UIT ZEELAND. Wetenschap en Kunst. Landbouw en Veeteelt. Laatste Berichten. Var» het Oorlogsveld. „St. Rafaël". DezeR.-K. Spoor-en Tramwegvereeniging hield Vrijdag te Middelburg haar tvvee- maandelijksche vergadering. Bij afwezig heid van den voorzitter word de verga dering geleid door den ten commissaris. Twee nieuwe leden werden geïnstalleerd, waarna verschillende schrijven van het H. B. werden behandeld. De secretaris bracht verslag uit van de conferentie met de directie der Eleetr. Tram. Als resul taat hiervan is nu 'n extra week aan 't personeel gegeven. De "houding dor Ned. Vereen., die in deze zaak niet. met ons samenwerkte, werd als een der oor zaken aangegeven, dat niet meer verkre gen werd. Het bestuur zal nu de vol gende week weer met de Trammannen vergaderen om de actie voor 'n geregelde duurtetoeslag met kracht door te zetten. Medegedeeld werd, dat door onze bemoei ingen een afdeeling van den Prof. Chr. Bond tot stand is gekomen, die nu reeds Ben 80 leden telt. De secretaris hield vervolgens een lezing over; ,,Qp ter re traite", waarna. 6 leden zich opgaven om van 14 tot 17 October te Amersfoort ter retraite te gaan. De hooggeroemde neutraliteit der Ned. Ver. werd nog even in 't daglicht gesteld.. Voor de meeting voor algemeen kies recht te A'dam gehouden werd uit de kas der Ned. Ver. aan hun leden des- vevlangd een vergoeding gegeven om deze betooging bij te wonen. De katholieken, die nog in de- Ned. Vereen, zijn moesten ook eens vergoeding vragen om een gods dienstige betooging bij te wonen I Goes. De Westwal bij de Brouwersgang was vanmiddag getuige van een oploop van een honderdtal schoolkinderen "achter twee mannen, waarvan een in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde1. Het .scheen da.t de scholieren da man nen niet alteen miet gejoel en geschreeuw, maar ook met steenworpen achtervolg den, althans een der mannen beklaagde zich daarover hij een voorbijganger. Het klokje ya.n. tweeën, dat "het. school uur inluidde, maakte pan .te vervolging een einde. Politie wais, in geen velden ot wegen te bespeuren. - Gisteren (Zondag) werd hier dien ge.hee.len dag zwaar kanongebulder ver nomen uit. Zuid-Westelijke richting, even op vee] andere plaatsen van Zeeland en (zelfs tot in Breda. Ook heden was het gebulder goed hoorbaar. Tot rijksklerk bij het kadaster ten kantore alhier, is benoemd met "ingang van 1 Oct de heer \V„ J. Draver, thans als schrijver daar werkzaam. Het verzoek van firma Wed. P. de Jongh tot het oprichten van een gas motor in het perceel Stationsweg E 28a, is ingewilligd. (Z.) Middelburg. De Stct no. 223 bevat de statuten van de Ver. Middelburg Voor uit, alhier. Bij de politie is aangifte gedaan van de ontvreemding van een rijwiel van een militair, die het een oogenblik voor een winkel in de Korte Noordstraat had laten staan. In ©en Donderdag alhier gehou den vergadering is besloten tot oprich ting van "de Rotterdamse he Transport verzekering-Maatschappij, waarvan de ze tel zal gevestigd worden te Rotter lam. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f 500.000 in twee seriën van f 250 000 waarvan de eerste serie geheel is ge plaatst, waarop 10 pet. gal worden ge stort. Voor de eerste maal zijn tot direc teuren benoemd, de .heeren mr. P. Die- ternan, advocaat en procureur te Mid delburg; Al. Brouwer, directeur van die Groninger Braiidwaarborg-AIaatij te Gro ningen; P. C. .1. Goedewaagen, assura deur te Rotterdam. Commissarissen zijn de heeren mr. Wl. F. C. Baars, te Rot terdam', mr. G. A. Diepenhorst te Rot terdam, J. van Rompu te Ter Neuzen en P. H. van Zuyen $e Breskens. - Het Middelburgsch muziekkorps geeft Woensdagavond weder een uitvoering op het Molenwater, aanvangende te half acht. 