UIT ZEELAND Het Koninklijk bezoek aan Zeeland. Een vreemde pteitbemrmr. Dezer dagen is te Scheveningen uit de Duitsche gevangenschap teruggekeerd schipper Taal van de 'Teertruida", wiens schip den 5 Juli werd in den grond ge schoten De heer Akkermans, vertegenwoordiger der reederij, aan wie de „Geertruida" toebehoorde, is te VVilhelmshafen tegen woordig geweest bij het verhoor, dat schip per Taal moest ondergaan. De Haagsche Courant schrijft hierover het volgende: De kapitein-luitenant ter zee Canters had van onze regeering de opdracht ge- 'kregen, de behandeling der zaak van schip per Taal voor den krijgsraad te gaan bij wonen. De overste heeft aan deze opdracht voldaan, maar de heer Akkermans en schipper Taal verklaarden, ernstige grieven |te koesteren in verband met de wijze waar-, op genoemde heer ginds is opgetreden. De overste heeft volgens den heer Ak kermans hem en den schipper nauwelijks te woord gestaan en heeft geen enkele poging gedaan, om de zaak spoediger een goede wending te geven. Daarbij heeft de heer Canters herhaaldelijk opmerkingen gemaakt, die op den schipper, welke toch reeds in een zeer benarde positie ver keerde, een demoraliseerende uitwerking jhadöen. Zoo wist hij niets beters tegen den schipper Taal te zeggen dan: „Uit de verklaringen der Duitsche zeeofficieren neem ik aan, dat je een flater gemaakt heb". Dergelijke ©nheusche en onwelwillende opmerkingen heeft overste Canters el le lijke malen gemaakt. De heer Akkermans deelde ons mede, dat hij voornemens was, zich bij het de partement van Buitenlandsche 'Zaken over het een en ander te beklagen. Tegen den heer Ter Spil, lid der Tweede Kamer, is een aanklacht wegens belee- diging ingediend door den heer C'arl Gosoh te 's Gravenhage, omdat eerstgenoemde onder het naambordje van den heer Gosrh geschreven hadmof. Proefmobili8atie. Naar aanleiding van bet door ons mede gedeelde bericht van „Het Centrum", heef! de H. Ct. zich om inlichtingen gewend te meest bevoegder plaatse, waar men ver klaarde: „Van een te houden proefmobi- lisatie is in 'het geheel niets bekend." Kapok en Cacao. Dank zij de 'bemoeiingen van de N. O. T is een totaal Van 122.000 K.G. kapok vrijgegeven. De N. O. T. is er voorts in geslaagd een regeling te treffen, waardoor de moei lijkheden, die aan 'den invoer van cacao bonnen in den weg stonden, volkomen zijn opgeheven, zoodat verwacht mag wor den dat binnenkort, de aflevering van cacaoboonen aan de fabrikanten weder zal aanvangen. In verband met mededeelingen van handelsreizigers in waschmiddelen, dat na 31 December 1916 de sodacommissie geen soda meer zal leveren aan wasch- inrichtingen, wordt medegedeeld, dat dit fen eenenmale onjuist is. Belanghebbenden gelieven hiermede rekening te houden. Tegen het rooken van kinderen. B. en VV. van Rotterdam hebben een ontwerp ingediend voor een verordening ter beteugeling van het gebruik van la bak door kinderen. Daarin wordt aan de verkoopers van tabaksartikelen verboden Ban kinderen beneden 16 jaar tabak, siga ren of sigaretten te verkoopen of te schen- iken, op straffe van hechtenis van hoog stens 6 dagen, of een geldboete van ten hoogste 25 gulden. Goes. Onder voorzitterschap van den heer G. L. van Vugt uit Rotterdam had Dinsdagnamiddag te één uur in De Prins van Oranje" alhier een door on geveer 40 personen bijgewoonde bijeen komst plaats om te