„m. e." Landbouw en Veeteelt. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Aileop verknopingen aanbestedingen, enz KERKNIEUWS. ONDERWIJS SPORT. posterijen en Telegrafie. Burgerlijke Stand. Marktberichten. alleen voor deze booten veel werk is maar ook de meeste mossels eerst uit de Zuiderzee, en de rest va;n de eigen perceelen moet gehaald worden. Deze worden dan onder jien wal klaar gezet en ingeladen. De oeaterzaken floreeren niet zoo goed. Hetgeen te begrijpen is daar oesters een weeldeartikel zijn en mossels een meer algemeen consumptie artikel. (Z.) Kapelle. De heer N. Hendrikse, surnu merair alhier, slaagde op het gehouden examen te Utrecht als klerk-telegrafist. Op de door de Handboogsociëteit „Luctor et Emergo" gehouden schieting om het koningschap, werd dien titel her overd door den schutter E. Ver vaat. Hansweerd. De alhier gezonken sleep boot „Nova Cura" is gisteren door den hok „Adelaar' 'van den heer Van den Tak gelicht. De lijken van den veronge lukten kapitein en diens zoon zijn niet in de boot gevonden. (M. Ct.) Hansweerd. Door Cjed. Staten is met ingang va.n 1 Augustus jl. definitief benoemd lot chef-machinist bij den stoöm- tramdienst Vlak©Hansweerd, dhr. G. Hekhuizen te Hansweerd. Krabbendijke. Een bericht, dat reeds in ons vorig nummer had dienen opge nomen te Worden, maar bij toeval is blijven liggen, ontvingen wij over een 'spoorwegaccident, dat hier Vrijdagnamid dag plaats greep en dat bestond uit het ontsporen van eenige wagens van den goederentrein. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Het treinverkeer had ruim een uur vertraging. 's Heer Arendskerke. Zaterdagavond werd alhier ©e-n groep gevormd va.n de aandeelhouders van de Zeeuwsche Coö peratieve Ivunstmes tfabriekTo>t leden van het bestuur werden gekozen de h.h. Jac. Nijsse, J. Noteboom, IC. Janse, N. de Kater en W. P. Marcusse. Besloten werd voor de maanden Sep tember en October te trachten door de vereeniging maïs voor de leden op te doen. Verder werid besloten adhaesie te betuigen aan het adres van het hoofd bestuur lier Z. L. M. waarbij tarwe beschikbaar wordt gesteld en. getracht, wordt, haver en gerst vrij te krijgen. Heinkenszand. Gisterenavond vergader de de Raad dezer gemeente. Afwezig dhr. Boonman met kennisgeving. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten van Zeeland in verband met voorloopig vast gesteld kohier H. O. 19161917. Wijzi ging moest plaats hebben van bedoeld kohier of wijziging in de begrooting. Be sloten werd met algemeene stemmen het maximum te verhoogen en te brengen van f6000 op f7000, waarnaar de begrooting zal worden gewijzigd. De behandeling van een ingekomen schrijven van de bewo ners en eigenaars van den Varkenshoek zal- tot een volgende vergadering worden uitgesteld. Daarna werd deze spoed- eischende vergadering door den voorzit ter gesloten. 's Gravenpolder. In de Maandagavond gehouden raadsvergaderijag waren alle le den aanwezig. