ONDERWIJS Posterijen en Telegrafie. Sociale Berichten. SPORT Landbouw en Veeteelt faillissementen. Aileop verkoopingen aanbestedingen, m. 412e Staafsloferl|. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. jaar varensgezel te Kamperland f20 b. s. 20 d. h.westers pannigheidA. M. v. P. 20 jaar werkman, te Goes f 10 subs. 10 d. h. jovertreding bordeel verbod A B. A., 58 jaar logementhou der te Vlissingen f 100 b. subs, een maand hechtenis. De beer A. J. te Middelburg, die we gens Overtreding van de 'motor- en rij- wiehvet (niet voldoende uitwijken) door den katonrechter tot f 100 boe'.e subs. 20 d. h. was veroordeeld, van dit vonnis in boo gei' beroep gegaan. Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak was heden die tegen J. Z„ onderwijzer te Breskens, thans ge detineerd, beklaagd van verduistering van gelden, die hij als voorzitter van een loterijclubje onder zich had. De getuige A. E. Janssen, collecteur der staatsloterij, heeft op bekl.'s verzoek hem geld gezonden voor de prijzen, die op loten van het clubje gevallen waren. Later schreef bekl. om nieuwe loten te koopen, maar toen had hij geen geld. Getuige A. A. de Veij is er hij geweest, dat de penningmeester, G. Pleijte, het geld kreeg om bij te passen voor koopen van nieuwe lotenvan leenen van dat geld aan Z., zooals deze beweert, is geen sprake geweest. De bedoeling is geweesit, dat het geld van de prijzen bij Janssen bleef staan en niet werd opgevraagd. De penningmeester, G. Pleijte, zeide, dat hij de contributie geïnd heeft tijdens de vergadering en dit aan bekl. heeft afge geven om er nieuwe loten voor te koo pen; er is geen sprake van leenen ge weest. Getuige was pas penningmeester en gaf- daarom de loten aan bekl. af, om de uitgelote nummers direct te verzilveren. In een later gesprek verklaarde bekl. nog geen nieuwe loten te kunnen go- ven, omdat hij verhuisd was en er niet bij kon. Aan den collecteur had hij ge schreven geen geld te hebben, omdat de leden nog niet betaald hadden. De officier van justitie meent, dat bekl. schuldig is aan verduistering, maar dat er reden is voor een clemente straf, om dat bekl. nog nooit gestraft is en hij' in finantieele moeilijkheden verkeerde. Hij eischt 10 weken gevangenisstraf met af trek. De verdediger, mr. J. F. van Deinse, wees op den hoogen leeftijd van bekl., op zijn moeilijke huiselijke omstandighe den, daar hij steeds in onmin leefde met zijn vrouw en er nu ook een echtschei dingsproces tusschen hen gaande is. Pleiter zette uiteen, dat bekl. trakte ment moest ontvangen en daar de f35 van zou bijpassen, maar op dit trakte ment is beslag gelegd. Mr. Van Deinse vertrouwt op vrijspraak, ontslag van rechtsvervolging of een clemente straf. Vervolgens stonden wegens strooperij terecht de 18-jarige J. A. K. en de 16- jarige C. K., beiden uit olphaartsdijk. De jongens hebben kruisbessen afge trokken in een boomgaard van de Zeeuw se he Fruitteeltmaatschappij; zij bekenden dit. Uit de zaak bleek verder, dat het hier kruisbessen gold, die de plukkers had den laten hangen, want de oogst was reeds binnen. De officier vroeg f 1 boete, respectieve lijk één dag hechtenis of een week tucht school. De verdediger, mr. Evers, vroeg voor waardelijke veroordeeling. Wegens mishandeling stonden terecht A. v. R., 17 jaar, A. C. de M., 18 jaar, beiden te Terneuzen en C. J. de M., 17 jaar, te Zuiddorpe. Volgens getuige C. F. Goossens zijn de jongens hem en zijn vrouw gevolgd; zij mishandelden hem en een van hen trapte de vrouw, die zwanger was, zoodat deze viel en bewusteloos werd. I)e vrouw zeide, dat bekl. C. J. de haar wel degelijk trapte. De eisch luidde tegen