Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Gemengd Nieuws. SPORT- Journalistiek. pinancieeie Mededeelingen. KERKNIEUWS. ONDERWIJS V I S S C H E R IJ. Landbouw en Veeteelt. Burgerlijke Stand. Vlissinoen. De Rj. K. Volksbond alhier stelt zich voor het feest van zijn patroon St. Willibrordus, a.s. Zondagmorgen ker kelijk te herdenken en des avonds met een feestuitvoering in het concertgebouw. D© mailboot Koningin Regentes" wordt beden niet uit Engeland verWiac'nt. (M. Ct.) Het Diuitsche stoomsohipi „Atto" van de Rola'ndlijn te Bremen, dat hier Maan- ddag van Antwerpen aankwam en naar Rotterdam zou vertrekken is heden weer. naar Antwerpen teruggekeerd. (M. Ct.) De burgemeester heeft bepaald, dat een bakker alhier gedurende het tijdvak van G November tot en met 5 Februari geen regeeringsmeel zal kruinen verkrij gen, wegens het aanteekenen op de brood kaarten zijner klanten van een grootere hoeveelheid brood, dan door hen werkelijk was verbruikt. (VI. Ct.) Naar wij vernemen zullen de 700 Engelsche geïnterneerde burgers die uit Duitschland hier worden verwacht om met de mailbooten naar Engeland terug te keeren, hier waarschijnlijk op 15 en 22 November aankomen. (VI. Ct.) In de Glacisstraat kwam Maandag morgen een artilleriepaard zonder rijder over het trottoir hollen, juist toen de scholen aan waren gegaan. Het hollende dier werd gevolgd door een korporaal te paard. Bij het begin van de Korte Gla cisstraat viel het hollende paard, terwijl ook het dier, waarop de ruiter zat, kwam te vallen. Dit paard sprong evenwel on middellijk weer op>, doch de ruiter bleef met een been in 'den stijgbeugel hangen. Hij werd spoedig uit zijn netelige positie verlost. Het gevallen paard werd, nadat het zadel was losgemaakt, weder op de been gebracht. (M- Ct.) Zierikzee. Het tramongeluk te N o o r d w e 11 e. Omtrent di t tramonge. luk vernemen wij nog het volgende: Topn Zondagmorgen de tram van 9 uur 50 van Burgh naar Zierikzee en Rotterdaro, Noord well® genaderd was, liep de locomotief, waarop zich de machinist, stoker en leerling-stoker bevonden, uit de rails, waardoor deze kantelde en ge heel „omgekeerd in de sloot terecht kwam. De machinist en de leerling-stoker wisten 'zich nog bijtijds door een gevaar lijken. sprong tin redden, doch de 7-ja rige stoker P. d. (Casteele Uit deze gemeente, kwam in de sloot onder de machine terecht. De ongelukkige was on middellijk dood; zwaar verminkt .werd hij te voorschijn gehaald. De postwagen werd dwars1 over den weg geslingerd en zeer zwaar beschadigd, evenals het voorbalcon van den personenwagen die zich achter den postwagen bevond; de personenwagen hing aan de andere zijde van «te'n weg over de sloot. De pas sagiers, van wie enkele licht "gewond kwamen met den schrik vrij. Men is begonnen 'met per extra-tram aangevoerde werklieden en materiaal de lijn vrij te maken, opdat de dienst geregeld kan voortgaan. Heinkenszand. Dinsdag overleed alhier de heer L. Kloosterman. Reeds een paar jaar lijdende, was een ziekte van onge veer 8 dagen zijn overlijden voorafge gaan. Da overledene 'was in onze gemeente zeer geacht; wiat niet te verwonderen is, wanneer men weet wat hij voor de bur gerij is geweest. Benevens Gemeente raadslid vervulde hij verschillende be- stuursfunetiën op allerlei gebied. Hij was voorzitter der kolenvereenigingpenning meester van „Het Groene Kruis", Admini strateur diaken der Gerei. Kerk; Pen ningmeester der Antirevol. Kiesvereen. en van de Centrale Antirevol. Kiesver., enz. ënz. Door zijn helder inzicht en kalm optreden, dwong hij van ieder met wie hij in aanraking kwam het respect af. Zijn heengaan beteekent voor de burgerij in zijn geheel een groot verlies. Door het in sterke mate heerschen der hiazelen zijn heden de Openbare en Bijzondere scholen gesloten. De R.