd binnen gedragen bij J. Huige en aanstonds werd dr. v. d. Harst gehaald om geneeskun dige hulp' te verleenen. Wij leven in 4en tijd van wand- kalenders, memorandums enz. Wij ont vingen een Memorandum-Kalender 1917 van de Firma Oosterbaan Le Cointre, die een uitnemend staal geeft van de hooge typografische perfectie, welke deze firma in al haar drukwerk weet te leggen. Vlissingen. Oplichting? Op 13 De cember 1916 hebben zich naar in het Algemeen Politieblad wordt gemeld op het Belgische generaal-consulaat alhier vervoegd drie personen; een Ne derlander en twee Belgen, die den .ge- neraal-eonsul door een samenweefsel' van verdichtsels' '(o.a. zou de Hollander de twee Belgen met veel moeite en kosten uit Duitsche gevangenschap hebben doen ontvluchten), 'hebben bewogen tot af gifte aan hen van ,een bedrag va.n 400 Mark, waaropi zij zijn vertrokken. Zij ga ven op; genaamd te zijn: Lemmens, (Ne derlander), Achille van Hauwert, geb. te Gulleghem 10 Jan. 1886, en Victor Melis, geb'. te Luik, 3 Oct. 1887 (Belgen), ter wijl verder gebleken is, dat zij zich in een hotel te Vlissingen hebben doen in schrijven onder de namen Martin Moor (alias Hemmens) en Alfons Dhondt en Hendrikus Thijs, komende van Born, na bij Sittard. Vermoedt wordt, dat zij zich in deze aan oplichting' hebben schuldig gemaakt. Moor (alias Lemmens) is van middel matige gestalte met blond haar, kleinen gekrulden lichtblonden knevel en spreekt Hollandsch met D'uitsch accent. Dhont en Thijs (alias van Hauwert en Melis) zijn zijn middeltmatig van gestalte, de een donker, de [ander blond, en spreken West- Vlaams ch. Allen zijn tusschen 25 en 30 jaar oud en hebben ©en gezonde gelaatskleur. D© commissaris van politie te Vlis singen verzoekt aanhouding eu voorge leiding. Die mailboot „Koningin Regentes" kwam gisteren half zes binnen met 78 pas sagiers onder wie II. vanGoethem, stoker uit Amsterdam, die schipbreuk leed met het stoomschip „Michael Ortchoukoff" dat op 17 December hij Harwich op een mijn liep'. Van GoeLhem klaagde over de behan deling der 'drie Hollandsehe opvarenden die bij 1de D'enen werden achtergesteld. (Maasbode.) Zoutelande. S c h a 'd e door een m ij n. Bij 'het laten springen van een mijn is groote materieel© schade aan gericht in ons dorp; ilat. tegen de duinen aan ligt. Tailooze ruiten, raamkozijnen, daken en schoorsteen-en moesten het ontgelden. In het strand werd een gat geslagen. Sas van Gent. De heer J. J. Klaver- steijn, opzichter van den Rijkswaterstaat alhier, is hij Kon. Besluit van 23 dezer, met ingang 'Van 1 Januari a.s., bevorderd van de 4e naar de 3e klasse. dien aan het veerhuisje bij de Lek!" „Aan het veerhuisje?" vroeg Jan ver wonderd. „Niemendal le vragen, enkel maar te doen", sprak de schildknaap kort-af. Dé jongen ham' nu den koffer op; droeg hem naar beneden e.n zette hem daax op een klein rolwagentje. „Heeft Sander gezegd waar je dien koffer breng'en moet?" vroeg de Vrouwe van Swanenhurgh. „Ja, edele Vrouwe 1 In 't veerhuisje!" „Juist, en als je terugkomt dan is ©r nog een koffer jdien je daar brengen m'oet". Jan deed wat hem bevolen was. De afstand yan den „Swanenhurgh" naar de Lek was een klein half uur en eer bet middag was had Jan er al acht koffers en kisten heengebracht. „Gaat de Heer van Swanenhurgh ver huizen, vrindje?" vroeg.de veerman. ,,'T schijnt wel zool" was het .ant woord. „Komen er nog meer van die kisten?" „Ja, nog drie of vier; maar die zijn zoo groot niet!" „Dan zal ik de hoogaarts maar gereed maken", zeide de veerman en toen hij dat gedaan had begon hij al vast er Sluia. Dihr. ,J. Versluijs alhier, gemeen te-ontvanger, herdacht pnider algemeen© belangstelling den dag, waarop hij vóór 35 jaar tot die functie werd benoemd. Hoofdplaat. Aan den gemeenteveld- w-achter is een verhooging van f50 in jaarwedde toegestaan, waardoor deze op f 500 is gebracht. (Z. Koer.) Axel. Twee knechts van den heer D'. alhier zouden twee hengsten naar Bier vliet brengen. 