'Meermalen is het inzonderheid Zon dagsavond in de omgeving van de Koe- poortstraat nogal eens onrustig tenge volg© va,n zingende en schreeuwende militairen en burgers. De politie is dan ook steeds in die straten 'onn de rust to herstellen, zoo ook gisterenavond. Een burger, die niet voldeed aan bet hevel own zich rustig te houden, werd verbaliseerd, maar 'gaf blijkbaar een val- schem naam op, "hij wilde het hazen pad kiezen, doch. werd aangehouden ,'en naar het politiebureau overgebracht, waar later bleek, dat hij niet alleen een valscben naam-, maar ook een vatsch adres had [opgegeven. Van een en an der werd procesverbaal opgemaakt. Vlisslngen. Burg en Welti, hebben de sluiting der zeebaden bepaal! op Maan dag .2 October. - Dei mailboot „Prins Hen drik" opgebracht. Men seinde ons Zaterdagmorgen uit 's Gravenhage „Wij vernemen dat hedenochtend al hier bericht is ontvangen dat het stoom schip „Prins Hendrik" der maatschap pij „Zeeland" naar Zeebrngge is opge bracht." Dit was ook zoo. Het was 'echter den Duitschers niet om de lading te doen - - het schip had geen contrahanda aan boord maar om de reizigers. Het grootste deel hunner en wel de Russische en Fransche> krijgsgevangenen, die uit. Duitsche gevangenkampen wa ren jpntsnapt, en da Engelsche soldaten, die :in Holland waren geïnterne null, doch waarschijnlijk met verlof gingen, werden gevangen genomen, evenals êmiga vijandelijke koeriers', die met zendingen waren belast. 's Middags 12 uur van denz-elfden dag werd het stoomschip, met zijn neutrale passagiers, vrouwen en kinderen, en de mail weder vrijgelaten. Een Duitsche torpedoboot, die lie mailboot bij .haar afvaren begeleide', werd door drie vijandelijke vliegtuigen met bommen bestookt. Het stoomschip werd hierdoor licht beschadigd aan (ie brug. Drie opvaren den van dit stoomschip weiden ver wond, ii.l. een Nederlanisch handels reiziger en twee stokers. De torpedoboot bleef onbeschadigd. Het. stoomschip zette zijn reis) voorr en bereikte behouden Gravesend. (Men zie verder onder laatste be richten. Of liet oorlogsrecht der Duit schers vergunde geïnterneerde vij anden van liet schip te halen, mag twijfelachtig heeten. Red) -De 135 Belgische kinderen welk© zijn toevertrouwd geweest, aau de zor gen van liet comité voor de gezondheid van het Kind, afdeeling 'Vlissingen, zul len, geheel opgebeurd en versterkt Za terdag 30 dezer naar België terugkeeren. Dinsdag 3 October zullen opnieuw ongeveer 200 kinderen nit, België al hier aanko-men. Honderd k iinde ren zul len in het Strandhotel onder worden gebracht, de overige hij de ingezetenen. Zaterdagmiddag werd van do werf dor Kon. Mij. „De Schelde' 'alhier, to water gelaten liet voor de Rotterdamsche Lloyd gebouwde stoomschip: „Garoet" bestemd voor de vrachtvaart op- Nederlandsch- Indië. Door mejuffrouw A. C. de Kempenaar weiden de laatste beletselen weggenomen. Op de werfhelling, waarvan de „Ga- roet" afliep wordt, nu op stapel gezet het stoomschip „Almelo", bestemd voor de Kon. Ned. Stoombootmaatschappij te Amsterdam. Door B. en W. is aan den Raad een voorstel gedaan tot wijziging van de verordening op de heffing van een, belasting naar het geschatte „inkomen. Hierbij wordt, voorgesteld in overeen stemming met de Rijks-inkomstenbelas ting de aanslagen te regelen haar de verdiensten ju het afgieloopen jaar. Ver der stellen R, en W. voor de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud voor gehuwden van f 400 op f 500 en voor ongehuwden van f300 op f400 te'bren gen. Ook wemschien B. en W. geen belasting jureer te heffen van verplichte pensioenbijdragen -en van, die bijdrage voor de levensverzekering tot een be drag van J./20 van bet inkomen met een maximum van f 100 Den kinderaf trek weinschen B. en W. te laten op £50 per kind beneden de 1G jaar en voor kinderen van 1G jaar en ouder, die door lichaams, of zielsgebreken bui ten staat zijn in hun onderhoud te voorzien fen die geheel ten laste zijn Van den