-K. School is na, 14 dagen gesloten geweest te zijn, weder geopend. Het getal gezonde leerlingen is er echter zeer weinig toe genomen. Vanavond en Donderdagavond geelt de R.-K. Tooneelvereen. St. BLasius een© humoristische, uitvoering in, de zaal van den heer Geus. Waarde. J. Th. alhier kreeg gister een slag van ©en hengst tegen de onderkaak. Een lichte hersenschudding was 't gevolg. (M. Ct.) Arnemuiden. Hier is een dezer dagen in beslag genomen een zilverbon va;n f2.50, welke blijkbaar met de hand is gpteekend en waaraan met wat kleursel d© blauwgroene tint is (gegeven welke de echte bon draagt. Men zij dus op zijn hoede. (VI. Ct.) Oud-Vossemeer. Die Minister van L. N. ©n H. heeft, met afwijking van zijn bes schikking dd. 28 September j.l. bepaald, dat de maximum-kleinhandelprijs voor bo ter, ingevolge art. 2 en art. 8 der Distri- butiewet 1916, voor de gemeente Oud- vcssemeer zal bedragen fl.90 per K.G.. Terneuzen, Een 71-ja,rige man is Zon dagavond in het kanaal gevallen. Een 111 de nabijheid staande schildwacht kon met zijn geweer den drijvend en dren keling hereiken en wist hem, met toege snelde hulp op het droge te halen. De levensgeesten bleken evenwel reéds ge- meien te zijn. Bij de Dinsdag gehouden stemming voor drie leden van de Kamer van Koop handel te Neuzen werden gekozen: d© heer E!.( H. T. van Borsaum- W-aal- kes (aftr.) met 67, R. G. F. Nolson met 57 en L; J. .Gjeelhoedt met 56 stemmen; hist aftredende lid( J. 'A. van Rompu had 46, het aftredende lid P. J. Scheele 33 stemmen. Er stemden 109 van de 325 kiezers. (M. Ct.) Rotterdam. Het nieuwe gebouw der H andels hoio gesc ho o 1 is in tegen woordigheid van het Koninklijk Echtpaar en tal van autoriteiten ingewijd met een openingsrede van den voorzitter van het algemeen bestuur, dhr. A. G. Kjröltar. Hierna, rees H. M. de Koningin van hare zetel en hield een schoon© rede, waarin zij van Haar groote belangstel ling in deze Ha,nde!shoogeschool betuig de en hare beste wenschen v.oor hare bloei uitsprak. 1 Hierna werd door den beer A. P. va,n Stolk voorzitter van het college van curatoren de bijeenkomst gesloten. In verband met de ongesteldheid van Prinses Juliana is H. M. die Koningin aanstonds na afloop der plechtigheid naar Den Haag teruggekeerd. De .Prins te gebleven om de thee te gebruiken en het gebouw te bezichtigen. Den Haag. H. K. II. Prinses Juliana, is ongesteld met verschijnselen van koorts. Zij moet het bed houden. Halfweg (tusschen Amsterdam en Haarlem). De trein, die om 1.26 van Amsterdam vertrekt is vanmiddag hier ontspoord. De beide achterste wagens liepen uit de rails en werden (50 M. voortgesleurd. De voorste dezer twee, die leeg wa,s, is ingedrukt. Van dei an dere kregen 3 der inzittenden, lichte verwondingen. De óverige reizigers 'kwa men met den schrik vrij. 8 Nov, 5 uur 's namiddags Berlijn. (Officieel). Westelijk oorlogs- tooneel. Leger van prins Ruprecht. Ten zuiden van de Somme Fransche aanval len bij Ablaincourt, Onze ten zuiden van Ablainoourt vooruitgeschoven stellingen werden teruggeworpen. Het dorp Pres- soir g'ing verloren. Parijs. Officieel.) Ten Noorden van de Somme maakten wij vorderingen tusschen Lesboeufs en Sailly-Sallisel. Ten Zuiden van de Somme behaalden wij in een hardnekkigen aanval belang rijke voordeelen, trots de aanhoudende regens. Wij hebben over een front van vier mijlen tusschen het Chautnesbosch en de streek ten Zuid-Oosten van de raffinaderij van Ablaincourt. de stellin gen van den vijand bezel. Onze infanterie nam in een schitteren den aanval het. geheele dorp 'Ablaincourt en Pressoir, alsmede de versterkte "be graafplaats ten Oosten van Ablaincourt. De Franschen hebben de 'linie tot. den zoom van Geniecourt vooruitgeschoven. Tot dusverre telden