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken, die voor ken nisgeving werden aangenomen, werd de rekening der gemeente over 1915 aan geboden. Deze bedraagt in ontvang f 11625.16V2 en in uitgaaf f 11647.59, na- deelig slot alzoo f22.42i/2. Vervolgens werd aangeboden (le rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1915 bedra gende in ontvang 17628.53 en uitgaaf 1'5043.05, goed slot alzoo f 2580.48. De begrooting va.n dat middel voor 1917 werd ter tafel gebracht. Deze bedraagt in ontvang en uitgaaf f 7432.11 met ©en pOiSt voor „onvoorzien va,n f2763.98. Op de voordracht voor zetters zijn geplaatst dhrn. S. Paul en W. Westveer aftr. benevens Johs. de Koster ,en C. Felius. Een verzoek om afschrijving hoofd, om slag door J. de Graag, wegens vertrek) uit de gemeente wordt toegestaan, ter wijl aan don gemeenteveldwachter even als het vorig jaar een duurte-toeslag werd toegestaan van f25. (Z.) Westkapelle. Dinsdagvoormiddag te half 12 werden de bewoners gealarmeerd door de brandklok. Spoedig bleek, dat brand Wias uitgebroken in de hooischuur van L. Cijaouw Pzn. Behalve een partij hooi is nog een moesmachine in vlammen op gegaan. Omtrent de oorzaak verkeert men nog in het onzekere. (Z.) Axel. Bij Kon. besluit van 11 dezer is toestemming verleend aan L. J. den Hollander, burgemeester dezer gemeente, om tot. 1 Juli 1917 te Termeuzen t© wonen. Sas van Gent. Zaterdag a.s. viert de E-erw. Zuster Marguérite van het St. Michaelsgesticht alhier baar. gouden ju- bilé als religieeuse. Van deze 50 jaren heeft zij de 'laatste 23 jaren besteed aan het onderricht dor Sassche vrouwe lijke jeugd. Het lijdt, geen twijfel of de brave kloosterzuster zal op haar jubilé- dag van vele zijden, maar vooral van den kant harer leerlingen en oud-leer lingen tal van bewijzen van belangstel ling ontvangen. In onze ..parochiekerk wordt de feestdag dei- Eerw. Zuster Mar guérite a.s. Zaterdag op bijzonder plech tige wijze gevierd. („Zteeuwsche Koer.") Hulst. Naar wij vernemen, zal door de Muziekvereeniging „Vlijt ©n Volharding", ter gelegenheid va,n den verjaardag van H. M. de Kjoningin, op: IJondeiidag 31 Augustus a.s. tusschen 8 ein 9 uuir 's avonds' op de Markt een muziek'uitvotering gegeven worden, waarbij o.m. .eenige 'nationale liederen zullen worden gespeeld. De 'bedoeling is, dat hot aanwezige publiek die liederen zal medezingen Tot bereiking va.n 8it doel zal' a.an de hoofden der scholen om medewerking worden verzocht. Ook zijn verschillende winkeliers even als verleden jaar, weer van plan, 'hun étalages op den Koninginnedag met de nationale kleuren te versieren. (,,H. bl.") Sluis. Op 3 September a. s, zal ter eere van den verjaardag va.n II. M. de Koningin een groot bloemencorso worden gehouden. Pensioenen. Bij Kon. besluit van 12 dezer zijn de navolgende pensioenen verleend, als aan: D. Lauwerens, wed. H. Gunst, concierge van het beursgebouw te Goes, (23; P. Huibregt.se, wed. D. Sanderse, vaste arbeider te Vlissingen, f141. Door den commandant in Zeeland is het verblijf in zijn ambtsgebied wegen» smokkelen ontzegd aan: Franciscus den Aantrekker, geboren 5 Augustus 1885 to Antwerpen, wonende te Bergen op Zoom, va.11 beroep visc.h- en kaashandelaar, nationaliteit Nederlander; en Eduard Clement de Backere, geboren 12 September 1879 t» St. Kruis, wonende te Aardenbnrg, van beroep winkelier en grossier, nationaliteit Nederlander. Excursie Pomologische Vereeniging. Morgen (Donderdag) en Vrijdag zulten ongeveer honderd