Rechtszaken. ONDERWIJS Landbouw en Veeteelt. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Gemengd Nieuws. SPORT. toch ook. in den 'handel valt God niet buiten te sluiten, want zonder God geen wiet, zonder wiet geen geweten, zonder geweten geen handelsman. En wie zegt„wat. heb ik aan de Hanze" geeft blijk van dom egoïsme. Al zou «nen persoonlijk niet direct de voordoo ien zien, als het vaststaat en dal is eem 'feit, dat door de organisatie der „Hanze" verschillenden hier zijn geholpen, die alleen gebleven zulks nooit zouden zijn, dan is het lidmaatschap geen on ding en de contributie geen weggegooid geld. AVaar ten slotte de geestelijke over heid tot ons zegt: uw plaats is niet in de neutrale vereeniging, maar in de „Hanze" daar hebben wij ons te bui gen en als kinderen der gehoorzaamheid ie doen wat onze overheden yan ons vragen. Het verslag van den geestelijken ad viseur was hiermede in hoofdzaak ten einde. He voorzitter dankte uit aller naam Z. Eerw. voor de zoo gunstig volbrachte opdracht, wat door de ver gadering met applaus werd bekrachtigd. Daarop kwam aan de orde het be stuursvoorstel tot helling eenor contri butie van f3 betaalbaar in 12 maan- delijkschp termijnen van 10.25. Die heer W. Koevoets; was ler op tegen. Z.i. wa ren er de lijden niet naar. Hij achtte het beter te wachten tot, later. Hein werd geantwoord van de bestuurstafel, dal met de al of mie! aanneming van het voorstel van het bestuur -gezien, het te 'Delft aangenomen voorstel van fl.85 liet bestaan onzer afdeel ing slaat of valt. Andere leden betuigden dat de baten die zij 'bij de „Hanze" hadden, de voorgestelde contributie dub bel en dwars wettigden, waarna het voorstel in stemming gebracht met 18 legen 1 stem, die van den bear Koe voets', werd aangenomen. Bij de rondvraag insisteerde da heer Van Best op de aanwerving van do nateurs en werden Iwee aanwezigen', niet-Ieden op hun aanvrage als lid aangenomen en als zoodanig door den voorzitter gecomplimenteerd. Waarna de voorzitter onder tank voor de goede opkomst, die moei gaf voor de toekomst, de vergadering sloot met den chiistelijben groet. P. S. Wij willen aan bovenstaand ver slag, dat voor zich zelf spreekt, niets toevoegen; meenen echter deze zinsnede aan onze lezers niet te mogen ontbou den, die wij heden lazen in 'het „Zou dagsblad voor het Katholieke Huisgezin" van 17 September 1916: „Neutraal onderwijs', neutrale lectuur, neutrale vereeniging maakt ze lot. neutrale katholieken, d.vv.z. tot Room sehen van niks." Red. Zondagsrust a pot. h e k e r s. Aanstaanden Zondag 17 September is de apotheek van Van der Hoek geopend, de beide andere zijn dan gesloten. Heden - Vrijdag avond komt de Gemeenteraad 'in spoedeischende verga dering bijeen ter bespreking van de uit voering der distributiewet. Er bestaat het voornemen om bin nen enkele weken in de sociëteit V. O. V. een concert te geven door mevrouw Louise Walckiers, opera- en concertzangeres en mejuffrouw t'oba Rijneke en den heer A. van Keeteren, fluitist. Een gedeelte van het batig saldo, wordt afgedragen ten voor deele van het Belgische Roode Kruis. Bevolking. In de eerste helft van de maand September zijn in dieze gemeente i n g e k o m e n L. M. de Nerée tot Babberich, inge nieur R. W. Staat; uit Temeuzen. Ru- zemarijnstr. 