BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. vrij gemaakt door loopgraven en versper ringen, waarover men overdag niet gaan kon, wegens het gevaar' te worden dood geschoten. Die brug, evenals de stad, werd niet alleen door het kanonvuur, maar ook door dat der geweren bestre ken. De menschen zijn dikwijls op straat door kogels getroffen Sommige straten moesten door plan ken beschermd worden. In het Café Corso werd een officier gedood. Maar tusschen 'de bouwvallen hieven de arme menschen hokken uit aanhankelijkheid voor hun woonplaats, terwijl de autoriteiten in kel ders doorwerkten. Tusschen de aan den westerkant der Isonzo liggende dorpjes San Florian en Alossa, die zoowat 10 kilometer van elkaar waren, braakten •TOO kanonnen van allerlei kaliber dagen lang hun vuur tegen de ongelukkige stad. (N. R. C.) BRLtllË. De Ylaamsch h o o ge school. De „Köln. Ztg." meldt, dat dr. Peter (Hoff mann, professor in de philosophic en paedagogiek, benoemd is tot rector van de A'laamsche hoogeschool te Gent. Het blad vertelt verder, dat de hoogeschool in October zal worden geopend. Hoe dat zal geschieden, wijl er'immers geen hoog- 1 eeraren zijn, is niet duidelijk. Rector Hoffmann is in het groothertog dom Luxemburg geboren en werd in 18G8 aan de universiteit te (tent tot hoogleer aar benoemd. („De Tijd".) ITALIË. Aardbeving. In Midden Italië heeft de jongste aardbeving groote schade aan gericht; vele huizen stortten in. Te Ri mini werden vier 'personen gedood) en 40 gewond. De 'bevolking kampeert in barakken. Ook Forhi iem Cesina hadden ve'al te lijden. In Faiconora zijn de spoor lijnen door dien schok uiteengerukt. Vol gens dien Florentijnschen astronoom Pa ter Alfari, zal dio seismische periode! ver scheidene maandten aanhouden. Ook Ie Bologna werd een, zware aardschok ge voeld. Daar is (echter geen schade aan gericht. Oostenrijk Hongarije. Over geheel de monarchie en in de bezette gebieden is de verjaardag- van Keizer Frans Jozef feestelijk gevierd, terwijl alle bladen aan het feil van. den dag hoogestemde artikels wij den. H. M De Koningin te Katwijk. Over het bezoek der Koningin aan deze Katholieke onderwijsinrichting meldt men aan de bladen: Donderdagmiddag te drie uur hield de auto van H. M. de Koningin stil aan de hoofdpoort van het College te Kat wijk a. d. R waar de komst van H.M. slechts kort te voren was aangekondigd. In de haastig met bloemen versierde vestibule werd H. M. met klein gevolg ontvangen door Z.E. Pater Directeur P. B. von Bönninghausen, die het hooge gezelschap allereerst geleidde naar het park der inrichting, het veelgeroemde en veelgeliefde „Katwijksche Bosch", waar de zon juist om dien tijd haar mooiste spel verkoos te spelen in de lanen en op de boomen, op de bloemen en de beelden en in de zwanenvijvers. H. M. onderhield zich allerminzaamst met den directeur, en gaf de duidelijk ste blijken, dat „Katwijk" zoowel in zijn verleden als zelfs in zijn toekomst Haar waarlijk niet enkel oppervlakkig bekend was. Dicht bij den ingang van Middelburg werden de aanwezige leeraren van Gym nasium en H. B. S. aan Haar voorgesteld, waarna men de voornaamste lokaliteiten nieuw en oud bezichtigde. Gangen klassen, studiezalen, slaapzaal en kapel, aula, recreatiezalen, ja heel bijzonder nog de cour van Grootenburg, waar zij onmiddellijk de aandacht gaf aan de groote gulden letters „Mutua fides" en hun beteekenis, alles wekte in hooge mate Haar belangstelling. Het echte Katwijksche leven leefde er dien middag nietwant er ontbraken de honderden Roomsche jongens, trouwe dienaren van Hare Kroon in de toekomst maar onze Koningin wist dat leven te reconstrueeren en zag aldus met uitge sproken voldoening wat voor het puik van de hoop baars volks op zulke col leges wordt gedaan. Te ruim vier uur verliet H. M. de in richting. Het Wit-Gele Kruis. Onder dien naam is in