kooien tot de op richting van een Zceuwsche afdeeling van den Bond van Nederlandsche paardenhandelaren, exporteurs en belanghebbenden. De voorzitter, na a len wblkom te heb ben gehoeten zette uiteen hoe noodig het is vooral ten opzichte van de kwestie der 18 maanders (li/2-jarige' ruins) te ko men tot. aaneensluiting. Te Botterdam wa ren tot dat doel twee vergaderingen ge houden; op de tweede waren ruim 200 personen aanwezig, waarvan aanstonds 105 tot de nieuwe vereeniging toetraden. Te Utrecht werd voor een paar maanden de bond definitief opgericht en de sta tuten zijn bereids opgezonden voor de Koninklijke bewilliging. Het doel van den Bond is het alge meen belang der paardenhandelaren, .ex porteurs en belanghebbenden (onder deze liaatsten worden verstaan fokkers en boe ren) te behartigen door vrijen handel en 'daar zulks vooralsnog door de eigenaar dige tijdsomstandigheden niet mogelijk is, tracht de Bond te bewerken, dat de con senten voor uitvoer niet gegeven worden aan enkelen er werd gesproken van iemand, die verleden jaar voor zich al leen het consent had weten te verkrijgen voor den uitvoer naar Duitschland van 3000 paarden maar aan zooveel mogelijk personen. Daartoe had de Bond reeds stappen gedaan bij den Minister van Landbouw en verschillende andere autoriteiten. Welken weg omtrent den paardenuitvoer de regeering zal inslaan, is nog niet bekend, maar vast staat, dat de Bond reeds nuttig- in het algemeen belang der leden heeft gewerkt. Maar hoe sterker de Blond is des te beter kan bij wer ken en daarom wekte spreker op om zooveel mogelijk lid te worden, waarvoor thans de gelegenheid is. Daarbij is de Bond volstrekt neutraal en berekend voor vredes- zoowel als voor oorlogstijd. Niet alleen den uitvoer naar Duitschland, maar ook "dien naar Denemarken, Oostenrijk, Zwitserland enz. behartigt, hij. Nog deelde de voorzitter mede, dat deze vergadering was belegd op initiatief van den heet A. Eckhardt te Nisse, bestuurs lid vian den Bood, hier aanwezig. Deze vulde de mededeelingen des voor zitters lilan met. de bemerking, dat ook landbouwers er belang bij hebben of zij voor hun ruins f 600 dan wel f 400 ma ken. De Bond zorgt voor zoo loonend mogelijke verkoopsprijzen. De geringe con tributie van f 5 per jaar mag dus geen beletsel zijn om zich als lid op te geven. Een paar aanwezigen meenden, dat. zij, daar men omtrent den aard der statu ten niets weet, nog wat moesten wach ten met, lid te worden totdat zij be'ter op de hoogte zijn van doel en streven van den Bond. Een twintigtal personen gaven zich als lid op. Daarop sloot de voorzitter de bijeen komst en ging men over tot. de eerste vergadering der nieuwe leden. De voorzitter had voorgesteld een oom- missie van 4 personen te doen kiezen, die met den heer Eckhardt zooveel als bestuur zouden fungeeren der nieuwe Zeeuwsche afdeeling en waarvan 2 Zeeuwseh-VJiaanderen zouden vertegen woordigen. Wijl echter uit de verdere ge- idaehtenwisseling bleek, dat. èn de verre afstanden èn de uiteenloopende belangen ïiet raadzaam maakte in Zeeuwsch-Vlaan- deren een aparte afdeeling op t© rich ten en dit ook gold voor Schouwen, Wal cheren, Tholen enz. kwam men ten slotte tot het besluit, dait thans alleen als op gericht zou worden beschouwd een afdee ling Noord- en Zuid-Beveland van den Bond van Paardenhandelaren enz. Het aantal bestuursleden bleef