jjici frank, ZAKKEN Aanbesteding C. v. Casteren, 's- Zakkenhandel Goes. J. J. ORANJE Cz aanbesteden Prima waterdichte Dekkleeden. a. b. de Aardappels Marktberichten. Uit dagen van Strijd. VERHUISD Langevorsisiraat C 217 J. F. JANSEN, te Goes. Donderdag den 1 September 1916, Openbare Verkooping. verkoop© n: NEDERLANDSCHE FONOLOGISCHE VEREENIGING, Vrijdag 8 September 1916, publiek verkoopen: ST00MB00TD1ENST „Admiraal de Ruyter" en „Stad Goes". WEER VOORHANDEN Te koop bij inschrijving: de Aardappels Bij inschrijving te koop: 6 stuks Rechters of Gangen Het Processi d.; H. M. Viergever, geb. Bolijn, z.; J. v. d. Werve, gèb. Kaan, z.; K. M. Tromper, geb. Bakker, d. (Z.) Over de maand Aug. HEINKENSZAND. Geboren: 4, Hendr.k, z. v. "Pieter Driedijk en Cornelia de Ko ning; 11, Johanna Magdalena Gerardina, d. v. P. Warners en F. J. Haalrneijer 21, Klazina, d. v. N. van Stee en C. Boonman; 23, Augustijn, z. v. J. v. d. Guchte en W. G. D. Karelse; 28, Regina Marie, d. v. G. 'Koch en E. M. Boone. Levenloos aangegeven: 18, een kind van M. van de Vrie en C. Priester. (Z.) WAARDE. Gehuwd: 31, Abraham Ver burg, 23 j. jm. te Loosduinen en Jacoba Willemina Meijer, 22 j. jd. te Waarde. Geboren: 11, Adriaan, z, v. Jacob van Route en Suzanna Schrier. (Z.) RILLAND-BATH. Ondertrouwd: 22, Jo hannes Paulus van der Meijden, 34 j. jm. en Clara Ernst, 27 j. jd. te Bergen op Zoom. Gehuwd: 3, Marinus Jacob, 31 j. jm. te Ellewoudsdijk en Josina Maatje West- strate, 22 j. jd. Geboren: 11, Abraham Jannis, z. v. Johannes Franciscus Beuzenberg en Wit- helmina Cornelia Blok; 14, Marinus, z. v. Marinus de Waard en Maria v. d. Griek; 19, Gerredina, d. v. Willem Frederik Jo- han van Genderen en Berendina Brink- man; 29, Jozina, d. v. Leendert Walra ven en Tona Luteijn. (Z.) NISSE. Geboren: 24. Johannes z. v Johannes van Liere en Cornelia Meeuwse KRUININGEN. Geboren: Adriaan, z. v. Wilhelmus Hendrikus Abraham Brug- geman en Leijntj© Neeltje Boisschaaxl Nathalie Augusta Marie, d. v. Hypolij- tus Alphonsus Suy en Pieternella Maria van Hoetegem. (Kr. Crt.) 's-HEER-ABTSKERKE. Geboren17 Willem, z. v. Foort Minnaaril en Janna Lokerse. •sHEER-ARENDSKERKE. Gehuwd: 24, Marinus Vermue 27 j. jm. en Appollo nia van 't Westeinde 27 j. jd. Geboren: 5, Jacobus, z. v. Pieter Pie- lers en Apolonia Wiestdijk; 14, Pieter nella, d. v. Adriaan de Koeijer en Jacoba de Visser; 19, Johannes, z. v. Johannes van Boven ©a Francina Ver- schiere; 20, Pieternella, d. v. Cornells Boonman en Cornelia Magnus; 24. Aarnout Cornells, z. v. 'Aarnout van Oosten en Cornelia van de Kreke; 25, Centina Jozina, d. v. Pieter Klooster man en Neeltje Braam; 26, Hendrika, d. v. Colijn Moerdijk en Cornelia Adriana van de Plasse; 27, Marinus, z. v. Adriaan Huige en 'Cornelia Atle- mekinders. Overleden21, Joihannis van Liere, 2 mud. z. v. Jacob van Liere en Eli sabeth Dommisse; 31, Frans de Kok 6 w. z. v. Hendrik de Kok en Janna Clazina Murre. OVEZAND. Geboren2- Pietertiella d. v. Matthijs Koens en Adriana Raas, 5 Cornelis z. v. Leendert van Gessel en Sara Koens, 10. Jozina, d. v. Fransciscus Verbart en Cornelia Nagelkerke, 21. Kla zina, d. van Marinus Otte en Cornelia Harthoorn. Overleden: 18. Cornelia van Gessel, 13 dagten. DRIEWEGEN. Overleden25. Pieter Ver burg, 82 j., 30, Jan Marinus de Jager, 6 maanden. HOEDEKENSKERK1Ï. Gehuwd: 10. Adriaan 'Remeijln, 25 j. jm. te