belastingplichtige. Waar deze nieuwe regeling op 4800 aanslagen, al leen reeds, ©en vermindering van f480.000 van het belastbaar inkomen, behalve de aftrek voor pensioenen en levensverzeke ringen, beteekent stellen B. en W. voor het percentage voor de laagste klasse te bepalen op 3 pet. en geleidelijkta doen klimmen tot 5.7 pet. Hierdoor zal tot een belastbaar inkomen van f1000 de aanslag lager zijn dan tot nu tpe, ter wijl eerst, 'daarna met een kleine gelei delijke opklimming het bedrag der be lasting grooter wordt. Door de politiealhier is' tegen twee winkeliers procesverbaal opgemaakt wegens overtreding van de distributie- wet njimelijk wegens het verkoopen van suiker en zout boven de .door den mi nister vastgestelde maximumprijzen. In 1915 werden door de politie te Vlissingen 4G processen-verbaal op gemaakt wegens schending der neutra liteit (art. 100 van het wetboek' van strafrecht.) In den nacht van Zondag op Maandag ontstond op den Peperdijk al hier een vechtpartij tusschien burgers, waarbij een hunner zwaar bloedend werd verwond en medische hulp moest wor den ingeroepen. T)e dader 'bekend© zelf de wonden met zijn zakmes te hebben toegebracht. Zierikzee. Faillissement uitgesproken van LI. G. He.usveldt, schoenmaker en winkelier, alhier. Curator mr. Polvliet. (Z.) Kloetinge. In de Vrijdag gtehouden raads vergadering Van deze gemeente werd, naar wij aan een verslag in „De Zeeuw" ont- leenen, opi Voorstel van B. en IV. a.a:n jhr. Lew© van Nijenstein met ingang van 1 Dec. eervol .ontslag verleend alSl ge meentesecretaris onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Op1 verzoek van den 'lieer Lenshoek verklaarde de heer Lewe van Nijenstein zich bereid om terug te komen op zijn besluit tot af treding ook als ambtenaar van den bur gerlijken stand en dit te blijven buiten bezwaar der gemeentekas. De gascommiösi© had rapport uitge bracht over het vroeger opgestelde con tract, en adviseerde dit te „aanvaarden. Het contract werd met. G tegen één stem aangenomen (die van wethouder Van 1 Li ere). De voorzitter hoopte, dat ook liet raad huis zal worden aangesloten en bood den Raad een gaskroon aan voor de raadszaal, welk aanhod dankbaar werd aanvaard. Ter zake van de distributiekwestie werd besloten een blanco-crediet toe te staan, daar niet t.e zeggen is hoe hoog de uitgaven worden©n wel tot eind van dit ja,ar. De volgende artikelen zulten worden aangevraagd: on,gebuild tarwemeel, aard appelen (als de uitvoer uit de gemeente te groot is), groene erwten, rundvet, spek, Varkensvleesch, rijst, margarine, suiker, boter, bokking en zeepi. Bij bespreking der vraag of al of niet centralisatie gezocht zal worden, met Goes als stapelplaats, zeiden verschillende le den, dat [rechtstreehscihe levering aan Kloetinge voordeeliger, distributie via' Goes alleen ietwat gemakkelijker zal zijn. Besloten wérd, die winkeliers te raad plegen omtrent de henoodigde hoeveel heden. De wethouders en raadslid Trim pe belasten zich hiermede. Besloten werd ©en commissi" tot bij stand aan te wijzen bestaande uit B. en IV., raadslid Trimpe en twee leden uit elk der heide worklipdenvereenigingé-n, door deze uit huur midden te benoemen. Goedgevonden werd, dat de heer Trimpe deze benoeming in beraad houdt. De héér Koole werd als Secundus aange wezen Vlake. Donderdagavond bevonden zich twee Russische krijgsgevangenen aan het station alhier, die met. den sneltrein van 8.30 naar de richting Holland vertrokken. Met zijn drieën trachtten zij in Vlaan deren over den draad te komen, doch één was door den elepirisehen stroom gedood. (M. Cl.) Hansweerd. Voor het politic-diploma met aanteekening is te Rotterdam ge slaagd de lieer A. Boogaert maré- ehanssée te Spmndel, vroeger alhier. - Op 31 October zal liet rijkskantoor te Balk aan den heer L. Pekelder, rijks- klerk alhier, worden