wij 500 gevangenen. Op het front hij Verdun afwisselende beschieting. Parijs. (Part.) De „Petit Parisien" ver neemt uit Londen, dat volgens betrouw bare bron Zweden aan Duitschland be richt heeft niet passief te zullen blijven, indien Duitsche troepen in Noorwegen zopden landen. Een Zweedsch staatsman heeft verklaard, dat Zweden niet meer Entente, dan Duitsch-gezind is, doch en kel Scandinavisch-gezind. (Bovenstaande slaat op den gespannen toestand, die thans heerscht tusschen Noorwegen en Duitschland. Eerstgenoemd rijk heeft n.l. het doorvaren van Duitsche onderzeebooten in Noorsche wateren ver boden, omdat die booten zich niet met een enkele doorvaart wat niet als schending der onzijdigheid wordt aan gemerkt vergenoegden, maar zich ge- ruimen lijd in de Noorsche wateren op hielden om zich te bevoorraden. Duitsch land heeft tegen dit. verbod gepro testeerd en Noorwegen heeft daarop weer geantwoord. Red.) Londen. De hoot „Arabia" is zonder voorafgaande waarschuwing getorpedeerd en gezonken op 6 November. De passa giers, 477 in getal, zijn alle gered; 2 man der e.quipage zijn verdwenen, waar schijnlijk tengevolge van een ontploffing. Stockholm. De „Tidende" verneemt uit Finsche bron, dat, de Russische kruiser „Rurik" of „Gnomboi" bij Ilangoe is ge zonken. Men vreest voor het behoud van het .schip. (De naam „Gnomboi" Zal moeten zijn „Gromovoi", een kruiser van 13220 ton. De „Rurik" is een kruiser van 15190 ton. Red.) Sofia. '(Officieel.) De toestand is onver anderd. Levendige artillerie-actie in de boch|t van de Tsjerna. Op het overige gedeelte van het front was deze actie van beide zijden iets zwakker en hadden er ge vechten tusschen wachtposten plaats. Vijandelijke vliegers hebben verschillen de deelen achter het Bulgaarsche front gebombardeerd; evenwel zonder succeis., Langs den Donau hier en daar artille rie- en infanterieactie. Een aantal kleine schepen, die achter het eiland Golem Kalafat lagen, werden door ons vuur vernield. In de D-obro-edsja hadden gevechten van weinig beteekenis plaats tusschen ver- kenningsafdeelingen. Aan de Zwarte 'Zee-kust is het kalm. Door de beschieting van Constanza op 2 en 4 Nov. door de Russische vloot, is aldaar aanzienlijke schade aangericht. H. M. de Koningin-Moeder aan een dreigend g ie v a a, r ontsnapt. Door den sterken wind knakte. Maandagmiddag omstreeks halfeen in, het Haagschc Bosch o;pi een gedeelte gelegen in het verlengde van de Laan van Nieuw Oost-Indië, een zware boom af en kwam het vallende deel met don derend geweld opi den grond neer. Een ondeelbaar pogenblik te voren was het rijtuig waarin H. M- de Koning-Moe der gezeten was de plaats van het ge beurde gepasseerd, zoodat H. M. op ge lukkige wijze aan een zeer dreigend ge vaar is ontsnapt. Het gebeurde veroorzaakte overigens ook geen persoonlijke ongelukken. (M. Ct.) Een zoet winstje. In de ge meente Kollumerland (Fr.), had iemand een partij cichorei waarvoor hem ver leden jaar een bedrag van f60.000 was geboden, hetgeen al een beduidende prijs was. De eigenaar nam het bod echter niet aan en besloot zijn voorraad nog ©eni gen tijd te bewaren. Nu heeft hij de partij verkocht, voor 1175.000. Vier zonen gesneuveld. Een al leenwonende (weduwe, zekere V. L., te Overpelt woonaihllg had vier van haar zoons onder de wapenen. Twtee van hen sneuvelden bij Haeten in 1914, de derde viel voor Antwerpen en de vierde werd in het midden der vorige maand, zoo- als zij j.l. 