LI BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. Losse Oorlogsberichten. J wering dat het aangevallen was. De geallieerden moeten in de toekomst zekere waarborgen hebben, en een vrede op stevigen grondslag was slechts mogelijk wanneer de wereld bevrijd werd van het dreigende spook van liet Pruisische militairisme. Inmiddels houden de centralen voet bij stuk en maken in het Oosten zelfs vorderingen van belang. Een Fransch succes bij Verdun. Men seinde ons hedenmorgen het Pa- rijsche 'Officiëele avond-communiqué van 24 dezer dat aldus luidt Op het front van Verdun hebben de Franschen deDuitsche linie over een breedte van zeven en een diepte van 3 K. M. ingedeukt. Het dorp en fort Douaumont zijn ver overd; de steengroeven bij Haudromont zijn genomen en de stelling langs den! weg BrasDouaumont is bezet; 3500 ge vangenen werden gemaakt, waaronder 100 officieren. Oe verovering van Constanza. Toen de verbonden troepen den spoor weg Constanza-Czernavada tot op 10 K.M. waren genaderd, zoo meldt Korr. Nor den, kon die door het zware geschut op verscheidene plaatsen onder vuur worden genomen. De terugtocht der verslagen Roemeniërs en Russen werd daardoor ten zeerste bemoeilijkt en tegenstand was onmogelijk, aangezien de spoorweg onbruikbaar werd en versterkingen dien tengevolge niet vlug genoeg konden wor den aangevoerd. Voorts werd de terug tocht door het vliegereskader erg ver ontrust. De verbonden troepen drongen met weergalooze volharding op, vooral de Bulgaren, die zich aan de spits van het leger bevinden. In het „Berliner Tageblatt" is een be schouwing opgenomen over de waarde van Constanza. De stad was de grootste opslagplaats. De geheele haven was een staatsbedrijf en omvatte reservoirs, die tezamen 180 duizend tonnen konden in houden. Deze werden dan weer aan par ticuliere maatschappijen verhuurd. Het bedrijf ging als volgtDe uit het bin nenland komende treinen van ketelwa gens worden gebracht op het hoogplateau dat de haven insluit. Daar worden zij geledigd in meetreservoirs van 60 ton. De olie vloeit dan door buizen naar de voor- raadreservoirs. Treinen van •vierhonderd ton worden aldus in twee uren tijds ge leegd. Deze voorraadreservoirs worden leeggepompt in tankstoomschepen, die zich in de haven bevinden. De meeste groote maatschappijen bezitten buiten de haven 'groote tanks, die door middel van buizen met de groote staatreservoirs verbonden zijn Dr. Frans van Cauwelaert, zoo wordt uit Havre bericht, is van hier over Londen naar Nederland terugge keerd, nadat hij te Hoogstrate zijn ge wonden broeder, luitenant Aug. van Cau welaert, heeft bezocht, en een langdurig onderhoud met den Koning en verschei den ministers heeft gehad. Vermoedelijk zal hij na zijn terugkeer een verklaring aan de Vlamingen openbaar maken. Hij was bij zijn vertrek vol goeden moed nopens de toekomst der Vlaamsche zaak, en met name nopens de Vervlaamsching der Gentsche Hoogeschool. Onder den indruk der jongste gebeurtenissen en de vertooeen van v. Cauwelaert lijdt het geen twijfel, of na de vernietiging der Duitsche onderneming te Gent zal de Regeering een zuiver Belgische vervlaam sching zonder dubbele leergangen der Gentsche Hoogeschool invoeren. („De Tijd".) De nieuws eiechen der Entente aan Griekenland. In verband met den eiscli der gealli eerden tot overbrenging van de geheele Grieksche strijdmacht in Tliessalië naar den Peloponnesus en de uitlevering aan de geallieerden van liet oorlogsmateri aal van die strijdmacht, verneemt Reuter, dat de Koning zich bereid verklaarde toe te stemmen in alle maatregelen ter beveiliging voor generaal Sarrail's basis noodig, maar dat hij erop wees, dat het overbrengen van de Thessalische troepen niet noodig is. Derhalve kan de Koning de beweeg redenen van den eisch niet begrijgen; wordt hem een nadere verklaring ver strekt, dan zal hij de quaestie in ernstige overweging