„Hanze". Men schrijft ons: Aanstaanden Woensdagavond 13 Septem ber 1916 zal in de zaal van bet „Slot Oostende" om 8 uur een algemeens vergadering zijn van de R. K. Midden stands vereeniging „de Hanze" worden, gehouden. Dieze vergadering is voor de I r den in 't bijzonder en voor de R. K. Middenstand in Goes in 't algemeen, van het grootste belang. Ondergeteek m- de, verwacht dan ook dat alles wat middenstand is in Goes en de Kath. beginselen als de zijnen beschouwt, dien avond ,op |de vergadering zal zijn. Maar in mijn verwachting ben ik al reeds in de zaak, waar bet ging om de belangstelling der leien ,in hun ver «cmigingsleven, zoo vaak bedrogen. Het is treurig, maar Waart Maar moet die tieurige toestand blijven voortduren? Moeten wij katholieken, en vooral Mid denstanders blijven hangen in die dom- nteling, en is het niet ten hoogste tijd, d 't we ons zelf gaan opwekken, wak k is'chuddeu ,en onzen zin )®n levens wijs eens gaan veranderen Zijt gij nog nooit ter vergadering ge weest, welnu dan is het zeker meer dan tijd, komt gij geregeld, verbreek dan uw goede gewoonte niet. Gij kunt niet zeggen, dat gij in uw ongevoeligheid voor kath. vereenigings- leven niet wordt geprikkeld en opge wekt telkens en telkens is het het hoogste gezag in uw kath. bestaan, dat u er op wijst. En wat zoo heilzaam is voor u, al voelt gij het niet, is troostend en bemoedigend voor uw be stuur, vol actie, en uw G. Adviseur. Daarom komt ter vergadering v. d. „Hanze." M. v. d. EEM, Kapelaan. Zoowel het volksconcert als het concert dat Zondagavond door „Eupho- nia" in den tuin van V. O. V. werd gegeven, slaagde uitstekend en werd met groote belangstelling aangehoord. Een waar succes voor de harmonie en haar ijverigen directeur dhr. Horst. De Slot. no. 211 bevat dp sta tuten der N.V. Zeeuwsche Appelstroop- fabriek en Drogerij, te Goes. Door heeren commissarissen van de N. V. Appelstroopfabriek en Drogerij to Goes werd in hun vergadering van 8 Idezer na breedvoerige bespreking beslo ten den bouw der fabriek op te dragen aan de firma Wl J.v. d. Weert en Zoon en A. de Bruijne, aan nemers alhier, voor de som van f 48483. „De Zeeuw" schrijft hierover nog: De Appelstroopfabriek komt derhalve in Goes. We wenschen onze gemeente geluk met het feit, dat ze straks een flinke industrieele onderneming meer zal tellen. Het is geen geheim, dat het voor het grootste deel is te danken aan de be moeiingen van den gemeente-bouwmees ter, den heer F. G. C Rothuizen, dat de fabriek niet te Kapelle, maar te Goes gevestigd wordt, immers door zijn be middeling is de beschikking gekregen over gunstig gelegen terrein in onze gemeente. Dr. J. W. Jenny Weijerman heeft het op ide laatste aandeelhoudersvergadering openlijk erkend. Au de bouw definitief is opgedragen, brengen wij zijn woorden nog eens in herinnering en wanneer we dan hulde brengen aan den heer Rot huizen voor zijn tusschenkomst in het belang onzer gemeente, gelooven we zeker naar het hart van vele Goesenaren te spreken Middelburg. Men deelt ons naar aan leiding van verkeerde geruchten mede, dat de bespreking in de jongste verga dering der R. K. Propagandaclub,, St Paulus" alhier gevoerd over het in voeren van een groot R. K. dag blad in Middelburg niet moet wor den verstaan alsof men daar een nieuw R. K. dagblad wil oprichten, maar hoogstens als een opgeworpen idee om door middel van de propagandisten van „St. Paulus" een bestaand R. K dagblad bij die Katholieken geregeld te doen lezen, die neutrale dagbladen met name „De Courant", het z.g. popu laire afkooksel van „De Telegraaf" tot geregelde lectuur hebben. Het ligt in het geheel niet in da bedoeling van de Propagandaclub eenige scha de te doen aan de ,,N i e u we Zeeuw sche Courant", die als Katholiek Zeeuwsch nieuwsblad onder onze Room- sche medeburgers hier vrij algemeen ver spreid en zeer gewild is en wier ver diensten voor de goede zaak men hier algemeen op prijs