TANDARTS TICHELMAN, Bieten-Agenten. ADVERTENTIE N. Grafmonumenten Sub-Agenten, een Melkknecht Firma AUG. VAN DYCK-PETIT Steenhouwerij. Hardsteen voor sluizen, bruggen gebouwen marmeren schoorsteenmantels Als alles mis gaat. BUITENLAND. ONDERWIJS Rechtszaken. Stationstraat 44 Middelburg is Zaterdag 2 December AFWEZIG. Gevraagd voor Noord-, Zuid-Beveland en Walcheren voor fabriek, buiten den bond goed kunnende con cur reeren. Franco brieven vóór 8 Decem ber onder letter P, bureau van dit blad. een OPPERKNECHT, De rechtbank te Middelburg veroordeel de heden wegens: Poging lot zware mishandeling: J. V., 32 jaar., grondwerker to Clinge, thans gedetineerd, ,6 nind. gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Verduistering: J. L., 14 jaar, slagers knecht te Middelburg, f 10 boete subs. 3 weken tuchtschool. Diefstal: J. .1. L., 19 jaar, werkman' te Goes, f 15 b. s. 15 d. h., K. M. K., 16 jaar, werkman te Goes, 1 mnd. tucht school; D. P. v. II., 15 jaar, lomperf- koopman to Goes, f 10 b. s. 3 w. tucht school; P. 11 j., schippersknecht te Terneuzen, f 15 b. s. 15 d. h. Mishandeling: T. D., 19 jaar, veldarbei- der te Axel, f 15 b. s. 15 d. h. Eenvoudige beleediging: Af. C. A. de S., 30 jaar, huisvrouw van B. v. G. te Sluis, 110 b. s. 10 d. h. WederspannigheidA. C. V., 26 jaar, E. E.j 31 jaar, F. P. de R., 27 jaar, allen visschers te Terneuzen, de eerste 1' 10 b. s. 10 d. h., 1 w. gevangenisstraf, f 15 b. s. 15 d. h. Verboden uitvoer en omkoopingL. v. 20 jaar, veldarbeider te St. Jansteen, 14 dagen gevangenisstraf. Vrijgesproken werd A. II. de V., 55 jaar, scheepsbevrachter te Terneuzen, beklaagd van overtreding eener verordening, zulks met bevestiging van het. vonnis waar van beroep. Arr.-Rechtbank Zierikzee. In de zitting van 28 November zijn veroordeeld wegens: mishandeling: L. van der If., 13 j. ,veldarb., Haamstede, tot 3 m. t. s.; diefstal: N. A. U., 32 jkoopm reizende met een woonwagen, bij verstek- lot 3 m. gev.mishandeling: L. M. F., 18 j., voklarb., wonende te Stavenisse, tot f 10 b. s. 14 d. h.wederspannig heid: A. M., 35 j., lompenkoopman, zonder bekende woon- of verblijfplaats, bij verstek tot 1 m. gev.; strooperij: R. M., 11 j., zonder beroep, Zierikzee, tot f 3 b s. 14 d. t. s.; overtreding reglement Schelde en Zeeuwsche stroomen (in hooger beroep) P. de R. Cz., 39 j„ mosselvisscher, Ierseke, bij verstek tot f 1 b. s ld h. (M. Ct.) Centrale Raad van beroep. Gisteren heeft de uitspraak plaats ge had inzake: Hooger beroep van de Rijksverzeke ringsbank legen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, houdende vernietiging op vordering der Verzeke ringsbank „de Nieuwe Eerste Nederland se!»" Ie "s Gravenhage- der beslissing van de Bank, waarbij aan \V„ wed. A. K. te Terneuzen is toegekend een rente van i 0.40 per werkdag, alsmede ,f 4(1 voor begrafeniskosten, ter zak? van ©en ongeval, overkomen aan haar echt genoot, terwijl hij als t.ijman te Ter neuzen bezig was iin de sluis een schip, vast. te moeren, ©n tengevolge waarvan, hij is overleden. De Raad overwoog, dal K„ toen Jwinn liet. ongeval trof, niet was werkman in den zin der wet. De Centrale. Raad bevestigde de uitspraak. Hooger beroep van. de 'Rijksverzeke ringsbank tegen de /uitspraak van. den Raad van Beroep te Middelburg, hou dende vernietiging der beslissing van de Bank, waarbij is vastgesteld, dat door i. L. te Grijpskerke nog verschuldigd is óver de tijdvakkeu 1 Jan 1 Juli 1912, 1 Jan.- 1 Juli 1913, 1 Jan.—1 Juli 1915 leen premiebedrag van f 1.24 met fO.10 intrest. De Centrale- Baad vernie tigde de uitspraak en handhaafde de be slissing der Bank. (Z.) Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming ontvangen bij liet overlijden van onze zeer geliefde Echtgenóote, Moeder, Dochter, Zuster en Behuwd zuster, Mejuffrouw JOANNA GEERTRUDIS BITTER-Kien betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. W. J. M. BITTER, Kinderen en Familie. Goes, 1 December 1916. Mi t deze betuig ik mijn hartelijken dank aan al mijn vrienden en bekenden voor de vele blijken van belangstelling ontvangen bij mijn ÖOsten geboortedag. ALBRECHT JACOBSE RIJK. Ovezand, 29 November 191G. Stationstraat 19, 21. Tel. Int. 146. BERGEN-OP-ZOOM. ZamUfeenen, Slllpsfeenen, Trottoirbanden, Straatkelen, enx. Groot Magazjjn van In alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ. Verschijnselen van nierzwakte, zooals onnatuurlijke vermoeidheid, schemeringen voor de oogten, rugpijn, waterstoornissen, spit, nielgruis-, -steen, rheumatiek en wa terzucht zijn voldoende onr iemand liet gevoel t-e geven of ailtes mis gaaf. Hoe spoediger zulk een stand van za ken veranderd wordt, des te beter, want uit verwaarloozing komen vaak ongenees lijke nierziekten, voort. Misschien hebt gij te veel vleesch of ander zwaar voed sel gebruikt, u te veel zorgen gemaakt, en niet voldoende lichaamsoefening, fris- sche lucht, en slaap genomen. Als dit het geval is, wees dan geregelder in uw ge woonten en een poos zorgvuldiger met uw diëet. Dit is een veHstandigfe, nuttige raad, maar dat is niet voldoende, wa.nl, de door een of and-ere oorzaak verzwakte nieren kunnen niet. van zelf beter wor den. Zii hebben behoefte aan jeen spe- c i aal n iergeneesmiddel Het. ©enige, waarop de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen ooit aanspraak maakten, was dat zij ©en speciaal ge neesmiddel voor de /nieren lem blaas zijn. Als bijtijds met. -dit middel begonnen wordt, vóór de nier-en ernstig ziek werdlein, die nen de goede resultaten duurzaam tie zijn. Maar verwaarloos uw nieren, niet te lang. Te Goes veïkrijgb. h-ij de Paauw Co. Eisch de -echte Foster's Rijgpijn Nieren Pillen, voorzien van het handelsmerk de man met. zijn handen in de lendenten op de verpakking. Toezending geschiedt, franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 p. doos of f 10.p. zés doozen. (41) kan thans niet worden gezegd, doch de kroonprins verzekert, dat het Duitsche legerbestuur oij alles is voorbereid. Weliswaar is het front hier en daar wat ingedeukt en zijn op enkele plaatsen de posities wat achterwaarts verlegd, doch al gaat ook één of ander dorp oi een positie verloren, dan is het dikwijls slechts een strijd om een naam. Onlangs heeft Hindenburg, toen hij te Hannover op bezoek was, tot een dame, met wie hij aan tafel zat en die op het terrein- verlies aan de Somme wees, gezegd: „D hebt toch ook dikwijls in uw keuken een ingedeukte pan. doch u zult mij toegeven, dat u ook daarin iedere spijs kunt gaar krijgen". De kroonprins vond deze, ver gelijking prachtig. Men kan zijn volle vertrouwen in Hindenburg en Ludendorff stellen. Sedert het begin van den strijd aan de Somme zijn de omstandigheden voor de Duitsehers gunstiger geworden. Vooral aan artillerie zijn de Duitsehers zeer sterk geworden. De kroonprins roemde de Franschen als uitstekende soldaten. Ook de Engelschen zijn zeer dapper. Op de vraag of men zich op de onwrikbaarheid van het westelijk front, ook in de toekomst, kan verlaten, on danks de krijgsbedrijven in het Oosten en Zuidoosten, antwoordde de kroonprins kort maar krachtig: Een doorbraak zal niet plaats hebben. Het voorloopig