TWEEDE BLAD No. 116. NIEUWE ZEEÜWSCHE COURANT Zaterdag 30 September 1916 BINNENLAND. UIT ZEEL SPORT. 412e Staatsloterij. UIT DE PERS. Sociale Berichten. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Welk weder zullen wij hebben Muziek. Tweede Kamer. Donderdag kwam de Tweede Kamer in Vergadering, bijeen. Aan de orde was het ontwerp tot instelling van een Koloniale n Raad voor Indiö. Dr. Eeumer (a.-r.) betuigde instem ming met een niet reehtstreeksche ver kiezing van de leden van den Raad Sp, betreurde, dat de Koloniale Raad geen aandeel in den wetgevenden arbeid zal krijgen. Hij verzette zich tegen toe kenning van het actieve kiesrecht aan de vrouw. De heer Jannink (U. L.. Locliem) bracht rapport uit over de geloofsbrieven van den heer Van Rijckevorssel, het nieuw- gekozen lid voor Oosterhout. De conclu sie van het rapport strekte tot toelating. Waar in den geloofsbrieven als voor letters van den gekozene slaan vermeld A. Cr. B. M. en in het geboorte-extract A. B. G. M., heeft de heer v. R. ten einde allen mogelijken twijfel omtrent zijn identiteit op 'te heffen alsnog op verzoek van de commissie overgelegd een ver klaring van B. en W. van 'sHerfogen- bo=ch, blijkens welke met den persoon van mr. dr. Augustinus Gijsbertus Ber nardus Marie van Rijckevorssel niemand anders kan bedoeld zijn dan mr. dr. Au gustinus Bernardus Gijsbertus Marie van Rijckevorssel, wonende aldaar. Overeenkomstig het advies der com missie werd tot de toelating besloten. De heer van Rijckevorssel werd daarna op de gewone wijze beëedigd. Bond tegen hot vloeken. Naar „De Stand" verneemt, zal op Woensdag 4 October te Amsterdam een vergadering gehouden worden om te ko men tot oprichting van een Bond. Een voorloopig comwité heeft zich ge vormd, dat de actie vorder zal voortzetten. Mgr. Locateili. Z.Exc. Mgr. Locateili, nieuw opgetre den nuntius te Brussel en internuntius te 's-Gravenhage, is Woensdag te 's-Graven- hago aangekomen. Terugkeer van Zomertijd naar Amsterdamschen tijd. In den nacht van Zaterdag 30 Septem ber op Zondag 1 October 1916 worden in Nederland alle spoorweg-uurwerken een uur achteruitgezet. Ie. Op de baanvakken waar de dienst vóór 12 uur 's nachts eindigt, geschiedt zulks op Zaterdag 30 September 1916 na afloop dienst; 2e. op de baanvakken, waar- de dienst na 12 uur 's nachts eindigt, na afloop van den dienst in den nacht van Zaterdag! 30 Sep- ber op Zondag 1 October 1916; 3e. op de baanvakken met doorloopenden nacht dienst, tan 3 uur in den nacht van Za terdag 30 September op Zondag 1 Oc tober 1916. Uurwerken welke niet achteruitgezet kunnen worden of wPar voor zulks schade- dclijk is, worden één uur stil gezet. liet beginsel, behoeft men o. i. de in voering van vrouwenkiesrecht ook niet in beginsel onmogelijk te maken, door het te verbieden in de grondwet. Er komt dus algemeen kiesrecht en de beletselen tegen vrouwenkiesrecht wor den uit de Grondwet weggenomen. De Minister heeft het aantal gevallen, welke uitsluiting van het kiesrecht medebrengen, uitgebreid met de ontzetting uit de ouder lijke macht. Er is inmiddels door „De Nederlander" op gewezen, dat de redactie zeer onvolledig is, immers ook de onge huwde ouders en de weduwnaars, die van de voogdij over hun kinderen zijn ontzet, hehooren onder de uitsluiting te vallen, daar de ratio dezelfde is. De op merking is juist en de voorgestelde aan vulling van art. 80 zal dus moeten ge lezen worden: „of van de ouderlijke macht of de voogdij over één of meer hunner kinderen ontzet zijn". De leeftijdsgrens blijft 25 jaar, de ver langens der sociaal-democraten, die op 21-jarigen leeftijd het kiesrecht hadden willen