het bisdom Breda met bisschoppelijke (goedkeuring em vereeniging tot. stand gekomen, die zich de verbetering der volksgezondheid vol gens de eischen der wetenschap en der Katholieke moraal ten doel stolt. Het ba- strijden der in liet Zuiden veel verbreide kindersterfte en het invoeren van wijk verpleging door goed onderlegde R. K. leeken-ziekenverpleegslers iaan 'die werd onder hooge goedkeuring van den bis schop van Breda boven religieuzen de Voorkeur gegeven zijn ©enige voor name punten van het welvoorziene week- program der nieuwe vereeniging. Haagsche Raadsverkiezing. Bij de herstemming voor een plaats in den Gemeenteraad vacature H. De Wilde Donderdag in den Haag gehouden, was de uitslag aldus: Mr. H. A. van Rnalte (lib.) 3913, Mr. J. A de; Wilde (A.-R.) 4005, zoodat laatst genoemde dus gekozen word en de zoon de plaats van den afgetreden vader zal innemen. De Rijksmiddelen in 1916. De. opbrengst der rijksmid leien (hoofd som en opcenten) over de maand Juli 1916 bedroeg f 18.116.852 tegen f 15.673.519 in Juli 1915. Het 'één-twaalfde der raming over h T geheel® jaar 1916 bedraagt f 15.248.416.58 Het totaal bedrag der inkomsten over de eerste 7 maanden van dit jaar is f118.365021 tegen 94.107.250 over het gelijk naming tijdperk jn 1915. Schadevergoeding door Duitschland. Naar het „Hbld." verneemt is bij het Ministerie van Buitenlandsche Zaken. b? richt ingekomen, dat de Duitsehe regee rt n.g de (torpedeering erkent van (het stoomschip „Rijndijk" van de reederiji Solleveld, Van der "Meer en Van Hat- tern, en bereid is tot jchadevergoeding, onder aanbieding van verontschuldiging. H. M de Koningin te Katwijk. Bij liaar vertrek uit Katwijk heeft H.M. de Koningin haar ingenomenheid aan den burgemeester aldaar betuigd met de hou ding der bevolking Tijdeus haar verblijf. Aan de armbesturen heeft H. M. 1500 geschonken. Z. K. II. de Prins der Ne derlanden beeft Vrijdag een langdurig bezoek aan den burgemeester gebracht. Omtrent het in een vorig nummer door ons vermelde grensincident bij Putte, is door sommige bladen medege deeld, dat al onze soldaten vluchtten. Dit nu wordt officieel tegengesproken, aan gezien hij onderzoek gebleken is, dal de Nederlandsche soldaten van den dubbel post, gedurende het voorval, op hun posl, zijn gebleven. Vreemde kinderen in Nederland. Men is bezig ettelijke honderden Duit- sche en spoedig ook Frnnsehe kinderen in ons land voor ^enigen tijd on ter dak te brengen en te voeden Hierover schrijft de „Vaderlander": „Nu ons land voor ©enige wéken gen paar duizend kinleren uit één der oor log voerende landen herbergt, stemt dit sommigen, 'in plaats van vreugdevol, dat althans de kinderen, die part noch deel hebben aan de ellende, waarin Wij 'thans verkeeren, voor een korte spanne tijd krijgen wat des kinds is, maar bitter; hun haat gaat daarvoor te ver .En vond men dit verschijnsel alken onder onont- wikkelden, men zou er de schouders voor ophalen Maar als men den Am- sterdamschen 'hoogle: raar Van Embdem uitvoerig in „Be Tijd" ziet protesteereln tegen deze daa l van liefde, een protest, waarop het blad hem .gelukkig het juiste aantwoord gaf, dan wor.lt het iemand toch hang om 't hart Prof Van Embden is aangesloten bij den Anti-oorlograadhij is er nog wel bestuurslid van. Maar gelooft hij nu inderdaad, dat zijn werken in dien Raad ook maar de minste vrucht kan dragen, als hij zelf de oorzaak van den oorlog in zich omdraagt, te weten een haat, die zelfs de kinderen niet ontziet? „De Tijd" schrijft o. a. onzes in ziens zeer juist het volgende „De gezonde rechtvaardigheid en naas tenliefde gebieden ons redelijk te hande len, ook jegens het onschuldig kroost der onrechtvaardige aanvallers van Bel gië en der liefdelooze laders van zoo taenigen gruwel Da afschuw van dat veroordeelenswaardig optreden mag niet ons gezond verstand en wei-geordende; charitas