arrest. BERLIJN, 29 Nov. (W. B.) In de lieden gehouden zitting van den Rijksdag ver klaarde staatssecretaris Heltterich „Ik kan mededeelen dat de Bondsraad heden 't wetsontwerp over den staat van beleg en het voorloopig arrest goedgekeurd heeft". (Levendige bijval.) Woensdag heeft de Rijksdag vergaderd over de wet op den nation alen hulpdienst en alle sprekers op één na (een Sociaal Democraat) hebben de wet noodzakelijk genoemd. Al is nog slechts de eerste lezing geëindigd, dat bewijst toch reeds, dat de wet er zonder slag of stoot doorkomen zal, (Zie ook laatste berichten.) De verliezen der handelsvloten. De „Frankf. Ztg." geeft een tabel van de oorlogsverliezen der handelsvloot van de geheele. wereld. Voor de Entente be dragen deze verliezen in Maart van dit jaar 207 000, in April 225.000, in Mei 118 000, in Juni 101.000, in Juli 103 000, in Augustus 170.770, in September 182 000 en in October 306.500. De totale verliezen van de wereldvloot bedragen in Augustus 209.374, in September 254.600, in October 393.500. Dit alles uitgedrukt in tonnenmaat. De verliezen der Entente ten opzichte der totale ver liezen bedragen in Augustus 82 pet., in September 72 pet. en in October 78 pet. De toestand in Griekenland. Men seint ons: ATHENE. De Grieksche regeering weigert inwilliging van de eischen der Entente tot uitlevering van wapens. Het wegvoeren der Belgen. Dr. Michiels van Montaigu (Brabant) is door de Duitsche overheid veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf en 7000 Mark boete, omdat hij verdacht werd het vertrek van jonge lieden begunstigd te hebben. De Belgische mannen en zelfs vrouwen trachten over de Nederlandsche grens bij trosjes te ontsnappen. Juist door deze tactiek gelukt het slechts aan zeer wei nigen het Nederlandsche grondgebied te bereiken. De Duitsehers hebben er aan zes grensposten van Vrijdagavond tot Maan dagmiddag tezamen niet minder dan 173 aangehouden, waaronder 38 vrouwen. De jonge lieden in Aerschot en Diest zijn overgebracht naar Leuven, waar zij hun vertrek afwachten. Te Putten moesten de mannen zich Dinsdag voor waarschijnlijk vertrek aan melden. Uit de omstreken zijn zij reeds weg. Putten alleen was tot heden nog gespaard gebl jven. Het bericht omtrent de straf aan Brussel opgelegd, is bevestigd. De win kels moeten om 7 uur gesloten zijn, na welken tijd het verkeer is verboden. Volgens een telegram uit New-York, zal de Amerikaansche gezant op zijn terugreis naar Berlijn een krachtig pro test tegen het wegvoeren van Belgen meenemen. Krap rantsoen. Van 1 Januari af zal de bevolking der steden in Duitsichlan-d' nog slechts pond, de platteland-bewoners in Ja nuari eu Februari 11/2 'pond, en degenen die zeer zwaar werk verrichten 2 pond aardappelen per hoofd en per -dag ont vangen Een protestnota. WASHINGTON, 30 Nov. Graaf Bern'- slorff, de Duitsche gezant, heeft, een pro test-nota overhandigd aan den minister: van huitenlandsche zaken, Lansing, waar in geprotesteerd wordt tegen de verdrij ving van de Duitsche, Oostenrijksche, Bul gaarse!» en Turksche gezanten uit Grie kenland, met minachting voor het vol kenrecht en van den vrijen wil van een neutrale Staat en van de elementaire voorschriften van internationale hoffelijk heid. Bernstoi'ff heeft den minister van hui tenlandsche Zaken, Lansing, verzocht di.t protest aan de Regeering van firoot- Brittannië door te zenden. OostenrijkHongarije. De begrafenis van Keizer Frans Joseph. Men seint uit Weenen aan „De Maas bode" In den dom wachtten Donder dag de keizer en de keizerin, liet keizerlijk huis, de