C. J. de M. f 15 of 30 dagen, tegen de anderen f i0 of 20 dagen. De verdediger, mr. Groot, bestreed de dagvaarding. Thans werd behandeld de zaak tegen H. v. B., heibaas te Vlissingen, beklaagd van het veroorzaken van dood door schuld. Bekl. heeft n.l. op 12 Mei j.l. te We- meldinge eenige onder zijn toezicht staan de werklieden gelast een rioolbuis van ongeveer 1700 K.G. gewicht op te hijschen, waarbij het hijschtouw, hetwelk nader hand van ondeugdelijke kwaliteit bleek, is gebroken, tengevolge waarvan zekere De Vos een paal op zijn 'lichaam kreeg en aan de gevolgen overleed. De eerste getuige, tevens deskundige, J. Hulst, gaf inlichtingen over de lijk schouwing. De getuige J. C. de Jonge stond er samen met De Vos aan de lier, hij waar schuwde beklaagde nog de boel goed na te kijken. De bok viel om; op de lier en De Vos werd getroffen. Beklaagde zegt alles goed te hebben, nagekeken, er waren reeds 27 buizen met den bok verplaatst. Bekl. ontkent, dat getuige hem voor ongelukken heeft gewaarschuwd; hij meent, dat de lier niet verder af kan worden gezet. Getuige De Jonge meent, dat er heel anders had kunnen worden gewerkt, o.a. had voor iedere buis de bok behooren te worden verzet. Op vragen van den verdediger, mr. F. B. Evers, zegt getuige, dat hij in een sloot giegaan was, toen hij de bak hoorde vallen, de bak kon makkelijk, verzet worden. Getuige J. Wisse heeft de paal zien breken voor dat de bak omviel. Getuige had vroeger gezegd, dat de materialen hem minderwaardig voorkwamen, nu zegt hij, dat dit moeilijk te .zeggen is, voorhem, ook heeft hij er geen yerstand van of de bak kon worden verzet. Getuige P. Schuiling, was ook bij het buizen leggen, hij heeft touw en paal tegelijk zien breken en vallen, hij weet niet of er plaats was om de bak te verzetten recht voor de buis. De getuige C. Hoogesteger heeft ook gezien, dat de paal reeds stuk was voor hij viel, ovor de deugdelijkheid van hat materiaal meende hij niets te kunnen zeggen. De getuige J. Lindenbergh, de aan nemer van het werk zeide, dat bekl. vrije keuze had uit liet materiaal, er is,, niet gezegd eerst het oude materiaal te gebruiken. Bekl. staat bij getuige bekend als een kalm voorzichtig werkman. De getuige-deskundige H. Kosten ver klaarde, dat de paal sterk genoeg was en het touw ook wel, maar er is te veel van gevergd en men had een extra stut moeten aanbrengenof de bak recht voor de buis zetten. Getuige meent aan de breuk te zien, dat de paal brak, toen hij op de lier terecht kwam. De laatste getuige, deskundige P. Koole meent, dat de paal uiterlijk kenteekenen draagt van ongezond hout, ook hot touw noemt getuige een armoedig touw. Het verder afzetten van de lier is gaan bezwaar. Het schuin trekken moest wel oplichten van een der palen tengevolge hebben en dit was weer oorzaak van het breken. Het was voorzichtiger ge weest de buis die nog al vast zat, eerst was losgemaakt. De officier van Jusitie wees er o.a. op, dat verschillende maatregelen hadden kunnen worden genomen, om ongelukken te voorkomen. Spr. acht bewezen, dat bekl. aanspra kelijk was voor alles wat er gebeurd is en dat hij had moeten zorgen, dat niet van een touw als dit, zooveel kracht werd gevergd. De officier meent, dat er hier reden is van voorwaardelijke veroordee- ling en hij vorderde een maand voor waardelijke hechtenis met drie jaar proef tijd. De verdediger mr. Evers, bepleitte vrijspraak Arr.-Rechtbank te Zierikzee. In de zitting van 3 October hadden de volgende uitspraken plaats' J. van S., 51 jaar, visscher te Zie rikzee, wegens vischstrooperij en belee- diging van een ambtenaar; Veroordeeld tot 3 m. gev.