UIT ZEELAND. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Gemengd Nieuws. A H| tlvervloed van haring. Het gaat de haringvisscherij den laat- sten tijd bizonder goed, meent de Msb. De loggers komen volgeladen binnen. De logger VI. 97, liad zooveel haring in de vleet gekregen dat slechts een ge deelte der netten aan boord kon worden gehaald. De overige netten moest hij met de haring verloren laten gaan. Eerste Kamerverkiezing. Het Tweede Kamerlid de heer Van VVichen komt ook in aanmerking voor de verkiezing tot lid der Eerste Kamer op a. s. Dinsdag in vacature, ontstaan door het overlijden van Mr. van Water schoot van der Gracht. Althans de heer Van Wieken is in een vergadering van de club van R. K. leden der Provinciale Staten van Zuid-Holland als randidaat aangewezen. Goes. De tijdelijk te Bussum verblij vende Vlaamsche dichter D r. René De Clercq heeft Donderdagavond j.l. voor Algemeene Wetenschap pelijke Belangen alhier een voor lezing gehouden uit zjjn gedichten, het lichtere genre vóór, het zwaardere genre na de pauze. Daar zijn gedichten de vrucht zijn zijner levenservaringen en. le vensimpressies, schakeerde hij de voor lezing met het vertellen van vele bijzon derheden uit het Vlaamsche Volksleven in het algemeen en het zijne in het bij zonder. De Clercq is een volkskind, op een na de jongste van een talrijk gezin en geboren in de West-Vlaamsche streek bij Kortrijk v lar tal van dichters en kunstenaars hebben geteeld, als Rodenbach, Gezelle, Verliest, Stijn Streuvels, Emile Claus enz. Zijn dichterlijke opleiding dankt hij voor een deel aan de lessen van Hugo Ver liest, die hij in liet aan zijn geboorte plaats grenzend dorp Ingoyghem dikwijls hi-zocht. Hij is gehuwd met een smidsdochter uit zijn geboortedorp. Zijn poëzie beweegt zich hij voorkeur iu het licht lyrische genre. Zij is niet om een poëtisch beeld te gebruiken een braischende berg stroom gelijk, maar eer aan het klate rend beekje, nu eens helderder, dan weer somberder getint naarmate van wind en weder. Zij streelt en behaagt door haar onbe twistbaar kunstschoon, doch het gemoed schokken en ontroeren tot in zijn diepste vezelen doet zij niet, noch wekt zij die gevoelens op waarvan Da Costa spreekt als hij zingt: „Dichter zijn is de aard beheersehen Met onbreekbren vórstenstaf". I Vele zijner verzen als „Piet de man denmaker", „Hemelhuis", „Moederken al leen", „De Bietebauw", „De Fransch- rnans", waren het gehoor reeds hekend uit „de fraaie liederen van Emile Hulle- broeck, die voor Algem. Wetensch. Belan gen tweemaal optrad, andere als ,,'t Vink je", „De Eenden", „De Dorschvlegel", „De Touwslager", „De Kuiper" enz. wa ren den meesten nog nieuw. De dichter, een stoere verschijning met zijn vollen bruinen haard, wist zijne ge dichten met de hem eigen gloed en verve en Vlaamsche goedlachschheid voor te dragen, al had een Noord-Nederlandsch oor hier en daar een andere intonatie verwacht. Het auditorium was zeer belangstel lend en aandachtig. Zondagsrust apothekers. Zondag 22 Oct. a. s. zal de apotheek van La Porte geopend zijn. De beide andere zijn dan gesloten. Men hoort van verschillende zijden klagen over het rotten van aardappelen der opgedane winterprovisie. Deze kwaal, een gevolg van het natte zomerweder kan, zoo al niet geheel dan toch voor een goed deel, verholpen worden dooi de aardappelen nu en dan te keeren. Men voorkomt daarmede het broeien. Zekere J. S verpleegde in het Gasthuis alhier, vertoefde gisterenmiddag in den winkel van dhr. B., toen hij plot seling onwel werd en in elkaar zakte. Spoedig ingeroepen geneeskundige hulp ken niet meer haten, want na eenige eenige «ogenblikken gaf de ongelukkige den geest. Bevolking. In de eerste helft van de maand October zijn in deze ge meente Ingekomen: Joh. Zuidweg, bakkers knecht uit Kapelle, L. Kerkstraat. 