Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. SpORT Landbouw en Veeteelt. Afloop verkoopingen, aanbestedingen en/. V I S S C H E R IJ. Rechtszaken. KERKNIEUWS ONDERWIJS Marktberichten. Burgerlijke Stand officieren van gezondheid 2e kl. van der Meer en B. Bosch. H H. Schietoefeningen. Op 12 en 13 September zullen te Bres- kens en op 14 September te Nieuwe Sluis, schietoefeningen worden gehouden, aanvangende om 10 uur voormiddag. De bewoners Van de in do nabijheid gelegen huizen worden aangeraden tij dens (deze schietoefeningen iele hamen open te doen staan. Een half uu'r Vóór den aanvang van de schietoefeningen zal een Xoode vlag (halfstok) zichtbaar zijln, ter plaat se waar gevuurd wordt; tl. i. te Bres- kens ten Noorden vain het voormalig: fort „Frederik Hendrik" en te Nieuwe Sluis; omi 10 V.m. wordt die vlag geheel ge heschen. Er wordt geschoten in de richting van den ingang Van de Schelde. Aan de landzijde wordt de onveilige strook afgezet door schildwachten en ïoode vlaggen. Oen HaajJ. Bij de Tweede Kamer is ingekomen het ontwerp tot gedeeltelijke afsluiting en droogmaking der Zuiderzee, waarvan de kosten geraamd worden op 110 millioien grdden. Het daarin ontwor pen werk zal 16 jaar arbeids vragen. Bij de kosten zijn niet medegerekend die van de defensie. Maassluis. De logger „VI. 35" heeft de bemanning binnengebracht van den logger „VI. 65", die in de Noordzee door het stooten op een mijn, is gezonken. IJmulden. De IJmuider Stoomdrifter „Oceaan Ster 1" heeft op zee drijvende gevonden den stoomkorder „Pera.no" en met schroefscha.de hier binnengesleept. New-york. Als teelten van sympathie met de stakende spoor- en tra,«wegbe ambten stellen de vakvereenigingleiders voor alle vakvereenigingen in de stad te doen staken, waardoor 800.000 man het werk zouden nederleggen. In elke vak- vereeniging moet v'an te voren hierover gestemd worden. II Sept. 5 uur 's namiddags Berlijn. (Off.) Westelijk oorlogstooneel. Op den grooten Engelschen aanval van 9 dezer zijn beperkte doch krachtige aan vallen aan den straatweg Pozières— Lesazs in den sector GuinohyCornbles gevolgd. Zij werden alle afgeslagen. Om Gindhy en oostelijk daarvan zijn sinds hedenmorgen nieuwe gevechten aan den gang. Bij Longval en het Leuzebosch, tus schen Guinchy en Gambles zijn de gis teren met handgranatengevechten geno men vooruitstekende loopgraven in 'han den v,an den vijand gebleven. Wij her overden op 8 dezer eenige door den vij and bezette huizen van Bernv en maak ten ruim 50 gevangenen. Aan het front van den kroonprins van Pruisen hevige geschutgevechten ten oos ten vatn de Maas. Op het Oostelijk oorlogsveld werden bij1 'Ztoraczerwiezc de met versche troe pen opnieuw ondernomen aanvallen dei- Russen afgeslagen met bloedige verlie zen voor den vijand. Tusschen de Slota Lipa en den Dnjester is de poging der Russen om gebruik ma kend van de terreinwinst van .6 dezer in snellen aanval hij Burtsky door te breken en zich tegelijkertijd in het bezit van Halicz te stellen door de goedgeleide verdediging v,an Von Bothmst verijdeld. De Russen leden zeer zware verliezen. Aan de Karpathen en op den Balkan is de toestand onveranderd. Parijs. (Officieel.) Ten zuidwesten van Bierny zijn twee Duitsche aanvallen totaal mislukt. Fransche 'luchteskaders hebben Zaterdag 40 gevechten geleverd, waarbij de vijand zware verliezen leed. Boor lucht eskaders werden in den nacht van Za terdag op Zondag 480 bommen gewor pen op de stations en de pakhuizen in de buurt van Chaulne en Hem en ten zuiden van Peronne, waarbij verschillende branden werden waargenomen. Londen. (Officieel). De