overgedragen. (Kr. Crt.) Bij Koninklijk Besluit is) benoemd met ingang van i October 1916 lot in specteur der directe belastingen, mvopi;- iechten en accijnzen alhier dhr. F'. X. Eibers, ontvanger der directe belastingen, en accijnzen, hij Koninklijk besluit van 17 April 1914 lijdelijk belast met de waar neming dier betrekking alhier. lerseke. Zaterdag verpachtte alhier bet burgerlijk armbestuur voor 'teerst, hij wijze van proef, eenig bouwland, gren zende aan 'de kom der gemeente, in kleine p'erceelen voor tuintjes. Er waren er 35, gemiddeld .groot '38 BI. roeden, samen 1.76.06 H.A. Gelijk verwacht werd, ste gen de prijzen nog verre hoven die van de verpachting' van verleden week. Er werd geboden van 60 tot 80, gemiddeld 69 cent per roede, d.i. 180 tot 240, ge middeld f207 per gemet. Be paehttermijn bedraagt. 7 jaar. (M. Ct.) Heinkenszanth Zaterdag j 1. kwam dei Wed. de Leeuw tot de onaangename ont dekking, dat haar varken van ongeveer een f 80 dood lag. Het varken had 's mor gens nog gégeten. Het beest is onder politietoezicht begraven. Voor de weduwe een zware slag. 's Gravenpolder, Dezen winter wordt alhier weer een iandbouwwintercursus gegeven door den heer P-. A. Poldermans, hoofd der schooi en iandbouw-onderwij ze r aldaar. Er meldden zich 'daarvoor tot heden tien leerlingen aan. (Z.) St-Laurens. Vrijdagavond kwam een foura,gewagen van Middelburg gereden, waarop zich 2 militairen bevonden, die in zoodanigen staat, van dronkenschap1 ver keerden, dat zij elkander moesten vast houden om niet. van den wagen te val len. Reeds bij St.-Laurens sloegen de paar den zoo hapd, dat men moest vreezen, dat zij opi hol zouden slaan. Dit gebeur de dan ook werkelijk even voorbij het café Westdorp. De wagën kwam met een telefoonpaal in aanraking, de paarden ge raakten in een sloot, terwijl de militairen er van af werden geslingerd. Een van hen kwam er nog al goed af, maar de andere moest in een nabijgelegen schuur worden binnengedragen. Een juist pas1- snerende verpleegster vterieende de eerste hulp. (Z.) Temeuzen. Uit. verschillende plaatsen vernamen we, dat Zaterdagmiddag j 1. zwaar kanongebulder werd gehoord. Het blijkt, echter dat. dien dag door de Neder landsche oorlogsschepen der basis Vlis singen groote oefeningen met zwaar ge- schut werden gehouden. Boven het Land van Hulst zweefde dien dag een twee dekker op groote hoogte in de richting naar Antwerpen en keerde, :na een uur over België te hebben gevlogen, terug. Oostburg. Gisteren was er weer veel actie in de lucht, verscheidene vliegtuigen werden hoven de Belgische kust waarge nomen, waar de Duitschers druk op schoten. Van liet. Westelijk front werd voortdu rend hevig kanongebulder gehoord. In den nacht van Zaterdag' opi Zondag omstreeks half 12 uur was het boven deze gemeente een geraas van belang, vermoedelijk afkomstig van een vliegtuig of Zeppelin. Dioor den nevel kon men niets onderscheiden. (N. 11. Ct.) Aardenburg. Zeer spoedig zal de uit voer van brood naar do Belgische grens gemeenten weer aanvangen. Voor déze streek zal per maand 100.000 K.G. mee] beschikbaar worden gesteld, waarvan 30.000 K.G. door de hakkers dezer ge meente zullen verwerkt worden. Het be noodigde meel zal geleverd worden door de coöperatieve meelfabriek tw 's Herto genbosch. (M. Ct.) IJzendijke. Vliegmachine s. Vrij dagnamiddag kwart na vier uur passeer den een viertal vliegmachines. Zij kwa men uit het Noord-Oosten en vlogen, Zuid waarts langs de Belgische grens. Ruim een half uur later koerden zij van hun nen tocht terug naar het Noord-Westen. in onze gemeente wordt, zeer ge klaagd over de distributie der levensmid delen en de handhaving der maximum prijzen. Breskens. Nabij den Elizabeihpolder is een drijvende mijn aangespoeld. Door den .Smedenbond in West- Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de prijzen van het