stelt. N.B. Wij verzoeken „De Tijd" en andere bladen, die eveneens de verkeerde go ruehten, hierboven aangegeven, opnamen, deze rectificatie ook te willen opnemen Red. Het laatste Zondagavond-concert, had gisterenavond veel menschen naar het Schuttershof getrokken, die bij heerlijk weder genoten van de 40 nummers, uit gevoerd door het Middelburgsch Muziek korps. De heer Morks liet zich door het luid en lang aangehouden applaus niet bewegen tot herhaling van Cleopatra, solo van coriet a piston. -Betreffende het bezoek van H. M. de Koningin aan onze stad op morgen kunnen wij het volgende mededee- len. Te ongeveer kwart voor elf wordt de koninklijke trein aan het station ver wacht, waarvan af H. M. de vol gende route naar het Molenwater zal ne men: Stationstraat, Kaden, Batoaupoort, Dam N.Z., Korte- en Langedelft, Markt, Lange Noordstraat, Korte Noordstraat, Korte Heerengracht, Molenwater. Na af loop van de inspectie zal de volgende route naar het station worden gemaakt: Korte Heerengracht, Heerengracht, Krom me Weele, Vlasmarkt, Markt, Gortstraat, Hoogstraat, Nieuwe Haven, Stationstraat. Op het Molenwater zal het publiek de inspectie kunnen bijwonen op het sport terrein, waarvoor de toegang aan de zijde van de Bleek zal zijn; het is zeer raad zaam daar vroeg aanwezig te zijn. Wij maken er op attent, dat het pu bliek zich bij den Koninklijken tocht zal mogen scharen langs de pleinen en stra ten, het medeloopen of mederijden met den stoet is verboden; terwijl automobie len, rij- en voertuigen en handka.rrenbe- stuurders rekening zullen moeten houden met de route en verplicht zijn de bevelen, der politie onmiddellijk op te volgen. Wij vertrouwen, dat onze stadgenooten door vlaggen en oranjedragen blijk zullen ge ven van ingenomenheid mei. het bezoek. De muziekuitvoering alhier op het Molenwater werd Vrijdag weder door velen bijgewoond. Maandag a.s. heeft aldaar weder een concert plaats; flat. ook te half acht aanvangt. (Z.) De minderjarige J, de K., die de ouderlijke woning alhier had ontloopen is door de politie te Rotterdam aange- houden en naar hier overgebracht, waar hij weder onder het ouderlijk gezag werd teruggebracht. fZ.) In de Vrijdag alhier gehouden ver gadering van de Vereeniging van Han delaren in granen, zaden en pleulvruchten in Zeeland werd een definitief bestuur gekozen te weten: Z. Bosman te Mid delburg, Voorzitter, L, Puvekot Cz. te Goes, secretaris, A. Jeronimus te Mid delburg, penningmeester, Tony V. Heel le Goes, K. Schippers te Kamperland, ,C. J. Schippers te Rreskens, F. Klaaijsente Rreskens, R. Scheele te Temeuzen, P. J. Hermans te Walsoorden, R. J. Quist te St.Philipsland, H. P. Barendregt te Nieuwerkerk, en A. Houtkamp te Zierik- zee. De Statuten en het huishoudelijke reglement, werden vastgesteld. Verder hadden besprekingen plaats' over de maat regelen Idoor de Broodcommissie- en Veevoederbureaux gtenomen. Gemeenteraad van Middelburg. Betreffende de behandeling in den ger meenteraad van het voorstel tot het aan houden van het verzoek om subsidie voor de Handelsdagschool meldt men ons nader De heer Boasson wijst er op, dat de beide genoemde scholen een zeer verschik lend karakter hebben, de handelsschool is een vakschool. Waar het Rijk het ver- leenen vari subsidie afhankelijk stelt van het al of niet verleenen van gemeenfe- subsidie, dringt spr. op directe afhande ling van het verzoek aan. De voorzitter zegt, dat R. en W. vree,- zen, dat als beide scholen er komen, zij beide een kwijnend bestaan zullen heb ben en dat men wachten kan, want dat deze maand .het rapport der schoolcom missie over de M. U. L. O. school wel zal gereed komen. De 'heer Boasson meent, dat beide schol len reden van bestaan hebben; nu zijn er reeds 20 aanvragen voor plaatsing van jongelui op de handelsdagschool, die wachten op de totstandkoming om een levensweg te kiezen. De burgemeester meent, dat de raad ze ker wel sympathie heeft