Rechtszaken. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Afloop verkooDingen, aanbestedingen enz. ONDERWIJS Land- en Tuinbouw. Burgerlijke Stand. Marktberichten. KERKNIEUWS. standelijke vermogens ook moet worden getwijfeld, werd huiswaarts geleid. (VI. Ct.) Tot sluiting Van het seizoen had Maandag een prijsschieting plaats van do sociëteit „Gaai- en Doelschieting" alhier. Er waren vele fraaie prijzen uitgeloofd. De hoofdvogel werd afgeschoten door den heer P. Latere, de linker- en rechter zijvogel resp. door de heeren H. Daal huizen en J. Reinier, de linker- en rech- terkal resp. door de heeren P. Haaze en Fontaine. Gedurende het seizoen werden de meest hoofdvogels geschoten door den heer M'. van Leke, de meeste zijvogels door den heer Gardeine, terwijl de meeste kleine vogels door den heer Fontaine werden geveld. Met een toepasselijk woord werden de prijzen door den vice-voorzitter, den hr. A. J. Klijberg aan de winners uitgereikt. (VI. Crt.) Maandag herdacht de hoofdconduc teur der Staatsspoor A. H. Mathijsen al hier, den dag waarop hij voor 25 jaar bij de Staatsspoor in dienst trad. Hij ontving de gebruikelijke gratificatie met oorkonde. Die Duitsche vliegmachine die ver leden week in Zeeuwseh-Vlaandereii daal de, is Maandag van hier per spoor naar een onzer vliegkampen gezonden. Maandagavond ongeveer 6 uur hoor de een wielrijder, die langs het Jaagpad nabij Ylissingen reed, hulpgeroep. Er bleek iemand in 't kanaal te liggen, doch te ver van den wal om zoo hulp te kunnen bieden In de buurt lag gelukkig een roeiboot, waarmee nog tijdig de drenke linge, een gehuwde vrouw, bereikt werd. (M. Ct.) Door den minister van Landbouw, Nij verheid en Handel, zijn met ingang van 1 November in het derde district van den inspecteur van den havenarbeid o.m. werkzaam gesteld, de onder-inspecteurs van den havenarbeid de heeren J, Hel- linga alhier en A. J. M. Nolet te Terneuzen. Zierikzee. Maandagmorgen mei in de haven alhier een Belgisch kind onder de oogen barer moeder te water, die op dat zien in onmacht viel. Waren er geen andere menschen in de omgeving geweest, het kind was verdronken. (M. Ct.) Wolfaartsdijk. Droevige dood door vergiftiging. Onder zeer vreemde en pijnlijke ziekteverschijnselen, als beklemming der spraakorganen, waar omtrent de ter hulp geroepen geneeshee- ren geruimen tijd in het onzekere ver keerden is hier binnen drie dagen het echtpaar Pot en diens 32-jarige dochter overleden. Het eerste slachtoffer stierf Zaterdagnacht, n.l. mejuffr. Pot, Zondag avond stierf de dochter en Maandagavond de man, de heer A. Pot. „De Zeeuw" aan wie wij deze bijzon derheden ontleenen deelt mede, dat dit droevige driedubbele sterfgeval ten slotte moet gezocht worden in het eten van gesteriliseerde spinazie, die stond in een gebarsten flesch. Naar wij vernemen, is heden de justitie uit Middelburg naar hier gekomen tot nader onderzoek in deze zaak. Krabbendijke. Maandag werd op last van den burgemeester de broodkaart van E. S. ingetrokken, nadat tweemaal was ge constateerd, dat het regeeringsbrood als varkensvoer werd gebruikt. (Z.) Rilland-Bath. V an de drie paarden van den heer P. Bruijnzeel, welke