'Zaterdag vernam-, gedood door een granaat der Dinitsehers bij den Yser. De vijfde en laatste zoon ver blijft in Holland als vluchteling. Stoute knaap. Door de politie te Zeist werd een 15-jarige jongen aan gehouden jdiehij de firma Wees en Weisz, waar hij werkzaam was, verschillende manufacturen ontvreemdde. Toen de jon gen bad bekend, kwam uit zijn ouderlijk© woning een groote voorraad te voorschijn. He.t jongemensch zal naar Utrecht wor den gebracht, om voor den officier van justitie te worden geleid. (Men is nooit, te oud om te loeren. Dezer dagen is te Chelten ham op 76-ja.rigen leeftijd zekere Ben jamin Gregory overleden. Deze was tot voor een jaar of vier oudste firmant in een makelaarszaak. Toen hij zich uit. de zaken had teruggetrokken, legde hij zich met zooveel ijver toe- op do studie der sterrenkunde, dat hij mot schitte rend gevolg drie examens aflegde: in dynamische-, siderische en mathematische astronomie. Bovendien werd hij drie jaar geleden mist alg-em-eene stemmen gekozen tot lid vap de Royal Astrono mical Society. „N. R. C." Te Emmerik begonnen -de m-ensc-hen Za terdag bij den aardappelverkoop door het lange staan ontevreden te worden. Som- migen. drongen stompende en stoo-tenda naar voren. Die verkoopster, die vreesde overrompeld te zullen worden, nam een stuk hout en sloeg op> de menigte in, waardoor een groot tumult ontstond, zoo dat de politie tussehenbeide moest komen om. die orde te herstellen. (N. R. Ct.) Voetbal. Koewacht. Zondagnamiddag had op het nieuwe voetbalveld een match plaats tus schen de „Grenswachters" en de onlangs hier opgerichte voetbalclub „Excelsior". De uitslag was 10 in het voordeel van de „Grenswachters". (Zei.) Naai' ons wordt medegedeeld zal het R. K. Dadblad „Het Centrum" eerstdaags overgaan aan de Uitgevers-Vennootschap „Futura". (Maasbode.) Middelburg. Naar de „Zierikz. Nwsb." verneemt, is het dividend der N. V. Zeeuw, sche Voeder- en Kunstmesthandel alhiers hetwelk op 24 pCt. is vastgesteld, slechts een voorloopig dividend. Zierikzee. Commissarissen der Insulaire Hypotheekbank alhier zullen aan de op 18 dezer te Rotterdam te houden buiten gewone algemeène vergadering van aan deelhouders tot directeuren voordragen,, in de vacature ontstaan door het over lijden van mr. I). van der Vliet, den heer H. J. Kortvinke te Zierikzee en ter be noeming tot. mede-directeur mr. D. J. Jongeneel te 's-Gravenhage. (Z. N.) St. Willibrordus. Wij zijn in het octaaf van St. Willi brordus, wiens feest het Katholieke Ne derland Dinsdag 7 November heeft ge vierd. Talrijk zijn de kerken, kapellen, gestich ten en vereenigingen, die St. Willibrord als bij zonderen patroon vereeren en met recht, want hij is de voornaamste onzer vaderlandsch© heiligen, daar hij ons land grootendeels voor Christus' Heilig Evan gelie heeft gewonnen. In de lente van 690 kwam hij met elf gezellen uit Engeland in ons yader- land aan. Reeds toen had hij een heilig kloosterleven als Benediktijnermonnik achter zich en was do-or den heiligen Egbertus tot geloofsverkondiger gevormd.- In 695 werd hij door Paus Sergius met den titel van aartsbisschop ,der Friezen tot bisschop gewijd en met het pallium, het teeken der opperherderlijke macht in deze streken, begiftigd. Daarna keerde hij naar ons land terug, stichtte atom kerken, kloosters en scholen, bracht over al de ware christelijke beschaving en ver hief Utrecht tot zijn zetelstad. Na een bijna vijftigjarigen apostolischen arbeid ging hij den „7en November 739 tot een beter leven over en werd in de abdijkerk van Echternach begraven. Wij, die het onuitsprekelijk voorrecht hebben juist hetzelfde geloof te belijden, dat door St. Willibrord aan onze voor ouders werd gepredikt, kunnen hem nielt beter vereeren dan door het apostolaat van ons gebed voor onze dwalende broe ders, ippdat het in ons dierbaar vader land wederom éóne kudde en één Her der worde. Graauw. Z. D. H. de Bisschop van Breda hechtte zijne goedkeuring aan de benoeming van den WelEerw. heer C. Corsmis tot adviseur van de afd. Graauw van den R.