toekennen, worden dus niet inge willigd. Evenmin ,als hun w-ensch om aan de eerste Kamer een ander karakter te geven. Wij hebben met genoegen be merkt, dat de Minister in de staatsrechte lijke positie van de Eerste Kamer geen wijziging wenscht te brengen. De Eerste Kamer, door vrijzinnige bladen sta-in-de- weg geheeten, blijft dus ongerept; zij zal de waarachtige en duurzame rechtsover tuiging vertegenwoordigen, die hij directe verkiezingen niet zelden wordt verwaar loosd of vertroebeld. Ten slotte is -er nog eenige wijziging ■gekomen in de voorstellen betreffende de de Evenredige Vertegenwoordiging. Het door ons reeds vroeger uiteengezette stel sel der Staatscommissie het stelsel d'Hondt dat door de Regeering wordt overgenomen, brengt met zich een on billijke bevoorrechting van de groote par tijen. De Regeering erkent dit door tege moet te komen aan het stelsel-Van Koets veld: het kiesquotient wordt verkregen door deeling van het aantal zetels op het aantal stemmen met toewijzing van de overblijvende zetels aan de lijsten, wier cijfers hij de deeling de grootste over schotten hebben gelaten. L Goes. Naar wij vernemen speeit 1 Oc tober a.s. om 2 uur „Zeeland Vooruit" haar eersten competitiewedstrijd tegen „Do-sko II" van Bergen op Zoom aan den Polderschen weg en in de Groe> huize Halfweg, de R.-K. voetbalclub „K. D. 0." II een vriemdscha-ppelijfcen wed strijd tegen „Oiympia" van Heinkens- zand, om 43/2 uur n.m. De „Telegraaf ve'rdedigt de kwade trouw. Do manier, waarop de Fransche offi cieren, die uit Urk ontsnapt zijn, met hun eerewoord gegoocheld hebben, was zelfs voor vele Telegraaf-lezers dan toch al te kras. De officieren hadden het stuk, dat hun ter onderteekening was voorge legd ;op een oogenblik, dat de commandant zich verwijderde-, door een verva'.scht stuk vervangen. Dat is valschheid in geschrifte en zulks wordt door alle strafwetten straf baar gesteld. Eeu der pro-geallieerde abonné's van de Telegraaf heeft het gewaagd in een ingezonden stuk zijn meening te verde digen, -dat men niet alles moet goedpraten, wat van Entente-zijde wordt gedaan Eere aan dien eerlijken Hollander! Maar de redactie teekent onder zijn ingezonden stuk aan, dat zij het vol strekt niet met hem eens is. Daar onze militaire autoriteiten een schriftelijke ver klaring eischen, zijn zij zelve de schuld, dat ermede geknoeid is. Derhalve, als een bankbiljet nagemaakt wordt, moet niet de valsche munter gestraft worden, maar de President van de 'Nederlandsche Bank. Kostelijke logical (Z.) De memorie van Antwoord en de Grond wetsherziening. „De Tijd" schrijft onder meer: Hoewel de Minister niet méér geeft, dan hot Concentratie-program beloofde en daarmede de steun der Rechterzijde al niet bij voorbaat onmogelijk maakt, wij blijven volkomen vrij, om zelfs dit minimum af te wijzen. Vrouwenkiesrecht immers stond geheel buiten het geding van het politieke debat in 1913; wat men het „compromis" is gaan noemen, betrof alleen: onderwijsbevrediging tegen alge meen kiesrecht. Toch zou het ons niet al te zeer verwonderen, als de Rechter zijde ten slotte met het voorgestelde in zake vrouwenkiesrecht meeging: nu door gezaghebbende katholieke geleerden op voor velen overtuigende wijze is betoogd, dat het vrouwenkiesrecht niet strijdt met 5e klas. 8e lijst. Tr f 10001692 7010 f 400: I960 2356 f 200: 287 3883 19504 20000 f 100: 150 1606 8547 9341 17640 7:0 5317 7289 Sept. ©kking v. 28 11890 4753 7137 15428 18202 f Nieten 1920 4625 5336 6337 7307 7321 15256 15264 6031 6535 13307 13952 14718 17464 4971 5202 6378 7214 7338 8258 15265 15289 8098 14902 17475 5322 7267 14720 18767 Te Rotterdam wordt 11 October a.s. de