Zaterdag morgen uit een weide alhier werden ver mist. zijn er Maandagmiddag twee terug ge vonden in een weide te Schore. De dieren waren uit de weide gebroken en hadden de reis ondernomen vermoedelijk naar hun ouden stal, daar een hunner kort geleden door B. was gekocht te Oude- lande en een te Borsele. Het derde paard, 18 maanden oud, is hier geboren, en was gisteravond nog niet terecht. (Z.) Bevordert tot arts aan de Amsier- damische universiteit die heer ,T. A. Blok, geboren alhier. Zuiddorpe. Bij K. B. is aan C. van Waes op zijn verzoek met ingang van 15 Nov. eervol ontslag verleend als bur gemeester dezer gemeente. (Z.) Terneuzen. Maandagmiddag werd alhier een conferentie gehouden in het gemeen tehuis, waarbij tegenwoordig waren He burgemeesters van Terneuzen, Hoek, Philippine en Z aam slag eu de Secre taris 'der 'gemeente Terneuzen. De Bur gemeester van Sas van Gent was niet verschenen. De Burgemeester van Ter neuzen was voorzitter en opende deze bijeenkomst, waarbij hij kortelijk liiteen- zette op welke wijze de distributie der levensmiddelen door de gemeenten dient te geschieden. Vast staat dat (ie bruinbroodregeling, de melk en aardappelen-voorziening, door de gemeente zelfs tan lig wordt ter hand genomen. Andere levensmiddelen waarbij de bijslag komt kunnen gezamenlijk wor den geregeld. Daarvoor is een organi satie noodig. Na eenige bespreking werd voor deze organisatie een verordening vastgesteld. Besloten wordt om iu eigen gemeente voor te stellen, tot dien ger meanschappelijken arbeid over te gaan. Het Centraal-Bureau voor de distri butie wordt gevestigd te Terneuzen. Biervliet, dlier wordt in den laatsten tijd zeer geklaagd over het bijzonder laat aankomen van poststukken. Cou ranten, die anders des mi Idags hun adres sen bereikten worden nu pas om 4 uur namiddags ontvangen. De oorzaak moet gezocht worden .iu de „nieuwe" regeling 'de hemel be ware „ons voor „nieuwe" regelingen volgens welke <je post thans gesorteerd wordt in tde tram tusschan Bieskens en Schoondijke. Die tijl is natuurlijk veel tekortmen neemt daarom alles maar mee door, om hot later op den middag gesorteerd te Schoondijke af te geven. Naar wij vernemen zal hiertegen ter bevoegder plaatse worden .geprotesteerd. Inmiddels steunen Wij dit protest krach tig. Bio t er prijs. In de afgeloopen week liepen de boterprijzen hier nog «1 uiteen. Terwijl de meesten zich hielden aan don redelijken middenprijs der markt te Oostburg, maakten anderen liever ge bruik van den prijs Ï2 per kilo, welke voor oenige kilo's' was besteed op veiling "dor V. P. N. aldaar; want in IJzendijke was Zaterdag geen noteering en, weet u, ate daar nu wel noteering was geweest, zou deze zeker den prijs dier paar kilo's van ide V. P. N. 