194; P. Kosten, zonder be roep, Wolphaartsdijk, Oude Vis hmarkt 66; J. VI. C. Aliehilsen, rijwielhersteller, Rotterdam, Westsingel 141G. Millions, wikkeljuffrouw, Wolphaartsdijk, Koning straat 56. Vertrokken: H. .1. Pennings, onderwijzer, naar Obdam; A. Pool huisknecht Gasthuis, Ka po] le; .1. Groenewiage, winkeier, W.a- geningen; Kramer, rijwielhersteller, Middelburg.1. .T. P. Liplijn, stoker, Rotterdam; A. A. de Wilde, aannemer. Middelburg; .1. P. van der Leeuw, kan toor bediende, 's Gravenhage „M. C." St.cl. 214 bevat het besluit, waar bij deze gemeente voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal wordt verdeeld in twee stern - districten. Stemdistrict 1, omvattende de wijken A tot en met D, stemdistrict II, omvattende de wijken E tot en met II. Het hoofdstembure.au zal zitting honden in het stemdistrict I. Middelburg. Verboden muziek stuk. Men schrijft aan ,,üe Maasbode": Door den heer Jan Morks, directeur van het Middelburgsch muziekkorps, werd in hel. begin van het jaar een marsch gecomponeerd, waarvan hel trio afwisse lend een maat van bet „Wien Neer- landsch Bloed" en de ,,Brabant;onne" geeft. Thans heeft de commissaris van politie en de burgemeester den kapel meester doen weten, dat de militaire over heid uitvoering van den marsch verder verboden heeft. Elders js hij totaal 60 maal uitgevoerd, zonder dat burgerlijke of militaire autoriteiten daaraan aansloot hebben gevonden. De 'heer G. Bekker, alhier, behaalde te Rotterdam het politie-diploma. Vlissingen. De heer J. C. Pluijmers, alhier, verwierf te Rotterdam het politie- diploma met aanteekening. Schare. Donderdagavond werd voor liet eerst een© partij' regieeringssclielvisch al hier aangevoerd, die tegen den prijs van 26 cent. per K.G. vlug van de hand ging. (M. Ct.) lerseke. Donderdagmorgen ongeveer 6 uur is de tweemaster (klipperschip) „Eben Haëz.er" van Wemeldinge, komende van den St. Pieterspolder, ter hoogte van de Kijkuit onder Ierseke, van zijn anker los geslagen door den hevigen wind en op den berm gezet. De stoomkorboot „de Verandering" van hier, kapitein C. van Liere, verleende hul]) en trok het achter schip van den berm. Hij zou het geheel afgesleept hebben, maar de schipper van de „Eben Haëzer" durfde dit niet. aan, daar bij dan zijn roer dacht te verliezen. De „Verandering" verspeelde zijn stalen tros, ter waarde van een f60. De „Eben- Haëzer" zal piet hoog water wel vlot komen. (Z.) In de Donderdagavond gebonden raadsvergadering alhier werd o.a. met algemeen© stemmen lot sluiting der drank lokalen hij1 demobilisatie besloten. Krabbendijke. Met ingang van 15 Sept. is benoemd tot conducteur bij de West- jlandsche sloomt.rammaa.tsch. dhr. H. Fon- teij'n. alhier en is hem Maassluis als s tandpla ats ,aan,gewezen Heinkenszand. Op de Woensdag alhier gehouden verpachting van bouw- en wei land, aankomende het Weeshuis, werden ongekend 'hoog© prijzen besteed en dat in een tijd, dat cie aardappeloogst verre vian goed is te noemen en dit 'juist het hoofdproduct is, hetwelk door die ver schillende pachters verbouwd wordt. De prijzen voor het bouwland varieerden van I' 175 - f225 per Hectare. (Z.) Donderdagavond werd alhier een ver gadering gehouden ter bespreking over de wenschelijk- en mogelijkheid en ook in onze gemeente, goedkoope levensmid delen te verstrekken. Een talrijk publiek was opgekomen. Br. Hoorweg zette het doel der vergadering uiteen eu zeide, dat in deze niet voor ieder burger de be- i langen in deze dezelfde waren, doordat wij krijgen twee afdeelingen en wel de winkeliers en de koopers. Hij1 gaf de aanwezigen in overweging om beurt voor hun belangen op te komen on deze te bepleiten. Ten slotte werd bepaald, dat verschillende artikelen zullen worden aan gevraagd. In overleg met den burgemeester werd uit de vergadering een commissie benoemd, die de werkzaamheden aan een en ander verbonden gratis op zich wil helpen nemen. Daar niemand meer hei woord verlangde, word do vergadering gesloten waarna de commissie nog eenige werkzaamheden regelde. Bijl den landbouwer M. had een koe het ongeluk een appel in de keel te moest worden afgemaakt. Het. vleesch werd krijgen, die daaraan bleef zitten. De koe voor do consumptie goedgekeurd. Toch blijft het voor den betrokkene een groot e schadepost. Souburg. Het. was feest op den avond van den 14en Sept. 1.1. te Souburg, voor de R.