verwarren. Met name de chris telijke liefde, die zelfs vijanden bemint, gebiedt medelijden en erbarming jegens de .ongelukkige slachtoffers van de teis tering, welke, over de menschheid is los gebroken. En bewoners van een, neutra len Slaat zullen, zonder op de natio naliteit der slachtoffers te letten, dezm hulp aanbrengen, waar zij vermogen-." Goes. Excursie Pomologische Vereen i g i n g. Aangezien de verafwo- nende excursionisten der Ned. Pomol. Vereeniging, zoo zij Vrijdagavond met den sneltrein van 8.16 vertrokken, hun woonplaats dien avond niet meer konden bereiken is de excursie va,n Vijjdag be kort en zijn meerderen reeds te half zes vertrokken. De fotografische opname, die van de deelnemers aan de excursie vóór „Spoor- zicht" is gedaan, is zeer goed geslaagd, evenals de excursie waarvan allen, niet het minst de niet-Zeemven, de beste her inneringen medenemen. Mede is bij deze gelegenheid gebleken, dat een vereeniging voor Vreemdelingen verkeer, die de schoonheden van het Goésche land meer onder de aandacht brengt van het vreemde publiek en een flinke geïllustreerde reisgids van Zuid- Beveland als doeltreffend reclamemiddejl dingen zijn, waarmede niet, behoort te worden gewacht. Het laatste schijnt te worden voorbereid. Wie pakt het eerste aan? In het voorjaar kan men in tal van tijdschriften do advertentie lezen: „Bezoekt de bloeiende boomgaarden in' de Betuwe!" Waarom wordt nimmer een advertentie aangetroffen als: „Bezoekt de bloeiende boomgaarden en heerlijke lan douwen van Zuid-Beveland"? Zou de Zuid-Bevelandsche afdeeling der Ned. Pomol. Vereeniging in deze niet iets kunnen doen Men smede liet ijzer als het heet is. want gaat het zoo voort met de fruit- kweekerij, dan staat ons eiland eerlang aan de spits van alle fruittelende gewes ten in ons land. Wij sluiten deze nabetrachting met eert woord van hulde aan de Zuid-Bev. af deeling voornoemd voor de wijze waarop zij als gastvrouw bij deze excursie is opgetreden. Zaterdagmorgen, ongeveer te 9>j> uur, is de 75-jarige arbeider J. Geene, die leen paar uren te voren gezond en wel naar zijn werk was gegaan, in den tuin van den heer notaris Pilaar, waar hij werkzaam was, dood gevonden. (Z.) Middelburg. Zaterdagmiddag ontstond op den hoek van de Groenmarkt en de Lombardstraat een botsing tusschen een automobiel en een wielrijder. De berijder van het rijwiel, een kruideniersbediende, kwam er zonder letsel af, maar zijn fiets was deerlijk gehavend. De auto was uit Amsterdam afkomstig. Het was vrij goed bezet Zaterdag avond in het Schuttershof, waar het mu ziekgezelschap der Vereenigde Werklie den van den Houthandel „Walcheren" een uitvoering gaf. Het uit 25 personen bestaande korps deed zijn best om de aanwezigen te doen genieten en de beide nummers, die wij hoorden, werden ver dienstelijk uitgevoerd voor een korps als dit. Het bleek, dat het zich voorloopig moet bepalen t ot veel repeteeren en een enkele uitvoering, maar geen wandelin gen mede maken voorloopig. Dit bleek een paar weken geleden toen dit korps ook op Zaterdagavond een rondgang dooi de stad maakte; de muziek was toen heel wat minder dan in den tuin. In de eerste helft der maand Augus tus zijn in deze gemeente ingekomen'; H. Mulder, magazijnchef, Korte Noord straat. L 77a, uit Botterdam; mej. P. A. van den ToornHuijsman, Vlissingsche straaf 'I 169, Hellevoetsluis; W. J. H. Snijders, onderwijzer, Bagijnhof E 166, Westkapelle; L. AAL Righart, koperslager, Pluimstraat E 222, Rotterdam; mej. AL Aferstraate—Baurdoux, Bogardstraat D 46, Haarlem; A. Geluk, ladingmeester S.S., Noordsingel S 173, Oost- en AVest-Sou,- burg; mej. AL H. P. Callenfels, Dwars- kade G 107, De Bilt; mej. wed. F. Kamp, huishoudster, Markt C 8, Hoofdplaat; J. Brozius, Heerengracht AI 13, Ter Aar; mej. D. P. H. van den Heuvel, ass. apo thekeres, Kortedelft F 20, 's Gravenhage. Afertrokken