nemen. De Fransche militaire attaché nam daarop de nota terug, teneinde 's Ko ningstegenwerpingen tebevoegderplaatse over te brengen. De strijd aan de Somme PARIJS, 24 October (Havas). Niette genstaande de ongunstige weersomstan digheden veroverden de Engelschen de geheele hoogte 128 en wierpen de Duit- schers van de Noordelijke hellingen. Na de verovering van Saillv-Saillisel op den 18en October behaalden onze troepen nog belangrijke successen ten Noord-Westen van Morval. Dit waren twee zeer interessante operaties, waar van het resultaat was, dat het Fransche front in dezen sector gerectificeerd werd en nu een rechte lijn vormt ten Noorden van Morval tot ten Noorden van Sailly- Saillysel. Le Translay wordt vandaar beheerscht, hetgeen den opmarsch der Engelschen naar dit dorp ondersteunt De Engelschen maakten daar o k vor deringen en sloegen tegenaanvallen schitterend af. De „Excelsior" wijst op de kortheid van de artillerievoorbereiding voor den aanval op de hoogte 128 en brengt dan hulde aan de vorderingen, welke met de artillerie van zwaar en middelbaar kaliber volbracht zijn. OOSTfiNHIJ K. De in o o r d op graaf S t it r g k h. Het stoffelijk overschot van den ver moorden staatsman is Dinsdagmorgen in een met een glazen deksel voorziene me talen kist naar de eenezaal van het ministerial paleis overgebracht, welke zaal in een chapelle arden te was her schapen. Naar aanleiding van den moord op graaf Stiirgkh vestigt in de „Vorwarts" een schrijver de aandacht op da figuur van den veelbeproefd en _keizer Frans Jozef: „Hij verloor zijn broer, zijn zoon, zijn vrouw, zijn neef en troonopvolger de bloedige heelden van Queretaro, Mayeriing, Genève, Sarajewo vliegen ons "voorbij nu zijn raadsman in den allennoeielijksten tijd. Alle menschelijfc gevoel buigt het hoofd voor .den ouden man op den troon, Wie heeft beleefd wie gedragen, wat hij beleefd en gedra gen heeft!" Tweede Kamer. (Zitting Van 24 October.) Na beëediging Van den hoer De Kan- ter, het nieuwe lid voor Dordrecht, wordt het wetsontwerp tot instelling van een Volksraad voor Indië zonder stemming aangenomen. Daarna wordt voortgegaan met, de be handeling der Grondwetsherziening. De heer van der Voort van Zijp zet zijn rede voort. Hij acht liet. begrijpelijk, dat hij den geweldigen ommekeer in do stemming der linkerzijde, onder de voor standers van het hijzonder onderwijs er zijn di,e ook na den arbeid van de be- vTedigingscommissie nog vreezen, terwijl verschillende, uitingen, den laatsten tijd van de linkerzijde gehoord en uitgespro ken, bet recht geven te vragen naar de juiste bedoeling van de linkerzijde, Wiji verkeeren nu in onzekerheid, waarin niets zeker is, dan dat men allterlei voorbehoud maakt, terwijl toch het voorgestelde art.. 192 het compromis is waarhij de antirevolutionairen het ma ximum hebben gegeven van wat zij geven kunnen. Wat het kiesrecht betreft, hebben de e.enige honderdduizenden kiezers meer, antirevolutionairen geen bezwaren tegen wel echter tegen het beginsel waarop al gemeen kiesrecht wordt toegekend en wat de zegepraal van het individualisme he- teekent. Huismanskiesrecht is nu toch niet te verwezenlijken; hij' wil daarom algemeen kiesrecht aanvaarden als pen beter dan wat wij thans hebben. Hij' is tegen Vrouwenkiesrecht, doch als dit. komt, moet het vooreerst aan de ge huwde vrouw worden gegeven. Stemplicht acht Spr. ongeoorloofd. De heer Loeff betreurt het, dat Üe herziening niet breeder is opgezet, dat met name niet onder de oogen wordt gezien de vraag of de andere organen dan .de provinciën, gemeenten en water schappen in ons Staatsverband niet wor den opgenomen. Hij had ook liever kies recht en onderwijs in een ontwerp gere geld gezien. 