Co., endaal, -Veemarkt i December 1916. ijzen, a 100 ia o es, No. 143 TWEEDE BLAD. NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag December 1916 ind. NKEN Mekkers KEN. E KBAN K BINNENLAND. UIT ZEELAND. If EDA. :ten. ENHOEK, 1/ 0/ KERKNIEUWS. Welk weder zullen wij hebben? lit, Kerkbanken, anken enz enz. d. nr.) aren zitting In hel - en Effecfenzaken Bonbons in soorten, letters, Suikerbrood, enz. Cuisinier, Glacier. Markt. an 99% kantore der Bank VAN DER MINNE Eerste Kamer. Ministercrisis. Gelijk wij reeds meldden heeft de Eerste Kamer het ontwerp tot verhoo ging der Successierechten afgestemd. Reeds in de Tweede Kamer had de rechterzijde haar bezwanen tegen dit ont werp doen kennen, vooral bet bezwaar van een sterke verhooging van den druk op de rechte lijn. Toen was den minister reeds do verzoenende hand toe gestoken door dc Monté Verloren, wiens amendement een kleine verzachting be oogde van 's ministers eischen, zoodat de opbrengst f 6.200.000 zou zijn geweest in plaats van f 8.000.000. De minister wees echter de verzoenende hand terug en dat is (hem in de Eerste Kamer ten kwade geworden, waar rechts dezelfde principiëele bezwaren had en er geen linksche meerderheid was om den minis ter te redden. Die bezwaren der rechterzijde werd door den heer Van Lanschot in de Eerste Kamerzitting van Woensdag ontwikkeld. In het gezin zoo luidde in hoofd zaak het bezwaar arbeidt het geheele gezin, zorgen de ouders voor instandhou ding van het geheele gezinsvermogen draagt dat vermogen den last van de opvoeding en gaat voor een deel weer de basis vormen van een nieuw gezin. Van het vermogen, dat aldus in de rechte lijn overgaat, moet de Staat afblijven. Namens de linkerzijde werd het woord gevoerd door de heeren Van Houten, Van Nierop en Van Kol ter verdediging van het ontwerp, terwijl de Minister zelf aan het slot van zijn rede verklaarde, dat, mocht de Eerste Kamer het ontweip ver werpen, dan zou de Minister heel veel bezwaar hebben om de verantwoordelijk heid te blijven dragen!Wordt over deze successiebelastingen „la mort sans- pfarase" uitgesproken, dan moet men niet van den Minister verwachten, dat hij kans zal zien den financieelen wagen nog lan ger in het juiste spoor te leiden en zal hij die taak aan anderen moeten over laten. Nadat minister Van Gijn aldus de por tefeuille-kwestie had gesteld, werd het ontwerp- tot wijziging v,an Successiewet met 22 tegen 18 stemmen verworpen. Eenige leden van rechts (de heeren Co- lijn, Bavinck, Van der Hoeven en De Gijse- laar), hadden zich vóór stemming verwij derd. Blijkbaar wenschten zij zich vrij te houden van de vérstrekkende gevolgen, welke de verwerping dezer belasting heb ben kan door het heengaan des Ministers. Op 's Ministers verzoek werden de be raadslagingen over de andere belasting- ontwerpen geschorst. Onmiddellijk na afloop Van de vergar dering der Eerste 'Kamer heeft minis ter 'Van Gijn een .onderhoud gehad met den tijdelijken voorzitter van den minis terraad, mr. Cort van der Linden en Donderdagmorgen met den voorzitter der Eerste Kamer. Minister Van Gijn heeft de Eerste Ka mer schriftelijk er mede in kennis ge steld, dat bij de verdediging van de drie overige aan de orde gestelde belasting- ontwerpen niet meer op zich kan nemen. In de Kamerzitting van Donderdag hebben de heeren Reekers en Van den Berg, sprekende onderscheidenlijk na mens Katholieke en anti-revolutionaire afgevaardigden, aangegeven, dat zij hij hun afstemmen van de successiewet zich niet voorstelden een votum van wantrou wen tegen den minister uit te brengen. Zelfs moet de minister niet denken, dat zij niet geneigd zijn meerdere successie rechten toe te staan. Alleen deze, be paalde wet was niet aannemelijk. Zij hebben zakelijk