27; F. Maijs, dir. rijksdagnormaalschool, Katten dijke, Oostsingel 256; Ca. G Rentmeester, apoth. assistente uit Apeldoorn, Groote Markt 66; C. A. Limonard, kellner, Vlis- singen, Groote Markt 3; B. A. van Geijn. assist. Post, Amsterdam, Wijngaardstr 54; P. M. Magielse, hoedenmaker, Kloetinge, Naaste pad 78; L. Steutel, chauffeur, Hoek, Klokstraat 155; J. A. Janse, koop man, Middelharnis, Kleine Kerkstr. 262; Chr. Sinke, zonder beroep, Kloetinge, Klokstraat 163; L. L. van Hoorn, tim mermansknecht, Hilversum, Bocht van Guinee 113. Vertrokken; H. Langeveld, kantoor bediende naar Axel; M. van Sidderen Maas, letterzetter, Alphen a. d. Rijn; P. van Sabben, leeraar wiskunde, Leeuwar den; H. J. de Jeu, telegrafist, Rotterdam. (M. Ct.) Heden hield de commissie, be noemd door de Vereen, van Burgemeesters en Secretarissen op Zuid- en Noord-Beve land tot het maken van een ontwerp regeling voor de distributie van levens middelen op genoemde eilanden, haar tweede vergadering onder voorzitterschap van den heer I. D Franssen van de Putto, wethouder der gemeente Goes. Wegens afwezigheid van den secretaris der com missie, den heer Welleman, nam de heer Vaheke hel secretariaat waar. De voorzitter deelde mede, dat het ge meentebestuur van Goes aan tal van andere gemeentebesturen had gewaagd om mededeeling van regelingen welke door die gemeenten, hetzij afzonderlijk, hetzij in samenwerking met omliggende ge meenten inzake aankoop en beschikbaar stelling van levensmiddelen waren ge troffen. Van de ingekomen antwoorden, die meerendeels negatief waren, deed de voorzitter mededeeling. Het gemeentebestuur van Alkmaar had o. a. een afschrift gezonden van een tot den Minister van Landbouw en Handel gericht adres, waarin aan den Minister verzocht werd, door het aanhangig maken van eene wijziging der distributiewet 1916, het daarheen te leiden, dat het in de distributiewet bedoelde één tiende ge deelte der kosten alsnog worden gebracht ten laste van het Rijk en zoo daartegen overwegende bezwaren bestaan, eene rege ling te willen treffen, waarbij deze kosten worden omgeslagen over alle gemeen ten des Rijks in verhouding van het zielen aantal van elke gemeente, tengevolge waarvan de aan elke andere regeling ver bonden hoogo kosten van controle en administratie overbodig zullen worden. De voorz. stelt voor, namens de com missie bij den Minister adhaesie te betui gen met den hoofdinhoud van genoemd adres, waartoe onder algemeene instem ming wordt besloten. De regeling die van de gemeente Hoorn was ingekomen, bood wel iets goeds, ook ten opzichte van de samenwerking met de omliggende gemeenten. Meer passend voor de commissie was echter de regeling die de gemeente Oud-Beijerland met om liggende gemeenten had getroffen. Naast een en ander waren door den voorz. de principieele punten in enkele artikelen neergelegd, waarmede de com missie zich, behoudens enkele aanvullin gen, gaarne vereenigde. De behandeling van deze artikelen met gebruikmaking van veel wat in de regeling Oud-Beijerland was geboden, leidde tot vaststelling in hoofdzaak van een ontwerp-regeling voor, de eilanden Zuid- en Noord-Beveland, bij welke, regeling getracht is, den gewonen handel zooals deze tot nog toe plaats vond, in tact te laten. Na, ampele overweging werd besloten, in het. ontwerp vast te houden aan ver rekening der totale kosten naar verhou ding van het zielenaantal der gemeenten. Voorzitter en secretaris namen op zich de redactie van de ontwerp-regeling na der vast te stellen, waarna de commis sie voor de eindvaststelling nogmaals bij een komt. Binnen eenige dagen kan dns een ontwerp-regeling allen gemeentebe sturen op Zuid- en Noord-Beveland berei ken. Den voorz, werd aan het eind der ver gadering dank gebracht voor zijn aange name leiding en meer nog voor de groote moeite ^ie hij zich gegeven had in "het verzamelen