-K. militairen aldaar. Reeds weken te voren deed onder hen het gerucht de ronde, dat er een Militairenvereeniging zou worden opgericht en onder dak zou den worden gebracht in 'tcafé Koko<, Gj'oote Markt naast het. Raadhuis. En nu dezen avond was het gerucht bewaarheid geworden. De volijverige directeur van de R.-K. Militairen Vereeniging te Vlissin gen bad vliegensvlug een feestavond ge organiseerd en de geheele gemeente had met hem meegewerkt.. In de zaal van het café Koko, fraai versierd niet groene, roode, en gele slingers, waartusschen zwierig prijkten de welwillend geleende! palmen, werd de Directeur ontvangen door pen 60-tal soldaten, voor het eerst aldaar vergaderd. Op het zien van de zoo ge zellig ingerichte zaal sprak de Directeur hewogen een hartelijk welkomstwoord van opwekking voor het heden en van aan moediging voor de toekomst en sloot zijn herhaaldelijk door applaus onderbroken rede, met de belofte, dat alle aanwezige militairen een glaasje hier en één sigaar zouden ontvangen. Meer dan tevreden gin gen zij terug naar hun kwartieren, met het. vaste voornemen, iederen avond terug te komen. Een woord van hulde aan den vlugwerkenden Directeur is hier niet on gepast. Stoppeldijk. De zoon van den berber- gier R. alhier werkte in het veld achter struikgewas, toen een jager, die hem niet had 'gezien, in zijn richting op een pa- 11 ijs school en hem met eenigh hagel korrels in de hand trof, zoodat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De jager, een heer uit Hulst, was zeer onder den indruk. (M. Ct.) IJzendijke. Tusschen 81. Marguerite en WaterlandOudeman wilde een jonge vrouw goederen over den draad werpen, doch kwam er mede in aanraking met. het bekende droevige gevolg. Aardenburg. Do heer van Nugteren alhier verwierf te Rotterdam hel politie- diploma. Het Koninklijk bezoek aan Zeeland. Men meldt ons nog nader uit Missingen Nadat II. M. Woensdag de onderzeeboot had verlaten en. te drie uur aan boord van 'de „Gelderland" was gegaan, bleef zij tot kwart vóór zes op de reede, bezochl daar verschillende schepen, woonden en kele oefeningen hij en maakte een tocht mee tot voorbij het strand. Toen de Ko ningin aan wal stapte en zich weder naar den trein begaf, werd zij door de schepelingen van de „Hydra", die Haal in de haven bracht en door het talrijke publiek toegejuicht, hij wijze van vaarwel, Onder den hal onderhield zij zich eenige oogenblikken met den heer De Meester, directeur der „Zeeland", en aan den trein nam zij afscheid van den commandant in Zeeland en den chef der staf, terwijl ook de commandanten van Walcheren en Vlissingen en de burgemeester H. M. uit geleide deden. De Commissaris der Ko ningin was reeds des middags naar Mid delburg teruggekeerd en had de marine inspectie niet medegemaakt. Aan den bur gemeester verklaarde II. AI., dal. zij over de genomen maatregelen zeer tevreden was. Uil, Schoondijke meldt men aan de „Alidd. C'rt.", dat er op de Mark! een talrijk publiek stond geschaard en dat daar ook de schoolkinderen waren opge steld. Toen II. AI. de markt opreed klonk een spontaan gejuich, waarvoor Zij min izaam bedankte. Na een kort onderhoud met burgemeester Schellus vertrok II. Al naar IJzendijke. Te Zaamslag zoo meldt men aan hetzelfde blad werd geslopt en den burgemeester gelegenheid gegeven H. AL toe te spieken waarbij hij de blijdschap der ingezetenen vertolkte met hot Konink lijk bezoek, dal daar in geen eeuw was voorgekomen. Hij getuigde van d© ge hechtheid der inwoners ©n hoopte dat de Hetere de Koningin moge sparen lot in lengte van dagen, voor on.s volk en vaderland. H. Al. dankte den burgemeester voor zijn tegenwoordigheid en Ie gesproken woorden. D© burgemeester verzocht H. AI. teven af te stappen ten einde den gouden beloer te bezichtigen een geschenk: center Engelschie koningin aan de fami lie D© Feijter. li. AI. verklaarde echter zoo aan haar tijd gebonden te zijn dat