op 4 be paald en werden na gehouden stemmin gen gekozen de heeren P. v. d. land© te Wiolfaartsdij'k, D. Abnekinders te Ka- pelle, C. Amperse te Kortgene en J. Heijns- dijk te Wolfaartsdijk, die allen hun be- noieming aanvaardden. Daarna sloot, de voorzitter, na zijn te vredenheid te hebben betuigd over het weislagen van de bijeenkomst en daar mede in bet bijzonder den heer Eck hardt. tö hebben gelukgewenscht, de- ver gadering. - Overgeplaatst bij de posterijen met 1 Oct. a.s. naar Tilburg de adsistent F. A. C. van Grindsven te Goes. (Z.) D© burgemeester doet weten, dat z.g. Chips gemengd met Melis not 1 al leen mag worden verkocht tegen den ma ximumprijs, welke thans 27 r/3 ct. per pond bedraagt. Door den heer C. T. Ruben, is we gens drukke werkzaamheden, ontslag ge nomen als directeur der gymnastiek- vereeniging „Volharding" alhier. (Volksbl.) Namens de afd. „Goes" van den Christelijk Nationalen Werkmansbond is heden het volgend adres verzonden: Aan den Raad der Gemeente Goes I Geven met verschuldigden eerbied te kennen ondergeteekenden voorzitter en secretaris van den Christelijk Nationalen Werkmansbond Afd. Goes, dat hun uit een bespreking der Distri- butiewet 1916 op hunne vergadering van Donderdag 7 Sept. j.l. bleek, hoe noo dig het is, dat door het steeds duurder worden der levensmiddelen, vooral met ."het oog op de arbeidersgezinnen, een spoe dige uitvoering aan deze wet gegeven worde dat zij gelezen hebben de Ministrieele bekendmaking in de ,,N. Rott. Crt." van Maandag 11 Sept. j„ Avondblad C, in houdende een opsomming va,n verschil lende levensmiddelen welke zullen zijn verkrijgbaar gesteld en waardoor naar hunne meening de prijzen aanzienlijk min der zullen zijn dan nu het geval is; dat zij, gelet op den fatalen datum 24 Sept. a.s. tot welken tijd de gemeente besturen in de gelegenheid worden ge steld op te geven welke hoeveelheden zij behoeven, alsmede gelet op Art. I, 2e lid der genoemde wet; het vertrouwen uitspreken, dat Uwe Raad in dezen diligent zal zijn. Namens de afdeeling Goes van den Chr. Nia.t. Werkmansbond, M. NIEUWENHUIJSE, Voorzitter. M. KOK Jr., Secretaris. Goes, 13 Sept. 1916. Middelburg Naar wij tot ons leedwezen vernemen is pater dr. Yullings, de bekende Belgische aalmoezenier hier ter stede, on gesteld en moet hij het. bed houden. Na een paar jaren van rust tenge volge van den oorlog wordt heden weder een tentoonstelling gehouden van „Flo- ralia", uitgeschreven door „Uit het Volk- Voor het. Volk". De jury heeft verschil lende prijzen en premies toegekend. AJ de prijzen waren geldprijzen. De premiën bestonden uit kunstvoorwerpen en voor werpen voor huishoudelijk gebruik. De uitreiking van deze prijzen had gis terenavond plaats in de kleine zaal van het Schuttershof bij monde van den voor zitter, den heer L. K. van der Harst J.Jz. Door de Gedeputeerde Staten van Zeeland is de opening van de tweede zitting der Staten van Zeeland in 1916 vastgesteld op Dinsdag 28 November a.s., des namiddags te 7i/2 uur. Voor het tweede Abonnements concert, te geven op Vrijdag 15 September des avonds te 8 uur in den tuin van het Schuttershof, door het Middelburgsch muziekkorps, luidt het programma: 1. Russischer Militair Marsch, Kietzer; 2. Ouverture van de opera „Maitre Pe- ronilla", Offenbach; 3. a. Glückes ge- nug, b. Curiose Geschichte, uit Kin- derscenen, op. 