-K. Landarbeidersbond. Ook verleende Z. D-. H. de goedkeuring aan de ontworpen statuten dier afdeeling. (Zei.) Vlissingen. De gemeenteraad te Steen bergen heeft met algenneene stemmen benoemd tot onderwijzer met verplichte acte Fransc'h aan de m.uloi-school in di-e gemeente den heer M. D. C-ast-enmiller, onderwijzer aan de R. K. Jongensschool (alhier. („VI. C.") Goes. Voor onderwijzer (onderwijzeres) a.an de 'Mulo-school alhier (vacature D. J. Re-mijn) hebben zich zeven sollicitan ten aangemeld. Voor de vrije- en orde-oefening-en, der gymnastiek zijn geslaagd de dames P. de Lange, A. Maartense, C. C. Passé- nier en P. M. v. d. Weel, allen te Middel burg, en de heeren II. P. Boeltjes te Middelburg, A. .T. Huiszoon te Koude- kerke en G. F. Overweg te Aagtekerke. In de laatste wieken komt men van uit Holland op de eilanden Schouwen- Duivcla.nd om- paling te 'koopen. Men be zoekt daartoe per rijtuig, ja ze-lfe per -auto de vissehers om van.hen de.paling machtig te worden tegen reusachtige ho-oge prijzen. In. de afge-loopen week werd de pa ling opgekocht voor £1.20 per pond. Op die Imnnier moet te Zierik'zee het alom bekend© palin.gbrood verdwijnen. („M. Ct.") Graanregeling. De Provinciale Broodcommissie in Zeeland heeft in een circulaire aan de burgemeesters in her innering gebracht, dat landbouwers, die hun granen na 1 October 1916 ge- dorscht hebben, gerechtigd zijn van de handelaren 3 cent per 100 K.G. te eischen boven de door deze voor het graan te betalen prijs. Molenaars, aan wie graan ter verma ling wordt aangeboden door hen, die daar toe gerechtigd zijn, mogen die granen alleen vermalen van personen, woonach tig in de gemeente, waar de molenaar woont. Is er in een gemeente geen mole naar, dan kan men doen malen in een naburige gemeente, mits met machtiging van den burgemeester van de gemeente, waar de landbouwer, die laat vermalen, wo-o-nt. Molenaars, die tegelijk' graanhandelaar zijn en dit voorschrift, overtreden, zul len als handelaar worden geschrapt. De namen van de hoofdcontroleurs en controleurs der Broodcommissie zijn de volgende: In het rayon Walcheren: D'. Alewijnse Sz. te Middelburg; N. en Z.- Beveland: L. Duvekot te Goes; Schou wen en Dnivenland en St. Philipsland: J. E. Mulock Houwer te Zierikzee; Tho- len: M. Laban te Tholen; Z.-Vlaanderen 0. D.M. v. d. Gouwe te Neuzen; Schou wen en Duiveland: W. Duclaux te Zie rikzee; Z.-VIaanderen W. D.Ch. J. Cor- nelis te Breskens. (Z.) Omtrent de voor Schouwen-Duivoland en St. Fhilipsland -opgerichte Centrale V-eilingsvereen., meldt de „Z. N." nog, dat het bestuur bestaat uit de heeren C. Van Westen Pz. als' voorzitter; J. En- zlin, secretaris, Adr. van der Weijde, W. den Boer, P. M. Panny en A. Leeuwe. De eerste veiling zal .a.s. Donderdag tjeni 1 ure, in Ihet hotel „D© Faam", in gaing Poststraat, plaats hebben. Verder iedere week, des Dinsdags en Donderdags op' dezelfde plaats en hetzelfde uur. Hoiofdbestuursve rgadering Z. L. M. Goes Dinsdagmorgen is de buitengewo ne vergadering gehouden van het Hoofdbe stuur van de Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij, onder voorzitterschap van denl heer Ch. A. Wagtho, viee-voorzitter. Als secretaris fungeert de heer Const. Stevens. De voorzitter roept allen het welkom toe en wijdt enkele woorden van dank bare herinnering aan de nagedachtenis van den voorzitter J. H. O. Dominions, Hij schetst zijn verdiensten en brengt hom in herinnering als een uitstekend leider der Landbonwvergaderingen en een stoer werker op het terrein van den Landbouw. De heer W. Kakebeeke neemt nu op verzoek het voorzitterschap -over en ver klaart nader, dat hij met het ong op den spo-ed waarmede vele zaken moe ten afgedaan worden, bereid is toit een definitieve voorzittersbenoeming het pre sidentschap waar te nemen. Spr. zegt, dat namens 'de