De Groote Oorlog. No. iU TWEEDE BLAD. NIEUWE ZEEUWSC1IE COURANT Zaterdag II November 1916 Wilson, niet Hughes. Landbouw en Veeteelt. UIT ZEELAND. Welk weder zullen wij hebben „Vast genaderd aan de lippen Kan de kelk u nog ontglippen". Deze dichtregelen mag voorzeker Hughes wel op zich toepassen, die door een voorbarig bericht van de „New York World' reeds tot president der vereenig- de Stalen was geproclameerd en in ver schillende couranten als zoodanig bij de lezers ingeleid met bijvoeging van por tret en levensbijzonderheden. Wij hadden wel gelijk, toen wij in ons vorig nummer het draadbericht van de „New York World" als een waarschijn lijkheidsberekening kenschetsten, want weldra kwamen andere berichten los, die de verkiezing van Hughes als zeer twij felachtig voorstelden, gevolgd door de positieve mededeeling van den voorzitter der Democratische partij „Wi 1 son is herkoze n". En ons werd vanmorgen telefonisch medegedeeld. New York. Gisteren werd tot president der Vereenig- de Staten herkozen Wilson. Vanwaar deze ommekeer in de berich ten Omdat men te New York, afgaande op hetgeen tot dusverre bij de Presidents verkiezingen geschiedde, do groote meer derheden, die Hughes in de z.g. Nieuw- Eng. land Staten en in het Oosten der Republiek behaalde, als beslissend voor de keuze in alle staten der Unie aanzag, wijl tot heden toe de cijfers, in de Oostelijke Staten behaald, den door slag gaven. Maar toen geleidelijk de cij fers uit het in de laatste jaren in zielen tal zeer toegenomen Westen binnenkwa men, werd men gewaar, dat de westelijke staten „en masse" op Wilson hadden gestemd en dat de zwenking van Roose velt naar den kant van Hughes niet door de republikeinen van het Westen was gevolgd. En waar wij reeds in ons vorig num mer opmerkten, dat Hughes en Wilson tegen elkaar opwogen en het bij deze verkiezing zou zijn „een dubbeltje op zijn kant", daar begrijpt men, dat er niet veel noodig was om Wilson den voor sprong, die Hughes scheen te hebben, te doen inhalen en de spanning, die aan de bekendwording van het eindresultaat voorafging, des te grooter te maken. Tot gisteren was de toestand zoo, dat Hughes 239 stemmen op zich vereenigdeen Wil son 232, terwijl nog 60 stemmen van 8 staten onzeker waren. Een ander bericht hield in, dat de staat Nieuw-Mexico met 3 stemmen de beslissing moest brengen. Zoo spande het er Nu schijnt dan Wilson ten slotte de zege te hebben weggedragen. Wij zeg gen „schijnt", want ofliciëel zeker is het nog niet. En tot zoolang meenen wij een beschouwing over de beide candidaten Wilson 'en Hughes tot later te moeten uitstellen. De toestand. Merkwaardig is wat „Da Maasbode" in zijn militair overzicht gisterenavond, schreef over de plannen van Roemenië. Zij zouden namelijk van zins zijn al dus het katholiek orgaan der Maasstad om van den Donau, die de Zuidelijke grens van hun van vele kanten bedreig de land beschermt, een tweeden Yser te maken. Yolgens de lioemeensche bladen immers zou de opperste lioemeensche le gerleiding besloten hebben om de dij ken van de zijrivieren van den Donau en van zijn uitmondingen door te steken, waardoor de rivier zoodanig verbreed zou worden, dat een overtocht zoo niet on mogelijk dan toch zeer moeilijk zou we zen, en het gevaar, dat het land uit het Zuiden bedreigde, als geweken zou kunnen worden beschouwd. Zelf hebben de Roemenen in het be gin van October, toen zij bij llahovo een strijdmacht over den Donau gebracht had den, moeten ondervinden met welke ge weldige bezwaren een dergelijke expedi-i lie in gewone omstandigheden reeds ge paard gaat. Zij moeten het gevaar, dat hun land van het Zuiden uit bedreigt, dus wel als zeer ernstig beschouwen, dat zij het noodig oordeelen de krachtige natuurlijke' verdedigingslinie, die de Donau nu reedq vormt, nog te versterken en te vergroo- ten ten koste van een uitgebreide, vrucht bare en vrij dicht