hoefbeslag met. 20 pCt. verhoogd. Schoondijke. Zaterdag liewogen zich ©en zestal vliegmachines hoven liet Ln.nd van Cadzand. Biervliet. Te Rotterdam werd een koop man bekeurd uit onze gemeente wégetis botervervalsching. Hij had deze. boter, die vermengd was met margarine, bij een boer alhier gkoelil. Soortglijke verschijn selen (schijnen herhaaldelijk voor te komen. St-Jansteen. De verkoop- der Sobrietaa- bloein bracht j.l. Zondag alhier op1 onge veer f70— Indien nog meer bloempjes aanwezig geweest waren, was de opbrengst, nog grooter geweést. in de wijk Heikant had Zondag leen fietsteest plaats, waaraan door ruim .400 personen w'erd deelgenomen. Het. aantal verkochte kaartien bedroeg meer dan 500. Met. hét prachtige zomerweer was de belangstelling buitengewoon groot, zoodat. caféhouders len anderen dien dag goede zaakjes maakten. Baarland. Naar de verbouwing dor O L. school werd als volgt ingeschreven: J. de Mol, Heiiikenszand f548; L. L Peelers, Kwadendamme, 1540; G. de Mol, Baarland f535; .1. La Grand, Hoedekens kerke, £525; L. Minderhoud, Hoedekens kerke, f 495. Gegund aan den laagsten inschrijver. F.én ongezegeld biljet kwam niet in' aanmerking. Te Biervliet zijn Donderdag door not. Bëuningh te Groede ingesteld de 14.8600 H.A. of 33 gem. 177 r. landerijen, aan- ©engélegen in dien Grooten Jonkvrouw- polder gemeente IJzendijke voor de fa milie Van den Driessen Mareeuw. Bij combinatie was het hoogste bod f33.100. 14 dagen later volgt de definitieve! veiling. (AI. Ct.) Notaris L. Jam'as veilde te Sluis de herberg van den heer B. Cammaen. Ie. 18 gein. 225 r. bouwland, gplegen te Retranchpment, op f 10.1000; 2e. 2 gem. 34 r. bouwland te Sluis op> f9330. 3e. 6 gem. 166 r. bouwland te Retren chement op- f2525; 4e. een woonhuis te Rétraehement op f 75. (M. Ct.) Middelburg. Aan de Oudheidskamer al hier is o.a. ten geschenke gegeven door mevrouw Hennequin ,,'t Rekening en ad- ministratieboek over het stoomjagt. de Prinses Marianne en verdere zeilschepen yan het Beurtverkeer tusschen Rotter dam. en Middelburg vice versa, gedaan door van den Broucke Luteijn en Schou ten, Boddaert en Compagnie, Spoors en Sprenger, en Gerard de Bniijne te Mid delburg, als directeuren eener daarop ge vestigde Negotiatie, aan hunne Commit tenten, de Ilespectieve Deelgenootien in die leening, op den laatsten Felir. 1826. Voorin een acquarel van I. H. Holscher voorstellende de Prinses Marianne in voile vaart, 19 Juli 1825, op haar eerste reis. De Prinses Marianne, met twee stoom machines ieder van 30 paardekrac.hten, gebouwd te Amsterdam, had f62.325 ge kost, de elf van schippers overgenomen zeilschepen f52.000. De rekening loopt tot 31 December 1826. De restauratie van den zijge vel van het raadhuis te M i d d e 1- bnrg is bereids gevorderd tot het ge deelte met den topgevel ter zijde van den koeltoren. Dit gedpelte ver keert in zeer ongunstigen toesland. Van do spitsen boven dezen gevel is zoo goed als niets meer te behouden. In hoofdzaak is dit. we! een gevolg van de ijzeren keiven, -daken en -ankiers, welke in deze spitsen zijn verwerkt, waardoor ze zoowel in- als uitwendig geheel uit elkander gesprongen en totaal verbrok keld zijn. Enkele (gedeelten zijn, vermoedelijk reeds geruimen tijd geleden, weggenomen en veryangen door cementen stukken. Goes. Door de afdeeling „Zuil-Beve- iand" der Nederlandsche Pomologische Vereeniging worden dezen winter drie tuinbouw-wintercursussen gegeven, n.i. één te Kapelle bij Goes onder leiding van dein .beter M. N. van de Linde te Rilland-Bath, één te Goes onder leiding van den beer A- Blok Ie Kloetinge en één te 's Heer Arendskerko onder leiding van den heer W. P. Marcusse te 's Hoer Arendskerke, terwijl te Goes een speciale cursus voor volwassenen in phytopatholgie (plantenziektenteer) ge houden wordt door den heer K. On rust, controleur van den