'Het verband ware dan ook gemakkelijk gelegd. Hij brengt Minister Cort van der Linde in de eerste plaats hulde voor de erken ning van het goed recht der bijzondere school, daar dit voor spr. een zaak van recht is, terwijl Algemeen Kiesrecht een kwestie van politiek en opportuniteit is. Ook spr. keiirt handel in beginselen af, doch waar kiesrecht een kwestie van op portuniteit is, is hier van zoo iets' geen sprake. Spr. maakt zich ten aanzien van kiesrecht, los van de motiveering van den Minister. In zake het passieve Vrouwen kiesrecht geeft spr. zich gewonnen, omdat dit iets anders is dan het actieve Vrou wenkiesrecht. Het actieve Vrouwenkies recht. is voor de groote meerderheid der Katholieken geen beginselkwestie, daarom! zijn zij niet principieel tegen het weg nemen der beletselen uit de Grondwet en zij vereenigen zich met. het betreffende voorstel der Regeering, omdat zij liet ver standig achten, de kwesties van den dag, die beroering kunnen wekken, aan den gewonen wetgever over te latene. Spr. is voor evenredige vertegenwoordiging en aanvaardt het stelsel door de Regeering gekozen. Stemplicht acht hij noodzakelijk en hij dringt er hij den Minister op aan, op dit stuk pal te staan. Spr. en zijn politieke vrienden zijn voor het onderwijs-artikel zooals' wordt voor gesteld. Zij gaan niet mede met den eisch van de antirevolutionairen, betreffende additioneele bepalingen inzake het onder wijs, doch zouden gaarne zien, dat in de Grondwet -een termijn werd bepaald voor de uitvoering van art. 192. Dhr. De Muralt, afgev. van Oostburg, is niet tegen de finantieele gelijkstelling1 doch wenscht waarborgen, dat overal vol doend openbaar onderwijs zal zijin en dat het bijzonder onderwijs deugdelijk zal wezen. Dhr. van Leeuwen verdedigt het Vrou wenkiesrecht. Hut ss. ..Fortuna" gezonken. Men seinde ons Woensdagavond pa afdruk van ons blad. LONDEN. Het Nederlandsche stoom schip „Fortuna" van de Kon. Ned. Stoomboot-Mij te Amsterdam, op reis van. Rotterdam naar Cardiff, is bij Nc.wh.aven op een mijn geloopen of ge torpedeerd en .gezonken Men vreest, da.t de kapitein en vijftien man zijn ver dronken De Stuurman en negen man zijn te Newhaven aan wal gebracht. (Het ss. „Fortuna" was groot 1254 bruto en 730 netto tons, gebouwd in 1912 bij de N. V. werff Rijke? Co., te Rotterdam. Red.) (Nadere bijzonderheden ontbreken. Men zie onder laatste berichten. Red.) Verkiezing Eerste Kamer. De. Prov. Staten van Zuid-Holland heb ben tot lid der Eerste Kamer gekozen (vacature Waterschoot van der Gracht), den heer F. H. van Wijchen (R.-K.), lid der Tweede Kamer voor Haarlemmer meer, met 43 stemmen te0»en 24 stammen op dr. A. Plate en 10 op den heer W. II. Vliegen. Ons antwoord aan dn geallieerden. Wij vernemen dat het bekende „memo randum" van de geallieerde mogend heden inzake de toelating van duik- booten in de neutrale wateren, eenigen tijd geleden .ook aan de Nederlandsche regepring is overhandigd. De .regeering heeft in haar antwoord van 14 dezer doen uitkomen, dat, bij gebreke van speciale bepalingen ten aanzien van duikbooten, de regelen, in het algemeen voor oorlogsvaartuigen voorgeschreven, ook op de oorlogsduikbooten van toe passing zijn. De re,geering heeft er verder op ge wezen, dat krachtens de neutraliteits- procla.matie, do toegang tot de Neder landsche territoriale wateren, havens en reedon aan alle oorlogsschepen der belli- geranten dus ook aan de oorlogs duikbooten is ontzegd, en dat slechts in de, in voornoemde proclamatie uit drukkelijk vermelde uitzonderingsgeval len een verblijf binnien het Nederland sche rechtsgebied wordt toegestaan. Wat de handelsduikbooten betreft, heeft do regeering opgemerkt, dat geen enkel volkenrechtelijk beginsel haar in- terneering zou rechtvaardigen. Wordt 'een duikboot in het Neder landsche rechtsgebied aangetrofffen, dan iö het, evengoed als zulks het geval is bij niet-,onderzeeërs, mogelijk, door een onderzoek' miet zekerheid vast to Stel len. jof het schip het karakter van een oorlogschip of van een handelsvaartuig