gestemd, en daartoe bad de minister hen de vrijheid moeten laten. Nader seint men ons hedennamiddag thans kan medegedeeld, dat de minister van financiën, dhr. Van Gijn, aan H. M. de Koningin ontslag heeft aangevraagd. De Eenling. Over het onverzoenbare Kamerlid Lief- tinck, die alleen de onderwijsbevrediging niet wilde aanvaarden, schrijft „De Tijd" Hij alleen onder de 82 aanwezige Ka merleden deed een vinnig „tegen" hoo ren als een uiterst protest van de oude liberale monopoliediouders, die zich in een „eeuw van onrecht" zoo hooghartig hebben vergrepen aan liet volksgeweten, en in de volharding van dat onrecht nu door de beweging van het staatkundig leven zelf worden uitgeworpen. Want het protest van den heer Lieftinck had nog slechts historische beteekenis, de stemmen zijner partijsenóoten en geest verwanten overdekten het machteloos getuigenis van dezen geïsoleerde, die voor de toekomst en de eischen van het lieden niet nreer kan meetellen. Meewa rig is de toon, waarop zelfs de liberale ochtendbladen over zijn houding schrij ven, in welke met hem gisteren de hou ding van de liberale schooltyrannen der vorige eeuw is geoordeeld. Het „Handelsblad,, taquineert htm „die met zijn 81 jaren de wraak van partijbonzen kon trotseeren", het „Vader- aud" plaagt dat „de oude Lieftinck bleef staan op het standpunt van vóór 1887 en voor de zooveelste maal blijk gaf van „onverwoestbare jeugd", terwijl de „jon gere generatie" hem voorbij liep en aan zijn lot overliet; en de „N. Cour."exce- cuteert hem aldus: „De eenling is de heer Lieftinck geweest, die stemming aanvroeg ten einde zijn afscheids-schot te lossen. Wij kennen den klank van het kanon, van 1889het stond ter verdedi ging van de schatkist tegen elke andere aanspraak dan ten behoeve van het open baar onderwijs. Het gaf heden voor de laatste maal geluid en is nu vernageld". Zoo heeft het tyrannieke school-libe- ralisme gisteren zijn eigen verleden ge vonnist Na afloop over hetgeen geschiedde, nadat art 192 door de Tweede Kamer werd aangeno men, schrijft de Kameroverzichtschrijver van het Handelsblad als volgt: „De Minister werd, na afloop van de stemming, omringd door vele leden van links en van rechts, die liem de hand wilden drukken. Hij deed dat, maar werkte zich tevens door de gelukwen schei s henen en stevende recht af op die stil monkelende, niet zich bewegen de figuur, die hij nu ging bedanken voor zijn steuu: den heer Nolens. Wel, het was over en weer verdiend. De heer Nolens heeft den Minister met zijn stille kracht geweldig gesteund". Oorlogswinsten. Do vermoedelijke opbrengst van de oorlogswinstbelasting is 120 jnillioen. Oud-Minister Ellis, f Te Amsterdam is Woensdag plotseling op zeventigjarigen leeftijd overleden de oud-minister van marine A. G. Ellis, gepensionneerd vice-admiraal, adjudant in buitengewonen dienst van de Koningin. Hij werd o.a. 1897 te Vlissingen gede tacheerd bij de gereedmaking van het pantserdeksehip Zeeland. Hij was minister in het Kabinet Ivuijper. De steenkolennood. Het groote gebrek aan steenkolen, zoowel voor de gasfabricage als voorde andere industrieën moet, naar uit wel ingelichte bron uit Duitschland wordt bericht, geenszins vastzitten op politieke verwikkelingen, doeli het gevolg zijn van een tijdelijk gebrek aan het benoodigde vervoermateriaal in Duitschland. Men hoopt echter spoedig meer mate riaal vrij te krijgen. Bij de plechtige uitvaartdienst welke Zaterdag 2 December voor de zielerust van keizer Frans Jozef vanwege het Ooslenrijksch gezantschap in de St Jaco- byskerk te 's Gravenhage zal plaats heb ben, zal de koninklijke familie zich offici eel doen vertegenwoordigen. Klein verlof. DEN HAAG. Op 20 December a. s. zullen de onderofficieren, korporaals en man schappen