H aa riem se h e K at h olie-ken dag g-e-hiOiUictan. De vorige maak Juni 1913 wasi Vlis- singen do plaats van ons Diocesaan Katholiek congres en kwamen velen uit d© overige doelen des bisdoons, ondanks den verren afstand naar Zeeland, 't is niet meer dan passend dat den Hen October a.s. ©en groot aantal' 'Zeeuwen te Rotterdam getuigenis gaan afteggen van de belangstelling van Roomsch Zeeland in (dien Katholiekendag. Wij wekken d.us onze Zeeuwsche ge- l'oofsgenoo'.en ten noorden van da Wes- tcr-Schelde op om, zoo zij maar eenigs- zins kunnen, dan Katholiekendag te Rot terdam hij te women. Voor wat Vlissin gen in het bijzonder betreft, verscheen needs in het lCarkbaricht aldaar van 24 September j.I. oen welsprekend© oiproep, gevloeid uit d© pan van den hear R. G. Van Nieuvvkuijk, den vólfjverigen lei der van den Vlissingscbe» Katholieken dag in 1913. Derhalve: op, naar Rotterdam, op naar het Katholiek sociaal-congres der Haar- lemsche dioceeze! Kalender der Week. Van 1 lot 8 October 1916. Zondag 1 Oct. H. Bavo V (bit 36*), D| (bit 139*); 2de gebed y. d. Zondag V (bit 925), D (bl. 918). De .gebeden na de stilte H. Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater V (bit 10), D' (bl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Koningin V (bl. 53), D (bl. 122). Vespers op bit 141* of 237. Maandag 2 Oct. H. II. Engelbewaar ders V (bl. 2005), D (bl. 1391); ge dachtenis v. h. Oct. v. ti- H- Bavo V (bit 36*), D (bl. 139*). Dinsdag 3 Oct. II. H, Broeders Ewald V (bit 39* ein 1044), Dt .(ld. 141* ein 191); 2de gebed als gister. Woensdag 4 Oct. II. Franc-iscus V (bit 2008), D (bl. 1393); 2de gebed alls1 Maandag. Donderdag 5 Oct. Mis- v. h. Octaaf v. d. H. Bavo- V (bl'.3G*), D (bl. 139*); gedachtenis v.. d. H. H. Placidus enz. V (bit 2011), D (bl. 1395 en 192); 3de gebed „Concede" V (bl. 1197), D (bl. 105). Vrijdag 6 Oct. II. Bruno V (bit 2012 on 1086), D' (bit 1395 en 227); 2d-e gebed ate Maandag. [Of well Mis v. h. II. Hart .V (bl. 1688), Di (bl 1C06)]. Zaterdag 7 Oct Feest v. d. II. Ro zenkrans V (bl. 2013), D (bl. 1035). Alléén in stilte 11. H. Missen gedachte nis' v. d. H. Marcus V (bl. 2014), D (bit 1396) en v. d. H. H'. SergiuS enz. V (h-lt 2015), D' (bl. 1396). Do gtewono orde der H. Mis, die iederen dag terugkeert, begint op biz. V 11, D 71. De bladzijden met V geteekend verwij zen naar het „Volksmisboek" en de blad zijden met D geteekend naar het „Mis- en Vesperboek" van Desclée. Zondag 1 October. XVI© Zondag ira Pinksteren Epistel: Eph. 111:1321. Evangelie: Luc. XVI122. Kerklijst van 's-Heerenhoek. Zondag 1 October. Zondag ld© plechtige dag Van aanbid ding. Het Allerheiligste blijft ;den gehee ten dag tér aanbidding uitgesteld. De H. Missen te 6i/2, te 71/3 en te 8 uur, en te 91/2 uuï de plechtige Hoogmis. Onder de H. Missiën collecte voor de behoeften der kerk. 's Middags geen catechismus, maar wel te 21/2 uur de Vespers, 's Avonds te 7 uu'i' plechtig lof met preek, processie en Te Dieum. Aan do processie kunnen al len deelnemen. Op1 hei. einde van het lof zingt do geheel© kerk' de Tantum ergo en na het lof het Lied Van lof en dank mede. Dez© week de gewone catechismus1. Eiken morgen t© 5 uur wordt de H. Comtamnie uitgereikt. Maandag vieren wij het feest der II. E n gelbewaarders Woensdag feest van den H. Francis- cus v. Assisië. Zaterdag van 4 tot 7 uur gelegenheid om te biechten, 's Avond-si te 7 uur lof ter eere der II. Maagd m'et rozenhoedje en het gebed vooB den vrede. N.B-. Men zie de aankondiging der verpachting onder de advertenties in dit nummer. Kattendijke. Door dhr. A. Arnoldi is naar wij vernemien tegen 1 Jan. a.s. eervol ontslag aangevraagd als hoofd der openbare lagere school aldaar. R. K. Muloschool te Vlissinger. Van de teerlingen dor R. K. Mulo- school te Vlissingen, namen tien doel aan een toelatingistexarrjaa voor een in richting van voortgezet onderwijs, n.ll vijf voor de eerste klas der H. B. S. en vijf voor de tweede klas- van 't Bel gisch Atheneum- aldaar. Alten slaagden. Een tweedekker boven Zeeland. Woensdag- omstreeks 12 uur, zwieefde een tw-ctadeldket1 boven St.