Phytopalhoio gischen dienst te 'Oudenbosch. Formaline en Formaldehyde. Men Vestigt er de aandacht op; van landbouwkringen, 'dat f o rma,li n e en het z.g. handelsformaldehyde, welke stoffen (gébruikt worden ter bestrijding van stelenbrand bij gerst en tarwe vrijwel de zelfde producten zijn en dus beide voor zaaizaadbehandéling gebruikt kunnen wor dien. Die, naam formaline is een patent- naam, die toebehoort aan een buiten- landsche firma, maar de vloeistof is vrij wel dezelfde als die, welke als formalde hyde (van 3334 pCt. ..sterkte) in ons land in den handel is. Alen kan dus voor de ontsmetting heide vloeistoffen gebrni ken en wel in de aangegeven verdunning van 121/2 cM,3 op 5 L. water voor een H. L. graan. Londen. Omtrent de opbrenging van liet. Nederlandsche stoomschip „Prins Hen drik" dat. hedenmorgen te Gravesend is aangekomen, hebben de passagiers o 111. meegedeeld, dat zich onder de gevangen passagiers een Amerika ansche hoofdamb tenaar zou bevinden. Er werden voorts 2 postzakken in beslag genomen. Bij dit onderzoek, dat geschiedde eerst nadat de „Prins Hendrik" Zeebrngge had verlaten, wierp een vliegmachine, vermoedelijk een Fïansche, hommen opi de lorpedobool, die het schip vergezelde. Die hommen vielen zoo dicht bij het schip', dat het door eeniige stukken werd getroffen len eenige gaten moesten worden gestopt. Ook werd een Hollandsche passagier en 2 stokers licht gewond. Toen de Duit schers aan boord van de „Prins Hendrik" kwamen, vroegen zij onmiddellijk naar de hut, waar zich de Fransche officier be vond. Hij werd in zijn hut opgesloten, zijn papieren in bezit genomen en voor zijn (Leur een schildwacht 'geplaatst. Hij werd natuurlijk ook gearresteerd. Den Haag. Omtrent het. gebeurde met de „Prins Hendrik" zal van reg'eerings- wege een ambtelijk onderzoek worden in gesteld, zooais trouwens altijd gebeurt, wanneer er Nederlanders bij zijfa he irokken. Weltevreden. (Tetegraaf.) De „Koningin Regentes' 'is te Priok teruggekeerd. Offi eieel wordt gemeld, dat er géén reden tot paniek bestaat voor Djambi en dat 'de toestand er ongevaarlijk is'. De g?- heele streek van rtc Toengkal isl „echter in oproer. Er bevindene zich daar 500 opstandelingen. Nieuwe troepenzendingen worden voor bereid. Weltevreden. (Telegraaf) Te Solo heb ben zich wederom 10 gevallen van piest voorgedaan. 25 Sept. 5 uur 's namiddags. Berlijn. (Off.) Tusschen de Slota Lipa en de Marojotka hebben de Rus sen tevergeefs de stellingen der Turken aangevallen. Wel drongen zij er een oogenblik .binnen, doch werden er weer uitgeworpen. 142 Russen werden ge vangen genomen. In den Ludowasectior zijn nieuwe aanvallen der Russen af geslagen I11 Zevenburgen zijn Rum.ensche aan vallen tusschen Szui'duku en den Vul kaanpa.s afgeslagen. Dobroedsjafront. De stad Boekaresl is. gebombardeerd. Herhaald© aanvallen der Serviërszijh docdgeloopen. Aan de Stroema werden oprukkend© vijandelijke aldeslingen afgeslagen. Parijs. (Officieel.) Behalve artillerie- due is aan d© Somma e.n aan d© Maas valt niets belangrijks te vermelden, Twee Fransche vliegmachines hebben 12 hommen geworpen op Essen en zijn daarna na ©en- toehl van 500 mijlen ongedeeld teruggekeerd. Een Zeppelin is boven Calais ver schenen, doch moest zonder hommen ge worpen te hebben voor de hevige be schieting vluchten. Zeven vliegmachines hebben 50 bommen geworpen op de fabrieken te Rombach en Thienen. Londen. (Officieel). Ten zuiden van de Ancre werden drie vijandelijke aan vallen ten westen van Lesboeufs niet hevige verliezen afgeslagen. Op verschil lende punten heerscht groote artillerie- bedrijvigheid. In een luchtgevecht van gisteren werden 5 vijandelijke machines vernield en 2 beschadigd. Vijl' Engelschc vliegtuigen worden vermist. Engelsche vliegers hebben 5 bonimenaanvallen ge-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2