zij niet aan dit verzoek kon voldoen. Algemeen bleek, ook in Zeemvsch Vlaan deren, de groote blijdschap der bevolking, de Koningin in haar midden te zien en bevestigde haar houding volkomen wat Pastoor Do Alenlder in zijn Zeemvsrh Volkslied doet zingen: „Aan het oud Oranjehuis 'tvolk blijft hoiï en trouw". Uitgewezen. Door den Schout hij nacht, commandant der stelling van de monden der Ala,as en van de Schelde (commando 'Zeeland) is het verblijf in Zijn fimbtgebied ontzegd aan den Belg Cyriel de Vleeschhouwer, geboren te Kiel drecht, 28 April "1895, van beroep werk man, wonende te Axel, en aan den Ne derlander Jacobus Franciscus Volckaert, geboren 1e Axel 11 Januari 1873, van beroep werkman, wonende te Axel, beiden (er zake van het betrokken zijn bij den smokkelhandel. Verder besloot de Schout bij Nacht den toegang tot het verblijf binnen zijn gezagsgebied te ontzeggen aan Bernard Leiting, spoorwegarbeider, gebo ren te Vardingholci (Duitschland) 19 Oc tober 1884, wonende te Burlo (Duitsch land) en aan Ernst Butz, koopman, oud 30 jaar, wonende te Bent.heim; eerstge noemde ter zake van het, op 'Nederlandse!) grondgebied vertoevende, plegen eener handeling, waardoor de neutraliteit van Nederland in gevaar zou kunnen worden gebracht; den laatste wegens gegrond ver moeden van spionnage. Duurt ©toeslag. Aan het personeel der electrisc.he tram VlissingenAliddelburg is weder een extra-weekloon als duurtetoeslag uitge keerd. De rechtbank te Aliddelburg hóeft he den veroordeeld wegens Openbare- schennis der eerbaarheid (naakt loopen): Ch. E. A., 49 jaar, veld- arbeider te St.-Jansteen, f 15 boote sub sidiair 15 dagen hechtenis'; diefstal: K. Al. L. K., 15 jaar, arbeider te Goes, f7 Loete subsidiair 2 weken tuchtschool; R. J. S. A., 11 jaar, zonder beroep, Koe wacht, zonder toepassing van straf aan de ouders teruggeven; J. S., 62 jaar, ven- der, Arnemuiden, tot 1 maand gevangenis straf, met aftrek van hel voorarrest: Ver nieling en beschadiging: C. A. R.. 19 jaar, veld arbeider te Schoondijke, f 3 boete subsidiair 3 dagen hechtenis, terwijl zijn mede-beklaagden L. v. D., 17 jaar, lnnd- bouwersknechf, L. v. d. W28 jaar, dienstknecht en L. J. v. P., 19 jaar, ar beider, allen te Schoondijke, wórden vrij gesproken; niet voldoen aan hel bevel van een ambtenaar: L. II., 19 jaar, ar beider t© Overslag, f 10 boete subsidiair 10 dagen, hechtenis; Oplichting: A. 0. J., 26 jaar, varensgezel le Rotterdam, lot 1 ■maand gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar; Vedterspan- nigjheid: A. A., 25 jaar, veldarlfóider te Koewacht, f 10 boete subsidiair 10 da gen hechtenis; Overtreding Verordening militairen-commandant: B. op 'I. II., 40 j., commissionna.il' te Axel mot bevesti ging Van liet vonnis van den kantonrech ter te Terneuzen, waarbij beklveroor deeld werd tot f 100 of 39 d. Mishandeling: G. J. 21 j. en C' v d. L. 19 jboerenknechts te Hoed'ekenskerk-e ieder tot f7 b. subs. 7 d. hechtenis. Jachtwet-overtreding:: J. V. 39 j. land bouwer te Nisse, vernietiging van het vonnis van den kantonrechter te Goes en vrijspraak. -(Slot volgt.) Middelburg. Mejuffrouw S. Roldanus te Amsterdam, vroeger alhier, is benoemd tot tijdelijk Ieerares aan do Rijks Hoogere Burgerschool alhier. Vlissingen. De heer AI Aleeuwse alhier slaagde te 's Gravenhage voor het ma chinisten-examen. Geslaagd voor 2en stuurman de hoer J. Kooiman, leerling der „De Ruyter- school" le Vlissingen. Benoemd tot leeraar in hel bouwkundig teekenen aan de avond-vakteekenschool te Axel de heer AVisse, architect te Zaam slag. (At. Cf. Het verstrekken van zaai granen. Door het dagelijkscli bestuur van de vereeniging van handelaren in granen, zaden en peulvruchten in Zeeland, is aan den Alinister van Landbouw, Nijver heid en Handel een adres verzonden, waarin het bestuur te kennen geelt: dat het met verwondering heeft