bevolkte oeverstrook. Inderdaad is dan ook dat gevaar van het Zuiden uit voor Roemenië niet te onderschatten. Want "de enorme strate gische voordeelen, die een forceeren van den Donau zouden opleveren, in samen hang met hot offensief van Von Falken- havn op de Zevenburgsche grens, moeten de ernstige voorbereiding tot zufk een onderneming van den kant van Von Mackensen wel haast doen veronderstel len. Under die voorbereiding valt waar schijnlijk ook het bezetten van verschil lende Donau-eilanden te rekenen door de Bulgaren, die daarbij door de onverschrok ken bemanning van de Oostemijksche ma- nitors, ware Vliegende Hollanders op de" Donau, gesteund worden. Een .tt olff-telegram van vanmorgen wijst nog eens op de belangrijkheid van de jong ste actie door de D uigaren in dit op-te zicht ondernomen, waarvan in het B,ul- gaarsche communiqué van 4 dezer reeds melding gemaakt was. De Bulgaren hebben n.l. den 4en dezer het derde Donau-eiland Dinn, ten Noor den van Pirgos (ten Z.-W. van Roetsjoek) bezet en hebben zich, naar door het Wolff-telegram bevestigd wordt, vandaag uit -op den Roemeenschen rechteroever „vastgezet". De st®fberichten, die van deze -onderneming melding gemaakt had den, maakten den indruk, dat men slechts met een tijdelijke expeditie op den Roe meenschen Donau-oever te doen had, om n.l. de Roemeensche, wachten te verdrijven en een paar stukken geschut buit te maken. Uit het telegram zou ech ter <q,p te maken vallen, dat de Bulga ren zich -ook op den Noordelijken Donau- oever gehandhaafd hebben. Zouden de Bulgaren er aldus iu slagen om. ten Zuiden van Boekarest een brug- genhoofdsteliing te bezetten en vast te houden, dan zou de voorbereiding tot een forceeren van den Donau een aanmer kelijke vordering reeds gemaakt hebbenj en dan zou misschien spoedig reeds een poging tot uitvoering ondernomen kun nen worden. En het zo-u dan de vraag zijn, of de inundatie der Roemenen nog die uitkomst zo-u kunnen brengen, die de beroemde Yser-inundatie voor een tweetal jaren aan de Beigen bracht. Aan den Yser was het echter niet alleen het water, maar wa ren het ook de hardnekkige en onverzet telijke wilskracht en moed van het Bel gische leger, die de Duitse!» legerscha ren tegenhielden. De Fransche leening. PARIJS, 9 Nov. (R.-O.) Ribot lueeft in de Kamer aangekondigd, dat de Fran- schie leening 11.360.000.000 francs opge bracht heeft. (Sf jGewonden vervoer in België. Van de Belgische grens wordt gemeld: Dat de slag aan het Fransch-Engelsche front den louitsehers nog steeds zware verliezen berokkent, blijkt voortdurend uit de. zeer aanzienlijke gew-ondentransportenj die ov-er de Vlaanderens een droevige stemming brengen. Vooral de laatste twee weken was in Vlaanderen dat transport uitgebreid. In Iden omtrek vooral in Gent, Aalst, Termpnde, Eels en alle an dere grensplaatsen zijn veie verminktg soldaten aangekomen, om er verpleging en, zoo mogelijk, genezing te vinden. Thans verblijven te Gent meer dan 60 personen, di-e een of beide beopen héb ben verloren. In Eecloo, St. Nicolaas en omgeving zijn vele zeer zwaar gewon den aangevoeld. In Tielt -en dien omtrek zijn Zaterdag jeugdige Diuitschers aangekomen, allen 18- jarigen, voor den étappe-dienst. Hun aan tal wordt ,opi 3000 geschat. President Poincaré te Verdun. PARIJS, 9 Nov. (Havas.) Do president der republiek lieeft twee dagen doorge biacht te midden der troepen van het leger van Verdun, die hij met hunne overwinning geiukwenschte. Hij reikte ouderscheidingen uit aan officieren en soldaten, die zich bij de laatste gevechten het meest lieluhen onderscheiden en hechtte het kruis van het Legioen van Eer aan liet vaandel van het regiment koloniale infanterie, dat zich met een onweerstaanbaren aan val van het fort Douaumont meester maakte. De oaget des doods. Volgens de verklaringen van een Duitsch verlofganger liggen aan de Som- me honderden lijken