Hoedekens- kerke en Tanna Boonman, 21 j. jd. te Baarland. Geboren: 22. Pieter, z. v. Marinus Eindhout en Pieternella la Grand. Overleden: 4. Johannes Phi lippus, van 't Leven, 8 w., Cornelis Remteijn, 2 m.; 7. Cornelis Franse, 80 j. echtgenoot van Tannetje Hoebeke. Veilingsver. „Goes en Omstreken". Appels. Lord Suffield 1623, No tarisappel (2e soort) 7, Mancke Codlin 12, Codlin Keswick (le soort) 15, Kool- appel (le soort 11, idem (2e soort) ötya 6, Codlin Keswick (2e soort) 5, Cox Po mona (le soort) I6V2, idem (2e soort) 55) „En wat kunt gijl te zeggen hebben, dat dit zou vermogen?" vroeg hij| ongedul dig. „In Godsnaam, Henrieite, spreek op, laat mij hooren wat het is". „Het is misschien zoo. gemakkelijk niet," sprak zijl zaehtkens, en dan voeg de z'iji er luide bij, „men noemt mij eem volwassen meisje, Harry, en toch in som mige (dingen, dunkt mijl, ben ik nog geheel en al een kind". 1 „Ik zou haast durvten zeggen, in vele dingen", voegde hij haar lachend toe. Die lach beuide haar op! en zijl ging voort: „Gij weet, dat de gedachte van eens uW echtgtenoote te zullen zijn, mij nimmer vreemd is geweest, Harry. Mijn vader heeft daar reeds jaren zijn hoop. in gesteld en ons te zamen doen grootbrengen. Gijl kunt u daarom niet Ver wonderen zoo m'ijln gevoel te uwen op zichte een soort van zekerheid bevatte 6, Ganzebout (le soort) 14, idem (2e soort) 6V2, Hondsmuil (le soort) 12 14, idem (2e soort) 59, Zoete Ribbeling 1012, Pomme d' Oranje (le soort) 15, idem (2e soort) 47, Glasappel (le soort) 1213, idem (2e soort) 56, Tuinzoet 1216, Celine (2e soort) 48, Keizer Alexander (le soort) 18, idem (2e soort) 7 ct., alles per K.G. Peren. Beurré Hardy 1521, Fran- sche Beurré (2e soort) 7, Beurré de Mé- rode 22, Clapp's Favorite (2e soort) 12 13, idem (le soort) 31, Dirkjespeer (le soort) 1114, Diamantpeer (2e soort) 9, Groentjespeer (2e soort.) 5, Maagdepeer (gevallen) 89, "Beurré d' Amanlis 13, Dirkjespeer (2e soort) 56, Bergamot (le soort) 16, idem (2e soort) 10, Ranonkel (le soort) 15, idem (2e soort) 9, William Diuchesse 1012,. Seigneur d' Esperen 13 17, Duifjespeer 11, Wijnpeer (2e soort) 9, Calleboiuts 13, Jutten 2327, Wijnber gamot 1013, Scharlakenpeer 12, Riet peer (le soort) 17, idem (2e soort) 7, Beurré d' Amanlis 1319 ct., alles per K.G. Dl i vier sen: Komkommen® 3 ct. per stuk. Pruimen (belle de Louvin) 20, id. (Eier) 22 ct, beiden per K.G. Aardap pelen (bonte) f 4.80, idem (blauwe) f 4.00, idem (Zeeuwsche CraJen) f4.20, idem (Eigenheimers) f 3.60, idem (idem-potefs) f2.60, alles per H.L. Veilingsvereeniging „Zuid Beveland". Peren: Jutte Pieren 23- 38, Beurré Merode 2028, Williams Dluchesse 23 28, Clapp's Favorite 2030, Dull'jjes Peren 18—22, Triumf de Vienna 28 - 34, Beurré Hardy 3035, Duifjes Peer 1821, Wijnperen 2025, Souvenir de Madame 20, Calleboutepeer 16 18, Mar sepijnperen 20—25, Beurré van der Ambt 28, Beurré d'Amanlis 2931, Bon Chretien Williams 2025, Gouwbalten 1517, Scharlakenpeer 1620, Blanke jutten 28, Beurré Diurandeau 16—20, Wittebroodspeer 1517 ct. alles per K.G. Appels. Wiarnersking 12, Praagsche Reinet 17, Zomer Co.urtpendu 1720', Bordaanappel 17.18, Jacques Lebel 18 20, Lindenappel 1214, Groninger Kroon 1416, Klasieappel 17—18, Prineesse No ble 1718, Keizer Alexander 1620, Rei- nette d' Automn 1213, Koolappel 10 12, Paarskop 15, Lord Suffield 1618, Mankx Codlin 1820, Oranje Reinetten 1618, Cox Pomona, 1820, Rambour Mortier 1617, Bismarck 1618, Tuin zoet 1318, Zoete Ribbeling 1214, Gan zebout 1618, Hondsmuil 13 -18, Nel sons Glorie 1618 ct., alles per K.G. Diversen. Blauwe eierpruim 12 15, Reine Victoria 1618, Wilhelmina- pruim 20, aardappels '36, boonen 1 - 11 ct., alles per K.G.wittekool 810, perziken 6.11 ct. per stuk. Hulst, 4 Sept. 1916. Ter graanmarkt van heden wai de aanvoer klein. Er werd besteed voor jarige tarwe f24.haver f20.erwten f40.