15, Schumann; c. Prae- ludium, Chopin; 4. a. Schwedischer Bauernhochzeitszug, Söderman; b. Marcia 'Séria. uit „Suite des Miniatures", Morks; 5. Le Reveil du Lion, Caprice Heroïque, Kontsky; 6. Ouverture van de opera „Die Zauberflöte", Mozart; 7. a. In diesen 'heil'gen Hallen, Aria uit de opera „Die Zauberflöte", Mozart; b. Si la rigueur et Ja vengeance, Cavatine uit de opera „La. Juive", Ha.lévy, (a. en b. Solo. voor Euphonium); 8. Wein, Weib und Ge- sang, ConcertwaJzer, Strauss; 9. Kuko- kama-Estapo, Afrikaansch Intermezzo uit de operette „Grigri", Lincke; '10. Fan tasie uit de operette „Puppchen", Gilbert. (Die nummers 3, 4b, 5, 6 en 7 voor (harmonie-orkest bewerkt door J. Morks). Gisteren is tijdens de inspectie op het Molenwater van een dame uit "haar hiandtaschje een portemonnaie gerold. Uit. de Vestibule van het. raadhuis is een rijwiel verdwenen, dat vermoede lijk ontvreemd is. Vlissingen, De mailboot „Koningin Re gentes", die hedenmorgen van Vlissingen moest vertrekken is blijven liggen, omdat uit Engeland bericht was gekomen, dat de boot daar niet zou kunnen aanko men. De heer A. Goethart, alhier, verwierf te Rotterdam op 12 dezer het politie diploma. Heinkenszand. De dooiden- worden spoe dig vergelen, hoort men nog a,l eens zeggen. Dit is echter niet altijd waar. Zoo blijft b.v. onze vroegere dorpsge noot, rector Jac. v. d. Dries, die voor eenige maanden te Amsterdam stierf en hier met zoo groote deelneming van heel de parochie werd ter aard? besteld, in de gedachtenis voortleven. In „De Tijd" circuleert thans als feuilleton het reisverhaal van een gees telijke, die een voettocht maakte door Friesland, juist, in den tijd dat rector v. d. Dries ernstig ziek was. Te Bols- ward vernam de reiziger het overlijden van den rector. En dan schrijft hij over den overleden Heinkenszandschen priester ,,'t Was verwonderlijk', wat Rector van den Dries niet wist. Daaronn kon nu letterlijk over niets gesproken worden, in gezelschap, of bij kon er over mee spreken niet alleen, maar hij Wist bo vendien het fijne van iedere zaak, zoo- als iennand, die er een bijzondere studio van had gemaakt of tevoren er iets over nagelezen had. Maar hij wist tevoren natuurlijk niet, waarover zou gesproken wordeni Je werd er soms ijzig va.n En na vermeld te hebben dat hij den zieken rector een prentbriefkaart uit Mur- merswouden had wil.en sturen vervolgde hij: „Het was niet noodig meer. Een le ven, dat door uiterlijke onbewogenheid velen niet liet vermoeden, wat kracht er van uitging voor godsdienst en weten schap, was afgestolen. Toch trooatte me de gedachte, dat 'smenschen werkzaamheid, wa„raan d-e dood een einue schijnt te rna.ten, voor hem, die in staat van genade sterft, na volbrachte loutering zoo noodig, m Gods aanschouwing en liefdesgenieting voor goed ©n mei on vergelijke.ijk meer viucht aanvangt." Hadden wij ook gelijk met te zeggen dat het niet altijd waar is, dat de doo den vergeten worden'? Riltand-Bath. Smokkelarij. Op het gemeentehuis alhier werd Maandagavond gebracht een collectie van 7o K.G. of 152 pond trionifzeep, die door smokke laars .over de grenzen zou gebracht wor den, doch door de kommiezen te.Woens- drecht werd aangehouden. „M. C." Serooskerke. (Sch.) Bij K. B. is met 17 Sept. herbenoemd tot burgemeester de heer L. de Oude. Souburg. Voor onze R. K. Mili tairen. Alhier wordt dezer da jen een