vijand heeft. Zondagmiddag bij Guinehy een tegenaan val gedaan, doch werd teruggeslagen. In de laatste 24 uren werden 350 man ge vangen genomen en 3 mitrailleurs ver overd. Bij onze aanvallen vergezelden ons aviateurs, die met mitrailleurs aanvallen deden op de vijandelijke troepen. Er had den verscheidene luchtgevechten plaats, waarbij 3 machines van den vijand ver nield en eenige andere beschadigd wer den. Engelsche troepen drongen de loop graven van den vijand binnen ten zui den van Neuve Chapelle en brachten hem zware verliezen toe. Londen. Naar uit Athene wordt ge meld. zijn alle eischen van de Entente inziake het schieten op de Fransche le gatie ingewilligd. Terstond werd een begin gemaakt miet het ontbinden v,a,n de reservistenbonden. Athene. Zaïmis heeft gisteren een lang durig onderhoud gehad met koning Kon- stantijn. Later op den dag werd minister raad gehouden. I' M 1 Opgevischt. Woensdag is aan boord van de H. M. Hertog Hendrik, opgevischt het lijk van een Franschen vliegenier. Het verkeerde in verregaanden staat van ontbinding, zoodat men ge noodzaakt was het aan de zei prijs te geven. Op het lijk werd .gevonden ©en brief gericht aan Charles Perron te Duinkerken. Of deze brief'aan den ge vondene zielf was gericht, k'on niet worden uitgemaakt. Ontvlucht. Donderdagmorgen wil den te Broekheurne drie uit Duitsche krijg-gevangenschap cntvlu hte Russische militairen de Nederlandsche grens over steken. Door de Duitsche grenswacht werd geschoten. Twee Russen bereikten "ons land; een van hen werd gewond. De derde werd op Duitsch gebied neer geschoten. Voetbal. Te Middelburg speelden Middelburg 1 en II een oefenwedstrijd. Het eerste elf tal won met 141. Te Vlissingen had gisteren de eerste wedstrijd plaats van de voetbalclub „Vlis singen" en wel de bekerwedstrijd tegen „Neptunus" uit Rotterdam, welke club won met 21. Muziek luisterde de wedstrijd op. Goes. Vriendschappelijke march tus schen 2de elftal' „IC. D. O. Goes" en „Olympia." 2de elftal Heinkenszand. „K. D. O."„Olympia" 21. Op het kleine terrein van „K. Di. O."' werd kwart over vier afgetrapt. Van beide zijden werd kranig gespeeld. Beide doelvercledigers moesten op hun tellen passen, de acht.ers hadden druk werk. Telkens verplaatste zich het spel tot Middenvoor „IC. D1. O." het eerste puntje zet, het 2de elftal Goes begint zich te weren, en rechtervoor zet een 2de puilt. Rust 20 voor „IC, Dl O." Na de rust slap spel bij „IC. Dl O." 1 achter en 1 midden vallen uit, en midden rechts1 zet in zijn verdediging door een ongelukkig toeval een pun.je in eigen doel. Zoo bleef het tot bet einde 21 voor „K. Dl O." 2de elf tal. "Zuidzande. De Duivenclub alhier wed- vluchtte op Arnhem, een afstand van 184 K.M. De le prijs verkreeg dhr. J. Al- brechtse. Om 9 uur waren de duiven losgelaten, terwijl de eerste duif om 12 u, 35 in. arriveerde. De heer Jan Bom van Waarde is door het bestuur van de coöperatieve beetwor telsuikerfabriek te Dinteloord benoemd tot controleur voor het oostelijk deel van Zuid-Beveland. (M. Ct.) Bij de Vrijdag door B. en W. van St. Pbilipsland gehouden aanbesteding van riole-eringswerken in die gemeente wa ren vier inschrijvingsbiljetten ingekomen. De laagste inschrijver, aan wien het werk is gegund, was J. J. Geluk aldaar voor de som Van f3987. (M. Ct.) Mosselen. Gedurende de week van 2 tot 9 Sep tember werden in de haven van Philip pine 'gelost "300 ton mosselen die gele verd werden aan omliggende Neder landsche en Belgische gemeenten tegen f 1 per ton. De handel op Gent staat nog altijd stil. Ongeveer 700 IC., G. garnalen werden verhandeld