heeft. De volledige tekst van dit antwoord zal in het eerstvolgend Oranjeboek wor den opgenomen, (De Tijd) Caoaoaanvoer stopgezet. De N. 0. T. heeft aan de Kon. Ne derlandsche IJoyd len Kon. West-In- dischen Maildienst verzocht, tot nader or der, geen c-acaohoonen resp. van Por tugal, Rrazilië en West-In,iië, naar Ne derland te vervoeren, ook niet die. par tijen, waarvoor reeds vergunning was gegeven. Daar de Nederlandsche fa brieken het ruwe product in hoofdzaak uit deze landen betrekken, worden deze door den genomen maatregel zwaar ge troffen. Een bom(T) uit een Zeppelin geworpen. De „Dordtsche Courant" meldt, dat bij een onderzoek ter plaatse, waar de bom zou zijn neergevallen, men niets heeft kunnen vinden, van ontwortelde hoornen, vernielde wegen en dergelijke oorlogsgru welen. Het eenige, zoo meldt zij verder, wat van dit incident nog zichtbaar was, waren een plakkaat modder, welke uit de sloot gebaggerd was, een strookje weg van I.1/2 M. lang en V2 M. breed, dat uit los pas geworpen grint bestond en een boom, waarvan een reepje bast ter lengte van een dertig centimeter was afgescheurd. Het. is dan ook hoogst onwaarschijnlijk dat hier een bom zijn moorddadig werk heeft verricht. Wat ervan overgebleven was, is' heden morgen door den garnizoens - en den groepscommandant alsmede den inspec teur van politie en eenige officieren per auto uit Hoog Blokland gehaald en in Gorcum door de militaire autoriteiten op geborgen en ofschoon men ons uit een oogpunt van militair belang het overschot niet kon laten zien, hebban wij toch on geveer het signalement kunnen vaststel len dit is: een soort hak van ailumi- nium, ongeveer een halven meter in door snede en voorzien van koperen kraantjes. Nog afgezien van het resultaat der ex plosie, is ook deze beschrijving op een hom niet van toepassing en vermoedelijk is hier dan ook een benzine-bus neer gevallen en is door de schok de benzine ontploft, met het gevolg dat er een gat van een 35 c.M. diep en V/g M. lang in den weg geslagen werd en de stukken wijd en zijd vlogen, waarbij! één ervan de boomontvelling veroorzaakt heeft. Dat de benzinebus zoo onverwachte naar lagere sferen gedaald is, zou mis schien te verklaren zijn, doordat de Zep pelin plotseling overgeheld heeft. Ooggetuigen toch hebben gezien, dat het luchtschip eerst snel lager kwam, om dan plotseling steil omhoog te varen. Het scheen alsof er iets aan het lucht schip enklaar was geworden, het wa.s onzeker in zijn bewegingen en bleef lang op verschillende plaatsen hangen, alsöf het niet tegen wind in,.,kon komen. Wanneer men de tijden- waarop het schip gezien is, vergelijkt met de afstan den tusscben de waamemingspunten blijkt ook wel dat het Tuchtscjhip zeer langzaam gevaren heeft. Het spreekt dat het gebeurde in .om liggende plaatsen veel consternatie teweeg-, gebracht heeft, doch uit bovenstaande moge dan blijken, dat het zoo'n vaart niet geloopen heeft. Goes. Op het onverwachts werden Dins dagmorgen de gemeenteraadsleden opge roepen voor een spoedeischende vergadering van den gemeenteraad tegen haif vier des namiddags van den zelfden dag. Zeven heeren bleken op het bepaalde uur aanwezig, n.l. de heeren Fransen v. d. Putte, v. d. Bout, Hollroann, Donner, Dekker, Plazier en Von Schmidt. De voorzitter, de heer De Beaufort, deelde mede, dat B. en W. door den directeur der gasfabriek gewezen op de steeds stijgende ijzerprijzen, gemeend had den den raad in spoedeischende vergade ring te moeten bijeenroepen teneindd met de heeren den aankoop te overwegen van gasbuizen voor Kloetinge. De heer Donner verklaart niet te be grijpen waarom, daar toch de directeur die prijsstijging al lang heeft zien aan komen, de raadsleden onvoorbereid plotse ling uit hun bezigheden worden gehaaid. Waarom daar niet over gesproken in de vergadering van 20 October j.l.V De voorzitter antwoordt, dat dit komt wijl nu den