-straf, met ontzegging van do bevoegdheid om krachtens een consent of akte te vissollen voor dien tijd van 3 jaar; J. van der V., 12 j., wegens dief stal, tweemaal gepleegd, tot beschikking stelling van de Hegeering zonder toepas sing van eenige straf. oorts werd veroordeeld wegens mishandeling: J. C. K. Gz., 41 jaar, mosselschipper te Bruinissfe, tot 1 b. s. 1 d. h.; eisch f5; J. W. S, 15 jaar, arbeider te Htavenisse, tot f 15 b. s. 1 m.t uchtsch., eisch flö; J. de W. Gz., 41) jaar, mosselschipper ie Bruinisse, tot f20 boete, subs. 1 in. h.; eisch f 10; diefstal door 2 of meer vereenigde per sonen: C. J. van Dl., 53 jaar en M. J. van N., 26 jaar, visschers, beiden te Bergen op Zoom, ieder tot een m. gev.- straf, eisch 14 d.; het buitengewoon schreeuwen langs de openbare straat: L. E., 18 jaar, veldar- beider De Haamstede, in hooger beroep, tot fö b. s. 10 d. h.; eisch conform (M. Ct.) Onder zeer groote belangstelling van professoren, studenten en vrienden heeft Woensdagmorgen j.l. 'hoogleeraar P. J. M. A a 11) e r s e zijn professoraat in Volks huishoudkunde, Arbeids- en Fabriekswet- geving aan de Technische hoogeschoo) te Delft aanvaard, met het uitspreken eener rede, getiteld: „Economie en tech niek", waarin bij gelegenheid vond de zienswijze, die het historisch materialisme hieromtrent op na houdt als eenzijdig en historisch onjuist te brandmerken. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het machinistenexamen voorloopig diploma Th. Peucken te Vlissingen. Hoek. Door den gemeenteraad alhier is lieden namiddag benoemd tot onder wijzer met verplichte hoofdact© -de hoer 11. K. Hangehroek, onderwijzer te Graauw. („M. C.") 's Heer Abtskerke. Woensdag is het pu bliek telefoonstation, gevestigd in, het per ceel A no. 24 alhier, aangesloten aan het hulptelefoonkantoor! te 's-GraVenpol- der, voor het publiek verkeer opengesteld. Telefoongesprekken kunnen in dat sta tion gevoerd worden gedurende de uren van openstelling van het kantoor te 's Gravenpolder. Houder van het publiek telefoonstation is de heer A. Rottier alhier. Katholiekendag te Rotterdam. (11 October 1916). In verband met eenige vragen om in lichtingen, zij medegedeeld, dat de a.s. Katholiekendag in drie secties zal ver gaderen de eerste in het gebouw der St. Josephsgezellen-Vereeniging (Stations plein) onder presidum van dr. C. H. A. T. Fehmers, waar mr. J. B. Bomans uit Haarlem zal spreken over„De Katho liek in het openbaar godsdienstig leven" de tweede in den salon der sociëteit Harmonie (ingang Haagsche Veer) onder presidum van dr. A. H. M. J. van Rooij, waar mr. R. B. Ledeboer uit 's Hage spreekt over: „De Katholiek in het open baar maatschappelijk leven; de derde in de Bovenzaal van het café Boneski Coolsingel. onder presidum van mr. E. P. F. A. van den Bogaart, waar jhr. mr. L. E. M. van Fisenne u<t 's Hage liet onderwerp zal behandelen„De Katho liek in zijne ontspanning". Deze drie sectie-vergaderingen worden gelijktijdig gehouden en vangen aan te half één. De algemeene vergadering heelt te 4 uur plaats in de groote bovenzaal der Sociëteit Harmonie (ingang Cool- vest). In deze vergadering, welke mede door Z. D. H den Bisschop wordt bijge woond, spreekt do Zeerei rw. heer J. J. R. M. Postma pastoor te Lutjebroek. ln „De Tijd" van 4 October j.l. komt een artikel voor van een zekeren G. de Gioot, waarin gewezen wordt op het zeer onneutrale, d.w.z. uit Katholiek oogpunt afkeurenswaardige, dat vaak in de z.g. neutrale sportbladen voorkomt. Men zij dus gewaarschuwd.. In „De Tijd" van 5 October wordt ge waarschuwd tegen een uit Duitsohland naar hier overgewaaide sporibeweging, „T rek vogel b e weg i