voor een harv delsdagscjiool, maar de vraag is of hij de school zal subsidieeren. Er is een beperkt aantal leerlingen van een zekeren leeftijd in Middelburg. De heer Boasson blijft volhouden, dat de scholen niets met elkaar te maken hebben. De heer Japikse is dit niet geheel met den heer Boasson eens, maar geeft toe, dat de handelsschool de jongens verder zal brengen. Het rapport is nog niet ge reed en spr. gelooft zeker, dat de ham del s school meer leerlingen zal trekken. De heer De Veer voelt zeer veel voor de handelsdagschool en na hetgeen de heer Japikse gezegd heeft voelt hij ook veel voor direct beslissen, maar gelooft, dat best tot de volgende vergadering kan worden gewacht, omdat de Rijkssubsi die geen gevaar loopt, want staat zij op de begrooting voor 1917, dan blijft zij daarop toch staan. De heer Boasson zegt een man met twee harten te zijn, hij houdt veel van de oprichting van de M. U. L. 0. school, die er komen zal, is het nu niet dan toch binnen een of twee jaar en evenveel van een handelsdagschool die er komen moet. Aan de hand van een uitspraak ygn wijlen dr. Bios zet spr. uiteen wat de bedoeling van deze handelsscholen is, het is het opleiden van goede bedrijfs leiders. De burgemeester zegt, dat ook hij meent, dat de rijkssubsidie niet in gevaar komt bij eenig uitstel. Spr. deinst ook eenigs- zins voor de finantieele gevolgen terug. De heer Boasson zegt, dat hij het recht beeft gekregen van het bestuur om de subsidie-aanvrage bij amendement terug te brengen op hoogstens f1500, hetgeen gebleken is voor de eerste jaren voir doende te zijn. Hierin vindt de voorzitter juist een argument nog meer op uitstel aan te dringen. De heer Zijlstra. is hang, dat de kwes tie van de M. U. L. 0. school nog wel een jaar op beslissing kan laten wachten. De voorzitter zegt, dat het rapport >n October kan verwacht worden, want de commissie heeft gewacht totdat de da tum bekend was van de mogelijkheid van het verkrijgen van rijkssubsidie voor die scholen. De heer 'Zijlstra hoopt er het besle van, maar wil nu over de handelsschool beslissen. De heer Onderdijk verklaart geheel met den heer Boasson mede te gaan. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 13 tegen 3 stemmen, die van de heeren Japikse, Heijse en Sprenger. Thans zou aan de orde komen het amendement van den heer Boasson om f 1500 subsidie te bepalen. De heer De Veer meent, dat verder geen beslissing genomen kan worden al vorens B, en W. en de commissie van finantiën praeadvies hebben uitgebracht. De voorzitter meent ook, dat dit niet kan. i De heer Boasson zegt, dat er wel eens meer over iets direct beslist is, da,t f 1500 of meer kostte. Spr. wijst er nog op, dat de school voor de gemeente ook voordeel zal brengen door de leeraren die zich hiel' (vestigen en daar het niet een plaatselijke, doch een provinciale in richting van onderwijs is. Nadat nog enkele heeren zich voor het geven van praeadvies hadden verklaard, en de burgemeester had toegezegd, dat er eind dezer maand of in het begin van de volgende weder een raadsverga dering zal plaats hebben en dat dan ad vies zal worden uitgebracht, werd een voorstel van den voorzitter, om het verzoek in handen van B. en W. om advies te stellen, aangenomen met 14 tegen 2 stem men, die van de heeren Boasson en Zijl stra. Bij de rondvraag vroeg de heer Boas son of bet niet gewenscht zou zijn de begrooting in secties te behandelen, nu hebben de leden niet altijd gelegenheid voldoende van alle zaken op de hoogte te komen. De voorzitter meent, dat het voldoende is als de commissies van finantiën en fabricage de begrooting bezien en rap port uitbrengen. De heer Adriaanse zegt, dat in andere plaatsen soms een bizondere begrootings- commissie wordt ingesteld. Een beslissing werd niet genomen. De heer Zijlstra sprak zijn groote vol doening uit over de goede verbetering van de Korte Lombardstraat en vroeg of de overdracht van den grond, waar mede de straat verbreed is, aan de ge meente reeds plaats heeft gehad. De voorzitter zegt, dat dit. binnenkort zal plaats hebben. De heer Zijlstra. brengt daarop namens den raad en namens de geheele gemeente den burgemeester hartelijken dank voor de door hem gebrachte verbetering en stelt voo-r den maam van de straat te veranderen in RSurgemeester Takstraat. De leden geven door applaus blijk in te stemmen met de woorden van dank en het voorstel van den heer Zijlstra wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. 