directeur een offerte had bereikt, waarop binnen 2 maal '24 uren antwoord wordt verlangd. De heer Donner insisteert en wijst er op, dat waar alles duurder wordt en al les ook na den vrede nog lang duur zal blijven, de directeur reeds veel vroe ger zjjn maatregelen had moeten nemen. De heer Dekker heeft een ander be zwaar. Op het convocatiebiljet voor den| raad stond: aankoop gasbuizen voor gas levering aan Kloetinge. Aangezien echter het contract tusscben Goes en Kloetinge: voor gaslevering aan laatstgenoemde ge meente nog niet is afgesloten, kan de raad onmogelijk adviseeren tot. aankoop van buizen voor gaslevering aan Kloe tinge. De heer v. d. Bout zegt, da.t die bui zen altijd later weer met winst van do hand kunnen worden gedaan, wij zitten er dus nooit aan vast. Do heer Fransen v. d. Putte vindt do opmerking van den heer Dekker juist, maar maar zegt er bij, dat wellicht in een besloten vergadering, te houden met) den hier aanwezigen directeur der gas fabriek, over de kwestie een nader licht zal opgaan. Hierop gaat de raad over in geheime vergadering. Na drie kwartier wordt de openbare vergadering heropend en deelt de voorzitter mede, dat B. en W. hun voorstel tot aankoop van gasbuizen in trekken. Niemand nj.ee r iets te vragen hebbende, sluit de voorzitter de vergadering. Het zou aanbeveling verdienen, dat het stalpersoneel van Van Gend en Loos bij- het brengen van wagens in en uit den stal aan de Brouwersgang, de boomen der wagens overeind liet staan, althans des avonds. Toen toch Maandagavond bij- de inval- elnde schemering een drietal dames door de Brouwersgang een uitgespannen wa gen voorbijging, viel een hunner over de op den grond liggende boomen van den wagen, die zij niet zag en bezeerde zich ernstig aan de borst. Ook zou een lantaarn bij den insprin genden, des avonds pikdonkeren hoek van de School en den stal verre van misplaatst zijn, want de lantaarn bij' het leger des Heils ziet haar licht ondervangen dooi de takken der voor staande linde, terwijl de lantaarn bij het huis der burgemees ters geen genoeg licht geeft, om de duis ternis bij de boven omschreven plek te verwijderen. Naar wij vernemen, is met het uit leggen der spoorlijnen van de Lokaal'- spoor op Zuid-Beveland een begin ge maakt en wel met de zuidlijn in de rich ting Goes's He-er Arendskerke. Dinsdagmorgen is in „de Prins van Oranje" een vergadering gehouden van aandeelhouders der „Suikerfabriek Zee land", om te komen tot eene beslissing tot wijziging der statuten, welke beslis sing in eene vorige vergadering te Mid- deltburg niet kon worden genomen, we gens onvoltalligheid der vergadering, vol gens art. 63 der statuten. Thans werd, toen de voorzitter de heer Welleman van Krabbendijke na zijn ope ningswoord dit punt aan de orde stelde, de statutenwijziging zonder discussie en. hoofdelijke' stemming aarigenonien. De benoeming van 3 leden der com missie van Toezicht geschiedde al oVen vlug, want toen een der aanwezigen voor- Stelde, de' c.andidaten door het bestuur genoemd, fiij acclamatie te benoemen en niemand zich daartegen verzette, werden do heeren \V. Kakcbeeke, dr. Jenny Weij- 'prjnan en J. B. "Beéu Sr.,, hij acclamatie 'iet leden der 'coniunssie van Toezicht bpnoemd. De beide plaatsten, ter verga- ..dering aanwezig, verklaarden deze benoe ming .aan! te nemen én werden daarop door'dén'voorzitter-geïnstalleerd. De voor zitter en secretaris werden door de ver gadering gemachtigd;- ctm 'namens de ver- ceniging de acte der statutenwijziging vo.or. den notaris te doen passeeren. Daarop las de ter vergadering aanwe zige notaris Verhulst van Middelburg de Statuten voor, zooals die thans luiden in hun 70 artikelen. Van de gelegenheid, door den voor zitter geopend, om wat men in het belang der vereeniging achtte, te berde te bren gen, werd door niemand gebruik gemaakt. De voorzitter deelde nog mede, dat .er