'te Oost burg bereikt hebben. Dus'Wiel won der dat deze liefhebbers van hoog© markten niet inzien, dat z© hun eigen put graven en .dat het met de boterprij zen zal gaan als met die 'der tarwe. Hot gerucht loopt dan ook dat de dis- tributiecommissie de boter zal1 aanslaaan, om ze 'fegen regeeringsprijs te verkoo- pen. Ook mogen de belasting-ambtenaren deze twee-guldien-boter-boeren, wel in de gaten houden bij het opmaken 'der oor logswinstbelasting voor het jaar 1916. Dan zat het zijn: „Wie het ondersta uit de kaïn wil hebben, krijgt het deksel op den neus." Hcdenimorgian is vlak voor het dorp Zoutolande uit zes aangespoeld een groot© Eingelsche mijn, wielke onder militaire bewaking is gesteld. („M. C.") Arr. Rechtbank Zierikzee. In de zitting van 17 October zijn ver oordeeld wegens: diefstal: C. K., 39 j., veldarbeider, Nieuwerkerk, bij verstek, tot 1 m. gev.; eisch 14 d.; K. W„ 12 j., Zierikzee, terug gave aan ouder zonder toepassing van eenige straf, conform eisch 0. M.; mishandeling: J. C., 23 j. en J. d. M., 21 j., visschersknecht, Zierikzee, 1 m. gev.; eisch 14 d, D. 0., 31 j., landbou wer, St. Maartensdijk, tot f 10 b. s. 14 d. h.; eisch f 15 b.; M. A. S., 17 j., veldar beider, St. Philipsland, tot f 10 b. s. 1 mi. tuchtschool; eisch f20 b. (M. Ct.) Den Haag. Grondwets'berziening Twee de Kamer. De heer Lohma.n (Goes) ver klaart, dal 'Ie Christelijk'-IIistorischK] bij eerste lezing art. 80 en art. 192 ieder op zichzelf zullen beschouwen. Hij er kent. echter, dal er politiek verband be staat tusschen heide. 'Bij tweede lezing zullen de Christ,-Hist, omdat Grond wetsherziening niet alle dagen geschiedt, waarschijnlijk adviseerengeen herzie ning zonder art. 192, alles of niets. Spreker aanvaardt een uitbreiding van het kiesrecht als politiek noodzakelij!:. Of er gevaar bestaat voor overhieersching dor Staten-Generaal door den volkswil, lrangt alleen van de Staten-Generaal zelf af en niet van min of meer uitgebreidheid van het kiesrecht. Spr. ziet geen .reden liet kiesrecht te onthouden aan zelfstandig© ongehuwde vrouwen. Evenwel besta 't er overwegend bezwaar om- het kiesrecht te verteenen aa,n de gehuwde vrouwen en jnwonend® dochters, daar door politieke actie het gezin gevaar loopen kan, vooral bij min gegoeden Stemplicht moet voor wouwen alleen gelden voor zoover zij zich aanmelden, en zich daardoor bevoegd verklaren voor het kiesrecht. Alles moet echter ter regeling aan den gewonen wetgever worden overge laten, waarom; spr. de redactie der re geering aanvaardt. Den Haag. Vanmiddag is in den Dieren tuin door de vereeniging voor vrouwen kiesrecht een vergadering gehouden, waar na men te half vier naar het Tweede Kamergebouw trok om een adres ten gun ste van het vrouwenkiesrecht aan te bie den. Den Haag. De socialistische vrouwen clubs van Amsterdam, Rotterdam, Haar lem en Dordrecht hebben heden aan het gebouw der Tweede Kamer een motie overhandigd ten gunste van het vrouwen kiesrecht. Parl|s. De bankier Rochetti, die kleine spaarders voor een paar honderd millioen francs had opgelicht, is gearresteerd. Hij deed onder valschen naam dienst aan het. front als motorwielrijder. 