van menschen en paaiden nog in de vuurlinie. Het gebeurt, dat de-ze lijken weken lang blijven lig gen en e-en verpestende- lucht versprei den. (Z.) Britsche officieren in een Fransch nonnen klooster. Inde ,jMjonth" geeft die katholieke sohrij ver John. Ayscough in zijn rubriek „Fransch en Engelscil" het volgend ver slag van ieen inkwartiering in oorlogstijd. „De hotten van „den Oude" waren zoo stijf als d© staak van een vogelverschrik ker in een bevroren veld, toen hij en zijn afd-eeling St. J. binnen marcheerden, een gerekt, tochtig dorp-, met een lange uit gestreken kerk, zonder transept of iets, om do eentonigheid van de roode bak- st©enen muren te breken. Aanvankelijk, wierden wij- in de school ingekwartierd -en hier zetten wij ons aan het avond maal, opgediend op de schoolbanken en lessenaars van de kinderen. Wanneer liet maal voornamelijk bestaat uit soep; is -een schuin afloopend-e lessenaar nu niet juist -een ideale etenstafel en bestaat er gevaar, dat er van het bord meer in je schoot valt dan in je mond. Maar 't ge luk wilde, dat er in net dorp; een nonnen klooster was en de vogels brachten het bericht van onze komst uit. Als leger-aalm-oezenier zat ook een priester m-et den -Monseigneurstitel aan. D© nonnen voelden zich pijnlijk geschokt, to-en zij- hoorden, dat -er in h-et school lokaal ©en prelaat zat, bezig soep t© le pelen uit -een schuin staand hord en er veirscheen -een deputatie ter plaatse, om zien, wat -er van hef gevsd waar was. „Ma S-oeUï", zag, dat het gerucht ge grond was en Voelde zich mieer dan ooit geschokt. „Hi-eraan", zei ze, op -een toon, of zij een straatoproer moest dempen, „moet -een einde komen!" „Ik kan moeilijk in mijn ééntje Haar 't klooster verhuizen", pleitte de aanlei ding tot de rustverstoring. „Die officieren moeten bij- elkaar blijven". „Dan moet gij allemaal' naar 't kloos ter komen", besliste „Ma Soeur". En zoo- geschiedde het. Het klooster heette „Maison St. Joseph" en bleek zeer uitgestrekt te zijn. Wij al len vonden er huisvesting, de soldaten zoowei als de officieren. Wij officieren kregen als gezelschapskamer een gt-oot, luchtig vertrek, waar wij, volmaakt op ons gemak, ons vrij konden bewegen, le zen, brieven schrijven en eten. „Chutney" kreeg -een kleur, toen een non, in hagel witte kornet, een vlekkeloos tafellaken uit spreidde, -en wij- allen voelden on-s sterk onder -d-en indruk, toen zij, zonder zelve d-e minste aand-oenin-g te ven-aden, voor eiken -officier dekte. Inmiddels keken Leo XIII -en Pius X van den wand op ons neer met een glimlach van volkomen ver draagzaamheid. „Ma Soe.ur", merkte de non met de servetten op; hoopt, dat de heeren of ficieren zich niet zullen geneeren om te rook-en, als zij hiertoe lust gevoelen". „Vraag haar", fluisterde „Chutney" „den Oude" in „of wij Bridge mogen spelen!" De b-evelheh-bende officier fronste de wenkbrauwen -en begon reeds op1 ijskou- d-en toon op; het -ongepaste van zulk een verlangen te zinspelen, toen het nonne-ke te bennen gaf, dat er tegen kaartspelen h-oegenaamd geen bezwaar- zou zijin. Een oogenblik later Vertoonde zich „Ma S-oear" zelve om dit alles nog eens te bevesti gen en te zien, of het ons verder aan niets -ontbrak. „Ik heb maar één ver zoek", zei ze, „de heeren officieren zou den mij verplichten, met tegen negen uur hun kamiers op: te zoeken". „Mijne heeren", zeide ide bevelhebbende officier, „gij- zult deze zaal lederen avond om 8.45 ontruimen." „Pardon", bracht de over 't paard ge tilde „Oude" hier dadelijk tegen in: „Ma so-eur" sprak van 8.60." Later in den avond hield de h-eve-I- h-ebbende -offici-er een klein toespraakje. (Hi-er zij aangestipt, dat de man biji het begin der campagne 'n neiging vertoonde, om, biji wijze van kritiek, den neus in den wind te steken, zoo gauw er van die (Katholieke Kerk gesproken werd.) „Mijne heeren", zeidc hij nu, „vergeet nimmer, dat gij door