^ooi- zaad f38.—. (M. Ct.) IJzendijke, 2 Sept. 1916. Ter graanmarkt van heden was de aan voer niet groot en er was zeer weinig han del. Men besteedde voor jarige tarwe f25, a f27.—, koolzaad f38— a f39.—. (M. Ct.) Tholen, 2 Sept. 1916. Tarwe f24.— a f 25.haver f 22.a f 24.— wintergerst f af Zomergerstf a f alles per 100 K.G. rogge f 0.— a f bruineboonen faf witte- boonen f a f kookerwten f a fkroonerwten f29.a f30.aard appelen f 3.50 a f 4.25 alles per H.L., uien, f 4.—a f4.25 per 60 K.G., eieren f 0.a f7.50, per 100 stuks, boter f 0.80 per V, K.G. (Z.) Rotterdam,, 4 Sept. 1916. Binnenlandsche granen. Geen noteering. Buitenlandsche granen. Geen noteering. Eieren. Zeeuwsche f8.a, f8.75, Overmaassche f8.25 a f9.25. Varkens. Aanvoer 1162 stuks. Prijs 38, 44, 49 tot 58 ct. Lichte voor export 30—32 ct. Vlas. Geen aanvoer. Aardappelen. Brielsche kralen f5.25 a f5.50, Zeeuwsche bonte f4.25 a f4.50, Zeeuwsche blauwe f4.25 a f4.50, Spuische eigenheimers f3.75 a f4.Frie- sche eigenheimers f3.60 a f4. -, Zeeuw sche eigenheimers f3.60 a f3.90. Poters f2.25 a f2.50. Tamelijk aanvoer, weinig vraag. dat niet altijd te vinden is in zulke ver houding, als die, waarin wijl tot elkan der staan. Dit, ik zou zeggen zusterlijk gevoel - och, Harry, kijk zoo ernstig niet", riep ziji eensklaps uit, „of ik zal niet in staat zijn voort te gaan". „Spreek dan niet van zusterlijk gevoel", zei hijl kortaf, „want dat kan ik niet verdragen". „Ik (moest «lat eigenlijk ook niet zeggen", vervolgde zijl, „want zoodanig is mijn gc- voel toch niet te uwen opzichte; schoon wij als broeder en zuster zijn opgegroeid. Maar laat dit zoo zijn, ik ga verder. Gij weet, want gij waart toen bij mij; hoe zeer ik ingenomen was 'met dit wilde, woeste lamd, toen mijn vader mij voor het eerst bier bracht. Gij kent ook mij ne verontwaardiging, toen ik vernam, dat de rechtmatige bezitter verdreven was, om ons meester to maken van zijln eigen dom. Ik had vroeger wel iets gehoord van de verbanningswet, ten voordeele van het leger, maai' ik zag de onrechtvaardig heid daar eerst vtaji in, toen zij' ten onzeni voordeele werd ten uitvoer gelegd. Van dat oogenblik gf scheen mij1 de vloek De ONTVANGER-GRIFFIER van het Waterschap Hoadekenskerke zal tot ont vangst van Dijkgeschot enz. over 1916 17 Zitting houden op Donderdag 7 September 1916, d<s voorm. van 9l/2 tot 11 uur te Kwadendamme bij dhr. F. van Tichelen, en des nam. van 12' j tot 2 uur te Hoe- dekenskerke in liet Geme nt6huis. Betaling van minstens '/3 van bet Dijkgeschot wordt verzocht. De Ontv. Griffier voornoemd, J. v. d. DRIES van L. P. v. d. Spiegelstraat naar Fruithandelaar Goes. Telef. no. 72. Aangiften van nieuwe leerlingen die den leeftijd van 16 jaren moeten hebben bereikt, worden vóór 1 October a.s. ingewacht bij ondergeteekende, die op aanvraag gratis programma's en alle gewenschte