Voortdurend aandeelen worden geplaatst die sinds de vorige vergadering van 2613 tot 2800 zijn gestegen en dat aan deze vergadering was deelgenomen door 129 aanwezige en 96 vertegenwoordigde leden, gezamenlijk 1043 aandeelen remplacee- remle en 333 stemmen uitbrengende. Waarna de vergadering door den voor zitter onder dank voor de trouwe op komst werd gesloten. Ter vergadering was mede aanwezig dr. P. Van Ginneken, directeur der fabriek, Maandagavond werd een ledenver gadering van de Vereeniging „de Am bachtsschool" alhier gehouden. Aanwezig 9 bestuursleden en 1 gewoon lid. De begrooting voor 1917 werd in ont vangsten uitgaaf vastgesteld op f 12225.50. Het bestuur wérd gemachtigd, plannen to beramen tot uitbreiding,, van de Am bachtsschool. Het aantal leerlingen neemt toe en verschillende lokalen zijn te klein geworden. Het lid P. Oosterbaan vroeg of aan de Ambachtsschool ook gelegenheid gegeven zon kunnen worden, om onderricht te ont vangen in typografisch teekenen, zooals ook wel elders, aan ambachtsscholen wordt onderwezen. Spreker, gaf desge vraagd eenige toelichting wat daaronder wordt verstaan. De Voorzitter zegde gaarne overweging toe, doch meende, dat bedoeld onderwijs wellicht thuis behoort op de Gem.-avond- school voor ambachtslieden, aangezien het, blijkens de bedoeling van den heer Oosterbaan, in de avonduren moet wor den gegeven. Zaterdag zijn de eerste „regesrings"- aardappelen aangekomen. Ze zijn thans, in alle aardappelwinkels verkrijgbaar te gen den prijs van 5 cent per kilo. Maatregelen worden genomen, opdat steeds een voldoende hoeveelheid aardap pelen aanwezig zal zijn. (Volksblad) Middelburg. Gisteren, Dinsdag, was het 50 jaar geleden, dat het Gasthuis op het Noordplein alhier in gebruik werd genomen, nadat sinds de 17e eeuw 'de zieken verpleegd waren in het gasthuis in de Lange Delft. Het nieuwe gasthuis werd onder burgemeester Bijleveld door den heer H. Rekkers, voorzitter van het bestuur der godshuizen, op, 24 October 1866 met een uitvoerige rede geopend. De herdenking van het 50-jarig bestaan van het Gasthuis alhier werd, gisterenmiddag o. a. bijgewoond door den Commissaris der Koningin en den burgemeester van Middelburg, verschil lende iandere autoriteiten, heeren dokto ren, waaronder ook van buiten Middel burg. Het, woord werd gevoerd door den voor zatter van het bestuur der Godshuizen, den heer Herman Snijders, die op het belang van het jubileum wees, door deq heer dr. D. Schoute, die in een zeer fraaie rede een historisch overzicht gaf over het wel en wee van het gasthuis van 18161916 en daarbij het groote verschil schetste tusschen het gesticht iri de Langedelft en het tegenwoordige. Verder wees de Commissaris der Ko ningin, mr. H. J. Dijckmeester, op do groote belangstelling, die het gesticht bij personen uit alle lagen der maatschappij trekt. De burgemeester, de heer P. Du- mon Tak, bracht dank aan regenten en regentessen voor de wijze waarop zij steeds belangloos de zorgen voor he.t gast huis op zich nemen en uitvoeren. Namens 160 oud-patiënten bood de heer mr. J. A. Fokker het bestuur een fauteuil met zes stoelen en tafelkleed voor de regentenkamer aan als blijk van waar deering van het werken van het gasthuis. De heer dr. R. Beilingh bood namens de afdeeling Walcheren van de Maat schappij tot bevordering der geneeskunde een zilveren inktstel aan. Ten slotte huldigde de heer Snijders nog den heer W. A. Entink, die nu reeds 57 jaar in het gasthuis werkzaam is (7 jaar in het oude en 50 in het nieuwe) en overhandigde hem een enveloppe met in houd. Na, afloop werd de thee gepresenteerd in een keurig versierde zaal, terwijl ook gelegenheid gegeven werd om hét gesticht te zien. Gisterenavond werd het jubileum in meer besloten kring gevierd. Hedenmorgen had een aanrijding plaats tusschen een automobiel, die van

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2