de groote goedheid dezer heilige vrouwen, -haf© gasten zijt. Er zijn er genoeg onder ons ,die voor een huis als dit, als vriji vreemde gasten mogen gelden; bedenkt, hoe licht wij haar meer .overlast zouden kunnen .aandoen, dam onz© aanwezigheid hier al op zich zelf is. Verliest dus geen ©ogenblik uit bet oog, hij wat gij ook zegt of doet, Ik b-ein -er zeker van, dat deze klein© vermaning goed .geineend was en uit een innigen eerbied ontsprong en toch ge loof ik, dat giaen van hen, tot wie ze gericht was en- die er eerbiedig naar luisterden, die in 't minst noodig had. Overal in Frankrijk hoorde ik de Fran sche geestelijkheid en de Fransche non nen hetzelfde van de Engeslsche troepen en hunne officieren zeggen: „Ces bons Anglais." „Sir", merkte „de Oude" later tot den bevelhebbenden officer op, ,;Lk hen er zeker van, dat er in Frankrijk niet één non te vinden is, die de Engelschen niet zou welkom heeten, als de mannen, die kwamen om in dezen oorlog zii-aaa-zij, met hun eigen soldaten te vechten." In den loop der -dagen, dat wij daar verbleven, w-as het duidelijk genoeg, dat de liefdezusters van Sint Joseph, niet min der ingenomen waren met hun militaire gasten, dan die gasten reden hadden tot erkentelijkheid voor het wfflmc welkom,, dat de nonnen hun boden. („De Tijd") Hoofdbestuur Z. L. M. Goes. Omtrent de jongstgehouden H-oofdbestuursvergadering van de Z. L. M., ontleen-en we nog aan de N. R. C. Besproken werd de aanbieding voor ge heel Zeeland van erwten, witte en brui ne boonen en vaststelling van den prijs per 100 K.G., waarvoor zal aangeboden worden. De voorzitter zei-de, dat er tengevolge van -de nieuwe- ministerieele beschikking inzake de peulvruchten, ©en 5 a 6 mil- lio-en gulden verloren gaan. De heer Snijder wees er op-, dat men in Zeeland ongeveer 12.000 H. A. aan peulvruchten heeft. De opbrengst zal in 1916 gemiddeld 20 H.L. per H.A. zijn, waarvan reeds veel verkocht is. Men moot thans monsters overleggen en de prijzen vaststellen voor 1© en 2e kwa liteit. Kooper en verkooper moeten zich aan arbitrage onderwerpen, en de ver koopier moet een soort van bewaarfuon aan d-o hoeren geven, daar de regeering niet alles tegelijk noodig heeft. Voor ge heel Ze-eland moet -een ontwerp gemaakt worden, en het hoofdbestuur moet dan het verzoek tot de regeqring richten, den termijn tot 14 December te verlengen. In iedere gemeente kan men inmiddels aan de hand van vastgestelde lijsten in- vientariseeren. De Zeeuwsche Landbouw- Maatschappij zou, m-et het oog op de onkosten, 1 pet. commissie-loon kunnen ontvangen. Wat den prijs betreft, f 40 per 100 K.G. is goed als gemiddelde voor le kwaliteit erwten en boonen. De voorzitter was van me-ening, dat waar de distributie voor leger en volk uit d-e stelling kan beginnen, de boeren niet andermaal het slachtoffer der om standigheden hadden mogen worden. Dit vraagt een sterk protest. Men moet pro testeeren en inmiddels zelf leiding ge ven bij de prijzen. Spreker ried even wel een prijs van f30f35 aan. Die heer Snijder meende, dat met het oog opi het tegenvallen van den oogst en de hoog© productie-kosten een prijs van f40 ni-et te hoog genoemd kan wór d-en. Jhr. Van Vradenburgh achtte het wen- sch-elijk, dat de boeren nu eens wat winst maken; zij leden reeds verlies genoeg; Hiet voorstel van den voorzitter, den prijs op f30f35 te bepalen, werd ver volgens aangenomen. Witte boonen, ca- pucijn-ers, enz. moeten dan als Iuxe-ar- tikelen huiten taxatie blijven. Die maatschappij protesteert bij den mi nister, en de rijkslandbouwleeraar ver leent zijn bemiddeling voor de aanbieding van hoeveelheden te bestemder plaatse. Den boeren zal inmiddels worden aange- zaden nog niet te verkoopen. (Z.) Fruit. De voorzitter van de Nederlandse!» Ve-r- eeniging van Fruit-exp-orteurs heeft een onderhoud gehad met den minister van Landbouw, over diens maatregel, om uit voer van slechts 