a 20 tot'22 cent per K.G. (M. Ct.) Voor de civiele kamer der recht bank te Middelburg werden heden twee za ken behandeld tegen ambtenaren van den Burgerlijken Stand en wel tegen J. J. V. uit Sluis en A. P. de V. uit Terneuzen, eerstgenoemde Ibad verzuimd een acte van overlijlden te onderteekenen en laatstge noemde een huwelijksaangifte. Beide bekl. waren niet Verschenen. Tegen' ieder hunner luidde de eisch f 1 boete sub sidiair 1 dag hechtenis'. Uitspraak 18 September. Rechtbank t.e Middelburg. (Slot.) In besloten zitting werd Vrijdagmorgen tegen C. C, A. uit Koewacht, die in een bosch in Adamscostuum rond liep f50 of 50 dagen wegens schennis der eer baarheid gevorderd. De eerste openbare zaak was die te gen C. A. R. en L. v. d. Wl„ beiden1 te Schoondijke, beklaagd van vernieling van verschillende zaken aan den Kaas- en Brooddijk, iate het uittrekken van stro© uit een hooimijt, het vernielen van een afrastering van het erf van het Sint Antoniusgestic'ht, hetgeen geschiedde op 9. Juli des avonds. R. bekende, maar v. d. W„ die volgens de getuigen dronken was, ontkende. De eisch luidde vrijspraak voor de stroomijt, maar wegens de andere ver nieling luidde de eisch f15 of 15 da gen voor ieder. Tegen L. van P. te Schoondijke, die bij dezelfde club whs 'en die een paar bossen in brand stak werd vrijspraak ge vorderd. Bij verstek werd behandeld de zaak 'tegen A. C. .J Uit Rotterdam, beklaagd van oplichting van den Belgischen con sul J. V. H. van Cantfort te Terneu- zen, door dezen mede te doelen, dat hij lang in België heeft .gewoond en in ar moedige omstandigheden verkeerde. Ge tuige gaf hem f4.50. De eisch luidde tegen beklaagde een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van twee jaar. Bekl. is een oude bekende, hij is thans opgenomen voor voorloopige reclasseering en is thans op zee. De zaak tegen C. L. Bi. te St. Jansteen, beklaagd van beleediging van een kom mies, werd uitgesteld tot 22 dezer, om dat een getuige; een militair, moest wor den opgezocht. Wegens niet voldoen aan het bevel van den veldwachter Hemelsoet, om van zijn rijwiel af te stappen, dat geen licht droeg, werd tegen L. H. uit Zuiddorpe f 10 of 20 dagen gevorderd. Wegens wederspannigheid tegen een maréchaussée, die hem aantrof op ver boden terrein en die hem, toen hij zijn naam niet opgaf, voor den hulpofficier van justitie wilde leiden, hoorde A. O. uit Koewacht f 10 of 20 dagen tegen zich eischen. Wegens mishandeling, gepleegd te Baar land, stonden terecht G. J. en C. v. d. L„ heiden uit Hoedekenskerke. De beide eerste getuigen, G. Tramper en J. Traas, zijn mishandeld en zeggen, dat beklaagden begonnen zijn. Dit laatste ontkennen beklaagden en ook getuige J. de Back zegt, dat Tramper zijn mes in de handen had en daarmede op bekl. dinliep. Eisch voor ieder f7 of 14 dagen. Bij verstek werd wegens 'diefstal van drie hemden te Heinkenszand tegen J. S, uit Arnemuiden 4 maanden gevange nisstraf gevorderd. In de zaak tegen J. V. u.it Nisse, die door den kantonrechter te Goes was ver oordeeld wegens jachtwetovertrediing, werd bevestiging van het vonnis in eer sten aanleg gewezen gevraagd. Wegens vernieling van ruiten in het café van Van de Ketterij' te Vlissingen werd tegen J. Bl en G. v. B., aldaar, voor ieder f 10 of 20 dagen geëischt. De 74-jarige V. M. uit Graauw was in verzet gekomen van een vonnis, waar bij hij wegens vernieling was veroordeeld tot 3 dagen hechtenis. De zaak werd uitgesteld tot 22 de zer om de getuigen te kunnen dagvaarden. De koopman Bl op 'tH. uit Axel was in appèl gekomen van het vonnis van den kantonrechter te Terneuzen, waarbij' hij wegens het in voorraad hebben van 240 K.G. zeep, zijnde meer dan hij in normalen tijd verkoopt, werd veroordeeld tot f 100 boete of 30 dagen. Het pakhuis staat op 6000 M. van de grens. De officier eischte bekrachtiging van het vonnis. De verdediger, mr. J. Adriaanse, wees er op, dat bekl. wel wat meer in huis had dan anders, maar de bevolking is door de Belgen overal gestegen; en dat hij vroeger 120 K.G. tegelijk kocht en nu 240 K.G. had, is ook geen bewijs van poging tot smokkelen of bevorderen daarvan. 