DE VLIJT - GOES. Kinder- en Bakvischmantels. UW VIOOL I Pop of Smet Benauwdheid -■ 4% Pandbrieven uitlotende ct I001* 1 Het Heerenhuis Een DDIS en EDE mei TUIN, BOUWLAND Zenuwen Grafmonumenten G. TH. MEIJERING. GROVE SODA W. F. PFEIFFER, Nieuws. FORT. Leger en Vloot Marktberichten. posterijen en Telegrafie. Burgerlijke Stand. Afloop mknopinpen, aanbestedingen en;, ADVERTF*TlfN Steenhouwerij. Hardsteen sluizen, bruggen Ontvangen een rijke sorteering Prima qualiteiten en goedkoope prijzen. ADAMS' Enersan -tabletten. Groote Voorraad E. VERBEEM - Goes. A. S. J. DEKKER, 60ES. ZEEUWSCHE HVPOTHEEKBANK MED. D0GT8. ARTS TE KAPELLE-BIEZEL1NGE, voorheen te Borsele, verzoekt ieder, die hem nog iets schuldig is, dit vóór 1 October a.s. aan den Weled. Heer Burgemees ter van Borsele te voldoen, zullende na dien datum over het bedrag beschikt worden. Het ECHTE middel tegen in de TARWE, weder ver krijgbaar bij Korte Kerkstraat, Goes. Uit de hand te koopi UIT DE HAND TE KOOP met Kluis en groote Kelders Openbare Verkooping. Dinsdag 19 September 1916, verkoopen: verkoopen; Meubilaire Goederen, als Kabinet, Ladetafel, Linnen kastje, Veerenbed, Stoelen, Tafels, Regulateur enz. enz., daarna in de herberg bij J. A. Clarijs, Openbare Verkooping. een verplaatsbare BLOEMBOLLENSCHUUR, Openbare Verkooping. openbaar verkoopen onderzoek naar de Hen. staten heeft de re- nota gericht, \yaarin, Dobroedsja bekend loot „Counsellor" van I tot zinken gebracht is gered. (De Coun- |n.) Elf Italiaansche hy- listeren in samenwer- [scli watervliegtuig en F ranscho machines, ommen geworpen op hchtschiploods te Pa ar zijin behouden terug- toom is een landloo- le te Krabbendijke bij ar zoo goed als nieuwe ■vreemd. Hij is naar lebracht en aldaar in voorloopige bewaring (M. Ct.) I Nederlander, wonende |e naar ons land temg jcht daarvoor zijn goe- lorhvagen en liet dezen Ing voorzien. Onopge- T zelf ook in den wagen pannede hij Woensdag erde. En daar gebeur Inlijk niet geschiedt, de de militaire stations- onderzocht en.daar enaar der goederen in tusschen cenige de- Keende zonder pas de lrasseeren, doch kwam [politie arresteerde hem |ren aan. (Msbode.) KOLONIËN. ■ingerichte 1 oo p- lelsehe bladen bevatten tchrijVingen van de Du.it- ïe 'thans' in het bezit der Vn een duidelijk beeld pgvuldigheid, waarmede in den loop van den deze streek hier de omgeving van het gesproken hun on- [olijfplaatsen hebben in- zulk een in de bladen tondschle woonplaats be- nlen deur, Waaromhejein lis aangelegd. Idige leiden gwmakkelij- 12 tot 36 treden naar, In en bet raamwerk van Izijn uit krachtige hou- wijlze van mijnstutten laakt en de treden zelf net een diekplank ver zijn van dikke planken inkepingen van boven tzijde in het raamwerk [zenen stangen en dikke verbanden ien versterkt Ineïnde van de trap loopt le gang jlechtuit, soms [an vijftig meter en daar- neide zijden kamlörs en die verblijfplaatsen leidt naar een lagere schuil den tot twaalf meter van de loopgraaf ligt. gerichte ver blijf plaatsen n en kamers met hout »en der best-rngerichten r zijin eigen eet- en slaa.p- eigen plaats voor de gangen en nooduitgang af. ere, die als verbandplaats rren bedden gezet voor as 'n tamelijk groote ope- Marnetz, w,a,s 'een eom- dsche kazerne voor een lie .voor 300 man, met e- en