personen, uit allo oor den des lands, belangstellenden in en belanghebbenden bij den fruitteelt een bezoek brengen aan Zuid-Beveland voor de tweedaagsehe excursie naar boom gaarden en proeftuinen, ingericht dooi de Nederlandsehio Ppniologischiet vereeni ging. Dit bezoek is wiel waard gememoreerd te worden, wijl het er op wijst, hoezeer de fruitteelt op ons' eiland de aandacht trekt. Noemt men Walcheren „den tuin van Zeeland" om zijn natuurschoon, Zuid- Eicvelahd mag dit niet -in mindere mate hee-ten om de vruchtbaarheid van zijn bodem en de schoone cultures die er op zijn aangelegd. Moge dan, terwijl wij de gasten op ons eiland van harte welkom heeten, de excursie, door fraai weer begunstigd slagen en de deelnemers er aan met de beste indrukken over Zuid-Bevielam 1 als fruittelend gewest huiswaarts kee nest. T r e i n ve'r t r a gi n g. Men seint üm-sj uit. Zwolle: D'e .sneltrein, die Zondag morgen, te 8.40 van hier naar Utrecht moest -vertrekken, had alhier ruim een half iuur oponthoud. De reizigers in een C'-waggon bemerkten e©n sterke brand lucht en het bleek, dat. het rijtuig aan. den onderkant in brand geraakt was door het heet loopen van een as. De waggon moest uitgeschakeld worden en eenige an dere rijtuigen werden aangehaakt, daar de reizigers anders niet allen konden me- dekomen Vrijdag is, naar de Tel. meldt, te La- re'n (N.-H.) door drie rechercheurs uit. Amsterdam iemand gevangen genomen, verdacht van namaak van consenten ten bedrage van duizend guldens. Bij het zien der rechercheurs vluchtte hij, doch werd door schoten in de lucht tot overgave gedwongen. Per auto 'is hij naar Amster dam vervoerd. Het. Hbld. meldt, dat de man, die te Blaric.um woont -voor een bedrag van on geveer f35.000 aan vervalschte consen ten aan den man heeft igebracht. De man is gearresteerd op' verzoek van de Haagsche justitie, en terstond na aan komst. -te Amsterdam naar Den Haag opi- gezonden. Zij'de n darmen. De oorlog doet vreemde tolestanden geboren worden. Ter wijl zijde als weeld'e-arlikel gold, is deze stof thans zóó 'populair, dat men er zelfs worst in stopt. In Duitschland zij'n bij gebrek aan koeien, de darmen ook schaarsch en betrok men langen tijd dit, ondterdeel uit ihlet. buitenland. Thans heeft dlei D'uitschie industrie in dit teuvel voor zien en fabriceiert een Eberfeldier textiel fabriek zijden worsthulzen, waarvan de poriën Idioot' ©en behandeling met verschil lende stoffen gevuld worden, zoodat het dunne weefslel absoluut geen lucht meer doorlaat. De 'prijls Van deze zijdien huidjes is niet hooger d'an die van darmlen. De meerdere smakelijkheid van worst in zij, dat natuurlijk niet den onaangenam'en reuk beeft, waardtoor darmen zich altijd onder scheiden, doet zelfs het weefsel prefe- reeren boven die darmen. Den] Haag. Als antwoord op de me morie van antwoord op- het distributie wetsontwerp en de 20 millioen. leening zegt de Regeering, dat zij niet kan mee gaan met de geuite verlangens nopens de oprichting van gemeentelijke winkels en volksgaarkeukens. De aanvoer van koloniale waren en andere overzeesche producten zal wor den bevorderd. De minister van landbouw is niet voor nemens de verschillende commissies op te heffen, doch heeft geen