R. K. Militairen-Veresniging opjericht. Er is nog groot gebrek aan al es om de mannen 's avonds gezellig den tijd te doen doorbrengen. Wie helpt om hierin te voorzien Boeken, brochuurtjes, dam- en domi nospelen enz. enz. zullen ,iri dank wor den aanvaard door P. Kemper, Kapelaan- Directeur R. K. Milit -Vereeniging, Vlis singen. Veere. Hij had al ©enigen tijd in Hoorn doorgebracht „Boerenjantje" en wasnu in Veere gekomen, om daar heel spoe dig kennis te maken met de militaire opsluiting. Toch wist hij Maandag nog een uitstapje naar Middelburg te maken, om er aan Bacchus te gaan qferen. Nog onder diens invloed luat terug- koerend, maakt hij aan de Zandijk che zich riwvsier van een geweer va.n de wacht en ©en flinke hoeveelheid pa tronen, en even 1 uur in den nacht, begint hij op de omgeving te vuren. Ongeveer eien uur lang verspreidt hij schrik om zich heen. Dan wordt bij overmand, en opgesloten, en langzaam keert de rust in het verschrikte stadje terug. Gelukkig zijn er geen dooden of ge wonden. (,,M. C.") Schoondijke. Zondagmiddag ontspoorde alhier van de Zeeuwsch-VLiamscl.e Tram een rijtuig iein bagagewagen tengevolge van het veeremd werken van een wis sel aldaar, welke pas nog nieuw was aangelegd. .Gelukkig hadden er geen on gelukken plaats en waren de ontspoor de wagens weer spoedig in de rails ge zet, zoodat de tdienst zonder noemens waardige vertraging kon worden voortge zet. (M. Ct.) Axel. Van Sluiskil kwam de Koningin ook hier en werd op de Markt verwelkomd door burgemeester L. J. Den Hollander en hield toen inspectie over de troepen. Onder het gejuich der menigte vertrok zij naar Hulst. Zondagavond isi de tram ver trekkende om 6.40 van Sas van Gent naar Drie Schouwen, bij de Passluis, juist op de "brug aldaar, ontspoord. Persoonlijke, ongelukken kwamen niet voor, terwijl de fnateriëele schade niet noemenswaard is. De tram die om 7.30 te Sas; van Gent aankwam om naar IJzendijk© te vertrekken bracht de. passa giers naar Drie Schouwenna een half uur vertraging kon de "dienst worden hervat. (M. Ct.) Oostburg. Dinsdagmiddag j.l. bezocht H. M. de Koningin onz'e gemeente om eeine troeplpninspectie te houden. Dien dag te voren was dit bezoek door eene procla matie van den burgemeester bekend ge maakt. Tevens deed hij toen een beroep op' het publiek om zich kalm en deftig te gedragen, gedurende het hooge bezoek. Reeds vroeg in den morgen was da gemeente rijk bevlagd. Na den middag liep de markt vol met .publiek, waaronder veten va,n langs de grenzen. Gok ston den op. idle markt opgesteld de kinderen der Roomsch-Katboli'eke, Openbare en Christelijke „school, onder toezicht def on der wij zle-rs. Omstreeks kwart over vier arriveerde het. .hoog© gezelschap in een drietal automobielen en hield even stil voor het gemeentehuis, waar de burg©- molester H. M. even toesprak. Bij het doorrijden gingen luide hoera's op. Overal neeg H. M. vriendelijk naar het publiek ter Weerszijden van den weg. Langs de Zuidzandsche straat stonden de troepej opgesteld, waar de inspetife plaats had. Hierna werd doorgereden naar Zuidzande pn vandaar naar Èreskens. Op alle plaat sen, waar H. M. doorreed, werd zjj door het talrijke publiek luide toegejuicht. H. M. was gekleed in eenvoudig bruin eostuum met bruinen hoed. Op Zondag a.s. zal het Groote Vei- lingsgebouw Avicultura voor de leden der V. P. N. en dier