-Filip3la.nd, in Zuidelijk© richting. De nationaliteit was niet vast te stellen. Ook in andere Zeeiuw- sch© plaatsten, o.a. OostbUTg, Bresktens, en Koewacht, zijn vliegtuigen gezien. (N. R. Ct.) Goes. Ruim twintig winkeliers hier ter stede zullen blijkens achterstaande ad vertentie van 2 October a.s. af him zaak om 9 uur des avonds .-sluiten, des Za terdags uitgezonderd. Wij zien hierin niet alleen ©ion maatregel Van zuinigheid maar ook ©en middel om bet dienend' personeel het inoodiga Vrijaf te geven, weshalvel deze Vervroegde sluiting onder sociaal op zicht van belang is ©n toejuiching yter- dient. Zondagsrust apothekers. Aanstaanden Zondag 1 Oct. is ij© apo theek van La Pon-te geopend. De beide anderen zijn dan gesloten. Het verzoek van Leenpoel do Kam tot het oprichten van een nieuwe Steenhiouwerswerkplaats op het „Stort" is ingewilligd. (Z.) Middelburg. Alhier is éen algemeene vergadering gehouden van den Algemee- nen Nederlandschen Molenaarsbond, wel ke .alhier gehouden werd, omdat man meende daardoor d)a Zeeuwsche mole naars tot organisatie te zulten krijgen. Da vergadering was door verreweg de meeste molenaars uit Zeeland bezocht en nadat de hondsvoorzitter, de h'eer J. Dus Dz. uit Utrecht, de groote wtenschelijkheid betoogd had van samenwerking, vooral in velband met de Begeeringsmaatrege- ten, was het resultaat, dat voor Zuid- BeVteland Beleds een vereeniging isl opge richt en voor andere streken van Zee land hetzelfde kan wordlen verwacht. Alhier is door de politie aangehou den een 14-jarige jongen, die voor zijn patroon rolletjes centen moest halen te gen andel geld, ©n die toen hem1 per ongeluk een rolletje kwartjes er bij werd gegeven, bet meerdere onder zich hield en ten eigen bate aanwendde. Dioor de politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen eten winkelier wegens overtreding van art. 12 der dis- tributiewet. Hij verkocht namelijk regeer- ringssüiker voor den maximumprijs van 55 cent, maaf berekende 3 cent voor ver pakking en bediening. De nog aanwezigte 68 K.G. suiker werd in beslag genomen. Vlissingen. Naar de „VI. Crt." verneemt bestaat bij een aantal winkeliers daar ter stede ontevredenheid over de distributie van suiker namens de gemeente, aange zien zij deze tegen den maximum-prijs van 55 cent per K.G. aan hun klanten moeten verkoopen, terwijl zij zelve, naar verhouding der hoeveelheid welke zij ont vangen, daarvoor aan den kruidenier met de distributie belast, moeten betalen 52]/2, 53 en zelfs 54 cent per K.G. Bovendien bleek dat te Souburg de suiker aan de winkeliers 5VL cent per K.G. kost. De toestand te Vlissingen moet reeds eenige malen tot overtreding der maxi mumprijzen hebben geleid. De politie heeft reeds klachten ont vangen en aan verscheidene winkeliers een verhoor afgenomen. De export slagerij van de maatschap pij „Zeeland" alhier zal weder in gebruik worden genomen voor het slachten van vleesch voor de militairen in deze om- ge ring. (VI. Crt De aanhouding van de „Prins Hendrik". In verband met geruchten over spionnagc, welke tot het aanhou den van de „Prins Hendrik" leidde, heeft de Vlissingsche correspondent van het „Handelsblad" een onderho.ud gehad met den kanselier