'Pleiter vroeg een clementer straf. ||i Uitspraak in alle zaken 15 Sept. Oostburg. Door den Weleerwaarden heer Arthur Coussens, hoofd-aalmoezenier der Belgische vluchtelingen te Breskens, werd Zondag jJ. een plechtig Lof gedaan in de kerk van den H. Eligius met predi- catie. De dienst werd door vele Belgen bijgewoond. Goes. Het gebouw waar voortaan de Rijksdagnorrnaall'essen ter opleiding van onderwijzers en onderwijzeressen zullen worden gegeven, en dat geen ander is dan de verbouwde (vroegere) Meisjesschool aan de Beestenmarkt, is Zaterdag j.l. als zoodanig in gebruik gesteld met een wijd- loopige openingsrede van den heer districtsschoolopziener Brants, 'die op grond van verschillende uiterlijke en in nerlijke motieven betoogde, dat de ver andering van a v om dn or m a al 1 es sen (op ongeregelde uren, in allerlei ge bouwen, met veel ongemak voor de leer lingen, vooral voor die van buiten) in dagnormaalles sen (op geregelde, „normale" uren, in. een eigen gebouw met een lapart daarvoor bestemd leeraren- corps) inderdaad een verbetering was. Spreker deed uitschijnen, hoe nog altijd de Zeeuwsche onderwijzers en onderwijze ressen te weinig zich weten op te wer ken tot de hoogere onderwijsposten, hoe de vraag naar goede onderwijskrachten ten pliajttelande nog altijd het aanbod over treft en hoe Indië, dat jaarlijks 400 on derwijzers vraagt, een kostbaar arbeids veld is, waaraan nog maar altijd te wei nig aandacht wordt geschonken, Verder beschreef spreker den aard der inrichting als eene waar niet alleen goede onderwijskrachten worden gevormd, maar ook mannen en vrouwen van 'karakter, die later de opvoeders en opvoedsters moeten zijn der kinderen. Ook prees de schoolopziener de nieuw© inrichting lals ruim van alle onderwijs- benoodigdheden voorzien en gebouwd zóó royaal en flink, dat men daarin de oude sombere meisjesschool gansch niet meer kan onderkennen. Daarvoor dankte hij1 den bouwheer, dhr. Rothuizen, wiens goede zorgen hij huldigend prees, evenals den ijver van dhr. v. d. Wieele, den bouwkundigen op zichter. In zijn dankwoord begreep spr. aller eerst de vertegenwoordigers van het dag. bestuur te Goes voor hun welwillende en tegemoetkomende samenwerking, de burgemeesters der andere gemeenten voor hun aanwezigheid op deze plaats. Verder sprak Z.Ed. 'het onderwijzend per soneel toe, ook hen, die, hoewel vroe ger laan de 'normaallessen verbonden, thans niet meer voor die betrekking in aan merking konden komen en bedankle allen in hoffelijke bewoordingen voor de door hen gepresteerde diensten, terwijl hij de nieuwe leeraren wees op hun nieuwe taak die idealisme vraagt, maar ook een gezond materialisme, d.w.z. rekening hou den met .de practische resultaten, die men van hun lessen en opleiding ver wacht. Zelfs de concierge, de heer Aarts, werd door den heer Brants niet vergeten; hij hoorde zich gelukwensehen met zijn vernieuwde en vergroote woning, ook een vracht van de verbouwing der voorma lige meisjesschool. De heer Brants eindigde zijn rede met een „vivat, crescat, floreat" op de nieuwe inrichting. Op