kennis ge nomen, dat bij de regeling van den zaai- granenverkoop de handelaars geheel zijn uitgeschakeld; dat het eerbiedig onder de aandacht van den minister wenscht te brengen, dat in Zeeland firma's bestaan, die voor een groot deel hun bedrijf ma ken van den handel in zaaigranen; dat het derhalve den minister beleefd ver zoekt, die regeling zoodanig te wijzigen, dat niet door de thans bepaalde maat regelen de zaken ten gronde worden ge richt en een opbouw van jaren ar- beids wordt vernietigd, aangezien het be vreesd is, dat waar die handelaars thans hunne clientèle niet kunnen bedienen, laatstgenoemde zich hij terugkeer van nor male omstandigheden ook elders zal voor zien. Amsterdam. .Madshaggerterreinen bij Schellingwoude, gedeeltelijk met mosterd zaad beteeld, zijn overstroomd. Het zaad, gereed om gedorscht te worden, is groo- tendeels weggespoeld. Men beraam;!, dn schade op f20.000. Monnikendam. Het water is hier weer zoodanig gestegen, dat gisteren verschil lende straten zijn ondergeloopen. Weitevreden. (Part. Telegraaf.) Naar hef „Nieuwsblad mededeelt, worden in de streek van Ataos Idioe over een afstand van drie kilometer nog steeds' aardschok ken gevoeld. De bevolking vlucht in Oos telijke richting. Op den Westelijken oever van de S©- rajoe zijn groote scheuren ontstaan, waar in water opborrelt en zwaveldampen op stijgen. De bronnen zijn bedorven, ter wijl er slechts weinig voedsel over is. Do compagnie van De Vries is weer naar Gcentoer vertrokken. 15 Sept. 5 uur 's namiddags Berlijn. (Fransch oorlogscommuniqué van gisterenavond.) Gisterenavond breid den wij ten noorden va.n de Somme onze stelling tegenover dat gedeelte van Com bles uit. Ten Zuidoosten hiervan ver overden wij' stormenderhand de boerderij Le Friez. Wij werden in zeer heviga partieele gevechten gewikkeld ten noo-r den en ten zuiden van Bouchevesne en behielden de behaalde voordeelen volk,, men. Ten Zuiden van de Somme maakten wij in handgranatengevechten, vordert,n gen ten oosten van Belloi Santerre. Van het overige front geen nieuws. N. B. Daar het post- en telegraaf- verkeer met Engeland tot nader order is gestaakt, komen de Fransche com- muniqué's over Berlijn ter kennis der bladen. Red.) Berlijn 1 mitenant generaal Freiherr von Löringhoven, die eenigen tijd kwar- tiermeester-gteneraal was', is bij Keizer lijken kabinetsorder van 12 September, tot plaatsvervangend chef van den gene- ralen staf hij' het leger benoemd. Sofia. Mjandelijke vliegtuigen versche nen heden boven Sofia en wierpen 9 bommen van klein kaliber op de stad. Slechts geringe schade werd aangericht. De vliegtuigen namen daarna de. wijk in noordelijke richting. Sofia. (Vertraagd.) De minister van Binnenlandsche Zaken Clïristo Popoff heeft zijn ontslag' ingediend om dienst te nemen in het leger, waar hij' den rang van luite nant-kolonel bekleed. Die koning nam zijn ontslag aan en verleende hem bij! die gelegenheid liet, grootkruis voor Civiele verdiensten. De premier Radoslawoft' zal bijl zijn portefeuille ook Binnenlandsche Zaken nemen. Sofia. (Ag. Bul.) Alle vertegenwoordi gers der neutrale landen te Sofia hebben ilitnoodiging ontvangen deel uit te maketi van een internationaal onderzoek naar de Roemeensche gruwelen. Aan alle neutrale staten heeft de re geering een protestnota gericht, waarin, de gruwelen in de Dobroedsja bekend worden gemaakt. Londen. De mailboot „Counsellor" van do Harrisom-lijh is tot zinken gebracht D'e geheele bemanning is gered. (De Coun sellor moet 4958 ton.) Rome. (Officieel.) Elf Italiaansehe hy droplanes hebben gisteren in samenwer king met een Fransch watervliegtuig en verscheidene andere Fransche machines, met goed succes hommen geworpen op batterijen en de luchtschipïoodis te Pa renzo'. Alle vliegtuigen zïjln behouden terug gekeerd. Te Bergen op Zoom is een landloo per gearresteerd, die te