van gegevens. Middelburg. Gisterenmiddag had in de Bakkerskamer een vergadering plaats van de vereeniging „Het Middelburgsch Mu ziekkorps", waarin tot bestuurslid werd herkozen de heer A. J. B. Lambertz. Vastgesteld werd de begrooting voor 1917 aanwijzend in ontvang en uitgaaf een .bedrag van f5746.05V2- Onder de ontvangsten komt als ver moedelijk goed slot over 1916 een post voor ran f 173.02 en verder subsidie ge meente 12600, idem Bomme van den Broeckefonds f 763.03, legaat, van wijlen den heer J. Tak f240, contributie le den 11000, aflossing op instrumenten f20 en concert- en matinee-gelden f950. Van de uitgaven noemen wij de vol gende geraamde posten: salarissen £4590; opleidingscursus f 350 en diversen f 216.051/2. Gisteren werd hij de politie aangif te gedaan door vrouw B„ wonende in de Schuitvlotstraat, dat in haar woning een sterke gaslucht heerschte en dat gaspijpen waren afgesneden en ontvreemd, waarvan zij haar man, den bekenden P. B. ver dacht. Bij onderzoek bleek ook de munt gasmeter geledigd tp zijn. Hedenmorgen werd B., die intusschen reeds verbaliseerd was, wegens dronken schap1 en heleediging van een agent, aan gehouden en naar het bureau overge bracht, terwijl de pijpen bij oen lood gieter in beslag werden genomen. Door Gedeputeerde Staten is met ingang van 1 Nov. a.s. aan den heer Mr. Dt. J. II Labberton, eervol ontslag verleend als Hoofdcommies ter Provin ciale griffie van Zeeland. Donderdagmorgen had op de R. K. begraafplaats de ter aardebeslelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer C. Priem, in leven oud portier van het Gasthuis. Op het kerk hof waren aanwezig dr. D. Schoute en het. verplegend personeel uit het gast huis, terwijl de administrateur van liet gasthuis, de heer Bliek, met de familie hel lijk grafwaarts volgde. Een groote krans dekte de lijkkist. (Z.) De kooplieden op ie fruitveiling alhier hebben Maandagavond gestaakt, daag- hel bestuur weigerde te voldoen aan hel verzoek van den koopmaiisbon 1 0111 de uitsluiting van twee .kooplieden op ft: schorten, tot zij gehoord waren. LU- uitsluiting betrof ©en heleediging van den administrateur en een weigering om fruit aan te nemen. Woensdag was nog een der geschorste kooplieden niet weder toegelaten en nu weigerden, de andere kooplieden, voor zoover georga niseerd in den koopmansbond, om te koopori, met gevolg dat het aantal koo- pers gering was en do groenten, en vruchten heel wat minder opbrachten dan anders. Het veilingsbestuur grondt zich op art. 5 der statuten, dat het recht geeft een lid uit te sluiten. Het hestuur van den koopmanshoofd vindt. Ie straf te hoog en wil dat do geschorste eerst wordt gehoord. Nader meldt men: Door bemiddeling van den burgemeester is do staking op do veiling beëindigd. Aan den geschorsten koopman is gelegenheid gegeven alsnog aan het bestuur zijn verontschuldigingen aan te bieden, waarop de schorsing is opgeheven. Vlissingen. Hetstoomschip „Buitenzorg" voor de Rotterdamsc'ne Lloyd gebouwd op de werf „de Schelde" is Donderdag morgen van de rede alhier naar Rotterdam vertrokken voor het houden van den officieelen proeftocht. Met de mailboot. „Koningin Re gentes" kwamen Woensdagavond 13 pas sagiers mede, onder wie een werkmees ter en vier stokers va,n de gasfabriek te Zaandam, die met den burgemeester Ter Laan en den wethouder Duijs in Enge land ihehhen vertoefd om na, te gaan de werking van enkele onderdeelen der gas fabrieken. De heer Ter Laan keerde ver leden week reeds terug, terwijl de heer Duijs volgende week wordt verwacht. (Z In de Ylissingsche Courant deelde de heer Van Grol, secretaris van het Stedelijk Museum te Vlissingen, mee te hebben aangekocht voor genoemd mu seum een zoogenaamd „bedriegerij©" of „verklikkertje", afkomstig uit den Patriot tentijd, ongpveer 3 780T 795„een me daillonachtig voorwerp, geschikt 