bezwaar te gen het instellen van een commissie van onderzoek naar de werking der bijzondere maatregelen, gedurende den crisistijd ge nomen. Bij de uitvoerconsenten zal alle wille keur worden vermeden. Dat die willekeur bij het geven van veeuitvoerconsenten groot was, ontken) de minister. Wegens den oorlogstoestand in de ver schillende landen kan de regeering do exportregeling niet ter hand nemen, maar zsti gaarne het particulier initiatief steu nen, voor-zoover niet in strijd met. de neutraliteitseischen. Van de toegestane 20 millioen zal een spaarzaam gebruik wor den gemaakt. Den Haaj. Onder het looppersoneel der coöperatieve bakkerij van „Eigen Hulp" is vanmorgen een sinking uitgebro ken. Den Haag. De wederuitgifte van N. O. T. consenten tot verscheping van ta bak uit Engeland draagt slechts een voor loopig karakter, daar onderhandelingen gaande zijn over het definitief regelen van den invoer van diverse tabaksoorten, waarbij dan bovenstaande regeling wordt ingesloten. Utrecht. Het meteorologisch Instituut te De Bilt registreerde hedenmorgen te 7 u 9 min. een aardbeving op 100J K.M. iafstands in zuidoostelijke richting, waar schijnlijk in zuidwest Oostenrijk of noor delijk Italië. Verder werden van gisteren morgen 7 n 36 min. tot vanmorgen 8 u. 2,0 min. nog 10 zwakkere aardschokken opgeteekend. IJmulden. De hier binnengekomen ha ringlogger „Ca.tharina" rapporteert, dat de Deensche motorboot „Samsö" te Kopen hagen door een Duitsehe duikboot is in brand geschoten. De 11 opvarenden wer den door de duikboot, naar den. logger gebracht, die wegens plaatsgebrek 5 schipbreukelingen aan den IJmuider log ger „Anna" overgaf. Tenslotte werden alle 11 Denen door een Britsche torpe- doboot meegenomen om hen naar een haven te brengen. Zulphen.Hicr is, naar aan het „Han delsblad" wordt gemeld, een volksloge- ment tot den grond toe afgebrand. Washington. Het Huis van Afgevaar digden heeft bet program tot uitbreiding, der vloot aangenomen. Van het Oorlogsveld. 16 Aug. 5 uur 's namiddags Athene. 'Indirect wordt uit Sofia ge- meid, dat verschillende Entente-vriendeai zijn gearresteerd onder beschuldiging van als Russophielen te intrigeeren tegen het status quo. Nog wordt gemeld, dat in Noord-Alba- nië een opstand tegen de Oostenrijkers is uitgebroken, zoodat tal van arrestaties zijn gedaan en verscheidene nobele Alba- n-eezen zijn doodgeschoten. Londen. Volgens een bericht aan de „Times" breidt zich de opstand in Al banië "zeer snel uit. Parl)s. (Officieel avondcommuniqué van 15 Augustus). Behalve levendige ka- nonnade ten zuiden van de Somme en aan den rechter Maasoever, niets bijzon ders op het geheele front. Petersburg. 'Officieel). Het avondcom muniqué luidt.: De overtocht, van de Rus sische, troepen over de Zlota Bipa duurt voort, onder beschieting van het vijan delijk vuur; de vijand verhindert op ver schillende punten het maken van brug gen over de rivier door zijn zware artil lerie en mitrailleursvuur. Wij- maakten 7 officieren en 413 man krijgsgevangen en veroverden 3 mitrailleurs. I11 de Karpathen ontruimde de vijand onder onzen druk de stad Jablonitza, welke wij bezetten. We bezetten verder opnieuw Vorokhte en Ardgolioesj. Wij zetten ons offensief voort. Goes. Heden werd door de Notarissen M. Treub te 's Gravenhage en H. W. Neervoort, te 's Gravenpolder publiek ver kocht. de kapitale hofstede „Altijd Zor gen" en in koop toegewezen: perc. 15 groot. 