vorstelijke personen, de hoog waardigheidsbekleders, de gezanten en de bijzondere zendingen uit verschillende landon, o. a. Nederland, den lijkstoet af. Nadat het lijk binnengedragen was, ver richtte kardinaal Pifll, aartsbisschop van Weenen, de absoute. Van den dom tot de Capucijnerkerk gingen alle vorstelijke personen mee in den stoet Keizer Karei en Keizerin Zita, de kroonprins van Duitschland, alle Duit sche bondsvorsten, de koning van Bul garije en de Bulgaarsche kroonprins reden in eenspan galarijtuigen achter den door acht zwarte paarden voortgetrok ken lijkwagen. Langs den weg, waar de stoet ging, stonden bij heerlijk najaarsweer duizen den met ontbloote hoofden en vol innige ontroering opgesteld 0111 hun beminden monarch een laatste hulde te brengen. Het lijk werd de Capucijnerkerk met het gewone ceremonieel binnengedragen. Daar had een eerste inzegening plaats, terwijl in den grafkelder nogmaals de absoute verricht werd. De Duitsche keizer heeft aan de be grafenis niet deelgenomen, wijl hem zulks door de geneesheeien was ontraden. Hij is echter Woen-dag te Weenen geweest, beeft in de Hof burgkapel bij het stoffelijk overschot van keizer Frans Joseph ge beden en den dag bij het nieuwe kei zerlijke paar doorgebracht. Keizer Wilhelm verleende den hoogsten hoogwaardigheidsbekleders die zeer in tiem met keizer Joseph omgegaan had den, hooge onderscheidingen. Den ande ren leden van den hofstoet van keizer Frans Joseph schonk hij zijn portret of kostbare geschenken. N. B Onder de kransen die bij de katafalk in den Hof burg waren neerge legd, trokken zeer de aandacht twee groote schoone kransen met Oranjelinten waarop gedrukt een W en E, van H.H. M M. de Koningin en Koningin-Moeder van Nederland. Nog meldt men aan de N. R. (Tl.: De grafkelder, die niet diep ligt, maakt, geen somberen indruk. Het daglicht komt. door vensters, die deels op straat of in, den tuin van het klooster uitkomen. De keizer ligt in een nieuw gewelf, dat. van binnen met marmer bekleed en van electrisch licht is voorzien. De blauwe vensterglazen verspreiden een zacht licht ■over dit gewelf en liet altaar met het kruis. Hulst. Donderdag 30 November was bet. tien jaar geleden, dat de am bachtsschool officieel werd ge opend door dén Inspecteur v,in het Middelbaar Onderwijs den Hoog Ed. Gest.r. heer H. J. de Groot, als plaatvervan ger van zijn Excellentie den Minister van Binnenlandscbe Zaken. Begonnen op bescheiden schaal met. 33 leerlingen en een -exploitatiereke ning van f 8595, breidde zich de school uit en werd de loop-ettde cursus gevolgd door 64 leerlingen. De exploitatierekening, steeg daardoor lot, f 12120. Het timmervak breidde zich snel uit, zoodal in April 1908 een tweede leeraar werd benoemd. Smeden en haakwerken ontwikkelde zich snel. I11 1906 met 5 leerlingen be gonnen had in 1912 zijn maximum be reikt, m-et 39 leerlingen. Een geheel nieuwe smederijinstallatie ingericht, werd in 1913 in gebruik genomen. De laatste jaren was d,e aanvrage in laatstgenoemde afdeeling -dermate toege nomen, dat het bestuur besloten heeft een belangrijke uitbreiding te- doen en een tweeden leeraar aan t-e stellen. Het bestuur hoopt van Rijk, Provincie en -gemeenten niet alleen subsidiën te verkrijgen maar ook van particulieren. Sedert de oprichhting hebben 134 leer lingen de school met getuigschrift, ver laten. Bijna allen vonden spoedig -een goede betrekking en velen hebben thans een eervolle positie verworven, dank zij liet aan de Ambachtsschool genoten on derwijs, waarvoor Inspecteur de Groot, die nog. dezer dag-en