18 Oct. 5 uur 's namiddags. Berlijn. (Off.) Ten noorden van de Somme bereikte in breed© sectoren de artillerieactie eene aanzienlijke sterkte. Engelschc aanvallen bij Le Sars en Gneu- decourt en Fransche aanvallen van Les- boeufs tot aan Rancourt smoordon in ons versperringsvuur. Een aanval bij AucourtL'Abbaye werd in de kiem gesmoord. Bij Gueudecourt kwam het tot hevige gevechten van man tegen man waarbij wij onze stellingen behielden. Oprukkende Franschen in de streek van Moirval Rancourt zijn teruggeslagen. De vijand is Sailly binnengedrongen. De strijd duurt daar nog voort. De terzijde van het hoofd- operatietooneel bij Thiopval, CourceLette en Beauchavesne gedane aanvallen lever den voor den vijand geen succes op. Vijf vijandelijke vfiegtuigen moesten in een luchtgevecht het onderspit delven. Leger van den Kroonprins. Oostelijk van de Maas levendige artillerieactie. Oostelijk oorlogstooneel. Leger van Prins Leopold van Beieren. Na de sterke infanterie-aanvallen op ons front bij Lucz', die onder zware verliezen voor den vijand werden afgeslagen, bepaalde deze zich tot het afgeven van levendig artillerievuur. De vijandelijke infanterie, die bij1 Zwijzij Oostenrijksch-Hongaarsche troepen aan viel, werd onder zware verliezen in zijn loopgraven teruggedreven. Westelijk van den Narajefka-oever be stormde een Beiersche batterij een Rus sisch steunpunt, nam 2 officieren en 350 man gevangen en veroverde 12 machine geweren. Bij het Jeger van aartshertog Karei en in Zevenburgen niets bijzonders. Leger van Mackenzen. Aan weerszijden artillerievuur. Ten noorden van de 'lijn ItoniiaFiorina vijandelijke aanvallen die mislukten. Een Servische post aan den noordelijken Czema-oever werd verdreven. Parl|S. (Officieel.) Aan geheele Som- me-front wederzijdse!» beschieting. Ten Oosten van Belloy-en-Santerre werden 2 nieuwe vijandelijke aanvallen met zware voor hen afgeslagen. Vliegers van den vijand hebben op Amiens bommen gewor pen, doch zonder militaire schade te ver oorzaken. Londen. (Officieel.) Wij" beschoten vij andelijke stellingen bij Neuville, St. Vaast, Wijtschaete en ten N.O. van Yperen. Ten Zuiden van de Ancre wederzijdsche ar tilleriebedrijvigheid. Onze vliegers betoonden zeer groote activiteit. Verkenningsvliegtuigien hebben bommen geworpen 0{p vijandelijke spoor- wegljjnen, stations, fabrieken en depots. Vier vijandelijke vliegtuigen en twee kabelballons werden naar beneden ge schoten. Londen. De „Times" verneemt uit Athene, dat door een Grieksche depu tatie bij den Amerikaanschen gezant is geprotesteerd tegen het optreden van de Entente. De gezant verklaarde, dat zijn regeering niet tusschenbeide kon treden en hij niets anders kon doen dan het protest aan zijne regeering opzenden. Londen. De „Daily News" verneemt uit Athene, dat een Fransche troepen- afdeeling een kampement heeft opgesla gen in de koninklijke tuinen. Op weg daarheen klonk in de hoofdstraat de kreet _,,Leve Duitschland (Bovenstaande staat waarschijnlijk in verband met anti-Entente betoogingen der Atheensche bevolking na. afloop van een door den koning gehouden wapenschou wing. Red.) Rome. Maandagmiddag wierpen Itali aanse!» en Fransche watervliegtuigen op een algemeene verkenningsvlucht aan de Westkust van Istrië, ondanks het ongun stige weer, met succes bommen op vijan delijke oorltogsschepen hij RovignO' eu op Punta Salvère. In een'gevecht met vijan delijke vliegtuigen werden er twee getrof fen; een daarvan kon men volgens waar nemingen zien dalen. Ondanks de beschie ting door vijandelijke artillerie zijn alle vliegtuigen weer naar hunne basis