7.49.70 H A, aan C. Vermue voor f4060 per H.A.; perc. 5-8 groot 2.04.70 H.A., aan J. Verdonk voor f2567 per II.A.; perc. 913, groot 4.44.40 H.A., aan Jacob jd© Kok, voor f2820 per H.A.; perc. 14, groot. 0.80.90 H.A., aan W. Wiskerke, Voor f2790 -pier H.A.; perc. 15, groot 0.79.80 H.A., a,a;n J. Koole voor f2760 per II.A.; ,'perc. 16, groot 0.82.20 H.A., aan J. Dekker Vq,or f2780 per H.A.perc. I.7, groot. 1.04.00 aan J. Meijer voor f2850 per H. A.; perc. 1825, groot 4.97.00 H.A., aan J. en M. Dominicus, voor f2860 per H.A.; perc. 2640, groot 7.49.10 aan H. V. Gessel, voor f2830. per H.A.; perc. ,4148, groot 5.27.10 H.A., aan C. Vermue voor f2990 per H.A.; perc. 4954 groot 5.52.20 H.A., aan P. Remij'n voor f2970 per H.A.; perc. 55 —56, groot 1.29.10 H.A. aan H. Faes voor f2840 per H.A.; perc. 5763, groot 4.86.70 H.A. aan A. Rijk;1) perc. 64, groot 4.05.30 H.A., aan B. ide Jonge, voor f 2431 per H.A:; 'perc. 65, groot 3 30.50 H.A., aam; J. (de Baai voor f2670 per H.A.; pejje. 66, groot .12.70 II. A., aan Jos. Witkam voor f2660 per II.A.; peïc. 67, groot 1.37.30 H.A., aan Wed. A. Witkam voor f2590 per H.A.; perc. 6B grjoot 1.80.20 H.A. aan C. Boonman voor f2610 per H.A.; perc. 69, groot 2.21.70 H.A., aan. Q. v'. ld. Vrie voor f2620 peïj II.A.; perc. 70, groo-t 1.15.80 H.A., aa,n Jan Tolhoek voor f 1810 pier H. A. Totale opbrengst met inbegrip van Be dongen boomprijs, e'nz. f 17.7143.94. (In ons volgend 110. zulten wij een meer geldétailleerd verslag geven Red.) i) Hierbij stond geen opgave van prijs. Red. Jubilenm Pastoor Krook. Heinkenszand. Gisterenavond kwam de Zeer Eerwaarde heer Krook te 5.48 uur te 's Heer Arendskerke aa.11 en werd daar afgehaald, door het kerk- en armbestuur, die hem naar hier geleidden. Van zeer vele huizen in de dorpsstraat en Clara's pad wapperde de vlag. Door de kwistig versierde kerkdreef deed hij zijn intrede in de keurig ver sierde kerk, waar hij op den vooravond van zijn zilveren priesterjubilee een plech tig lof celebreerde. Heden had de eigenlijke viering van het jubilee, waarbij1 door den ZeerEerw. heer Krook een plechtige H. Mis van dankbaarheid werd opgedragen. Alles slaagde uitstekend en den gevierden ju- laris gewerden tal van bewijzen van sym pathie en vele stoffelijke huldeblijken. Den volijverigen herder, in wien wij ook een waardig schutsheer der R. K. pers mogen begroeten, een welgemeend „ad muitos annos". Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft 'in de kathedrale kerk van St. Bavoi de H.H. Wijdingen van het Sub diaconaat toegediend aan de volgende eerwaarde heeren: C. F. Elsienbroek en A. L. Onderwater;van het „Diaconaat aan de eerwaarde heeren: N. L. A. Ammerlaan, J. C. de Groot, C. A. Ruigewaard en L. J. H. Wolf; en van het Priesterschap aan de weleerwaarde heeren: A. J. Bekkering, A.' A. v. d. Bierg, Th. N. M. M. Boonekamp, Th. A. Bqis', H. J. Ci. v. d. Burg, H. M. Birandehof, P. van Diepen, J. M. Hal bes; C. J. Hesp, Bi. G. Bosman, G. J. Kempermain, J. H. Miolee, C. M. Mol', J. H. Niekél, L. II. Oudejans; J. E. Pijnaker, W. J. Polder, R. J. J. Reijnen, W. A. G. van