van het Belgische Consu laat alhier. Op onze vraag aldus de correspon dent of hij inderdaad geloofde, dat er Belgen zijn, die voor de Duitschers spionneeren, antwoordde hij met de op merking: „och, onder de Hollanders, on der alle volken, is ook wel gespuis, waarom dan onder de Belgen niet Bo vendien, vele der Belgen die hier zijn, voelen wel heel sterk den invloed van twee jaar verbanning in armoede en el lende. Zooiets demoraliseert vooral de zwakken, en als dan de strijd ontstaat tusschen het geweten en groote beloo ningen Natuurlijk vroegen wij den kanselier ook in hoeverre hij dacht, dat de spion nagc een rol had gespeeld in verband met de aanhouding van de „Prins Hendrik". Nadrukkelijk verklaarde hij daarop dat hij in 't minst niet geloofde aan spionnage door personeel van de .Zeeland". Naar mijn meening is het de schuld van de jongelui zeiven. Die menschen hadden uit België naar Holland weten te komen, en stonden nu Vrijdagavond klaar om aan boord te gaan van de boot, welke hen naar Engeland zou overzetten. Zij waren natuurlijk dol in hun schik en uitgelaten. Sommigen waren natuurlijk min of meer après boire. Zij scharrelden in de buurt van het station en vertelden aan iedereen die het hooren wou, dat zij uit België wa ren ontsnapt, en nu „naar het front" gin gen Het spreekt dus vanzelf, dat men ook op het Duifsche consulaat er alles van wist. Was er zoo vroegen wij nog naar uw meening een bijzondere reden waarom u vermoeden kunt dat de Duit schers juist op deze reis de „Prins Hen drik" hebben aangehouden, behalve dan het feit dat de Belgen aan boord waren In het minst niet meende de kan selier. Ik kan niet nagaan waarom er nu meer reden was tot aanhouding dan an ders behalve dan die Belgen. Toen bleeft er weinig meer te vragen over. Men is druk bezig een aantal eltectrischie booglampen. ,op te- hangen in de Badhuisstraat. Gedeeltelijkbran den zij all en zetten die straat in eou zee van licht. Zierikzee. Op de aanbeveling voor ge meente-ontvanger te Dordrecht "is door B. en W. o.a. gebracht -de heer II. E. Bee- laerts van Eihmichoven, gemeente-ont vanger alhier. (M. Ct.) 's Heerenhoek. Die St.crt. no. 227 be vat de statuten der R. K. Midd'anstands- vtereeniging „da Hanze" afd. 's-Heeren hoek en omgeving, gevestigd alhier. Zij omviat den handeldrijvenden en industri.- eelen middenstand en bepaalt zich tot de gernqtente 's-Heeranhoek en omgeving en is aangesloten bij „die Hanze", Bond van R.-K. ve-neenigingen van den han- deldrijven-den len industrfeelen midden stand in het bisdom Haarlem, aevtesigd te Delft. De veréeniging stelt zich ten do-al de zedelijke ten stoffelijke belangen van den handeldrijveinden len industriëelen mid denstand in het algemteen en van 'da le den in het bijzonder, ta behartigen, over eenkomstig de hteginteelen van den R. K. godsdienst. Verwachting tot den avond van30 Sept.: Meest matige wind uit noordelijke rich tingen, zwaarbewolkt of betrokken met kans op regen. Overdag koeler in het zuiden* Op -de laatste Al,gem. Vergadering van de „Hanze" deed het Bestuur, op verzoek van -eenige leden, rondvragen of el' belangstelling was voor het volgen' van een cursus jn enkelvoudig Boekhouden en de beginselen Van het Handelstekenen. Thans kon med-egdeeld worden, dat zich een voldoend iaantal leden daarvoor op gaven -en de cursus' 15 Oct. zal beginnen. Tot dien datum kunnen zich alsnog ge gadigden bij een bestuurslid aanmelden. Kapelle. D onder-lag zijn alhier de groenten der groantenveneeniging bij in schrijving v-erkocht. Er werden ho-og© prij zen gemaakt, witte kóól f26 per '1000 K.G., rood© en savoij'e kool-' f30; kool rapen £20.20 