der lichting 1910, voorzoover bestemd voor don landweer, in genot wor den gesteld van onbepaald klein verlof. Schadeloosstelling voor de „Blommersdijk" Men seinde ons gisteren: DEN HAAG. De Duitsche regeering zal de „Blommersdijk" (onlangs door de Duit sche duikboot U 53 niet ver van de Amo- rikaansche kust getorpedeerd Red.) en de daarin geborgen lading graan, voor Nederland bestemd, vergoeden. De Koningin Regentes vrijgelaten, Wij ontvingen Donderdag het navol gende draadbericht BERLIJN. (Wolff-bureau). De „Konin gin Regentes" zal worden vrijgelaten. Zekere gebeurtenissen, die zich bij de opbrengst van het stoomschip tusschen de Nederlandsche zeemachten en de commandant der onderzeeboot hebben afgespeeld, zullen diplomatiek worden opgelost. Omtrent de „zekere gebeurtenissen" meldt Wolff nader: „Bij onderzoek is gebleken, dat de ka pitein en de telegrafist van de „Koningin- Regentes" draadloos aan Nederlandsche oorlogsschepen om hulp hadden getele grafeerd. Aangezien de draadlooze tele grammen ook door de Engelsche zeemacht zouden kunnen worden opgevangen, moest deze daad minstens als een zorgeloosheid worden beschouwd, waardoor steun aan de vijandelijke zeemacht had kunnen wor den verleend. Ook werd geconstateerd, dat drie le den van de équipage een Engelschen koe rier behulpzaam geweest zijn met het verbergen van een postzak. Deze drie Hollanders zullen voor den krijgsraad ver schijnen. Aangezien de handelingen van de leden der bemanning in strijd zijn met -de neutraliteit, kan het schip aan de behandeling van een prijsgerecht worden overgelaten. Het vrijgeven moet echter als een zeer tegemoetkomende houding getuigen tegen over de Nederlandsche eigenaren." Er zij aan herinnerd, dat de „Koningin Regentes", een mailboot van de Maat schappij „Zeeland" te Vlissingen, den lOen November, op weg naar Londen, werd, aangehouden door een Duitsche duikboot najiij het vuurschip Noord-Hinder en naar Zeebrugge gebracht. Intusschen was tot gisteren bij de direc tie van de Maatschappij „Zeeland" niets bekend van het vrijlaten der „Koningin Regentes". Verwerking van Aardappelen. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald, dat het ver werken van aardappelen tot aardappel meel of aardappelmeelproducten met in gang van heden is verboden. Dit besluit is niet van toepassing op partijen zand en veenaardapp-elen, gedekt door een ver klaring, -afgegeven door of vanwege de Aardappelvereeniging, dat deze partijen voor de consumptie ongeschikt zij'n. Een treffend getuigenis. lien, die, hetzij pit haat, betzij uit vooroor-deel, de Roonnsch-Katholi-ek© Rerk met een kwaad oog aanzien, wijzen, wij op de navolgende uitlating van een Amiarikaanscbon Protestant, den Metho- dïstenbisscho-p Charles Mitcbel t© New- York, door „De Tijd" aldus weergegeven: „Mij staat de H.oiom-sch-Katholiekje- Kerk aan, wijl zie zoo- onbeweeglijk vaststaat in haar onderhoorigbeid aan Jezus Christus, alisi zijnde do ware God, en geen van haar leiders beeft ooit de Godheid van Jezus in twijfel getrokken." „Eveneens schat ik haar hoog. 'Wijl ze vasthoudt aan de godsdienstige opvoeding van 'tiaar kinderen, en, zqlks ten kpste van yeel geld en tijd. „Eveneens acht ik haar ten Jioogste voor 'haar standpunt inzake de zuiverheid van bet huisgezin en de 'heiligheid der huwelijksbeloften. God zij gedankt voor het sterk© en duidelijke protest dier Kerk tegen de vernietigde echtscheidings- prociessen, welkie onze Am-erikaanscha beschaving pnteere-n. „Ik eer de Roomsch-Katholiek-e Kerk voor alles, wat ze verricht in het bou wen en onderhouden, van ziekenhuizen en andere liefdadige instellingen. Ik ©er haar voor haar verdediging van .den Bijbel en haar grootten ernst, om paal en perk te stellen aan een