munitiebergplaat- platen beschoten s'mid- hiniekamer. Voetbal. E r a bants r. he V o e t- t. Maandag te Tilburg een ouden. Spa au uit. Helmond zeide on de oprichting van den jalbond rechtstreeks coiï- den B. V. B., deze lecb- K. V. B. geen strijd zal ar in het belang van de ,raar het kan, s'amettWufl' fi. K. V. B. zal zoeken- a wenscli uit, zoo schrijft Crt.. dat de samenwor- den Kath V. B. eu den 1 strekken tot bevordering alspel. ielt. spr. de volgende mo rnet nlgeme'ene stemmen nen. rg. van den B. V. B. ge- Sept. 1916 te Tilburg, ge- •ekingen, verklaart het We ll. V. B. bestuur inzake goed te keuren en gaat ie van den dag". Aardschokken op Java. (Off.) Blijkens een van den Gouverneur-Gene raai ontvangen telegram hebben den lOen dezer lievige aardbevingen in de resi dentie Banjoemas plaats gehad. Het sta tinnsgobouw 'te Maos en de spoorweg brug over de Serajoe-rivier zijn bescha digd; er zijn geen persoonlijke ongelukken Ie betreuren. Voor plaatsing als cadet hij de Kon. Mil. Academie te Breda komen op' 2 Oct. e. k. in aanmerking onder anderen de hee- rèn L. A. v; d. Berge te Goes voor infan terie in Ned.Tndië; G-. F. C. D. de Jonge voor infanterie hier te lande; Jhr. J. W. AI. Snouck Hurgronje voor cavalerie hier te lande; H. W. de Ridder, J. C. Kos en I W Couvee voor artillerie hier te lande. (Z.) Oostburg, 13 Sept. Eierveiling van de vereeniging V. 1J. N. in AVest Zeeuwsch-VlaanderenAangevoerd waren 32.855 kipeierevi f9.41f9.48; 525 eendeieren f8.76; 2 ganseiel-en f 13.28; 58 kalkoeneieren f 10.72; 36 parelhoen eieren f5.66; alles per 100 stuks; 2100 K.G. appelen van 3—16 r., per K.G.; peren van 7—16 c., per K.G.; groene- en witte kooien 3 c. per st.uk; komkom mers 1 c. per stuk. (M. Ct.) Veilings vereeniging „Zuid Beveland". Goes, 14 September 1916. Veiling van afval en minderwaardig fruit. Afval Appels 4—9, id. Peren 2—8, dubbele 'Bergamot 810, Roode Zoete Ribbeling 8—12, Peper Appels fi—8, Tuinzoot 69, Maagdeperen 9— 15, Lange Perzikpeor 912, Triumf de Viennê 2025, Boonen 8 ct. ales per K.G. Savoye kool 45, Roode kool 8, Komkommers' 12 ct. allés per stuk. Beurré Hardy 1014, Zomer Court Pendu 8—12, Ganzebont 810, Spaan- sche Wijnperen 1314. Beurré Duran- deau 1012, Williams Duehesse 1214 ct. alles per K.G. Vlissingen, 14 Sept. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijlzen besteed Kropsla 31—40, andijvie 7—44, zuring 1216, alles per mand, pieterselie 417, bramen 4953, kervel 1020, alles per kleine mand, rapen ld/a41/2, kroten 2% —41/2, prei 4—6, selderie li/j, uien 41/2 5, peen 261/» ct., alles per bos, savoye kool 2V2—71/2, roode kool IV24, bloem kool 3Va9 ct., alles per stuk. Eieren f 1,13 per 13 stuks. Aardappelen 5V2, po ters 2,1/2, uien I2V2151/2, tomaten 19i/2 27, blauwe druiven 60, Clnpps' favorite 261/a271/0, Beurré de Morode 20'/2 221/2, Duehesse William I41/2191/2, Schutters reinetten IO1/2, Platboomers IO1/2, Codlin Keswick 14i/2171/2, Couleus de sale 171/2, roode Ribbel' H1/2, Grauw- zuur II1/212, Escville Seedling 191/2, Due de Brabant I61/2, princessebooneu 141/226V2, 'suïkerböonen 11 ct.., alles per K.G. (Z Middelburg, 14 September 1916. Ter graanmarkt van h-den was de aanvoer gering. Jarige tarwe opgeruimd. Nieuwe kroonerwten en koolzaad zfjn de prflzen als volgt. Kroonerwten f35 a f37; koolzaad f37 a f39 beide per 100 K.G. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.80 a f 0.85, voor particulieren f 0.87 7, per V, kilo. Eieren i 9.30 voor particulieren f 9.70 per 100 stuks. Noteering van den marktzetter der landb. ver. Boter f 0.80 a f 0.85, voor particulieren f 0.877., per kilo. Eieren f9.30, voor particulieren f9.70 per 100 stuks. Zierikzee, 14 September 1916. Boter f0.87! a f0.rekenprijs 0.85 per !/o K.G. Eieren f 1.87r' a f2.25, kleine Eieren f0.—Eendeieren f0.— a f0. per 25 stuks Aanvoer Boter K.G. Aanvoer Eieren 675 stuks. AMSTERDAM, 15 Sept. Aardappelen. De aardappelprijzen waren heden: Zeeuwsche eigerih. per mud fl.— a 3.90 Zeeuwsche blauwe f4.50 „4." Zeeuwsche bonte f 4.60 4.90 Zeeuwsche Industrie's f3.— 0. Friet che Borgers f3.60„ 3.70 Flakkeesche eigenh. f3.90 0. Drentsche eigenh. f 3.— 3.50 Hillegommer eigenh. f5.30„0.— Aanvoer 1 lading. Men telefoneerde ons hedenmorgen: De heer J. C. van de Weert, thans kantoorbediende 2e klasse 'ten postkan- tere Goes, ,js met ingang van 16 Sep tember benoemd tot telegrafist 2e klasse te Goes en overgeplaatst naar het tele graafkantoor aldaar. Verplaatst met ingang van 16 Septem ber a.s. de telegrafist 2e klasse II. .1 de Jeu Van Goes naar Rotterdam. Benoemd met ingang van 16 Septem ber a.s. tot postbodo te Westdorpe F. de Cooker aldaar. (M, Ct.) GOES. Huw.-aangifte: 15, Daniel Ma- rinus Sandee, '25 j. jm. te Rotterdam en Cornelia Franciria van de Linde, 24 j. jd. te Goes. 'Gehuwd: 14, Bernardus Cornells Slig- gers, 27 j. jm. en Adriana Wilhelmina Verburg, 27 j. jd.; Aclriaan Huijbregtse, 31 j. jm. te Nisse en Cornelia Joosse, 24 j. jd. te Goes. MIDDELBURG. Gehuwd: J. C. van den Boudt, jm. 29 j. en M. C. Rozemond, jd. 25 j.; S. Heine, jm. 26 j. en C. P. Neugebauor, jd. 25 j.; A. Zooten, jm. 22 j. en S. P. van Ieren, jd. 33 j. Bevallen: S. Dekker, geb. V'erhage, z.; F. C. Francooy, geb. Nederhand, d.; T. Steijn, geb. de Visser, d.; M. M. E. F ree- ze, geb. Gallé, d.; A. E. Schollen, geb. Gooris, z.; A. Geers', geb. Luitwieler, z.; J. Welleboordse, geb. Bastiaanse, z.; H. 'Pennoch, geb. Elzing, z. Overleden: P. Meeuwste, 61 j., man v. C. P. Itaanbers; J. L. Huijge, 44 j. ongéh.; L. Potter, 2 wkn., z.; W. Appel, 16 j. z. Van 31 Aug.-13 Sept. ZIERIKZEE. GehuwdA. de Graaff, jm. 30 j. en F. M. Verschuur, jd. 29 j.; C. Hillebrand, jm. 24 j. en L. Blaiv kert, jd. 18 j. Bevallen: W. G. Hoogstra, geb. Klop- pert, d.; A. Mj. Peinniugs, geb. De Lauw, d.; E. Barrevoets, geb. v. d. Hoek, z. Overleden: L. J. Schot, 2 111., d.; J. M, Schot, 4 j., d. M. C. Ten kantore van de naamlooze ven nootschap Electro Tinfabriek te Vlissin gen, werd hedenmorgen door do directie aanbesteed: het vergrooten van de berg ruimtedoor het bijbouwen van een loods. Inschrijvers waren de heeren: J. Warren, f10277; P. A. van der Staal, f10140; J. A. Beckers en R. J. Schijf, Middel burg f9410; F. van der Peijl, f9300; J. J. Krijger f9960; J. Loois Hzn., f8897; W. Anker, f 8888; M. Jacobs, Goes, 'f8886; A. Caljé f8873; M. Vadei;, f8685 en J. Loois Azn., f8665. De inschrijvers, hij wier namen geen woonplaats is ge noemd, wonen te Vlissingen. Firma AUG. VAM DY Ik PEUT Stationstraat 19 21 Tel. Int. 146. BERGEN-0P-Z00M. Zandsteenen, Slllpsfeenen, Trottoirbanden, Straatkeien, enz. Groot