per 1000 K.G. („M. C.") Poortvliet. Eeu d-er broodbakkers in deze gemeente ia gedurende de maand October geschorst voor liet bakken van re.geeringsbr.o-od, wegens het voieren van regeeringsmeel aan zijn varkens. (M. Ct.) Terneuzen. In ffo Donderdag alhier g-choudan vergadering van burgemeesters ©n secretarissen van Oostelijk Z-eeuwsch- Vl'aand-eren is met betrekking tot fle dis- tributiewet ;een commissie benoemd om te- komen tot oprichting van een disL tributi-cbure-au te Axel' of Hulst voor d-e. regeling van 'de gemeenten in Oos telijk Zieeuwsch-Vlaandenen met uitzon dering van Terneuzen, waar vermoede lijk ©en afenderlijk bur-eoau zal worden opgericht. D© aftredende bestuursleden, de heer L. J. den Hollander, burg. van Axel, en J. Strik, secretaris van Zaamslag, worden herkozen. De vergadering was druk bezocht. („M. C.) Hulst. Naar wij Vernemten, worden bin nenkort alhier eenige Belgische kinderen verwacht, afkomstig: van de grensgemeen ten Clinge, Kemseke, Steken© enz. De kinderen zullen hij particulieren worden ondergebracht. Heden wérden voor de stad Gent weel' consenten afgegeven voor den uit voer van brood. Echter maguitsluitend tarwebrood worden, uitgevoerd. Men. ver wacht Idat voor de andere plaatsen binnen enkele dagen eveneens consenten, tot uit voer zulten gegeven worden. Ossenisse. Donderdag sloeg een tuig paarden voor -een met hooi geladen wagen in den HooglandpioldeB op hol. De helft van het hooi viel van den wagen, den knecht er onder begravende, die gelukkig ongedeerd bleef. Na een eind geloiopeni te zijn, beproefde een persoon, die aan. het mestvoeren was', de paarden tot stand te brengen, doch kon slechts! de teugels grijpen en met de paarden medetoop-en, die dicht hij huis in een sloot terecht kwamen, met den wagen met hooi er hoven op. Even te vol-en had de persoon de teugels losgelaten. D-e paarden werden, met geringe moeite bevrijd. De materieelei sch,aiïe is gering. Door -den commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belasting in de gemeent© Kotewacht dhr. E. van Mossevelde, ter vervanging van dhr. A. J. B,aert, die overleden is. Besmettelijke ziekten. Van 2026 September zijn de navol gende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van -den Centralen Gezond heidsraad gekomen: een geval van diph- teritis te Ëllewoutsdijk en Zierikzee; 2 gevallen van roodvonk te Vlissingen. (M- .Ct.) Goes Het kerke oneert, Woens dagavond alhier in de Groote Kerk ge geven, was vrij go-ed bezocht en spoe dig afgeloopen. Wij zijn er zeker van, dat allen huis waarts keerden met gevoelens van onge veinsde bewondering voor de heerlijke talenten die zoowel de sopraanzangeres Tilia Hill als de organist Louis Robert ten toon spreidden. De waarheid, dat niets zoozeer in staat is, om de menschelijke ziel te verhef ten en op te voeren (in de regionen van! het schoone, als do muziek, hetzij instru mentaal hetzij vocaal, is ons door beide kunstenaars weer opnieuw met alle frischheid in het geheugen geroepen. De breed bewerkte aria: „O, seht, die Wahrheit enz." met he't machtig aan grijpende „Wo-llet Engel mich behüten, wo-llt rriir Trast und Hülfe bieten, dasz das reine Licht sei mein" gaf vooral aan de zangeres een heerlijke gelegen heid haar rein, machtig, verdragend en triumphaal stemgeluid in al zijn volheid en breedte te ontplooien. Ook 'het innig lieve „premier miracle de Jesus" met de treffend gecomponeerde passage„Mon Père, Dieu puissant rendez la vie a sa dépouille" en het naieve Nederland sche lied: „Toen Jezuken nog een kindeke was" vertolkte zij bijzonder kunstvol en zielsroerend.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 1