inlichtingen verstrekt. De Directeur, CONST. STEVENS, te Goes. HET BESTUUR van het Water-cbap Ellewoutsdijk zal op des nam 2 ure in het café van de Wed. J. VAX dek hagK te Ellewoutsdijk, bij in schrijving Het zuiveren van alle Wa terleidingen, Heulen en Hui kera, in 16 perceelen. II Het opzetten van afzaten enz. en het betuinen van kanten met aanwezige mate rialen, over eene lengte van ongeveer 1500 M. in 2 per- ceelen. III Het delven van Waterlei dingen, ter lengte van on geveer 1900 M. in 7 per- ceelen. Bij aanplakbiljetten breeder omschre ven. Een exemplaar van de voorwaarden en van de omschrijving der perceelen is voor belanghebbenden ten kantore vari den ontvanger griffier gratis verkrijgbaar. Inlichtingen geeft de opzichter van het waterschap, die bovendien voor de perceelen 2 en 3 op Maandag den 4 September a.s. nam. half 2, aanvan gende bij heul 49 bij het Speelwegje in Everinge plaatselijke aanwijs geven zal. Het Bestuur voornoemd, J NIEUWENHUISE, Dijkgraaf. E. A. van der BENT, ontvanger - griflier. De Deurwaarders HOLLMANN VERHOEK te Goes zullen Dinsdag 12 September 1916, des middags om 12 uur, op het ph-in van dhr. L. Risk te Goes der verlatenheid te rusten op dat land) dat ik zoozeer bemind had. Ik verontwaar digde mij1 tegenover iedereen, twistte dik wijls met 'mijn Vader 'daarover en ook met ku, Harry, en schoon ik u geen werk zaam deel in de rooverij zag nemen, ge voelde ik toch, dat gijl, als ©en goed of ficier mij'ns vader meening daaromtrent deelen moest. Van de onrechtvaardigheid der verbanning en onteigening ging liet gesprek gewoonlijk over op den banne ling welven. In het eerst stelde ik mij liem voor als een half beschaafde wilde, die treurig over de heuvelen wandeldlo, die eens zijn eigendom uitmaakten; maar op1 zekeren dag ontmoette ik hem. Gij herinnert u dien avond, waarop ik zoo laat thuis kwam, dal gij en mijn vader angstig waart geworden en juist uitgingt om mij te zoeken? Ik vertelde u toen, dat ik verdwaald was geraakt, maar ik zei u niet, dat O'More mijl weder op den weg had geholpen, en mijne vrees ziende in bet late uur, met mijt terug was gewandeld lot bijna vlak aan het huis. Hijl was een deleman, daaraan kon ik niet meer twijfelen, £n er was iets AFDEELING ..ZUID-BEVELAND" Door den heer K. ONRUST, controleur van den Phytopathologischen Dienst te Oudenbosch, zal gedurende het a.s. najaar een speciale cursus in phytopathologie (plantenziektenleer) van 24 lesuren gegeven worden in het gebouw der R. L. W. S, te Goes. De lessen worden gehouden des Zaterdagsavonds van 6—8 uur. Zij, die dezen cursus, welke gratis wordt gegeven, wenschen bij te wonen, gelieven daar van vóór 17 September 1916 aangifte te doen bij den afdeelings-secretaris F. KAKEBEEKE te Goes, De Notaris J. C. A. H U V E R S te Kapelle, zal op des voormiddags om 11 uur (Zomertijd), in „de Patrijs" te Colijnspiaat 6 Hectaren 81 Aren 50 Centiaren in de gemeente Kats, zeer gunstig ge legen in de onmiddellijke nabijheid van het dorp, in den Leendert-Abrahampol- der, aan den weg naar de Katsche Kade, kadaster sectie H nos 73, 77 en 85. Alles vrij van tiendrente en verpacht tot het rooven van den oogst in 1918 ged. aan W. Priester Wzn. en ged. aan J. Snoodijk. Te veilen in 13 perceelen en combinaties. Betaaldag 15 November a. s. Gedrukte notities met perceelkaartjes worden van 19 Augustus