de school bezocht, zijn hooge tevredenheid uitsprak. Men be hoeft. de tentoonstellingen van de dooi de leerlingen vervaardigde werkstukken en teekeningen t.e bezoeken, 0111 over tuigd te zijn van de uitstekende re-sul- tatteïi -die werden bereikt, ook aan de Avondvakteekenschool, die op- 11 Decem ber a.s. eveneens 10 jaar zal bestaan. Ook een bezoek aan de school gedu rende de lesuren is de moeite waard; voor menig belangstellend bezoeker zou het stellig een aanleiding zijn 0111 zich te doen inschrijven als .lid der „Vereenï- ging tot. oprichting en instandhouding eener Ambachtsschool te Hulst", die ten volle aan haar doel beantwoord en die zeer zeker zal trachten de door haar gestichte scholen tot nog hooger bloei te brengen in -de toekomst, ten z-egen voor de leerlingen niet alleen, maar voor de gansc.he -streek. Breskens. Men meldt ons van geachte zijde: Na herhaalde oproepingen, terwijl ook inlusBChen hel salaris werd verhoogd, meldde zich voor hoofd der Openbare School 110. 2 in onze gemeente slechts één candidaat aan. Toch is het. salaris tamelijk goed cn het steekt gunstig af hij de andere plaat sen in het Gadzands'che Land. De wedde varieert, van f 1000 lot f1350, plus vrije woning met groot-en tuin, plus f 75 voor herhalingsonder vrijs. De -oorzaak zit hem in de trek naar de steden. De m;eesten kiezen h-et onder wijzer zijn met verplichte hoofdacte in de stad boven het hoofdschap- in onze streek. Blijft dit zoo doorgaan, -dan zal het mettertijd zeer moeilijk gaan om -de plaat sen van hoofd der school in de buiten wijken aan fe yullen, tenzij gemeente- of schoolbesturen eens diepi in den zak lasten voor deze cat.agorie personen. Geslaagd voor vrije-en -ordeo-efe-ningen de boeren H. C. A. Varel en J H. P. Germing te Ylissingen en H. A. Appel Ie Kondekerke. Grauw Tot. onderwijzer is benoemd mej. E. Plnsscha-erf van Sas van Gent. Geslaagd voor li-et voorloopig machi- nistendipïoma, .1. J. Harms', leerling der „De Ruyfersrhool" te Vlissingen. Voor lief. examen van derden stuurman zijn geslaagd de lieer-en IL ,1. Schotel en W. A. J. Wegens, leerlingen van de De Ruijterschool te Vlissingen. Voor het voorloopig machinisten-di ploma zijn geslaagd de heeren J. .1. Harms, leerling van de „de Ruijterschool" en \V. Wisse Ie Oost-en West-Souburg, (VI. (Tl.) Rechtbank te Middel h u r g. Voor de rechtbank werd eerst, opnieuw behandeld de zaak tegen den molenaar L. P. uit Domburg, tegen wlen een paar weken -geleden f50 oi' 40 dagen hechte nis werd geëischt, wegens overtreding van d-e distributiewei, namelijk verkoop van -tarwebloem hoven den maximum prijs. De rechtbank had hervatting van hef. onderzoek gelaat. Thans werd als deskundige gehoord de lieer W. Kakebeeke uit Goes, die niet. kon zeggen -of het hem vertoonde monster bloem is van overjaarsche tarwe, maar wel kon hij verzekeren, dat. hem geen bepalingen -bekend zijn, waardoor over jaarsche -tarwe builen den maximumprijs zou vallen. Wel heeft men in den groot handel gedaan of dit zoo was, maar ge tuige- meent, dat. 'dit reeds overtreding was. Het. is wel mogelijk, dat o-p 13 en 19 September reeds nieuwe tarwe in den kleinhandel aanwezig was. De -officier is lo-t de overtuiging ge komen, dat bekt. minder strafschuldig is dan hij aanvankelijk dacht, en vermindert daarom zijn eisch tot f 10 of '20 dagen. De twee vrouw-en B. V. en M. L. de W., uit. Clinge, waren niet verschenen. Reiden hebben de buitengewone kom miezen C'. A. den Hamer en M. de Graaf beleedigd. De eerste beklaagde verweeft hen onder andere, dal 7,ij geld aannemen van de rijke boeren. De eisch luidde voor ieder 15 of 30 dagen. Wegens diefstal van een kip werd te lgen A. B-. uit, Hulst bij verstek f 15 of 30 dagen gevorderd. AV-egens diefstal van appels en peren uit een pakhuis door het inslaan van 'een ruit werd bij verstek tegen F. de V. uit. Klo-etinge een week gevangenisstraf gevorderd. Ook waren niet. verschenen P. J. V. uit St. Philipsland -en J. A. K. uit Ca p-pile (N.