M a e a z fi t' r"r marmeren schoorsteenmantels in alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ Angst zal u niet beter maken. Weest opgewekt en grijpt de oorzaak van uw kwaal aan. Leeft niet in voortdurende vrees voor ziekte. Angst werkt op de zenuwen en maakt kleine kwalen grooter. Als gij rugpijn hebt, weest dau niet onmiddellijk bevreesd voor niergruis, wa terzucht of Bright's ziekte. Als gij last van rheumatische pijnen hebt, weest dan niet dadelijk bezorgd voor chronische rheumatiek. Als gij hinder hebt van waterstoor nissen, vreest dan niet onmiddellijk blaas ontsteking en niersteen. Zegt tot uzelf: Ik zal er dadelijk Voor zorgen, dat mijn nieren genezen en als ik dan verstandig leef, blijf ik gezond. Neemt voldoende lichaamsoefening om het bloed vrij te laten circuleeren door de nieren. Dat houdt het bloed zuiver. Als gij te veel eet, drinkt of werkt, u te veel zorgen maakt en geen behoorlijke nacht rust neemt, is het gemakkelijk genoeg om deze kwade gewoonten een tijdje na te laten en de verzwakte nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen te genezen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn en kel voor de nieren en blaas, en bij tijdig gebruik zuiveren zij de urinewegen, wek ken zij de nieren tot grooter werkzaamheid op en bevrijden zij het lichaam van de nadeelige stoffen, die zooveel kwaad kun nen veroorzaken. Tobt niet te veel, op gewektheid en Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn de twee beste geneesmid delen. Te Goes verkrijgt), bij de h.h. de Paauw Co.; te Middelburg bjj dhr. Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één, of flO— voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos die niet voorzien is van ne venstaand handels merk. 11 Grootmoeder zegt Iedereen bewondert den prach- tigen glans mijner meubelen en denkt, dat dit alleen het gevolg is van ouderdom. Maar ik weet be ter en vertel van het jarenlange gebruik vanAdams". Meubel-Politoer 40 ct. per kruik (vloeibare Was) Linoleum-Was 30 doos Zilverpoeder 30 sproeibus Alien in de onovertroffen Adams' kwaliteit. 6 Bun, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan wijlen den heer M. MIERAS, in leven Oester-opzichter te lerseke en aldaar den 30 Augustus overleden, wordt verzocht daarvan op gaaf of betaling te doen ten kantore van Notaris PILAAR te Goes vóór 20 September a.s. en lichaam worden versterkt door I het gebruik van I koker a 100 tabletten fl.3 kokers f2.85, 6 kokers f5.50. Verkrijgbaar in ■■■^1 I Apotheken en Drogisterijen. Te Goes bij Gebr. MULDER en W F DEN HERDER met prima SNAREN bespannen, klinkt veel mooier. Onze Violen en Viool snaren zijn van prachtige kwaliteit en worden daarom zooveel verkocht Tegen op de borst, veroorzaakt door vast zit'end slijm, alsook hoest, heesch heid, keelpijn en kriebeling in de keel zijn Anga-bonbous een wel dadig geneesmiddel. In doozen a 30 en 60 cent. Verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen. Te Goes bij Gebr. MULDER en W. F. DEN HERDER. Aan bovenstaande adressen zijn verkrijgbaar onze overige artikelen, als Purol, genezende zalf. Mijnhardt's Zenuw-tabl. tegen overspanning, enz. Mijnhardt's Hoofdpijn-tabl. genezen Ireofdpijn. Nljnhardt's Maag-tabletten. bij slechten eetlust, etc. Mijnhardt's Laxeer tabl. bij gal en verstopping. Sprutol, tegen zomersproeten. Enfan bonbons bij wormen. Enersan-tabletten, versterken lichaam en zenuwen Purolzeep, tegen haaruitval, roos, schilvers. enz. Alleen echt, wanneer voorzien vau den naam van den fabri kantA. Mijnhardt, Pharm. Fabriek, Zeist. MIDDELBURG. De Directie bericht, dat de uitgifte der 5 Pandbrieven is gestaakt. Verkrijgbaar worden gesteld tegen den koers van 99 "/0 in stukken van f 1000.