a. s. af op aan vraag gratis toegezonden door genoemden Notaris, te wiens kantore de kadastrale stukken en pachtcontracten ter inzage liggen en verdere inlichtingen worden verstrekt. Groofe sorfeerinj HORLOGES, KETTINGEN, ARM BANDEN, RINGEN, BROCHES, en?. Steeds de nieuwste modellen. Scherp concurreerende prijzen. Zichtzendingen franco. Lange Delft, MIDDELBURG. Hofleverancier an H. M. de Koningin. Telef. Inf. 188 GoesDordt.Rotterdam en Amsterdam, met de Stoomboot Vertrek van GOES naar ROTTERDAM. Maandag 11 Sept. 's morgens 1 uur Donderdag 14 Sept. 's morgens 1 uur Vertrek van GOES naar AMSTERDAM. Woensdagmorgen vroeg. Vertrek van ROTTERDAM naar GOES. Vrijdag 8 Sept. 's morgens 2 uur Dinsdag 12 Sept. 's morgens 11 uur Vertrek van AMSTERDAM naar GOES. Vrijdagmiddag 3 uur. LigplaatsRotterdam, Haring vliet, Zuidzijde. INFORMATIËN te bekomen te Goes bij den heer J. C. MONHEMIUS, te Dordt bij den heer D. VAN LOON, te Amsterdam bij de heeren J. B. VERSCHURE en W. DEFAIS en te Rot terdam bij de Stoomboot-Reederij v/h J. A. VAN DER SCHUIJT. PASSAGIERSVRACHT Goes-Dordl- Retterdarcisnfesito rel», ft. retour f t.S\ zoo vreomids jn zijta loog en in zjj'n stem, dat ik hem nimmer voor den verdreven eigenaar van ons huis en erf zou ge houden hebben, hadde ik hem niet ge vraagd (om binnen te. komen en kennis te maken met inijh vader. Toen ik kan moeilijk zeggen in welke woorden, maar ik weet, dat zij hoffelijk waren, en miji daarom des te meer troffen, vertelde bijl mijl, wie hij was. hl mijne verrassing en schaamte stamelde ik eeni- ge woorden ter vergoeilijking van de on rechtvaardigheid, waarvan hij het slacht offer was geweest, maai' hij glimlachte eens even, wees mij het huis, dat wij bijna bereikt hadden, groette en verliet mij. Van dal oogenblik, Ilarry, kwamen er wilde gedachten in mijn hoofd op, hoe ik hem in zijn eigendom zou kun nen herstellen. Daar was een weg en slechts een enkele, langs welken ik, als meisje, dit doen kon. Herinner u, Harry dat ik toen nog geen zeventien jaar oud was". „Ik moet daaraan wel herinnerd wor den", antwoordde hij bitter, „als ik ge noodzaakt ben 2ulke dingen aan te hooren, Haarlemmerolie, Pepermuntolie, Groene olie, Verzeerolie, Spijkolie, Risinus of Wonderolie, Fenkelsiroop, Rabarbersi roop en Violetsiroop. Verkrijgbaar bij NIEUWE en GEBRUIKTE in verschillende soorten. Aanbevelend, Voorstad, GOES. Te koop gevraagd: Zure kroetappel 8 cent per kilo. Zoete 7 7S Te ontvangen aan station Goes oi Biezelinge. Contante betaling, A. KOR- STANJE, Kapelle (Eigenheimers,) wassende in den boomgaard aan den Wemeldingschen Grintweg, en (Eigenheimers en Industries,) wassende in den boomgaard aan de Bermsloot onder Schore, aankomende liet Burgerlijk Armbestuur te Goes. Inlichtingen te bekomen en inschrij vingsbiljetten in te leveren ten kantore van Notaris E. C. VAN DISSEL te Bots, vóór of op Dinsdag 5 September e,k., des namiddags vier uur. 65 AREN Briefjes worden ingewacht bij P. A. LINDENBERGH Ez. te Wcmeldinge,tot en met 8 September 1916 waar tevens inlichtingen te bekomen zijn. TE KOOP EEN GROOTE PARTIJ f bij E. VERBEEM Pz. te Kwadendamme. TE KOOP voor schepen te laden, van 40 tut 50 Centimeter breed en ruim 10 M. lang, bij D. BOEL, Oostsingel, Goes als gijl nu Vertelt". „En toch, Harry, .ik bemind© u al dien tijd. Ik beminde misschien zonder het te weten, en