Mij. van Ooft en Tuin bouw te bezichtigen zijn. We vernemen, dat militairen uit het garnizoen Oostburg gratis kunrien deel nemen aan het onderwijs der Avon idt.ee- kenschool. "Zuidzande. Binsdagnamiddag om half vijf bracht. H. M. de Koningin ©en be zoek aan onze gemeente om de troepen te inspiecteeren. De gemeente was rijk bevlagd. Aardenburg. Be Raad verleende aan den Burgemeester een blanco-credief. voor het uitvoeren der distributiewet. Tot regent van het Burgergasthuis is benoemd dhr. T. Roerseh, notaris. Eede. Te Maldeghem is overleden dr. Timmerman. De overledene was vooral goed in de grensplaatsen gezien. Clinge. In deze gemeente heerscht door oen gebrekkige voorziening en door het opkoopen door smokkelaars, gqoot.e schaarschte aan levensmiddelen. Op het naburige Den Kouter, in Bel gië, is de toestand nog veel nijpender. Alle melkgeiten en schapen zijn door de Duitschens opgekocht, zoodat er geen melk meer te krijgen is. Hulst. Hier werd H. M. verwelkomd door burgemeester F. van Waesberghe. Ook hier inspecteerde zij de troepen en reed toen via Stoppeldijkveer en Zaam- slagveer naar Temeuzen terug en door de stad naar de aanlegplaats aan de nieuwe haven. Ook hier overal vlaggetooi en gejubel der menigte. IJzendijke. Dinsdagmiddag kwam die hr. H. Groosman alhier van den Schoonrlijk- schen weg de gemeente per stoomfiets binnen. Bij het zwenken bleek hij zijn draai niet goed te nemen en reed tegen een hekwerk op. Hij stortte van zijin ma chine en blieef bewusteloos liggen. Hevig bloedend in bet gelaat en geschramd op andere plaatsen, werd hij hij! een na hij- wonend familielid ingedragen. Die bij ge roepen geneesheer constateerde echter gèen breuken. (M. Ct.) Terneuzen. De Koningin kwam hier te half tien uur vanmorgen aan en werd door den burgemeester J. Huizenga ver welkomd. Na de inspectie op de Markt reed H. M. door de Sasschepoort langs het kanaal naar Sluiskil. Overal werd druk gevlagd en bereidde tóen de Koningin een geestdriftige ont vangst. Breskens. Men schrijft ons: Bet was juist negen jaa.r geleden, dat H. M. de Koningin een bezoek aan Zeeuwsch-Vlaan deren bracht. Thans gold het bezoek een militaire inspectie. Na aankomst aan het ponton, waar de militaire autoriteiten aanwezig waren, henevens de burgemeester, wer den de troepen geïnspecteerd. Op de haven stond een talrijk publiek, dat. H. M. luide toejuichte. Het dorp- was rijk bevlagd, terwijl de schepen in de haven gepavoiseerd waren. N,a de inspectie reed II. M naar Nieuwe Sluis. Dinsdagmorgen reeds vroeg was er druk te en beweging in Middelburg, die aan iets bijzonders deed denken, en spoedig toon den do talrijke vlaggen van openbare en bijzondere gehouwen en het dragen van oranje door oud en jong, 'dat aan de stad hoog bezoek te wachten stond. Tegen tien uur begon de politie, ver sterkt met, 10 rijksveldwachters, liet sta tionsplein af te zetten en poseerdein zich langs den weg van den koninklijken stoet, om -het verkeer te regelen. Van verschillende plaatsen op Walche ren rukten de troepen, de meeste met mraziek, de stad in, om aan de inspectie op het Molenwater deel te nemen. Te 10.42 reed de koninklijke trein hel station binnen en werd II. M. ontvangen door den schout bij nacht, commandant van Zeeland, den chel der staf, den Com missaris dor Koningin en den burgemees ter van Middelburg. Boor de wachtkamer tweede