ng" geheeten, die wandelsport onder jongelui aanmoe digt. De ervaringen met deze „Wandel sportbeweging" in Euitschland gedaan, zijn allertreurigst, wat aangaat het moreel gehalte. Voor onze Katholieke jongelieden dus absoluut verboden waai'. Rijkslandaouwproefstations. Bij Kon. besluit zijn bij den dienst der Rijksiandbouwproefstations benoemd: tot afdeeliugschef dr. VV. J. Franck te Wage- umgen en tot lioofd-assistent F. L. Weiss, te Goes en G. Wieringa te Wageiiiugen, en bestendigd tot assistentA. Knete- man, te Groningen, mevr. de wed. Schou ten, geb. VV'. S J. Heken te Maastricht, en niej. II. van Gelderen te Wageningen. Veevoeder. De Minister van L., N. en H. heeft in do St. Crt. ter kennis van belang hebbenden gebracht, dat voor de maand November 1916 door de regiering (een zekere hoeveelheid veevoeder beschikbaar wordt gesteld. Faillissement, uitgesproken van W. Vroegop te Goes. Rechter commissaris ba ron Thoe Schwartzenberg, curator Jacobse Boudewjjnse. (Z..) Door de Zeeuwseh-Vlaamsche Tram weg Maatschappij is de uitvoering van Bestek 23; het maken van de aardenbaan en van de kunstwerken en het leggen der sporen en wissels met alle bijko mende werken van lijn Pliilippine HoekNeuzen gegund aan de laagste in schrijvers, de aannemers Balkenstein v. d. Straaten te Neuzen voor de som van f 65.000. (Z.) Hoedekenskerke. Woensdag werden ten overstaan van den notaris H. W. Neer voort te 's-Gravenpolder, ten verzoeke van het Burgerlijk of Algemeen Armbe stuur alhier, in het openbaar, voor 7 jaar, verpacht: 43 perceelen bouw- en weiland te Hoedekenskerke, ter grootte van 26 H.A. 26 A. 5 c.A., voor de totale som van f4068.19 per jaar. De prijzen varieerden van f 30 tot f 124 per 39 A. 24 c.A. Wemeldinge. Woensdag werd door nol van Dissel alhier publiek geveild een woonhuis, schuur en erf, op het aorp, bewoond door D. de Schipper. Kooper, •de heer I. van Baal, alhier, voor f 1890, en f 50 voor losse goederen. Biervliet. Alhier zijn Donderdag door notaris Beuningh te Groede geveild voor de ïamilie Van den Driessen Mareouw 14.86 H.A. ioT 33 gemeten landerijen in den Grooten Jonkvxouwpolder te IJzen- dijke. Koopers werden C. die Witte en A. Doens te IJzendijke, 15. Bracke te Bier vliet en de Axelaar' M. da Putter voor oen totaal bedrag van f33830. Veertien dagen geleden was de instel £33.100. („M. C.") 5e klasse 12e lijst. Trekking 5 Oct. f15000: 16007 f 5000: 18128 f 1000: 11929 f 400466 5756 14100 14502 f 200356 2810 3832 14663 15258 18625 f 100: 3713 5175 6291 6903 9500 13977 17898 17937 f 70: 1907 1939 5214 5315 6333 1570 Nieten: 1911 1917 4624 4948 5007 5344 6306 6308 6349 6341 6388 6390 7203 7259 14693 14700 15241 15273 17471 18787 18800 Van 5 en 6 Oct. GOES. Geboren: 4, Cornelia Leuntje, d. v. Comelis Melio en Elizabeth Meeuwse. Overleden: 5, Lidia Cornelia, 3 j., d. v. Adriaan David Blanker en Anna van Heemst. MIDDELBURG. Ondertrouwd: W. K. Hack, jm. 29 j. en D. van Ham, jd. 28 j. Ge..uwd: P. H. 0. Vrijennoei, jm. 33 j. en C. Franse, jd. 40 j.; C. W. Wolf, jm. 18 j. en M. C. Stofregen, jd. 18 j. Bevallen: A. J. Pieterse, geb. Petiet, z.; J. J. Bechs, geb. Jacobse, z. Overleden: S. H. van der Hoeven, 89 j., wed. v. F. Kremer, eerder van C. van Valkenburg. Van 27 Sept.4 Oct. ZIERIKZEE. Gehuwd: H. E. J. Holty, jm. 22 j. en M. L van Nieuwla'nd, jd. 24 j.; C. Blommaeri, jm. 46 j en M. Couwijzer, 46 j., wed. v. A. F. Di'Hoore. Bevallen: A. M. Bevelander geb. v. Ves- sem, d.; S. Moelker geb. Schipper, z. Overleden: M. Brandenburg, 85 j„ wed. 