wellicht zou ik het nooit geweten hebben, hadden wij' de laatste maal ja iet getwist en afscheid genomen, zooais ik dacht voor altijd. In de eerst volgende dagen reeds ontwaakte in mfi 'geest (dat gevoel van liefde voor u, dat reeds zofo- diep1 in mijn hart had wortel geschoten, dat ik met al mijn wilskracht (en gij| weet, Idat ik een vrij sterken wil 'heb, voegde zij er lachend bij,) niet m staat was dat gevoel op- een ander over (te brengen". „Ga voort", zei Harry, nu lachend op zij'ne beurt, wlant zij hield een oogea blikje op; met een soort van maagdelf® schaamte opi deze volledige en vrije be kentenis van haar gevoelens te zijnen op zichte. „Ga voort, Harriot, want ik kan n nu geduldig aanhooron". (Slot volgt.) (1) Abonnementsprijs p Afzonderlijke nu mme Advertentiën worden half drie en Vrjjdag De abonné's op dit bi directie uitgereikte poll daarvoor vastgestelde GRATIS verzekerd tdl Op den Katholiekendo is in een der afdeelinge: het grondwettelijk proc een beletsel is voor de van het katholieke gek zeker in die plaatsen, grootste deel Katholiek Wanneer het Leger d openbaren weg, in bosl godsdienstige bijeenkoms neer de Sociaal-Democr lingen op straat roept o zoo grootsch mogelijke paganda, te maken vooij ria.le", dan kan zulks on den, voor zoover de opi wordt verstoord. Maai' ws zatne Roomsehe process! Iren van het kerkgebouw zou, behoudens in heel ei| proces-verbaal volgen, openbare orde in het min wijl gehandeld wordt teJ grondwet, dat zegt: „opej oetehingen buiten de g' sloten plaatsen zijn zij thans (d.i. in 1848) en reglementen zijn toegel band schuilt een onrech opzichte der Roomsch-Ka na verloop van de 60 samenstelling van dit arti Lender werd en ook dq andersdenkende landgeno| kend. Met vermijding van iedl uchen de verschillende g' die onbillijkheid een ein< Jen gemaakt, wanneer grondwetsherziening aan sturen de bevoegdheid w inet inachtneming van l! bare orde vereischt, opedl oefeningen buiten de ko een desbetreffend verzoe' Om de publieke opinie n van het artikel 170 ree te verzoenen, is het inruil helder licht te doen vall Jijkheid, die in het gro verbod op de processiër daarom .mag de uitnenu deze richting door Mr. Schaik, door zijn artikel cessieverbod in het tijds aard", verricht, niet anidq toegejuichd. De beste on. zijn streven is dan o. i. Uit zijn artikel over te voor iederen onbevooroon noodzakelijkheid spreekt, Roomsch-Katholieken, bin der grondwet gewijzigd t Na te hebben uiteengezd spraak in den (loop der jarel Katholieke processiewezeii lijk nog engeren band hee art. 170 dit deed, eindigt i zijn betoog als volgt: Daarom verdient - - bo om de rechtspraak in ee; ting te leiden de voorkj ïe streven naai- herziening Wettelijk voorschrift. Wij k ger dulden, dat onze vrij dienstoefening zoo willek)I den wordt gelegd. Elke ui telijk leven in het open! loofd, alleen aan ons is van onze godsdienstige ge publiek te doen blijken. Lil fiamelingen en optochten I en anarchisten, van revol van Jan Ra.p en zijn ml laten, en onze vreedzame J nlijde en tot God opheffl worden met geweld binnen onze tempels gehouden. I optochten tegen den gods! mits maar niets wat n;l van God zweemt coram po kome. Hoetang zullen wij Grondwetsartikel nog mo< dan de godsdienstige verdi den loop der jaren niet nomen, dat er tegen- opt

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 4