0111 aan den wand te hangen, ter grootte van een miniatuurtje, en bestaande uit. een h,alf bol vorm igen oranjekleurigen steen, gevat in een vergnldkoperen rand. Wanneer men dezen steen" verwarmt, wordt hij doorzichtig, men ziet en re- lief de beeltenis van Prins Willem V en zijn gemalin, waartussehen een Oranje boom in tobbe, een leeuw met een zwaard en een genius met een vaantje. Die „bedriegertjes" zijn zoo genoemd, omdat zij de staatkundige gezindheid van den bezitter bedriegelijk verborgen of door verwarming aan den dag brachten. (Z Hansweerd. Op veler verzoek werd Donderdagavond het bekende tooneelstuk „Het herderinnetje van Lour des" voor de tweede maal opgevoerd. Ofschoon we van meening zijn, dat deze tweede opvoering achterwege iiad kunnen blijven, aangezien de eerste opvoering, voorafgegaan door een generale repetitie, voldoende was om het Roomsch publiek van Hansweerd van dit speciaal Roomsch stuk te doen genieten, willen we toch volgaarne van het gepresteerde op dien avond hier melding maken. Ook ditmaal mocht een talrijk publiek van een zeer beschaafd, correct en na tuurlijk spel genieten. Alles ging uitste kend en het schoone, boeiende tooneel stuk werd ook nu wederom hoogst ver dienstelijk en loffelijk opgevoerd. De nastukjes „Ons ideaal", het moeielijkste, dat heel sierlijk werd voorgedragen, „Insubordinatie" en „Dedriehofjesdames" werden eveneens uitstekend weergege ven en oogstten luid applaus. Onze jonge vereeniging heeft bij baai- eerste optreden een buitengewoon gun- stigen indruk gemaakt. Als zij op den ingeslagen weg voort gaat, kalm, in goede orde en leiding, zal zij bij een volgend optreden zeer zeker weer de algemeene belangstelling van liet Roomsche publiek ondervinden. De eerste der door onze R. K. Kies- vereeniging georganiseerde ontwikke- lingsavonden voor dezen winter zal ge houden worden den 26en October a.s. in de zaal van den beer Mollet. Gespro ken zalworden over„Stemplicht"door den heer Vienings, secretaris der Centrale R KKiesvereeniging in het district Goes. Wolfaartsdijk. Zooals reals gemeld kwam Woensdag hot gerecht uit Mid delburg alhier, ooi een nailer onderzoek in 1e 'stellen naar de dieptreurige sterf gevallen van het. gezin A. Pot, vrouw om dochter. Na het gerechtelijk onder zoek werd verlof gegeven om de lijken to begraven. Zij werden dan ook Don derdagmiddag ter aarde besteld. Het was een in-droevige stoet, de drie lijk koetsen achter elkaar, gevolgd door een groote schare lijkgangers en verdere in woners, die allen diep onder den, in druk waren. Onder hen bevonden zich de burgemeester en de leden van den gemeenteraad. Dis. Do Jager hield bij de: groeve een lijkrede. („M. C."j Ouwerkerk. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing voor een lid van den gemeen teraad waren uitgebracht 107 geldige stommen (aantal kiezers 139). Hiervan ver kreeg Chr. Boogerd 45 stemmen en J. v. tl. Velde 62, zoodat gekozen is de lieer J. v. d. Velde. (Z. N.) St-Jansteen. Ondanks de duurte van verschillende bouwstoffen, heerscht hier een ware bouwwoede. Nieuwe huizen, werkplaatsen, schuren, vlasfabrieken, pak huizen enz. rijzen als paddestoelen uit den grond op. Alles wijst er op, dat aan de grensstreek een zekere welvaart heerscht, welke men voor den oorlog tevergeefs zou gezocht hebben. Met dit is alles echter nog niet in den woning nood voorzien, om reden er nog talrijke Belgische gezinnen zijn, die zich met een houten barakje of een klein kamertje moe ten behelpen. Alles duidt er echter op, dat zoo de industrie op deze wijze blijft voortgaan, we hier binnen enkele jaren een der mooiste en welvarendste dorpen uit deze streek zullen hebben. Een ylasbewerker, zekere A. d. B. verstuikte bij zijn arbeid zijn pols. Voor eerst. liet zich het geval van weinig be- teefcenis aanzien, doch de man pioest zich deze week