'J. Arendse. (M. Ct.) HOEDEKENSKERKE. Gehuwd: 14, Jan de Bart, 31 j. jm en Cornelia van den Durpel, 21 j. jd Overleden: 17, Cornelis Looy, 76 j., wedn. van Pieternella Nieuwdorp. Driewegen. De raad vergaderde 5 de zer. Alle leden present. Die armehbegroo- ting voor 1917 werd goedgekeurd in ont vang en uitgaaf, elk op f5779.58. De gemeentebegrooting voor 1917 werd vastgesteld op f 15974.13, in ontvaing en uitgaaf. Tot armmeester werd herbenoemd de heer C. Vaar. Den veldwachter J. Jobsien wierd eeine duurtetoeslag toegekend over 1916 ad f25. Op een adres van bet Hoofd der School om duurtetoeslag werd afwijzend beschikt. Eene verordening tot sluiting dei' her bergen bij demobilisatie werd vastgesteld. Aan de wed. A. Krijger werd een half jaar ontheffing van hondenbelasting ovter 1916 verleend. Die onderwijzers van Nooit en Brandes worden aangewezen voor het herhalings-onderwijs in den cursus 1916 17. Tenslotte werd opgemaakt een suppl. koh. hondenbelasting 1916 ad f2. Ovezand. In lie raadsvergadering op 6 October waren alle leden présant. Als ingekomen stukken werden mede gedeeld: 1. Kasverslag ge.'iieonte-ontvanj- ger; 2. Besluit goedkeuring rekening 1915; 3. Benoeming zetters dhra. A. ito Jonge en A. van der Slikke. Een verordening tot sluiting ster tap perijen bij demobilisatie werd -goc'dg.a- keurd. Een suppletoir kohier honten-be- lasting over 1916 werd opgemaakt op f 13.50. De begrooting voor 1916 werd gewijzigd voor distributie uitgaven. Den veldwachter Elsnran weid een duurte toeslag toegekend over 1916 ad. f 25. In de begrooting voor 1917 wordt ge wijzigd de jaarwedde lantaarn-opsteker en telefoonhouder en er in gebracht een post voor distributie. Het hooidgell wordt gesteld op f 4000. En d® begrootiirg in ontvang en uitgaaf elk op i 17754.ü4l/2 vastgesteld. Van het Oorlogsveld. 6 Oct. 5 uur 's namiddags. Parijs, (Havas). De Fransehen en Engelsehen kwamen op enkele punten vooruit. De Franschem naderen do stel lingen tusschen Sally en Sallisel, die krachtig versterkt zijn. De artilleriestrijd neemt in hevigheid toe in Picardië en ten noorden yan de Sonrnre. Het geschut der geallieerde® overheerscht dat der Duitschers. In het zuiden beantwoorden de kanonnen der Duitscbers de beschieting met kracht. Londen, (part.) Uit Kopenhagen wo;dt geseindHet torpeteeren van e?n groot aantal Noorsche schepen. door Diuitsche onderzeeërs heeft den grootsten toorn in Noorwegen teweeggebracht. De bladen wijzen erop, dat Duitseh land thans Noorwegen als een vijande lijke natie behandelt. Rome. (Officieel.) Afdelingen, van onze cavaJlorie, die uit Angirocastrum oprukten, bezetten Gjorgucati, Epis en Kopi in het dal van de Vojuza, terwijl andere cavalleiie-afileelingen uit Dalvara zich met de ruiterij van Angirocastrum vereenigden. Constantlnopel.)f(.) Aan het Perzische front werden steunend op de Turk- scbe operatie om Perzië te bevrijden, door de Baktriërs de opstand en de hei lige oorlog tegen de Russen afgekon digd. Zij hebben de stad Ispahan be vrijd. Talrijke Russisch© aanvallen ge durende ©an week op het plaatsje..Rid- jar uitgevoerd zijn geheel afgeslagen en mioest de vijand terugtrekken, die behal ve tal van dooien, vele kisten ammunitie en geweren en oorlogsmateriaal achterliet. Bij hun aanvallen tegen Kiaviring led-n de Russen eveneens de nederlaag. Athene. Door de gealii..'enden is de censuur op de brieven ingevoerd. Genève. (Part.) Naar Italiaanse!» bladen uil Athene vernemen is die be noeming van Venizelos tot ©.ersteu Mi nister weldra te verwachten. D:rie Griek scli© torpedobooten hebben Dinsdag den Piraeus verlaten, om zich te vereenigen met de vloot der Entente voor Salonika. Tokio. 