1 De voorzitter dankte voor het blijk van waardeering en sloot de vergadering. N.B-, Bovenstaande, voor ons vorig num mer bestemd, kon daarin wegens plaats gebrek niet worden opgenomen. Red. Vlissingen. De mailboot kwam Vrijdag avond te half zeven op de haven met 91 passagiers, waaronder weder een 40- tal Duitsche geïnterneerde burgen, voor namelijk uit de kampen op het eiland Man. Wij hadden een onderhoud met een der mannen, die een heel anderen kijk op het kampleven gaf, dan 'meer dere zijner lotgenooten, die wij vroe ger spraken. Zeker, ook hij gaf toe, dat het zeer onaangenaam is twee jaar zijn vrijheid van beweging te moeten missen, maar daarvoor is het volgens hem nu eenmaal oorlog. En dit in 'rekening ne mende, _kon hij niet jinders verklaren dan dat ide behandeling in het ikamp zeer goed was. Het eten is :piet veel, maar vrij goed, waarover hij zeide '|e kunnen oordeelen, daar hij veel ge- gereisd heeft en dikwijls zeer goed gege ten heeft. Inzonderheid roemde onze zegs man de medische verzorging, die dok toren behandelen de zieken met zorg en zij worden van medicijnen en ver sterkende middelen voorzien. De man zelf was ook lijdende, maar zeide, dat dit niet de schuld van de Engelslchen is, een kwaal als hij heeft aan het hart hebben zeer vele per sonen, die vrij leven, evengoed. Voor afleiding wordt goed gezorgd, er isl ge legenheid voor sport en spel en er wordt veel en goede muziek gemaakt. De geïnterneerden zelf zijn in de 'ge legenheid gesteld tuintjes aan te leggen. (Z.) De Burgelmeester dezer gemleente heeft bepaald, dat twee bakkers aldaar wegens het doen ophalen van broodkaar ten gedurende een week gieen regee- iï;ngsmeel zullen kunnen krijgen. (Z.) Duitsche deserteurs. Hier zijn Zaterdag twee ^Duitsche deserteurs aangekomen. Ze verleiden dat ze met z'n twintigen gedeserteerd waren, doch dat 18 hunner aan den electrischeil •draad het leven lieten. (Msbode). Wij vernemen, dat de loonsverhoo- ging, die met ingang van 1 September aan de werklieden van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" verleend is, bedraagt 2 cent per uur voor werklieden van 21 jaar en ouder en ook voor de ge trouwden en kostwinners beneden 21 jaar. Hiermede is het totaal, dat gedurende 1916 aan loonsverhooging toegekend is gestegen tot 22,6 pCt. op het gemiddeld loon, (M. Ct.) Met de mailboot, die hier gisterenavond 'te ruim half zeven op de haven kwam, werd aangebracht het lijk van pen Duitseh geïnterneerde, die on derweg was overleden. De boot kwam binnen met de quarantaine vlag in top, en het duurde ongeveer een half uur eer de passagiers van boord waren, daar dhr. Reijers eerst een onderzoek instel de of er ook gevaar was. De ongeveer 40-jarige jonge man was echter aan uitputting overleden. De andere geïnter neerden spraken er zeer afkeurend over, dat men den zieken man had laten ver trekken. De politie bracht het lijk naar het lijkenhuis op hel Kerkhof over. Waarde. In de Vrijdagnamiddag gehou den gemeenteraadszitting werden duur- te-toeslag verleend aan den gemeente werker en aan den havenmeester W. van der Weel© ieder f25. De jaarwedde van den klokluider werd verhoogd met f 10. Aan den Burgemeester werd een blanco crediet. verleend in verband met de uitvoering der distributiewet. Ingevolge een Schrijven van den, heer commissaris der koningin werd beslo ten- een verordening vast te stellen, be