Krabbendijke bij den heer K. een paar zoo goecl als nieuwe schoenen had ontvreemd. Hij is naar Krabbendijke overgebracht en aldaar ia het gemeentehuis in voorloopige bewaring gesteld. (Al. Ct.) G e s n a p t. Een Nederlander, wonende le Rheine, wenschte naar ons land terug le keeren. Hij bracht daarvoor zijn goe deren in een transportwagen en liet dezen van doaune-afsluiting voorzien. Onopge merkt wist hij zich zeil ook in den wagen le doen opsluiten, waarmede hij Woensdag in Bentlieim arriveerde. En daar gebeur beurde, wat gewoonlijk niet geschiedt, de wagen werd door de militaire stations wacht geopend, onderzocht en. daar vond men den eigenaar der goederen in oen ledikant rustig tusschen eenige do kens liggen. Hij meende zonder pas do grens te kunnen passeeren, doch kwam bedrogen uit. De politie arresteerde hem eu hield zijn goederen aan. (A'Isbode.) Weelderig ingerichte loop graven. De Engeische bladen bevatten teekeningen en beschrijvingen van de Duit- sche loopgraven, die thans in het bezit der Engelschen zijn en een duidelijk beeld geven van de zorgvuldigheid, waarmede de Duitscheïs zich in den loop van den positie-oorlog in deze streek hier wordt vooral van de omgeving van het bosch van Atametz gesproken hun on- dergrondsche verblijfplaatsen hebben in gericht. De ingang naar zulk een in de bladen afgebeelde ondergrondse!» woonplaats be staat uit een stalen deur, waaromheen een soort tuintje is aangelegd. „In het inwendige leiden gemakkelij ke trappen van 12 lot 36 treden Jiaac beneden. De treden err het raamwerk van het trappenhuis zijn uit krachtige hou ten balken, op1 de, wijfee van mijnstutten aangebracht, gemaakt en de treilen zelf zijn nog: eens ,met een diekplank ver sterkt. De muren zijin van dikke planken gemaakt, die met inkepingen van hoven en aan de onderzijde in het raamwerk passen en met ijzeren stangen en dikke houten spanten (verbonden ion versterkt zijh. Aan het benedeneinde van de trap loopt een tunnelvormige gang pech tuit, soms over een lengte van vijftig meter en daar op komen aan beide zijden karpers eu zijgangen uit. In velen van die verblijfplaatsen leidt een tweede trap naar een lagere schuil plaats, die soms tien tot. twaalf meter onder den bodem van de loopgraaf ligt. In de mooi ingerichte verblijfplaatsen zijn al die gangen en kamers miet hout beschoten, in een der best-ingerichten had ieder peloton zijia eigen eet- en slaap gelegenheid, deen eigen plaats voor de oefeningen in, de gangen en nooduitgang naar de loopgraaf. W eer jin 'n andere, die als verbandplaats dienst deed, waren bedden gezet voor 32 'patiënten en was 'n tamelijk groote ope ratiekamer. Een derde, bij' Alamet.z, w,a,s ©en com pleet© 'ondergrondsche kazerne voor een geheele compagnie .voor 309 man, mei keukens, provisie- en munitiiebergpluat- een met ijzeren platen beschoten smid se en een machinekamer. Voetbal. D'e (neutrale) B r a ba ntso he V o e I' ll al bond heeft Maandag te Tilburg een vergadering gehouden. D© voorzitter Spaan uil Helmond zeide o.a., dat, ofschoon de oprichting; van deu R. Kath. Voetbalhond rechtstreeks con currentie is met den B. V. B., deze ©ch- ler met den R. IC. V. B. geen strijd zal aanbinden, maar in het belang' van de voetbalsport, waar het kan, samenwi# king met den B. K. V. B. zal zoeke-n. 11 iji sprak den wensch uit, zoo schrijft de Nieuwe Till). Crt., dat de. samenwer king tusschen den Kath V. B. en deu Brab. V. B. zal strekken tot bevordering van het voetbalspel. Ten slotte stelt spr. de volgende mo tie vooi', welke met algemeen© stemmen werd aangenomen, „D© Alg. Verg. van den B. V. B- ge houden op 10 Sept. 1916 te Tilburg, gf' boord de besprekingen, verklaart het b© leid van het 13. V. 13. bestuur inzake R. K. Voetbal goed 1e keuren en gaal over tot de orde van den dag".

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2