Mij. deel neming is betuigd met het overlijden van den heer J. H. 0. Do-mimcus en een krans is gezonden als bewijs van hulde aan diens nagedachtenis. Na goedkeuring der notulen vraagt de heer jHo-mbach 'in ieder geval een afdruk van de notulen. Bij gebruikma king van een h-ectograaf is- dat niet ondoenlijk, meent hij. De voorzitter wijst er op, dat het „Z-eeuwsch Landbouwblad" steeds een verslag g-eett. Hiervan .ku,nn©n de l-ede-n toch gebruik maken. Verder is ingekomen een schrijven van generaal Snijd-ers naar aanleiding van het verzoek om meer landbouwverloven. Spr. herinnert -er aan, dat bedoeld request niet zonder go-ede uitwerking is gebleven, en dat o-p ruimer schaal ver loven zijn verleend. Uitvoerig wordt gesproken over de wenschelijkh-eid, om geen varkens me-er te leveren beneden den prijs van f 1.20. De voorzitter wijst ©r verder op, dat bij den minister geprotesteerd is 'tegen den prijs van f 17 voor paardeboonen, en jandene prijsbepalingen, di© onbillijk zijn te- noemen. De heer Stevens meent, dat er reden is om aan te nemen, dat ongeveer alle boonen in de provincie zullen kunnen blijven. Dit zal echter van de Brood- commissie afhangen. Op een vraag van den heer Hombach, zegt de voorzitter, dat de regeering vermoedelijk wel het recht heeft van de boeren te eischen, dat ze hun boonen dorschen en weg voeren. Besloten wordt de bestaande Statuten- en Huishoudelijk Reglement nog een jaar te laten gelden, om dan de nieuwe re geling te doen ingaan. Drukke werkzaam heden waren oorzaak, dat de herziening der Statuten no-g niet gereed is gekomen. Alsnu wordt overgegaan tot de bespre king der minist. verordening op- de zaai- plannen 1917. Jhr. Van Vredenburgh leidt deze bespreking in, namens de afd. Tho len. Spr. legt den nadruk op de onbillijk heden, waartoe deze regeling aanleiding geeft en vraagt een regeling aan te ge ven, die billijker is tegenover de boeren. De heer Snijder voegt er enkele bezwaren bij, die vooral jonge boeren, die- hun overgenomen bedrijf willen veranderen, treffen. Spr. zou gaarne zien, dat de zulke eenige tegemoetkoming ontvangen. De heer Welleman onderschrijft een en ander. Spr. wjjst er o-p, dat de wet alieen verbiedt meer speculatieve g-ewassen tq verbouwen dan zoo en zooveel. Dhr. v. Oeveren wil niet steeds aan het percen tage vasthouden, doch door gemeen schappelijk overleg de zaak regelen. Al leen bij onwilligheid zou het percentage toegepast kunnen worden. De v-oorzitter zegt nu den minister te zullen verzoeken voor Zeeland een apart percentage vast te stellen gegrond op de cijfers van 1913, 1914 en 1915 en ge- meentenwijze een reg-eling te treffen, op dat de druk zoo weinig mogelijk ge voeld wordt. Er zal verder bij den minister o-p aan gedrongen worden, dat hij van vlas en suikerbieten afblijft, wijl deze zaken voor de volks- en veevoeding van belang zijn. (Z.) GOES. Overleden: 7, Johanna Geertrui- da Kien, 45 j., geh. met, Wilhelmus Jo- sephus Maria Bitter. MIDDELBURG. Ondertrouwd: M. van der Ende, jm. 23 j. en A. Verstrate, 'jd. 26 j. Gehuwd: J. H. Dijserinck, jm. 31 j. en M. H. Callenfels, jd. 23 j. Bevallen: C. Vreeke, geb. Bogers, d.; M. P. van Tiel, geb. Schip-per, d.; J. P. Murk, geb. Pouleijn, z. Van 4 to-t 7 Nov. 1916. VLISSINGEN. Ondertrouwd: T. te Riele 32 j. jm. en M. A. H. Mentink 27 j. jd. Getrouwd: J. J. van'der Jagt 30 j. jm. en J. Stofkoper 24 j. jd. Bevallen: M. C. d© Pillecijn, geb. Spaenhoven, d.; D. de Neef, geb. van Bel, d.; H. Geldof, geb. Bavaud, z;L. V. Schoolmeester, geb. de Meulenaere, d. Overleden: J. H. Meijer, man van A. C. de Witte, 43j.; P. van Dijk, man van J. van der Kuijl, 54j.; D. Flisso baalj-e, d. 7 maanden; A. Post, wedr. va,n ,Wj. J. Huibregtse 78 jaar.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 3