klasse be gaf zich H. M. haar de gereedstaande koninklijke auto en werd direct de tocht aangevangen. Waren er op het stationsplein, behalve de padvindsters, slechts weinig belang stellenden, op weg naar het Molenwater werd de koninklijke stoet gadegeslagen (toor honderden, die IJ. M. toejuichten. Er werd met auto's naar den bui tentuin gereden, waar H. M. met hoofd officieren en anderen, o.w. den kapitein der maréchaussée, F. Piekema, te paard ■steeg en naar liet Molenwater reed, waar duizenden Haar komst afwachtten. Hoe- rah's daverden over het terrein toen H. M. eerst in draf en daarna stapvoets langs de troepen reed, die vervolgens voor Haar defileerden. Ook op den terugweg naar het station stonden velen een liaatsten groet aan H. M. te brengen. Te 12.05 verliet de koninklijke trein Middelburg. 'Die Commissaris der Koningin, de Commandant in Zeeland en de chef van den staf gingen mede naar Vlissingen. Te Vlissingen werd in den trein, die stond bij het zuidelijke perron, de lunch gebruikt, waarna de Koningin zich dooi de koninklijke wachtkamer naar de pon ton begaf, waaraan de mijnenlegger „Bal- der" was gemeerd. Met deze boot vertrok H. M. naar West Zeeuwsch-Vlaanderen. De aankomst van II. M. de Koningin te Breskens werd door zeer velen bijge woond, die blijk gaven de kórast op boe gen prijs te stellen. H. M. en gevolg b"s(egen de gereedstaande auto's. Van uit de auto inspecteerde de Koningin de troepen en reed toen onder toejuichingen weg naar de andere plaatsen in Zeeuwsch Vlaanderen, Westelijk deel, om ook daar dg> troepen te inspecteeren en van de aanhankelijkheid van dit deel van Ne derland, dat den laatsten tijd zooveel be sproken wordt, de bewijzen te zien. Te half twee te Breskens aangekomen, werd het -voormalige Staatsvlaanderen om hall zes weder verlaten. Te Vlissingen meerde de Balder" tegen zés uur weder aan de pon ton en begaf H. M. de Koningin zich direct door de Koninklijke wachtkamer naar het perron, waar zij direct in den trein weder plaats nam, die spoedig naar Middelburg vertrok. Te Middelburg kwam de Koninklijke trein tegen kwarl over zes aan het sta tiou en werd op een zijspoor tusschen het station en de Hooge Brug gereden, waar hij tot hedenmorgen bleef staan, bewaakt door militairen en rijkspolitie. Velen gingen nog een kijkje nemen bij den trein, maar de hoop. dat H. M. zich nog eens aan de Middelburgers zou ver- toonen werd niet verwezenlijkt. Vandaag (Woensdag) brengt H. M. een ibezoek aan Oost Zeeuwsch-Vlaanderen met. Terneuzen "als centrum, houdt een vloot schouw over de oorlogsschepen in de ha ven van Missingen en vertrekt van avond om 5 u. 50 min. per extra-trein uit Vlissingen, over Roosendaal, Lage Zwaluwe, Rotterdam D.P, naar Den Haag; aankomst aldaar 8 u. 18 min. Uit Middelburg schrijft men ons nog heden (Woensdag) middag het volgende: Te ruim acht uur reed hedenmorgen de Koninklijke trein weder voor het per- iron. Ter begroeting waren daar aanwezig de commissaris der Koningin, de com mandant in Zeeland, de chef van de staf en de kapitein der marechaussee, die den tocht van hedein medemaken en de bur gemeester van Middelburg. Laatstgenoem de werd door de Koningin toegesproken, die hem verzekerde goed te hebben ge rust. Het treft trouwens ieder, dat H. M., ondanks den vermoeienden tijd, er geer

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2