-Br.), die strooperij pleegden en daarop E. v. Wieringa, onbezoldigd rijks veldwachter, bedreigden, waarbij K. een mes trok. Tegen V. werd 14 dagen en tegen K. een maand gevangenisstraf gevorderd. Vervolgens stond terecht P. J. B. uit Middelburg, beklaagd van diefstal van zink toebeho-orende aa.11 den eigenaar van zijn woning, gaspijpen toebe-hoorende aan d© gemeente en geld uit. de muntgasme ter, die hij openbrak. Beklaagde bekende Volledig. Alles deed hij o-p 17 en 19 October jn zijn eigen woning. De eisch luidde 14 dagen gevangenis- Straf. Tegen denzelfden B. werd nog wegens he-leediging van den agent van politie! Hendriks©, die hem wegens dronkenschap aanhield, f 15 of 30 dagen gevorderd. Bij verstek werd tegen F. K. uit. Kiel- drecht, A. L. en C. L. de V., beiden, uit. Doel, wegens poging tot verboden uit voer en tot omkooping, voor de eerste 14 dagen, voor de beide anderen epn week -gevangenisstraf geëischt. Wegens beleediging van een ambtenaar werd tegen M. v. R. Ie Koewacht f 15 of 30 dagen gevorderd. In de laatste zaak, die tegen M. v. II. uit Middelburg wegens diefstal van suikerbieten, itp-ebehoorende aan dn sui kerfabriek .t.e èas van Gent. en liggende op de Loskade, luidde de eisch f 10 of 20 dagen. Uitspraak jn alle zaken 8 December. Gerechtshof te 's Gravenhage Woensdag is behandeld hel hon g-er beroep, ingesteld tegen een vonnis van de rechtbank te Middelburg, waar bij W. E-, 36 jaar, reiziger te- Am-ster dann werd veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf, wieg-ens omkooping van den kommies-ontvangier der directe-be- lastingien G. Verhoek te Rilland-Bath. 30 November 1.1. kwam bekl. bij genoemden ambtenaar en bood dezen t'2000 aan, indien hij een schip geladen met 50.000 kg. margarine dat ;nog t-e Delfzijl lag, de grens Rilland-Bath wilde- laten .pas- s'e-ere-n zond-er de vereischte importeurs- verklaring' bij de stukken te vorderen. Hij -stelde den ambtenaar in uitzicht, dat, er nog imieie-r voor hem fe verdienen viel, indien hij een schip m-et lijnolie, dat reeds-' gereed lag, 011 gestoord de gren zen wilde laten passearen. Bekl. beweer d-e wel de 2000 aangeboden te heb b-en, maar dit gedaan te- hebben uit naam van and-eren. Na het ho-oren van den heer F. K. F.lbert.s, inspecteur der dir. bel. te Hans- woerd, den beer G. Verhoek'en vier getuigen. A décharge, nam de advocaat- generaal requisitoir, waarbij hij (memo reerde, dat bekl. -een volledige beken tenis aflegde. Overigens de feiten uit voerig nagaande-, stond het bij spr. vast, dat de -schuld van bekl. wettig en over tuigend bewezen. -i,s| en vroeg hij- beves tiging van het vonnis', het aan de- pru dentie van hie-t hof overlatende pf hier gevangenisstraf dan wel geldboete moet worden opgelegd. De verdediger, m-r. I,, van Gigeh Jr., vroieg ontslag van rechtsvervolging. Ove rigen-S, bij schuldig bevinding, oplegging van ©en geldboete, subs, voorw. gevan genisstraf. Uitspraak 6 December (Z.) Met 1 Maart 1917 gevraagd bij A. VAN HOOTEGEM, te Kruiningen Woning beschikbaar. Wegens dienstplicht van den tegen woordigen gevraagd, bij L MANGE, Goes.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 4