terug gekeerd^ caties voordoen, zou Monseigneur aan. het einde dezer week het St. Franciscusgast- huis te Botterdam kunnen verlaten, ten einde naar Haarlem terug te koeren. („De Tijd.") Notaris H. J. van Nouhuijs te Zierik zee verkocht Maandag te St. Annaland in het openbaar '1.14.40 H.A. bouwland en zijkantweg aan den Winkelzeeschen weg voor f 1395 aan P. Nelisse te St. Maartens dijk; 0.65.20 II.A. bouwland en zijkant weg aldaar voor f 1315 aan Jac. van Houdt te St. Annaland; 0.33.60 H.A. bouw land bij dien weg voor f 1375 aan J. Hoek Cz. te St. Annaland, Alles per 39 A. 24 c.A. (M. Ct.) Notaris Beuningh te Groede verkocht voor den heer A. de Muijnck te Breskens een woonhuis met erf. Verkocht voor f 1700 aan den heer J. Keukelaar te Bres kens. (M. Ct.) Pauselijk gunstbewijs. Men meldt uit Rome aan het „.Cen trum": Dinsdag 10 October vierde de HoogEerw. Pater Theissling, generaal der Dominikanen, zijn naamfeest (H. Lodovi- cus Bertrandus.) Op den vooravond van dit feest deed de II. Vader aan Pater Theissling een prachtig portret van Zijne Heiligheid overhandigen. De H. Vader had eigenhandig Zijne warme gelukwenschen onder de foto geschreven. Z. D. H. Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot assistent te Rotlerdam (H. Antonius Abt) den weleerwaarden heer H. Ulleman, en tot assistent te Schagen, den weleerwaarden heer W. A. G. van Rhijn (beiden 15 Aug. 1.1. priester gewijd.) Geslaagd te Rotterdam 17 October de dames: M. F. Dees te Aardenburg, S. M. Goedhals te IJzendijke, C. Aarnautse te Groede en de heer J. P. Aerts te IJzendijke. Te Breda 17 October de dames IC. M. van Hante te Axel en E. L. Waelput te Zuiddorpe. Fruit in voorkoop. Het Bestuur der Fruit-Centrale zond een circulaire aan Veilingsvereenigingen en Controleurs van den volgenden ia- houd: Hiermede hebben wij de eer te uwer kennis te brengen, dat van Maandag 16 October 1916 af alleen appelen en pe ren mogen worden geveild voorzoover die worden aangeboden door telers uit eigen oogst en door houders (handelaren, pach ters van boomgaarden) van vóór 6 Sep tember 1916 gekochte appelen en per-en, die daarvan aangifte aan de- Vereeniging „Fruit-Centrale" hebben gedaan en in bij gaande lijst zijn opgenomen. Waar ongetwijfeld velen nog hebben 'verzuimd hiervan opgave in te zenden, stellen wij hen die vóór 6 September 1916 appelen (en of) peren in voorkoop hebben gekocht, of het fruitgewas in boomgaarden hebben gepacht, nog lot 21 October 1916 in de gelegenheid opgave te doen van de hoeveelheden in Kilo grammen uitgedrukt, die zij, naar een zoo juist mogelijke raming, van zoete appelen, zure appelen, stoofperen en handperen, op- Versohillende plaatsen, met aanduiding der gemeente waar, in voor koop hebben. Van 17 en 18 Oct. MIDDELBURG. Bevallen: A. de Jonge, geb. Douw, d.; W. J. de Keijzer, geb. Gideonse, z.; A. Buijsse, geb. Joosse, d.; J. Onderdijk, geb. Goedhart, d. Overleden: C. Priem, 73 j., wedn. v. IJ. van Gessele; C. de Vos, 74 j., wedn. v. Catharina de Steur; C. Bostelaar, 46 j., gesch. GOES. Huw. aangifte: 1.7, Marinis Meij- aard, 23 j. jm. te Goes, onlangs te 's Gra- venhage en Anneke Pieternella Kamer man, 24 