30 pCt. van het ter veiling aangeboden fruit toe te staan. Mien meldt ons, dat de minister tot dezen maatregel is overgegaan, wegens veelvuldige ontduiking van de vroegere voorschriften. Door de enorme hoeveel heden fruit, telkens op de veilingen aan gevoerd, is bet vermoeden gewekt, dat het voor h-et binnenland bestemde fruit herhaalde malen achtereen is geveild, waardoor d-e mogelijkheid bestond, tel kens opnieuw 60 pCt. uit te voeren, maar tevens de reglementaire hoeveelheid van 40 p'Ct. voor de binnenlandse!» behoefte tot ©en ze-er gering quantum smolt. („C.") Goes, D e „W o g n u m m e r s", die a. s. Dinsdag in de Groote Kerk alhier een uitvoering zullen komen geven, zullen het navolgende program ten gehoore bren gen: Wilhelmus; Bede voor het Vaderland; Comt, verwondert U hier, menschen, Oud- Ned. Melodie; Herders, hij is geboren, Oud- Ned. Melodie; Herr, gedenke nicht unsrer Uebelthaten; Hymne, Mendelssohn; Naas tenliefde, Ludwig Felix Brandts Buijs; Ge bed, Hiller; God is mijn herder, Dvörak; Rozenlied, Gounod; Ave Verum, Mozart; Panis Angelicus, "Franck; Trouwe Nage dachtenis, Böhme; Rust en vrede in God, Cart Loewe. Yan de vele recensies in binnen- en buitenland over de „Wognummers" gege ven, vermelden wij in het kort de door Henri Borel gegevene van het concert in het Kurhaus te Scheveningen op 14 Augustus j.l. „Hier nu stond vreemd en als on waarschijnlijk in de mondaine Kurzaal een schare eenvoudige vrouwen en man nen, geleid door een onbelangrijk lijkend, landelijk uitziend burger, die door hun innige toewijding en vrome devotie met hun zang het tabernakel van dat wondere mysterie, dat muziek is, aanraakten, en een gecstesverrukking geen enkele ge- hoor-verrukking schonken, zóó nobel en onmisbaar echt, dat mij de tranen in de oogen zijn gesprongen. Hoe stond hij daar, zonder dirigenten pose, hoe roerend eenvoudig, Willem Saai, hoe hield hij al die vrouwen en mannen aan zijn stokje gevangen, hoe keken ze naar hem, met hun ziel in hun oogen, hoe was in die oogenblikken alles in die zangers weg dat niet de zuivere mu ziek was, er waren momenten, dat ik dacht aan de zingende engelen van een triptiek van van Eijck, zóó groot was de toewijding, die van sommigen der vrauv.-en uitstraalde. En dan de soliste, de wondere sopraan, een eenvoudig meisje met de boerenkap om net hoofd ,dat éven naar voren trad als zij alléén moest zingen, en dan weer bescheiden in de achterste rij verdween I Ik heb véél heter „geschoolde" stemmen •gehoord dan de hare, zij heeft zelfs nu en dan, zooals dat heet, met de stem „geknepen" en tegen den toon aan ge zongen een enkelen keer, maar de tril ling van haar geluid was van een zoo wondere bekoring als de allergrootste zan geressen mij maar zéér zelden konden geven. OI de zoete bekoring van deze eenvou dige zangers! De wondere leiding van den nederigen, maar grooten Willem Saai, die dit koor pianissimo's doet zingen, zóó fijn en sub tiel, dat hemelen er van opengaan! Nog nooit heb ik zulke pianissimo's gehoord,, van do boste koren niet, en nog maar- Verwachting tot den avond van II Nov.; Zwakke tot matigen, Zuidelijke tot Weste lijken wind, nevelig tot half bewolkt, aan vankelijk weinig of geen regen; kans op nachtvorst, vooral in het oosten. Weinig verandering van temperatuur. zeer zelden in mijn leven heb ik biji een concert zulke zuivere trillingen ge voeld als in de sfeer om deze zich gan- schelijk aan die leiding overgevende zan gers heen. In een zeer slecht bezochte ver gadering van de „Hanze", waarover de voorzitter, de heer Jos. Stieger, met na druk zijn teleurstelling te kennen gaf„ zijn een drietal nieuwe leden geïnstalleerd, en werd naar aanleiding van een bij de vereeniging ingekomen schrijven van de. Goesche Grossiersvereeniging met verzoek het afschaffen van Nieuwjaarskoeken en de 9 uursluiting te bevorderen, besloten om in principe vast te