treffende bestrijding van drankmisbruik op de dagen van demobilisatie. De be grooting der gemeente van 1916 on derging door wijziging een verandering. Ten slotte werd besloten het minimum van den hoofdelijen omkslag nogmaals met f500 te verhoogen, zoodat voor het vervolg het maximum zal bedragen f3000. (Z.). Hoedekenskerke. In de Vrijdagnamid dag gehouden raadszitting waren de heide wethouders afwezig. Het leggeld voor d-e suikerbieten te gen den westelijken havendijk werd voor deze .campagne vastgesteld op f 400. De gom. begrooting 1917 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 17344,691/2- Bij de rondvraag gaf dhr. A. den Dekker in Overweging, de paaltjes staan de in den oprit naar de haven, ter af scheiding van het voetpad aldaar, wat te doen verplaatsen, waardoor alsdan, volgens spreker een op- en afrit voor voertuigen zou kunnen tol stand komen. D-e voorzitter zeide toe een en ander te zullen onderzoeken, of dat plan wer kelijk uitvoerbaar zou zijn. Daarna sluiting. Krabbendijke. Door dhr. J. Jacobusse is ontslag aangevraagd als voorzitter der schoolcommissie, wat hem eervol is verleend. In zijn plaats werd be noemd dhr. F. H. Muller; deze beeft echter voor de "benoeming bedankt. Benoemd tot buitengewoon opzich ter bij de verbouwing van het station alhier dhr. IV. jvool. Rilland. Het lijk van L. S die ver moedelijk bij het smokkelen is verdron ken, is Zaterdagavond tusschen 8 en 9 uur alhier op het R K. 'kerkhof ter aarde besteld. Volgens de Midd. Crt. zou het lijk eerst geschouwd zijn, daar men aan misdrijf dacht. Nisse. Door de ijverige bemoeiingen van de benoemde commissie, alsmede de onmisbare medewerking van den bur gemeester, zijn we in het bezit geko men van regeeringsharing, voor dea prijs van 5 cent per stuk. Dat zulks door de burgerij pp prijs gesteld wordt, blijkt wel hieruit, dat sommige winkeliers direct uitverkocht waren, en reeds bestellingen ontvingen tegen den tijd dat er nieuwe voorraad komt. Ook andere artikels wor den met verlangen tegemoet gezien. De tegenwoordig heerseheadei kinderziekten blijven ook in onze ge meente niet afwezig. Eerst heerschte de bot, daarna, de slijm of kinkhoest, en thans doen zich gevallen van mazelen voor. 1 l I St-Jansteen. Het echtpaar Ch. CoJ manTriest vierde Vrijdag' onder zeer veel bewijzen va.n belangstelling hun gouden bruiloftfeest. Des morgens' Werden de jubilarissen aan hu,nne woning afgehaald en werd larngS de Vettsierde straat naar de kerk gereden alwaar te hunner eer oen plech tige H. Mis werd opgedragen. Bij het uitgaan der kerk werd hun een prach tige bloemtuil aangeboden en werd daar na een rijtoer gemaakt door het dorp, geVolgd door de familieleden en verschil lende vereenigingen waarvan de jubila ris lid was. Des middags werden door de bestu ren der verschillende vereenigingen prach tige geschenken iaan hun woning afge* geven. Om drie uur werd wederom een rijtoer gemaakt langs de verschillende wij ken, Heikant en Absdale, waarna men om 6 uur weer aan hun woning aankwam. Des avtonds bracht het muziekgezel schap er een serenade en werd de straat met lampions enz. verlicht. De dag ein digde Verder voor ieder in een feestelijke stemming. Men schat, dat de vlasfabriek van dhr. Wittouek te. Hulst in dit seizoen on- gOyteer 3 millioen K.G. zal verwerken. 1 Deze inrichting is dan ook reusachtig te noemen en verschaft aan zeer vele han- 1 den werk. Ossenisse. Bij1 de Vrijdag 8 Septem- door de sociëteit „Herleving" gehouden giaischieting werd de hoogs vogel ge- schoten door Julius Fassaart. te Ho.ite nisse; de eene zijvogel door .Tos. Buis- rogge te Hontenisse en de andere door Jos. van der Wielen te Boschkapelle; de eene kal door Jos. Buisrogge voornoemd en de andere door Jan Kint Jz., te Stop peldijk. Te Klooste'rzande Verloor Vrijdag een grossier 'twee waardevolle paarden op één dag door sterfgeval. Beide diereu leden aan diarrhee. Voor het eene paard