onder doktersbehandeling stellen. De man kreeg een paar dagen geleden de z.g. klem in de hand, met het. ongelukkig gevolg, dat hij overleed. Hij was slechts 28 jaar oud on. korte lings geleden gehuwd. Bij een twist kreeg een jongeling van den Heikant een messteek in den huik. Be toestand is vooruitgaande. Van een en ander is proces-verhaal opgemaakt. Clinge. De Duitschers doen van de Bel gische landbouwers in de Vlaanderens overal opeischingen van aardappelen, hooi, stroo en voederbieten. Oostburg, In de Graanbeurs trad met veel succes voor de soldaten op Prof. Baldini, een bekend goochelaar. Het mi litair muziekkorps verleende zijne mede werking. Op de markt wordt reeds heel de week witte kool aangevoerd van een land- houwer onder Zuidzande. Zij gaat. per tram en per 'hoot verder naar de fa brieken. Het. Groene Kruis alhier zal z'ich aansluiten bij de Centrale vereeniging tot bestrijding van de Tuberculose. Aan de beurt van aïtreding als be stuursleden der Arnabachts,school voor Oostburg en omstreken zijn dhrn. F. van Dam en H. Gratama te Oostburg, f'. van Vooren te F,ede en A. de Rruijnc te Nieuwvliet. We vernemen, dat ten stadhnize geschoten tarwe te verkrijgen is voor f 17 per II. E. Alleen voor veevoeder is deze tarwe te gebruiken. Schoondijke. Algemeen klagen de jagers over het gering aantal hazen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Patrijzen zijn er bijna niet. Vele jagers zullen niet eens' kunnen vol schieten tot het. geldelijk bedrag' der jaehtaete. Kapellebrug. Van het gehouden rijwiel- feest namen 650 personen deel. IJet was zeer druk in het dorp en vooral de. ne ringdoenden maakten goede zaken. Retranchement. Aan de grens zijn 2 Duitsc.he soldaten overgekomen uil Knocks sur Mer. Zuiddorpe. Nabij de grens werd een „heer" uit Neuzen aangehouden en be keurd, omdat hij een half pond peper hij zich droeg, kennelijk met het doel om dit te smokkelen. Eede. Nabij de grenzen worden door de Duitschers overal versterkingen aan gebracht. Door Maldeghem trekken ge durig nieuwe troepen in Zuidel. richting. Sas van Gent. Bieten naar Bel gië. Hier heerscht groote drukte met. den doorvoer van suikerbieten naar België. Be uitvoer is toegestaan voor deze cam pagne, onder voorbehoud, dat er van de door de Belgische fabrikanten gecontrac teerde bicten 33.000.000 K.G. ter ver werking in Nederland zullen blijven voor voldoende suiker in ons land Besmettelijke ziekten. Van 11 lot en met 17 October zijn de. navolgen le besmettelijke ziekten iu Zeeland ter kennis van den Centraion Gezondheidsraad gekomen; roodvonk één geval te Neuzen en één geval te Mid l d burg. Diphteritis: 2 gevallen te Clinge, 1 le HontenisSe, 1 te. Westdorpe, en 1 le Zie rik'zee. („M. C.") Weltevreden. (Part. Tel.) In Djambi en Balembang is thans een macht van meer dan 3000 man op de been. Poeag- gawah Abdoelah is gearresteerd. De op standelingen vielen aan de Tambesi de onzen aan; er vielen aan hun kant zes dooden. Weltevreden. De zaak van de.n Ja panner Minami (hij wien brieven zijn ge vonden, waaruit bleek dat hij onlusten wilde verwekken) komt 25 dezer voor de rechtbank te Soerahaja. Deze zaak trekt groote belangstelling. Schiermonnikoog. Gisterenmiddag en avond kruisten twee vliegtuigen ten noor den van het eiland. Vandaag werd hevig kanongebulder gehoord nit noordelijke richting. Hoek van Holland. Aan den westkant van den Barijaart is een logger gestrand. F.en reddingsboot is uit Burghsluis ter assistentie vertrekken. 