Mej. A. E. Nobels—Hijpers, Lange Giststraat F 189, naar Rotterdam; 'AAL van Hemert, Afolderijlaagte 'AI 83, VJis- singen; W, A. de Vroom, Noordsingol S 173, A'lissingen; AI. van der Slikke, Lange Noordstraat L 180, BiervlietG. L. J. Waanders, Noordsingel 167. Groningen; A. Cappon, Lange Noordstraat L 188, Goes; J. de Arries, Langedelft I 33, Ap- pingedam; mevr. wed. L. Baart, Nieuw - straat H 47, Gouda; mej. A. J. C. Reij- ers, AVagenaarstraat D 89, 's Gravenhage. (Al. Crt.) Gisterenmorgen had de vrouw van den heer V. in de St. Pieterstraat het ongeluk door een openstaand luik in haar woning te vallen en werd zij in bewuste- loozen toestand naar het Gasthuis ge bracht, waar zij hedenmorgen aan de ge volgen van den val is overleden. In den afgeloopen nacht zijn dooï de politie aangehouden een burger ver dacht. van vernieling ear een militair, ver dacht van mishandeling. De politie hield hier Vrijdag twee knapen van 6 en 7 jaar oud aan, die deze week van een in de Helm staanden bodewagen een gouden horloge wegnamen. Is het reeds diep treurig, dat twee zulke jeugdige kinderen zich aan andermans goed vergrijpen, nog treuriger is het, dat er menschen gevonden wor den, die van zulke jongens' .een waar devol voorwerp koopen. Dit is thans geschied door een winkelier, die f 7 voor het horloge betaalde. De knapen kochten snuisterijen en snoep en had den hij hun aanhouding reels vijf gul den opgemaakt, zij werden na. een flink standje heengezonden. Tegen den win keiier hadden de diefjes gezegd, dat zij het horloge gevonden hadden. Zij be hoorden tot dezelfde club jongens', die kort geleden zich ook aan diefstal schut dig maakten. (Z.) Het was Vrijdagavond weder bij zonder druk op het Alolenwater waar het Aliddelburgsch muziekkorps een uit voering gaf. Geen stoel was onbezet en vele honderden stonden of liepen van de muziek te genieten. -Van 22 tot 29 Augustus zal hier, uitgaande van de Afereeniging „Handels belangen" een etalagewedstrijd plaats vint den waaraan 48 winkeliers deelnemen, al zal er nog wel een paar dagen voorbij gaan, alvorens allen gereed zijn. Op de resultaten van dezen wedstrijd hopen wij later terug te komen. Door de gezamenlijke deelnemers zijn do navolgende hoeren als Jury-leden aan gewezen: mr. J. Adriaanse, K. Meertens, C. AV. Dhuij, AA' J. Schiifz en AA' den Boei-, die de benoeming hebben aangenomen. De soldaat "AL, die verleden week uit het hospitaal alhier is ontvlucht, is weer aangehouden en was in de provoost in de kazerne opgesloten. Hedennacht is 't hem gelukt weer uit Ie breken. Hij is tot heden nog niet gevonden. - liet. Comité „Elisabethsdag 1916", dat steun aan hier te lande verblijvende noodlijdende Belgen verschaft zal met be hulp van het Belgische Komiteit all ier te dezer slede een bloemendag organisceren. Het Comité „Elisabethsdag 1916" be staat uit, vóór den oorlog in België wo nende Nederlanders. Het vierde Zondagavondconcert is gisteren door goed weder begunstigd, ge zien vooral de dngewenschte regenbui, die des middags vele wandelaars en wiel rijders zoo onaangenaam kwam verrassen. Gedurende het concert werd den aanwe zigen een verrassing bereid. Bij het eerste' nummer na, de pauze verliet de heer Jan Alorks de tent, nadat hij zijn dirigeer stok aan den heer A. C'alatz, onder-direc teur van het korps, om deze in de ge legenheid te stellen zelf den Feestmarsch t.e dirigeeren door hem opgedragen aan den heer Aforks hij zijn 25-jarig directeur schap. De opgewekte marsch sloeg di rect, in en moest dan ook .ten deele wor den herhaald, terwijl de heer Alorks bij zijn terugkeer op de tent door applaus gehul digd werd. Ook de leuke Kukokama-Estapo 'moest ten deele worden gehiseerd. Vlissingen De mailboot „Prins Hen drik", die Vrijdag van hier vertrok, ont moette op de Noordzee twee Duitsche vliegmachines, die zoo dicht bij kwamen, ■dat. men