goddeloos ■ipaterialisme. „In .Jiet bijzonder dankik God voor de standvastigheid d©zier kerk tegen anarchisme ter eene en een; onmogelijk socialisme ter andere zijde. „Ik ga ied-enen avond ter ruste miet een vaster gevoelen van veiligheid, om dat «sr in deze Mad ©an tak is- der chris telijke kerk, bekend onder den naam van B.oomlsch-Katholiieke Kerk." Nieuwe Kardinalen. De Ro-meinsclie- correspondent van „Het Centru,m" schrijft d.d. 10 Novem ber Zo-oals ikreeds seinde, zal het Con sistorie gehouden worden op 4 en 7 December. Tien nieuwe Kardinalen zul len gecreëerd worden, miet name: Pietro La fontaine, Patriach van Venetië, Do nate Sbarretti, Assessor van het H. Of ficie, Victo-r Ranuzzi di 'Bianchi, Ma- jordo-mus van Z. H. den Paus, Thomas b'oggiani, Assessor van de Congregatie der Co-nsistorialis, Alexius Ascalesi, Aartsbisschop van Bienevento, Nicolaas Marini, Auditor van Z. H. Orestes Gior- gi, secretaris der Congregatie- van het Concilie, Auguste Dubourg, Aartsbisschop van Riennesi, Louis Dubois, Aartsbis schop van Rooien, Louis Mauriii, Aarts bisschop van Lyon. De -meeste dier nieuwe Kardinalen zijn nog op betrekke-lijken jeugdigen leeftijd. Mgr. Ascalesi is pas 44 jaar oud. Geruchtmakende benoemingen, zijn het ni-et. Van allen. d© Aartsbisschop van Biemoveintamisschien -uitgezonderd werd verwacht, dat zij het purper zou den verkrijgen. De Orde dier Predikbeeren krijgt zijn tweeden Kardinaal jn -den persoon van Mgr. Boggiani, Assessor van de Congre gatie der Cotnsis-torialis e-n Secretaris van hot jongste Conclaaf. Mgr. Ranuzzi di Bianchi verlaat alz-oo hie-t Valicaan. Waarschijnlijk zal Mgr. Tacci Porcelli, oud Nuntius te Brussel en jn Den Haag, zijn, opvolger zijn. Kalender der Week. Van 3 tot 10 Deoc-mieber 1916. Zondag 3 Dec. Eerst© Zondag v. d. Advie-nt V (bl. 65) D (bl. 269); gedach tenis v. d. H. Franciscus Xaverius V (bl. 1437), 1) (bl. 1055). De gebeden na de stille H. Mis óp bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening mét wijwater V (bl. 10), D (bl. 69); na de Hoogmis gebed voor d-e- Koningin, V (bl. 53), D (bl. 122). Vies pers pp bl. 272. Maandag 4 Dec. H. Petrus Chrysolo- gus V (bl. 1440), I) "(bl. 1056 en 222); 2de giebed v. d. Zondag V (hl. - 66), D (bl. 269)gedachtenis: v. d. H. Barbara V (bl. '1442 én 1107), II (bl. 1056 en 240). Dinsdag 5 Dec. Mis als Zondag; ge dachtenis v. d. II. Sabbas V (bi. 1442 en 1099), D (bl. 105,7 en 235); 3de glebed v. d. II, Maagd V (bl. 67), "D (bl. 101). Woensdag 6 Dec. II. Nicolaas V (bl. 1442), D" (bl. 1057); 2de gebed v. d. Zondag V (bl. ,66), D (bl. 269). Donderdag 7 Dec. H. Ambrosius V (bl. 1445 en 1080), D (bl. 1058 en 222); 2dé gebed v. d. Zondag V (bl. 66), D (bl. 269); 3de gebed en laatste Evange lie v. d. Onbevl. Ont. V (bl. 1448 en 1449), D (bl. 1058 en 1364). [Of wel: Mis v. d. Vigilie v. d. On bevl. Ontvangenis V (bl. 1447), D (bl 1058); .gedachtenis! v. d. II. Ambrosius V (bl. 1080 en 1446), D (bl. 223, en 1058); 3-de gebed v. d. Zondag V (bl. 66), D (bl. 269)]. Kleur d-e-r H. Misi paars. Vrijdag 8 D-eo. O. L. Vrouw Onbe vlekt Ontvangen V (bl. 1452), D (bl. 1061); 2de gebed v. d. Zondag V Jbl. 66), D .(bl. 269). Zaterdag 9 Dec. Mis als gister; 2de g-obed v. d. Zondag V (bl. 66), D (bl. 269); 3d© gebed v. d. H. Geest V (bl. 1165), D (bl. 1458 en 831); '4de ge-bed voor den P'auts> V (bl. 1293), I), (bl. 102). o— De giewone orde der H. Mis, die iederen dag terugkeert, begint op biz. V 11, D 71. De bladzijden met V geteekend verwij zen naai het „Volksmisboek" en de blad zijden met D geteekend naar het „Mis- en Vesperboek" van Desclée. O Zondag 3 December, Eerste Zondag van d-en Advent. EpistelJRo-m-. XIII 1114. Evangelie: Luc. XXI :2533. N.B. Wegens den feestdag van St. Niko- laas is het Woensdag 6 December geen vastendag. Kerklijst van 's-Heerenhoek. Z-ondag 3 December. Zondag. De H. Missen zijn te 7, 8V2 en 10 uur. Onder de H. Missen col lecte voor de behoeften der kerk. 