Rhijn, J. G. A. Sa- raber, A. J. van Schaik, Th. Schoen maker, P'. M. Simons1, .1. Th. Sistermans, II. Uileman en S. A. J. Vloothuis'. Eeuwfeest Seminarie Hageveld. Het Seminarie Hageveld hoopt in het a.s'. jaar ©en heuglijk feit te herdenken, n.l. het eeuwfeest van zijn stichting. Dat dit 'feit, als de tijdsomstandigheden, het toelaten, feestelijk herdacht zal wor den spreekt van zelf. Beads heeft zich, onder de hooge goedkeuring van Z. D. H. Mgr. A. J. Gallier een eere-comité gevormd, terwijl ook ©enig© professoren van het Seminarie bezig zijn om aan d© plannen der feestviering ©en vastaren vorm te geven. Ongetwijfeld zullen do vele oud-leerlingen van Hageveld hun best doen, om het welslagen yam dit feest te verzekeren. („Die Tijd".) Goes. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Mulo-school alhier, met ingang van 1 Sept. a. s., dhr'. P. Kriekaard, thans volontair aan school B. Voetbal. Middelburg. De leden van de votetbal'- vereeniging „M, V. V. O." ljebben zich in jhun Zaterdagavond gehouden aïge- mleene vergadering. Jen die van „Zelandia" bij schriftelijke stemming in groot© meer derheid verklaard voor de voorstellen tot. samensmelting vain de beide vereenigin- gen. De beid© besturen zullen nu de( ver dere plannen afwerken ten zal Middelburg dus een flink© voethalveileeniging rij'k worden, die met een krachtig lelftal, ra goedkeuring door het Bondsbestuuï in de eerste klasse com'pititie wordt opgenomen, terwijl een tweed'© en een derde elftal in de tweede en derde klasse zal' sjieten. Goes. Dinsdag speelde alhier „K. D. O." haar tweeden comptetitiewiedstrijd in de Groe tegen „Olymp'ia" van Heinkens zand. Stand bijl de rust 2—1 voor „K. D'. O.". Stand bij' het einde 32 in het voordeel van „Olymp'ia," van Heinkens zand. Wijl kunnen mededeeten, dat dank zij' het initiatief van den sportlievenden ka pelaan, den weleer w. heer Binck', te Breda, in nog geen jaar tijds 4000 R. K. voetballers zich in R. K. voetbal1 verele- niginge.n hebben georganiseerd en da,t. die beweging steeids aangroeit. Wielerwedstrijden te Bergen op Zoom. Bijl de Dinsdag op' de Bergen op Zoom- sche wielerbaan „de Raaiheïg" gehou den wielerwedstrijden was die publieke belangstelling zeer groot. Ee'n mir voor d'e wedstrijden begonnen, kwam dis eerste regenbui de haan ongeschikt voor den wedstrijd maken, zoodat eerst om 31/2 uur kon worden aangevangen met _eton wedstrijd over 10 K.M. achter motoren voor profs., tusschen Jo van Boxsel vain Bergen op Zoom en Victor Wouters van Putte. Laatstgenoemde had het teerst zijn gangmaker Slesker. Van Boxsel, die teerst sedert eenigei dagen zich, als slayer traint, zat nog niet Vast achter den motor, zoo dat Wouters gelegenheid kreeg zijn voor sprong' in de 19e ronde met een haan- ronde te vergrooten. Even voor bet ein de wil hij' ;nog passeeren, doch zulksi lukt op het, kritieke oogenblik niet, zoodat hij met 'een baanronde voor do eindstreep passeerde. Tijd 9 min. 50 1/5 sec. De eerste slerie nieuwelingen wteïd ge wonnen door Wouters, Ossendrecht. Een; zware regenbui deled de verdere wed- strijjden uitstellen tot a.s'. Zondag. (Msbode.) Postkantoor t© Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de le helft, der maand Augustus 1916. Biefkaarten. Binnenland. Mej D. J. W. Topman-Scheer, Amsterdam. Eén briefkaart zonder adres. Van 15 en 16 Aug. GOES. Gehuwd: 15, Henricus Adolphus Romanus Verwer, 23 j. jm. en Maria Josepha Dehesselle, 29 j. jd. MIDDELBURG. Gehuwd: F. H. Peters, wedn. 51 j. en H. C. Lagas, jd. 41 j. Bevallen: L. Joosse, geb. de Troije, d.; L. II. W. Oosterhuis, geb. Diesel, d.; C. J. M. Castenmiller, geb. de Keuning, z.; M. J. P. Essers, geb. van de Weghe, d. Overleden: E. Karreman, 65 j., wed. v. H. C. Soetens; L. de Baare, 9 mnd., z. Van 115 Aug. KRABBENDIJKE. Ondertrouwd,4, Wouter van den Berg, 29 j. jm. te Brui- nisse en Pieternella Maria Vogelaar, 25 j. jd. te TCrabbendijke. Geboren: 9, Juliana Louisa Virginia, d. v. Josephus Lathouwers en Josephina Hufkens; 15, Catharina, d. v. Pieter Kriekaard en Maria Poortvliet. Overleden: 8, Maatje Adriana, 11 w., d. v. Willem Karelse en Cornelia van Koe- veringe; 12, Andries Izaak, 3 mnd., d. v. Pieter Staal en Johanna Paardekooper 15, Jacomina Maria van den Berge, 85 j., ongeh. Van 712 Aug. TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften: 11, Reinier Adriaan Bootsgezel 27 j. jmi. en Sophia Antonia Franeina van Aalst 26 j. j.d. Huwelijks-voltrekkingen10, Albert Everhavdus 27 j. jm. ©11 Pieternella, Su sanna Pladdet, 20 j. jd. Geboren10, Roelof Hendrik, z, v. Louis1 Alexis (Frederic Le Mat, en Hen- drika Adriana Turkenburg11, Sara Maria, d. v. Johan Marie van der Hooft en Levina 4® Kraker. Overleden: 7, Francois Leunis 5 j. z. v. Martinus en Maria Magdalena Kaan; 9, Jan Doorns 5 w. z. v. Jacobus en Van Cornelia Maria Machieben; 12, Jan Gornelis Verlinde 74 j. z. v. Jacobus en Susanna Willemina Loof. (T. C.) Hulst, 14 Aug. 1916. Per 100 RG. T<.rwe fa f rogge f-. a fwintergerst f.- a t— zomergerst f af—,haver f af erwten f32.— a f 33.—, paardenboonen f af duivenboonen f a f witteboonen f—a f bruineboonen f a f Lijnzaad f af- aardappels f0. af0. Koolzaad per zak van 106 L. f23. Aangevoerd 24 stuks rundvee, verkocht 16, Varkens 37, verkocht Boter per kilo f 1.60 a f 0. Eieren per 26 stuks fl.65. Op de veiling van de V. P. N. waren aan gevoerd ruim 10000 eieren. Prijs f7.65 per 100 stuks. (Zelandia.) Goes, 15 Augustus 1916. Winter Koolzaad f36.— a f38. Karwfjzaad f30.a f33. AardappelsBonte, slechte kwaliteit f2.25, puike f3.50. Eigenheimers f3.25 per 70JK.G. Schoolmeesters fO.15 per K.G. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieien per 100 stuks 17.60 a f 7.70, Mid- denprqs per 25 stuks fl.90. Aan particu lieren f0.— Boter per kilo f 1.62 a f 1.60. Middenprijs por halve kilo f0.80. Particulieren f0.85. Afwijkende boter f 0. Aanvoer eieren 26 stuks. Aanvoer boter 299 pond. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 8740 eieren. Prijs f7.70 a f0. per 100 stuks. Vlissingen, 15 Augustus 1916. Boter per halve kilo f0.— a f0.85. Eieren 104 stuks f7.40 a f7.60 (Z.) Vlissingen, 14 Aug. 1916. Bij d© gisteren gehouden groente- lön fruitveiling werden d© volgeSde prijzen besteed Snijboonen 45 et.fl.25, prinsesseboo- nen f 1.12f 1.28, suiberboonen 4877,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 3