de inzittenden bijna een hand kon geven; van de aeroplanes werden photo's genomen. Zaterdag mocht de boot niet van Engeland vertrekken, gisteren morgen wel, maar toen werd zij ook ©enigen tijd op de Theems opgehouden. Alet 72 passagiers kwam de boot t.e kwart over 4 hier aan. De „Koningin Regentes", die naar Rotterdam is geweest om te dokken kwam Zaterdagmiddag hier terug. Ook kwamen hier lichters met 3200 ledige vaten aan, die nu deze week in de „Regentes" wer den gebracht, opdat deze .Maandag 28 dezer naar Engeland kan vertrekken als de „Prins Hendrik" een week wordt op gelegd. Tn den nacht van Zondag op Alaan dag werd op het zoogenaamde Eiland te Vlissingen leen infanterist, die met zijn meisje uit was, lastig gevallen door en kele marine-matrozen, waardoor een vecht partij ontstond. Bij die vechtpartij wer den twee matrozen ernstig verwond. Na door dr. 'Colder, marinedokter te zijn verbonden, werden zij per brancard naar het St. Joseph ziekenhuis vervoerd. Ook het 'meisje had een snijwond aan tie rechterarm 'bekomen. Op een der Boulevards Ie Vlissingen klom een man, een vroeger beambte der telephoonmaatschappij in een te'.ephoon- paal en sneed 90 meter draal af. Naar het politiebureau overgebracht, ontkende de man. lil de Badhuisstraat te A'lissingen is door verkeerd draaien een rijtuig in de tramrails blijven zitten en omgeval len. Juist kwam de electrisch© tram aan, maar door geroep van omstanders, stopte deze nog tijdig. De inzittenden pnoesten, zich door het portier uit het 'riituie werken. Een matroos, die te A'lissingen in een café ruzie had, sprong door de ruit naar buiten en bleef aan de ruit hangen. Hij was zoo verwond, dat hij naar het hospitaal moest worden overgebracht. Het echtpaar C'. P. Raamsdonk van hier is aangesteld tot vader en moeder van het eerlang te openen diaconiehuis te Colijnspla.at. Aanstaanden A'rijdag op Zaterdag zullen hier 300 Duitsche kinderen aan komen. Baarland. In de Zaterdag gehouden raadsvergadering waren alle leden pre senl. De A'oorz. installeert het nieuwe raadslid Elenbaas, welke na aflegging der vereisehte egden zitting neemt. Toen bleek, dat de otrl Burgemeester ten onrechte aan de stemmingen .yoor secretaris en ambten, burgert, stand had deelgenomen, wendde de Burgemeester zich persoonlijk tot Ge.d. Staten, met de mededeeling, naar zijne meening deze be noemingen ongeldig waren. (led. Staten waren hel met hem eens, en gaven in overweging, dat de gemeente-secretaris en de ambtenaar van den Burgerlijken Stand vrijwillig ontslag zouden nemen. Zulks is heden geschied, en moet dus worden overgegaan tot benoeming. De beide af getreden functionarissen worden herbe noamd. De rekening over 1915 wordt goedge keurd. De begrooting voor 1917 zal ter inzage worden gelegd eindcijfers f 9767.13. Besloten wordt ©ene geldlee ning aan te gaan voor verbouwing school groot f650—, tegen hoogstens 5 pCt. Begrooting burgerl. armbestuur 1917 goedgekeurd op 12350.011/2 Een duurte- i toeslag van f 25 en een van f 15 wordt toegekend aan veldwachter en kantonnier. Kapelle-Biezelinge. Toen Zaterdag de trein, welke hier pl-.m. 10 uur vertrekt, het station pas verlaten had, werd hij tol stilstond gebracht wegens een defect aan de 'machine. Nadat men getracht had dit te verhelpen, hetgeen niet gelukte, werd van de goederentrein, die hier stond, de machine afgehaakt en j.ie heeft toen de trein, welke vol reizigers 2at, teruggetrokken naar 't station. Juist kwam toen een trein met leeg materieel uit A'lissingen binnen en met de machine van dezen trein konden de reizigers ver der reizen, fnet ongeveer een uur ver traging, en heelt toen de machine van ilen goederentrein den trein leeg materi eel naar Roosendaal gebracht. De goe derentrein welke hier nu, als zijnde zon der trekkracht was blijven staan, werd ingelascht in den goederentrein, welke