's Middags te IV2 uur catechismus, en te 2Vs -uur de yes-pers, waaronder de Zeer- Eerw. bee-r G. Huijs, aalmoezenier van h-et l-eger, zal preöken en een collecte zal doen ten behoeve der R. K. Mili tairen -in Zeeland. Elke-n morg-en te- 51/2 uur wordt d-e II. Communi-e uitgereikt. In de week dagelijks -de gewone ca techismus. Maandag feest van de H. Barbara, pa trones1 van een zaligen dood; .te 81/4 uur de gezongen H. Mis voor d-e levende broeders- en zusters-leden van de Broe derschap der gedurige aanbidding. Woensdag feest van .den H. Nicolaas; krachtens dispensatie van d-en Bisschop op dien dag geen vasten noch onthou ding. Vrijdag geboden vasten- en onthou dingsdag; 'feast' van -do onbevlekte ont vangenis ,va,n Maria-. D© H. Missen als o-p Zondag: te 7, Sr/a en 10 uur. Na de Ho-ogmis zal er gelegenheid zijn -om te vo-rden ingekleed in het scha pulier van den berg Rarmel. 's Avonds te 6 -uur lof miet preek ter eere van de 'H. Maagd. j Zaterdag 's Middags van 36 uur ge legenheid ,o-m t© biechten. Te '6 uur lof ter eere der H. Maagd miet rozenhoedje en bet gebed voor den vrede. Boschkapelle. De collecte voor het plaatsen van -een triomfkruis' in onze kerk heeft f365 opgebracht. Goes. Bij circulaire is door ons kerk bestuur aan de parochianen het blijde nieuws medegedeeld, dat dit college van plan is, hier ter stede een R.-Katholieke ziekenverpleging mogelijk te maken door het stichten van eene w ij k v e r p 1 e- g i n g. Het nut van eene dergelijke instel ling zal Zondagavond a.s. door den wel eerwaarden pater F. Hendrichs S.J. nader worden, uiteengezet en zullen voorzeker allen, die de genoemde circulaire ont vingen, op die bijeenkomst aanwezig zijn. Voor het schoone initiatief in deze bren gen wij intusschen gaarne hulde aan ons kerkbestuur -met zijn waardig-en praeses, onzen hoogeerwaarden heer Deken en Pastoor. Zondagsrust a, po the kers. Zondag 3 December a. s. is de apotheek van den heer La, Porte geopend; de beide andere zijn -dan gesloten. De Distributie-Commissie voor Zuid- en Noord-Beve 1 and, heeft de navolgende circulaire gericht aan de burgemeesters en wethouders der bij haar aangesloten gemeenten: Do (ondergeteekenden, op uitnoodiging van -de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Zuid- en Noord-Beve land in commissie vereenigd, tot 'het ont werpen ©ener regeling voor de uitvoe ring der Distributiewet 1916 door de ge zamenlijke gemeenten van Zuid- en Noiord- Bevcland, hebben de eer als het resultaat van hunnen ajdieid Uw college hiernevens aan te bieden een Ontwerp-Verordeniing met Toelichtingen. Geruimen tijd verliep sedert het ©ogen blik, waarop zij het voorrecht hadden hel Voorloopige 'Ontwerp ter kennismaking Verwachting tot den avond van 2 Dec.: Zwakke tot matigen, Zuidelijke tot Ooste lijken wind; nevelig tot zwaarbewolktweinig of geen neerslag; temperatuur om het vries punt. to-e, :t|e zenden aan den Edelachtbareni heer Burgemeester uwer gemeente, maar het -onvermijdelijke overleg met Z.Exceil. den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft veel oponthoud vé'roor- zaakt, -tot leedwezen der commissie. Diens opmerkingen hebben zich beperkt tot enkele verduidelijkingen In de hrtt. 7 en 8 en tot den meer ingrijpenden ëisch óm bepalingen op te nemen, wélke eene controle op de 'grootte der door de con sumenten ingeslagen hoeveelheden hioi- gelijk maken. De toegevoegde 2de alinea van arti kel 9 is hiervan het gevolg. De oommissie had de winkeliers gaarne gespaard gezien voor dezen administra tieven arbeid en kon deze