de rede van den heer Birants werd geantwoord door den heer v. d. Bout namens het college van B.. en W|„ dooi den heer Maijs, directeur der normaal lessen, namens leeraren en leerlingen, door den heer B.reetveld, die voor goed afscheid nam van de leerlingen, evenals de heer Fokman aan wien zulks door bijzondere omstandigheden nog niet ver gund was geweest. Tusschen de bedrijven door zongen de leerlingen gezamenlijk eenige liederen, waarna een rondwandeling werd gedaan door de school, die met haar ruime frissc'he lokalen, van al het noodige, nut tige en aangename, wat betreft emube- len, platen, kaarten, toestellen, schrijfbe hoeften enz. ruimschoots voorzien en zieer gunstigen indruk maakte. Als men nagaat, dat dit alles uit de openbare kassen aan de kweekelingen, desnoods 'kosteloos van hunne zijde, wordt verstrekt, terwijl de normaallessen aan het bijzonder onderwijs er finantieel veal slechter voorstaan, daar de rijkssubsidie afhangt van het al of niet slagen der kweekelingen, dan is het verlangen naar een eindelijke bevrediging op onderwijs gebied, die de onrechtvaardigheid uit de wereld helpt, dat burgers met hun be lastingpenningen mede een onderwijsrich- t.ing hielpen floreeren waarvan zij princi pieel niet gediend zijn. zeer zeker bij de voorstanders van het bijzonder onderwijs wel te verklaren. Wij eindigen met de mededing, dat de openingsplechtigheid werd bijgewoond door verschillende gemeente-autoriteiten, vooraanstaande personen op gebied van onderwijs zoowel hier als elders, terwijl èn Commissaris der Koningin èn arrondis sementsschoolopziener èn burgemeester van Goes zich om dringende ambtsbe zigheden e'.ders hadden doen excuseereo. Terneuzen. Dhr. dr. E. C. Gedée Mois- bergen, vroeger directeur der H. B. S. al hier, is benoemd tot Hoogleeraar in Ge schiedenis aan de Academie te Gent (B.) Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland." Goes, 9 Sept. 1916. Peren. Maagdeperen 22—28, Williams Duchesse 2030, Beurré d'Amanlis 25 32, Beurré Giffard 20—26, Beurré Hardy 2434, Beurré Lebrun 1824, Beurré de Mérode 2030, Beurré Superfin 20 22, Beurré Blianc 2022, Louise boinne d Avranches 2944, Dubbele Bergamot 1422, B;on Chretien William Lange Per zikpeer 1822, Seigneur d'Esperen 20 22, Maria Louisse '1822, Triumf de Vienn© 3034, Beuïré Diurandeau Dia- 25, Scharlakenpeer 1618, Grauwe Dia mant 1622, Wijnperen 1420, Witte- broodspeer 16, Clapps Favorite °1—22, Blanke Jutten 24—30 ct., alles per K.G. Appels: Cellini 918, Hondsmuil 1213, Transparant de Cronsel 1424, Tuinzoet 811, Zomer Court Bemau 10 16, Jacques Lebel 1416, Cox Pomo na 14—18, Glasappel 16—17, Zoete Ribbeling 10-13, Klaass'eappe! 13—14, Zpmcr Bellefleur 1416, BLmairck 12 14, Codlin Keswick 11—13, The Queen 2226, Bordaanappel 1214. Diversen. Perziken 5 ct. pier stuik. Tomaten 1222 ct. 'beiden per K.G. Victoria Pruimen 25—41, Witte Eier- praim 67, Roode kool 9—11 ct. per stuk. Savoye kool 68 ct. per stuk. Boonen 7—10 ct. per K.G. Aardappels f 4f 5.60 per 100 K. G. Augurken 3035 ct. per 100, Komkom mers 2—3 ct. per stuk. Handel zeer vlug. 'Ijl i Veilingsvereen. „Goes en Omstreken". Goes, 9 September 1916. Appels: Zoete Ribbeling 1012, Goudreinet (afval) 6—8, Klasiappel 710, Zomer-Courtpendu 14—15, Cox Pomona 1014, Tuinzoet 9—11, Calville 910, Koolappel 14, Blom-zoet 7, Reinette 1315, Codlin Keswick 79, Afval-appeld 79 ct., alles per K.G. Peren: Triumph de Vienne (2e soort) 10, Beurré Hardy (2e soort) 13, Maagde- peer (2e soort) 8, Ddamantpeer (le soort) 1113, Beurré de Merode 1519, Ber gamot 11, Beurré d'Amanlis 13—17, Dda- mantpeer (2e soort) 6, William Dluche (2e soort) 10 ct., alles per K.G. Diversen: Ajuin 5 Va ct. per K.G. Aardappelen (blauwe) f4.20 per H.L. Komkommers 2 ct. per stuk. Tholen, 9 Sept. 1916. Tarwe fa f haver f a f wintergerst f a f Zomergerst f—.