des middags komt. met welke trein pok de defecte machine naar A'lissingen weid vervoerd. I Hoedekenskerke. Hedenmiddag is alhier door de bemanning van het politievaartuig „Havik" aangebracht een in gevorderde staat van ontbinding zijnd lijk van een jongen van ongeveer 15 jaar, hetwelk aan den zeedijk onder deze gemeente door hen hedenmiddag werd aangetroffen. Naar alle waarschijnlijkheid is dit. het lijk van H. Gremenbroek, afkomstig uit Dordrecht, die 'Ld. 12 Aug. hij het om slaan van een sleepboot van Hansweerd, vermoedelijk is verdronken. Rilland Bath. Bij een korfbaloefening al hier kwam de artillerist K. zoodanig te vallen, dat hij zijn sleutelbeen brak. (AI. C.) 'sHeer Abtskerke. In de vergadering van den Raad op 19 dezer waren alle leden present. Tie begrooting yoor 1917 werd aangeboden op f 6519,85 in ontvang en uitgaaf. De begrootingen der armbe sturen voor 1917 werden goedgekeurd en wel als volgt's Heer Abtskerke in ont vang en uitgaaf op f4751,40, Sinoutskerke op 1' 3708,26'' en Baarsdorp f 3060,87b De rekeningen dier besturen werden mede goedgekeurd lover den dienst 1915: 's Heer Abtskerke ontvang f 4688,03, uit gaaf f3432,07, goed slot f 1255,96. Sinouts kerke ontvang f 3658,97, uitgaaf f 2848,25s, goed slot f 810,71s. Baarsdorp ontvang f 12649,19, uitgaaf f 11505,68s, goed slot f 1143,60s. Het verder gedeelte der Dorpstraat zal worden vernieuwd. He herbeplanting van het Dorpsplein zal met olmen of beuken geschieden. Souburg. A'rijdagnacht ongeveer half drie uur heelt een militair zich toegang verschaft, in het huis van den molenaar AI. alhier. De bewoners werden door het rumoer gewekt, waarna de eigenaar opstond en den inbreker trachtte te grijpen. Deze maakte zich per rijwiel uit de voeten. (M. Ct.) Oostburg. A'oor het nieuwe veilingsge bouw der AL P. N. is eeu electrisch, mijntoestel aangekomen uit de fabriek van Instrumenten en AA'erktuigen te Utrecht. Als proef zal op de opening van het gebouw op 31 Augustus met dit toestel voor het eerst gewerkt worden. Breskens. Op) de gehouden verkoopingen golden de paardeboonen van f 375 tot f 425 pér gemet. In de vlasfabriek van dhr. A. Schipper zal een locomobiel geplaatst, wor den van 14 P. K. voor het braken en zwingelen van vlas. Hoofdplaat. Zondag maakten een 50- tal leden van de congregatie van 0 L. AL Onbevlekt ontvangen eene bedevaart naar Groede. (Zie verder onder Kerknieuws in dit nummer. - Bed.) A'oor telefonische aansluiting in on ze gemeente hebben zich een viertal per sonen opgegeven. Hulst. Binnen enkele dagen zullen hier eieren en haring vanwege de regeering verkrijgbaar worden gesteld. Biervliet. Bij een landbouwer alhier zijn een paar gedeserteerde Duitsche soldaten aan den arbeid. Aardenburg. Als bewijs op hoe hoog peil de Katholieke Sociale Actie in onze ge- mteente staat, moge blijken uit het feit, dat. aan den gehouden Katholiekendag on geveer 69 personen waren te Roosendaal, vertegenwoordigend alle sociale „en an dere vereenigingen uit ,onze gemleente. Eede. Zaterdagavond, zijn ;alle consenten voor den broodinvoer naar België inge trokken. Cadzand. Zaterdagavond bewogen zie'1 hoven Noord-ATa,anderen een viertal vlieg machines. Het, Duitsche afweergeschut trad in werking, doch zonder succes. Sas van Gent. ,Dh;r. AV. H J. van der Hooft .alhier is door den Minister be noemd tot buitengewoon opzichter voor het maken van een weg tusschen Axel en De Plattebrug. De. Duitseheïs zijn in de grensstre- ken bezig het koren te oogsten, dat tus schen de eledtrisehe dradlen is gegroei Te Koewacht is men bezig het te dor- schen met een dorschmachine. St-Kruis. De/Belgische landbouwers, die vruchten hebben nabij de grenzen op jd' derlandsch gebied, halen den oogst naai 'hun land. Bij het binnenkomen heeft door de Duitschers een streng onderzoek plaats.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2