voor de kos- tenverdeeling ontgaan zijn geworden; hij aanneming van het door haar aanbevolen stelsel van verdeeling naar het zielen tal der samenwerkende gemeenten. Maar het gewicht van de controle op. den inslag van goederen kan bij eene mogelijke schaarschte inderdaad niet won den ontkend en trouwens is het voor schrift van den Minister gebiedend. Als pen voordeel van de voorgeschre ven controle mag worden aangemerkt de gelegenheid die men krijgt om voor bet geval niet alle Gemeentebesturen van Zuid- en Noord-Beveland zich aansluiten! door de bedoelde aanteekening te kun nen co-nstateeren, welke bewoners vanl niet-aangesloten gemeenten distributie artikelen in de wel-aangesl-oten gemeen ten hebben gekocht om uit dien hoofde d-e daarop vallende kosten op de buiten staand© -gemeenten te kunnen verhalen. Behoudens de redactie van genoemde aanvulling van art. 9, welke aan Z.Exceil. den Minister niet is voorgelegd, kan uw college zich verzekerd houd-ens van diensi goedkeuring op de aangeboden ontwerpt verordening, wat eene inwerkingstelling kan bespoedigen. De oommissie kan nog ter uwer kennis brengen, dat zij aan den Minister de vraag heeft gesteld of de colleges van B. en W., dan wel de gemeenteraden de ver ordeningen ite 'dezer zake hebben vast te stellen, waaro-ver allerw-ege twijfel was- gebleken en dat dit naar de uitspraak van Z.Exceil. bij de Colleges van B. en W. behoort. De commissie veroorlooft zich op te merken dat, bijaldien niet alle gemeente besturen -van Zuid- en Noord-Be veland bereid zijn tot samenwerking, naar haar gevoelen deze ook tot een deel der ge meenten kan wo-rd-en beperkt, in welk geval de namen van enkel-e gemeenten in artikel I zullen moeten worden door gehaald. Ten slofte neemt zij de vrijheid uw college beleefdelijk te verzoeken om vóór 6 December ,uwe beslissing, hetzij tot deel neming ,aa.n de combinatie-, hetzij tot niet- deelneming, te willen bekend maken aan het college van Burgemeester en Wet houders ,te Goes, opdat van daaruit de goedkeuring van Z.Exceil. voor de ge zamenlijke gemeentebesturen in éénmaal aangevraagd .en verder overleg met de samenwerkende gemeentebesturen ter hand -genomen kan worden. D-e iCoinmissie voornoemd: I. D>. Fran sen ,van de Putte, Wethouder van Go-es, Voorzitter; A. M. van D-amme, Winkelier te Wissekerke; H. Janse Bz„ Bestuurslid der Grossiersvereeniging „Zuid-Bevelaud" te Go-es; H. G. van Kempen, Burgemeester van Wissekerke; L. W. B> A. Mulder, Burgemeester van 'sHeer Abtskerke; P. Oosterbaan, Bestuurslid der Vereeniging- „Handelsbelangen" te Goes; J. L. Richel, Burgemeester van Borssele; Jos. S.tieger, Bestuurslid der afd. Goes van „De Hanze" te Goes; J. W-. A. Stüte, Burgemeester; van Colijnsplaat en Kats; Jac-, Wplleman, Burgemeester van KrabbendijkëF. Wa- beke Az„ Burgemeester van Wemeldinge, Secretaris. 1 'Go-es, 29 November 191G. B.evo-lking. In de tweede helft van de maand November zijn in deze gemeente ingekomen J. Krijger, koopman, uit Krabbendijke, de Ruijterlaan 69n; F. L. de Koning, los werkman, uit Bergen op Zoom, St. Ja- cobstr. 107. Vertrokken A. Basting, zonder beroep, haar Apel doorn. (M. Ct.) Middelburg. Betreffende de begrafenis van den ziekendrager Gabriel Bassant., kunnen wij thans nog melden, dat de godsdienstige plechtigheid 111 de kapel werd verricht door den weleerwaarden heer -Hansen. Nadat het vuurpeleton het salv.o- had afgevuurd, nam de heer dr. Van Roo-ijen, chef van het hospitaal, het woord en schetste don overleden jongeling als een, braaf o-ppassend persoon, die met groote toewijding zijn plicht vervulde. Ook sergeant Van der Leden sprak eenige hartelijke woorden en wees op de kortstondigheid van het leven.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 7