1 'eranchi heelt het aanbod tol vorming van een ministerie eanigen tijd in beraa-l gehouden. (Het vorig kabinet Okoema was we gens te tamme buitenlandsche politiek gevallen. Ited.) .Van een „spion". Het lokaal treintje ratelt op Coevorden aan. In een tweede-klasee-coupé zit een heer, mat ©an spionnengazicht, althans in 't oog der con ducteurs. De lieer bestudeert aandachtig op z'n knieën uitgespreide kaarten en kijkt af en toe uit het raampjeI De ^argwanende conducteur deelt den stati onschef in llardenberg zijn vermoeden mee en deze telefoneert naar Coevorden. De trein komt daar aan, de „spion" stapt uit en wordt door vier onzer landsverde digers onder bevel van een sergeant gear resteerd. Mee naai' de wachtDaar bleek het de directeur van de belastingen te zijn. Tableau! Vad. Diefstal in 't „Ringenhuis". In den alom bekenden goudsmidswinkel Korte Molenstraat, het zoogenaamde „Rin- genhuis" te "s-Gra,venhage, is in den nacht van gister een belangrijke diefstal met braak gepleegd, geheel op dezelfde wijze als dat bij de inbraken in de goudsmids winkels in het 'VV©steinde en fde Paviljoens- gracht enkele jaren geleden geschiedde. De dieven hebben in genoemde gevallen en ook nu weer in de Korte-Molenstraat met een steen ot ander hard voorwerp een ruit verbrijzeld. Daarmee openen za niet alleen den toiegang tot de étalage- kast, doch hebben daar tevens Een mid del om na te gaan of hel veroorzaakte gerucht de bewoners ook doet ontwaken, of op andere wijze onraad doet ont staan. Is dat niet het geval, dan slaan ze hun slag. Daar de inbraak in het Ringenhuis ge heel plaats had in den stijl van de voor gaande en zij samen valt met het ontslag nit de gevangenis van de dieven, die ver oordeeld werden wegens den diefstal in het Westeinde, heeft de politie daarin wellicht een aanduiding te zien in welke richting haar nasporingen aan te van gen. Het onderzoek is trouwens reeds in vollen gang. Hoewel de volledige schade nog niet kan worden vastgesteld, is reeds gebleken, dat de dieven heel wat aan buit hebben meegevoerd. (Avp.) De reserve-sergeant M. P. A. F., afkomstig uit Rotterdam, die verdacht wordt Joor middel van valscha handtee- keningon de firma Ruys Co. te Rot terdam voor omstreeks f4000 te hebben opgelicht, is gisteren door ©en inspecteur van politie van Schoonhoven naar Rot terdam overgebracht. Te Glanerbrug is Woensdag een Russisch militair over de grens ge komen, die uit een Duitseh gevangen kamp wist te ontsnappen. JHij zal naar Rotterdam worden doorgezonden. Inbraken. Vrijdagnacht hebben tot nog toe onbekende daders ingebroken in het veilingsgebouw te Rodenrijs en daar een zware brandkast geforceerd. Er zou f900 ontvreemd zijn. Waarschijnlijk had den do daders met het oog op den ko menden Zaterdag de uitbetalingsdag - een grooter bedrag verwacht. Omstreeks 11 uur heeft men 5 verdachte individuen in de omgeving van het gebouw gezien. Men heeft met een carbid-zuurstofappa- ïaat een. opening in de brandkast ge maakt. Zaterdagmorgen was een politie hond uit Rotterdam ontboden, doch tot heden bleef het onderzoek zonder resul taat. Zaterdagmorgen werd ontdekt, dat in gebroken was op- het buitengoed „Ru- pelmonde" te Nieuwersluis van den lieer Van Notten van Utrecht. Het goed was twee dagen te voren door de bewoners verlaten. Al het tafelzilver, benevens en kele snuisterijen bleken gestolen te zijn. D'e inbrekers hadden zich te goed gedaan aan den inhoud van den wijnkelder, zoo als bleek uit een aantal onthalsde fles- schen, die in de keuken Stonden met nog andere overblijfselen van het aangerich te festijn. De Amsterdams'che politiedeskundige, heer Van Ledden Hulsebosch, stelde ter plaatse een onderzoek in.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 6