j. jd. te 'sGnavenhage; Gerard van de Kreeke, "26 j. jm. te Wolphaarts- dijk en Stoffelina Hijnian, 24 j. jd. te Goes, onlangs te Bloemendaal. Geboren: 16, 'Janus Jacob, z. v. Johan nes Jacobus Petrus Liplijn en Krina Coo- man te Rotterdam. Overleden: 17, Arie, 2 j., z. v. Hendrik Wijs en Elisabeth Christina. Maas. Van 14—17 Oct. VLISS1NGEN. Ondertrouwd: G. Grijze, 24 j. jm. en C. M. Wegeling, 24 j. jd. Bevallen: M. P. Gort, geb. Bondewel, d.P. van Gemert, geb. Withagen, d.; A. M. Abrahamse, geb. Van den Driest, d.; S. M. de Queierij', geb. Mus, d. Overleden: A. Timmerman. 2 w„ z.; A. Maas, 10 mnd z. (M. Ct.) Monseigneur Callier. In den gezondheidstoestand van Z. D. II. Mgr. A. J. Callier trad nog geen verande ring in. Door den hehandelenden genees heer, die over het verloop der ongesteld heid tevreden is, blijft absolute rust voor geschreven,. Wanneer zich geen compli Veilingsver. „Goes en Omstreken". Goes, 18 October 1916. Peren: Weidrager (le soort) 1417, Idem (2e soort) 9, Pondspeer 78, Groe ne Chamontelles 10, Kleipeer (val) 8i/2, Witte Sui)kerij 10, Peer zonder zaad 10, Beurré Clego 1522, Beurré Durondeau 912, Afval 79 ct., alles per K.G. Appels: Court-pendu 810, Goudrei- net (le soorO 15—171/2, Idem (2e soort) 8, Sterappel 814, Hondsmuil 69, Zu re Bellefleur 1113, Zoete Bellefleur 8 —10, Goudreinette (uitschot) 8, Erm- gaard 10, Schuttersreinette 611, Jac ques Lebel 14, Gulderling 10—11, Zoete Ruster 1314, Reinette Daar (2e soort) 6, Afval 57 ct., alles per K..G Diversen: Haas fl.20, Roode kool 24, Witte kool 6, Savoye kool 23, Bloemkool 4 ct., alles per stuk. Veilings vereeniging „Zuid Beveland". 17 October 1916. Groote veiling. Rambour Mortier voor het Buitenland f 12 b f20.; Idem voor het binnenland f 6.90 a f 12Goud Reinet voor het bui tenland f20 a f23; Idem voor het bin nenland f 10 h f16Grof zuur voor het buitenland f 17; Idem voor het binnenl. f10; Gemengd zuur voor het buitenland f 13; Idem voor het binnenland f8; Zoete Campagne le soort f9 a flO; Idem 2e soort f5 a f6; Courtpendu voor het bui tenland f9 a f21; Idem Yvoor het bin nenland f8 h f10; Zure Bellefleur voor het buitenland f24; Idem voor het bin nenland f 14 a f 15Zoete Bellefleur f 10; Weidragers f 12Bezy de Chaumontel groen f 11, alles per iOO K.G. Kleine veiling. Peren: Bezy de Chaumontel groen 1016, Bruine 1014, Weidragers 10 14, Pondsperen 1015, Jodenpeer 13— 15, Beurré Durondeau 2022, Winter- Suikerij 1415, Doyenné du Cornice 60 67, Nouveau Poiteau 2030, Beurré Clairgeau 2024, Beurré Bachelier 30, Beurré Diel 3040, Beurré Superfin 38, Soldat Laboureur 2640, Fresorier Le-S acher 30, Bezi van Schonouwen 1822, Curê 18, Bauwmann Reinette 1215, Gieser Wildeman 1216, Duchesse d' An- goulême 30, Bergamotten 12, Winter- louwtjes 1214, St. Germain 1013, Winter Rietpeer 1015 ct.., alles per K.G. Appels: Courtpendu 1018, Pomme Present van Lunteren 16, Zure Bellefleur d'Orange 1116, Goud Reinet 1020, 1216, Rambour Montier 1016, Bis marck 1120, Ananas Reinette 12, Kroon prins Rudolph van Oostenrijk 1012, Hondsmuil 1114, Sterappels 2527, Reinette Tulpa 12—23, Reinette d' Or 10 12, Rurters 79, Peperappel 1012, Princesse Noble 1215, Sc-hutters Reinette 1012, Bijenkorf 1013, Armgaarde 12 13, Bloemzoet 1112, Groninger kroon 12—18 cent, alles per K.G. Diversen: Noten 4457 cent per 100, Kleine ajuin 10 ct. per K.G., Mis pels 8 ct. per K.G., Rapen f 1 a f 1.70 per 100 K.G., Witte kool 4 ct. p. stuk, Roode kool 4 ct. per stuk, Pijpajuin 6 ct. per K.G., aardappetefi 5 a 6 ct. p. K.G. Vlissingen, 17 October 1916. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Andijvie 1170, Spinazie 2846, Krop sla 3850, Zuring 13 ct., alles per mand. Pieterselie 913, Kervel 27 ct., beiden per klein mandje. Rapen 31/24ty2, Kroten 351/2, Peen 5i/27, Selderie 3l/2 5x/2, Pieterselie iy22, Prei 7i/29l/2 ct., alles per bos. Bloemkool 6V214V2, Roode kool 3i/2—7, Savoye kool 3i/27 V2, Witte kool 5 ct., alles per stuk. Snij- boonen 171/218, Princesseboonen 31Vs' 35, Suikerboonen 13J/a21i/2, Thoma- ten 29x/233i/2> Uieu T1/^10, Peen o1/2, Druiven 54, Afval peren 7l/s, Soldat La boureur 251/2, Nouveau Poiteau 29, Jo- séphine de Malines 17, Beurré Clair geau 27, Beurré Spa 13, Gold Pearmain 71/2, Huisman 71/2, Court Pendu IO1/2, Ermgaard 12i/2, Zure Bellefleur 14i/2, Goudreinetten 12i/2151/2 ct., alles uer K.G. (Z.) Hulst, 16 Oct. 1916. Per 100 KG. Tarwe f—a f—rogge f a fwintergerst f - at zomergerst fa f haver f a f erwten f 32.af 39.paardenboonen f af duivenboonen f a f witteboonen fa f bruineboonen f 30.a f 38.Ljlnzaad f 30.a f40. aardappels f0.a f0. Koolzaad per zak van 106 L. f Aangevoerd 42 stuks rundvee, verkocht 28, Varkens 31, verkocht 23. Boter per kilo f 1.75 a f 0. Eieren per 26 stuks f2.40. Op de veiling van de V. P. N. waren aan gevoerd ruim 3200 eieren. Prijs f 10.80 per 100 stuks. (Zelandia.) Goes, 17 October 1916. Kookerwten f 25;— a f31. - Bruine boonen f28.a f32.per H.L.Winter-koolzaad 130.— a f34.— per 100 K.G. Maanzaad f32 per 50 K.G. Karwijzaad f33.per 50 K.G. Aardappels: Eigenheimers f4.bonteen blauwe geen uitvoer. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks 110.— a f0.—Mid denprijs per 25 stuks f2.50. Aan particu lieren f0.— Boter per kilo f 1.70 a f 1.80. Middenprijs per halve kilo 10.88. Particulieren f 0.90. Afwijkende boter f0. Aanvoer eieren 170 stuks, waaronder 11 ganzeneieren a 15 ct. per stuk. Aanvoer boter 139 pond. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 2320 eieren. Prijs f 10.70 a f0. per 100 stuks. Oostburg, 18 October 1916. Oude Tarwe f32.af33.—Erwtenf36. a f 3Sbruineboonen fS6.a f38.kool zaad f36.— a f38. Amsterdam, 18 Oct. 1916. Op de veemarkt werden aangevoerd 128 vette kalveren le kwal. f 1.50 a f0. 2e kwal. fl.40 a f 1.30, per K.G., 73 nuchtere kalveren, f 12 a f 16, per stuk, 386 vette varkens. Geen handel. (M. Crt.) AMSTERDAM, 18 Oct. Aardappelen. De aardappelprijzen waren heden Zeeuwsche eigenh. per mud f4.50 a 4 60 Zeeuwsche blauwe f5.90 6.25 Zeeuwsche bonte f5.90 6.25 Limburgsche Industr. f3.60 „3.80 N.-H. Zandeigenh. f 4.60 5.40 Drentsche eigenh. 2.75 3.60 Flakkeesche eigenh. f 4.50 4.70 Friesche blauwe f5.80„ 0. Friesche Borgers f4.40„ 4.50 Hillegommer eigenh. 16.— 6.30 Spuische eigenheimers f 4.50 4.60 Aanvoer 9 ladingen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 3