stellen, dat voortaan het geven van koeken 'of andere geschenken op Nieuwjaar, als zijnde een onnoodige belasting, drukkende op de winkeliers en grossiers en door vele klanten zeiven niet meer gewenscht, af te schaffen. Verder zal in deze nader worden overlegd met de Vereeniging „Han delsbelangen". Een verdere adhaesie in zake de 9 uur sluiting bleek niet noodig, daar zoo goed als alle zaken in deze stad om 9 uur sluiten. Alleen in de goudsmidsbranche schijnt men in -deze nog niet tot een uni form handelen te hebben kunnen geraken. ■Nog werden den aanwezigen een paar bescheiden, de Hanzebank betreffende, medegedeeld en een circulaire in zake het Girsbankwezen uitgereikt. Waarna, niets meer te behandelen zijnde de vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Het bestuur was voltallig aanwezig met den geestelijken adviseur, die voor zijn trouw verschijnen op bestuurs- en andere vergaderingen een woord van lof van den voorzitter had in ontvangst te nemen. Donderdagavond vergaderde het Plaatselijk Comité der K. Actie alhier onder voorzitterschap van) inr. J. H. (M. Stieger. Tot secretaris werd in de bestaande vacature de heer Mudde gekozen, die met zijn verkiezing, tevens herkiezing, werd! gecomplimenteerd. Omtrent den te houden Volkszang avond, te geven door pastoor Chr. De Meulder, van Ierseke, werd besloten daar voor te bepalen den 26en November a.s. en den Weleerw. heer v. d. Eem met de samenstelling van dien avond te belas ten in vereeniging met den Zeereerwaar- den heer De Meulder. Naar aanleiding van een bij het be stuur ingekomen klacht over den deso- laten toestand waarin zich het liefde werk van het oud papier hier ter stede bevindt en een verwijzing naar de voor deelen, die de aansluiting bij het Vlis- singsch liefdewerk voor Goes zou op leveren, -ontspon zich een levendige dis cussie. De voorzitter gaf volmondig toe, dat de klacht gegrond was en er drin gend, dringend verandering noodig was. De besprekingen waaraan ook werd deelgenomen door den Hoogeervv, heer Baede, geestelijk adviseur, hadden tot re sultaat, dat het besluit van de vorige vergadering om bij het hoofdbureau van het Liefdewerk Qud Papier aangesloten te blijven, werd gehandhaafd, wijl het karakter van „Katholieke Sociale' Actie", dat dit 'Plaatselijk Comité eigen is, geen aansluiting bij Vlissingen ge doogt. Doch de noodzakelijkheid van een geheele reorganisatie van het werk 'van ophalen enz', van het oude papier al hier werd door de vergadering volmon dig erkend en zoo- werd besloten een flink actief persoon, dien men daarvoor geschikt achtte tegen een voldoend loon, alvast geregeld ééns per week het oude papier te doen ophalen, terwijl aan het bestuur werd verzocht in d© eerstvol gende vergadering mededeeling te doen omtrent de resultaten der hernieuwde ac tie. Ook voor de sorteering, de opberging enz. van het papier zullen nieuwe, meer doeltreffende maatregelen worden getrof fen en hoopte men daarmede aan de gegronde bij de vergadering ingebrachte klachten te zullen tegemoetkomen, waar na de vergadering werd gesloten. Ii-eden is' alhier in „Hotel Cen traal" oen vergadering gehouden van vertegenwoordigers van alle (10) bij de Ver. „Groenten-Centrale" en „Fruit-Cen- trale" te 'is Gravenhageingeschreven Vcilingst-vereeniginge-n in d-e Pro-v. Zee land. Voorzitter was de heer F. Kake- beeke alhier. Aanwezig was de secreta ris van den Ned. Tuinbouw Raad, de heer C. van Lennep, tot het geven van de noodige inlichting-en. De vergadering koos uit haar mdddert ee-n Pro-v. Comimissie van vijf leden, welke commissie zal optreden ter bevorde ring van de gemeenschappelijke belangen de-r Veilingsvereenigingen, in 't bijzonder met hot oog op den uitvoer van tuin bouwproducten naar bepaalde landen. Le den dezer commissie zijn de heeren: I F- Kakebeeke- te Goes, Jhr. J. van Vre-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 5