was 1 de week tevotren vruchteloos f2303 ge boden. .Alhier stond Vrijdag een landbouwer van een kar steenkolen te lossen. Daar hij op het achterste gedeelte der kar te veel zakken kool liet staan, werd deze achtenvichtig, en sloeg acihlerover. Diien- h tengevolge sloeg het. paard op hol. Toen i. het 'tot staan kwam, bleek het epn splinter in het lichaam te hebben en moest ge- j neeskundige hulp worden ingeroepen. Verheugden wij ons zeer, dat het j regeeringsmeel eindelijk was aangekomen, die Vreugde was van korten duur. Slechts j enkele dagle.i hebben we daarvan kunnen i profiteeren. Enkplen hebben hun maan,- delijksch rantsoen gehaald, enkelen ge- |j deeltelijk, teïwijl er ook zijn, die nog t l geen kruimel meel hebben kunne.n hleko- men. Het laatste is op 31 Augustus weg- 3 gehaald bij den molenaar. Hoe het moet gaan, als er bij een ander geen meel meer te bekomen zal zijd, is een raadsel. Aardenburg. Dr. Doyer hoopt 31 Oct, den dag te herdenken, dat hij1 25 jaar geleden tot arts werd bevorderd. Hoofdplaat. Onze dorpsgenoot S. Hame- lijnch is bevorderd tot sergeant te Roo sendaal. Groede. Door den krijgsraad te 's-Hage zijn tot 1 maand gevangenis veroordeelt i A. R. en A. G. W. Van alhier. In de Zaterdag gehouden raadszil ling is benoemd tot wethouder en amb- - 'tenaar van den burgerlijken stand de heer P. Lombaard. Het raadslid Becu werd geïnstalleerd. (M. Ct.) Schoondijke. Die fruithandel in onze streek neemt in de laatste dagen toe. j Voor peren besteedt men tot 29 ct. per 4 K.G. en voor pruimen tot een halve 4 rent per stuk. Breskens. De laatste dagen kwamen enkele schepen vlas uit Groningen bin- li, nen de haven. Het wordt in de fabrieken in het. Land van Cadzand verwerkt. Aan het strand i;s een boei komen ft aandrijven. Men meende eerst, dat hel Sj een mijn was. IJzendijke. Zondag j.l. hadden ver 1 schillende volksspelen plaats in onze ge- meente. Onder anderen wer.l een optocht I met versierde fietsten en rijtuigen gehou- i| den. Het. gemeentelijk muziekkorps ver F leende zijne medewerking evenals hei Ij Militaire muziek. Des avonds had een fakkeloptocht plaats. In onze gemeente zal een Landbouw- I wintereursus worden gegeven door dhr I Th. Overweld. Oostburg. Op 13 Sept. zal de eerste 1 groote fruitveiling in het Veilingsgebouw 1 „Avicultura" plaats hebben. Verder zal I ook groente geveild worden. Hulst. De leening a 4V2 pet. Van f7000 il is toegewezen aan de firma La. Waes- berge-Janssens alhier. Sas van Gent. Voor de gezinnen tus- I schen de draden aan de grens, is voor- I loopig Weer brooduitvoer toegestaan op I consenten der Fleskens-com'missie. Koninklijk bezoek aan Zeeland. Naar men ons mededeelt, hoopt I H. M. de Koningin Dinsdag en Wbens- g dag a.s. een bezoek aan Zeeland te breu- I gen. Middelburg, Terneuzen en enkele II andere gemeenten zullen met 'een bezoek M vereerd worden. (Z.) Nader meldt men ons: De Kpningin wordt Dinsdag te- I gen 11 uur te Middelburg verwacht I Dien middag wordt er ook een bezoek I aan Westelijk )Ze?uwsch-Vlaanderen ga- M bracht. Woensdag ongeveer halftien komt S H. Al. te- Ternieuzen aan. Per auto- gaat &l de Koningin dan verder een tocht door rj Oostelijk Zeeuwsch-Vlaandereo maken, I over Sluiskil naar Axel en Hulst, en over Zaamislag terug naar Terneuzen. I Vandaar gaat H. M. terug naar Middel- I burg. (Zie verder onder Middelburg in dit 9 nummer.) Door Gedeputeerde Staten van Zeeland |4 isi benoemd tot dekknecht bij den Pro- ij vincialen Stoo-mbootdienst op de Wester- i Schelde, lijn NeuzenHoedekenskerke- Hansweerd, dhr. E. Nuytinck te Wals- Ij oorden. Bij Retranchement zijn Vrijdag twee Duitsche deserteurs over de grens ge komen. De een was in uniform, de ander had een burgerjas en een militairen broek aan. Zij zijn naar Oostburg overgebracht (Z.) Geplaatst respectievelijk te Vlissingen en aan boord van. Hr. Ms. „Zeehond" de

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2