- - a f alles per 100 K.G. rogge f 0.— a f bruineboonen faf witte- boonen f a f kookerwten f a f—kroonerwten f—a f aard appelen f 3.50 a f 4.50 alles per H.L., uien, f 4,_a f4.25 per 60 K.G., eieren f 0.a f8.per 100 stuks, boter f 0.80 perK.G. (Z.) IJzendpke, 9 Sept. 1916. Ter graanmarkt van heden was de aan voer niet ruim en de omzet niet groot. Het Marktbezoek was klein wegens oogstdrukte. Men besteedde voor jarige tarwe f24. a f 26.koolzaad f 37.a f 38. (M. Crt.) Hulst, 11 Sept. 1916. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering, handel kalm. Er werd besteed voor jarige tarwe f25. erwten f 38.koolzaad f 36.50, lijnzaad f 40.—. (M. Crt.) AMSTERDAM, 11 Sept. Aardappelen. De aardappelprijzen waren heden Zeeuwsche eigenh. per mud f2.25 a 3.90 Zeeuwsche blauwe f4.80 4.90 Zoeuwsche bonte f 4.80 4.90 Qeldersclie blauwe f 4.40 4.50 N. B. eigenheimers f 3.50 3.90 Friesche blauwe f 4.50 4 70 Fries-che Borgers f3.50 3.80 Friesche red star f3.80 3.90 -'Iakkeesche eigenh. f2.25 3.50 Drentsche eigenh. f3.0.— Hillegommer eigenh. f 4.50 5.— Aanvoer 9 ladingen. Rotterdam, 11 Sept. 1916. Eieren. Zeeuwsche f8.50 a f9.50, Overmaassche f9.a f 10. Varkens. Aanvoer 800 stuks. Priji 38, 44, 49 tot 51 ct. Lichte voor export 30 tot 32 ct. Vlas. Aanvoer 37 st. blauw. Onver kocht. Aardappelen: Brieteche kralen f 5.50f 5.70Zeeuwsche Bonte f 4.35 f4.70; Zeeuwsche Blauwe f4.30f4.60; Spuische i Eigenheimers f3.75f4; Zeeuwsche Eigenheimers f 3.50f 3.80 Friesche 'Eigenheimers f3.60f3.80; Poters f2.50f3. Veel aanvoer, tame lijke vraag. Van 811 Sept. GOES. Geboren: 11, Elizabeth Jacoba, d. v. Jacobus Penne en Cornelia de Blaeij. Van 5—9 Sept. 1916. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. A. C. Vrijenhoef, 35 j. jm. en C. Franse, 39 j. jd. Bevallen: J. M. Adriaanse, geb. Sinke, z.; J. M. den Engelsman, geb. Stofregen, d.C. de Wolff, geb. De Rijke, z,M. M. A. Wellekens, geb. De Haes, d.; T. Carol, geb. Kloek, z, Overleden: E. P. van Oost, wed. van J. van Dijk, 69 j.; J. J. Kampman, vrouw van J. Diermanse, 55 j.; A. J. Reijnoudt, vrouw van J. de Goffau, 38 j.L. Louws, man van J. Arents, 74 j. BAARLAND'. Geboren: 19, Maria, d. v. Cornelis de Jonge en Catharina de Ponder. Van 59 Sept. VLISSINGEN. OndertrouwdW. M. Ziet- se, jm. 24 j. en M. M, van Dierendpunck, jd. 21 j.; A. J. Ruarus, jm. 28 j. en C. J. v. d. Kuijl, jd. 22 j.; E. Brarens, j;m. 27 j. en G. A. Vandamme-, jd. 20 j.; P. A. Bomieveld, jm. 25 j. en W. E. L. Amadio, 'jd. 21 j. Getrouwd: J. Kersten, jm. 25 j. en W. 'Janssen, jd. 20 j.; H. B. Pols, jm. 26 'j. en M. C. Somers, jd. 26 j.; F. G. Preus, jm. 33 j. en W. F. L. Dert, jd. 26 'j. Bevallen: 'M. Huiszoon, geb. De Ridder, d.; 'D. A. Hendrikse, geb. Vileijn,, z.; W. Geelhoed, geb. Van Leerdam, z.; T. de Nooijer, geb. De Ridder, d.; C. van der Heijdt, geb. Besuijen, d.P. de Wijze, geb. v. Haveren, d.; L. Vermeule, geb. Melse, z.; T. J. Landmeter, geb. Brou wers, z. (levenl.) Overleden: P. I. Mortier, man van H. Siegers, 80 j.; P. I). van Boekhout, man van H. v. d. Weijde, 24 j. KR.UININGEN. Geboren: Paulina Marina en Josua, tweel. yan Marinus van Poelje en Jannetje Maria de Rijke. Overleden: Wilhelmina van Koeveringe, 54 j., vr. van Francois van Kruiningen; Marinus Cornelis van Strien, 65 j„ echt genoot van Wilhelmina Adriana Rijnberg (Kr. Crt.).

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 3