—, f 500.— en f 100.—, ten kantore der Bank en bij H.H. Effectenhandelaren. De Directie, Mr. A. A. DE VEER. Mr. M. C. VAN DER MINNE. 1 lil Wegens verandering bevattende beneden vier kamers, keuken en grooten kelder, boven drie slaapka mers, waarboven groote vliering, verdei voorzien van alle gemakken en voor allo doeleinden geschikt, staande midden op het dorp Kloftinge, naast het heeren huis van den Weledelen heer W. F. K Lenshoek. Te bezichtigen Woensdag 20 en Don derdag 21 September 1916, van des v.m. 10 uur tot n.m. 5 uur. Te bevragen bij den eigenaar en be woner C. DAGE VOS, Fruithandelaar, Kioetinoe. Tijd van ingebruikneming nader over een te komen te Goes, aan de Groote Kade, bewoond door den heer W. P. van dek Harst, met afzonderlijke Bovenwoning, be woond door Wed. v. d. Klooster, en een Huls, aan de Blauwe Steen, be woond door Wed Visser Te bevragen ten kantore van Notaris PILAAR. De Deurwaarders HOLLMANN VERHOEK te Goes zullen des middags om 12'/2 uur, op het plein Van dhr. L. Rijk te Goes De notaris F. VAN CLEEF te Heln- kenszand, zal op Woensdag 27 September 1916, des voormiddags 1U uur ten verzoeke van J. Grimminck aan den Singeldijk te '8 Heerenhoek, om contant geld aan den Siogeldijk te 's Heerenhoek, Sectie A no. 551 groot 4 A. 60 c.A. Aanvaarding bij de betaling der koop som, véór of op 24 October 1916. Nad, re inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden notaris. De Notaris H. W NEERVOORT te 's Gravenpolder, zal op Donderdag 28 September 1916, in het openbaar verkoopen: om contant geld, a. des voormiddags 11 uur, in de her berg van dhr J. Bal, aan het Lan- geweegje te Kwadendamme: metende 7 X 560 Meter, staande op een terrein in liet Langevveegje, onder wadenSamme De verkooper reserveert zich het gebruik van de schuur tot 1 No vember a s. b. onmiddellijk daarna op het terrein bij genoemde schuur: 150 Broeibakken met 300 Schraag- jes, 2 hooge Schragen met bank, 50 Graanzakken, 40 Manden, Lad ders, halve Hectoliter, 7 Zeelten, benevens: diverse gereedschappen voor het planten en rooien van bloembollen. De notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder zal, ten verzoeke van dhr. P. W. W0UTERSEN te Hoedekenskerke, op Vrijdag 29 September 1916, des vwormiddags 11 uur, in de herberg van Mej. de Wed. L. Verbeek te's Gra venpolder, in het 8 Hectaren 36 Aren 70 Centiaren in den Willem Anna Polder, gemeente Kapelle, Sectie G nos. 2 en 147. Te veilen in 7 perceelen, in verschil lende combinatie's en in massa. Aanvaarding onmiddellijk bij de beta ling van de koopsommen. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden notaris, bij wien veilingboekjes gratis te verkrijgen zijn en een groot particulier kapitaal hypothe cair beschikbaar is.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 3