20 Oct. 5 uur 's namiddags. Berlijn. '(Officieel). Ondanks het. re genachtige weer was de artillerie-actiö aan beide oevers zeer hevig. Door onzen aanval Is liet. grootste deel van de door de Engelschen op 18 dezer bezette loop graven ten noorden van den straatweg Accourtl'Ahbaye ontrukt Engelsche aan vallen ten noorden van Courceletfe en Le Sas mislukten. Van de door de Engel sehen hij hun grooten aanval gebruikte „tanks" liggen drie vernield voor onze linies. Op hel Oostelijk front bij het leger van prins Leopold v. Beieren liepen Rus sische tegenaanvallen np pnze stellingen, ten noorden van Sinia.wka aan de Sarjok dood onder voor hen zware verliezen. Ton Zuid-Westen van Sivistelnibi op den westelijken oever van de Marajotsa bestormden Duitsche bataljons een be langrijke Russische hoogte'stelling. Rus sische aanvallen op onze linie aldaar wer den afgeslagen, zoowel als pogingen tot herovering onzer stelling; 5 officieren, 2050 man en 11 machinegeweren vielen in onze handen. Leger van aartshertog Karei. De grens gevechten in Zevenburgen duren voort. Aan het Lobroedsjafront (leger van Ma ckensen) wordt de gevechts-actie leven diger. Front in Macedonië: Na een aanvanke lijk succes werd de aanval der Serviërs in de boog van de Cerna gestuit. Ten noorden van NitchiKuonina en ten zuid-westen van 't Doiranmeer pa^ 'trouilleaanvallen van den vijand. Parijs. (Officieel.) Van het Sommefront wordt geen infanterie-aetie gemold. In den afgeloopen nacht werd de ar- tilleriestrijd met hevigheid voortgezet in de streek van Sailly-Saillisel en in den sector Belloy-Berny. In Lotharingen hebben de Franschen gemakkelijk overrompelingspogingen op kleine Fransche posten in de streek van Dcsanges afgeslagen. Overigens een kalme nacht aan het front- Oostelijk front: I11 de streek van de Stroema-Barwar hevige artilleriestrijd. Aan den linkeroever van de Cerna hebben de Serviërs, hun marsch voortzettend, noordelijk van 'I dorp Brad een schitterend succes behaald op de. Bulgaren. Het. pla teau en bet dorp Belyesolo zijn door de geallieerden stormenderhand genomen. Aanzienlijke Rulgaarsch© strijdkrachten zijn gevlucht. De vprliezen der Bulgaren zijn zeer groot. Salonlkl. (Partic. Telegraaf.) Na. een hevigen strijd slaagden gisteren de Ser viërs erin de Bulgaren aan den Cerna- oover 1e verslaan. Het krachtig versterkte dorp Brad, de heuvels ten noorden daar van en het. dorp Veletelo vielen in han den der Serviërs, die de naar het noor den aftrekkende Bulgaren vervolgden. Ser vische vliegers wierpen hommen op den terugtrekkenden vijand en diens trapspor- ten. De Bulgaren lieten 3 kanonnen, ver scheidene machinegeweren, veel oorlogs- materieel en een aantal gevangenen, waar onder officieren, in handen der Serviërs, die door deze overwinning weer dichter bij Monastir zijn. De Servische artillerie beschoot de vijandelijke batterijen en krijgsvoorraden te Palok en ten noorden van Brad. Een déraillement. Maandagavond omstreeks half acht had op- het. empla cement te 's-Hertogenbosch een zeer ern stig déraillement plaats. Van een goede rentrein ontspoorde de locomotief, op de hoogte van het goeilerenbureau, waar schijnlijk door een verkeerden wisselstand, en dit had ten gevolge dat een twaalftal wagens op en over elkander liepen,, waar van er vele tot. gruizelementen werden versplinterd. In enkele wagens bevonden zich schapen en biggen, waarvan er eenige gedood en andere geblesseerd wa ren. Een viertal lijnen, waarover het goe derenvervoer plaats heeft, waren veTsperd. De schade is groot. F. c n 10 2-j a r i g e. De heer H Wieriks, Ie Apeldoorn, had Zaterdag het zeldzaam voorrecht zijn 102den verjaardag te vieren. Zijn eerbiedwaardigen leeftijd in aanmer king genomen, genie.t hij nog een goede gezondheid, trouw bijgestaan door zijn 92-jarige echtgenoot©, met wie hij ruim 60 jaren in echt. vereenigd is. (Hbl Laf. Zondagavond werd een schild wacht, op post staande voor de Ragijne- straat, te 's Gravenhage, door vier bur gers lastig gevallen. De lnatste.11 gingen tot handtastelijkheden over ©n wilden den schildwacht te lijf, deze verdedigde zich zoo goed mogelijk, doch kon niet

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2