'Op' den zeedijk langs deti Braakman ontmoetten zij twee grenskom- Imiezèn, die 'hun naar een geleibiljet vroe gen. Daar 'de knechts dit niet konden toonen, werden de .dieren in beslag ge nomen en naar Philippine teruggeleid waar ze tot nader order gestald werden. (Z. Koer.) Ossenisse. D-e voor het Zeedorp al hier gezonken sleepkast, geladen met steenkolen is leeggepompt en gelost en zal' door een sleepboot worden wegge bracht naar een werf tot herstel van de lekkage. De kolen worden thans Ver kocht tegen f 17.50 per 100 KG. Voordat 't schip zonk, deden ze f 19.50 per 1000 K.G. De kwaliteit is niet al te best en er is veel afval. Aardenburg. Het is de overheid ein delijk gelukt een paar der voornaamste smokkelaars n.l. V. en C. te pakken te krijgen en uit te zetten. Waar men de hoofdmannen in handen heeft, is het te verwachten, dat het smokkelen nu wel wat zal' minderen. (M. Ct.) Duitsche soldaten gedeserteerd. Zaterdag j.l. is ,te Philippine een Duitseh militair in burgerkleeding aan gekomen. Blijkens verschillende lidteeke- n,en had 'hij al heel wat meegemaakt. Hij had gestreden (in Rusland en Servië. Nu zou hij (naar het Westelijk front gemoe ten hébben, doch idaar hij genoeg van het vechten (had was hij naar Nederland uitgeweken. Te Aardenburg kwamen Maandag drie Duitsche soldaten aan. Bij Middelburg (België) verliet de schildwacht zijn post, liet het afsluithek openstaan en trok de grens1 over. Hij bracht nog een Belgisch meisje mede- Hadden de. Belgen kunnen, weten, dat ruim 3*uur jiet hek heeft opengestaan hoe- Veel Middelburgers haddén van de ge- gelegenheid gébruik gemaakt om de grens over te komen, want het gebrek ook in jdej grensgemeenten is zeer ernstig. Ook in Sluis en in de buurt van St. Laureijns schijnen militairen over de grens gekomen te zijn. Gewoonlijk is de oorzaak, oproeping paar 't front of angst Voor straf. (M. C.) De oudste Christus-vooretelling. Arthur Stentzel, die reeds een astro nomisch boek „Jesus Ch'rislus und Sein Stern" heeft geschreven, houdt zich (in de bijlage .bij' afl. 12 van het „Astrono- 'misches Zeitschril't" bezig met de vraag: „Hoe .z'ag Jezus Christus er uit?" Hij wijst ier op, dat noch het nieuwe testament eenige inlichting geeft over de ■uiterlijke gedaante van 'Christus, noch de Kerk in tien eersten tijd na. Jez'os' dood beweerd heeft een authentiek© voorstel ling van Christus te bezitten. Zelfs spotte irenaous in de 2e eeuw mist zulk 'eenie bewering van eene gnostische sect©. Dus zal het ook wel onmogelijk blijken ooit een voorstelling te vinden, die d» trekken van den histoïiscben Christus roet zeker heid juist weergeeft.. 't Staat 'echter vast, dat men zich in de oudste Christelijke tijden oen heel an- (dere ideale voorstelling' vap Christus voilmj- do dan later. Want eerst in de 4e eeuw, 'misschien nog iets vroeger, kregen dia gelaatstrekken het typische, dat ons, te zalmen met het lange on smalle in d®h vorm 'én het lang gelokte haar, den jn- druk van ©en 'zékere verhevenheid geeft. Met korte (haren is1 Christus voorgesteld enkele kisten en koffers in over te cl ra gen. Onderwijl hij nog daarmede bezig was, kwam de familie Van Heer Goze wijn aan. Zij waren allen te paard ©u alleen Emma, het jongste dochtertje, een meisje van een jaar of drie zat bij hare moeder op hetzelfde paard. „Moeten die paarden ook over, ©dele Heer?" vroeg de veerman beleefd. „Wat denk je, ezel, dat ze hier blijven moeten?" sprak Heer Gozewijn. D-e veerman sprak niets' legen. Hij was aan dergelijke behandelingen reeds ge woon geraakt een riep (nu ook zijne knechts om1 de veerpont los te maken, opdat de paarden daarmede overgezet konden wor den. Weldra was de geheele familie aan de overzijde van de rivier gekomen, waar ze niet lang behoefde te staan wachten, want bijna op hetzelfde oogenblik, dat Heer Gozewijn aan wal sprong, kwam Heer Jan van Heusden aan. Die kofiers werden op groote karren geladen en naar Gorkum gebracht en vandaar gingen ze scheep naar "Heusden. (Wordt vervolgd.,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 5